Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

Εντυπώσεις και Βαθμολογία για το FIFA 19 DEMO

Recommended Posts

Black Friday τελη Νοεμβριου το βρισκεις κανα 40ρι.Μετα απο μηνα αρχιζουν και το πουλανε 40-30.Μπορεις να το βρεις στο ebay πχ.Απο Γεναρη σιγουρα 30ρι μεταχειρισμενο.

On 21/9/2018 at 12:02 ΜΜ, Mitropoulos1 said:

Ο λογος που χάρισα το pes 19 (το ειχα αγορασει για ps4) ειναι ολα αυτά που ανέφερες και συμφωνώ απολύτος ...Να πω κι εγω συντομος κατι αντιστηχο για το fifa 18...

Το λοιπόν το fifa 18 Θα μηνει στην ιστορια ως το ποιο στημένο "μπασκετάκι" που εχει κυκλοφορίσει ποτέ η ΕΑ....προηγήσε,παιζεις με άμπαλο και εν ψυχρο σου φρενάρει το ιδιο το παιχνίδι την ομάδα,σου μετατρέπει την Ρεαλ σε Λεβαδειακό για να βγάλει ο αμπαλούλης ευκαιριες και κατ'επεκταση γκολ, δεν αρκει να εισαι καλός παίχτης, απλά να συμετέχεις σε αυτό το ψέμα χωρις να εκνευρίζεσε(!!!)  Πάρε το ενα και βάρα το άλλο. 

Οσον αφορά το online δεν είμαι ειδικός γιατί μόλις πριν λίγο καιρό άρχισα στο season κάποια δειλά βήματα και δεν έχω παρατηρήσει κάτι να σου πω την αλήθεια...

Παίζοντας το FIFA 19 Full εδώ και λίγες μέρες

Επαναλαμβάνω. FIFA 19 ONLINE SEASONS καμία σχέση με FIFA 18 ONLINE SEASONS

Λίγα πράγματα αν διορθώσουν θα μιλάμε για έπος. 

-Τέρμα το pace

-Τέλος οι βιαστικές πάσες . Δεν πρόσεξες;έχει μπροστά παίχτη; την έχασες, 

-Τέλος οι πάσες ακριβείας της προωθημένης πάσας

Θέλει βελτίωση στα σουτ, και να κοπούν μαχαίρι οι κεφαλιές απο σέντρες. 

40 minutes ago, ACMILANGR said:

Παίζοντας το FIFA 19 Full εδώ και λίγες μέρες

Επαναλαμβάνω. FIFA 19 ONLINE SEASONS καμία σχέση με FIFA 18 ONLINE SEASONS

Λίγα πράγματα αν διορθώσουν θα μιλάμε για έπος. 

-Τέρμα το pace

-Τέλος οι βιαστικές πάσες . Δεν πρόσεξες;έχει μπροστά παίχτη; την έχασες, 

-Τέλος οι πάσες ακριβείας της προωθημένης πάσας

Συμφωνώ σε όλα απόλυτα μαζί σου. Ιδιαίτερα εκεί που λες ότι : τέρμα οι βιαστικες πάσες και οι πάσες με πλάτη από στόπερ κτλ......πάνε αυτά " λαστ γιαρ"..... Το ότι το βλέπεις και στο κανονικό παιχνίδι....Αυτό λέει πάρα πολλά .....

21 minutes ago, vagoe said:

Συμφωνώ σε όλα απόλυτα μαζί σου. Ιδιαίτερα εκεί που λες ότι : τέρμα οι βιαστικες πάσες και οι πάσες με πλάτη από στόπερ κτλ......πάνε αυτά " λαστ γιαρ"..... Το ότι το βλέπεις και στο κανονικό παιχνίδι....Αυτό λέει πάρα πολλά .....

Μέχρι να βγάλουν κανενα update και να γίνει ξανά FIFA 18......

On 23/9/2018 at 4:14 ΜΜ, ACMILANGR said:

Να φανταστώ εννοείς να nerfaριστούν. γιατί αν κοπούν οι κεφαλιές από σέντρες ας το ονομάσουν κάτι σαν ποδόσφαιρο.

11 hours ago, alexakoss said:

Μα είναι FIFA 18.Απλά βελτιωμένο.

όχι. Αν παίξεις το Online Seasons Θα το καταλάβεις

19 minutes ago, JrdGr said:

Να φανταστώ εννοείς να nerfaριστούν. γιατί αν κοπούν οι κεφαλιές από σέντρες ας το ονομάσουν κάτι σαν ποδόσφαιρο.

Πάντα ήμουν της άποψης στα παιχνίδια να μπαίνουν 1/10 με κεφαλιές (εκτός αν ειναι πχ μόνος του). Θέλουμε να κερδίζει ο καλύτερος. Όχι ο πιο τυχερός. 

Παιχνίδι είναι, όχι πραγματικότητα. 

40 minutes ago, ACMILANGR said:

Πάντα ήμουν της άποψης στα παιχνίδια να μπαίνουν 1/10 με κεφαλιές (εκτός αν ειναι πχ μόνος του). Θέλουμε να κερδίζει ο καλύτερος. Όχι ο πιο τυχερός. 

Παιχνίδι είναι, όχι πραγματικότητα. 

παιχνίδι στην κατηγορία simulation. Άρα πρέπει να είναι πιο κοντά στο αληθινό. Εγώ θα ήθελα φέτος να νερφαριστούν οι κεφαλιές. Με αυτά που είδα στο demo αυτό συμπέρανα εκτός και αν οσυ αρέσει το 99% να μπαίνει με driven Και finess shots. ;

31 minutes ago, JrdGr said:

παιχνίδι στην κατηγορία simulation. Άρα πρέπει να είναι πιο κοντά στο αληθινό. Εγώ θα ήθελα φέτος να νερφαριστούν οι κεφαλιές. Με αυτά που είδα στο demo αυτό συμπέρανα εκτός και αν οσυ αρέσει το 99% να μπαίνει με driven Και finess shots. ;

Δέν γίνεται να είναι 100% κοντά στο αληθινό. Δηλαδή αν στην πραγματικότητα μπαίνουν πχ 2 γκολ μέσο όρο ανά παιχνίδι σε 90 λεπτά ,θα ήθελες στα 15 λεπτά που παίζουμε να μπαίνουν 0,3;;;;;

Και για ποιόν λόγο να μπαίνουν συχνά με κεφαλιές; για να κερδίζει ο πιο τυχερός που επειδή δεν μπορεί να μπεί στην περιοχή απλά βγάζει μία σέντρα και πατάει ενα κουμπί; 

γιαυτο ειδικα στο fut αγοραζουμε ψηλους αμυντικους και οταν βγαινει η σεντρα τον επιλεγεις και περνας μπροστα απο τον επιθετικο για να εχεις το πλεονεκτημα

Αυτό που έγραψαν ορισμένα παιδιά εδώ μέσα ότι το gameplay είναι διαφορετικό στο seasons από το FUT το είδα να το λένε και διάφοροι streamers. Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να είναι placebo, θα μου πει βέβαια κανείς ΕΑ είναι αυτή.

Εκείνο που με έχει ξενερώσει και βλέπω τρελό σπαμάρισμα στα streams είναι το corner near post glitch. Πέρσι με Μανωλά-Κουλιμπαλί που είχα για αμυντικό δίδυμο τους κρέμαγα πάνω στο παίχτη που έπαιρνε θέση στο πρώτο δοκάρι αλλά και πάλι ορισμένες φορές δεν είχε και τόσο νόημα είτε είχες βάλει το παίκτη μπροστά είτε όχι, ένα λάθος πλάγιο βήμα και μισό animation το έτρωγες. Φέτος με τα ψαλίδια και τις OP κεφαλιές τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα.

5 minutes ago, BasilhsGR said:

Αυτό που έγραψαν ορισμένα παιδιά εδώ μέσα ότι το gameplay είναι διαφορετικό στο seasons από το FUT το είδα να το λένε και διάφοροι streamers. Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να είναι placebo, θα μου πει βέβαια κανείς ΕΑ είναι αυτή.

pacebo;;;;;;; η μέρα με την νύχτα είναι φίλε μου. θα το δείς

1 hour ago, ACMILANGR said:

Δέν γίνεται να είναι 100% κοντά στο αληθινό. Δηλαδή αν στην πραγματικότητα μπαίνουν πχ 2 γκολ μέσο όρο ανά παιχνίδι σε 90 λεπτά ,θα ήθελες στα 15 λεπτά που παίζουμε να μπαίνουν 0,3;;;;;

Και για ποιόν λόγο να μπαίνουν συχνά με κεφαλιές; για να κερδίζει ο πιο τυχερός που επειδή δεν μπορεί να μπεί στην περιοχή απλά βγάζει μία σέντρα και πατάει ενα κουμπί; 

Αυτό ακριβώς είναι και το μεγάλο πρόβλημα της ΕΑ και της κΟΝΑΜΙ πιστεύω το πως θα διαχειριστούν το 6λεπτο παιχνίδι δλδ πως μέσα σε 6 και 10 λεπτά να δεις ένα κανονικό ποδοσφαιρικό αγώνα. Νορμαλ σκορ με γρήγορο ρυθμό ανατροπές δοκάρι κτλπ. Ίσως γιαυτό και πέρυσι χάσαμε την μπάλα στο σκορ.

Για τις κεφαλιές νομίζω το έγραψα πως πρέπει να τις κάνουν να μπαίνουν πιο δύσκολα αλλά όχι και ακατόρθωτα, πάντα με παίχτες που παίζουν με το κεφάλι. Η κεφαλιά στο ποδόσφαιρο είναι από τα πιο δύσκολα σκιλλ για τους ποδοσφαιριστές δεν γίνεται να μην παίζει ρόλο στο fifa.

ΥΓ: Η μαγεία του ποδοσφαίρου είναι ότι είναι άθλημα μη αξιοκρατικό σε αντίθεση με το μπάσκετ. Πολλές μα πάρα πολλές φορές κερδίζει ομάδα με 1 σουτ στο τέρμα ή με μισή ευκαιρία όμως σε βάθος χρόνου ο καλός παίρνει ότι του αξίζει. Στο φιφα ο αδύνατος με μεγάλο ποσοστό κερδίζει ματς που δεν τα αξίζει και αυτό είναι το μεγαλύτερο μου παράπονο. Είπαμε παιχνίδι είναι και η ΕΑ θέλει να χαρούν όλοι οι πελάτες της!

On 25/9/2018 at 11:36 ΠΜ, ACMILANGR said:

pacebo;;;;;;; η μέρα με την νύχτα είναι φίλε μου. θα το δείς

Που είναι καλύτερο το gameplay, στο FUT ή στο seasons ;

• Create New...