Jump to content
broxopios

PES 2019 - MyClub [Official Topic] V.2

Recommended Posts

maxresdefault.jpg

Συνεχίζουμε τη συζήτηση εδώ όπου θα γράφουμε νέα, απόψεις και οτιδήποτε άλλο αφορά το MyClub mode του PES 2019.

Προηγούμενο thread: 

Χθες το βραδυ ανοιξα δυο πακετα.Μαπα το καρπουζι.Οτι καλο πηρα ηταν Κυριακη.Αρχιζω να μαζευω gp παλι και παιζω με οτι εχω.

Edited by athe

ρε παιδια εχω ενα προβλημα. ειτε κανω προσκληση ειτε δεχομαι προσκληση απο το my club  για να παιξουμε με τις ομαδες μας οπως ειναι, ολο λεει το εξης:

'δεν ειναι δυνατον να γινεται μελος στην περιοδος. code mxnv266' rixte kamia bohueia re paidia.

koloko83.    Χτες βραδυ τυχαμε και παιξαμε μαζι αν θυμασε εχασες στην παραταση 2-1 .τελειωσαμε σου στελνω αιτημα φιλιας και ρωταω αν εισαι εσυ και με εγραψες κανονικα φιλε.Δεν πειραζει ομως οκ.

ρε φιλε τωρα σε κατάλαβα!ναι ναι ησουν ενας απο την κατρακύλα που εφαγα εχθές!6 ηττες σερι χαχα. φαντασου μεχρι και με τον αδερφο μου απο την αθήνα με κληρωσε! δεν ξερω αν το ειδες εσυ θα ηταν καλο να μου το πεις σου λαγγαρε στο τελος εσενα? εχθες εφαγα την απολυτη φρικη δεν μπορουσα να συνδεθω ον λινε με προσκληση και στο παιχνιδι ηταν σαν να ημουν μια κινηση πισω. δε με εναν στο ημιχρονο εχανα 6-0 χωρις να μπωρω να κανω τιποτα.!

θα σε κανω add. shmera taleme! εχθες ειχα τα νευρα δεν κοιταγα μηνυματα ουτε απο τον αδερφο μου φαντασου.

Edited by koloko83

Μετά τον 3πλο Hadanovic έσκασαν χτες 3ος Buffon και 3ος Ederson (γκολκηπερομανία φέτος οι γύρες).

Ο πρώτος άλλαξε τις προάλλες με Boateng. Για τους άλλους 2 δεν ξέρω αν πρέπει τώρα να ανταλλάξω ή να τους κρατήσω μήπως κάποια ώρα η Κονόμι κάνει την έκπληξη με τίποτα trading legends. Όλα να τα περιμένει κανείς, ειδικά όταν πέρσυ, αργά βέβαια, έβαλαν τους national selection με άνω του 40-50% στις μαύρες.

Αν τελικά αλλάξω σκέφτομαι για Bale, Modric ίσως και Lewandovski.. όλες οι καψούρες είναι στην ομάδα ήδη, ελάχιστοι απομένουν. Καμία σκέψη?

Edited by sonofmook

1 hour ago, sonofmook said:

Μετά τον 3πλο Hadanovic έσκασαν χτες 3ος Buffon και 3ος Ederson (γκολκηπερομανία φέτος οι γύρες).

Ο πρώτος άλλαξε τις προάλλες με Boateng. Για τους άλλους 2 δεν ξέρω αν πρέπει τώρα να ανταλλάξω ή να τους κρατήσω μήπως κάποια ώρα η Κονόμι κάνει την έκπληξη με τίποτα trading legends. Όλα να τα περιμένει κανείς, ειδικά όταν πέρσυ, αργά βέβαια, έβαλαν τους national selection με άνω του 40-50% στις μαύρες.

Αν τελικά αλλάξω σκέφτομαι για Bale, Modric ίσως και Lewandovski.. όλες οι καψούρες είναι στην ομάδα ήδη, ελάχιστοι απομένουν. Καμία σκέψη?

Να φανταστώ για να έχεις τόσους 3πλους μαυρομπαλους, είτε έχεις ξεσκιστεί να φαρμάρεις, είτε είσαι πολύ τυχερός. Και φυσικά δεν τα χαλάς για συγκεκριμένους scouters. 

5 minutes ago, broxopios said:

Να φανταστώ για να έχεις τόσους 3πλους μαυρομπαλους, είτε έχεις ξεσκιστεί να φαρμάρεις, είτε είσαι πολύ τυχερός. Και φυσικά δεν τα χαλάς για συγκεκριμένους scouters. 

Σκάουτερς φέτος τίποτα, μόνο τύχη, τύχη και πάλι τύχη, παίρνω πίσω το αίμα μου από πέρσι που τερμάτισα τη σεζόν με 26 μαύρους μόνο. 

1 minute ago, sonofmook said:

Σκάουτερς φέτος τίποτα, μόνο τύχη, τύχη και πάλι τύχη, παίρνω πίσω το αίμα μου από πέρσι που τερμάτισα τη σεζόν με 26 μαύρους μόνο. 

Εγώ παντως βλέπω οτι θέλω πολύ συγκεκριμένους παίχτες και η τύχη δεν ειναι με το μέρος μου. Γι αυτο κινούμαι με scouters. 

Σε pc είσαι; Να παίξουμε καμια μέρα.

• Like 1

7 minutes ago, broxopios said:

Εγώ παντως βλέπω οτι θέλω πολύ συγκεκριμένους παίχτες και η τύχη δεν ειναι με το μέρος μου. Γι αυτο κινούμαι με scouters. 

ps4 είμαι

• Like 1

46 minutes ago, sonofmook said:

ps4 είμαι

Πάρε μοντριτς με κλειστά μάτια κ κρατά τον άλλον 3πλο για αυτό που σκέφτεσαι..αν κ δεν νομίζω να γινει.

Καντε έχεις?

Ο μόνος που πήρα από σκαουτ ήταν ο κάντε ..

Είχα πάρει 11Κ ένα early cross,μαζί με το CB που έδωσε + σταμινα ή Ισπανός βγαίνει ο Ασπι 

Έρχεται Pes League myclub και βλέπω την βασική ομαδα χάλια ,λόγω Ρεάλ Τσέλσι και δεν έπαιξαν νευμαρ μπαπε

• Like 1

1 hour ago, broxopios said:

Δεν ξέρω τα οικονομικά σου ,εύχομαι να είναι μια χαρά και να τσιμπήσεις ένα PS4 με συνδρομή και το PES. 

Έχει πολύ κόσμο μέσα και είναι ιδανικό το ps4 για online. 

• Like 2

13 minutes ago, folinpro said:

Πάρε μοντριτς με κλειστά μάτια κ κρατά τον άλλον 3πλο για αυτό που σκέφτεσαι..αν κ δεν νομίζω να γινει.

Καντε έχεις?

Ο μόνος που πήρα από σκαουτ ήταν ο κάντε ..

Είχα πάρει 11Κ ένα early cross,μαζί με το CB που έδωσε + σταμινα ή Ισπανός βγαίνει ο Ασπι 

Έρχεται Pes League myclub και βλέπω την βασική ομαδα χάλια ,λόγω Ρεάλ Τσέλσι και δεν έπαιξαν νευμαρ μπαπε

Kante υπάρχει, θέλω λιγάκι να τον ανεβάσω κι άλλο, είναι στο 34lvl. Με βλέπω για Μόντριτς μιας που τα έχει όλα, αμυντικά κυρίως με ενδιαφέρει επειδή μένουν 2 πίσω στο 4-2-1-3 που παίζω, δίπλα στον Βιειρά. Μέχρι τώρα παίζει ο τερματισμένος Pogba εκεί ή καμιά φορά ο Vidal.

Η βδομάδα, παρότι έκανα πάλι κάποιες ήττες, ήταν σούπερ από την άποψη ότι μπορούσα να αλλάξω ό,τι παίκτη ήθελα.. έπαιξαν πάρα πολλοί σε όλες τις δυναμικότητες, αλλά από Πέμπτη έχει πάλι μαντρί.. 

28 minutes ago, Bakogoal said:

Δεν ξέρω τα οικονομικά σου ,εύχομαι να είναι μια χαρά και να τσιμπήσεις ένα PS4 με συνδρομή και το PES. 

Έχει πολύ κόσμο μέσα και είναι ιδανικό το ps4 για online. 

Άσε φέτος μετάνιωσα που πούλησα το PS4. Χλωμό να πάρω σύντομα τώρα. Θέλω να τελειώσω το μεταπτυχιακό και ύστερα βλέπουμε. Μπορεί να έχει βγει και το 5. 

On 26/11/2018 at 11:50 ΠΜ, mediolanos said:

H πασα του δεν παιζεται, η αντοχη του ειναι το μονο που με χαλαει. τον πηρα με CROATIA 5* 52.000K και Double touch *50.000K εδωσα και αλλα 3Κ για εναν τησ Dinamo Zagreb . 

Για πες ποιος είναι αυτός της Dinamo Zagreb, γιατί 105k για Modric είναι μια χαρά. 

• Like 2

Μου αρεσουν πολυ και τα οφλαιν παιχνιδια,οπου δοκιμαζω παικτες που δεν χρησιμοποιω πολυ στο ονλαιν.Δεν μπορουσαν να βαλουν και μια καταταξη στα οφλαιν? Οπως εχει το φιφα.Βαθμολογια μαλλον.Ποσο θελεις για να ανεβεις κλπ.

Τελος παντων πωρωση το mc.Το οφλαιν ειναι μια λυση αν παιζεις νωρις το πρωι που δεν εχει πολυ κοσμο για να βρεις αντιπαλο στο ονλαιν.

Παντως δεν εχω προβλημα με το οφλαιν και το πως παιζει η κομπιουτερ.Το γραφω αυτο και για το μαστερ λιγκ.Απλα παρατησα το μαστερ λιγκ,γιατι το mc με συγκινει περισσοτερο σαν mode.

Edited by athe

Εν τω μεταξύ ο De Gea σε σχέση με Oblak πόσο καλύτερος είναι αν τους έχετε δοκιμάσει και τους δύο; Το λέω γιατί στατιστικά είναι πολύ κοντά, ο Oblak έχει στα skills ένα επιπλέον που είναι το penalty saver (σημαντικό αν πάει το ματς στα πέναλτι, γιατί ingame σπανίζουν) και είναι και πιο φθηνός να τον αποκτήσεις. 

εχεις οβλακ και δε γκεα?για να βγαλεις αποτελεσμα πρεπει να τους δοκιμαζεις καποια παιχνιδια ειδικα τους τερματοφυλακες..ειναι και θεμα ημερας  η λαθων που πηγαζουν απο το ιδιο το παιχνιδι..να δεις ο τερ στεγκεν κατι πνιξηματα που κανει καμια φορα και εχει overall 91..στο 18 ηταν πολυ καλος ο οβλακ..σε αυτο δεν τον εχω..

Επιτέλους.. Pro εκατομμυριούχος, μένουν άλλα 3 και κάτι για άδειασμα ατζέντη με 500 παίκτες 😁

Παιδιά δυστυχώς δεν έχω καταφέρει ακόμα να κάνω την εφαρμογή farming να δουλέψει universally για να την κάνω share με όλους. Ενώ στο PS4 δουλεύει άψογα από το σταθερό PC, το δοκιμάζω από το laptop στο PS4 Pro αλλά αναγνωρίζει μόνο τις μισές εικόνες για κάποιο λόγο και κάνει ότι να'ναι. Ίσως έχει να κάνει με το HDR στο Pro και τώρα δοκιμάζω OCR αντί για image recognition. Όποτε έχω ελεύθερο χρόνο το παλεύω, ελπίζω να έχω κάτι σύντομα.

U6jbN4A.png

• Like 3
  • Thanks 1

Είναι μερικά ματς με Oblak αντίπαλο που είναι εκνευριστηκά καλός ..δεν τον έχω πάθει με άλλον τερματοφύλακα αυτό , τουλάχιστον 3 ματς έχει κρατήσει το 0 και έχω κάνει πάνω από 15 σουτ στο καθένα .. απίστευτος 

Αυτό βλέπω και στον inform handanovic ,που έπαιζα με ένα φιλαράκι co op και μας είχε σπάσει τα νεύρα ο De gea ..βάλε άλλον μου λέει ,handanovic inform ή alisson? 

Κανει ματσαρες σε όσα ματς παίξαμε ,έπιανε τα απίστευτα..

Και κάπως έτσι παίζει πάντα αυτός πλέον ..μόνο - το low punt που του λείπει ..προσπάθησα με γυμναστές μπας κ το πάρει ,αλλά δεν ..

Edited by folinpro

ειναι καποια ματς που ο θεος δεν θελει να κερδισεις ...μου εχουν κοπει σημερα 2 φορες 5στις5 νικες ως εξης..στο πρωτο ματς το κερδιζω 1-0 με το που  κανω σεντρα  ,το κανει 1-2 το κανω 3-2 ειχα ευκαιρια για το 4-2 δεν εγινε..και απο 82 μεχρι το 90 τρωω 2 γκολ..στο 2 5στα5 παλι ξεκιναω με γκολ απο τα αποδυτηρια κανοντας σεντρα το ανατρεπει 1-3 το κανω 4-3 και απο το 89 μεχρι να ληξει τρωω 2 γκολ και χανω κιολας 4-5........δηλαδη  ποσο γκαντεμια...και το αλλο το εκνευριστηκο να μν αναβει ο παιχτης εγκαιρα ειτε εισαι σε αμυνα ειτε σε επιθεση..απλα πραγματα δεν λειτουργουν δυστυχως...οποτε οποιος και να ειναι στο τερμα οτι και παιχτες να χεις αν δεν θελει η κοναμι......

• Like 1

9 hours ago, folinpro said:

Είναι μερικά ματς με Oblak αντίπαλο που είναι εκνευριστηκά καλός ..δεν τον έχω πάθει με άλλον τερματοφύλακα αυτό , τουλάχιστον 3 ματς έχει κρατήσει το 0 και έχω κάνει πάνω από 15 σουτ στο καθένα .. απίστευτος 

Αυτό βλέπω και στον inform handanovic ,που έπαιζα με ένα φιλαράκι co op και μας είχε σπάσει τα νεύρα ο De gea ..βάλε άλλον μου λέει ,handanovic inform ή alisson? 

Κανει ματσαρες σε όσα ματς παίξαμε ,έπιανε τα απίστευτα..

Και κάπως έτσι παίζει πάντα αυτός πλέον ..μόνο - το low punt που του λείπει ..προσπάθησα με γυμναστές μπας κ το πάρει ,αλλά δεν ..

folin και εγω επιβεβαιωνω .  εχω inform terstegen kai handanovich τερματισμενους και νιωθω πιο σιγουρια με τον δευτερο. ο τερστεγεν μονο αν ειναι πανω το βελος μπαινει γιατι πνιγει ευκολα γκολ. του εριξα του χαντανοβιτς ολους τους  γυμναστες θεσης και το μονο που καταφερα ηταν πνευμα μαχητη χαχα.

ο ντε χεα ειναι για γελια. μονο αν του σκασει ο ροναλντο στην τελεια γωνια τρωεει γκολ. τα πιανει ολα

• Like 1

Έχω κ de gea αλλά προτιμώ χαντα τελευταία..

Λοιπόν ήρθε ο Ματιτς ,πέρυσι με έκαψε ..μαύρο πρόβατο για εμένα αλλά πρέπει να πάρει τις ευκαιρίες του με αυτά τα στατς, εξάλλου κάποιοι παιχτες δεν ταιριάζουν σε κάθε ποδοσφαιρακι και δεν ταιριάζουν σε όλους ..πχ στο 17 είναι τοπ στο 18 όχι τόσο αλλά στο 19 πάλι είναι τούμπανο παίχτης , αυτό εννοώ..

Για πείτε αν τον έχει κάποιος και τον έχει χρησιμοποιήσει ..πως είναι μέσα στο παιχνίδι??

2 hours ago, folinpro said:

Έχω κ de gea αλλά προτιμώ χαντα τελευταία..

Λοιπόν ήρθε ο Ματιτς ,πέρυσι με έκαψε ..μαύρο πρόβατο για εμένα αλλά πρέπει να πάρει τις ευκαιρίες του με αυτά τα στατς, εξάλλου κάποιοι παιχτες δεν ταιριάζουν σε κάθε ποδοσφαιρακι και δεν ταιριάζουν σε όλους ..πχ στο 17 είναι τοπ στο 18 όχι τόσο αλλά στο 19 πάλι είναι τούμπανο παίχτης , αυτό εννοώ..

Για πείτε αν τον έχει κάποιος και τον έχει χρησιμοποιήσει ..πως είναι μέσα στο παιχνίδι??

Tώρα που έκανες ανασκόπηση τον Ματιτς, θυμάμαι στο pes 2016 οι 15 στους 10!!! είχανε LB Alaba. Bέβαια είχε και 91 overall σε εκείνο το pes, αλλά από το 17 και μετά σαν να έχει φάει κατάρα, δεν τον έχει ακουμπήσει άνθρωπος!