Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

3 hours ago, mj23 said:

...ότι έχει κατεύθυνση με το stick 360 ή καθαρά 8?

γιατί έχω το βλέπω καθαρά για 8...

Μεγάλη κουβέντα τώρα αυτή ρε συ MJ και δεν ασχολείται και κανένας με τόσο τεχνικά χαρακτηριστικά του gameplay.

Για να μη ψάχνω τώρα πότε το είχα αναλύσει και με κάνω self-quote, θυμάμαι σίγουρα τα έχω πει από μία φορά στο Demo του 2019 και του 2020.

Χοντρικά και εν συντομία, η απάντηση είναι, ΝΑΙ και ΟΧΙ. Όταν είσαι στο training mode, ή σε χαλαρό ματς που δεν πιέζει κανείς και δεν σπριντάρεις, ή όταν χαζολογάς μόνο με το L-stick, είναι "καθαρό" 360.

Όταν η μπάλα καίει, ή όταν σπριντάρεις και πρέπει να "μπεις μέσα στις ράγες" για λόγους ασφαλείας-εντροπίας του παιχνιδιού, τότε είναι 4+4. Δηλαδή God Tier είναι oi 4 βασικές κατευθύνσεις,  κίνηση: πάνω, κάτω, αριστερά, δεξιά και Decent tier είναι οι 4 διαγώνιες κατευθύνσεις . 'Αμα είσαι στο 90'+ και η μπάλα ζεματάει, τότε είναι πάνω-κάτω-αριστερά-δεξιά για μεγάλες πορειές και οι 4 διαγώνιες για να στρίβεις μόνο και να διανύεις μερικά μέτρα.

Επειδή βαριέμαι τώρα και να γράψω πολλά κ να κουράζω, να ξέρεις χοντρικά , ότι αυτή η αόρατη δύναμη με τις ράγες , είναι λίγο πολύ η αιτία για την καλή στιβαρότητα το ΠΡΟ. Γιατί αλλιώς είναι για έναν αλγόριθμο να έχει 8~16 παραμέτρους και αλλιώς 360, συν όλες τις υπόλοιπες. Σε αντίθετη περίπτωση θα είχαμε το αντίστοιχο φαινόμενο του FIFA, που οι παίκτες μοιάζουν light weight.

Edited by slamsoze
  • Like 1

Αυτό που δεν αναφέρει κανείς και είναι τρομερά σημαντικό για το 360 είναι η κίνηση χωρίς τη μπάλα. Και μόνο για αυτό είτε παίζεις αναλογικό είτε περιορίζεσαι.

Edited by johnson
  • Like 3

3 hours ago, johnson said:

Αυτό που δεν αναφέρει κανείς και είναι τρομερά σημαντικό για το 360 είναι η κίνηση χωρίς τη μπάλα. Και μόνο για αυτό είτε παίζεις αναλογικό είτε περιορίζεσαι.

Κοίταξε εγώ παίζω με αναλογικό, 1ον επειδή με βολεύει για να σημαδεύω manual aim με το L2,  2ον επειδή όταν ξεκίνησα να παίζω με μοχλό στο PES2015, είχα μοχλό Xbox360 και όλοι ξέρετε φαντάζομαι πόσο άθλιο είναι το D-pad σε αυτό το χειριστήριο.

Τώρα για την κίνηση χωρίς τη μπάλα,  με supercancel όντως πάει 360 όπου θες. Χωρίς super cancel , έχει λίγο αυτόματη διόρθωση στην πορεία, σε βάζει λίγο στη ράγα κάποιες φορές.

• Like 1

Οσον αφορα το bug που λετε το δοκιμασα και εγω και καταλαβα πανω κατω τι συμβαινει

Αφου περαστει το patch 8 αμα κανεις apply latest live update τοτε θα σου δημιουργηθει το bug που λετε αλλα οχι για ολους τους παικτες. Μονο για αυτους που εγινε το live update.

Αμα τωρα δεν κανετε apply latest live update τοτε δεν προκειται να εμφανιστει το bug και μπορεις να φτιαχνεις παικτες οπως παντα. 

• Like 1

39 minutes ago, geonick1997 said:

Οσον αφορα το bug που λετε το δοκιμασα και εγω και καταλαβα πανω κατω τι συμβαινει

Αφου περαστει το patch 8 αμα κανεις apply latest live update τοτε θα σου δημιουργηθει το bug που λετε αλλα οχι για ολους τους παικτες. Μονο για αυτους που εγινε το live update.

Αμα τωρα δεν κανετε apply latest live update τοτε δεν προκειται να εμφανιστει το bug και μπορεις να φτιαχνεις παικτες οπως παντα. 

Σωστός αλλά κατά τα 2/3. Επειδή το έκανα χθες Live, φταίει όντως το Live Update της 16/7/2020, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ. Αφορά αρκετούς παίκτες, όχι όλους βέβαια. Οι official παίκτες της Αρσεναλ, της Τσελσι, οι FAKE παίκτες των εθνικών ομάδων USA, MEXICo δεν έχουν προστεθεί με Live Update, είναι standard παίκτες. Συγκεκριμένα τους FAKE παίκτες δεν τους αγγίζει ποτέ όλη τη χρονιά, κανένα μα κανένα update!

Επίσης σωστό αυτό που λες, αν δεν κάνεις το Live Update, δεν τρως το bug.

Δες παρακάτω σε Live μετάδοση, πως δουλεύει το bug, "κράσαρα" την database από το δεύτερο προφίλ μου, για χατίρι της ΚΟΝΑΜΙ, να τους δείξω πως γίνεται live.

BTW, με τις επεξεργασίες και τα λοιπά, χθες πήγα 3:50 για ύπνο, σήμερα δούλευα νωρίς το πρωι, για να κάνω"δωρεάν" τη δουλεία που έπρεπε να κάνει κανονικά η Support Team της ΚΟΝΑΜΙ.

Edited by slamsoze
  • Like 3
  • Thanks 1

@johnson 

εγω παιζω με αναλογικο. Τωρα σε οτι λεει ο @slamsoze συμφωνώ γενικότερα ,όχι τόσο όμως σχετικά περί κίνησης - στιβαρότητας. Νομίζω ότι για να γίνει πολύ στιβαρό κατάντησε δυσκίνητο & με μεγάλο περιορισμό στην κίνηση 360 πράγμα που καταλαβαίνει ιδιαίτερα κάποιος αν μετα από 1 ματς στο 20 ,βάλει στο καπάκι το 19.Μιλαμε για τρελή διαφορα.Το 19 μετα σου φαίνεται να μοιάζει με το ντεμο του 20 όσον αφορά την κίνηση & την τυχαιοτητα μέσα στο παιχνίδι γιατί υπάρχει αυτή η πιο ελεύθερη κηνηση.επισης η μπάλα στο 19 δεν μαγνητίζεται στον παίκτη όπως στο 20.  

• Like 2

1 minute ago, mj23 said:

....επισης η μπάλα στο 19 δεν μαγνητίζεται στον παίκτη όπως στο 20.  

Να σου πω την αμαρτία μου, έτσι που είναι η γενικότερη ΑΙ και το awareness στο 20, ελάχιστα με ενοχλεί πλέον η 360-ή-μη κίνηση.

Ακούγεται λίγο σαν να πέφτει ο πήχης, αλλά έτσι όπως κατέληξε το παιχνίδι από το Demo στο Data Pack 8.0, από κει που ήταν το πρώτο μου πρόβλημα αυτό που αναφέρεις, έφτασα να λέω, ας φτιάξουν κάτι από όλα τα άλλα και ας μείνει η κίνηση ξυλόγλυπτη!!

Εδώ έφτασα να ξανακάνω launch το 2019, που του είχα ρίξει μαύρη πέτρα , μέχρι πρότινος....Καταλαβαίνεις την απελπισία μου!!! :ole:

• Like 4

@slamsoze @mj23 δεν θυμάμαι ποιο dp ηταν αλλά θυμάμαι ότι ήταν κάπου μέσα Φλεβάρη που το παιχνίδι άρχισε να γίνεται unplayable. Τελευταία φορά που το ακουμπήσα ήταν Απρίλης όπου θυμάμαι ότι δεν μπορούσα να παίξω ούτε online ούτε offline, ήταν ένα μίζερο πράγμα, γνώριζα ακριβώς πότε θα φάω και πότε θα βάλω γκολ. Πως τα κατάφεραν απ`το demo να φτάσουν στο σήμερα είναι απορίας άξιο και για να μην ξεχνιομαστε είχαν ζητήσει και feedback κάπου στη μέση της χρονιας.

• Like 3

1 hour ago, slamsoze said:

Να σου πω την αμαρτία μου, έτσι που είναι η γενικότερη ΑΙ και το awareness στο 20, ελάχιστα με ενοχλεί πλέον η 360-ή-μη κίνηση.

Ακούγεται λίγο σαν να πέφτει ο πήχης, αλλά έτσι όπως κατέληξε το παιχνίδι από το Demo στο Data Pack 8.0, από κει που ήταν το πρώτο μου πρόβλημα αυτό που αναφέρεις, έφτασα να λέω, ας φτιάξουν κάτι από όλα τα άλλα και ας μείνει η κίνηση ξυλόγλυπτη!!

Εδώ έφτασα να ξανακάνω launch το 2019, που του είχα ρίξει μαύρη πέτρα , μέχρι πρότινος....Καταλαβαίνεις την απελπισία μου!!! :ole:

Α

αμα συγκρίνω το 19 με το 20 στο awareness ,τόσο χαμηλό που είναι το 20,το 19 είναι πολύ μπροστα.εγω γιαυτο, για την κίνηση & την τυχαιοτητα παίζω πλέον το 19 γιατί απλά το 20 μου φαίνεται unplayable.(ίσως με δόση υπερβολής) αλλά πραγματικά είναι σαν να μην μπορούν οι παίκτες να στρίψουν να αλλάξουν κατεύθυνση στο 20.Στο 19 κάνεις μια αλλαγή με τον μοχλό στην κατεύθυνση & μπορείς να τριπλαρεις κατευθείαν άμα έχεις & λίγο τριπλαδορο παίκτη ή στέλνεις τον αμυντικό & σου κάνει φαουλ.Στο 20 απλά πέφτουν πάνω σου & σε γκρεμιζουν.

Oι κινήσεις τριπλας με το δεξί μοχλό είναι μέρα με την νύχτα σε σχέση με το 20.Στο 20 είναι σαν να κολλάει ο παίκτης σε βούρκο & έχει βαρίδια στα πόδια & δεν μπορεί να κουνηθει.Βελτιωθηκε αρκετά με τα νέα updates αλλά πάλι υπαρχει.Προσπαθησαν να κάνουν πιο ανθρώπινο δηλαδή να μην τρέχουν οι παίκτες αφύσικα σαν μουρλοί ύστερα από αλλαγή κατεύθυνσης αλλά δεν το πετυχαν.Στο 19 άμα κάνεις από εκεί που τρέχεις με έναν παίκτη ανάποδα κάνει animation που αλλάζει η στάση του σώματος πολύ φυσικα.Εχει γενικά πολύ ανώτερη κίνηση

Τα σουτ έχουν τεράστιες διαφορες.Στο 20 είναι λες και πάνε σε λίγα συγκεκριμένα σημεια.Αυτο έχει να κάνει με την 360 κίνηση που λεω.Ειναι σαν περιορισμένα. Το 19  κατάφερε μετα από πόσους μήνες αφού μας έβγαλε το λαδι με τόσα updates να γίνει καλο.Το σημαντικό για όσους παίζουν offline ,να είναι challenging το AI. Δεν λέω ότι δεν έχει τα θέματα του.Αλλα εγώ προσωπικά το προτιμώ με κλειστά ματιά από το 20.οποτε σε καταλαβαίνω

• Like 3

23 minutes ago, BasilhsGR said:

@slamsoze @mj23 δεν θυμάμαι ποιο dp ηταν αλλά θυμάμαι ότι ήταν κάπου μέσα Φλεβάρη που το παιχνίδι άρχισε να γίνεται unplayable. Τελευταία φορά που το ακουμπήσα ήταν Απρίλης όπου θυμάμαι ότι δεν μπορούσα να παίξω ούτε online ούτε offline, ήταν ένα μίζερο πράγμα, γνώριζα ακριβώς πότε θα φάω και πότε θα βάλω γκολ. Πως τα κατάφεραν απ`το demo να φτάσουν στο σήμερα είναι απορίας άξιο και για να μην ξεχνιομαστε είχαν ζητήσει και feedback κάπου στη μέση της χρονιας.

το ντεμο 20 ήταν καλό & είχε τυχαιοτητα μεγάλη η οποία βασιζόταν πιστεύω στο τι δεν είχε τον "προγραμματισμό" που κόλλαγε το cpu πάνω σου & ήταν ωραίο όμως οδηγούσε σε πιο "εύκολο" ΑΙ αλλά για μένα ήταν ξεκάθαρο οτι το πρόβλημα είχε να κάνει με το πως ήταν στημένοι οι παίκτες στο γήπεδο δηλαδή γενικό ΑΙ ομαδας.Επειδη ήταν κακό αυτό προσπάθησαν να το αντισταθμίσουν βγάζοντας την ελευθέρια που είχε το παιχνιδι.Στο 19 είναι στημένες οι γραμμές κανονικά & οι ομάδες και οι παίκτες έχουν  ανώτερο ΑΙ overall με αποτέλεσμα ενώ είναι πιο ανοικτό στην κίνηση των παικτών ,τελικά να είναι & πιο δύσκολο αλλά πιο απολαυστικό. Το ξαναπαίζω μετα το 20 & μου θυμίζει στο παίξιμο του εποχές ISS

• Like 3

4 hours ago, mj23 said:

το ντεμο 20 ήταν καλό & είχε τυχαιοτητα μεγάλη η οποία βασιζόταν πιστεύω στο τι δεν είχε τον "προγραμματισμό" που κόλλαγε το cpu πάνω σου & ήταν ωραίο όμως οδηγούσε σε πιο "εύκολο" ΑΙ αλλά για μένα ήταν ξεκάθαρο οτι το πρόβλημα είχε να κάνει με το πως ήταν στημένοι οι παίκτες στο γήπεδο δηλαδή γενικό ΑΙ ομαδας.Επειδη ήταν κακό αυτό προσπάθησαν να το αντισταθμίσουν βγάζοντας την ελευθέρια που είχε το παιχνιδι.Στο 19 είναι στημένες οι γραμμές κανονικά & οι ομάδες και οι παίκτες έχουν  ανώτερο ΑΙ overall με αποτέλεσμα ενώ είναι πιο ανοικτό στην κίνηση των παικτών ,τελικά να είναι & πιο δύσκολο αλλά πιο απολαυστικό. Το ξαναπαίζω μετα το 20 & μου θυμίζει στο παίξιμο του εποχές ISS

Συμφωνώ σε όλα. Πέρσι είχα παρατήσει το PES2019 κάπου μεταξύ Δεκέμβρη και Γενάρη και το ξανάπιασα τον Απρίλη-Μάη επειδή διάβασα εδώ μέσα στο φόρουμ ότι επιτέλους το είχαν φτιάξει και όντως ήταν έτσι, ευχαριστιόσουν μπαλίτσα. Πέρασα ευχάριστα τους μήνες μέχρι και τη κυκλοφορία του demo (PES2020). Φέτος στο παιχνίδι συμβαίνει το αντίθετο, μετά από κάθε update γίνεται όλο και χειρότερο.

Επίσης μη ξεχνάμε ότι κακή ΑΙ ισούται και με κακό online δεν επηρεάζει μόνο το offline, βαρύς χειρισμός σημαίνει ακόμα πιο βαρύς στο online λόγο delay, έστω και ελάχιστο. Και κάτι τελευταίο αλλά βασικό, στο περσινό υπήρχε ακόμα το close control και όπως έγραψες κι εσύ τα skill moves περνούσαν όταν έπρεπε να περάσουν. Φέτος σκας ντρίπλα κυριολεκτικά μέσα στα μούτρα του αμυντικού και το αν θα σε κόψει είναι εντελώς τυχαίο γεγονός ή θα σε σπρώξει και δεν θα σου δώσει φάουλ το οποίο εννοείται ότι είναι τραγικό να υπάρχει απ΄την αρχή της σεζόν μέχρι σήμερα.

• Like 3

Παρέα με τον @ohmaga33333 πήραμε μέρος σε ένα co-op τουρνουά  το οποίο εξελίχθηκε πολύ καλά για εμάς, τους Greekfellas!
Ο Γιώργος είναι όντως μεγάλη παικτάρα (όχι ότι δε το γνωρίζει βέβαια) και θεωρώ ότι κουμπώσαμε αρκετά καλά σαν δίδυμο. Στις αρχές είχα κάποιες αμφιβολίες γιατί είχαμε παίξει ελάχιστα στα σοβαρά co-op μαζί (περισσότερο χαβαλέ στο myClub κάναμε), όχι ότι παίζαμε άσχημα βέβαια, απλά δεν είχαμε τη χημεία και τη σοβαρότητα που βγάλαμε στα επίσημα.

Περιγραφή στους τελικούς έκανε ένας από τους διοργανωτές, εδώ (στο 2ο παιχνίδι η αντίπαλη ομάδα ζητάει restart και εκεί εγώ επιστρέφω με το steam account καλού φίλου αντί του δικού μου! )
https://www.twitch.tv/videos/692466675

Αλλά το κερασάκι είναι το παρακάτω βίντεο σε ένα από τα δύσκολα παιχνίδια του ομίλου στο οποίο μπορείτε να ακούσετε τις φωνές μας, τις συνεργασίες μας και τις χαρές και τις απογοητεύσεις μας, τα λάθη και τα σωστά μας! Ο @ohmaga33333 άνετος ενώ εγώ, κλασσικά, σε υπερένταση (πως χοροπηδάει ο Σεμέδο στα κόρνερ πριν την εκτέλεση; Κάπως έτσι... 😆)

Ελπίζω του χρόνου ματσάρες και στη πλατφόρμα της Sony! :)

Edited by johnson
  • Like 3

On 11/9/2019 at 2:30 ΠΜ, flokiman said:

Να τι συμβαινει οταν χανεται το μετρο στο modding, και αποκοβεται τελειως η συνδεση με την πραγματικοτητα.
Ο συγκεκριμενος modder εχει πολυ μεγαλο κοινο στο evoweb και στο βιντεο βλεπεται το gameplay του.

Ειναι η γνωστη παγιδα "οσο πιο αργο και βαρυ τοσο πιο ρεαλιστικο"
Ολα πανε σε slow motion και η μπαλα κολλαει στο γρασιδι σαν πεπονι.
Αλλα το θεωρουν ρεαλιστικο.

Το θέμα με την ταχύτητα είναι ότι κάνουν την μπάλα και τους παίχτες να έχουν την ίδια σέ ότι ταχύτητα τό ρυθμίσεις.Ετσι στο νορμάλ έχουμε αυτό το όχι και πολύ φυσικό στρίψιμο παικτών & στο πιο αργό κάνει η μπάλα να κατέβει 5 χρόνια σαν ψέμα.Η μπάλα έπρεπε να μετακινητε κανονικά γρήγορα δηλαδή & οι παίκτες να έχουν γρήγορα ξεκίνηματα με αργότερα σταμάτηματα καί σταδιακά αργότερα κοψίματα στην ταχύτητα μετά από τα σπριντ.Αλλα δεν μπορούν να τά πετύχουν αυτά σέ vgame ακόμα.Γιαυτο έχουμε αυτό το αποτέλεσμα πού παίζει σάν φλιπερακι & σαν αργή κίνηση άμα ρίξεις μετά την ταχύτητα.θελει άλλες ταχύτητες σέ κάποιες κινήσεις & άλλη σέ άλλες.Ισως στο Ps5? Τό 19 με χαμηλομενη ταχύτητα ήταν ότι πιο real σέ αυτόν τον τομέα στο βαθμό τού δυνατού

• Like 4

Προσωπικα παιζω το PES 20 σε +1 ταχυτητα, ειναι γρηγορουτσικο αλλα τουλαχιστον δεν επιπλεει η μπαλα, εχει καλυτερη αποκριση (τριπλαρω πιο ευκολα) και τα γλυστριματα γινονται πιο γρηγορα και δε με εκνευριζουν.
Στο PES 19 παιζω στο 0.
Παιχνιδια που ειναι φτιαγμενα να ειναι γρηγορα το να προσπαθεις να τα κανεις ρεαλιστικα και αργα ειναι ματαιο και τα αποτελεσματα ειναι χειροτερα απο πριν.

• Like 1

@flokiman έχεις δίκιο σχετικά με τίς τριπλες.πρεπει να γίνονται γρήγορα.οπως οι πάσες και τα ξεκίνηματα.Αλλα όταν όλο τό παιχνίδι εξελίσεται σέ ένα τέτοιο ασταμάτητο Ρυθμό σέ εμένα είναι unplayable γιατί μετά γίνονται όλα γρήγορα και είναι σαν να παίζω pacman.Γιαυτο είπα μήπως στο Ps5 βρουν κάποιο μηχανισμό σε συνδιασμό με κάποιες άλλες graphic engines.Αν θέλουν βέβαια γιατί είναι & αυτό μετά

Edited by mj23
  • Like 1

3 hours ago, flokiman said:

Προσωπικα παιζω το PES 20 σε +1 ταχυτητα, ειναι γρηγορουτσικο αλλα τουλαχιστον δεν επιπλεει η μπαλα, εχει καλυτερη αποκριση (τριπλαρω πιο ευκολα) και τα γλυστριματα γινονται πιο γρηγορα και δε με εκνευριζουν.
Στο PES 19 παιζω στο 0.
Παιχνιδια που ειναι φτιαγμενα να ειναι γρηγορα το να προσπαθεις να τα κανεις ρεαλιστικα και αργα ειναι ματαιο και τα αποτελεσματα ειναι χειροτερα απο πριν.

TO δοκίμασα και όντως το παιχνίδι δείχνει αρκετά από άποψη απόκρισης, δεν πάνε σαν σπασμένα ρομποτ. Με την πιο γρήγορη μετάβαση δημιουγεί και την ψευδαίσθηση ότι εξαλείφει το πατινάζ , πρέπει να βάλεις να παρατηρήσεις replay για να σου χτυπήσει στο μάτι.

Παραδόξως και το PES 2018 που είναι ήδη εξαιρετικό σε απόκριση, γίνεται ακόμα καλύτερο σε +1 speed, δένει ακόμα καλύτερα, βέβαια χρειάζεσαι δυστυχώς τέσσερα μάτια για να μπορείς να παρακολουθείς τη μπάλα πλέον που πάει σαν λέηζερ. Λέω παραδόξως. γιατί η παράδοση στα PES από 2017 και πριν έλεγε ότι στο ΜΗΔΕΝ είναι ήδη αρκετά γρήγορο.

Κρίμα που είμαι ψυχοπαθής default settings whore και δεν μπορώ να το αποδεχτώ να τα πειράζω αυτά.

ΕDIT: Να διευκρινίσω απλά, επειδή το δοκίμασα λίγο παραπάνω το +1 στο 2020. Δε διορθώνει τις εν γένει παθογένειες, μόνο την απόκριση πάνω στο L-stick. Γίνεται λίγο πιο άμεσα και πιο γλυκό. Αλλά πάλι οι αμυντικοί κάνουν τα δύο βήματα λάθος, πάλι οι επιθετικοί σταματάν από μόνοι τους το σπριντ όταν τρέχουν για τέτ-α-τετ, πάλι οι παίκτες όταν περνάει η μπάλα από μπροστά τους, δεν μπορούν τα τη δουν. 

Edited by slamsoze
  • Like 3

@slamsoze ολα αυτα  που γραφεις τελευταια παραγραφο δικιο εχεις αλλα ειναι ολα θεματα της ΑΙ του παιχνιδιου.Το 20 εχει θεματα εκει .Και τα παλια εχουν αλλα αυτο πιο πολλα νομιζω.Ασε που αναλογα με το καθε dpack- update που βγαζουν αλλαζει & η συμπεριφορα σε αυτον τον τομεα...

Τωρα για την ταχυτητα ρε παιδια, το ξερω οτι θα σας φανει λαλακια, αλλα εγω δεν μπορω να το παιξω σε + ταχυτητες.Ουτε καν στο 0. Στανταρ -1 & συνηθως (αναλογα με τις αλλαγες στα dpack ,ενιοτε & -2). Αλλιως μου θυμιζει (λεμε τωρα) εποχες Amiga Kickoff - Kickoff 2.   (Τα καλυτερα ποδοσφαιρακια ever )😛

• Like 2

Το 20 σε default speed 0 έχει τον πιο ανθρώπινο και ρεαλιστικό ρυθμό που είχε ποτέ το Προ.Δεν υπάρχει λόγος να το πειράξεις γιατί μετά γίνεται αφύσικα γρήγορο ή αφύσικα αργό.Τα προηγούμενα ήταν πιο γρήγορα απ'ότι πρέπει στο 0 οπότε για μεγαλύτερο ρεαλισμό το έβαζες και -1.Αλλά το 20 στο 0 είναι ότι πρέπει για μένα.

Συμφωνώ ότι τα βίντεο αυτού του Holland είναι όλα αφύσικα αργά και θυμίζουν παλαίμαχους πενηντάρηδες σε φιλανθρωπικό αγώνα.Αυτός πάντα το έχει σε -2 ή -1.Δεν παίζεται σε τόσο αργό ρυθμό η μπάλα ειδικά σήμερα.Την έχουν δει όλοι developers να ούμε..Πειράζουν εκεί κάτι values και τ'@@ μου κουνιούνται..Όσα έχω δοκιμάσει πάντα έχουν κάποια bugs και στο τέλος φέρνουν παραπάνω προβλήματα παρά τα λύνουν.Και όσο ''θετικά'' αναφέρουν αυτοί που τα δοκιμάζουν τις περισσότερες φορές είναι placebo και υπάρχουν και στο default gameplay.Ότι προβλήματα υπάρχουν μόνο η ΚΟΝΑΜΙ μπορεί να τα φτιάξει στον πυρήνα του παιχνιδιού και δεν φτιάχνονται απλά αλλάζοντας κάτι νούμερα στα τυφλά σε κάτι γραμμούλες στον κώδικα όπως κάνουν όλοι αυτοί.Επίσης προτιμώ το default gameplay για να έχω γνώμη για το παιχνίδι ατόφιο όπως η εταιρεία το οραματίστηκε και να το κρίνω για αυτό που είναι..χωρίς άλλους εξωγενείς παράγοντες..

• Love 1
  • Like 2

On 10/8/2020 at 5:52 ΠΜ, flokiman said:

Στο PES 19 παιζω στο 0.

Είπα και εγώ να το δοκιμάσω σε +1την ταχύτητος μιας και γενικά συμφωνώ σε αρκετά με το φλοκιμαν και του έχω εμπιστοσύνη......τι νε αφτο ρε!!!(κάπως έτσι δεν  το είπε ο Βιερίνια χαχαχαχαχ με όλο τον σεβασμό νομίζω ότι έπαιξες πολύ ΦΙΦΑ φέτος και σου έχει παρει τα μυαλά, τέλος πάντων νομίζω ότι είναι από τα τελευταία 2020 θα περιμένω το 21 , μέχρι τότε red dead redemption 2 ( να την πω την αμαρτία μου θα παίξω και λίγο ΦΙΦΑ)

2 hours ago, Kotrio2002 said:

Είπα και εγώ να το δοκιμάσω σε +1την ταχύτητος μιας και γενικά συμφωνώ σε αρκετά με το φλοκιμαν και του έχω εμπιστοσύνη......τι νε αφτο ρε!!!(κάπως έτσι δεν  το είπε ο Βιερίνια χαχαχαχαχ με όλο τον σεβασμό νομίζω ότι έπαιξες πολύ ΦΙΦΑ φέτος και σου έχει παρει τα μυαλά, τέλος πάντων νομίζω ότι είναι από τα τελευταία 2020 θα περιμένω το 21 , μέχρι τότε red dead redemption 2 ( να την πω την αμαρτία μου θα παίξω και λίγο ΦΙΦΑ)

Χαχα, ναι ειναι γρηγορο, αλλα τουλαχιστον δε με τσατιζει το γλυστριμα σε πηχτη λασπη και το μαγνητισμα του παικτη στην "ελευθερη" μπαλα.
Επισης αυτες οι ηλιθιες σλοου μοσιον βουτιες σουπερμαν του τερματοφυλακα γινονται λιγο πιο γρηγορα και δε με αναγουλιαζουν τοσο.
Αν προπονησεις το δεξι στικ, κανεις τριπλες τερμα ποδοσφαιρικες καμμια σχεση με τα υπερηχητικα ζογκλερικα του ΦΙΦΑ.
Αλλα, ναι, εαν εισαι λατρης του αργου δε παιζει να σου αρεσει.
Εγω εγκατελειψα την προσπαθεια για ρεαλισμο φουλ και εστιαζω στο να το απολαυσω.
Πλεον ειμαι της θεωριας οτι οσο πιο αργο το ανιμεησον τοσο πιο πολυ βλεπεις τα λαθη και τα αποτομα του.

• Like 1

Ξέρω γω τι να σου πω ψάχνουμε και εμείς το άγιο δισκοπότηρο του ποδοσφαίρου, μόλις έπαιξα ένα παιχνίδι στο 0 και μου φάνηκε αρκετά καλη η ταχύτητα αλλά ναι επαιξα μετά και ένα ΦΙΦΑ και έχει διάφορα άλλα δεν είναι η ταχύτητα πιστεύω είναι ο παίκτης πως τον νιώθεις κτλ το ΦΙΦΑ καλό και άγιο ρε παιδί μου , φαίνεται όμως ότι έχει φτιαχτεί για να το διασκεδάζεις δηλαδή πάνω κάτω η μπάλα ,φάσεις βγαλμένες από hi lights ανιμεισον επιπέδου ( δεν μιλάω για το τρέξιμο και την κίνηση γιατί είναι άστα να πάνε)τέλος πάντων όλα αυτά που ξέρουμε για το ΦΙΦΑ ,αλλά το πες είναι αρρώστια ρε παιδί μου....είναι σχέση μίσους και αγάπης είναι πάθος ,εγώ δηλαδή που έχω παίξει μπάλα είναι ρε παιδί μου τι να σου πω, φτύνεις αίμα να φτιάξεις φάση είναι πιο ποδοσφαιρικό δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Παραδέχομαι όμως ότι το αντίπαλο δέος είναι σε πολύ καλό επίπεδα και προσφέρει πολλά πράγματα

Με την default ταχύτητα στο 0 τα ματς στα online είναι στο +1

Πηγαίνετε να παίξετε οι λάτρεις του +1 online και τα λεμε

Αλλα τα ματς vs com και άλλα τα online 

Εκτός αν γουστάρετε run and gun οπότε πάσο. 

• Like 2

36 minutes ago, SAX said:

Με την default ταχύτητα στο 0 τα ματς στα online είναι στο +1

Πηγαίνετε να παίξετε οι λάτρεις του +1 online και τα λεμε

Αλλα τα ματς vs com και άλλα τα online 

Εκτός αν γουστάρετε run and gun οπότε πάσο. 

Εννοείς online myclub με 95+ rated παίκτες; Λογικό.

• Like 2

Ναι, κάτι που δε συμβαίνει με 95 παίκτες στο offline 

Εσύ νομίζω είσαι αυτός που έλεγε συνέχεια για τις διαφορές, με φιλικά κλπ

Edited by SAX