Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic

Recommended Posts

Δυστυχως, εχω υπηρεσια την ημερα του launch. Οποτε post στις 28 απο μενα. Και για 1-2 εβδομαδες περιπου θα εχω και ψιλοεμπλοκη ρε γαμωτο. Επεσε πανω στην κυκλοφορια.

1 hour ago, Diegito21 said:

Eμενα απο Μπιελσα μαρεσε πολυ το συστημα που χρηισμοποιουσε σε ΟΜ και Bilbao δηλαδη το 3-4-3. Εκεινη την περιοδο του εβγαινε αν και φυσικα στην περιπτωση της ΟΜ σε εκεινο το ματς με Παρι που εκρινε τιτλο εκτεθηκε με αυτο το συστημα μιας και οι αλλοι με Ιμπρα και λοιπους εκαναν πλακα στην ανυπαρκτη αμυνα της Μαρσειγ. 

Στην Μπιλμπαο του πηγαινε αρκετα και του βγηκε σε πολλα ματς. Φυσικα τωρα με Leeds δειχνει πιο ''διαβασμενος'' και πιο προσεκτικος. Ειναι προπονητης καθαρα ψυχολογιας και γι αυτο μας αρεσει και τον αγαπαμε!

Στην ΜΑΡΣΕΙΓ έπαιζε 4-3-3 , μόνο στην προετοιμασία έπαιξε 3-3-1-3 Και δεν του βγήκε,  επισεις και κάποια ματς στην αρχή...

Δεν παίζει 3-4-3 ο Μπιελσα . Πότε.  Αυτό το έπαιζε ο Conte. 

Η τακτική των BIELSA- CLOUGH  , στην κίνηση χωρίς την μπάλα είναι απλα νόμος. 

στη ΛΙΛ μετά το 4-5-1 και την άνετη  νίκη επί της ΝΑΝΤ, συνέχισε με 3-3-1-3 Και δεν του βγήκε ποτέ, παρόλα αυτά το συνέχισε και η ΛΙΛ ήταν έτοιμη για υποβιβασμό.. Εκεί χάλασε λίγο το όνομα του γιατί στις μεταγραφές όλες οι επιλογές ήταν δικές του, αλλά τον πρόδωσε το σύστημα. 

4 hours ago, TOL1S said:

στον επιθετικο τομεα εχει στην ακρη του μυαλου σου και στο 4-2-4 που επιτελους το εβαλαν,ειδικα σε ματς που πρεπει να κανεις ανατροπη

Όχι στην άκρη του μυαλού μου , αλλά σε χαρτί τα έχω σχεδιάσει και εγώ σαν τον @ELBarto-3- 

4-4-2

Attack ή ultra attack  4-2-4

Defence  4-4-1-1 με 2 αμυντικά χαφ

Ultra defence 4-5-1  με ψευτοεννιαρι

Και φυσικά την ανάλογη τακτική σε πίεση κτλ. 

Edited by desperado
  • Like 1

2 hours ago, desperado said:

Στην ΜΑΡΣΕΙΓ έπαιζε 4-3-3 , μόνο στην προετοιμασία έπαιξε 3-3-1-3 Και δεν του βγήκε,  επισεις και κάποια ματς στην αρχή...

Δεν παίζει 3-4-3 ο Μπιελσα . Πότε.  Αυτό το έπαιζε ο Conte. 

Η τακτική των BIELSA- CLOUGH  , στην κίνηση χωρίς την μπάλα είναι απλα νόμος. 

στη ΛΙΛ μετά το 4-5-1 και την άνετη  νίκη επί της ΝΑΝΤ, συνέχισε με 3-3-1-3 Και δεν του βγήκε ποτέ, παρόλα αυτά το συνέχισε και η ΛΙΛ ήταν έτοιμη για υποβιβασμό.. Εκεί χάλασε λίγο το όνομα του γιατί στις μεταγραφές όλες οι επιλογές ήταν δικές του, αλλά τον πρόδωσε το σύστημα. 

ΟΚ το ειπα 3-4-3 λαθος μου  φυσικα και ειναι ενα 3-3-1-3 σαν συνολο ειναι το ιδιο, σαν σχημα αλλαζει. Μην κολλαμε εκει, δεν επαιξε στην προετοιμασια μονο με ΟΜ επαιξε για παρα πολλα παιχνιδια φιλε παρακολοθουσα ολα τα ματς εκεινης της σεζον.

1*vmuhxq8i1Sk_2eaLilswAA.png

Οριστε και το σχημα χαρακτηριστικο της σεζον εκεινης.

• Like 2

BUDGET MANAGEMENT AND TRANSFERS

Budgets and other money-related matters in Career Mode have been changed, added, or revamped for FIFA 19, starting with fixed budget carryover. Now, saving transfer money in a season will give you a bigger transfer budget the following season. If the board of your club has designated finance as less important to them than other factors, you will likely get more money in your transfer budget. The formula for balancing your club's budget has also been improved, making it more realistic and authentic to shift the finances around to accommodate new transfers or higher contracts.

Prize money is allocated to your club’s transfer budget in a more transparent manner. The higher you finish in the competitions your club is playing in, the more money you’ll get to increase your transfer budget the following season. When your club is promoted, you’ll also get supplementary funds to help you strengthen the squad as a newly promoted team.

Player wage demands when negotiating contracts are more authentic as well, with players taking into account the wages in various leagues. For example, wages in LaLiga are lower on average than in the Bundesliga, though the top La Liga teams pay higher wages than any German club.

The logic behind transfer decisions has also been improved in a couple different ways. Now, the initial wage proposed for a player by the AI club is his current wage if the player would earn more at his new club. Players will also base their initial wage demands (when getting new contracts or after a transfer) on their teammates' wages. Various restrictions around recently-transferred players have also been removed, so that you have more options when setting up your club.

Emails received with transfer offers now offer a “Take me to” button so that you can go straight into the negotiation from the offer.

https://www.easports.com/fifa/news/2018/fifa-19-career-mode-most-authentic

• Like 2

ΟΚ το ειπα 3-4-3 λαθος μου  φυσικα και ειναι ενα 3-3-1-3 σαν συνολο ειναι το ιδιο, σαν σχημα αλλαζει. Μην κολλαμε εκει, δεν επαιξε στην προετοιμασια μονο με ΟΜ επαιξε για παρα πολλα παιχνιδια φιλε παρακολοθουσα ολα τα ματς εκεινης της σεζον.

1*vmuhxq8i1Sk_2eaLilswAA.png

Οριστε και το σχημα χαρακτηριστικο της σεζον εκεινης.

Τις έχω δει και εγώ αυτές τις φωτο 

Όπως και αυτές 

JdiYVkp.png?ssl=1

Έχει παίξει και τα 3 συστήματα στη Marseille,  και πιο πολυ το τελευταίο , δεν βρίσκω το άρθρο που τα έλεγε και αναλυτικά..

Αν το βρω θα στο στείλω.

Τεσπα δεν είναι το θέμα μας αυτό απλα να είχαμε να λεγαμε...:pp

Το θέμα είναι ότι έχουμε ακόμα μια εβδομάδα :cry:

• Like 3

γουσταρω να μιλαμε για τακτικες

λοιπον μαρσελο μπιελσα στην μαρσειγ,σεζον 2014-2016,τα συστηματα που επαιζε οπως πολυ σωστα λετε ειναι τα 4-2-3-1...3-3-1-3....επισεις εχει παιξει μια φορα το 4-5-1 με την λυων και το 3-5-2 με την μονπελιε και στις 2 νεες τακτικες  εχασε.

εδω μπορειτε να βρειτε τα παντα,σας βαζω του μπιελσα στην μαρσειγ https://www.transfermarkt.com/marcelo-bielsa/leistungsdatenDetail/trainer/2553/verein_id/244/datum_zu/2014-07-01/datum_ab/2015-08-10

• Love 1
  • Like 2

Nαι χρησιμοποιησε και το 4-2-3-1 αλλα και το αγαπημενο του φυσικα, συν οτι εκεινη η Μαρσειγ ουτε την ποιοτητα ειχε της φετινης ουτε τπτ και πηγε να κανει το θαυμα.

Εγω λατρευω τις τακτικες με 3 πισω γιατι μπροστα επιθετικα σου δινει απειρες δυνατοτητες. Φυσικα πρεπει να χεις τρομερα τρανζισιον και τους καταλληλους παικτες στα ακρα αλλιως θα σαι χωνι. 

Ηταν και ο πρωτο συστημα που λατρεψα εξαιτιας του Φαμπιο Καπελο παιζοντας με την Ρομα το 3-5-2 (flat) και που της χαρισε και το πρωταθλημα.

Τρομερα ακρα , τρομερη επιθεση και πολυ καλη αμυντικη τριαδα.

rsz_2romascudetto2001.jpg

Φυσικα λατρεψα και ακομη ενα συστημα το 2006 του Σπαλετι στην πρωτη του χρονια στην Ρομα το 4-6-0 με τον Τοτι να παιζει σαν ψευτοεννιαρι.

Image result for as roma 2006 spalletti tactics

• Like 1

Nαι χρησιμοποιησε και το 4-2-3-1 αλλα και το αγαπημενο του φυσικα, συν οτι εκεινη η Μαρσειγ ουτε την ποιοτητα ειχε της φετινης ουτε τπτ και πηγε να κανει το θαυμα.

Εγω λατρευω τις τακτικες με 3 πισω γιατι μπροστα επιθετικα σου δινει απειρες δυνατοτητες. Φυσικα πρεπει να χεις τρομερα τρανζισιον και τους καταλληλους παικτες στα ακρα αλλιως θα σαι χωνι. 

Δεν μπορω ρε φιλε να παίξω ουτε να βλεπω IRL αυτό το σύστημα με 3 πίσω,  δεν ξέρω γιατί δε μου κάθετε εμένα προσωπικά...

Αλλά εσύ  σαν φίλο Ιταλός αυτο σύστημα θα ειναι το αγαπημένο σου,

όπως και εμένα το κλασικό Αγγλικό 4-4-2.

2 hours ago, TOL1S said:

γουσταρω να μιλαμε για τακτικες

λοιπον μαρσελο μπιελσα στην μαρσειγ,σεζον 2014-2016,τα συστηματα που επαιζε οπως πολυ σωστα λετε ειναι τα 4-2-3-1...3-3-1-3....επισεις εχει παιξει μια φορα το 4-5-1 με την λυων και το 3-5-2 με την μονπελιε και στις 2 νεες τακτικες  εχασε.

εδω μπορειτε να βρειτε τα παντα,σας βαζω του μπιελσα στην μαρσειγ https://www.transfermarkt.com/marcelo-bielsa/leistungsdatenDetail/trainer/2553/verein_id/244/datum_zu/2014-07-01/datum_ab/2015-08-10

Το έχω δει φίλε, δεν ισχύει όμως. 

Η μάλλον... ας ειναι και έτσι,  το 4-2-3-1 που λέει  όταν παίζει ο Bielsa  full attack και τα εξτρέμ κάθονται μπροστά τότε αυτοματος γίνετε 4-3-3 off. 

Αν δεις και τα φετινά με LEEDS δεν ισχύουν,  μόνο με ΣΟΥΟΝΣΙ και ΜΙΛΓΟΥΟΛ έπαιξε 4-2-3-1 , μπορεί και με ΝΟΡΙΤΣ αλλά απ' ότι θυμάμαι,  μόνο ο PHILLIPS  ήταν πίσω σαν κόφτης 

Προσπαθώ να βρω αυτό το άρθρο που τα λέει όλα αλλά δεν το βρίσκω, για αυτά με ΜΑΡΣΕΙΓ...  τεσπα 

• Στα γενικά τώρα το 4-2-3-1 και το  4-1-4-1(Leeds φέτος) , εγώ τα βλέπω σαν 4-5-1 Στο οποίο αλλάζουν οι τακτικές ( επιθετικό ή αμυντικο) , 2 CDM και 10ρι  ή  με 1 CDM και 2 box to box ή οκταροδεκαρια. 

• Εμένα το αγαπημένο μου είναι το κλασικό 4-4-2 , θέλω 2 επιθετικούς στην περιοχή έναν δυνατό και έναν γρήγορο από πίσω του.

Φέτος θα προσπαθήσω πολύ να παίξω σαν BRIAN CLOUGH (άλλος τρελος) ,έχω βρει πάρα πολλά πράγματα τακτικές , ακόμα και τον τύπο κάθε παίχτη που θέλει για την κάθε θέση κτλ. Που θα δούμε στην πορεία. Παντός με τα νέα tactics,  μπορώ να τα προσαρμοσω. 

** η SERIE B τελικά θα έχει κανονικά σήματα και εμφανίσεις;;

Edited by desperado
Edit
  • Like 2

Μαγκες, 4-3-3 με προωθημενα μπακ.

Αντε γεια.

• Like 3

7 minutes ago, desperado said:

** η SERIE B τελικά θα έχει κανονικά σήματα και εμφανίσεις;;

θα παραμενει οπως τα ξερουμε τοσα χρονια,εχουν σοβαρο θεμα στην κατηγορια μιας και εχουν πτωχευσει 3 ομαδες,δεν ξερω ποσες αλλες εχουν θεμα,νομιζω 1 ομαδα εχει και αφαιρεσει βαθμων,απο 22 ομαδες ειναι στις 19 τωρα,ζητανε απο γ εθνικη να ανεβουν 3 ομαδες αλλα το πρωταθλημα ηδη εχει ξεκινησει,γενικα γινεται χαμος και δεν ξερουν πως θα συνεχισουν,προχθες διαβαζα οι εχει ανασταλει το πρωταθλημα τους μεχρι νεωτερας.

• Like 1

8 minutes ago, TOL1S said:

θα παραμενει οπως τα ξερουμε τοσα χρονια,εχουν σοβαρο θεμα στην κατηγορια μιας και εχουν πτωχευσει 3 ομαδες,δεν ξερω ποσες αλλες εχουν θεμα,νομιζω 1 ομαδα εχει και αφαιρεσει βαθμων,απο 22 ομαδες ειναι στις 19 τωρα,ζητανε απο γ εθνικη να ανεβουν 3 ομαδες αλλα το πρωταθλημα ηδη εχει ξεκινησει,γενικα γινεται χαμος και δεν ξερουν πως θα συνεχισουν,προχθες διαβαζα οι εχει ανασταλει το πρωταθλημα τους μεχρι νεωτερας.

Ναι το ξέρω για τις ομάδες IRL.

Κρίμα για το ΦΙΦΑ  γιατί  είναι δυνατό πρωταθλημα, είχα κανει στο 17 με ΒΙΤΣΕΝΤΣΑ και πίστευα μήπως φέτος γίνει κάνα θαύμα..

Οπότε άκυρο η SERIE B,  δεν λέει.... Είναι σαν να παίζεις Premier league στο  PRO χωρίς patch....αδύνατο. 

20 minutes ago, ELBarto-3- said:

Μαγκες, 4-3-3 με προωθημενα μπακ.

Αντε γεια.

Ανάλογα ρε φίλε τη του αρέσει του καθενός και τη τον βολεύει βέβαια.  

Και  το τιμώ (ανάλογα με την ομάδα) το 4-3-3 holding με overlap στα μπακ ,σε κάποια καριέρα  οπως πχ στο Γαλλικό ταιριάζει σχεδόν σε όλες τις ομάδες. 

• Like 1

Φετος θα παιξουν πολλα ισπανικα CM με τα licence γηπεδα! Καλο Λιωσιμο μαγκες..Ξεκιναω και εγω απο αυριο με Real Betis! 

• Like 4

Καλη σεζον, μάγκες.

@ELBarto-3-Ξανακανε την ομαδα πρωτη, οπως παλια. Συμφωνω με το συστημα με το κρυφο 9αρι και πιστευω, οτι θα σου βγει. Γενικα εχεις καλη ομαδα και πιστευω θα περασεις ανετα τον ομιλο. Αναμενουμε.

@Diegito21 Απο τις συμπαθειες μου η Ρομα. Και εσυ παρομοιο εργο εχεις. Το σημαντικο ειναι, οτι ειναι ομαδα που γουσταρεις. Στο ΤΣ. Λ και εσυ περνας σχετικα ανετα. Αναμενουμε τους πρωτους αγωνες.

Post απο εμενα με διαταξη, στοχους κτλ αυριο το πρωι και αργοτερα με τους πρωτους αγωνες.

Edited by Dimokritos
  • Like 1

@Dimokritos Πολυ καλη αρχη φιλε για τα δεδομενα της ομαδας.

Εχεις καλο υλικο, Ζαχα παιχταρα!

Σπουδαια προκριση με United συνεχισε πας πολυ καλα!

@ELBarto-3- Ηρθε η ωρα να μεγαλουργησεις και παλι με την αγαπημενη σου ομαδα!

Να κανεις επιτυχιες οπως προ 2ετιας!

Με αρεσει που παιζεις με ρομβο, ωραια η θεση για Φεκιραρο. Ο Ντεμπελε?

Θα τον βαλεις και αυτον σιγα σιγα φανταζομαι.

Σωστα πηρες τον Ντομπελε καλο χαφ, εργαλειο.

Αντε μπρο καλο ξεκινημα στα πρωτα ματς!

@Diegito21 Ελα ρε μεγαλε Ρωμαιε!

Ωραιος που εχεις πλουραρισμο στα συστηματα αναλογα με τις συνθηκες.

Εμενα με αρεσει το υλικο και το ροστερ της ομαδας. Ξεχωριζω Κλαιφερτ.

Στραβο το ξεκινημα σου αρκετα ρε συ, αν και αρχη φυσικα.Θα βρεις ρυθμο στη συνεχεια.

Με το δεξι τουλαχιστον στο ΤΣ.Λ. Θα περασεις τι να λεμε...

Κανε 3 στα 3 στα επομενα ματς, FORZAAA!

-----------------------------------------------------------------------------------------------

2z8pwf7.jpg

Παμε στο 1ο ποστ για την νεα σεζον!

Και στα πρωτα ματς!

LIGUE 1 CONFORAMA

NICE-REIMS 0-1

Με το αριστερο ξεκινησαμε. Εμφανως ανετοιμοι.

CAEN-NICE 1-1

Εδω μπαινουμε δυνατα και προηγουμαστε με τον Λες-Μελου, κεφαλια.

Στο ξεκινημα του β΄ μερους το φαγαμε με ωραιο σουτ εκτος περιοχης.

Λιγα πραματα στη συνεχεια.

NICE-DIJON 2-2

Μας πιανουν στο και 0-1 νωρις.

Αμεση αντιδραση ομως και με κεφαλια Μαξιμιν, επειτα απο ωραια σεντρα Μποσκαλι και με οδιβα απο τον Λες Μελου πηραμε κεφαλι.

Καλο α΄ μερος , κακο β' ομως. Καθησαμε μετα και το πληρωσαμε στο τελος με την ισοφαριση.

Τσαμπα βαθμοι χαθηκαν...

Ηρθε και το 1ο ντερμπυ της σεζον...

2dma2ix.jpg

OL-NICE 3-0

Αδικο σκορ πραγματικα...

5 τελικες 3 γκολ... Αρκετοι καλοι εμεις θα μπορουσαμε να ειχαμε σκοραρει 2 φορες σιγουρα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

2ahs1ly.jpg

Αρνητικοτατο ξεκινημα οπως καταλαβατε...

Η ομαδα δεν εχει σχεση με αυτη που ηταν προ 2ετιας.

Σοβαρες οι ελλειψεις του Σερι και του Πλεα.

Θελει δουλεια πολυ και ενισχυση η ομαδα τον Γεναρη.

Αν και βεβαια δεν υπαρχει το μπατζετ για αυτο. Μολις 8,5 μυρρια...

Παρτε και μια εικονα της ομαδας.

22jq1j.jpg

Γενικοτερα για το παιχνιδι 2 σχολια :

Με αρεσει αρκετα και θα περασουμε καλα φετος.

Για ποιο λογω  την ωρα του ματς αλλαζει μονο του συστημα?

Κατι παιζει με τα tactics που δεν πειρα πρεφα μαλλον...

Αυτα για αρχη, συνεχιζουμε με σκοπο να παρουμε τα πανω μας!

ALLEZ NICEEE!!!

• Love 3
  • Like 1

Τελείωσε το "μαθημα" για μένα....

Έπαιξα σύνολο 19 ματς από εχθές 5λεπτα.

Ξεκινησαν legendary  με την ΡΕΝ  (normal κατάσταση) ,

στα μισά της σεζόν  πήγα στην ΕΙΜΠΑΡ(και εδώ στην Ισπανία normal η κατασταση)   , έπαιξα 10 ματς σήμερα , τα οποία τα 3 τελευταία ήταν στην δυσκολία ULTIMATE. 

• Δεν το βρήκα δύσκολο, απλα η CUP  όταν θελήσει , με μισό σουτ θα φας γκολ....

Αλλά είναι πολύ καλύτερα και πολύ καλύτερος ο ρυθμός του παιχνιδιού στο ULTIMATE και θα το αφήσω εκεί. 

Αύριο νεότερα με πρώτο καριερ.  

• Love 1
  • Like 2

καλημερα παιδια, μπορειτε να μου πειτε πως σας φαινεται η Α Ι?

παιζουν με διαφορετικο στυλ οι ομαδες η ολλες μοιαζουν μεταξυ τους.το ψηνω πολυ για carrer mode αλλα θελω να υπαρχει βαθος και να μην το βαρεθω μετα απο μια δυο σεζον

ευχαριστω!

• Like 3

10 hours ago, Fanis-13- said:

Κατι παιζει με τα tactics που δεν πειρα πρεφα μαλλον...

οταν φτιαχνεις την ομαδα σου,πατα το L2 για να σου δειξει τις αλλες 4 τακτικες,αν το το παιχνδι εχει στο default 4-4-2 αυτο ειναι το συστημα που θα εχει και στις αλλες 4 τακτικες σου και απλα θα αλλαζει σε πιο αμυντκο/επιθετικο στυλ, ΑΝ ομως εσυ ερθεις και αλλαξεις συστημα π.χ. σε 3-4-3 ουσιαστικα αυτο που κανεις ειναι να αλλαξεις μονο το βασικο σου συστημα και τα αλλα 4 παραμενουν στο αρχικο που εχει το παιχνιδι,εδω τωρα εσυ πρεπει να πατησεις το L2 και να ορισεις αν θελεις στα αλλα 4 το ιδιο συστημα που εβαλες απλα οριζοντας τον ποσο αμυντικα/επιθετικα θα παιξεις η αν θελεις μπορεις να βαλεις 4 εντελως διαφορετικα συστηματα.

τωρα αυτα τα συστηματα αλλαζουν μεσα στον αγωνα απλα επιλεγοντας απο ultra defence-defence-attacking-ultra attaking,ξαναλεω αν εσυ εχεις αλλαξει μονο το βασικο συστημα σου και ειναι το 3-4-3 θα παιζεις με αυτο αλλα αν μεσα στο αγωνα θελεις να παιξεις επιθετικα και βαλεις το ultra attaking και δεν το εχεις ορισει εσυ ποιο θα ειναι τοτ το παιχνιδι θα σου βαλει το default που ειχε και ηταν το 4-4-2.

• Love 1
  • Like 1
  • Thanks 1