Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic

Recommended Posts

On 14/9/2018 at 2:15 ΜΜ, TOL1S said:

νομιζω οτι θα το παρω φετος το παιχνιδι,μου αρεσε  πολυ το ντεμο το οποιο καταληγω οτι το 19 θα ειναι εκπληκτικο σε offline

αναθεωρω,μετα απο λιωσιμο σημερα,λιγο δυσκολα να παρω το παιχνιδι,γιατι το λεω και γιατι αλλαξα αποψη,το ποδοσφαιρο εχει 2 ημιχρονα,το ιδιο και το φιφα 19,στο 1ο που παιζεις μπαλιτσα και στο 2ο που εισαι κομπαρσος,ειναι αστειο αυτο που κανει η cpu,το ανελεητο πρεσαρισμα απο το 55 εως το 90 που βρισκονται παντου και καθε σουτ που κανουν ειναι γκολ,δοκιμασα να παιξω απο profesional εως legendary,δεν εχουν σχεδον καμια διαφορα τα επιπεδα διοτι η cpu σε τρελαινει στο πρεσαρισμα ακριβως το ιδιο,επισεις εκνευριστηκα απιστευτα με την αμυνα τους που ολα τα δικα μου σουτ κοντραρουν και δεν υπαρχει χωρος να κανεις καθετη η οποια βγαινει παντα αδυναμη εντος περιοχης,οτι γκολ βαζω ειναι ακριβως το ιδιο και κατα κυριο λογο διαγωνια πανω με σουτ εξω απο την περιοχη,αν ειναι να παιζω και να χανω τα 7 απο τα 10 ματς δεν ειναι διασκεδαση,λυπαμαι αλλα φετος δεν κανω το λαθος οπως περυσι να τους δωσω χρηματα,καλυτερα να παρω το god of war που θα το ευχαριστηθω και μενω με το φιφα 18 αν θελω να παιξω ποδοσφαιρακι.

47 minutes ago, TOL1S said:

αναθεωρω,μετα απο λιωσιμο σημερα,λιγο δυσκολα να παρω το παιχνιδι,γιατι το λεω και γιατι αλλαξα αποψη,το ποδοσφαιρο εχει 2 ημιχρονα,το ιδιο και το φιφα 19,στο 1ο που παιζεις μπαλιτσα και στο 2ο που εισαι κομπαρσος,ειναι αστειο αυτο που κανει η cpu,το ανελεητο πρεσαρισμα απο το 55 εως το 90 που βρισκονται παντου και καθε σουτ που κανουν ειναι γκολ,δοκιμασα να παιξω απο profesional εως legendary,δεν εχουν σχεδον καμια διαφορα τα επιπεδα διοτι η cpu σε τρελαινει στο πρεσαρισμα ακριβως το ιδιο,επισεις εκνευριστηκα απιστευτα με την αμυνα τους που ολα τα δικα μου σουτ κοντραρουν και δεν υπαρχει χωρος να κανεις καθετη η οποια βγαινει παντα αδυναμη εντος περιοχης,οτι γκολ βαζω ειναι ακριβως το ιδιο και κατα κυριο λογο διαγωνια πανω με σουτ εξω απο την περιοχη,αν ειναι να παιζω και να χανω τα 7 απο τα 10 ματς δεν ειναι διασκεδαση,λυπαμαι αλλα φετος δεν κανω το λαθος οπως περυσι να τους δωσω χρηματα,καλυτερα να παρω το god of war που θα το ευχαριστηθω και μενω με το φιφα 18 αν θελω να παιξω ποδοσφαιρακι.

Kαλα αυτο με το πρεσινγκ γινοταν σε ολα τα τελευταια φιφα. Προσωπικη μου γνωμη να του δωσεις λιγο ακομα μια ευκαιρια μεχρι να το μαθεις καλα.

Edited by Dimokritos

20 hours ago, TOL1S said:

Το δοκίμασα και εγώ σήμερα αυτό, εγώ μόνο από σέντρες  κεφαλιά και  γκολ...

Είναι λίγο πιο χαλαρό στο professional και world class,  ελάχιστα όμως, απλα είσαι πιο ελεύθερος στο 1ο ημίχρονο.. 

• Δοκίμασα πιο πολύ τις επιθετικές τακτικές σε αυτά τα επίπεδα και γινότανε δουλειά είναι η αλήθεια, φαινότανε η διαφορά. 

• Μετά στο Legendary 

Οι  αμυντικές τακτικές που δοκίμασα..... απλα ήταν 20 παίχτες στην περιοχή μου, μόνο ο τερματας της αντίπαλης ομάδας έλειπε.

Στις επιθετικές τακτικές σε αυτό το επίπεδο,  απλα....τραβουσαμε ένα δάχτυλο, δεν τελείωνε κανένα παιχνιδι , ανεβενε πολυ το σκορ.

Σε όλα τα ματς έπαιζα με Ατλέτικο μόνο. 

• Παντός τις προηγούμενες μέρες  σε default τακτικές με την εκάστοτε ομάδα που έπαιξα,  ήμουν  πάντα  καλύτερος,  αλλά  πάντα έχανα .

Edited by desperado
Edit
  • Love 1

@TOL1S Αυτά θα τα φτιάξουν στο κανονικό, επίσης μη ξεχνάς ότι υπάρχουν και τα sliders για όσους παίζετε αποκλειστικά offline. Το πιο πιθανό είναι αυτή η δυσκολία που έχουν τώρα τα επίπεδα δυσκολίας WC και Leg. να τα βάλουν μόνο στα SBC του FUT.

παιδες δεν εχω θεμα με την δυσκολια,στο legendary ριχνω και 3-4 γκολ αναλογα με τον αντιπαλο,ειδικα αν ειναι η ντορτμουντ που την θεωρω χαλια,το προβλημα μου ειναι με το ανελεητο πρεσινγκ του 2ου ημ που δεν κουραζεται με τιποτα η cpu και οτι σουτ σου κανει γραφει,ας αφησω εξω την αμυνα που παιζει και μπλοκαρουν πολλα σουτ που κανω εκει το διορθωνω παιζοντας αλλιως,τα αλλα 2 ομως φτιαχνονται με πατς απο την εα.

Edited by TOL1S

Αυτό που περιγράφεις Τόλη είναι scripting και μάλλον με τα καινούρια δεδομένα η CPU κάνει abuse το timed finishing. First touch ή control και επιτόπου άπιαστο σουτ, είναι όντως πολύ σπαστικό.

Παιδες, επειδη ειμαστε 2 βδομαδουλες απο την κυκλοφορια, πρεπει να ρωτησω.

1ο Career mode! 

Λετε.

Αρχιζω εγω.

1123259d1501544363-olympique-lyonnais-life-after-lacazette-olympique-lyonnais.png

Θα αρχισω με την ομαδα μου απο Γαλλια, με την οποια θελω να μεγαλουργησω μετα απο 3 χρονια!
Δυστυχως δε θα χουμε γηπεδο ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ μια χρονια, αλλα το Σαντερσον Παρκ θα κανει την δουλεια, δεν ειναι ασχημο placebo.

Περιμενω τα δικα σας!!

• Love 2
  • Like 1

Εγω για πρωτο career θα ξεκινησω με 

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± marseille fc

Την αγαπημενη μου απο Γαλλια ΟΜ για να μεγαλουργησουμε και φετος!!!

@ELBarto-3- συγγνωμη αλλα εμεις δεν εχουμε καποιο Σαντερσον Παρκ για εδρα :pp

Με οπλο το Βελοντρομ θα τα σαρωσουμε ολαα φετοςς!!!!!

• Love 2
  • Like 1

Αφου εκανε την αρχη ο φιλος μου ο @ELBarto-3- να πω και εγω το δικο μου πρωτο. 

Ξεκιναω απο Ιταλια και για πρωτη φορα μετα απο 5 χρονια ξεκινω με 

AS ROMA 

Image result for as roma lupetto

Εγινε προσφατα και official partner με ΕΑ οποτε περιμενω τουλαχιστον να υπαρχει ο υμνος της ομαδας πριν απο την εναρξη του ματς :D !

• Love 3
  • Like 1

Για λόγους ατμόσφαιρας και μόνο, από την Πρεμιερ Λιγκ , θα αρχίσω με την αγαπημένη μου Λίβερπουλ

wc1686687.jpg

• Love 1
  • Like 1

εγω ειμαι μπερδεμενος με το παιχνιδι,τι μια λεω θα το παρω,μετα λεω δεν υπαρχει περιπτωση,μεχρι να το βρω τι θα κανω εχουμε μερες ακομα,λοιπον αποφασισα ομως με ποια ομαδα θα ξεκινησω αν τελικα το παρω,η ομαδα που θα ξεκινησω ειναι η mk dons λογο φανελας που μου αρεσε

1briihqW_400x400.jpg

Edited by TOL1S
  • Love 2
  • Like 1
  • Haha 1

22 hours ago, desperado said:

Να γράψω εγώ ή θα περάσει στο ντούκου παλι;;;

Καθολου στο "ντουκου" δε περναει φιλε, απλα ο κοσμος σταματησε να γραφει στο 18 γενικα.
Δε παιζαμε και δε μπαιναμε, μονο εσυ εγραφες, ε ενταξει, τι να κανουμε. :hehe: 

• Like 2

@ELBarto-3- ελπίζω φέτος να ζήσουμε εποχές topic  FIFA 16.

Λοιπόν  αφου  κάνω ένα γρήγορο όπως είχα πει σε Γαλλία και Ισπανία,  1 σεζόν ή μίση δεν ξέρω θα δω και χωρίς πολλά πολλά. 

Μόνο για να δ  κάποια πράγματα, αν και φαντάζομαι  είναι τα ίδια. 

Έτσι με τα από αυτο...

Το πρώτο μου καριερ θα είναι..

5659iYDl.jpg          

Edited by desperado
Edit
  • Love 3

4 hours ago, Fanis-13- said:

Δοκιμαστικο και μαθητευομενο επαναλαμβανω για αρχη.

Ε βεβαια δοκιμαστικο γιατι το καλο με Νισαρα θα το κανει ο μπαμπας αργοτερα! :D:hehe: 

• Haha 5

στο 17 επαιξα .1.5 σεζον με λιβερπουλ. στο 18 δεν το αγγιξα.... εν ολιγης... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

• Love 1
  • Like 2

2 hours ago, POULAW_TRELA said:

στο 17 επαιξα .1.5 σεζον με λιβερπουλ. στο 18 δεν το αγγιξα.... εν ολιγης... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

Πανω κατω στα ιδια ειμαστε.

----------------------------------

3bBzudV.jpg

Τα Tiers ειναι επιπεδα σημαντικοτητας (αυτα που επειγουνε)

• Like 3
  • Haha 3

1 hour ago, ELBarto-3- said:

3bBzudV.jpg

Πως φαινεται η ανυπομονησια :p

Αντε μια βδομαδα εμεινε

• Love 1
  • Like 1

TIER 1:

DERBY COUNTY

BOURNEMOUTH 

LILLE 

SUNDERLAND 

ATHLETIC BILBAO

4η ΑΓΓΛΙΑΣ ?

TIER 2:

DEPORTIVO LA CORUNA 

NIMES 

CHIVAS 

EVERTON 

SERIE B ?

TIER 3:

MILAN

TSV 1860 MUNICH 

BURTON

ARGENTINA PRIMERA DIVISION ?

HAMMARBY - BOAVISTA 

**Επισεις εχω ψάξει πάρα πολύ θα έλεγα με τις τακτικές και έχω καταλήξει ότι  θα παίζω 3 συστηματα.

4-4-2  BRIAN CLOUGH: 

Έψαξα αρκετά,  είδα βίντεο,  αναλύσεις,  για το πως παίζει τη παίχτες θέλει και πως τους θέλει. 

Θα χρησιμοποιηθεί κυρίος στην Αγγλία αυτό το σύστημα και οι τακτικές. 

4-5-1 Attack  MARCELO BIELSA: 

Έχω δει και θαυμάζω τη δουλειά που κάνει φέτος ο LOCO στη LEEDS.  Έχω δει σχεδόν όλα της τα ματς λόγο του τύπου αυτού. 

Επιτέλους ξαναβρήκε τον εαυτό του και κάνει δουλειά επιπέδου BILBAO.

Αυτό το σύστημα μάλλον θα το χρησιμοποιούμε σε ΤΡΕΛΆ ΚΑΡΙΕΡ ή  όπου ταιριάξει. 

4-3-3 HOLDING: 

Η λογική λέει ότι θα ταιριάξει πολύ σε Γαλλία και Ισπανία αυτό το σύστημα γι'αυτό και το βάζω. 

• Love 1
  • Like 3

18 hours ago, ELBarto-3- said:

3bBzudV.jpg

παιδια,παιδια λεω,δεν ειχε πει κανεις οτι θα εχουμε γραπτο διαγωνισμα και δεν διαβασα χαχχχαχαχααχαχ

17 minutes ago, desperado said:

4-4-2  

στον επιθετικο τομεα εχει στην ακρη του μυαλου σου και στο 4-2-4 που επιτελους το εβαλαν,ειδικα σε ματς που πρεπει να κανεις ανατροπη

• Haha 3

3 hours ago, desperado said:

4-5-1 Attack  MARCELO BIELSA: 

Έχω δει και θαυμάζω τη δουλειά που κάνει φέτος ο LOCO στη LEEDS.  Έχω δει σχεδόν όλα της τα ματς λόγο του τύπου αυτού. 

Επιτέλους ξαναβρήκε τον εαυτό του και κάνει δουλειά επιπέδου BILBAO.

Αυτό το σύστημα μάλλον θα το χρησιμοποιούμε σε ΤΡΕΛΆ ΚΑΡΙΕΡ ή  όπου ταιριάξει. 

Eμενα απο Μπιελσα μαρεσε πολυ το συστημα που χρηισμοποιουσε σε ΟΜ και Bilbao δηλαδη το 3-4-3. Εκεινη την περιοδο του εβγαινε αν και φυσικα στην περιπτωση της ΟΜ σε εκεινο το ματς με Παρι που εκρινε τιτλο εκτεθηκε με αυτο το συστημα μιας και οι αλλοι με Ιμπρα και λοιπους εκαναν πλακα στην ανυπαρκτη αμυνα της Μαρσειγ. 

Στην Μπιλμπαο του πηγαινε αρκετα και του βγηκε σε πολλα ματς. Φυσικα τωρα με Leeds δειχνει πιο ''διαβασμενος'' και πιο προσεκτικος. Ειναι προπονητης καθαρα ψυχολογιας και γι αυτο μας αρεσει και τον αγαπαμε!

• Like 3