Jump to content
broxopios

PES 2019 - Discussion Topic V.2

Recommended Posts

ονλαιν πλατφορμα pc

Πως γινεται να τρεχεις 10 μετρα και ο αλλος 2 μετρα και να παίρνει την κοντρα,  μιλαμε για 2 ισοβαρης  παικτες, βαση της φυσικης δεν γίνεται, στο pes  γινεται... οταν ο αλλος εχει rank 750+ και εσυ 650,  η κοναμι σου λέει.. οπα κυριος ο αλλος ειναι καλυτερος βαθμολογικα απο σενα, άρα πρεπει ο ματα να ριξει κατω τον κομπανι ετσι "τζαμπα στραγαλια" που λενε και ατα μερη μου, με τον τσαμπουκα δλδ, ασχετα εαν ο 750+ rank λαγκαρει και κλεβει για να φτασει σε αυτο το rank.

Oi μαρμαρομενοι βασιλιαδες συμπαικτες μου βεβαια δεν εχουν ξεκολησει μετα απο τοσα uptade το τελευταιο 3μηνο, τωρα τελευταια φοριετε το στυλακι...ξεκινώ τριπλες και κουρσα 100μετρων για να βαλω γκολ αφου περασω και τον καντινιερη που πουλαει σαμαλ, αυτο γιατι απλα για ανεξηγητο λογο οι συμπεκτες δεν κανουν κινηση στον κενο χορο (αυτο βολευει τους αμπαλους και τους argade maniac), οι αμυντικοι παλι τωρα τελευταια δεν κουνουν τον λοκο τους καθολου, μετα απο τα τελευταια uptade νομιζω η ΚΟΝΑΣΠΑΡΣΑΧΙΔΑΜΙ εχει ριξει ιο για να καταστρεξει οτι θετικο ειχε το παιχνίδι μεχρι τον φεβρουαριο.

Του χρονου σκεφτείτε τι θα καμετε με το χασοπαιχνιδο

Edited by giannis10001

7 hours ago, Bakogoal said:

Floki αν παίζεις σε ps4 και με εμπιστεύεσαι,δώσε μου τον λογαριασμό σου,σε τρεις μέρες θα έχεις ομάδα level 2-3 να παίζεις με φίλτρο να ευχαριστιεσαι μπαλιτσα. 

δυστυχώς είμαι σε pc...

εξαλλου τι να ευχαριστήθω;

αφού 1 ματς της προκοπής δεν έχω παίξει...

3 hours ago, flokiman said:

δυστυχώς είμαι σε pc...

Aπλα το θετικο πολυ στο myclub ειναι οτι εχει φιλτρο να παιζεις με ισοδυναμες ομαδες,θα αργει λιγο παραπανω να σου βρει αντιπαλο αλλα θα παιζεις με ισοδυναμες ομαδες,δοκιμασε το ετσι και πιστευω θα σου αρεσει

3 hours ago, flokiman said:

δυστυχώς είμαι σε pc...

Λογικα εννοείς 55 TeamSpirit, οχι rating.

Ασχετως των πολλων κακών που εχει το MC, πχ πολυ PA3 , ακόμα κ ο καλύτερος παικτης στο γαλαξία να ησουν, με τους default κ 55 TS , δεν μπορείς παίξεις κανονικά. 

Εννοω οτι η εικονα που πηρες ειναι "στρεβλή", γιατι καλως ή κακως το mode εχει μθα RPG λογική. 

Ασχετα με το ποσο εχεις σκοπο να παιξεις, για να βγαλεις κάποιο συμπέρασμα για το πως παιζεις εσύ, πρέπει να κανεις 2-3 βασικα πραγματάκια.

Δεν ξερω τι σου δινει απο scouts+GP+coins, τόσο αργα που το ξεκινησες, αλλα πρεπει σιγουρα να γυρισεις οτι εχεις κ δεν έχεις,  να φτιάξεις ένα κορμό απο κανονικους παίκτες, να παιξεις κάποια vscom ή sim , για να αρχισουν να ανεβαίνουν τα TS, familiarity, affinity κτλ, να πας πανω απο 80~85 TS, ιδανικα πανω απο 90 και μετα να βγεις στο ξέφωτο του PvP. Να δεσει πρωτα η ομαδα. Ετσι κ αλλιώς παίκτες δινει με τη σέσουλα .

Τότε θα μπορείς να βγάλεις καποια πρωτα συμπεράσματα. Εννοείται εχει ελαττώματα το MC και δεν εχει καμια σχεση με football SIM, αλλά δεν είναι και online divisions , πηρα μια ομαδα κ φύγαμε.  Με 55 TS εσύ και 99 ο άλλος, ειναι σαν να παιζεις με χαλασμένο μοχλό κ ο αλλος να παιζει με δυο μοχλους.

Αυτα που ειπα παραπάνω,  ειναι καθαρα για το πως θα αρχίσεις να παιζεις σωστα εσυ κ να βγαλεις συμπέρασμα για το παιχνίδι σου. Δεν εχουν σχεση με competitive κ επιτυχίες,  που λογικα δε σε νοιαζουν κιόλας. 

Οι δικες σου ομάδες θα βελτιωθούν. Οι αντίπαλοι παλι τακουνακια , OP roster και PA3 θα ειναι μόνιμα. 

Edited by slamsoze
  • Like 4

3 hours ago, slamsoze said:

Λογικα εννοείς 55 TeamSpirit, οχι rating.

Οχι μονο TeamSpirit, αλλα και rating.
Την πρωτη ομαδα που σου δινει το myclub ρε συ. Χτες το πρωτοεφτιαξα.
Απλα μου εδωσε δανεικο εναν καλο να διαλεξω.

• Like 1

Floki αν θες MyClub κάνεις σε δύο τρεις μέρες μια ομάδα με silver/bronze level 1 προφανώς και ανεβάζεις την χημεία.

Μετά με φίλτρο level 1 παίζεις στα ίσα.

Σε μια βδομάδα την κάνεις level 2 και σε 2 βδομάδες την κάνεις level 3.

Αν πας να παίξεις με χαμηλό team spirit λογικό είναι να μην το απολαμβάνεις.

• Like 1

22 minutes ago, flokiman said:

Οχι μονο TeamSpirit, αλλα και rating.
Την πρωτη ομαδα που σου δινει το myclub ρε συ. Χτες το πρωτοεφτιαξα.
Απλα μου εδωσε δανεικο εναν καλο να διαλεξω.

Το ξέρω το κατάλαβα. Το rating είναι τετραψήφιο . Και αυτό είναι χαμηλό βέβαια, εννοείται.

Το είδα ότι το έφτιαξες χθες. Απλά θέλει κάποια βήματα να κανείς, για να μπορείς να αρχίσεις να παίζεις κοντά στο playstyle σου.

Καλώς ή κακώς θέλει στρώσιμο η ομάδα , είτε σκοπεύεις να ασχοληθείς είτε όχι. 

Τ πάντα εν σοφία εποιησε  η κυρά-ΚΟΝΑΜΙ.

Στο online αποκλειεται να δεις περισσοτερη ποικιλια στον τροπο παιχνιδιου απο το offline οσο περιεργο και αν ακουγεται αυτο...

• Like 2

1 hour ago, slamsoze said:

Το ξέρω το κατάλαβα. Το rating είναι τετραψήφιο . Και αυτό είναι χαμηλό βέβαια, εννοείται.

Το είδα ότι το έφτιαξες χθες. Απλά θέλει κάποια βήματα να κανείς, για να μπορείς να αρχίσεις να παίζεις κοντά στο playstyle σου.

Καλώς ή κακώς θέλει στρώσιμο η ομάδα , είτε σκοπεύεις να ασχοληθείς είτε όχι. 

Τ πάντα εν σοφία εποιησε  η κυρά-ΚΟΝΑΜΙ.

ουτε καν. Βαριεμαι παρα πολυ το στησιμο ομαδας, σκαουτ μαουτ, εισερχομενα, τρεινινγκ. Το εκανα ξεκαθαρα μπας και βρω κανεναν να παιξω ονλαιν, γιατι στα αλλα modes νεκρα.
Μονο με το FIFA 11 και το FIFA online ειχα φαει σκαλωμα με στησιμο ομαδας, μεταγραφες κα καρτουλες παικτων. Ξενυχτια ολοκληρα για αγορα παικτων.

• Like 2

52 minutes ago, flokiman said:

ουτε καν. Βαριεμαι παρα πολυ το στησιμο ομαδας, σκαουτ μαουτ, εισερχομενα, τρεινινγκ. Το εκανα ξεκαθαρα μπας και βρω κανεναν να παιξω ονλαιν, γιατι στα αλλα modes νεκρα.
Μονο με το FIFA 11 και το FIFA online ειχα φαει σκαλωμα με στησιμο ομαδας, μεταγραφες κα καρτουλες παικτων. Ξενυχτια ολοκληρα για αγορα παικτων.

Pes league training μπες,έχει κόσμο,εγώ εκεί κάνω ζέσταμα...

28 minutes ago, Bakogoal said:

Pes league training μπες,έχει κόσμο,εγώ εκεί κάνω ζέσταμα...

που το βρισκω αυτο? 😛

Edit: Το βρηκα !
Και μαλιστα πηρα κατευθειαν 2 νικες! Παντα μανουαλ ετσι;
Ο δευτερος αντιπαλος ειχε μπαρτσελονα. Τον κερδισα 3-0
Ειχε 130 πασες, εγω 43.
Καταλαβατε τι αηδια ματς ειδα παλι ε; 
Το λαθος του ηταν οτι ορμουσε με δυο παικτες πανω μου και αφηνε κενους χωρους.
2 γκολ  με αντεπιθεση και ενα με κορνερ εβαλα.

Edited by flokiman
  • Like 1

Στο κεντρικό μενού,στο what's new...θα το δεις,δεν είμαι σίγουρος για το what's new,what's on...αλλά εσύ είσαι και σε pc...εμείς είμαστε ps4 Master race...

• Love 1
  • Haha 3

Ήρθαν τα 300 coins...έδωσε δύο φορές Messi και μια Son.

Εσείς τι βγαλατε; 

Έχω κερδίσει Messi και Ronaldo κάθε φορά που υπήρχαν featured...από δύο φορές...

• Like 1

2 minutes ago, Bakogoal said:

Ήρθαν τα 300 coins...έδωσε δύο φορές Messi και μια Son.

Εσείς τι βγαλατε; 

Έχω κερδίσει Messi και Ronaldo κάθε φορά που υπήρχαν featured...από δύο φορές...

Εδώ 2 Messi και ένας Έρικσεν..!!

Έκανα γενικό ξεκαθάρισμα και από τους 600 περίπου παίκτες έμεινα με 110, όλοι έγιναν trainers. Τερματίζω οσονούπω Ντε Λιχτ, Μπαντιασίλε, Άρνολντ, Ζοάο Φέλιξ (97 - 97 - 95 - 95 αντίστοιχα overall) και πλέον η πιο αδύναμη ομάδα που μπορώ να κατεβάσω φτάνει τα 3600, για τέτοια εποχή νομίζω δεν έχει πιο κάτω. Αν τερματίσω αγγίζει τις 4500, έχω επιλέξει για κο-οπ μια στα 3600 και άλλη μια βασική στα 3900 και τέλος για φέτος η ενασχόληση με κατάρτιση 18αδας πάσης φύσεως. Α, έπαιξα κι ένα ranked που είχα να παίξω από Μάρτη... νίκησα 1-0 έναν τύπο 700άρη, αν και έπαιζα από το 30' με 10 παίκτες ........... Κατά τα άλλα κο-οπ και φιλικά. 

• Like 1

Αν εξαιρέσεις το χαμηλό playerbase σε PC μια χαρά είναι ακόμα και τώρα (κι ας αργεί λίγο να βρει αντίπαλο κάποιες φορές). Ranked matches, φίλτρο σε team strength και pass assist level, και εγώ προσωπικά παίζω πάντα 1* ή 2* σε PA1 και γλυτώνω και το high level ping pong, και το μισητό PA3.

Προηγούμενες 2 εβδομάδες με το triple xp δεν το έκανα, γιατί δεν θέλω να γίνουν overlevelled οι παίχτες γρήγορα. Αυτή ρισκάρω στο U1900 όπου κατεβάζω ομάδα με Lasagna, Zivkovic και Mabil μπροστά όπως ακριβώς σε 1*, και γουστάρω τρελά να παίζω με white benchers που έχουν Auba/CR7 μπροστά και χάλια άμυνα, και να τους γλεντάνε οι μικροί μου.

Γράφτηκε στο τσατ και στο τοπίκ του mc,ότι την επόμενη Τρίτη δίνουν δωρεάν στο  store το Pes 2019? Δηλαδή την πλήρη έκδοση?

Το έχω πουλήσει και αυτό και το φιφα 19 και έχω σκυλοβαρεθει ενώ δεν γουστάρω άλλο να παιζω ονλαιν.

Αν είναι η πλήρη έκδοση θα το κατεβάσω. 

Παράπονο για το σκριπτ νούμερο 1355354

Ειμαι 700αρης ( μεχρι 880 εχω φτάσει)

Και έπαιζα με έναν 950αρη,  αυτός Γιουβέντους,  εγω μαρσειγ... έχασα 2-0  με φασεις που η μπάλα απλα δεν έμπαινε σε κενό τερμα κτλ ... κ αναρωτιέμαι αν ο τύπος για οποιονδήποτε λόγο παρατούσε το παντ κ δεν έπαιζε καθόλου επειδή πάθαινε κραμπα στο χέρι ξερω γω και προσπαθούσα να βάλω γκολ θα το κατάφερνα?  Δεν ειμαι σίγουρος...

Edited by north1980

Εκπληκτικός τελικός,άνετα οι καλύτεροι παίκτες αυτοί οι δύο.

• Like 1

16 hours ago, Bakogoal said:

Εκπληκτικός τελικός,άνετα οι καλύτεροι παίκτες αυτοί οι δύο.

Ο σταρ της βραδιας ηταν ο 16χρονος ταιβανεζος. Πραγματικα τον αγαπησα.
Εκανε ενα τρομερο comeback απο 0-2 σε 4-2
Και οταν επαιξε με το Etorito πραγματικα ΤΟΝ ΔΙΕΛΥΣΕ. Ο ετοριτο κερδισε  με ενα γκολ τυχερο. Μονοτερμα τον ειχε ο πιτσιρικας, αφου στο τελος ο ετοριτο χεσμενος γυριζε την μπαλα στην αμυνα.
Τα ρισπεκτ μου στον μικρο. 

Δειτε το ματς με τον ετοριτο

Edited by flokiman
  • Like 1

Και γω κ αλλοι φανταζομαι,αν ημουν μονο με ενα γκολ μπροστα κ επαιζα για τελικο δεν θα ρισκαρα στο 90 να χασω μπαλα κ να μου βγει ο αλλος στην κοντρα(κ καλως ηρθες στον κοσμο του ονλαιν)....βεβαια ο ετοριτο μπορουσε να προηγηθει στο 4' οταν ο μικρος εκανε ενα τραγικο λαθος που εδωσε αριστερα πασα κ την εχασε-ενω μπροστα ο αλλος ηταν μονος ή μπορουσε να διωξει-με αποτελεσμα το δοκαρι...επισης καπου στο 70 νομιζω,ο μικρος παλι εκανε λαθος στο υψος της μεγαλης περιοχης με λαθος πασα που παραλιγο να του στοιχισει....οσο καλος χειριστης κ να σαι ειναι ρισκο.....ενα πραγμα που εμαθα τα τελευταια χρονια ειναι να διωχνω μπαλα(να ανασανω κ να οργανωθουν πισω λιγο οι παικτες μου)ενω κ γω ως τωρα εβγαζα την μπαλα με πασες ...κ ακομη το κανω αλλα οχι οταν ειμαι μπροστα με ενα γκολ κ ποσο μαλλον να ειμαι πισω....κατα τα αλλα τυχερος κ ο ετοριτο....ηταν ματς που λες αν ξαναπαιξουμε "σ εχω" αυτην την φορα-δεν εχει σημασια ευκολα ή δυσκολα...

• Like 1

O Ετοριτο δεν έπαιξε και καμιά μπαλάρα αλλά και ο πιτσιρικάς έκανε κάποια λάθη λόγω ότι ήθελε να κάνει τσαλιμάκια και την πλέρωσε

Κατά τα άλλα δε μας νιάζει ποιος και τι αλλά έτσι ευτυχώς ή δυστυχώς είναι το προ και ειδικά όταν παίζεις με άλλους,εννοείται ότι και γω το ίδιο θα έκανα,όπως μου κάνουν και τους κάνω,έτσι είναι το ποδόσφαιρο

• Like 1

Ο Ετορίτο μπορούσε να είναι 2 ή 3 στο 1ο ημίχρονο αλλά δεν. Ο μικρός έπαιξε καλύτερα και πιο απελευθερωμένα στο Β'.
Και οι 2 κάνανε πάντως λάθη που δε συνηθίζονται σε τέτοιο επίπεδο. Σίγουρα είναι και το άγχος και η πίεση που υπάρχει εκεί και δεν υπάρχει αντίστοιχη στα σπίτια τους.

Αν και overall παικταράς ο μικρός, μου έκανε αρνητική εντύπωση το εξ'επαφής πλασέ του στη πάρε-βάλε πάσα που έβγαλε στο Β' ημίχρονο που την έστειλε στον τερματοφύλακα. Σε αυτές τις περιπτώσεις είναι καλές οι πιθανότητες για γκολ αν απλά σημαδέψεις να σουτάρεις όπως έρχεται η μπάλα στην ίδια πορεία και ας είναι και η κλειστή γωνία του τέρματος. Δε χρειάζεται να αλλάξεις γωνία.

Επίσης μου έκανε αρνητική εντύπωση η πετυχημένη αλλά σούπερ ρισκαδόρικη τρίπλα στην άμυνα που έκανε πάλι στο Β'.
Δε τα κάνεις αυτά... και αμέσως μετά λάθος πάσα και μισό γκολ στον αντίπαλο.
Είναι μικρός βέβαια και σίγουρα και αγχωμένος.

Ξέρω, πρακτικά δεν έχει νόημα, πάμε για το 2020 πλέον, αλλά αυτό το τρελό bug χτύπησε το πρωί. Το άφησα ανοιχτό, πήγα για δουλειά, γύρισα, και ακόμα ήταν εκεί:

EvKZo7N.jpg

Περνούσε 1" κάθε 10 περίπου κανονικά, και από το 86' που έγινε το κόρνερ, πιάσαμε το 330+ χωρίς να το λήξει.

Το ματς το είχα χάσει στο 2-1 επίσημα όπως είδα στα last results. Αστείο αν το σκεφτεί κάποιος, παράγκα κανονικά, δεν το λήγει ο διαιτητής αν δεν το γυρίσω. 😛

ΥΓ: Έχω κρατήσει και video κάποια δευτερόλεπτα.

• Haha 2