Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic

Recommended Posts

Αξιζει να ξεκινησει καποιος carrer mode με οριζοντα 10αιτιας και βαλε με μια ομαδα?

• Like 2

πιστευω οτι αξιζει αλλα αναλογα με τι ομαδα και πρωταθλημα θα παιξεις,προσωπικα εχω κανει 7ετια στο φιφα 14 η 15 με ομαδα απο τελευταια  αγγλιας που καθε ευρω πρεπει να το ξοδευεις με προσοχη,νομιζω ηταν η οξφορντ,πηγα τρενο μεχρι την πρεμιερ λιγκ και μεσα σε 3 χρονια στα μεγαλα σαλονια καταφερα να παρω πρωταθλημα,η βαση ηταν παιδια ακαδημιας και καποια φυντανακια που βγαζει στους free με ελαχιστες μεταγραφες 1-2 καθε σεζον με παικτες που θα εκαναν την διαφορα,μετα το παρατησα γιατι καταφερα να ολοκληρωσω τον στοχο.

αν εχεις σκοπο να παρεις εξ αρχης μεγαλη ομαδα με σχεδον απεριοριστο μπατζετ και να φερνεις οποιον θελεις θεωρω οτι ειναι ανουσιο να εχεις στοχο την 10ετια μιας και θα κατακτας τα παντα σχετικα ευκολα.

• Love 3

Και για μενα προσωπικα αξιζει 100%. Αν εισαι ''ρομαντικος'' του ποδοσφαιρου και θες να δημιουργησεις την ιστορια σου σε παρακινει αυτο πολλες φορες να κανεις κατι που στην πραγματικοτητα θα ηταν απιθανο να γινει αλλα στο ψηφιακο κοσμο μπορεις να το πετυχεις. Εμενα μου χει χαρισει πολυ ωραιες στιγμες το Φιφα και με ομαδες ''μικρες'' και ''μεγαλες''. Πιστευω το θεμα ειναι τι ορεξη εχεις να κανεις πραγματα διαφορετικα δλδ ολοι μας εδω ξερουμε πως μπορουμε δυστυχως στο Φιφα να φερουμε μεγαλους παικτες σχεδον σε ολες τις μικρομεσσαιες ομαδες απο τα μεγαλα πρωταθληματα αλλα μπορεις να το κανεις πιο ρεαλιστικο θετοντας στον εαυτο σου καποια απαγορευτικα και να ανεβαινεις σταδιακα τα σκαλοπατια. Ολα ειναι θεμα φαντασιας καιευτυχως στο ψηφιακο κοσμο μπορεις να το πετυχεις. ;)

• Like 3

4 hours ago, POULAW_TRELA said:

Αξιζει να ξεκινησει καποιος carrer mode με οριζοντα 10αιτιας και βαλε με μια ομαδα?

Φιλε μια ειναι η απαντηση, και αυτη ειναι "Ναι".

Τα καλυτερα CM ειναι τα μακροχρονια, καθως αυτο σημαινει οτι εχεις δεθει με την ομαδα, και θελεις να συνεχισεις να την χτιζεις/αναπτυσεις.
Γενικα, να γεμιζεις τροπαια και κατορθωματα.

Τα καλυτερα μου CM ειναι αυτα που κρατησαν πολυ καιρο, δε θυμαμαι ακριβως τον αριθμο σεζον αλλα στο ΦΙΦΑ 12 με ΒνΒ επαιζα απο τον Νοεμβρη μεχρι τον Μαιο.Φαντασου ποσα χρονια εκανα.

Το ιδιο με Γιουβε στο ΦΙΦΑ 13, και αποκορυφωμα με την Πολωνικη Γκορνικ στο 16, που ειναι ΜΑΚΡΑΝ το καλυτερο CM μου ever.

Για αυτο μη το σκεφτεσαι.

• Love 2
  • Like 1

Παίζοντας μερικά ματσάκια στο ντεμο το παιχνίδι έχει διάφορες από πέρσυ και είναι καλύτερο κατά την γνώμη μου...

Τι είδα προσωπικά:

Καλύτεροι τερματοφύλακες.. Πραγματικά φέτος οι τερματαδες είναι πολύ καλοί και αρκετά βελτιωμένοι από πέρσυ..

Timed shoot αν και δυσκολεύομαι να το συνηθίσω και έχασα κάποια εύκολα γκολ μ'άρεσε αρκετά μπορώ να πω.. έδωσε μια ωραία νότα στην επίθεση και πραγματικά θέλει αρκετό skill για να σκοράρεις 

Έκαναν πιο assisted την άμυνα φέτος αφού άκουσαν τα περσινά χάλια 

Οι πασες δεν έχουν μεγάλες διαφορές σε σχέση με πέρσι..

Γραφικά απίστευτα ακόμα καλύτερα από φέτος όπως και οι κινήσεις των παιχτών ακόμα πιο αληθοφανές

Το ΑΙ τουλάχιστον στο legendary κατ εμέ δεν είχε μεγάλες διαφορές σε σχέση με πέρσι αν και σε πιέζει λίγο καλύτερα η άμυνα πλέον..

Γενικά φέτος η ΕΑ φαίνεται να έκανε καλή δουλειάα εγώ έπαθα πλάκα με το ντεμο αλλά όπως πάντα θα περιμένουμε το full game για πιο ασφαλή συμπεράσματα 

• Love 1
  • Like 3

μαθετε τις τακτικες,βγαινουν ωραια πραγματα απο εκει που μπορειτε  να αλλαξετε ολο το παιχνιδι η να το χασετε σε μια στιγμη οπως το καταφερα εγω σημερα που ενω ειχα βαλει να παιξω αμυντικο συστημα αλλαζοντας το 4-3-3 με 1 αμυντικο μεσο σε 4-3-3 με 2 αμυντικους μεσους αλλα ξεχασα να αλλαξω το υψος της αμυνας που ηταν ψηλα και εγινα σουρωτηρι χαχααχαχαχχαχααχ 

• Like 2
  • Haha 1

3 hours ago, TOL1S said:

μαθετε τις τακτικες,βγαινουν ωραια πραγματα απο εκει που μπορειτε  να αλλαξετε ολο το παιχνιδι η να το χασετε σε μια στιγμη οπως το καταφερα εγω σημερα που ενω ειχα βαλει να παιξω αμυντικο συστημα αλλαζοντας το 4-3-3 με 1 αμυντικο μεσο σε 4-3-3 με 2 αμυντικους μεσους αλλα ξεχασα να αλλαξω το υψος της αμυνας που ηταν ψηλα και εγινα σουρωτηρι χαχααχαχαχχαχααχ 

Οντως, τεραστιες αλλαγες.
Γενικα αμυνεσαι δυσκολα, δεν εχω κερδισει ακομα.

• Like 1

9 hours ago, ELBarto-3- said:

Οντως, τεραστιες αλλαγες.
Γενικα αμυνεσαι δυσκολα, δεν εχω κερδισει ακομα.

και εγω δυσκολευομαι ακομα να κερδισω στο legendary σε 10 ματσακια που επαιξα συνολο εχθες ειχα 3-2-5 αλλα με τα γκολ στο περιπου ιδιο εγω 10 και 12 η cpu,τα στατιστικα που δειχνει ειναι επιτελους φοβερη προσθηκη,εχθες το βραδυ μετα απο 6 ματσακια  (τα αλλα 4 τα εκανα το μεσημερακι) πηγα να δω τα στατς,ημουν πισω 30 πασες,ειχα μ.ο. 3 σουτ παραπανω αλλα γενικα ειμαι πιο αστοχος,στην κατοχη μπαλας ακριβως στο 50-50.

το προβλημα μου εως τωρα ειναι αστοχια και οι καλοι τερματαδες,στην αμυνα δεν εχω τοσο μεγαλο προβλημα οτι γκολ τρωω ειναι κατα κυριο λογο απο δικα μου λαθη εκτος και πεσω σε καμια τοτεναμ η ατλετικο που παιζουν μπαλαρα και με πατανε.

κατι που θελω να πω ειναι οτι ειτε το χαντικαπ ειτε το με το ετσι θελω θα το φας το γκολ πειτε το οπως θελετε δεν το βλεπω στο ντεμο,βλεπω οτι οταν η cpu αλλαζει τακτικη και αλλαζουν τα πρεσαρισματα τοτε αλλαζει και το ρου του αγωνα.

μια ομαδα που με δυσκολευει τρομερα ειναι η ρομα γιατι παιζει καλη αμυνα,εχθες το πιναμε για τα καλα χανω 1-0 στο ημ, και ουτε την σεντρα δεν περασα,εχω παρει μπαγερν,καποια στιγμη γυρω στο 65 λεω να αλλαξω τακτικες,βασικα αλλαξα την ομαδα σε πρεσινγκ και στο επιθετικο τομεα να γινουν τα 2 ακραια μπακ επιθετικα,απιστευτη εφαρμογη στο γηπεδο αυτου που ηθελα,κανω το 1-1 με γκορετσκα,με σουταρα εκτος περιοχης.

αυτο που δεν πιστευω και δεν γινοταν ποτε στο 18 ειναι οτι στο καπακι αλλαζει η ρομα επιθετικη τακτικη,ανεβαζουν 2ο επιθετικο τον μανωλα και φουλ πρεσινγκ,λες και παιζαμε αγωνα χωρις αυριο και οποιος θα εβαζε το γκολ θα επαιρνε την προκριση στην επομενη φαση,καταφερνω με τα πολλα να βγλαω μια κοντρα να παρω πεναλτι στο 88,το οποιο βεβαιως βεβαιως το εχασα και αυτο αχχαχαχααχαχχααχ,να χανουν γκολ στην επιθεση τους αυτοι και ουσιαστικα στην τελευταια φαση του αγωνα να κερδιζω κορνερ να σηκωνεται ο μιουλερ και να το καρφωνει στο 93 χαχαχαχαχαχ το 1ο μου γκολ απο κορνερ.

ειδατε ξεκνησα ηδη τις ιστοριες και ας μην εχουμε ακομα καριερες χαχααχαχαχαχα.

Edited by TOL1S
  • Haha 2

3 hours ago, POULAW_TRELA said:

υπαρχει οριο στις σεζον που μπορουμε να παιξουμε???

Όχι μπορείς να παίξεις όσες σεζόν θες

4 hours ago, takisaek said:

Όχι μπορείς να παίξεις όσες σεζόν θες

Είσαι σίγουρος ότι δεν «τερματίζει» στις 15?

• Like 2

5 hours ago, slamsoze said:

Είσαι σίγουρος ότι δεν «τερματίζει» στις 15?

Και εγω θυμαμαι, οτι στα παλια Fifa το οριο ηταν μεχρι 15 σεζον. Τωρα δεν ξερω, αν εχει αλλαξει.

• Like 1
  • Thanks 1

Ναι παίδες 15 σεζόν είναι έχετε δίκιο δικό μου το λάθος δεν είχα ψάξει σωστα

• Like 3