Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic V2

Recommended Posts

@Dimokritos Exεις δυσκολο εργο φιλε με την Σαντερλαντ πρεπει να βρεις τροπο να στηριξεις τον Οστιν στην επιθεση και να κανεις προσθηκες στην αμυνα. Καλη αρχη και ευχομαι να δουμε την ομαδα που θες σε λιγο καιρο.

@takisaek Φιλε αδερφε μου οχι στην Λιβερπουλ........... :(  

Πλακα κανω οπου θες ηταν σε δυσκολη θεση και λογικο. Σε κακιστη θεση η ομαδα...ευκαιρια παντως που πηγαν Europa μπορεις να το σηκωσεις κιολας ανετα! Ο Μανε ειναι απωλεια αλλα οκ εχεις ακομη την συμπαθεια τον Σαλαχ...τον αγαπω αυτο τον παικταρα. Και εφερες τον Τορειρα τρομερος ο ορισμος του Ουρουγουανου, μετα θα βαλω Μουκιελε πολυ καλη λυση και φυσικα οι Λινγκαρντ και Joota θα βοηθησουν παρα πολυ. O Bailey ειναι ηγεταρος και θα συ δωσει εξτρα ταχυτητα και ποιοτητα δεν ξερω αν θα ναι στα επιπεδα Μανε αλλα θα πλησιασει.

Παμε στα αγωνιστικα φιλε τωρα κανεις τρομερο δευετρο γυρο φιλε....ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ και ειδικα εκεινη ανατροπαρα με Αρσεναλ ηταν Λιβερπουλ στυλ. Ξεκινησες πολυ καλα με 5αρα και μετα δεν εχασες απο Σιτυ. Οκ η Μαν Γιου κριθηκε στον κακο Αλισον ο οποιος ειναι πλ καλος τερματας αλλα στο Φιφα ολα σχετικα ειναι! Τωρα στην Ευρωπη πας φουλ γαι τον τιτλο και να σου πω κατι μπορεις να περασεις απο την Μαν Γιου αλλα θα ξερεις θα στηριξω κοκκινους διαβολους :D 

Οπως και να χει περιμενω να σε δω να βγαλεις την ομαδα ΤΣΛ αλλα και να μην συμβει εχεις και αλλη ευκαιρια κατακτωντας το αδερφακι του ΤΣΛ!!!!

YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!!

@Fanis-13- Αδερφε σου επεσε βαρυ το μελομακαρονο και ο κουραμπιες! Ξεκινησες με σκληρο πορνο με Σιτυ χαχαχα! Αλλα οκ μετα καπως ισορροπησες και εφερες 2 χ τα οποια οκ καπως σε βοηθησαν. Πρεπει οπωσδηποτε να παρεις βαθμους φιλε να ξεκολλησεις απο αυτες τις θεσεις δεν σε βλεπω καλα. Ο Αρναουτοβιτς ξερει μπαλιτσα οποτε αφου σε βοηθαει πλαισιωσε τον με επιπλεον κινησεις να πας μπροστα και να προλαβεις το εισητηριο για Ευρωπη.

Σε περιμενω αδερφε να βαλες μπρος τα σφυρια να λειτουργησουν!!!! ΠΑΜΕΕΕ!

@ELBarto-3- Eποχη Γκαγιαρδο στην Αρσεναλ και με την βουλα. Παμε να δουμε τι μπορουν να κανουν οι κανονιερηδες που απο οτι βελπω θα δουμε πολυ ωραια πραγματα φετος! Μεταγραφες τωρα εκανες σωστες πωλησεις...Και μενα ο Οζιλ μαρεσει παρα πολυ ειναι αδυναμια αλλα με τοσα λεφτα καλα εκανες και τον εδωσες. Οι Μικι  και Παπ καλα εκαναν και απομακρυνθηκαν...δεν συμφωνω ουτε εγω με Σεμεδο αλλα οκ ειναι πολλα τα χρηματα Αρη :D  Στις αφιξεις τωρα γινανε πραγματακια σπουδαια.... Ξεχωριζω απο ολους αυτους Αουαρ, Ντε Λιχτ, Λεμαρ , Σιμεονε (αγαπη) , Λουκ Σο παικταρας και Ντεμπελε στο τελευταιο ποστ! Ο ΠΑΙΚΑΤΑΡΑΣ θα σε παει ενα βημα παραπερα και πιστευω με αυτη την κινηση μπορεις ανετα τελικο Γιουροπα. Αδυναμια μου ο Μπεγιεριν παντα μαρεσε αυτο το μπακ!

Αγωνιστικα τωρα ωραιο σχηματακι επιθετικο οπως παιζει η Αρσεναλ και μας αρεσε παντα. Πρωτη γευση και ο Κοβασιτς που μαρεσει και μενα παρα πολυ εδωσε απαντησεις! Πολυ καλο ξεκινημα και πιστευω θα σε βοηθησουν ολοι αυτοι που πηρες καια υτοι που προυπηρχαν απο σενα.  Εξαιρετικος ο Κροατης και στο Λιβερπουλ και σπουδαιο διπλο αδερεφ τι να λεμε! Συνεχισες καλα γτ ειχες και πολυ δυσκολο προγραμμα ρε φιλε..οκ προκριση με Χαρτς που κριθηκαν ολα στην Σκωτια ευτυχως για σενα και μετα εφερες ωραιοτατο χ με Τοτεναμ σε ενα καλο παιχνιδι. Οκ εχασες απο Πεπ αλλα νταξει σκοραρες κιολας και εφερες κομπλε χ με μια Μαν Γιου που θα θελαμε να ναι πραγματικη :D 

Ωραιο διπλο με Χαμ και πλεον εισαι και κορυφη...περασες δυσκολο προγραμμα οποτε με λιγο προσοχη μπορει και να ανοιξει η διαφορα ποιος ξερει. Γενικα στα εκτος βαζεις αρκετα γκολακια και αυτο ειναι καλο. (1-6 με Μπραητον.)

Τελος στην Ευρωπη θελει λιγο προσοχη φιλε να καθαρισεις να τελειωνεις....για το Καραμπαο οκ στα τετοια σου..δεν γινονται ολα. Τωρα στους παικτες προσεχε Ομπα ειναι αδυναμια αλλα οκ αν δεν θελει και γκρινιαζει πανω απο ολα η ομαδα. Ντεμπελε σε βλεπω ανετα του χρονου στους 4 του ΤΣΛ τρελο παικτρονι ο τυπας τον πιστευω... Χιμενες Αουαρ και Λενο ειναι γιγαντες... Πιστευω εχεις φτιαξει τρομερη ομαδα και μου μυριζει κτ πολυ καλο η συνεχεια!

GO GOO GOOOOONERS!!!!!!!!!!!!

________________________________________________________________________________________________________

Image result for firenze

Συνεχεια στα δικα μου οπου ο Σεπτεμβρης και ο Οκτωβρης δεν ειχαν καλο τρανζισιον :D 

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

Πως εχασα αυτο το ματς κανεις δεν ξερει τι να πω......Ειλικρινα σε ολο το ματς καλυτεροι 2 σουτ αυτοι 2 γκολ.

Το επομενο δεν θα το σχολιασω γιατι η διαιτησια στο φετινο παιχνιδι ειναι Τ Ρ Α Γ Ι Κ Η. 

Δεν μας εδωσαν παλι καθαρο πεναλτι και χασαμε και τρελη ευκαιρια με ΑΙλτον στο 88ο λεπτο μονος του να κανει το 2-2....

Îεν διαÏίθεÏαι αÏÏÏμαÏο εναλλακÏÎ¹ÎºÏ ÎºÎµÎ¯Î¼ÎµÎ½Î¿.

Επρεπε να σηκωσουμε κεφαλι και το καναμε απεναντι σε μια ομαδα που παει πολυ καλα φετος...

3-0 τους διαλυσαμε με Σουπερ Μαριο να βαζει 2 γκολακια απο τα 3 και το τριτο ο Ναντεζ!!!! Απιστευτος ο Ιταλος! Δεν το περιμενα οτι ερχεται εντος περιοχης το σκοτωνει.

Το κακο ειναι οτι χασαμε τον Μπαλο για 3 εβδομαδες μετα απο τραυματισμο στην προπονηση.

Μας περιμενε δυσκολη εξοδος στο Μιλανο..

εστησα την ομαδα πολυ καλα και η δευτερη μεχρι εκεινη την στιγμη Ιντερ δεν μας απειλησε καθολου. Ισα ισα χασαμε ευκαιρια να κανουμε το 0-1 με δοκαρι του Αrdaiz στο 78ο λεπτο.

0-0 τελικο σκορ!

Στο επομενο χασαμε ενα καρο ευκαιριες αλλα τιποτα....

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ένα ή ÏεÏιÏÏÏÏεÏα άÏομα, ÏλήθοÏ, ÏÏάδιο και ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

Και πηγαμε στην Μπολονια να παιξουμε την αντιστοιχη ομαδα...

Bologna - Fiorentina 1-1 

Κακη μας εμφανιση αλλα ενα γκολ του Βερετου μας εσωσε απο την ηττα.

Ξεχασα φωτο.

Εδω παμε σε ενα πολυ δυσκολο και κομβικο ματσακι...

Κερδισαμε 2-1 με τον μεγαλο Κιεζα να σκοραρει στο 88ο λεπτο και να μας δινει την νικη!!! Ευτυχως νικη γτ  ειχαμε κολλησει στα χ και χαναμε εδαφος για Ευρωπη!

Σπουδαια νικη!

Και ομως δεν ειχε τελειωσει το σοου του ο παικταρας και μας πηρε απο το χερι και με την Σπαλ!! 2 απιστευτες γκολαρες! Θυμισε τον πατερα του!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

Φυσικα σκοραρε και ο τρελο Μαριο μετα απο πολυ ωραια σεντρα του Μπιραγκι!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Οπως βλεπετε παει καλα το πραγμα απλα θελει προσοχη.

Εχονται σπουδαια ματς με Τζενοα εκτος και Τορινο. Θα κρινουν κατα πολυ τι εχουμε σκοπο να κανουμε φετος!

Απο τους παικτες μου ο Μπαρεκα ειναι τρελη αποκαλυψη και εκτοπισε τον Αιλτον απο την ενδεκαδα. Μαρκαρει τρομερα και κανει απιστευτες σεντρες.

Κιεζα - Μαριο οι 2 μου σκορερς και οι 2 καλυτεροι μου παικτες! 5 γκολ ο ενας 6 ο αλλος!

Ναντεζ- Μιλενκοβιτς φοβεροι!

Επισης να αναφερω ενα τρελο παικτακι που εβγαλα απο ακαδημιες μολις 16 ετων . Τον Εβαλα με Σπαλ και τρελαθηκα απιστευτος σαν νεος Κιεζα.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο, ÏÏέκεÏαι

Τζιακομο Μορετι! Ελπιζω να εξελιχθει σε ηγετη!

Αυτα παιδες συνεχιζουμε με πιστη οτι φετος μπορουμε να βγουμε Ευρωπη!

FORZA VIOLA KAI KAΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ!!!!!

Image result for fiorentina buon natale

Edited by Diegito21
  • Love 3
  • Like 1

Δεν εχει φετος επιλογη ωρας οπως το περσινο?Με βαζει συνεχως να παιζω βραδυ και δεν μπορω να το αλλαξω.Μου αρεσει περισσοτερο  να παιζω μερα τα παιχνιδια.Μηπως πρεπει να διαλεξω το καταλληλο γηπεδο για εδρα για να μπορω να παιζω μεσημερι?

14 minutes ago, athe said:

Δεν εχει φετος επιλογη ωρας οπως το περσινο?Με βαζει συνεχως να παιζω βραδυ και δεν μπορω να το αλλαξω.Μου αρεσει περισσοτερο  να παιζω μερα τα παιχνιδια.Μηπως πρεπει να διαλεξω το καταλληλο γηπεδο για εδρα για να μπορω να παιζω μεσημερι?

Μάλλον πρέπει να αλλάξεις παιχνίδι.....

Τωρα το ειδα.Μονο σε Β-Γ κατηγοριες παιζουν μεσημερι.Αλλα φοβαμαι οτι και να ανεβω στην πρωτη κατηγορια θα με ξαναβαλει το παιχνιδι να παιζω βραδυ.

41 minutes ago, athe said:

Τωρα το ειδα.Μονο σε Β-Γ κατηγοριες παιζουν μεσημερι.Αλλα φοβαμαι οτι και να ανεβω στην πρωτη κατηγορια θα με ξαναβαλει το παιχνιδι να παιζω βραδυ.

Παντού παίζουν όλες τις ώρες... Έχω δοκιμάσει τα πάντα...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΑΔΕΡΦΙΑ !!!!!🎄🎄🎄

• Love 3

Καταρχας καλα Χριστουγεννα!

@Diegito21Εκανες κοιλια στα τελευταια ματς αλλα κρατιεσαι και εισαι μεσα σε ολα. Σημαντικο οτι δεν εχασες απο Ιντερ. Μεγαλο αποτελεσμα. Ο πιτσιρικας απο τις ακαδημιες φαινεται δυνατο πουλεν. Εξελιξε τον! Συνεχισε!

@Fanis-13-Καθε αρχη και δυσκολη. Εχεις δυσκολο εργο και οχι παρα πολυ χρονο. Πρεπει να φερεις συντομα αποτελεσματα, για να μην τρεχεις αργοτερα. Ευτυχως ερχεται και η μεταγραφικη περιοδος συντομα.

@ELBarto-3-Εχεις κανει ομαδαρα ξεκαθαρα. Εφερες και τον Ουσμαν.  Στο πρωταθλημα πολυ καλος και δικαια πρωτος αλλα απο πισω γινεται χαμος.  Στην Ευρωπη ας μην γελιομαστε κακη η ηττα εντος αλλα δεν νομιζω οτι γινεται να χασεις την προκριση.  Μονο με αυτοκτονια!

@takisaekΕνδιαφερουσα επιλογη λογω της θεσης της ομαδας. Και παρα το γεγονος, οτι ειχες τεραστιο μπατζετ εκανες προσεγμενες κινησεις. Μπραβο.  Ανετρεψες εντελως την κατασταση και μπορεις να βγει και Τσ Λου του χρονου, ενω εχεις και την Ευρωπη. Θα γινει χαμος με την United!

Στα δικα μου:

Fulham-Southampton 0-1

Southampton-Man. United 3-3 Προηγηθηκαμε 2 φορες. Παλι καλα στο τελος ισοφαρισαμε και δεν χασαμε. Δικαιο αποτελεσμα.

Cardiff-Southampton 0-2

Spurs-Southampton 1-1

Southampton-Arsenal 1-3 Ο ορισμος της κακης ομαδας αλλα με καλους παιχτες τυπου Ομπα. 

ns3fjQc.jpg

Παρατητησεις:

-Εχει ανεβει πολυ ο Gabbiadini και σκοραρει συνεχεις στα τελευταια ματς. 

-Εχω μπερδευτει πολυ και δεν ξερω τι κινησεις να κανω ειναι η αληθεια. Δεν θελω να χαλασω την χημεια της ομαδας.

-Δυστυχως μετα απο 17 παιχνιδια οι ομαδες απο την 1 εως την 11 θεση δεν εχουν ξεχωρισει. Την μια αγωνιστικη ειμαστε 2οι και την αλλη μπορει να βρεθουμε 11.

OP79dpx.jpg

Edited by Dimokritos
  • Love 1
  • Like 3

@Dimokritos:

Συνέχισε δυνατά αδερφέ με τους ΑΓΊΟΥΣ..

Είσαι σε πολύ καλή θέση προς το παρών λίγο πριν  τελειώσει ο πρώτος γύρος..

Συνέχισε δυνατά και αν δεν θέλεις να χαλάσεις την χημεία της ομάδας φέρε κανένα παίχτη εξελιξημο, για αλλαγή και για το μελλον

COME ON YOU  SAINT'S.!!

@Diegito21

Πάμε στον ιταλό..

Φαίνετε να πηγαίνει καλύτερα αυτή η χρονιά σου.. 

Θέλεις όμως να μην χάνεις βαθμούς από τις μικρές... ξέρω, είναι οι πιο δύσκολες και πιο σπαστικες σε αυτό το πρωτάθλημα,  αλλα πρέπει να βρεις τρόπο να κερδίζεις αυτά τα ΜΑΤΣ..

Προχωρά δυνατά αδερφέ, πρέπει να κάνεις μια δυνατή χρονιά..

FORZA  DIEGITO!!!

----------------------------------------------------------------

Πάμε στα δικά μου..

Είχα ξεκινήσει κάτι από την προηγούμενη εβδομάδα,  το είχα αφήσει κάπου στο Νοέμβρη και σήμερα το συνέχισα και θα είναι το επόμενο μου Καριερ...

Πάμε να ζήσουμε στιγμές ΦΙΦΑ 16..

Στην ομάδα μου 

1200px-Everton_FC_2014.svg.png

Λοιπόν έχω παίξει μέχρι και την σημερινή μέρα, 

ναι την boxing day  και έχει τελειώσει ο πρώτος γύρος 

Στην 11αδα παίζουμε με 4-2-3-1 , ταιριάζει πολύ στην ομάδα.. Αλλά 11αδα θα σας δείξω στο επόμενο ποστ που θα είναι πλήρες και με ΜΑΤΣ στο τέλος Γενάρη και με μεταγραφές...

Αυτη τη  στιγμή η βαθμολογία είναι κάπως έτσι 

49151082_385915288828086_281100614476234

Στο κύπελλο παρότι είπα ότι θα παίξω,  είδα ότι παίζαμε με ΕΞΕΤΕΡ και τι έκανα ΣΙΜ και χάσαμε... θα συνεχίσουμε με FA CUP ..

Αυτά παίδες μέχρι στιγμής παίζουμε γενικά ωραία,  υπάρχουν βέβαια και τα κακά ματς όπως το τελευγαιο με ΜΠΕΡΝΛΙ που χάσαμε 4-2 από 0-2...

Έχω κάνει κάποιες κινήσεις για αντικατάσταση κάποιων παιχτών,  αλλά θα τα πούμε στο επόμενο ποστ αυτά..

49384890_385845365501745_790996706918819

48958843_385879422165006_130961935342711

• Love 3
  • Like 1

Γεια σας μάγκες στο career mode στο φετινό φιφα εάν πάρεις ομάδα η οποία μάχεται για τη αποφυγή του υποβιβασμού από πρεμιερ λιγκ η απο πρεμιέρα ντιβιζιον σε υψηλό επίπεδο δυσκολιας θα είναι ρεαλιστικό η θα είναι σε υψηλές θέσεις?? με assisted controls πάντα όχι manual..

15 minutes ago, wehellas 2013 said:

Γεια σας μάγκες στο career mode στο φετινό φιφα εάν πάρεις ομάδα η οποία μάχεται για τη αποφυγή του υποβιβασμού από πρεμιερ λιγκ η απο πρεμιέρα ντιβιζιον σε υψηλό επίπεδο δυσκολιας θα είναι ρεαλιστικό η θα είναι σε υψηλές θέσεις?? με assisted controls πάντα όχι manual..

αναλογα το ποσο καλα ξερεις να παιζεις το φετινο φιφα και το ποσο καλη ομαδα εχεις.

προσωπικα τωρα που παιζω την 3η σεζον και εχω παει την ομαδα στην μπουντελσιγκα,ξεκινησα απο την 3η κατηγορια,παω κατα διαολου μετα απο 10 αγωνιστικες,ειμαι 3ος απο το τελος εχοντας μια κακη ομαδα για τα μεγαλα σαλονια και επισεις ακομα δεν εχω μαθει τοσο καλα το φιφα.

1 hour ago, TOL1S said:

αναλογα το ποσο καλα ξερεις να παιζεις το φετινο φιφα και το ποσο καλη ομαδα εχεις.

προσωπικα τωρα που παιζω την 3η σεζον και εχω παει την ομαδα στην μπουντελσιγκα,ξεκινησα απο την 3η κατηγορια,παω κατα διαολου μετα απο 10 αγωνιστικες,ειμαι 3ος απο το τελος εχοντας μια κακη ομαδα για τα μεγαλα σαλονια και επισεις ακομα δεν εχω μαθει τοσο καλα το φιφα.

μάλιστα.. με assist controls παιζεις? Και σε τι επιπεδο δυσκολιας παίζεις φιλε? πάντως στο 18 έβλεπα πως κάποια παιδιά έπαιζαν με μικρές ομάδες και έκαναν πορεία πρωταθλητισμού.. και με ομάδες με υψηλο rating όπως  π.Χ λιβερπουλ που αγωνίζονται στην Ευρώπη δυσκολεύονται αρκετά και έκαναν κάμποσες γκέλες στο πρωταθλημα...

στο 18 και στα προηγουμενα φιφα ηταν ευκολο να παρεις τα παντα με μικρη ομαδα,στο 19 θελει να φτιαξεις ομαδα,παιζω assisted και στο ultimate,η φαπα ειναι μεγαλη για εμενα αυτη τη σεζον,σκεψου οτι μονο στο κυπελλο καταφερα να κερδισω 5-1 την μποχουμ που ειναι της 2ης κατηγοριας και εδω μαλλον πρεπει να αναθεωρησω πιστευω αυτο που εγραψα,οτι το ultimate δεν  λειτουργει σωστα,τελικα ειχα πολυ καλυτερη ομαδα για την 2η κατηγοριας και εκανα παρτι και αυτο το βλεπω τωρα που ανεβηκα και πιστευα οτι δεν θα χρειαστω παικταραδες στην bundesliga καθως η σκεψη μου ηταν στα προηγουμενα φιφα και ελεγα οτι ευκολα η δυσκολα θα κερδιζω.,ετσι οπως με κοβω αν δεν φερω 2-3 παικτες τον γεναρη ,αν δεν με εχουν σουταρει εως τοτε,δεν βλεπω να σωζω την ομαδα απο την καθοδο.

• Like 2

@desperadoΜεχρι τωρα πολυ καλα τα πας. 3η θεση στην διακοπη. Συνεχισε ετσι. Αναμενουμε την συνεχεια.

Στα δικα μου:

ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ:

Hojbjerg-Betis (14 εκ.)

Yoshida-Besiktas (5.9 εκ.)

Forster-Racing (7.5 εκ.)

Και κατι πιτσιρικαδες.

ΗΡΘΑΝ:

Grealish (Villa) 13 εκ.

Κing (Bournemouth) 20 εκ.

Sancho (BvB)  26 εκ.

Arnold (Liverpool) 15 εκ.

GmuBRkK.jpg

Bdn0H3B.jpg

Παρατηρησεις:

-Υπο αλλες συνθηκες θα ημασταν ψηλοτερα. Δυστυχως πεσαμε στην περιπτωση που ολη η 1η 10αδα βρισκεται κοντα και θα παιξουμε μεχρι το τελος για το ευρωπαικο εισιτηριο.

-Εχουμε 3 συνεχομενες ηττες. Ευτυχως απο εδω και περα το προγραμμα ειναι ευκολο. Μονο η Liverpool μενει απο τις μεγαλες.

-O Austin εχει 14 γκολ. Πολυ καλοι και οι υπολοιποι. Δυστυχως η αμυνα μας εχει προδωσει αρκετα.

• Love 3
  • Like 1

@TOL1S

Μέχρι και το  16 , προσωπικά με δυσκολευε από την   4η Αγγλίας,  δεν το ήξερα βέβαια καλά τότε..

Με δυσκόλευε πολύ και να φτιάξω  ομάδα, αλλά  και να ανέβω κατηγορία , ΜΠΡΙΣΤΟΛ 14,16 και ΠΛΙΜΟΥΘ 15 μετα απο  4-5 σεζον δεν κατάφερα να ανέβω στην PREMIER..

Στο 17 - 18 χαλαρωνε σιγά σιγά η δυσκολία  , έκανες και τα PC και έφτιαχνες ομαδάρα  στη 2η σεζόν..

Τώρα πιστεύω και από αυτό που βλέπω από σένα ότι έγινε παλι όπως τότε..;; θα δούμε..

θα δοκιμάσω αργότερα και με  ορούς  μεταγραφών  Και τέτοια για να δυσκολεψει κι'αλλο.. 

@Dimokritos 

Σωστές μεταγραφές,  ωραίες μ'αρέσουν..

Στα αγωνιστικά σου,  θέλουν προσοχή τα τελευταία 8 ματς για να μπεις σε θέση Ευρώπης..

Περιμένουμε τέλος σεζόν..

--------------------------------------

Συνέχεια στα δικά μου. 

Αγωνιστικά 

Εκτός από τα 4 ματς από κάτω είχαμε και ΛΕΣΤΕΡ 0-0 που ξέχασα φωτο από τα νεύρα μου... τη δοκάρι  ήταν αυτο, τα σπάσαμε. 

Στα υπόλοιπα,  2 γρήγορα γκολ απ ΜΠΡΑΙΤΟΝ και ταμπουρι.. Πώς ισοφαρισαμε ένας Θεός ξέρει..

Στην κόψη του ξυραφιού με ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ,  κακό ματς με ΣΟΤΟΝ,  

Παιχνιδαρα και λίγα γκολ με ΓΟΥΛΒΣ μετά το μεταξύ μας παιχνίδι στο κύπελλο..

49079352_386090832143865_339470432068645

Βαθμολογία.. χαμός και εδώ όπως βλέπετε..

49309849_386089748810640_482479809088192

1200px-Fa_cup.svg.png

Με τα χίλια ζόρια την ΜΠΡΙΣΤΟΛ,  

Άνετα με φοβερη μπαλαρα και κλεισμένη 11αδα πλέον με  την ΓΟΥΛΒΣ ...

Δεν είδα αντίπαλο,  αλλά έτσι και αλλιώς αύριο θα έχουμε ξανά ΠΟΣΤ..

48424801_386090285477253_229394002274890

49085559_386088778810737_654483540519419

Η ατυχία μας χτύπησε την πόρτα αλλά τον Φλεβάρη και δεν πρόλαβα τη αντικατάσταση..

, αφού είπα να  παίξω και το ματς με ΓΟΥΛΒΣ  , και να τα αποτελέσματα.. Δεν είναι όμως η πρώτη φορά, αφού στο πρώτο γύρο έμεινε πάλι έξω για 2 μήνες... Και πάλι με κρεμάει.. Την επόμενη σεζόν πάει για αντικατάσταση...

Πάμε για  μεταγραφές: 

Πρώτα ο DIGNE αφου πληρώθηκε  η ρητρα του (ΘΕΛΤΑ) ,δεν την είχα βγάλει και  δεν με στεναχώρησε ιδιαίτερα,  δεν πρόσφερε και τα αναμενόμενα...

Αντικαταστάτης ο TIERNEY που ειναι και καλύτερος αμυντικά..

Μετα ήρθε πρόταση για SCHNEIDERLIN από ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ , ναι τον ξαναπήρε πίσω με -3 οβεραλ και σχεδόν όλα τα ποσοστά του κάτω.. Ήταν δώρο για εμάς τα 11Μ,  έτσι ήρθε ο κύριος  από κάτω αφου πληρώσαμε βέβαια τη ρητρα του.. 

48914080_385917932161155_215852504684534

Ο άλλος εδώ ήρθε με σποντα,  αλλά κάναμε μεγάλο μπαμ..

Πούλησα TOSUN  στην Τσέλσι για 25Μ έτσι είχα ένα σεβαστό ποσό και με αυτα πογ ειχαν μείνει φέρω 2 επιθετικούς και όχι 1..

Πήγαινα  στην αρχή για GOMEZ(ΘΕΛΤΑ) και WESLEY (ΜΠΡΙΖ) 

Όμως η ΤΣΕΛΣΙ και πάλι μας πρόλαβε και τον πήρε τον 1ο..

Χωρίς καμία σκέψη είπα να τους βοηθήσω να ξεφορτωθούν τον Ισπανό μιας και IRL ο Ιταλός δεν τον θέλει..

Τα έδωσα όλα και δεν έμεινε  τίποτα..

Έκανα βέβαια και ένα δυνατό PC που θα τον δούμε τη νέα σεζόν.. 

48426065_386091112143837_521626176838434

Στην 11αδα τώρα αλλάξαμε το σύστημα,  και βάλαμε εξτρέμ,  με τον RICHARLISON  να μένει μπροστά..

Κρατήσαμε όμως τα 2 αμυντικά χαφ όπως πριν για να φυλαγομαστε...

Ο DAVIES  πήρε με το σπαθί του τη θέση στο10 από τον GYLFI , 

Ο LOOKMAN , είναι έτοιμος  να πάρει τη θέση του WALCOTT , δεν ξέρω αν θα είναι από φέτος,   παντός σιγουρα του χρονου θα είναι στην αρχική 11δα..

48424237_386089422144006_358414288559276

Συνεχίζουμε πλέον μόνο με αγωνιστικά.. 

Νεότερα αύριο...

EvertonFC.jpg?auto=compress,format,&crop

• Love 3
  • Like 1

@takisaek

Αδερφέ μου πήρες το ευρωπαικο σε ένα ματς ροντέο  πραγματικά..

ΜΕΓΆΛΟ ΜΠΡΆΒΟ αδερφέ..

2ος στο πρωτάθλημα που μαζι με την Ευρώπη και από εκεί που πήρες την ομαδα,  είναι ονειρο

Προχωράς δηνατταααα  για την επόμενη σεζόν και CL 

* αντίθετα με σένα εγώ και την ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ την συμπαθώ αλλά και την Άρσεναλ εξίσου το ίδιο..

Απορώ για την ΕΒΕΡΤΟΝ που  δεν συμπαθεις , είναι μια από τις αγαπητές ομάδες του νησιού..

Και επισεις αν δεν υπήρχε αυτή η ομάδα ,  δεν θα υπήρχε ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ...

Περιμένουμε νεότερα αδερφέ..

---------------------------------------

Πάμε στα δικά μου , με σκληρό πρόγραμμα  παρα πολυ δύσκολο λογο το οτι περάσαμε στο κυπελλο και το πρόγραμμα εγινε με ματς το ένα πίσω από το άλλο..

Στα παρακάτω παίξαμε με αρκετό ροτεισον ειδικά στα ματς με ΚΆΡΝΤΙΦ ΝΙΟΥΚΑΣΤΛΤ και ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ..και πήραν χρόνο και αρκετά τσικο..

Με ΣΙΤΥ τώρα , θα έλεγα ότι αξίζαμε την νίκη, στο 2-1  μάλιστα χάσαμε και τον ΜΟΡΑΤΑ που με το γκολ τραυματιστικε και γύρισε στο ματς με ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ..

Τώρα με  ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ θα έλεγα ότι ήταν δίκαιο το Χ αφου είχε από ένα ημίχρονο ο καθένας μας...

48424765_386422242110724_328618641426533

Και εδώ αρχίζει το μαρτύριο και  συνεχίζουμε τα κολλητά ματς μετά από ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ...

για αρχή ο KEANE  τραυματίζεται στο ημίχρονο με ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ  και μενουμε  με μόνο αξιόλογο αμυντικό  τον HOLGATE... 

Πολύ κούραση από το ημίχρονο όλοι ήταν τέρμα κάτω στην αντοχή.. Δεν. Μπορούσαμε να κάνουμε κάτι, 

Μόνο με ΦΟΎΛΑΜ το σώσαμε στο τέλος και πήραμε το Χ..

48424814_386594812093467_575887768876901

Στην βαθμολογία τώρα  πέσαμε αλλά όχι πολύ 

Το πρόγραμμα  όμως είναι δύσκολο αφου έχουμε αμέσως μετά ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.  Που πάει για πρωτάθλημα 

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 5 μέρες μετά για τα ημιτελικά του FA CUP,  αφού περάσαμε ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΟΥΝΤΙ και ΡΟΔΕΡΑΜ ανάμεσα σε όλα τα παραπάνω 

Και μετά κολλητά ματς  ΚΡΥΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ και ΜΠΕΡΝΛΙ που παλεύουν για την σωτηρία τους

και στο τέλος ΤΌΤΕΝΑΜ 

Πάμε και όπου βγει και στο πρωτάθλημα και στο κύπελλο...

το μόνο καλό επέστρεψε 100%  ο KEANE στην άμυνα αλλά δεν θα έχουμε GANA με ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ που συμπλήρωσε κάρτες..

48423857_386593962093552_458591048945998

Πάμε για να τελειώσουμε σεζόν..

• Love 2
  • Like 1

Πάμε για το δραματικό τέλος της σεζόν...

Με ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ η οποια πήγαινε για πρωτάθλημα,  παίξαμε πιο συντηρητικά στην αρχή παρόλα αυτά φάγαμε ενα γκολ ΕΑ.. με υπομονή ισοφαρισαμε και στο 2ο θα μπορουσαμε να είχαμε πάρει και τη νίκη..

49062772_386626512090297_150097379157501

Στα ματς με τις μικρές, πίστευα οτι θα ήταν πιο δύσκολα τα πράγματα αλλά τελικά περάσαμε σχετικά εύκολα 

48427036_386999065386375_852039938930533

Και φτάσαμε στο πιο καθοριστικό ματς που θέλαμε μόνο νίκη,  αλλά και στραβοπατημα των από πάνω..

Έχω απλα θα πω ότι κερδίσαμε και την ΕΑ με μια ηλίθια ΤΌΤΕΝΑΜ που δεν έκανε τίποτα και ήθελε να μας κερδίσει..

Το σκορ έπρεπε να ήταν μεγαλύτερο και χωρίς να σκοράρουν..

49317241_386938258725789_492278594008409

Τελική βαθμολογία οπου μόνο η CITY  αυτοκτόνησε και δυστυχώς στην ισοβαθμία μένουμε στο EL όπου δεν μας αξίζει...

Πραγματικά τα δώσαμε όλα,  παίζαμε με 11αδες ότι νανε σε κάποια ματς και τα καταφέρναμε.. 

49090672_386940158725599_170473279964839

Δεν θα βγάλω κάποιον MVP ,γιατί όλοι MVP είναι...

Αν θα πρέπει κάπου να δώσω συγχαρητήρια,  αυτοί είναι οι 

HOLGATE , έβγαλε τη μισή σεζόν βασικός σε πολύ δύσκολο πρόγραμμα,  και όταν χρειάστηκε να παίξει δίπλα σε τσικο λόγο τραυματισμού του KEANE ή για ροτεισον , ήταν πραγματικά άρχοντας..

LOOKMAN, πραγματικά αστέρι ο τυπος και όταν έμπαινε αναστατωνε τις αντίπαλες άμυνες...και σκόραρε και σημαντικά γκολ...

Με ξενέρωσε λιγοστό ότι μεγα από τόση προσπάθεια σε ισοβαθμία δεν θα παίξουμε CL. 

Δεν ξέρω για 2η σεζόν θα δούμε αν θα συνεχίσω ή όχι..

• Love 3
  • Like 1

@Dimokritos Παιζεις μπαλα, επιτελους.

Σοβαρο ποδοσφαιρο, συμφωνα με την ομαδα που εχεις στο γηπεδο, καλα αποτελεσματα και μπαλα.

Για τις μεταγραφες, φανταστικες, και ουσιαστικες.
Ειδικα ο Ρομπερτσον και ο Πιτερς.

---------------------------------

Το σωσα, παιδες.

Ψαχτηκα απο τα αλλα saves μου, πριν με απολυσουμε (ειμαι Γεναρη) και πουλησα 2 παικες, για να κανω ενα Financial Goal και το οβεραλ ανεβηκε 74 και ειμαι ενταξει.

Ακυρος ο συναγερμος :D 

Edited by ELBarto-3-
  • Love 2
  • Like 1
  • Haha 1

κυριοι 2 πραγματακια θελω να γραψω.

1ον. εζησα το χαντικαπ απο την καλη πλευρα,παιζω εντος δρας με την ντορτμουντ οπου με πετανε κυριολεκτικα,εχουν κατοχη 60% σε ολο το ματς και τα σουτ καποια στιγμη ειχαν φτασει στο 0-8 για αυτους και λεω εζησα την καλη πλευρα γιατι ενω δεν αξιζα τιποτα εκανα μολις μια φαση και σκοραρα χαχαχχαχαχαχαχα

2ον. μηπως λεω κατα λαθος εφτιαξε η εα τα pc ???? γιατι τον γεναρη εκανα 4 η 5 pc με μπονους υπογραφης 100.000 τον καθενα και μισθοι περιπου στα 20.000 αποσο θυμαμαι και ειδα οτι απο το ταμειο μου αφαιρεθηκαν σχεδον 3 εκ. και αυτο το ποσο ηταν πριν κανω επειγουσα μεταγραφη αμυντικου. 

το λεω γιατι μου φαινονται πολλα αλλα λογικα αν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δεσμευει ξανα και τον μισθο τους.

• Love 1
  • Like 2

@takisaek

Μεγάλες και εξερετικες μεταγραφές θα έλεγα για να κάνεις κάτι μεγάλο...

οι MUKIELE είναι πολύ καλός παίχτης για CB και για αλλαγή στην ομάδα που έχεις...

Από εκεί και  πέρα αγωνιστικά , καταρχήν γουστάρω Αργεντινικο  σύστημα..

Μετά ξεκίνησες με τον πρώτο  τίτλο της χρονιάς... μπράβο..

Στο CL ο τώρα θα σου πω οτι είσαι στην επόμενη φάση... Δεν χρειαζετε κάτι παραπάνω μετά την 6αρα , που 

Πρωτάθλημα τώρα  φαίνετε  να μην έχεις αντίπαλο αλλά είναι νωρίς ακόμα..

@Dimokritos

Μπήκες δυνατα την 2η σεζόν με καλές μεταγραφές.. σε όλες τις θέσεις και ειδικά στην άμυνα...

Μπήκες δυνατά αγωνιστικά.. πήρες τις 3 μεγάλες και συνεχίζεις , περιμένουμε συνέχεια, αυτή θα είναι η χρονιά σου ,

Έτσι φαίνετε...

@ELBarto-3-

Περιμένω αδερφέ γιατί σε έχασα, 

Το ξαναβρήκες,  οκ , 

Θα σου πω τώρα μόνο για τον MBAPE, που πιστεύω ότι έπρεπε να ήταν IRL στην Άρσεναλ επί ΒΕΝΓΚΕΡ...

Περιμένω το επόμενο ποστ να τα πούμε... Πιο αναλυτικά..

-----------------------------------

Στα δικά μου...

ΆΚΥΡΟ

48897687_388107941942154_985492052932296

Μετά από του MAGUIRE , TRIPPIER , OSCAR,  RAMSEY, την τελευταία μέρα και αφού είχα μπόλικο χρήμα είπα να κάνω μια προσπάθεια (επίτηδες) και ήρθε για πλάκα ο κύριος... 

Πρέπει να τρώμε και κάνα άκυρο.. 

Θα πάω  σε πιο χαμηλά επίπεδα.. τουλάχιστον οικονομικά και με όρους στο επόμενο Καριερ...

Edited by desperado
Edit
  • Love 4