Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic V2

Recommended Posts

9 hours ago, slamsoze said:

Ο γνωστός, Patrick van Anholt, είναι καθαρόαιμο αριστερό μπακ. Μήπως εννοείς τον Pele Van Anholt? 

σωστος εισαι,ξερω οτι πηρα τον πελε αλλα ειχα την εντυπωση οτι το εγραψα,το οποιο διαβαζοντας ξανα το ποστ μου ξεχασα να βαλω το ΔΕΝ ειναι ο γνωστος που παιζει στην πρεμιερ. 😛😛

• Love 1

1 hour ago, TOL1S said:

σωστος εισαι,ξερω οτι πηρα τον πελε αλλα ειχα την εντυπωση οτι το εγραψα,το οποιο διαβαζοντας ξανα το ποστ μου ξεχασα να βαλω το ΔΕΝ ειναι ο γνωστος που παιζει στην πρεμιερ. 😛😛

Έλεγα μήπως είναι κανένα κολπάκι με ανάποδες θέσεις, γιατί βλέπω ότι δεν αλλάζει το overall του παίκτη όταν του αλλάξεις θέση, ενώ μέχρι το 2011 άλλαζε κ τιμωρουσε τις λάθος θέσεις, στο gameplan πάντα, όπως γίνεται κ στο Pes (π το έκλεψε από το ΦΙΦΑ βέβαια) 

Βέβαια σε site για το FUT έχω δει ότι βγάζει το overall στην εκάστοτε θέση, άρα μάλλον αξιολογεί "κρυφά" πόσο βγάζει ο παίκτης σε λάθος θέσεις. 

Edited by slamsoze

σεζον 2 τελος

εχω παρατηρησει ειδικα στο φιφα 19 οτι την 2η χρονια οι μεγαλες ομαδες παντα ειναι χαλια,το ιδιο εγινε και τωρα στο περιπου,psv και ειδικα η φεγενορτ εκτος ευρωπης και πολυ πισω,πρωταθλημα πηρε ο αγιαξ και ανετα.

εγω καταφερα να βγω 2ος με τις μικρες τουλιπες να ειναι βασικουρες αφου καταφερα να αποτυχω σε ολες τις μεταγραφες που εκανα !!!!

μετρια η 2η χρονια του acolatse αλλα τρομερη του μιχαλακη του κραμερ του επιθετικου μου με 17 τεμαχια στο πλεχτο,εδω να πω οτι παντα επαιζα με γρηγορο επιθετικο στα φιφα αλλα σε αυτη την καριερα αναγκαστηκα βεβαια να παιξω με ψηλο και βαρυ και μπορω να πω οτι το γουσταρα.

ετσι στο ξεκινημα της 3ης χρονιας μιας και ο κραμερ ειναι στα 32 και πεφτουν τα στατ του αγορασα εναν επιθετικο που ειναι στα ιδια χαρακτηριστικα,για να δουμε αν θα βγει.

επαιξα και το 1ο ματς για τα προκριματικα  του τσου λου με την αντερλεχτ και πηραμε εκτος εδρας νικη με 1-2,ειναι τα ματς που βολευουν στο στυλ της ομαδας,μιας και ο αντιπαλος ειναι επιθετικος αλλα με κενα πισω που τους χτυπαμε στην κοντρα,αντε να δουμε μηπως και γινει το θαυμα και μπουμε στους ομιλους.

σεζον ονειρο μεχρι τωρα για τις τουλιπες μου,στην κορυφη της eredivisie με 24 βαθμους 2 μπροστα απο τον αγιαξ μετα απο 10 αγωνιστικες και εχοντας την και την κορυφαια αμυνα με μολις 4 γκολ !!!

στο τσου λου ειμαι στους ομιλους,αφου αποκλεισαμε την αντερλεχτ με 2 νικες 2-1 και 3-1 στα πλει οφ πεσαμε με τους αετους  της μπεσικτας,νικαμε με 0-2 στην πολη με 2 κοντρες,ειπαμε αγαπημενη τακτικη εναντια σε θηρια και καναμε την πιο γλυκια ηττα εντος με 1-2.

στους ομιλους λοιπον πεσαμε τα τερατα μπαγερν,μαν γιουν και μπενφικα,ξεκινημα εντος και νικαμε 2-1 την τραγικη μπαγερν,παμε στην λισαβωνα μας παταει η μπενφικα στο ημι. και χανουμε με το μολις 2-0 και 6-0 να εγραφε θα ηταν δικαιο,2ο ημ η μπενφικα χαλαρωνει κανω το 2-2 κανουν το 3-2 και στην τελευταια φαση 3-3 !!! 3ο ματς στο θεατρο των ονειρων που ηταν τελικα εφιαλτης.ηττα με 2-0 απο μια ομαδα μετριοτατη,παιζει να εκανε μονο 2 φασεις η μαν γιουν και να εβαλε 2 γκολ,ματς που επρεπε να φυγω με ευκολο διπλο ηταν.

το καλο την 3η σεζον ειναι οτι μου εχουν βγει ολες οι μεταγραφες,βασικα 2 επιθετικους πηρα και οι 2 ομως σκοραρουν και εναν κεντρικο αμυντικο που ειναι θηριακι.

να κλεισω εχοντας παθει πλακα με τον 17αρι τερματα μου που εχει φτασει 80 οβεραλ παρακαλω και 25.000.000 αξια,αν δεν ειναι ο καλυτερος παικτης που εχω βγαλει απο ακαδημια στα τοσα χρονια που παιζω φιφα ειναι σιγουρα μεσα στους 2-3.

Edited by TOL1S

Να ρωτήσω κάτι, στο 2019 υπάρχουν τίποτα Ηπειρωτικά κύπελλα τύπου Λιμπερταδόρες , AFC CL, fake έστω, και FIFA Club World CUp, όπως είναι στο ML. Εννοώ αν πάω πχ Ιαπωνία ή Αργεντινή, έχω κάποια άλλη προοπτική, ή μόνο το εγχώριο πρωτάθλημα και κύπελλο?

τα εχει σαν fake ,στο 20 το libertadores ειναι γνησιο

54 minutes ago, TOL1S said:

τα εχει σαν fake ,στο 20 το libertadores ειναι γνησιο

Oπότε να αλλάξω Ήπειρο μελλοντικά, δε θα με βγάλει σε αδιέξοδο? Θα ήθελα να πάω μία Ασία σε κάποια φάση, αν συνεχίσω να τρώω ξύλο στην Ευρώπη.

μετα απο 2 μηνες ξανα εδω,ολοκληρωσα το προτζεκτ "ολλανδικες τουλιπες" μετα το τελος και τις 3ης σεζον η οποια τραβηξε πολυ καιρο μιας και δεν επαιξα καθολου αυτο το διαστημα,ο απολογισμος ειναι θετικος σε συνολικα 121 αγωνες ειχα 64Ν 29Ι 28Η με 183-117 γκολ, στην 1η σεζον βγηκα 5ο2,στην 2η σεζον 2ος και στην 3η σεζον 3ος.πεσαμε σε πολυ καλο αγιαξ και πολυ δυνατη psv ενω ειχαμε και μια ντροπη με 0-5 απο την φεγενορτ.

τωρα θα ξεκινησω ενα νεο σεναριο με αγωνες μονο sim,κατι που δεν εχω κανει ποτε τοσα χρονια,δεν θα παιξω κανενα ματς και λεω να το κανω στην ασια και συγκεκριμενα στην κορεα με σκοπο να σπασω την αυτοκρατορια της jeonbuk,η ομαδα που θα παρω ειναι η ulsan hyundai και θα εχω  μεταγραφες χωρις κανονες.

• Love 1
  • Like 1