Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic V2

Recommended Posts

Χρόνια Πολλά σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε!!!

Βλέπω όλοι την κάνατε για Αγγλία μεριά @Dimokritos @desperado @takisaek @ELBarto-3- @Fanis-13- δίνετε μεγάλες μάχες στην Πρέμιερ

Ξέμεινα μόνος στην Ισπανία, χαχαχ

@Diegito21 Μαγκιά σου που μένεις στην Φλωρεντία, 100% μαζί σου!!! Μπορείς φέτος την έξοδο στο Τσαμπιονς Λιγκ, καθώς βρήκες λύσεις στην επίθεση. Όπως είπες θέλει προσοχή όμως. Αν δεν είχες βέβαια τα στραβοπατήματα με Ελλάς Βερόνα, Μπρέσια και στο ντέρμπι των Απέννινων με Μπολόνια θα ήσουν ακόμα καλύτερα. Μεγάλα διπλά όμως στη Γένοβα, σε κατ΄εξοχήν δύσκολη έδρα. Εξαιρετική κίνηση και πουλέν ο Σάλβιο!Συνέχισε!

@Dimokritos Πολλές οι αλλαγές στο ρόστερ σου, τόνωσες όμως πολύ το αγγλικό στοιχείο. Εξαιρετική η δεξιά πλευρά με Σάντσο- Αρνολντ, ενώ τα κεντρικά σου χαφ, Λεμινά- Γουόρντ Πραους είναι αρκετά ταλαντούχα και η ραχοκοκκαλιά της ομάδας. 

@takisaek Απίθανα όσα έκανες με έξοδο στο Τσαμπιονς Λιγκ και κατάκτηση Γιουρόπα, τυπική η διαδικασία θεωρώ και η πρόκριση στους 16 του Τσαμπιονς Λιγκ.

@ELBarto-3- Ειλικρινά έκπληξη μεγάλη ο αποκλεισμός σου από Ευρώπη, αλλά έκατσε η κακή εμφάνιση στο 1ο ματς. Λογικά πετυχαίνεις το στόχο της 3αδας (δε νομίζω να αντέξει η Μπερνλι στα ψηλά), ενώ το Κύπελλο Αγγλίας είναι πάντα απρόβλεπτο. Δημιουργείς  μια εξαιρετική τετράδα στα στόπερ και στα χαφ, θέλει υπομονή όπως εύστοχα λες, ενώ συμφωνώ για Λένο, μην τον αλλάζεις. 

@desperado Μεγάλη ξενέρα να μένεις εκτός Τσαμπιονς Λιγκ σε ισοβαθμία, το ένοιωσα και εγώ στο πετσί μου την 1η σεζόν με Θέλτα, κουράγιο όμως εντάξει έχεις καλή ομάδα ειδικά με Μοράτα  και Τορέιρα- Γκουειγ στο κέντρο είσαι δυνατός!

Πάμε στα της Θέλτα: 

13η 

CyMm5v2.jpg

Αλώβητος από ακόμα μία έδρα μεγάλης ομάδας! Ήθελε και τύχη πάντως.

14η 

ΘΕΛΤΑ- ΕΪΜΠΑΡ 2-2 

Γλιτώσαμε την ήττα από 0-2 στο 92'

15η

QqN98bC.jpg

Παπάδες Νολίτο!! Τρομερή εμφάνιση αν και με αλλαγές στην 11αδα, επουδενί δεν απειληθήκαμε.

16η

6DQPtTn.jpg

Νίκη στο μεγάλο ντέρμπι της Γαλικίας με ανατροπή.

Θέλω να είμαι δίκαιος όμως στο 1ο ημίχρονο το σκορ έπρεπε να είναι 0-3. Ήμασταν άθλιοι.

17η 

EYCHT75.jpg

Έγινε ο κανόνας πλέον και όχι η εξαίρεση, ΔΕΝ χάσαμε ούτε σε αυτή την έδρα. Λήγει ο 1ος γύρος και βγάλαμε εκτός έδρας όλες τις μεγάλες ομάδες χωρίς ήττα.

18η

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ- ΘΕΛΤΑ 0-2

Μετά το προηγούμενο αυτό ήταν παιχνιδάκι, τους χτυπήσαμε στο 2ο ημίχρονο.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ σχεδόν στο 1ο γύρο:

yzNRjtk.jpg

Το δηλώνω και πάλι. ΔΕΝ ΞΕΓΕΛΙΕΜΑΙ. Στόχος είναι η έξοδος στο Τσαμπιονς Λιγκ. Αν και αήττητος ως τώρα, πάω βήμα-βήμα για τον εν λόγω θεσμό. Για πρωτάθλημα θαπάω εάν είμαι εντός αυτού του στόχου την 37η αγων. 

Στα της Ευρώπης είχαμε δράματα. Θυμίζω ότι η βαθμολογία ήταν έτσι:

H64sbV9.jpg

Με την Ανκαραγκουτσου την 5η αγωνιστική φέραμε 1-1, καθώς μας ισοφάρισαν στο 91. Χ όμως έφερε και ο ΠΑΟΚ με τη Φεγενορντ. Τελευταία αγωνιστική έπαιζα εκτός με ΠΑΟΚ και ήθελα ΜΟΝΟ ΝΙΚΗ:

MaKkALz.jpg

Ήρθε με πολύ κόπο και άγχος, καθώς ενώ ήμασταν καλύτεροι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ στο 1ο ημίχρονο. Ευτυχώς παιδιά γιατί τη θέλω πολύ μία πορεία στο θεσμό.Στους 32 μας έκατσε δύσκολος αντίπαλος όμως:

bqvCJcH.jpg

Στο Copa del Rey:

Αφού απέκλεισα την Κόρδοβα στους 32, μου έτυχε η Ατλέτικο Μαδρίτης. 

1ο ματς και ισοπαλία 2-2 στη Μαδρίτη. Εδώ έχασα ευκαιρία για προβάδισμα, διότι προηγούμουν 0-2 στο ημίχρονο

2ο παιχνίδι:

ZmVu8iS.jpg

Μας υπέταξε κανονικά, όπως η Ατλέτικο γνωρίζει. Ο Βερνερ διαστημικός παιδιά, δεν πιανόταν. Πάει λοιπόν ο θεσμός.

Συνεχίζω με Πρωτάθλημα- Γιουρόπα amigos, το δεύτερο μισό της σεζόν αναμένεται συναρπαστικό!!

Δεν βλέπω κινούμαι για μεταγραφές το χειμώνα, η ομάδα με ικανοποιεί. Εκτός και αν προκύψει βαρβάτη αποχώρηση.

ΥΓ.: Παρά την εξαιρετική πορεία στο πρωτάθλημα, η διοίκηση μου την έσπασε ολίγον, διότι με παρατήρησε για έναν πιτσιρικά από τις ακαδημίες που δεν χρησιμοποιώ καθόλου. Νομίζω όμως θα την παλέψω

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και πάλι, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ με ΥΓΕΙΑ!!   

• Love 3
  • Like 1

@Fanis-13-

Περιμένουμε μπρο,  θα πήγαινα εγώ εκεί αλλά είναι αχανές το γήπεδο... μ'άρεσε περισσότερο το Boleyn ground. 

Ήταν έδρα...

@niktsiabe

Αδερφέ μου προχωράς στο πολύ όμορφο Καριερ σου,  

Μ'αρέσει που δεν παίρνουν τα μυαλά σου αέρα γιατί έχεις και ένα 2ο γυρο...

Συνεχιζεις δυνατά ,  δεν πειράζει για το κυπελλο, η τετράδα για αρχή και μια καλη πορεία στην Ευρώπη θα είναι θαυμάσια σεζόν...

αν και μπορείς και το κάτι παραπάνω....

@Diegito21

Χαίρομαι  που έμεινες αδερφέ,

επιτέλους , 1 σεζόν όπως την ονειρεύεσαι καινομως θέλουμε να σε βλέπουμε στην αγαπημένη σου Ιταλία..

Ωραίος ο Salvio θα βοηθήσει πιστεύω είναι σταθερός παίχτης..

FORZA DIEGITO!!! όλα ειναι ανοιχτα πλέον...

@ELBarto-3-

Συνεχιζεις μετά τον αποκλεισμό σοκ από την Ευρώπη... Υπάρχουν και αυτά..

Στόχος σου πλέον το πρωτάθλημα και το Κύπελλο Αγγλίας που πηρες μια τεράστια πρόκριση...

Συνεχιζεις δυνατά 

-------------------------------------

Στα δικά μου 

Καταρχήν να ρωτήσω κάτι... 

**Γιατί τα ονόματα σας δεν μου τα βγάζει με μπλε;;

Και πάμε  στα του καριερ,  όπου περιμένω σύντομα από ότι διάβασα το update 1.08 οπου θα φιξαρει αρκετά πράγματα..

Αυτό που ενδιαφέρει εμένα για να ξανά μπορέσω να κάνω rtg,  είναι το stamina , που στο ημίχρονο είναι όλοι κάτω..

Αλλά και το bug με τα οβεραλ όπου κάνεις προπονήσεις και με τα χίλια μύρια να ανέβει ένας παίχτης... τα έχουμε ξαναπεί...

Όσο αφορά το gameplay , ελπίζω να γίνει κάτι και εκεί...

Αν δεν αλλάξουν σημαντικά πράγματα δύσκολα θα ξαναασχοληθω με το παιχνιδάκι...

Αυτά από μένα παίδες.. γα λέμε 

ΚΑΛΉ ΧΡΟΝΙΆ ΕΎΧΟΜΑΙ ΣΕ ΌΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΊΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΊΑ..!!!

Edited by desperado
Edit
  • Love 3

1 hour ago, desperado said:

**Γιατί τα ονόματα σας δεν μου τα βγάζει με μπλε;;

7Xf6lRh.png

πατας πρωτα το @  και μετα γραφεις τα πρωτα γραμματα,θα σου ανοιξει η λιστα με τα ονοματα για να επιλεξεις,αν βαλεις εσυ το ονομα χωρις να ανοιξει η λιστα δεν γινεται μπλε @desperado

• Like 1

59 minutes ago, ELBarto-3- said:

@Fanis-13- Ανεκδοτο ειναι το παλικαρι :D  :D :D  

Οχι που θα ελεγες καλη κουβεντα για επιλογη μου αλιμονο... 😛 😛 😛

Μεγαλο τρολ εισαι 😛 😅😁

• Haha 3

@TOL1S

Εγώ το έκανα μια ζωή αντιγραφή επικόλληση και έβγαινε πάντα  μπλε:hehe:

Thanks ΤΟΛΗ,

@ELBarto-3-

Την ξεκανες τη Ρεάλ,  

Δεν πειράζει για την 2η θέση έφερες, 

παιχταράδες και πας για όλα την επόμενη σεζόν..

• Love 2
  • Like 1

2 hours ago, desperado said:

Αυτό που ενδιαφέρει εμένα για να ξανά μπορέσω να κάνω rtg,  είναι το stamina , που στο ημίχρονο είναι όλοι κάτω..

Αλλά και το bug με τα οβεραλ όπου κάνεις προπονήσεις και με τα χίλια μύρια να ανέβει ένας παίχτης... τα έχουμε ξαναπεί...

το bug με το overall εμενα δεν μου το κανει,ισα ισα καποιοι παικτες ανεβαινουν και παρα πολυ,ειδικα ενα cb 19 ετων  σε 2 μηνες πηρε +9 !!!! και ακομα δεν μπορω να το πιστεψω,δεν ξερω αν συμβαινει μονο σε save μετα το update γιατι το δικο μου ειναι απο πριν,δεν εχω δοκιμασει νεο.

για το stamina,θα σου προτεινα να αλλαξεις τροπο παιχνιδιου,εμενα πεφτουν απο το  65 και μετα και περισσοτερο η 4αδα του κεντρου,ο ενας εχει και χαμηλο stamina και ειναι λογικο αλλα οι αλλοι τρεις λιωνουν στο τρεξιμο.,επισεις παιζω 4λεπτα ματς,περισσοτερα λεπτα τα βαριεμαι,δεν λεει να τελειωσει ο αγωνας.

9 minutes ago, TOL1S said:

το bug με το overall εμενα δεν μου το κανει,ισα ισα καποιοι παικτες ανεβαινουν και παρα πολυ,ειδικα ενα cb 19 ετων  σε 2 μηνες πηρε +9 !!!! και ακομα δεν μπορω να το πιστεψω,δεν ξερω αν συμβαινει μονο σε save μετα το update γιατι το δικο μου ειναι απο πριν,δεν εχω δοκιμασει νεο.

για το stamina,θα σου προτεινα να αλλαξεις τροπο παιχνιδιου,εμενα πεφτουν απο το  65 και μετα και περισσοτερο η 4αδα του κεντρου,ο ενας εχει και χαμηλο stamina και ειναι λογικο αλλα οι αλλοι τρεις λιωνουν στο τρεξιμο.,επισεις παιζω 4λεπτα ματς,περισσοτερα λεπτα τα βαριεμαι,δεν λεει να τελειωσει ο αγωνας.

Λοιπόν να την πάρω από την αρχή..

Με ΕΒΕΡΤΟΝ που έκανα 1 ολόκληρη σεζόν

Οβεραλ , είχα στην προπόνηση όλη τη σεζόν 

LOOKMAN (2σλοτ) 74-80 

DAVIES (2 σλοτ) 75-79 

και 1 τερματα από ακαδημιες (1 σλοτ) + 10 οβεραλ.

Και οι 3 ήταν όλη τη σεζόν  χωρίς να μπει κανένας άλλος , έπρεπε από τα μισά της σεζόν να έχουν φτάσει σε εκείνα τα οβεραλ και όχι στο τέλος της σεζόν..

Stamina: 

GANA 89

TORREIRA 85

SCHNEIDERLIN  79

SIGURDSSON  86

Όλοι οφ στο ημίχρονο και όταν λέμε οφ οφ.. Χωρίς τίποτα..

Μετά το 70' και τα εξτρέμ...

Αυτό άρχισε από το προηγούμενο καριερ με ΕΙΜΠΑΡ...

------------------------------------

Τώρα στις δοκιμές που έχω κάνει ενδιάμεσα , 

ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΟΥΝΤΙ, στο θέμα του οβεραλ  χειρότερα τα πράγματα με τόσα πιτσιρίκια φουλ εξελιξημα δεν ανεβενε τίποτα,  μόνο ο TOMORI ανέβηκε  1 οβεραλ σε 3μηνες...

Όμως με το θέμα της αντοχής δεν ήταν το ίδιο,  οι παίχτες έβγαζαν 90λεπτο , με χειρότερα στατιστικά...

Όπως ακριβός το ίδιο και με ΟΥΤΡΕΧΤΗ 

Αντίθετα με ΜΠΟΑΒΙΣΤΑ ειχαμε τα ίδια  με ΕΒΕΡΤΟΝ... Και σε οβεραλ και σε αντοχή.

Δεν ξέρω , νομίζω ότι είναι κάποιο bug και όταν ξεκινάς κάποιο καριερ αλλού να σου κάνει θέματα και αλλού όχι..

Παντός στο διαδίκτυο που έψαξα,  ειδικά για τα οβεραλ έχουν πάρα πολλοί πρόβλημα και περιμένουν να το φτιάξουν..

Αναμένουμε τη να πω..

• Love 1
  • Like 1

@Diegito21

Ας ξεκινήσουμε από Ιταλία..

Στο 1ο σου ποστ  θα μείνω στο  απίστευτο σφαξιμο από την διαιτησία.. τη να πω... Τους πέρασες ομωςβστο κύπελλο..

Στο 2ο ποστ , δεν πειράζει για την ήττα από ΓΙΟΥΒΕ.. Αλλά κακη παρένθεση με ΦΕΡΑΡΑ. 

Από εκεί και πέρα τα πήρες όλα σερί ακόμα και με ΚΑΛΙΑΡΙ που σε δυσκόλευε και εκναι πάντοτε σκληρή,

Είσαι κοντά στην τετράδα και όλα ει αι ανοιχτά.. 

8 τελικοί αδερφέ,  για μένα δώστα όλα για την τετράδα.. Και μετά ότι βγει στο κύπελλο..

FORZA DIEGITO!!

@takisaek

τη να σε πω; 

Ένα μεγάλο μπράβο για το CL , μεγάλο ματς με Ίντερ, τη έκανες εκεί,  μεγάλη  ανατροπή...

Μαζί με αυτό όμως έφερες  και πρωτάθλημα..

Μεγάλο πράγμα, αλλά είχες και την ομάδα να το κάνεις...

είχες φτιάξει πέρα από την πραγματικότητα ομάδα.. μπράβο..

Περιμένω όμως την έκπληξη με το καινούριο σου Καριερ Τακαρε...

@ELBarto-3-

Αδερφέ, πλέον αγωνιστικά δεν υπάρχει αντίπαλος,  τη να λέμε τώρα,

Και βαθμολογικά αν συνεχίσεις έτσι θα αυξηθεί η διαφορά σύντομα...

Μεταγραφές, έφερε πιστεύω ότι καλύτερο για την εποχή που βρίσκεσαι..

**Άντε που έμπλεξες, με τους λονδρεζους.. άντε τελείωνε το να κάνεις ένα σωστό καριερ με καμία μικρούλα...

Αναμένω... 

• Love 2

Eπρεπε να τελειωσουμε την χρονια με το καλυτερο τροπο...και προσπαθησαμε!!

Απο δω και περα στα 8 τελευταια ματς δν χωραγαν απωλειες πουθενα...

Ξεκινησαμε απο ενα ματς με ιδιαιτερη δυσκολια την Μπολονια μιας και για 55 λεπτα δεν μπορουσαμε να σκοραρουμε..

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

χαναμε ευκαιριες αλλα τελικα την λυση την εδψσε ο Ναντεζ...5ο γκολ φετος μαγικο τελειωμα! Και ηρθε και ο Μαριο να τους τελειωσει!

Μεγαλη νικη και περιμεναμε την Τζενοα.....

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο και ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

.Εδω πηραμε προβαδισμα μετα απο 46 λεπτα με Μπαρεκα και ενα πολυ ωραιο σουτ αλλα μιας μεγαλη βλακεια
μας τους εδωσε την ισοφαριση... Το καλο ειναι οτι και οι αλλοι 2 γκελαραν.

Και ερχεται το μεγαλο παιχνιδι της Ναπολι...επαναληπτικος! Καναμε καποιες αλλαγες γιατι η ομαδα ειχε κουραση...

Îεν ÏÏάÏÏει διαθέÏιμη ÏεÏιγÏαÏή για Ïη ÏÏÏογÏαÏία.

Καυτη ατμοσφαιρα και φροντισαμε να το παγωσουμε γρηγορα...ο Αρνταηζ ο παικτης του κυπελλου κανει το 0-1!!!!!

Πανηγυριζω εξαλλα αλλα ........η Ναπολι βρισκει το δρομοο για το 1-1...

εκει προσπαθησαμε να μην φαμε γκολ και να περιμενουμε μπας και σκοραρουμε αλλα ο Ινισινιε με την ποιοτητα του το εβαλε και μετα η ομαδα κατερρευσε....Δεν μπορουσαμε να αλλαξουμε πασα και χασαμε με βαρια ηττα και ολα αυτα μετα το 80ο λεπτο.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο

Αλλη μια χρονια χανουμε την προκριση στους 4.

Δεν ειχαμε χρονο για τιποτα η Μιλαν ερχοταν πανοπλη και πρωτοπορος...

Μπηκε δυνατα στο ματς και μας σφυροκοπουσαν αλλα καποια στιγμη αυτη η παικτουρα ο Κιεζα παιρνει την μπαλα κανει κουρσα και το τελειωνει αψογα! 1-0!!!!!!

Ο Λαφοντ δυστυχως εκανε κατι τελειως αψυχολογητο ρε γαμωτο και ο Σιλβα μας ισοφαρισε απο το πουθενα...Το ματς μετα εγερνε
για Μιλαν αλλα κρατησαμε το πολυτιμο χ.

Η Ουντινεζε αποτελουσε δυσκολο εμποδιο...και αποδειχτηκε και παραπατημα.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο

Χασαμε 2 δοκαρια και 16 σουτ στην εστια...και ηρθε 2-0...αμα δεν σε θελει τελος δν αλλαζει τπτ.

Κακιστη ηττα αλλα και παλι οι αλλοι 2 δεν ανοιξαν την διαφορα ειμασταν πολυ κοντα.

Ετσι απο δω και περα εμειναν 4 ματς...αν ηθελα το ΤΣΛ ηττα δεν χωρουσε. Και ξεκινημα με Ρομα.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏλήθοÏ

Καταμεστο το Αρτεμιο Φρανκι...μπαινουμε εντελως μουδιασμενα θα ελεγα και σε μια ανυποψιαστη φαση 0-1 ο Καντρεβα.... ΠΑΓΩΜΑΡΑ..

Λεω δεν γινεται  αυτο και ευτυχως η αρχηγαρας μας ο Πετσεγια κανει με κεφαλια το 1-1 απο κορνερ!!! ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ μας εδωσε ωθηση!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο, ÏÏέκεÏαι και ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

Πιεζω ψηλα και χανω την μια ευκαιρια μετα την αλλη αλλα δεν μπαινει η μπαλα...Και κανω κτ τρελο...βγαζω Κιεζα βαζω Αρνταηζ
και αυτος κανει εκπληκτικη κουρσα και τρομερη σεντρα και ο Αιλτον στο 80ο λετπο 2-1!!!!!!!!!!!!!!

Και μετα ηρθε και το 3-1 καπακι με Μπεναζι!

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΝΙΚΗ!

Επομενο η Ελλας Βερονα ΑΛΛΑ Η ΕΑ ειχε μια μερα μετα ακριβως το ματς με Ιντερ που θα παιζαμε την θεση για το ΤΣΛ...

Α ΡΕ ΚΩΛΟΕΤΑΙΡΕΙΑ...τεσπα..βαζω μεσα δευτερη ομαδα και ευελπιστω σε νικη!

Ενα παιχνιδι τελειως κλειστο αλλα καποια στιγμη ο Σαλβιο κανει κουρσαρα και το τελειωνει απιστευτα!!!!!!!!!!

0-1 αλλα πριιν χαρουμε λαλακια της αμυνας μας και 1-1...ΠΑΓΩΜΑΡΑ...

Δεν χωραγε η ισοπαλια..και εκει τα παιζω ολα γι ολα βαζω

2-3 βασικους και το γκολ το βαζει ΜΠΕΝΑΣΑΡΟΣ!!! το καρφωνει και ΞΕΣΠΑΩ!!! 1-2 τρομερη νικη απιστευτα συναισθηματα!!!

Ομως ολο αυτο μας στοιχισε και δεν ειχαμε  παικτες λογω κουρασης με Ιντερ...

Ετσι βαζω 2 παιδια απο ακαδημιες που ειναι  ταλαντουχα...Και ξεκιναει το ματς...!

Τιγκα γεματο το γηπεδο ο 12ος παικτης μας....

ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Μ Α Γ Ι Κ Ο!!!!!!!!!!!!!!!

Κιεζα - Μπαλο -Μπιραγκι και 3-0 στο 27ο λεπτο!!!!!!!!!!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Ο Κιεζα παιζει τις καλτσες του!!! ο Μαριο σκοραρει
και ο Μπιραγκι παιζει για τον Νταβιντε εκει ψηλα...

Koιταξτε κραυγη Κιεζα στο γκολ!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο, κάνει ένα ÏÏοÏ

Στο δευτερο ομως η Ιντερ ανεβαινει και με Γιοβιτς χρυση αλλαγη μας βαζει 2 γκολακια.....

3-2 στο 80ο λεπτο...εκει ανησυχησα η ομαδα
τα ειχε φτυσει αλλα με ψυχη και καθυστερησεις πολλες πηραμε το ΤΡΙΠΟΝΤΟ!!!!!!!!!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÎ»Î®Î¸Î¿Ï ÎºÎ±Î¹ ÏÏάδιο

ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ στα χερια μας..ειμαστε στο +1 πια απο Ιντερ και μενει να κερδισουμε την υποβιβασμενη Μπρεσια!

Και παμε στο τελευταιο ματς....

Ειχαμε αγχος και φανηκε στα πρωτα 45 λεπτα δεν καναμε ουσιαστικη φαση..και βλεπω στο ημιχρονο οτι κερδιζει η Ιντερ...

στο δευτερο ομως μπηκαμε με παθος κλεβει την μπαλα ο Αιλτον την δινει στον σουπερ Μαριο απιστευτο τελειωμα 0-1!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!

Η Μπρεσια επαιζε σαν σε τελικο αλλα ο Μαριο με δευτερο γκολ τους εστειλε σπιτια τους!!!!! 0-2 και 

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΤΣΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ!!! Δεν το ΠΙΣΤΕΥΑ!!!! Ξεκινησα πολυ νωθρα την σεζον και με αμφιβολιες αν θελω να συνεχισω και κατεληξε ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ προσπαθεια απο ολους..!!! Πραγματικα συγκινηθηκα!!!! ΣΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ λοιπον!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Σκορερς - Ασιστ 

eXWK9dI.jpg

Dd0epQo.jpg

Πρωτος ο Ντονσα στις ασιστ με 10 ενα κεντρικο αμυντικο χαφ τον εκανα μπακ χαφ δεξι! Πηρε και το βραβειο για παικτη του Μαιου.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο

Το κυπελλο το πηρε η Ναπολι τον τιτλο η Μιλαν για 2η συνεχομενη χρονια...η Γιουβε χωμα ατιτλη και φετος.

Europa - CL Σιτυ - Λιβερπουλ αγγλικη υποθεση.

OgTiBLW.jpg

iOojart.jpg

MVP : Δεν μπορω να το δωσω σε ενα αλλα αν θα το εκανα ο Κιεζα θα το παιρνε λογω μεγαλων κριιμων γκολ!

Κατα τα αλλα Ντονσα, Μαριο (αγαπημενος αναγεννηθηκε!!!!) , Λαφονταρος και ΦΥΣΙΚΑ Ναντεζ θα ηταν στο πρωτο σκαλι!

Αυτα μαγκες...συνεχιζω στο ΤΣΛ...εχω κανει καποιες μεταγραφες πριν αρχισει η νεα σεζον και θα σας τις δειξω στο επομενο ποστ μαζι με τις

καλοκαιρινες!

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΕΤΑ απο 12 χρονια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Image result for fiorentina league

Related image

Edited by Diegito21
  • Love 3
  • Like 1

@Diegito21 Τον ηπιες απο Γιουβε, αλλα κατανοητο, απλα ειχα καποιες ελπιδες λογω φορμας.

Αλλα μετα απο αυτο σετρωσες το καραβι ΜΙΑ ΧΑΡΑ και βγηκες ΤΣΛ!!!!
ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ προπονηταρα μου, εκανες το καθηκον σου!

Μεγαλες νικες με Ρωμα και Ιντερ, πραγματικα εβαλες τις βουλες σου, και πιο σημαντικο, για μενα, το γεγονος οτι μαζεψες διπλα εκει που ΕΠΡΕΠΕ.
Μικρες ομαδες, και δε στραβοπατησες, αυτο σε εβγαλε στο ΤΣΛ πιστευω.
Εκανες μεγαλες εμφανησεις, και δικαιως εδωσες το MVP στον Κιεζα, το παλικαρι κουβαλουσε.

Τωρα εισαι και παλι στο ΤΣΛ με την μεγαλη Φιορεντινα, για να ζησεις στιγμες χαρας και δοξας παλι!

ΜΕγαλη στεναχωρια το κυπελλο, θα ειμαι σταρατος μαζι σου, περιμενα παραπανω.
Οχι μονο οτι σου πηρανε διπλο, αλλα και η 4ρα, με κατω τα χερια.
Πικρα.

Αλλα οι τιτλοι ερχονται, σε πιστευω.

Περιμενω τις κινησεις σου, τωρα που οι προσδοκιες αυξανονται!

Χαχα, προσπαθει να μας μαλωσει το ΦΙΦΑ, αδερφε, εμενα παιρνει το ΤΣΛ η Γιουναιτεντ, εσενα η Λιβερπουλ! :D 

FORZA DIEGO!!!!!!

-----------------------------------------

camiseta-arsenal-2015-3.jpg

Παμε να τελειωσουμε την σεζον.

Επειδη επαιξα πολλα ματς, θα σας τα πω περιεκτικα.

Ολα βαιναν καλως, κερδιζα, ειμουν μια χαρα, χωρις γκελες, και ισοροπια σε ολες τις γραμμες.....
Μεχρι το ματς με Μονακο....

feLW9dP.pngzARWu0V.png

Ισως ο πιο σημαντικος παικτης στην αμυντικη μας γραμμη χανει την σεζον....
Και φανηκε η απουσια του ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ.

CPvEZLe.png

Ναι μεν ηταν απαραμηλλα τυχεροι, αλλα δε μπορουσαμε να τους κρατησουμε εκτος περιοχης.

Και απο κει και περα αρχισανε οι γκελες.
Απανωτες.

Εστρωσα εννοετιαι, και για να μην τα πολυλογω, πηρα τον τιτλο, με 4 παιχνιδια να απομενουνε.

8VODvdA.pngA1OgAur.png

Ηταν λιγο δυσκολο να μην το παρω καθως οι αντιπαλοι μου χανανε βαθμους παρεα με μενα και μεις ειχαμε ενα παλικαρι μπροστα που τελειωσε την σεζον με 43 γκολ στο πρωταθλημα. 

Η Αρσεναλ ξανα στην κορυφη!!

Arsenal-Invincibles-Premier-League-title-2004.jpg

League Cup 

Εφτασα στα ημιτελικα, και αποκλειστηκα απο την Μαντσεστερ Γιουναιτεντ με συνολικο σκορ 6-5.
3-2 νικη στο Emirates, 4-3 ηττα στο Old Traaford.

Πικρα μεν, καλη μπαλα δε.

FA Cup 

Αποκλεισμος απο την Εβερτον στους 16, σε ενα διαστημα που ειμασταν κακιστοι, ντεφορμε.

Κερασακι στην τουρτα, οτι πηρε τον τιτλο η Τοτεναμ.

Champions League.

Παμε στο μεγαλο κυπελλακι.......

uefa_champions_league_starball_02.jpg

Περασαμε ως πρωτοι τον ομιλο, μετα απο γκελες με Μονακο (οπως ειδατε) και Χ με Ντυναμο εντος εδρας, αλλα κερδισαμε επιβλητικα μεσα στην Βαλενθια (0-4) και περασαμε πρωτοι.

Στους 16 αντιμετωπισαμε την Βιγιαρεαλ.

cesc-fabregas-arsenal-bruno-villarreal-1487455.jpg

Βιγιαρεαλ - Αρσεναλ 0-0 

Πολυ δυνατο ματς σε μια εδρα που διαχρονικα ειχα δυσκολιες, απο εποχες Ντεπορτιβο.

Αρσεναλ - Βιγιαρεαλ 3-0 

Μια καλη επιβλιτικη νικη, και ευκολη.

Φαση των 8, αντιπαλος : BνΒ 

dortmund-arsenal-1417020243-2299203.jpg

Arsenal - BνΒ 3-2 

Eνα καταπληκτικο παιχνιδι, οπου το ημιχρονο ητανε 0-2 
Με δυο γκολ του Ροντριγκο Μπεντακουρ, παρακαλω. ;) 

Αλλα μετα βαλαμε παντελονια, και τους το γυρισαμε, μεχρι και για παραπανω ειμασταν.

BvB - Arsenal 1-4 

1aQzNkF.png

Εδω παιξαμε ποδοσφαιρο.
Εξαιρετικο ματς, και βουρ για ημιτελικα.

Ημιτελικα : Μπαρσελονα.

609265-22116260-2560-1440.jpg?w=1050

Μπαρσελονα - Αρσεναλ 2-0 

Πληρωσαμε ενα ΚΑΚΙΣΤΟ δευτερο ημιχρονο.
Στο πρωτο τους ΠΑΤΗΣΑΜΕ αλλα ο Τερ Στεγκεν εδειξε την κλαση του, και εβγαλε 7 σουτ των επιθετικων  μας.

Αρσεναλ - Μπαρσελονα 1-3

BPA9j0h.png

Παρα παρα παρα πολυ κακο παιχνιδι στο οποιο ο Εμπαπε εβαλε και το κερασακι στην Ευρωπαικη του τουρτα, τρωγοντας κοκκινη καρτα στο 43'.....

Και καπως ετσι, τελος και η Ευρωπη.

soccer-uefa-champions-league-final-barcelona-v-arsenal-stade-de-france-2-752x501.jpg

KiCXhHn.png

----------------------------------------------------

Ξερω οτι θεωρειται επιτυχημενη σεζον διοτι πηραμε τον τιτλο της Πρεμ μετα απο δεκαετια και, αλλα ο τροπος με τον οποιο χασαμε τα υπολοιπα τροπαια με εκνευρισε.

Βεβαια οτι και να λεμε 2 σημεια στογματησαν την σεζον,

1, ο τραυματισμος του Χιμενεζ που ξεγυμνωσε την αμυνα μας, και τρεχαμε σε καθε αντεπιθεση να μαζεψουμε τα ασυμαζευτα και

2, η απολυτη αλλαγη του Εμπαπε στο ΤΣΛ.Το παλικαρι τελειωσε την σεζον με 2 γκολ, στο Τσαμπιονσ Λιγκ το οποιο για παικτη που θα ειναι υποψηφιος για Χρυση Μπαλα την επομενη σεζον (θεωριτικα, δε θα μεινω κι αλλο στην Αρσεναλ, απλα υποθετω) ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Το παιδι εβαλε 43 γκολ στο πρωταθλημα,  και 9 στο Λιγκ Καπ!!!! ....2 στο ΤΣΛ!?!?!?!

Ανικουστο. 

Και για αυτο και μονο τον λογο ΔΕΝ παιρχνει αυτος το MVP αλλα ο Τορρειρα.

Lucas-Torreira-600x600.jpg

Ηταν ο μονος ΣΤΑΘΕΡΑ καλος παικτης μας, σε ολη την σεζον.
Ουτε σκαμπανευασματα, ουτε γκρινες.
Δουλεια και τρεξιμο, καθε ματς.

Αξιος.

----------------------------------------

Τελος η Αρσεναλ, παιδες.
Κατ'εμε αποτυχημενο CM, το δευτερο αποτυχημενο CM μου μετα απο αυτο στη Γιουναιτεντ στο ΦΙΦΑ 15 που εκανα την απολυτη Super Team και δε περασα τους ομιλους ΤΣΛ + δεν πηρα το Πρωταθλημα.

Δεν ηταν ΤΟΣΟ καταστροφικο με Αρσεναλ, βεβαια, αλλα και παλι μου βγαζει μια αισθηση αποτυχιας.

Επρεπε να φυγω οταν με διωξανε, και να πηγαινα στην Λιβερπουλ :hehe: 

Τες πα, τελος αυτο το κεφαλαιο, παμε για αλλα, γνωριμα μεν, αλλα ειμαι πολυ ενθουσιασμενος.

Μικρο CM με πολυ potential!

Αυριο τα νεα μου! 

• Love 3
  • Like 1

@Diegito21

Τα κατάφερες αδερφέ, ωραίος,  

4η θέση και CL με αρκετές σεζόν και υπομονή,  μπράβο καταρχήν γι'αυτό, την υπομονή..

Τώρα είσαι έτοιμος να ζήσεις και εσύ και η ομάδα τα αστέρια το CL..

Ποστ2

έφερες παιχταράδες , όπως ο ΤΣΙΡΟ,  μεγάλη παιχτουρα... Αλλά μεγαλύτερη αγάπη για μένα είναι ο ΜΑΤΟΥΙΝΤΙ..τρομερη αγάπη και θα δ

έχεις ηγέτη στο κέντρο... Όταν μπαίνει..

είσαι στα αστέρια που είναι μαγεία όπως το είπες είναι φανταστικό,  ειδικά όταν κερδίζεις  την έξοδο με το σπαθί σου...

το έχω νιώσει με ΡΕΜΣ..

συνέχισε δυνατά.. Και χρονιά πολλά για εχθές..

FORZA DIEGITO!!!

@niktsiabe

Η αλήθεια  είναι ότι έμεινες λίγο πίσω  στο κυνήγι του πρωταθλήματος.. Αλλά όχι ότι δεν είναι ακόμα ακατόρθωτο..

Έχεις ακόμα αρκετές αγωνιστικέ..

Επισεις δυστηχος είσαι εκτός Ευρώπης λόγο τουβεκτος γκολ.. 

Αυτό όμως μπορεί να είναι θετικό για να τα δώσεις όλα στο πρωτάθλημα..

Περιμένω μια καλύτερη θέση στο πρωτάθλημα, αφού σου έχει μείνει μόνο αυτό...

@ELBarto-3-  @takisaek

Νατοι νατοι οι Πολωνοί.... 

Τη να σας πω εσάς το περίμενα αφου πήγε ο ένας στην αρχή που δεν καρφώθηκε καθολου Τάκης.. ακολούθησε και ο 2ος..

@ELBarto-3-

Καταρχήν έφερες τον τερματα σου,  αυτό που είχες και τότε...

Αλλά ρε ιεροσυλε, εφερες άγγλο στην Πολωνία,  και μάλιστα ταλέντο... το μόνο που σε συγχωρεί  είναι να σε βοηθήσει την πρώτη σεζόν να ανέβει οβεραλ και τον πουλήσεις μετά και να χτίσεις... θα πέσει φωτιά να σε καψει:hehe:

Περά την πλάκα  ελπίζω να φτιάξεις μια ωραία ιστορία όπως τότε... Μην ξεχνάς θες έναν FOJUT.. αξέχαστος..

Περιμένω συνέχεια...

Τον ΖΟΥΡΚΟΦΣΚΙ και τα μάτια σου...

@takisaek

Νατος Και ο Γιακουμακης , έλα ρε Τακαρε... 

Τώρα να σε πω αρχικά ότι έκανες αρκετά καλές μεταγραφές για τα στάνταρ της ομάδας που θα σε βοηθήσουν στη συνέχεια..

Δυστυχώς για τον τραυματισμό,  όταν χανεις παίχτες σε τέτοιες ομάδες,  λείπουν...

Είσαι 4ος και όλοι από κοντά...

Συνέχισε δυναταααααα.... 

---------------------------------------------------------------------------

Η αληθεια είναι ότι έκανα μια δοκιμή,  με μια ομάδα που είχε συζητηθεί πέρσι με τον Λιάκο ( SLASK WROCLAW  ) για να γίνω ο 3ος Πολωνός...

Αλλά δεν βγαίνει σε εμένα η Πολωνία.. δοκίμασα.. Αλλά δεν... 

Έτσι και αλλιώς όπως είπα αν δεν κάνουν ένα update της προκοπής όμως, της προκοπής...

δύσκολα θα ξεκινήσω Καριερ..

Αλλά μόλις γίνει αυτό έχω βρει ένα τρομερό RTG με μια ιστορική ομάδα που κοντεύει να διαλυθεί.. σε άλλο περίεργο πρωτάθλημα, με ομάδα σε τραγική κατάσταση...

Όταν έρθει η ώρα θα τα πούμε... ελπίζω να είναι σύντομα..

Αυτά..

Edited by desperado
  • Love 2
  • Thanks 1

Καλησπερα και καλη χρονια, μαγκες. Ελειπα αλλα σας διαβαζα. Επιστρεφω συντομα με νεο post. 

• Like 3