Jump to content
zougaman

EA SPORTS - FIFA 19 - Γενική συζήτηση v.1

Recommended Posts

9 hours ago, dalas said:

α να κανω ομαδα πρεπει να παιζω συνεχεια ολη μερα η μπαινω συνεχεια champions και να βγαινω ελιτ που ειναι πολυ δυσκολο και εκει παλι δεν δινει επαθλα.το βλεπω σε κανα διμηνο να το παρατησω.

εδω κανεις λαθος,ηδη για αυτη την εβδομαδα παιζοντας απο την παρασκευη θα παρω απο 50 εως 70.000 coins στο συνολο απο division rivals και squad battle χωρις να βαζω μεσα τα coins απο τους αγωνες,νομιζω οτι το ποσο ειναι μεγαλο.

2 hours ago, Mitropoulos1 said:

Επαιξα σημερα το πρωι στο pc online στο fut αφοτου πρωτα εφτιαξα μια oμαδα με απλούς gold...

Με έπιασαν τα γέλια...

Quutαρισα με μεγαλη ανακούφιση και τα 5 rival ματς στο 10' διοτι πάντα ή θα σκοράριζα εγώ στην πρωτη μου επίθεση ή ο αντίπαλος...( το γιατί quitαρισα σε ματς που προηγηθικα βαριέμε να το αναλύσω) 

Κουλοχέρης στο έπακρον με τάσεις "show" - καρναβαλιού ...

Στα απλά online seasons παιζετε ποιο αληθοφανής μπαλίτσα όμως φέτος η ΕΑ εφηύρε νέο τροπο να μας σπάει τ' @@....

Ακόμα κι αν κάνεις 30 σουτ στο ματς αυτα έχουν την τάση να "πλασεδίζουν" σε υπερβολικό βαθμό με οτι αυτό συνεπάγετε...δηλαδή το αν θα κερδισεις ή όχι έχει να κάνει με τα εκάστοτε γούστα των προγραματιστών του παιχνιδιού στο τελείωμα της φάσης σου.

Εντομεταξη και φέτος τα high lights ειναι μούφα....δεν δειχνει συμαντικές και θεαματικές ευκαιριες που δημιούργησες και που έχασες και προτιμάει να δηχνει οποιαδίποτε άλλη ηλιθιότητα.

Απορώ γιατί το αγοράζετε όσοι έχετε pc και xbox. Με 10-15 ευρώ παίρνεις ea access ή origin, κατεβάζεις trial βλέπεις τα χάλια του fifa και φέτος και δεν κλαις την 60αρο70αρα....

• Haha 2

Στο Xbox που παίζω συνέχεια μου χάνει της ρυθμίσεις από τα κουμπιά που πάω και τα αλλάζω!Τι κάνει και σε εσας;

αυτο το σπαστικο πραγμα με τα ψαλιδακια που ειναι περισσοτερα και απο κανονικα σουτ θα διορθωθει η θα το φαμε στην μαπα?? 

Στο 4:40 λέει την αλήθεια το παιδί. 

• Love 1

6 hours ago, SkyloMethIR said:

Απορώ γιατί το αγοράζετε όσοι έχετε pc και xbox. Με 10-15 ευρώ παίρνεις ea access ή origin, κατεβάζεις trial βλέπεις τα χάλια του fifa και φέτος και δεν κλαις την 60αρο70αρα....

Σιγα μην τους δωσω και 15 ευρω ρε φιλε. 15 ευρω το χρονο ειναι αυτο?

Για το φιφα  περιμενουμε τον  Γεναρη που εχει τα κρυα και μενουμε σπιτι.Αγοραζουμε 30 ευρω,παιζουμε ενα εναμησι μηνα,το ξαναπουλαμε 15-20.Μικρη ζημια!

• Like 1

Να ρωτησω τους ειδικους.....

Ενω βαζω ριστρικτιβ και παιρνω 4.5 αστερια Ντορντμουντ...με εχει βγαλει 2 φορες με Γιουναιτεντ που ειναι 5.

Τι σοι ριστρικτιβ ειναι αυτο παλι οεο;;;;;;

Το παιχνίδι βγήκε με πολλά προβλήματα. 

Άλλο ένα είναι και αυτό που παρατήρησες. 

• Thanks 1

Λες και πηγαν να μιμηθουν το PES2019 στο gameplay....και τα καναν μανταρα!!!!!

Δεν ξερω τι γινεται.....ανεβηκα πριν απο λιγο στην ντιβ 7 απο την 8 και δεν το χαρηκα!!!!

Κατι εχουν βρει ολοι και πιεζουν τοσο ασφυκτικα....3 μαζι στον δικο μου που εχει τη μπαλα....
Κατα τα αλλα ναι ΟΚ ο ρυθμος εχει πεσει...κι ο ρεαλισμος παραμενει.....σε ενα ματς 2 χαμενα πεναλτυ (εγω).....2 γκολ απο κορνερ o αντιπαλος ο οποιος επαιζε με 10 απο πολυ νωρις, τελικο 3-0 (καλως τα παιδια)! :D 

Στο σιζονς το σταμινα ΔΕΝ πεφτει?

......ή πεφτει αλλα δεν φαινεται?

Χανονται παλι τα αχαστα......να παιζεις ωραια μπαλιτσα, να κανεις ωραιες φασεις για γκολ και να μην στο δινει ενω ο αντιπαλος να τα κολλαει ξεκουραστα.

Ε βεβαια....αυτη η λαλακια παραμενει....οπως και το οτι σου τραβαει τον παιχτη μακρυα απο τη μπαλα...για να μην προλαβεις.....!!!!!!

Ελεος ρε ΕΑ, γιατι ρε κοριτσι μου????

12 hours ago, Platini_Athens said:

Λες και πηγαν να μιμηθουν το PES2019 στο gameplay....και τα καναν μανταρα!!!!!
.............................................................................................................................................
Ελεος ρε ΕΑ, γιατι ρε κοριτσι μου????

Ελα μωρε σιγαααα... μεχρι να βγει το 20 θα το εχουν φτιάξει
Το σουτ και η πασα εχουν γινει λιγο manual. Γιαυτο χανονται καποια ευκολα γκοαλ και πασες. Αντε τωρα συνηθίσεις. 
Απλα ενας που παιζει FIFA σε semi pro (οπως ο πατερας μου) και τον βαλει να παιξει το 19 δεν μπορει να κανει τιποτα...
Παντως ετσι οπως το κανανε φετος δεν ξερω αν φτιαχνετε με οτι patch και να βγαλουνε.
Το πιο γελιο πραμα ειναι τα γκοαλ με πλατη στο τερμα.
Χανεις το σιγουρο τετατετ και βαρας σουτ γυρισμενος στο τερμα και αν βαλεις σωστη δυναμη παει στο Γ.
Και το κανει και ΑΙ στο legendary αρκετα.
Κατα τα αλλα εγινε πιο ρεαλιστικο.

• Like 1

17 hours ago, Platini_Athens said:

Κατι εχουν βρει ολοι και πιεζουν τοσο ασφυκτικα....3 μαζι στον δικο μου που εχει τη μπαλα....
Κατα τα αλλα ναι ΟΚ ο ρυθμος εχει πεσει...κι ο ρεαλισμος παραμενει.....σε ενα ματς 2 χαμενα πεναλτυ (εγω).....2 γκολ απο κορνερ o αντιπαλος ο οποιος επαιζε με 10 απο πολυ νωρις, τελικο 3-0 (καλως τα παιδια)! :D 

Στο σιζονς το σταμινα ΔΕΝ πεφτει?

......ή πεφτει αλλα δεν φαινεται?

Καλησπέρα. Constant Pressure στα tactics καθώς και Team Press & Overload Ball Side στα quick tactics. Αυτό πιθανολογώ ότι κάνουν. Έχω καταφέρει σε κάποιες περιπτώσεις να το εφαρμόσω αλλά αφήνει κενά γενικά.

• Like 1

2 hours ago, moglis said:

Καλησπέρα. Constant Pressure στα tactics καθώς και Team Press & Overload Ball Side στα quick tactics. Αυτό πιθανολογώ ότι κάνουν. Έχω καταφέρει σε κάποιες περιπτώσεις να το εφαρμόσω αλλά αφήνει κενά γενικά.

ναι ναι αυτο ακριβως ειδα με ενα γρηγορο ψαξιμο στο ιντερνετ..... απο τη μια χαρηκα που εγινε αργο....απο την αλλη..... μου την πεφτουν ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!! :jester:

• Like 1

Λοιπόν άρχισαν τα παρατράγουδα η μου φαίνεται; Μπαίνουν γκολ με το τσουβάλι η μου φαίνεται;Παίζω career  και βλέπω οι τερματοφύλακες ώρες ώρες πολύ ρουφεν!!Τα ψαλιδακια όπως λέει και ο πιο πάνω o φίλος  κάθε τρεις και λιγο!!Οπωσδηποτε update γιατί αρχίζω και ξενερωνω!

Δεν καταλαβαίνω γιατί πέφτετε από τα σύννεφα. Τα είχαμε επισημάνει σχεδόν όλα όσοι είχαμε παίξει την περασμένη εβδομάδα, θα πρέπει να κάνουν παπάδες για να το μαζέψουν.

• Like 1

το παιχνιδι θελει διορθωση σε πασες,σεντρες,τερματοφυλακες(πολλες γκαφες σε ευκολες φασεις)  και να κοπει αυτο το αστειο με τα ψαλιδακια..αν τα διορθωσουν ολα αυτα το παιχνιδι θα ναι οτι καλυτερο εχει βγει..ελπιζω να ξυπνησουν εκει στην αγαπητη EA....αλλιως βλεπω να πεταω το CD απο το παραθυρο :hehe:

4 hours ago, moglis said:

Καλησπέρα. Constat Pressure στα tactics καθώς και Team Press & Overload Ball Side στα quick tactics. Αυτό πιθανολογώ ότι κάνουν. Έχω καταφέρει σε κάποιες περιπτώσεις να το εφαρμόσω αλλά αφήνει κενά γενικά.

Πεσ τα ρε φίλε. .......Αυτές τις τακτικές τις βάζει κάποιος ο οποίος χάνει 1-0 στο 60' και πάει για να γυρίσει το παιχνίδι. .....

Εάν αρχίσεις με αυτές τις τακτικές.....μια του κλέφτη, δύο του κλέφτη,  τρεις και τον τσακώσαμε.....δεν έχει ελπίδες για κάτι καλό. Πόσο θα σε ευνοεί αυτή η τακτική;;; Εάν είσαι τυχερός, μπορεί να βάλεις 1-2 γκολ αλλά μέχρι πόσο θα αντέξει η ομάδα;;;;

Μόνο κενά αφήνει....είναι σαν τους λες....." περνάτε τρεναααα".....είναι ρίσκο αυτές οι τακτικές(χωρίς λογο)....και συνήθως καταλήγουν στον γκρεμο, μαζί με τις πιθανότητες να κάνουν κάτι καλό. 

• Like 1

1 hour ago, spyros-1908- said:

Λοιπόν άρχισαν τα παρατράγουδα η μου φαίνεται; Μπαίνουν γκολ με το τσουβάλι η μου φαίνεται;Παίζω career  και βλέπω οι τερματοφύλακες ώρες ώρες πολύ ρουφεν!!Τα ψαλιδακια όπως λέει και ο πιο πάνω o φίλος  κάθε τρεις και λιγο!!Οπωσδηποτε update γιατί αρχίζω και ξενερωνω!

Ηδη το παρατησα εγω(ευτυχως το νοικιασα)μετα απο 11 χρονια δεν θα παρω φιφα...επειδη ειμαι offline player και μονο ουτε με sliders δεν σωνεται,φετος με ξενερωσε απ ολες τις αποψεις..νομιζω το παιχνιδι ειναι beta..αν και δεν θελω να κανω συγκρισεις εδω...με το Pro φετος εκλεινα και 10ωρα...με το φιφα με το ζορι 2 ωρες...παω σε Pro επισης μετα απο 11 χρονια...μην περιμενεις πολλα απο updates...την ξερουμε την EA..

Δεν είναι ότι πέφτω από τα σύννεφα όμως θυμάμαι το παιχνίδι διαφορετικό όταν το έπαιξα με το ΕΑ Access στης 20 του μήνα,δεν ξέρω πήρε κάποιο update?

Όπως και να έχει έαν δεν διορθωθούν φέτος δεν θα ασχοληθώ με ποδόσφαιρο,αφού ούτε το pes με κέρδισε και ας έχει φτιάξει τρέλα.. 

Μια χαρα θα την βγάλω φέτος με το καινούργιο battlefield!Και κανένα forza..

Edited by spyros-1908-

Πέτυχα τις προάλλες το παρακάτω βίντεο του FIFA 19, που συνοψίζει το κυριότερο στοιχείο που με χαλάει στο παιχνίδι. Εντάξει δε μου έχει τύχει σε αυτό το βαθμό, όμως παρουσιάζει την ένστασή μου για το πως οι παίχτες κινούνται με ή χωρίς τη μπάλα. Είναι αυτό το μπλοκάρισμα που τρώνε πολύ συχνά. Σαν κάτι να τους κρατάει και να μην υπάρχει αυτή η δυναμική που χρειάζεται ένα ποδοσφαιράκι. 

• Love 2

38 minutes ago, broxopios said:

Πέτυχα τις προάλλες το παρακάτω βίντεο του FIFA 19, που συνοψίζει το κυριότερο στοιχείο που με χαλάει στο παιχνίδι. Εντάξει δε μου έχει τύχει σε αυτό το βαθμό, όμως παρουσιάζει την ένστασή μου για το πως οι παίχτες κινούνται με ή χωρίς τη μπάλα. Είναι αυτό το μπλοκάρισμα που τρώνε πολύ συχνά. Σαν κάτι να τους κρατάει και να μην υπάρχει αυτή η δυναμική που χρειάζεται ένα ποδοσφαιράκι. 

Νομιζω οτι δεν εκτελει σωστα την κινηση των animations με η χωρις τη μπαλα...λες και εχουν βαλει 1255 animations και δεν προλαβαινει να τα εκτελεσει σωστα;δεν ξερω παντως η ολη κινηση των παιχτων δειχνει μιση και καπως βιαστικη...βασικα δεν υπαρχει εξηγηση...ολο αυτο χαλαει ολη την εικονα του...νομιζω ειναι το χειροτερο Fifa της σειρας σε σχεση με την εποχη του...

Aκριβως!!! Σε καποιες φασεις σου απομακρυνει τον παιχτη ΝΑ ΜΗΝ φτασει τη μπαλα...σε αλλες φασεις σαν αυτη του @broxopios λες και εξαφανιζεται το στατ του acceleration ή του σπριντ ή και των 2 μαζι και σε φτανουν οι αργοι αμυντικοι....και ετσι φυσικα χανεται η διασκεδαση.....προφανως το κανουν για να μην μπαινουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ γκολ με τετ α τετ....που μπαινουν ομως ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ γκολ απλα μαλλον η ΕΑ θελει να μπαινουν με αλλο τροπο πχ. μακρινα σουτ, θεαματικα.

Το φιφα 15 για μενα ηταν τελειο και διασκεδαστικο σε αυτον τον τομεα. Περναγες τον τερματα και σκοραρες! 

Πριν απο λιγο παιξαμε κο οπ και νικησαμε επιτελους στην ντιβ 5 με 5-2....το 5ο μπηκε με διπλη προσπαθεια σουτ οπου ο Jesus τη 2η φορα που σουταρε ειχε εντελως λαθος σταση σωματος.

Θελουν να προσφερουν ρεαλισμο εκει στην ΕΑ αλλα πεφτουν σε τραγικα λαθη καθε φορα.

Το παιχνιδι ετσι οπως ειναι τωρα θελει μακρινη καμερα κατεμε.

Σιγουρα θελει μαζεμα κατεμε στις τακτικες.

Οσο για τα λαθη που γινονται στις πασες.....ευκολα σουτ που χανονται.....για τον αργο ρυθμο....σε αυτα ειμαι συμφωνος ομως οσο υπαρχουν τα περιεργα των παλιοτερων τιτλων το παιχνιδι κατανταει ''αδικο''.

Θα ελεγα οτι το φιφα 19 ειναι οτι ηταν για τη σειρα PES το PES14.

Αφήστε τα αυτά και πείτε την αλήθεια. 

Είχα δίκαιο για το 3 που έβαλα ή όχι;

Τι μάτι εχω ο φουστης ρε...σε 3 ματς το κατάλαβα. 

• Haha 4

2 minutes ago, Bakogoal said:

Αφήστε τα αυτά και πείτε την αλήθεια. 

Είχα δίκαιο για το 3 που έβαλα ή όχι;

Τι μάτι εχω ο φουστης ρε...σε 3 ματς το κατάλαβα. 

Ναι αν βαθμολογούσα μόνο το gameplay θα του έβαζα ένα 4 ή 5. 3 όμως? Δεν ξέρω. Σαν τον άλλον που βαθμολογούσε σε ένα ρϊάλιτι με τραγουδιστές είσαι ρε αδερφάκι μου. Φαρμάκι!

Πάντως είναι η πρώτη χρονιά από το 2010 που δεν θα το αγοράσω. Κάθε χρόνο το έπαιρνα έστω και για το λίγο που θα ασχολούμουν. Φέτος δεν ξέρω αλλά δε με ψήνει το gameplay. Αν και την Τετάρτη θα μαζευτούμε 4 ρεμάλια να αφιερώσουμε χρόνο μόνο στο FIFA. Να το δοκιμάσουμε σε τουρνουά 1vs1.