Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic

Recommended Posts

αλλαξα γνωμη τελικα και θα ξεκινησω με την αγαπημενη μου ομαδα..! που δεν ειναι αλλη απο την....

571613cc45bd66a64e250b50559fd7ba94e45520

y8QxZOK.jpg

και η βασικη εντεκαδα για την φετινη σεζον 

Kk21QxE.jpg

6 λεπτοι αγωνες στο Legendary και φυσικα με κλειστες μεταγραφες...στο επομενο ποστ οι πρωτοι αγωνες! 

• Like 3

@Diegito21 θα μπορουσε να ταν καλυτερο το ξεκινημα αλλα μη το βαζεις κατω..πιστευω θα ερθουν καλυτερα αποτελεσματα

@Fanis-13- οχι και τοσο καλη αρχη οσο θα ηθελες πιστευω αλλα παιχνιδι με το παιχνιδι πιστευω θα ανεβει η ομαδα

@ELBarto-3-  σχετικα καλη αρχη...θα ανεβει η ομαδα και πιστευω σε θετικο αποτελεσμα με την City 

@Dimokritos  φερνεις πολυ καλα αποτελεσματα με μια σχετικα μετρια ομαδα...πιστευω οτι θα καταφερεις να βγεις ακομα και ευρωπη! 

Στα δικα μου λοιπον παιδες! ...για αρχη πριν τις αγωνιστικες υποχρεωσεις ειπα να κανω ενα δωρο στην ομαδα για τις μεταγραφες γεναρη κυριες,δεσποινιδες και κυριοι σας παρουσιαζω τον εναν και μοναδικο τον ανεπαναληπτο....

ogQCaF9.jpg

Naaaaabil Feeekir :yupi:

παμε στα αγωνιστικα τωρα..!

1η Αγων. σχετικα ευκολο ματς και ευκολη νικη θα μπορουσε να ηταν μεγαλυτερο το σκορ

iTA01wx.jpg

2η αγων εδω παιδια τι να πω ..καταρχας κακιστο γηπεδο ...ειμασταν καλυτεροι μια ολιγορια στην αμυνα προς το τελος ηταν αρκετη να ισοφαριστουμε! 

NPGE7Cd.jpg

3η Αγων Σχετικα ευκολη Νικη δεν απειληθηκαμε ιδιαιτερα και πηραμε τους τρεις βαθμους...απλα μειωσαν το σκορ με ενα φοβερο φαουλ!
q1FJtMA.jpg

Carabao Cup(Ακου εκει ονομα) :hehe: ευκολη νικη εκανα αρκετο Ροτεισο(Αλεφαντος) :hehe: και πηραμε την προκριση!
IPYprt1.jpg

4η Αγων τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου εκει που ελεγα οτι κλειδωσαμε την νικη ειχαν αντιθετη αποψη ....απαραδεκτοι! 

FaFozvj.jpg

Παρατηρησεις
1) καταρχας το νεο συστημα με τις τακτικες αμα το δουλεψεις ..βγαινουν στο γηπεδο στο 100%
2) προσπαθω να δωσω στην ομαδα αυτο που λεμε ταυτοτητα στο ποδοσφαιρο...δεν ειμαστε ουτε κακοι ουτε καλοι...!
3) στα εκτος εδρας παιχνιδια τρεμει το φιλοκαρδι μου σε καθε επιθεση του αντιπαλου

αυτα για αρχη στο επομενο ποστ παιχνιδι πρωταθληματος και παιχνιδι C.L με την Παρι! 

Edited by JimmakosInArm7
  • Like 4

HELP - SOS

Πώς είχα προγραμματίσει σήμερα το πρωί,  κουναμενος,   λιγαμενος είπα να ξεκινήσω το πρώτο μου επίσημο Καριερ...

Αυτό ήταν στη LA LIGA 123 με την DEPORTIVO LA CORUNA. 

ΔΥΣΚΟΛΊΑ: ULTIMATE 

ΧΡΌΝΟΣ: 6 ΛΕΠΤΆ.

Ας του έφαγα αρκετό χρόνο για να φτιάξω τις τακτικές μου,  κάποια στιγμή ξεκίνησα. με 4-5-1 σύστημα. 

Αποτελέσματα. 

• ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ  - ΛΑΣ ΠΑΛΑΣ  3-0     ΆΝΕΤΑ

• ΤΕΝΕΡΙΦΗ  - ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ  0-6

• ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ  - ΟΣΑΣΟΥΝΑ  7-1

• ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ - ΟΒΙΕΔΟ  5-1

• ΜΆΛΑΓΑ - ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ  1-7

Υπήρχαν και φωτο για όλα τα ματς αλλά από τα νεύρα μου τα έσβησα όλα όπως και το save επιτόπου. 

-------------------------------

Το απόγευμα αφου είχα δει μια ταινία το μεσημέρι και  χαλάρωσα, είπα να το πάρω από την αρχή.

Έτσι πήγα σε ένα δοκιμασμένο στα προηγούμενα ΦΙΦΑ  καριερ που είναι δυσκολουτσικο. 

Αυτόν ήταν στην ΣΟΥΗΔΊΑ  και την HAMMARBY 

Αφού πάλι έφτιαξα συστήματα τακτικές  κτλ και πάλι έφαγα κάποια ώρα, ξεκίνησα το καριερ,  και αυτή τη φορά με 4-4-2.

Αυτή την φορά κράτησα τις φωτο 

Το 3ο ματς είναι ντερμπαρα  Σουηδίας και θα μπορούσε να είναι διπλάσιο το σκορ αν δεν βαρουσα σουτ από οπουδήποτε.

42809482_339113963508219_782585955355931

Και ερωτώ...;;  σας αρέσει αυτο;;; 

Περίμενα τόσο καιρό για αυτήν την Μ@Λ@ΚΙ@  ή το έμαθα την 3η μέρα στο ULTIMATE και μετά τη;;;

Δεν ξέρω πραγματικά δεν ξέρω...

Το μόνο που μπορώ να κάνω,  ειναι απλα να του δώσω μια και μόνο μια τελευταία ευκαιρία αύριο , να πάω στην Αγγλία,  μήπως είναι αλλιώς τα πράγματα εκεί.

Αν έχει κάποιος κάτι να προτείνει δεκτό. 

Εμένα μου χάλασε παντός όλο το Σάββατο. 

• Confused 3

3 minutes ago, desperado said:

HELP - SOS

Πώς είχα προγραμματίσει σήμερα το πρωί,  κουναμενος,   λιγαμενος είπα να ξεκινήσω το πρώτο μου επίσημο Καριερ...

Αυτό ήταν στη LA LIGA 123 με την DEPORTIVO LA CORUNA. 

ΔΥΣΚΟΛΊΑ: ULTIMATE 

ΧΡΌΝΟΣ: 6 ΛΕΠΤΆ.

Ας του έφαγα αρκετό χρόνο για να φτιάξω τις τακτικές μου,  κάποια στιγμή ξεκίνησα. με 4-5-1 σύστημα. 

Αποτελέσματα. 

• ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ  - ΛΑΣ ΠΑΛΑΣ  3-0     ΆΝΕΤΑ

• ΤΕΝΕΡΙΦΗ  - ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ  0-6

• ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ  - ΟΣΑΣΟΥΝΑ  7-1

• ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ - ΟΒΙΕΔΟ  5-1

• ΜΆΛΑΓΑ - ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ  1-7

Υπήρχαν και φωτο για όλα τα ματς αλλά από τα νεύρα μου τα έσβησα όλα όπως και το save επιτόπου. 

-------------------------------

Το απόγευμα αφου είχα δει μια ταινία το μεσημέρι και  χαλάρωσα, είπα να το πάρω από την αρχή.

Έτσι πήγα σε ένα δοκιμασμένο στα προηγούμενα ΦΙΦΑ  καριερ που είναι δυσκολουτσικο. 

Αυτόν ήταν στην ΣΟΥΗΔΊΑ  και την HAMMARBY 

Αφού πάλι έφτιαξα συστήματα τακτικές  κτλ και πάλι έφαγα κάποια ώρα, ξεκίνησα το καριερ,  και αυτή τη φορά με 4-4-2.

Αυτή την φορά κράτησα τις φωτο 

Το 3ο ματς είναι ντερμπαρα  Σουηδίας και θα μπορούσε να είναι διπλάσιο το σκορ αν δεν βαρουσα σουτ από οπουδήποτε.

42809482_339113963508219_782585955355931

Και ερωτώ...;;  σας αρέσει αυτο;;; 

Περίμενα τόσο καιρό για αυτήν την Μ@Λ@ΚΙ@  ή το έμαθα την 3η μέρα στο ULTIMATE και μετά τη;;;

Δεν ξέρω πραγματικά δεν ξέρω...

Το μόνο που μπορώ να κάνω,  ειναι απλα να του δώσω μια και μόνο μια τελευταία ευκαιρία αύριο , να πάω στην Αγγλία,  μήπως είναι αλλιώς τα πράγματα εκεί.

Αν έχει κάποιος κάτι να προτείνει δεκτό. 

Εμένα μου χάλασε παντός όλο το Σάββατο. 

Ρε φιλε, τι να πω. Εισαι ο μονος που νικαει τοσο ευκολα. Οπως βλεπεις ολοι οι αλλοι μετρια τα παμε.  Δοκιμασε sliders δεν εχω να προτεινω κατι αλλο.

• Like 2

1 minute ago, Dimokritos said:

Ρε φιλε, τι να πω. Εισαι ο μονος που νικαει τοσο ευκολα. Οπως βλεπεις ολοι οι αλλοι μετρια τα παμε.  Δοκιμασε sliders δεν εχω να προτεινω κατι αλλο.

μια απο τα ιδια και εγω τα χω βρει σκουρα στην αγγλια...! το παιχνιδι φετος ειναι για Hardcore στομαχια...!

• Like 1
  • Haha 1

38 minutes ago, Dimokritos said:

χωρις παρεξηγηση,εισαι σιγουρος οτι παιζεις στο ultimate ?? το λεω γιατι καμια φορα αν παιξεις αλλο mode σε αλλο επιπεδο δυσκολιας αλλαζει το επιπεδο δυσκολιας και στο career,το εχω παθει μερικες φορες μετα απο αγωνες στο fut που παιζω στο amateur για να τελειωνω γρηγορα με μεγαλα σκορ καποια ματς.

αν οντως κερδιζεις τοσο ευκολα τοτε μπραβο σου και ναι δεν εχει νοημα για εσενα να παιζεις,προσωπικα σημερα εβαλα 5 γκολ σε legendary  και θεωρησα οτι εκανα σπουδαιο  κατορθωμα,τα σκορ ειναι παντα κλειστα και η νικες μου στο γκολ.

*επισεις ριξε μια ματια και στα sliders σου μηπως πειραξες κατι.

στο fut με ομαδαρες και κανεις ακομα δεν παιζει σε ultimate επιπεδο

συγνωμη @Dimokritos εκανα λαθος quite

Edited by TOL1S
  • Like 2

20 minutes ago, Dimokritos said:

Τελευταία  μου ελπίδα είναι η Αγγλία. Αύριο. 

Παντός και η Σουηδία και η β' Ισπανίας  , ήταν  δυνατά πρωταθλήματα,  τουλάχιστον  μέχρι πέρσι....

• Like 1

40 minutes ago, TOL1S said:

χωρις παρεξηγηση,εισαι σιγουρος οτι παιζεις στο ultimate ?? το λεω γιατι καμια φορα αν παιξεις αλλο mode σε αλλο επιπεδο δυσκολιας αλλαζει το επιπεδο δυσκολιας και στο career,το εχω παθει μερικες φορες μετα απο αγωνες στο fut που παιζω στο amateur για να τελειωνω γρηγορα με μεγαλα σκορ καποια ματς.

Σίγουρα ρε φίλε 100% , το έβλεπα μετά από κάθε ματς, άσε που μόνο καριερ παίζω και στα 2  που εκανα το έβαλα από την αρχή,  αλλά και παλι σε κάθε ματς  πηγενα  στις ρυθμησεις και το τσεκαριζα.  

Στα sliders δεν εχω πράξει τίποτα. 

Τη να πω,  τελευταία μου ελπίδα η Αγγλία αύριο.  

Ότι και  να γίνει θα ποστάρω με φώτο. Τα πάντα. 

Ρε συ ξέρεις τη γίνετε, στην αρχή μπαίνουν φουριοζοι,  όπως στο 2ο ημίχρονο στο Demo που λέγαμε.

Και μόλις τρώνε το πρώτο  γκολ, τέρμα  τελείωσε ανοίγοντε και τρώνε και τα υπόλοιπα για πλάκα. 

Το μόνο θετικό ότι φέτος δεν έδωσα ούτε 1 ευρώ για το παιχνίδι, τράμπα έγινε από σκροτζομαγαζο με αλλά παιχνίδια. 

Edited by desperado
  • Like 2

@JimmakosInArm7Καλο ξεκινημα εχεις κανει, αν και εχεις κανει και γκελες. Νωρις ειναι ακομα και τα παιχνιδια αυτα δεν τα πηρες στο τελος, οποτε δεν σημαινει κατι αυτο. Συνεχισε ετσι.

Επαιξα μερικα ματσακια ακομα και μετα θα σας δειξω τις μεταγραφες.

Palace-Leicester 2-1 Πηγαν να μας το κλεψουν το ματς αφου ισοφαρισαν στο 80' αλλα δεν γινοταν να το χασουμε. Νικη με γκολ του Benteke,

Μan. City-Palace 5-0 Ο,τι σουταραν εμπαινε. Δεν εχω ξαναδει τετοια ευστοχια. Εκνευριστικο.

Palace-Cardiff 3-0 Ε ξεσπασαμε πανω τους. Δεν εκαναν φαση, οποτε δικαιο αποτελεσμα.

Palace-Chelsea 1-4. Τωρα τι να πω για αυτο το ματς. Προηγουμαστε νωρις με γκολ του Schlupp. Ισοφαριζουν πριν το ημιχρονο απο το πουθενα. Στο 2ο βαζουν αλλο ενα γκολ απο το πουθενα ενω τους πιεζαμε. Στο 80' ειχαμε δοκαρι με τον Benteke (φωτο παρακατω) και στην εξελιξη της φασης  βγαζουν αντεπιθεση και κανουν του 1-3. Και πριν ληξει το παιχνιδι 1-4 με σουτ απο το σπιτι του ο Μorata που εκανε και hat trick. ΤΙ να πω...

07UeO6l.jpg

drVfOkQ.jpg

Βαθμολογια:

wPoXHfu.jpg

Μεταγραφες:

ΕΦΥΓΑΝ

Sorloth-Espanyol 6.8 εκ.

Hennessey-Sevilla 5 εκ.

Souare-Freiburg 1.7 εκ.

Puncheon-Fulham 2.5 εκ.

Ward-Werder 5 εκ.

Williams-Toulouse 2.5 εκ.

McArthur-τραμπα

ΗΡΘΑΝ

Τ. Davies (Everton) 5 εκ+McArthur 

Υedlin (Newcastle) 13,6 εκ.

Ibe (Bournemouth) 8.5 εκ.

J, Lukaku (Lazio) 15 εκ.

Harris (Cardiff) 900k

Οποτε, πλεον το σχημα ειναι καπως ετσι.

Mmp6zgb.jpg

Παρατηρησεις:

1) Μπηκε Γεναρης. Συνεχιζουμε δυνατα με τους νεους παιχτες. Στοχος η εξοδος στην Ευρωπη. Post Μεθαυριο παλι.

Edited by Dimokritos
  • Love 2
  • Like 2

εβαλα να δω το ultimate επιπεδο δυσκολιας,καμια σχεση με το 18,ειναι κατα πολυ κατωτερο,εδω τωρα εβαλα να το τεσταρω και στο fut που δεν μπορουσα να περασω την περιοχη μου στο 18 και τους παιζω μπαλα.

• Like 2

και παμε στα δικα μου λοιπον..επαιξα μερικα ματς και εγω χθες...

5η Αγων. τα σκυλια του πολεμου εκανα την εμφανιση τους...φασεις αυτοι γκολ εμεις! να ναι καλα ο Alisson! και ετσι αποδρασαμε με το διπλο! 

FQSowU1.jpg

και η μεγαλη στιγμη εφτασε..μια στιγμη που περιμενω χρονια τωρα που παιζω φιφα! το Anfield φοραει τα καλα του :yupi:

99nR4Ka.jpg

Τσου λου 1η Αγων ο Μπαμπας Mo Salah και η παρεα του εκαναν παρτυ απεναντι στην παρεα του Neymar(φημες λενε οτι κλαιει ακομα στα αποδυτηρια) :hehe:

chiQjQT.jpg

6η Αγων το παιχνιδι με την παρι μας εδωσε ωθηση για την συνεχεια..τρεις βαθμοι στο τσεπακι και συνεχιζουμε 

MTSHxJz.jpg 

Carabao Cup :hehe: ανετη νικη κανοντας αρκετο Roteison για να ξεκουραστουν οι βασικοι παιχτες για τα επομενα παιχνιδι 

kRR211o.jpg

7η Αγων Παρτυ μες το Stamford Βridge Carbon παιχνιδι με την Tottenham και αλλοι τρεις βαθμοι και συνεχιζουμε..! 

sVMvuP3.jpg

Τσου λου 2η Αγων απλα δεν υπηρχαν στο γηπεδο καναμε οτι θελαμε και μας βγαιναν ολες οι φασεις 2 στα 2 και κυνηγαμε την προκριση και την πρωτη θεση! 

WWCkYX0.jpg

ακολουθουν παιχνιδια πρωταθληματος..στο επομενο ποστ θα ανεβασω και την βαθμολογια!

Παρατηρησεις 

1) παιζουμε καλο και ομορφο ποδοσφαιρο η ομαδα αρχιζει και δενει! 
2) οπως και διποτε θα χρειαστω ενα καλο Center Back τον γεναρη αν εχει καποιος να προτεινει καποιον καλοδεχουμενος!
3) εκανα βασικο το Mignolet ο Alisson κανει την μια γκαφα μετα την αλλη..! 

Edited by JimmakosInArm7
  • Like 3

@Diegito21 Σε ευχαριστω φιλε για τα καλα σου λογια...και εσυ παλευεις με τα θηρια βλεπω...η νικη με την Empοli ηταν νικη ψυχολογιας για την συνεχεια..Συνεχισε ετσι και θα ρθουν και τα καλα αποτελεσματα!

@desperado Καλη αρχη στην Premier League ο αποκλεισμος στο κυπελλο πρεπει να πονεσε αρκετα! 

και παμε τωρα στα δικα μου ματσακια...Σημειωση..απο δω και περα θα παιζω στο ultimate ..ολα τα παρακατω παιχνιδια ειναι σε αυτο το επιπεδο! 

8η Αγων η αηδια της αηδια ο αηδια...να νικαω ανετα και απο το πουθενα το ματς να γινετε 3-3..αμα θελει το παιχνιδι να μη κερδισεις δε θα κερδισεις..τελιωσε 

TuY2Kow.jpg

9η Αγων Party Time μες την Huddersfield..θα μπορουσαν να φανε περισσοτερα...! 

iiAA3Nh.jpg

3η Αγων Τσου Λου ευκολη νικη παρα το 1-0 ο τερματας τους κατεβασε ρολα και ντυθηκε Buffon
7oPnNKl.jpg

10η Αγων αλλη μια ευκολη νικη παρα το 1-0 
8PXdXFz.jpg

Carabao Cup παρτυ στο Αψυχο σωμα της West Ham δεν απειληθηκαμε ιδιαιτερα 
nCwdwbs.jpg

11η Αγων αποδρασαμε με το διπλο απο το Λονδινο με πολυ καλο και ομορφο ποδοσφαιρο...επιτελους η ομαδα παιζει καλα και εκτος! 
cz3ujuH.jpg

4η Αγων Τσου Λου πανευκολη νικη με καλη μπαλα και κλειδωσαμε την προκριση στος 16 τους Champions League! 

DjYMlIh.jpg

12η Αγων αλλη μια νικη και 3 βαθμους στο τσεπακι μας χασαμε και ενα πεναλτυ με τον Salah στο πρωτο 10λεπτο αλλα δε μας πτωησε αυτο και πηραμε την νικη! 

IrKgrU4.jpg

Βαθμολογια στον ομιλο μας στο Champions League Μονοι πρωτοι και αηττητοι με την καλυτερη επιθεση και την καλυτερη αμυνα..στοχος μας να τερματισουμε πρωτοι για μια καλη κληρωση!

TLPltWG.jpg

Βαθμολογια Premier League ενταξει εδω τι να πω..πολλα τα περιεργα ..η διαφορα ανοιγει αγωνα με τον αγωνα ..προς το παρον δεν εχουμε γνωρισει την ηττα!

Zz6fdpi.jpg

μπαινουμε στον τελευταιο μηνα το 18..στοχος μας να παραμεινουμε στην πρωτη θεση ως το τελος...!

παρατηρησεις
1) η ομαδα αποδιδει στο 100% με ομορφη μπαλα και αυτα που σκεφτομαι βγαινουν στον αγωνιστικο χωρο
2) ειτε το πιστευετε ειτε οχι ο Mignolet εχει παρει φανελα βασικου και εχει ριξει στο καναβατσο τον Alisson
3) ο Keita ειναι ενα κεντρο μονος του 

περιμενω τις προτασεις για ενα καλο Center Back και εξελιξιμο! 

Edited by JimmakosInArm7
  • Like 2

@desperado Τα ματς σου ειναι κλασσικα ματς Premier League. Μεγαλα σκορ και ανατροπες. Κριμα για το ματς με United. Λιγο ακομα και θα εκανες ολικη ανατροπη. Δεν πειραζει. Η 10αδα ειναι εφικτος στοχος αλλα πρεπει να βρεις σταθεροτητα και να παιρνεις τα ματς με τους μικρους.

@JimmakosInArm7Εσυ πας φουλ για πρωταθλημα και Ch. L. Καλα το πρωταθλημα το εχεις παρει ηδη. Δεν ειναι μεγαλη η διαφορα των 7 βαθμων αλλα φαινεται, οτι εχεις την καλυτερη ομαδα. Παλεψε για Τσ. Λ.

@Diegito21Δυσκολα τα πραγματα. Στην Ευρωπη ειναι κομβικα τα 2 ματς που θα παιξεις τωρα. Στο πρωταθλημα δεν τα πας καλα. Θελεις ενισχυση και πρεπει να αρχισεις να τρεχεις, γιατι ολο και απομακρυνονται οι θεσεις της Ευρωπης. Γενικα θα σου προτεινα να αλλαξεις συστημα αν δεν σου βγαινει αυτο. Συνεχισε.

Στα δικα μου. Το εκαψα σημερα. Τελος σεζον και.....

VpZJbJB.jpg

Θα δουμε σεντονι στο Selhurst Park!!! Οι μεταγραφες μας εδωσαν ώθηση και παιξαμε καλο ποδοσφαιρο. Αν ημασταν πιο προσεχτικοι θα μπορουσαμε να χτυπησουμε ακομα και πρωταθλημα. Παρακατω τα αποτελεσματα.

Wolves-Palace 0-1

Palace-Watford 2-1

Liverpool-Palace 3-1

Southampton-Palace 1-3

Palace-Fulham 1-0

Palace-West Ham 1-0

Leicester-Palace 0-2

Palace-Man. United 0-3

Burnley-Palace 1-1

Palace-Brighton 1-0

Palace-Hud'field 1-1

Spurs-Palace 0-2

Newcastle-Palace 0-1

Palace-Man. City 1-1

Arsenal-Palace 2-2

Palace-Everton 2-2

Cardiff-Palace 1-2

Palace-Bournemouth 2-0

Κυπελλο αποκλειστηκαμε απο τους Wolves στο 2ο παιχνιδι ενω στον 1ο γυρο περασαμε με 2-0 την Villa.

ykucSC6.jpg

Europa σηκωσαν οι Spurs. 3-0 την Valencia.

Τσου Λου πηρε η Barca 2-2 με την Liverpool και 5-4 στα πεναλτι.

Παρατηρησεις

1) Τρομερη σεζον. Πραγματικα δεν περιμενα να πιασουν τοσο πολυ οι μεταγραφες.  

2) Yedlin, Lukaku, Meyer, Zaha, Guaita (Καλυτερος τερματας στην Premier League βγηκε), Benteke (1ος μας σκορερ με 17 γκολ). Γενικα ολοι επαιξαν καλα.

3) Τσ. Λου του χρονου, οποτε θα υπαρξουν αλλαγες στην ομαδα. Αυξηθηκε και το budget οποτε θα φερουμε παιχτες.

Αυτα προς το παρον. Ισως ποσταρω μεταγραφες και αρχη σεζον το βραδυ.

Edited by Dimokritos
  • Love 1
  • Like 3

@Dimokritos στοχος μου ειναι το πρωταθλημα και αν μπορεσω να φτασω τελικο τσου λου σε ευχαριστω...συγχαρητηρια την τριτη θεση το σεντονι να τεντωνει το Selhust Park να κ@υλωνει! :thumbsup:

@desperado πεταει φωτιες η ομαδα!..τα χεις βρει σκουρα βλεπω..πιστεψε το και θα τερματισεις σε μια καλη θεση! 

Παμε λοιπον στα δικα μου!  

13η Αγων αλλο ενα διπλο για την ομαδα μας με ωραιο ποδοσφαιρο ο μανε πεταει φωτιες και ειναι σε τρελη φορμα! 

D11JUF9.jpg

5η Αγων τσου λου μεγαλο διπλο μεσα στο Parc de Princes με τον Origi να κανει οργια 

eRT1Vj1.jpg

Δειτε το φοβερο ψαλιδακι φωτοβολιδα του Βελγου που κλειδωσε το διπλο

14η Αγων το Derby του Merseyside ..απολυτοι κυριαρχοι δεν απειληθηκαμε σχεδον καθολου! 
YuOW5BJ.jpg

Carabao Cup Ηττα και αποκλεισμος...η απολυτη αηδια για ακομα μια φορα..αν το παιχνιδι δε θελει να κερδισεις..δε θα κερδισεις...χασαμε την προκριση μεσα σε 3 λεπτα! 
qhwbl6v.jpg

15η Αγων μπορω να πω οτι δυσκολευτηκαμε σε αυτο τον αγωνα πολυ δυσκολη εδρα αλλα δε το βαλαμε κατω και πηραμε τους τρεις βαθμους της νικης! 

jgdJ7fv.jpg

6η και τελευταια Αγωνιστικη στους ομιλους του Τσου Λου...εδω μπερδευτηκαν οι δυο ομαδες και παιξαν πολο αντι για ποδοσφαιρο..διασκεδαστικο ματς για τους θεατες! :hehe:

r6hPB6P.jpg

16η Αγων μεγαλη νικη για την ομαδα μας στο Derby με την United καταφεραμε και σβησαμε την επιθετικη τους γραμμη ...και μπροστα πεταγαμε φωτιες παρα το σκορ! 

GwZvhM4.jpg

17η Αγων εδω εχω να πω οτι δεν εχω δει πιο εχθρικη διαιτησια στο παιχνιδι καταρχας ισοφαρισαν με οφσαιντ(τον πηρε ο υπνος τον Λαισμαν) χωρια ποσες ανυπαρκετες καρτες εδωσε ο διαιτητης..αλλα η ομαδα μετα την ισοφαριση πεισμωσε και ειδου το αποτελεσμα! 
NBzeOtE.jpg

18η Αγων εδω δεν αξιζαμε τιποτα απολυτως και που καταφεραμε και πηραμε το βαθμο της ισοπαλιας να λεμε και ευχαριστω! αθλιο παιχνιδι ...χαμενοι στο γηπεδο

zWaqPAd.jpg

Βαθμολογια Premier League μετα απο 18 αγωνες...αυτο το πρωταθλημα δε γινετε να το χασουμε με τιποτα..μονο με αυτοκτονια ...στην επιθεση πεταμε φωτιες στην αμυνα υπαρχει ανισσοροπια προς στιγμην και για αυτο φταιει το παιχνιδι ξεκαθαρα...

lyL1AtK.jpg

και η κληρωση για τους 16 τους Champions League ...δυσκολη κληρωση αλλα θα το παλεψουμε στα ισια...να σημειωσω οτι στους ομιλους τερματισαμε 1οι και αητητοι με 5 νικες και μια ισοπαλια! 

lcPXHlC.jpg

Παρατηρησεις

1) Salah Mane Firmino και Keita οι καλυτεροι της ομαδας ...μεγαλη παραφωνια ο Alexander Arnold που μοιαζει σα χαμενος στο διαστημα σε καθε παιχνιδι...
2) Αγαπημενη EA βγαλε Patch και διορθωσε τις πασες και την αμυντικη λειτουργια γιατι θα βγαλουμε καρκινο στο τελος

Τα λεμε..! 

Edited by JimmakosInArm7
  • Like 4

@desperadoΚαλα αποτελεσματα με Arsenal και ειδικα με Liverpool. Μεγαλη νικη. Ανεβηκες και βαθμολογικα και εισαι κοντα στην 10αδα τωρα. Συνεχισε ετσι! Ο King παιχταρας.

@JimmakosInArm7Για πρωταθλημα δεν χρειαζεται να πω κατι. Θα ειναι αυτοκτονια αν το χασεις. Τσου λου εχεις δυσκολο εργο απεναντι στην Juve του Ronaldo αλλα εχεις φορα και μπορεις να περασεις.

Στα δικα μου. Αρχικα μεταγραφες

ΕΦΥΓΑΝ:

Kouyate-Atalanta 6.5 εκ. Δεν τον υπολογιζα αφου ειχαμε αρκετες επιλογες στην θεση του.

Benteke-Monaco 10 εκ. Ηθελα κατι καλυτερο ενοψει Ch. L, για την κορυφη της επιθεσης αν και βοηθησε αρκετα περσι.

ΗΡΘΑΝ:

Lucas (Spurs) 39,8 εκ. Καλος ο Townsent αλλα αλλη κλαση ο Lucas.

Stones (City) 35 εκ. Ηρθε να παρει θεση βασικου απο τον Tomkins.

Βen Yedder (Sevilla) 22.8 εκ. Αντικαταστατης του Benteke. 

Βrewster (Liverpool) 1,6 εκ. Πολλα υποσχομενος.

Abraham (Chelsea) Δανεικος για βαθος.

ΚΛΗΡΩΣΗ Ch. League.

k1YhXxX.jpg

Premier League.

West Ham-Palace 0-0 Ειχαμε υπεροχη στο 1ο ημιχρονο αλλα τιποτα περισσοτερο. Φτωχο ματς γενικα.

Palace-Stoke 1-0 Πηγαινε για x αλλα στο 92 o Ben Yedder μας εδωσε την νικη με κεφαλια.

Spurs-Palace 4-1 Προηγηθηκαμε και καταφεραμε να το χασουμε. Η αμυνα μας ηταν αθλια.

Palace-West Brom 0-0 Ειχαμε φασεις αλλα δεν σκοραραμε παλι.

Bournemouth-Palace 2-0 Κακη εμφανιση και λογικο να ερθει η ηττα.

Carabao Cup

Palace-Man. City 1-2 Προηγηθηκαμε, ανοιξαμε το σκορ με τον μικρο (Brewster) αλλα παλι χασαμε.

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

R4Jv0OV.jpg

Champions League

Palace-Porto 1-1 Ανοιξαμε το σκορ μολις στο 2 με τον Lukaku. Μας ισοφαρισαν πριν το ημιχρονο. Απο εκει και περα ειχαμε 2 δοκαρια και αρκετα σουτ που δεν βρηκαν στοχο. Τσαμπα ισοπαλια. Ημασταν πολυ καλυτεροι.

az2rSWG.jpg

Y2LjiQN.jpg

Παρατηρησεις:

1) Δεν ειμαι ευχαριστημενος καθολου απο την ομαδα.  Οι μεταγραφες μεχρι τωρα δεν εχουν βγει. Αν συνεχισουν ετσι μερικοι θα παρουν ποδι τον Γεναρη. 

Edited by Dimokritos
  • Love 1
  • Like 1

@desperado να σαι καλα φιλε..μεγαλη νικη με Λιβερπουλ..κριμα που δε κερδισες την Αρσεναλ...Συνεχιζεις πιστευω θα τερματισεις στην μεση της βαθμολογιας! 

@Dimokritos δυσκολη κληρωση στο Τσου Λου αλλα πιστευω θα το παλεψεις..δεν εχεις ξεκινησει οπως θα ηθελες αλλα πιστευω θα ανεβει η ομαδα στα επομενα ματς! 

Παμε στα δικα μου...οπως γνωριζετε εκλεισα τον Nabil Fekir ...αλλα εκανα μια ακομα μεταγραφη...μεταγραφη εμπειριας για την αμυντικη γραμμη...κυριες και κυριοι σας παρουσιαζω τον.....

NCmDzNo.jpg

θα δωσει εμπειρια στην αμυνα...! Παμε στα Αγωνιστικα τωρα..!

19η Αγων ευκολη νικη παρα τα 2 γκολ που δεχθηκαμε...

tfePzOP.jpg

20η Αγων Derby λεγανε..μονο Derby δεν ηταν...απολυτοι κυριαρχοι δεν απειληθηκαμε σχεδον καθολου ..

yUyx3tL.jpg

21η Αγων η ομαδα που μου χει δημιουργησει εφιαλτες στο φετινο Fifa..ενω ειχαμε τον απολυτο ελεγχο..ξαφνικα αρχισε το γηπεδο να γερνει...να ναι καλα ο Φεκιρ που μας εδωσε το βαθμο της ισοπαλιας στο τελευταιο λεπτο!
DznC4r0.jpg

FA CUP ανετη νικη με τις Ρεζερβες ..και προκριση στον επομενο γυρο!

1STcPY3.jpg

παρτε και ενα ομορφο γκολ απο τον πιτσιρικα τον ισπανο τον Chirivella! 

22η Αγων ο Τερματοφυλακας τους ηταν κραμα Casillas-Buffon και μια αντεπιθεση μας σκοτωσε...ο Chamberlain μας εδωσε το βαθμο της ισοπαλιας! ...και δε φτανουν ολα αυτα χασαμε και τον Φεκιρ για 2 μηνες

y6YXVRW.jpg

23η Αγων αλλη μια ανετη νικη ...με καλο ποδοσφαιρο...

4VvrNcv.jpg

FA CUP η απολυτη αηδια...χασαμε το παιχνιδι μεσα απο τα χερια μας απο μια κατωτερη ομαδα και ετσι αποκλειστηκαμε!
IJm2xr4.jpg

24η Αγων ενα γκολ ηταν αρκετο για να παρουμε τους τρεις βαθμους...!
t855rXL.jpg

25η Αγων χασαμε τσαμπα βαθμους..ενω ειμασταν καλυτεροι ο Begovic ειχε ντυθει Superman! 
tSvkp1I.jpg

26η Αγων ευκολη νικη ...δεχθηκαμε και ενα γκολ απο το σπιτι του Lanzini :hehe:

gSJ73F8.jpg

1ο Αγωνας στους 16 του Τσουλου...καταθεση ψυχης απο τα παλικαρια μας...ειμασταν σαφως καλυτεροι αλλα καθολου αποτελεσματικοι μπροστα στο τερμα..ενας λαθος ηταν αρκετο για να δεχθουμε ενα γελοιο γκολ..Παμε για την προκριση στο Anfield! 

zERNh4Z.jpg

27η Αγων ...μεγαλο διπλο μεσα στο Old trafford ...απο ενα λαθος του De Hea σκοραραμε και το κρατησαμε το 0-1...η United τελιωσε τον αγωνα διχως μια τελικη..ναι καλα διαβασατε! εκτος απο την νικη χασαμε και τον Lovren για 7 Μηνες..Ριξη Χιαστων...(Ωραια)
4hfMDya.jpg

Bαθμολογια Premier League 11 στροφες πριν το τελος..μονοι πρωτοι με μεγαλη διαφορα και αηττητοι..ειπαμε μονο με αυτοκτονια θα το χασω αυτο το πρωταθλημα! Μεγαλη εκπληξη η Wolves και η Crystal Palace..! 
kI0vpRd.jpg

Παρατηρησεις!
1) και τον θεο τον ιδιο να εχεις στην αμυνα..αμα θελει η CPU να στο βαλει..θα στο βαλει τελιωσε
2) για το καλοκαιρι κλεισαμε και τον Rabiot της Παρι
3) Λογικη CPU αφου δε μπορει να πατησει περιοχη τραβανε Σουτ οι παιχτες απο τα σπιτια τους και μπαινουν Γκολ(Αστεια πραγματα) 

Τα Λεμε..!

Edited by JimmakosInArm7
  • Like 1

@JimmakosInArm7   

προχωράς σε ρυθμούς πρωταθλητή,  

Στο CL όλα ανατρέπονται,  πόσο μάλλον το 1-0.

Στο είπα για RAMOS, αν και αντιπαθητικός  , τον ειχα και εγω στο δικό μου με ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ στο 17 ήταν και ειναι μεχρι στιγμης ο καλύτερος αμυντικός που έχω χειριστεί..

@Dimokritos

Δεν σου έχουν βγει οι μεταγραφές όπως λες και φαίνετε,  αν και είναι νωρίς ακόμα,   μπορεί να στρώσει η ομάδα. 

Παίξε το όνειρο της PALACE  στο CL,  

Lucas  φοβερή μεταγραφή. 

------------------------------------------

Πάμε στα δικά μου. 

Ματσάκια πρωταθλήματος. 

• ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.  -  ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  1-1

• ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  -  ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ  2-2

• ΕΒΕΡΤΟΝ  - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  1-1

• ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  -  ΓΟΥΈΣΤ ΧΑΜ  1-2

• ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  -  ΤΣΕΛΣΙ  1-3 

• ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ  -  ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  2-1.   Γκολ ο KING!!!!! Σαν παίχτης της  ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ομως.....

FA CUP

• ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  - ΣΟΥΟΝΣΙ   0-3  δεν μας θέλει γενικά το κύπελλο.... Μετά  την 3αρα από ΟΞΦΟΡΝΤ στο LEAGUE CUP ήρθε άλλη μια να μας αποτελειώσει και στο FA. 

Ναι όπως βλέπετε πιο πάνω στο ματς με ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ,  ο KING σκόραρε για τους κόκκινους. 

Αντιγραφή σε ότι έγινε πέρσι στο 1ο καριερ με ΚΟΛΩΝΙΑ όπου είχα χάσει το καλύτερο μου παίχτη τον BITTENCOURT....

3 ώρες πριν τελειώσουν οι μεταγραφές,  και με δικιά μου υπευθυνότητα,  αφού δεν είχα δει  ότι έχει ρητρα,  κάτι που τσεκάρω από την αρχή.....

ο KING έφυγε για το ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ (24Μ) και έτσι έμεινα στον άσσο με WILSON και MOUSET.......

δεν μπορούσα να φέρω κάτι εκείνη την στιγμή  και απλά ξενέρωσα. 

είχα χαλάσει και τα λεφτά τα υπόλοιπα για να φέρω SERGI ROBERTO...

Οπότε περίπου όπως το περίμενα αφου ξενέρωσα,  είπα τέλος , έκανα σιμ τη χρονιά και για την ιστορία τερματισαμε στην 14η θέση .

Δεν ήθελα μέσω brows jobs να πάω σε άλλη ομάδα,  καλύτερα να ξεκινήσω καινούριο. 

Αυτά από τον αγγλικό νότο,  αν ξαναγίνει κάτι μετά το Πάσχα προς καλοκαίρι με αυτούς. 

Γι'αυτό δεν ήθελα να γίνει τόσο νωρίς αλλά τεσπα... 

Έγινε ωραίος και ρεαλιστικός ο πρώτος γύρος, μου άρεσε. 

Τα λέμε με καινούρια ομάδα λοιπόν  αύριο μεθαύριο. 

• Like 3

@ELBarto-3- Για τον Μποσκαλι τα ειπαμε ιδιαιτερως και τη χρησιμοποιηση του.

Μπακαρα λεμε :p

Σε σχεση με τους περισσοτερους μας , εσυ αρχισες καλα. Με εξαιρεση το διπλο της Νις.

Ο Ντεναγιερ βαρυς δεν ειναι? Κριμα για τον Τραορε που δεν παει καλα αν και αρχη.

Στηριξε τον ομως. Για Ναμπι τι να λεμε τωρα...Ηγετης!

Περιμενουμε αποτελεσμα στη Σιτυ.

Αντε ALLEEZZ!

@Dimokritos Τι σεζον εκανες ρε παλικαρι?!?

Τρομερος τι να λεμε ρε. Μεγαλεια στο Σελχαστ.

Οι μεταγγραφες σου τοπ επιπεδου. Για να δουμε αν θα κανεις αναλογη σεζον.

Δυσκολος ο ομιλος αληθεια ειναι αλλα δε σε φοβαμαι.

Δωσε συνεχεια.

@JimmakosInArm7 Πλακα τους κανεις φιλε. Το χεις παρει απο καιρο.

3αρες 4αρες μια χαρα εισαι.

Στραφι ο αποκλεισμος στο FA μονο.

@desperado Επεστεψες στην αγαπημενη αγγλικη σου.

Βροχη τα γκολ στα ματς ολα βλεπω. Μια χαρα την πας.

Με αρεσει πολυ το διδυμο Κινγκ και Γουιλσον.

Κουβαλαν την ομαδα. Προλαβες και τον πουλησες?Κριμα...

Σε στραβωσε λοιπον... δεν πειραζει αδελφε.

Περιμενουμε νεα ομαδα. (Ποσταρες ενω εγραφα)

@Diegito21 Παμε στο Ρωμαιο!

Συνεχιζεις ασταθης βλεπω. Χαθηκε το μεγαλο ντερμπι δυστυχως...

Κορεα καλο παιχτακι βεβαια. Ξενερα να χανεις τετοια ματς σιγουρα.

Εσπασες το ροδι με Εμπολι, δεν μπορουσες και πολλα μεσα στη Μαδριτη...

Πρεπει να παρεις τα επομενα ματς για το πρωταθλημα να παρεις λιγο τα πανω σου.

Οσο για Τ.Λ. μονο με αυτοκτονια δεν περνας.

------------------------------------------------------------------------------------------------

2z8pwf7.jpg

Παμε συνεχεια !

ΝΙΣ-ΡΕΝ 1-2

Το ultimate με την εκνευρηστικη ευστοχια της CPU να κρινει το ματς...

ΜΟΝΠΕΛΙΕ-ΝΙΣ 1-1

Και παλι καλα που πηραμε το βαθμο.

ΝΑΝΤ-ΝΙΣ 0-2

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ για φετος!

Σπασαμε το ροδι στη 7η αγωνιστικη επιτελους.

Καλη εμφανιση απο Μαξιμιν.

ΝΙΣ-ΠΑΡΙ 0-3

Σβηστα....

ΤΟΥΛΟΥΖ-ΝΙΣ 0-1

Μας βοηθησε η τυχη εδω.

Χωρις πολλα πραματα, βγαζουμε αντεπιθεση με Μπαλο και γκολ στο 88'.

ΝΙΣ-ΜΑΡΣΕΙΓ 1-2

Αδικο το ultimate μου μεσα...

Εκει που εχω το ρυθμο και παω για ανατροπη, απο πουθενα με γκολαρα αυτοι κλεψαν την νικη...

ΝΙΣ-ΑΜΙΕΝ 1-3

Μια απο τα ιδια...

ΜΠΟΡΝΤΟ-ΝΙΣ 2-0

Τα ιδια, δεν μπορουσαμε τιποτα...

ΝΙΜ-ΝΙΣ 0-1

Νικη βαλσαμο!

Μαξιμιν σκορερ.

ΝΙΣ-ΛΙΛ 2-2

Παλι χασαμε δικο μας ματς...

Τσαμπα.

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ-ΝΙΣ 0-5

ΞΕΣΠΑΣΜΑ!

Και καιρος ηταν δηλαδη.

Εμφανηστικε ο Μαριο και πηρε μπρος.

2wlsmls.jpg

ΝΙΣ-ΑΝΖΕ 2-1

Νικη επιτελους εντος εδρας! Η 1η για φετος...

Μπαλοτελι και παλι καθοριστικος.

Οπως και για πρωτη φορα 2 σερι νικες.

2dlt6ox.jpg

ΜΟΝΑΚΟ-ΝΙΣ 2-2

ΜΑΤΣΑΡΑ την ευχαριστηθηκα.

Φοβερη εμφανιση απο μας και αξιζαμε και το διπλο ισως.

Μαξιμιν το γκολ της ισοφαρισης.

COUPE DE LA LIGUE

TΡΟΥΑ-ΝΙΣ 0-4

Με ρεζερβες χαλαρα...

ASSE-NICE 1-2

Για τους 16 καναμε ενα μεγαλο διπλο!

Και παλι ειμασταν εξαιρετικοι.

Ο πιτσιρικος εξτρεμ Σραφι το γκολ.

Στους 8 με τη Paris FC της Β Εθνικης.

Εχουν σχεδον βγει ολα τα φαβορι ,ειναι ευκαιρια να χτυπησω κουπα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ LIGUE 1

qy5r10.jpg

Οπως καταλαβατε μετα τα χαλια στη αρχη, αρχιζει και τσουλαει η ομαδα καπως.

Ειμαστε στο καλυτερο μομεντουμ τωρα.

Για να δουμε μηπως και ανεβουμε βαθμολογικα λιγο.

Να πως εκτος απροοπτου δεν θα παιξω και 2η σεζον.

Εκτος αν κανουμε καποια υπερβαση και βγουμε Γιουροπα.

Θα δουμε.

Αυτα συνεχιζουμε!

ALLEEEZZZ NICEEE!!!

• Like 2

@Fanis-13-Πηρε μπρος η ομαδα και ανεβηκες στην βαθμολογια. Μπορεις να παλεψεις για θεση Ευρωπης. Κυνηγησε και το κυπελλο και ο,τι γινει,  Ειναι ευκαιρια να φυγεις με κουπα απο την ομαδα!

@desperado Κριμα που σου χαλασε με τετοιο τροπο το career. Αναμενουμε το επομενο

@JimmakosInArm7 Πρωταθλητης με σβηστη μηχανη. Στο Τσ Λου δωστα ολα στον επαναληπτικο. Μπορεις να περασεις. Το 1-0 γυρναει πανευκολα. Απλα προσεχε μην φας γκολ.

Στα δικα μου, πρωτα αγωνες πρωταθληματος.

Palace-Everton 1-0

Wolves-Palace 0-0

Palace-Brighton 0-0

Leicester-Palace 1-1

Palace-Man.City 0-1

Burnley-Palace 1-1

Βαθμολογια

pWIS4Vg.jpg

Champions League

6Cwq15O.jpg

Vsm9GfX.jpg

Mεγαλη νικη με γκολ του Ben Yedder. Δεν απειληθηκαμε ιδιαιτερα.

ePCtim5.jpg

Το καλυτερο παιχνιδι μας φετος. Προηγουμαστε με γκολ του Zaha και μεχρι το 40' ειχαμε 2 δοκαρια και αλλες ευκαιρια. Και τελικα ισοφαρισαν πριν το ημιχρονο. Στο 2ο ανεβηκαμε και πηραμε την νικη.

80DZyY1.jpg

ΠΑΟΚ-PALACE 1-1 Προηγηθηκαμε αλλα μας πιεσαν πολυ και ισοφαρισαν ενω εχασαν και πεναλτι. Με νικη εξασφαλιζαμε προκριση στην επομενη φαση.

Βαθμολογια

bs4C4rf.jpg

Παρατηρησεις!

1) Οπως βλεπετε στο πρωταθλημα δεν υπαρχουμε ενω στην Ευρωπη η ομαδα πεταει. 

2) Ο Ben Yedder ειναι φευγατος. Εχω ηδη κλεισει επιθετικο για Γεναρη.

• Love 1
  • Like 1