Jump to content
zougaman

FIFA 19 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

10 minutes ago, JrdGr said:

Αλλά δεν μασάμε! Καλή αρχή σε όλους!

εννοειται,βημα-βημα κανεις την δουλεια σου σωστα,εμενα η αρχικη ομαδα ειναι αυτη,αγγλικη φτιαχνω παντα γιατι  λατρευω πρεμιερ λιγκ,μου εκατσαν και παικτες απο εκει,μακαρι να τυχαινα εστω και εναν ακραιο αμυντικο αλλα οκ.

Fvp7n8w.png

• Like 2

@TOL1S  Τσικαρίτο Φελαινί Γουελμπεκ!!! Εντάξει όλα τα πουλέν έχεις!

6 minutes ago, JrdGr said:

@TOL1S  Τσικαρίτο Φελαινί Γουελμπεκ!!! Εντάξει όλα τα πουλέν έχεις!

να ναι καλα το 2ο sbc που επιλεγεις τι παικτη θελεις εσυ,απο εκει πηρα αυτους τους 3

• Like 1

Το FIFAHELLAS και ο karakaxas13 ποτε κανανε μωρε 7500Κ Profit;;;; ασε ρεεεεεεεεεε..........

εσυ εισαι ακομα στο 0 σε λιγο θα σε περασουν και αυτοι που δεν θα αγορασουν το παιχνιδι

• Haha 1

3 minutes ago, TOL1S said:

εσυ εισαι ακομα στο 0 σε λιγο θα σε περασουν και αυτοι που δεν θα αγορασουν το παιχνιδι

Φιλε, ακου κατι........κι αν θες, προβληματισου και εσυ και οι αλλοι..........εγω θα ενεργοποιηθω, οσον αφορα το profit, ΚΑΤΑ ΤΙΣ 7 και 55 και ΚΑΤΑ ΤΙΣ  10 το βραδυ.........ο νοων νοειτω..........ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!! (ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧ)

• Haha 2

μεγαλο καλαθι να παρεις,εγω εως τοτε θα εχω φτασει το 20αρικο

Just now, TOL1S said:

μεγαλο καλαθι να παρεις,εγω εως τοτε θα εχω φτασει το 20αρικο

20κο;;;; Χεχχεεχεχεχεχε θα τα πουμε αυριο...........

3 minutes ago, vagoe said:

20κο;;;; Χεχχεεχεχεχεχε θα τα πουμε αυριο...........

εσυ πρεπει να εχεις κρυφο χαρτι στο μανικι σου η περιμενεις το πριγιοβιτς να κανει κανα χατ τρικ για να τον βγαλεις στο 10ρικο χααχαχχααχ

• Haha 2

7 minutes ago, TOL1S said:

εσυ πρεπει να εχεις κρυφο χαρτι στο μανικι σου η περιμενεις το πριγιοβιτς να κανει κανα χατ τρικ για να τον βγαλεις στο 10ρικο χααχαχχααχ

ρε..........εχω 4 παιχτες της Μπετις ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΛΚΑΑΑΑ!!!!!!!! χεχεχεχεχεχεχεχ

Τολη το 2016, τετοιες μερες περιπου, επαιζε ΘΕΛΤΑ-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ.....σκορ;;; 4-0. Χαττρικ τοτε ο Ασπας.........Ειπα τοτε λοιπον, στο 2ο γκολ που εβαλε, ειπα  " Ρε δεν τον αγοραζω και να τον πουλησω....." . Το εκανα λοιπον, αγοραζα 350 και πουλαγα 800-900-1100..........και εφευγε...............................τοτε λοιπον μεσα σε 2 ωρες εβγαλα 40Κ, χωρις κοπο.

Το εκανα λοιπον και με αλλες παρομοιες τετοιες περιπτωσεις.......και εβγαλα προφιτ....\

Εαν, εχω λοιπον χρονο θα το ξανακανω..........πιανει να ξερετε.........

Edited by vagoe

Όλοι γατάκια είστε. 

Δείτε τι έβγαλε ο Bateson (κατά τύχη πάντα...).

• Haha 1

1 minute ago, Bakogoal said:

Όλοι γατάκια είστε. 

Δείτε τι έβγαλε ο Bateson (κατά τύχη πάντα...).

o Bateson απο το πολυ το καθισιο εχει βγαλει ο κολος του φουσκαλες...........αυτος δεν θα βγαλει;;;;; Εξαλλου "δικο μας παιδι " ειναι...........αλλωστε.............

• Love 1
  • Like 1

Καλή αρχή σε όλους μας!

Για εμένα μπήκε πολύ καλά με δυνατό TOTW. Λέω να ξεκινήσω με γάλλους και μίξη ιταλικού/αγγλικού αλλά δεν είμαι σίγουρος, τι λέτε; 

Είπα να μη ξεκινήσω με το καλημέρα αγγλικό αλλά να δοκιμάσω κάτι άλλο. Αν και η αλήθεια είναι πως λόγω των δικαιωμάτων το αγγλικό παίρνει πολύ αγάπη κάθε χρόνο. Μάλλον θα καταφύγω σε hybrid φέτος.

2hwd2tw.png

• Like 3

καλησπερα
μια ερωτηση
ξερει κανενας αν οταν θα βγουν οι καρτες του τσλ στα πακς που ειναι ουσιαστικα σαν OTW οι κανονικες τους καρτες θα υπαρχουν στα packs?
η θα βγαινουν μονο η special του καθε παιχτη
οπως π.χ γινετε αυτο με τους IF OTW κτλ

πλακα εχουν στην εα,ειχα αφησει το web app ανοιχτο και επαιζα στο ps4,μετα απο καμποση ωρα κοιταω να δω τι πουλησα,μου σκαει μνμ,οτι θα γινει επανεκκινηση του web app και θα πρεπει να κανω και verification ενα puzzle μηπως ειμαι ρομποτ,στο οποιο αν αποτυχω νομιζω ελεγε οτι θα μου αφαιρεσει γενικως την εισοδο  αχχαχαχαχαχα,περασα το τεστ αχαχααχχαχαχα ελεος παντως.

Μπήκα πριν λίγο στο γκρουπ στο φειςμπουκ εβλεπα κανα δυο βγάλανε Νευμαρ, αλλοι ινφορμ καλούς , άλλος τον Αλέξη Σαντσες. .. Μπαίνω και γω στο webapp να ανοίξω τα πακέτα και έκανα και κανα 2 sbc και ο καλύτερος που πέτυχα να είχε ρειτινγκ 76 χεχεχεχ γερή σαπίλα
ακόμα είμαι σε δείλημα αν το τσιμπήσω ονλαιν το παιχνίδι ή όχι μιας και είδα πως το δυσκολέψανε και δεν παίζει τόσο πολύ ρόλο το pace λένε φέτος. Βεβαια οι κεφαλιές και τα ψαλίδια είναι ΟΡ και φαντάζομαι θα γίνει κανας GOAT ένας Τραορέ δυμετρος που ήτανε πρόπερσι και στο Προ 17 και θα κλαίμε χεχεχεχ

• Haha 1

Άνοιξα κι εγώ τα πακέτα στο web app και έκανα και τα 3 εύκολα sbc με τους bronze, με γέμισε παλτά από άκυρες χώρες. Οι καλύτεροι παίκτες που έχω είναι οι (GK)Anthony Lopes, (CM)Goretzka, (CF)Joshua King, (ST)Gameiro και ένας τίμιος Βραζιλιάνος striker ο Welsey από Club Brugge. Καμία σχέση απολύτως μεταξύ τους ούτε εθνικότητες ούτε πρωταθλήματα. Λεφτά εννοείται ότι δεν πρόκειται να βάλω ούτε σεντς αν φυσικά αποφασίσω κι εγώ να το αγοράσω.

@yiannis_thess μεγάλη σαπίλα τα packs Γιάννη και ακριβώς όπως τα λες, λίγο stream που είδα όλοι κυνηγάνε τις κεφαλιές και τα ψαλίδια. Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως είναι ότι φέτος έχουν φτιάξει τις προωθημένες και τις κάθετες (εννοείται καμία σχέση με PES) και οι περισσότεροι φιφάκηδες δεν τις εκμεταλλεύονται και προσπαθούν να παίξουν όπως έπαιζαν στο 18. Εγώ πάντως δεν θα βιαστώ, θα δω streams και βιντεάκια κι από άτομα που δεν είναι FIFA biased να δω τι θα πούνε και αυτοί και μετά θα πράξω ανάλογα.

• Like 1

28 minutes ago, BasilhsGR said:

Άνοιξα κι εγώ τα πακέτα στο web app και έκανα και τα 3 εύκολα sbc με τους bronze, με γέμισε παλτά από άκυρες χώρες. Οι καλύτεροι παίκτες που έχω είναι οι (GK)Anthony Lopes, (CM)Goretzka, (CF)Joshua King, (ST)Gameiro και ένας τίμιος Βραζιλιάνος striker ο Welsey από Club Brugge. Καμία σχέση απολύτως μεταξύ τους ούτε εθνικότητες ούτε πρωταθλήματα. Λεφτά εννοείται ότι δεν πρόκειται να βάλω ούτε σεντς αν φυσικά αποφασίσω κι εγώ να το αγοράσω.

@yiannis_thess μεγάλη σαπίλα τα packs Γιάννη και ακριβώς όπως τα λες, λίγο stream που είδα όλοι κυνηγάνε τις κεφαλιές και τα ψαλίδια. Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως είναι ότι φέτος έχουν φτιάξει τις προωθημένες και τις κάθετες (εννοείται καμία σχέση με PES) και οι περισσότεροι φιφάκηδες δεν τις εκμεταλλεύονται και προσπαθούν να παίξουν όπως έπαιζαν στο 18. Εγώ πάντως δεν θα βιαστώ, θα δω streams και βιντεάκια κι από άτομα που δεν είναι FIFA biased να δω τι θα πούνε και αυτοί και μετά θα πράξω ανάλογα.

Και γω βλέποντας διαφορα βιντεακια σήμερα ,ενώ μεν μου φαίνεται καλύτερο το gameplay από την άλλη δε βλέπω που όλοι παίζουν με σέντρες και ξενερώνω λίγο . Να πω την αλήθεια με τις προωθημένες δεν το έψαξα πολύ. Γ αυτό ίμαι ακόμα σε δείλημα και δεν το προπαραγγέλνω από αυτά που είδα μέχρι στιγμής δεν έχω πεισθεί 100%. Ισως  το πάρω σε καμιά προσφορά που θα βγει καμια μπλακ φραιντει

• Like 1

12 hours ago, AlanShearer said:

Αυτό το κόκκινο κουμπί πάνω αριστερά στο web app τι είναι;

Αλλάζει τις καρτέλες από τις κάρτες για να δεις τα στατς κτλπ

Νοτ μπαντ για αρχή με χαντανονιτς , σο, τρεντ, Νταβίντ λοιυζ , ζουμα, Μπέρναρντ, ντιντι,λερμα , λεμινα , Μπέρναρντ,αντονιο και ιβαν καβαλειρο , υπάρχουν και στον πάγκο οι ροντριγκο και o if wright Philips και τζιοβινκο

Έκανα τα basic sbc , όλα το hybrid nations και μου έμειναν κάποια στα hybrid league και hybrid league/nations που χρειάζονται loyality 

Πως προχωράμε τώρα ; Σκέφτομαι να σπρώξω χαντανοβιτς που στο ps είναι στα 16-17κ, να περιμένω η όχι ;

Edited by johnnyf95
  • Like 1

Αμήν Παναγία μου!

Πρώτη φορά από το 2011 τυχαίνω κάτι.

Screenshot_20180921_101805_Companion.jpg

Ελπίζω να αξίζει. 

• Love 1
  • Like 3
  • Haha 2

4 κινησεις ακομα μου εμειναν ωστε να φτιαξω μια μετρια-προς καλη βαση για την αγγλικη μου ομαδα,περιμενω την πωληση του ντεμπελε ωστε να την ολοκληρωσω και οταν βγει το παιχνιδι και ρεουν και τα coins θα γινονται αναβαθμισεις.

1 hour ago, TOL1S said:

4 κινησεις ακομα μου εμειναν ωστε να φτιαξω μια μετρια-προς καλη βαση για την αγγλικη μου ομαδα,περιμενω την πωληση του ντεμπελε ωστε να την ολοκληρωσω και οταν βγει το παιχνιδι και ρεουν και τα coins θα γινονται αναβαθμισεις.

Ρε τα sbc δεν κανουμε πρωτα;;;; 14αδα μετα τις 28/09.................

EDIT: Μαλλον απο 24/09..................

Edited by vagoe

εκανα τα sbc ειχα καλο πακετακι και εφτιαξα την 22αδα μου,τωρα βγαζω χρημα,πολυ καλο πακετο μου εδωσε το sbc που ειναι 8 εθνικοτητες,το εκανα με το τουρκικο πρωταθλημα και δινει δωρο rare gold players

• Love 1