Jump to content
zougaman

EA SPORTS - FIFA 19 - Γενική συζήτηση v.1

Recommended Posts

Αποτέλεσμα εικόνας για fifa 19

Εδώ θα μπορούμε να γράφουμε σχόλια και γενικές απόψεις για το FIFA 2019.

• Like 1

πολύ σπάνια μπαίνω πλέον αλλα 

FIRST!!!!

• Love 1

Μόλις κατέβασα (μάλλον ακόμα κατεβαίνει) το fifa (x.b.o.X) και έπαιξα 3-4 ματσάκια, στην ουσία με τις ομάδες του demo, που σου δίνει μέχρι να κατέβει ολόκληρο. Όπως το περίμενα φυσικά μιλάμε για άλλο παιχνιδι! Δεν ξέρω γιατί η ea δίνει κάθε φορά αυτού του είδους demo. Για να διώχνει κόσμο (να παίρνει κανένας και το pro :p ), ή για να το βλέπουμε μετά και να μας φαίνεται πολύ καλύτερο, δεν ξέρω!

Τέλος πάντων, αυτό που είδα και έπαιξα είναι ένα πολύ ολοκληρωμένο από κάθε άποψη παιχνιδι. Στιβαρο, με λίγα-ελάχιστα μικροbugs, ωραία γραφικά, τρομερή ατμόσφαιρα, ισορροπημένο ρυθμό και άπειρα animations! Πραγματικά νομίζω ότι καθ´ολη τη διάρκεια της χρονιάς πρέπει να “γραφουν” συνέχεια νέες κινήσεις! Είναι τρομερό αυτό το πράγμα, εκεί που λες τα έχουν σκεφτεί όλα, τσουπ βλέπεις δεκάδες ακόμα κινήσεις κάθε χρόνια και μένεις με το στόμα ανοιχτό! Όπως είπα και στα σχόλια του demo, πλέον η μπάλα παίζεται παντού, ψηλά, χαμηλά, ενδιάμεσα, με το γόνατο, με τακουνάκια, με το στήθος, παντού! Έχει ροη, έχει λάθη και “τσαφ” πολύ φυσικά, και παίζεις μπάλα ακόμα και σε πιο υψηλά επίπεδα. Εγώ κάθε χρόνο παίζω στην αρχή professional και μετά world class (αν μου το επιτρέψουν τα νεύρα μου!). Φέτος με έβαλε μόνο του στο legentary (κρινοντας με μάλλον από τον πρώτο δοκιμαστικό αγώνα) και αν και έχασα δυο ματς, έπαιξα μπάλα, έχασα ευκαιρίες, είχα κατοχή πράγμα που δεν είχα δει σε κανένα παλαιότερο παιχνιδι σε αυτό το επίπεδο. Μιλάω πάντα για τις δικές μου δυνατότητες.

Βεβαια υπάρχουν ακόμα κάποια σπαστικα, όπως πχ οι πάσες flipper σε χρόνο dt από τη cpu, ή κάτι σουτ κεραυνοί που δεν προλαβαίνεις να δεις την μπάλα, αλλά ευτυχώς δεν είναι ο κανόνας, είναι μάλλον μικρές εκρήξεις αντεπίθεσης της cpu.

Νομιζω ότι έχει συμμαζέψει όλα όσα είχε σε εκκρεμότητα το 17 και το 18, και μαζί με κάποιες προσθήκες έγινε το παιχνιδι που μάλλον θα έπρεπε να είναι το... 17! 

Να επισημάνω και μια αίσθηση που μου έχει αφήσει η σειρά fifa τα τελευταία χρόνια. Νομίζω ξεκίνησα από το fifa 14 που ήταν ένα fifa που μου άρεσε αρκετά, από κει και πέρα κάθε ζυγό fifa (14, 16) το έπαιζα εύχαριστα και με κρατούσε πολύ, κάθε μόνο (15,17) με κούραζε και το παρατούσα πολύ γρήγορα.  Πέρσι μου τα χάλασαν και νομίζω ότι ήταν το χειρότερο fifa, που παράτησα πολύ γρήγορα. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή η ea “πιάνει” και διαφορετικό κοινό παικτικα ανα ένα-δυο χρόνια, ελπίζω φέτος να είναι από τις χρονιές μου γιατί μου έλειψε δυο χρόνια τώρα...!

Edited by nikosjc

Εχει γινει πολυ ευχαριστο το gameplay.
Ισως απο τα πιο ευχαριστα FIFA που εχω παιξει με την αλλαγη σε νεα μηχανη με DX11 (FIFA 15)
Αλλα οσο παιζεις βγαινουν τρελλα glich. Περιμενω update να δω log.
Παντος ρε παιδια αυτο που γινεται απο το 16 με τους αμυντικους δεν ειναι πολυ ρεαλιστικο.
Δεν γινεται να φευγει επιθετικος με pace 90 και να τον πιανει ο πιο αργος αμυντικος.
Για να προλαβει να σουταρει πρεπει να γινει πασα μεσα στην μεγαλη περιοχη.
Ωραιο game παντως.

H 10% έκπτωση υπάρχει μόνο από το link του FIFA 18;

Το έχω απεγκαταστήσει...αν είναι να το ξαναβάλω. 

Επίσης, έχει παίξει κανείς το full;

Αν ναι,έχει διαφορά από το demo ;

20 minutes ago, Bakogoal said:

H 10% έκπτωση υπάρχει μόνο από το link του FIFA 18;

Το έχω απεγκαταστήσει...αν είναι να το ξαναβάλω. 

Επίσης, έχει παίξει κανείς το full;

Αν ναι,έχει διαφορά από το demo ;

Το έγραψα και στο άλλο τοπικ, μεταξύ άλλων, έχει διαφορά προς το καλύτερο, όπως και από το 18, αλλά...1. αν έχεις λιώσει στο gameplay του pro, δεν το αντέχεις πολλά ματς 2. Τα στάνταρ title updates της ea συνήθως είναι updates της καταστροφής...

Πάντως από πέρυσι και από το demo, ναι... είναι καλύτερο. Μη είμαστε και κομπλεξικοι. 

Υ.Γ. Μιλάω για offline. Για Online είναι αλλιώς τα πράγματα...

Edited by SkyloMethIR
  • Like 2

To παιχνίδι του ντεμο είναι φιφα 19 και καμιά σχέση με 18 τελεία και παύλα. Και αυτό που λέω δεν είναι υποκειμενικό, αλλά αντικειμενικο. Πλέον μετά από καμιά 50αρια ματς......ε κάτι έχουμε καταλάβει. Τώρα. .....το μέλλον θα δείξει αν είναι καλό ή όχι. Το μόνο σίγουρο ειναι, ότι είναι καλύτερο του 18". Ούτε αυτό, νομίζω επιδέχεται, διαφορετικης απόψεως. ...... Τουλάχιστον απέναντι στην ΑΙ, όποιος πάει να κάνει τις "μαγκές" του 18, πολύ απλά......τρώει τα μούτρα του. Τρίτη.....θα ξέρω και απέναντι σε άλλους......

Λοιπόν επαναλαμβάνω. FIFA 19 ONLINE SEASONS καμία σχέση με FIFA 18 ONLINE SEASONS

Λίγα πράγματα αν διοθρώσουν θα μιλάμε για έπος. 

-Τέρμα το pace

-Τέλος οι βιαστικές πάσες . Δεν πρόσεξες;έχει μπροστά παίχτη; την έχασες, 

-Τέλος οι πάσες ακριβείας της προωθημένης πάσας

-Τέλος οι π

Θέλει βελτίωση στα σουτ, και να κοπούν μαχαίρι οι κεφαλιές απο σέντρες. 

Άρχισα να το κατέβω γύρω στις 11. Σε κάμοια ώρα περίπου θα το έχω. Βοηθάει πολύ το vdsl.

Καλή αρχή και ελπίζω να μην μας σπάσει τα νεύρα πάλι.

Αν είναι να χάνω ή να κερδίζω να το κάνω με την αξία μου...και όχι με το script της €A...

11 hours ago, dalas said:

Άρχισα να το κατέβω γύρω στις 11. Σε κάμοια ώρα περίπου θα το έχω. Βοηθάει πολύ το vdsl.

Καλή αρχή και ελπίζω να μην μας σπάσει τα νεύρα πάλι.

Αν είναι να χάνω ή να κερδίζω να το κάνω με την αξία μου...και όχι με το script της €A...

Ο Θεός μαζί σου φίλε. Προσωπικά δεν ξαναπέφτω στη λούμπα της ea. Πρώτη φορά δεν αγόρασα ΚΑΙ Fifa. Στο χέρι της ea να με κάνει να το αγοράσω στο εγγύς μέλλον. 

• Like 1
  • Haha 1

Δειτε ποση λεπτομερεια και τεχνολογια εχει το ρημαδι το φιφα (η εικονα ειναι click bait), αλλα το βιντεο μεσα εχει πραματα που δεν παρατηρησα ποτε.
Ειδικα αυτο με την μπαλα.
ΠΟΣΟ κριμα που οταν παιζεις τιποτα απο ολα αυτα δεν τα νιωθεις, ακομα κ η μπαλα φαινεται ψευτικη ειδικα συγκρινομενη με την πολυ πιο απλη τεχνολογικα μπαλα του PES 19.
Μου φαινεται το FIFA εστιαζει μονο στο replay και στα σινεματικς.

• Like 1
  • Haha 1

Το αγόρασα σε pc version .

Επαιξα 2 ματς επαιξα εναντια στην cpu και ενα ματς οnline seasons.... μια πρωτη ματιά και άποψη:

Εναντια στην cpu  βιωνεις σμουθ αισθηση και νευραλγικο ρυθμό... 

Ειναι διασκεδαστικό αν σου αρεσει το φιφα.

Οι σέντρες φετος πέρνουν δύναμη και σου αφηνουν αισθηση οτι τις κανουν ποδοσφαιριστες με "καρύδια"...το λεω αυτό διοτι στο 18 μου αφηναν αισθηση rainbow και οτι γινόταν από "μοδίστρες".

Όμως απο οτι  ψυλιάζομε το φετινό φιφα χρησιμοποιει οnline τις σεντρες για να scriptαρει το αποτέλεσμα όποτε και όταν  το θελησει.

Στο online season ματς που επαιξα εφαγα νωρίς κοκκινη που δεν ηταν  διότι έκοψα  μπάλα...το κατάπια και συνεχισα....

Προηγηθικα 1-0 παιζοντας με 10....

Στο 60' ο αντίπαλος πατησε pause...φαντάζομε μαγείρεψε  tactics ,αλλαγές στο ρόστερ του κτλ...Μολις ξαναρχισε το ματς περιεργος η ομάδα μου ζυγισε 10 κιλα βαρύτερη (ε πως θα φανουν στο χόρτο ντε και καλά οι δήθεν αλλαγες σε ρόστερ και tactics και του αντιπάλου χε χε) και ακόμα ποιο περιέργος στην μοναδική σέντρα που μπόρεσε να κάνει σε ολος το ματς με το που ξαναρχισε ο αγώνας μετά την παύση μου κάρφωσε γκολ με αριστοτεχνικόανάποδο ψαλιδι :hehe:

Ειπα να quitaρο αλλα συνκρατήθικα και τελικα το ματς εληξε 1-1....

Περιεργος μετά το 1-1 η ομαδα μου έκανε διαιτα και επανηλθε στα κιλά της....

• Like 1
  • Haha 1

Καλησπερα σε ολους! Μαζι με την εγκατασταση του παιχνιδιου μου εκανε και Update κοντα στο 1GB γνωριζει κανεις τι ειναι?

Αυτοί που νομίζουν ότι τρώνε αδικαιολογητα κάρτες ή πέναλτι ή φάουλ να μην ανησυχούν. Η ΕΑ ανακοίνωσε, προς χάριν όλων μας, ότι από το ΦΙΦΑ 2020, θα υπάρχει VAR......be tuned. 

• Haha 1

24 minutes ago, JimmakosInArm7 said:

Καλησπερα σε ολους! Μαζι με την εγκατασταση του παιχνιδιου μου εκανε και Update κοντα στο 1GB γνωριζει κανεις τι ειναι?

Το είχα γράψει πριν μέρες, όπως και ένα άλλο παιδι, αυτό το 1GB υπήρχε από την trial ea access. PreDay One patch, αγνώστου περιεχομένου...

νομιζω οτι το παιχνιδι ειναι κατωτερο απο αυτο που ειδαμε στο ντεμο,το online fut το θεωρω αστειο,δεν χρειαζεται να κανεις πολλα πραγματα,στην αμυνα επιλεγεις τον cdm και αφηνεις στην ΑΙ να κανει ολη την αλλη δουλεια,οπως δλδ γινοταν στο 16 η το 17,το park the bus που υποτιθεται δεν θα υπηρχε οπως ειπε η εα ειναι εδω και κατα πολυ χειροτερο ,οι κοντρες με τα πολυ γρηγορα ακραια χαφ και το κοψιμο της μπαλας μετα στον επιθετικο που ολως τυχαιος ειναι μονος ειναι η μοναδικη επιθεση που κανουν αυτοι που ξερουν το παιχνιδι.

• Like 1

Καλησπέρα κ από μένα παιδιά!

Λοιπόν σήμερα μου ήρθε νωρίς κ από το πρωι μέχρι κ τώρα (είναι κ βροχερός καιρός εδώ οπότε έμεινα μέσα κ έλιωσα ως πρώτη μέρα με fifa 19)  έχω κάτσει ,ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ κάνω σε κάθε fifa που αγοράζω, κ έχω κάνει τις δοκιμές μου για να καταλάβω μερικά πράγματα κ τι έχει αλλάξει, τι όχι κ τι μαρεσε ή όχι...

Αρχικά να πω προς ενημέρωση σας ότι αν κ τελείωσαν οι μεταγραφές ακόμα κ των ελεύθερων ή δανεικών από 14 Σεπτέμβρη κ η επίσημη κυκλοφορία είναι η σημερινή, άντε να χε έρθει από χθες σαν παραλαβή στο εμπόριο, λείπουν κάποιοι παίκτες από ομάδες οπότε χρειάζεται ένα ΤΕΛΙΚΟ Edit Teams->Download Updates , απλα εγώ δε το χω κάνει ακόμα, έχω βάλει ημερομηνία διεκπεραίωσης 😁 30 του μήνα...έπαιξα έτσι όπως ανοίγει κ έχει δοθεί με τη δυναμική των ρόστερ, γτ η αλήθεια είναι ότι επειδή έχουν υπάρξει ήδη κάποιες αγωνιστικές κ το fifa δίνει update ομάδων κ παικτών κάθε βδομάδα, αν κάνεις το upadte των ρόστερ, μαζί με τις τελικές μεταγραφές θα αλλάξει κ η δυναμική των ομάδων με βάση το πώς έχουν παρουσιαστεί αγωνιστικά μέχρι τώρα (δε μπορείς να επιλέξεις τι  update θες, αυτόματα μπαινουν όλα μεσα , οτι ισχύει μέχρι την ώρα που το κανεις...κ δεν ήθελα να κάνω δοκιμές με τέτοια επιρροή...

Έκατσα λοιπόν κ δοκίμασα διάφορες ομάδες σε φιλικά των 6 λεπτών για να προλάβω να βγει ο χρόνος κ να παίξω όσα περισσότερα μπορώ ... Για να καταλάβετε, δοκίμασα

Man Utd (αγαπημενη) vs Man City

Pao vs Olympiacos

Barca vs Real

Αυτα είναι πάντα τα τρία πρώτα βασικά ντέρμπι που δοκιμάζω προσωπικά ως μέτρο κ μετά...επιλέγοντας πάντα μια σταθερή αντίπαλο για να χω ίδιο μετρο σύγκρισης δυναμικής, η οποία δε θα ναι ούτε τοπ ούτε χαλιά, να χει καλά σχετικά ποσοστά κ να ναι καλή ομάδα...στη προκειμένη περίπτωση πάντα με αντίπαλο την Σπόρτινγκ Λισαβόνας κ σε world class επίπεδο (είτε μπορώ είτε οχι, που συνήθως μπορώ κ γενικα εκεί παίζω στα fifa...αλλά κ να μην μπορούσα μόνο έτσι θα δω εξυπνάδα cpu κ γενικά όλα τα χαρακτηριστικά κ τις τοπ δυνατότητες που μπορεί να φτάσει το game βάση κατασκευής...απλά δεν επιλέγω Legendary στα Fifa γτ μου δίνει την εντύπωση ότι είναι ένα επίπεδο δυσκολίας που εχουν προσθεσει που ξεφεύγει απ' τα λογικά δεδομένα κ της λογικής του ποδοσφαίρου, θεωρώ ότι είναι πολύ OP κ οι αντίπαλοι παίζουν υπεράνθρωπα δύσκολα ποδοσφαιρικά κ όχι λογικά...θεωρώ το world class ως πολύ πιο ΛΟΓΙΚΟ δύσκολο ποδοσφαιρικά μέσα στα αληθή πλαίσια στο gameplay του) ...έπαιξα λοιπόν με τις εξής ομάδες...

Man Utd, Liverpool, Tottenham, West Ham, Everton, Watford

Real, Barca, Sevilla, Valencia, Villareal

Paris, Monaco, Lille

Bayern M, B. Leverkuzen, Dortmud, Hoffenheim 

Porto, Benfica Braga

Juve, Milan, Inter, Napoli, Roma

Olympiacos, Pao, Aek, Paok, Basel, Salzburg, Kobenhavn, C.Brugge, Anderlecht, Celtic

Ajax, PSV, Feyenoord,Alkmaar, Vitesse

Κ τέλος δοκίμασα κ την Σπόρτινγκ με αντιπαλους Man Utd κ Ολυμπιακό...

Edited by gCortez

4 hours ago, TOL1S said:

νομιζω οτι το παιχνιδι ειναι κατωτερο απο αυτο που ειδαμε στο ντεμο,το online fut το θεωρω αστειο,δεν χρειαζεται να κανεις πολλα πραγματα,στην αμυνα επιλεγεις τον cdm και αφηνεις στην ΑΙ να κανει ολη την αλλη δουλεια,οπως δλδ γινοταν στο 16 η το 17,το park the bus που υποτιθεται δεν θα υπηρχε οπως ειπε η εα ειναι εδω και κατα πολυ χειροτερο ,οι κοντρες με τα πολυ γρηγορα ακραια χαφ και το κοψιμο της μπαλας μετα στον επιθετικο που ολως τυχαιος ειναι μονος ειναι η μοναδικη επιθεση που κανουν αυτοι που ξερουν το παιχνιδι.

Ακριβώς! Το διαπιστώνω όσο παίζω την trial, όλο και περισσότερο. Πρώτη φορά αφήνω 6 ώρες υπόλοιπο στην trial και ΔΕΝ αγοράζω το παιχνίδι. Ούτε καν στο 17 και στο 18.

Και σκεφτείτε ότι έγινε μόλις 1 update ήδη. Φανταστείτε τι έχει να γίνει πάλι φέτος με τα updates και τα κακομαθημένα βρωμόπαιδα που στέλνουν feedback και γαμάνε το παιχνίδι :red_card:

Συνεχίζοντας λοιπόν το προηγούμενο σχόλιο μου...να πω τα εξής...

Μαρεσε αρκετά...δεν θεωρώ ότι έχει κάποιες ΦΟΒΕΡΕΣ διαφορές απ το fifa 18 που λες είναι άλλο το ένα Fifa κ άλλο το άλλο κ λες ουαου...όπως πχ μπορεί να συμβαίνει ισως απ το fifa 15 στο 19...αλλά επειδή το 18 μαρεσε ιδιαίτερα οπότε δε με χαλάει καθόλου που του...μοιάζει, έχοντας προσθέσει κάποιες πινελιές στη κινησιολογια , τα χαρακτηριστικά κ γενικα στο gameplay...προς το καλύτερο (νταξει δε μιλαω για δομή, παρουσίαση, μενού, άδειες κ τετοια οργανωτικά...προφανώς κ έχεις διάφορα , κάθε χρόνο αλλάζει λίγο πολύ)....νταξει ας μην μπω σε λεπτομέρειες...είναι ένα αρκετά καλό fifa κ αυτό όπως το 17 κ το 18...ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ βεβαια ότι αν θα ήταν να επιλέξω κάποιο θα έλεγα ότι ΚΟΡΥΦΑΙΟ θεωρω 17 γτ μου δείχνει λίγο πιο στιβαρό ,αλλά αυτό τώρα δεν είναι κάτι ουσιαστικό είναι λεπτομέρια κ υποκειμενικό...η ουσία είναι ότι αυτό το Fifa τώρα είναι αρκςτα καλό δε το λες κακό όπως άλλα...οπότε είμαστε οκ...

Τώρα σε κάτι αρνητικά που παρατήρησα...

1 έχω την εντύπωση αν κ μπορεί να κάνω λάθος...ότι μειώσαμε λίγο τη δυσκολία των επιπέδων...πχ στο world class  του 18 ζοριζομουν περισσότερο απο τώρα...κ δοκίμασα διάφορες δυναμικότητας ομάδες...ή αυτό ή ρίξαμε την 'εξυπναδα' της cpu...οπότε δεν παίζουν τόσο καλά κ δύσκολα όσο πριν...ίσως είναι κ ιδέα μου..

2 χαμηλωσανε τόσο πολύ τον ρυθμό του παιχνιδιού που πρώτη φορά ενώ πάντα έπαιζα σε normal game speed τώρα έβαλα κ μάλλον θα το αφήσω εκεί, fast...παιδιά δε γίνεται είναι τραγικά αργό...έπαιζα με το Ρονάλντο κ απ' το περπάτημα με τη μπάλα με το που παταω τρέξιμο ήταν λες κ απλά ανέβασε λίγο κ έκανε τζοκινγκ...ούτε καν κατάλαβα ότι άλλαξε η ταχύτητα κ τώρα πατάω να τρέξει...αυτό δε μαρεσε καθόλου η αλήθεια είναι...κ 

3 Απλά να γράψω ένα σχόλιο όσον αφορά αυτό το νέο time finishing...Παιδιά έχω την εντύπωση ότι η συγκεκριμένη τεχνική επειδή όντως είναι πολύ ΑΥΤΟΜΑΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΤΕΛΕΙΑ (κάπως το βρήκα μια το πετυχενα μια όχι αλλά όπου το πετυχα δεν την είδε καν το τέρμα...δεν έβγαλε ούτε ένα...ούτε κ γω όταν μου κάνε κάτι τέτοια η μνημη...που λογικά τέτοιο ήταν γτ μου βάλε κάτι γκολ απ το υπερπέραν...) δεν είναι λοιπόν για να τη χρησιμοποιήσετε οποίες συνέχεια...κ η μνήμη απ ότι κατάλαβα δεν το κάνει κ πολύ συχνά μόνο όταν δοκιμαζει σε ειδικές περιπτώσεις κάποια σουτ για να κανει σουταρα απο συγκεκριμένο καλό σημειο που θα βρει χωρο...

Είναι για να θες να πιάσεις ένα σουτ έξω απ' τη μεγάλη περιοχή κ πιο πίσω απ' το ημικύκλιο αν βρεις χώρο ή να δοκιμάσεις ένα υπεραισιόδοξη σουτ που λέμε που κάνουν κ στη πραγματικότητα...δε θα πας να κάνεις time fin σε τετ α τετ ή σε απλό σουτ μέσα απ' τη περιοχή είτε κ λίγο έξω.....είναι περιττό...εγώ δε το χρησιμοποιώ ...άλλωστε κ από βιντεάκια που είδα στο yt που έχουν βγει...ΟΛΑ αυτά τα time fin που βάζουν ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ (ημικύκλιο μεγάλης περιοχής κ μέσα) τα χω βάλει εγώ κανονικά  με απλό σουτ κ σημάδι...δε χρειάζομαι time fin για να κάνω ένα καλό σουτ διαγώνια κοντά κ έξω απ' τη μεγάλη περιοχη με τον Πογκμπα πχ... άμα το χρησιμοποιείς παντού κ πάει ΤΟΣΟ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΑ ε δε θα βγάζει κ τπτ ο άλλος κιπερ...θεωρώ ότι για μένα αυτό ή θα πρέπει αν το μειώσουν να μην είναι πάντα τέλειο απλά ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥΤ απ το καθιερωμένο ή να το βγάλουν τελειως....άμα είναι όλοι να κάνουν ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ time fin κ να μπαίνει γκολ πάντα, αυτόματα καταστρέφεται το νέο fifa...πάει χαμένο κ χάνεται όλη η μαγεία κ του fifa κ του ποδοσφαίρου που υποτίθεται εδώ είναι κ simulator...γνώμη μου...

Καλή συνέχεια!!!

Εχει κανεις το full cover του παιχνιδιου οποιο να ναι,αρκει να το εχει σε εικόνα,μπρος πισω?

12 hours ago, Platini_Athens said:

Έχει πλάκα δεν λέω. Αλλά από την στιγμή που έχασε το τουρνουά αποφάσισε να κάνει δυσφήμιση άπλα για να νιώσει καλύτερα.

• Like 1

Μετα απο τα αρχικα μου σχολια...προχωρω σε μια ενημερωση κ συμπερασμα ΤΕΛΙΚΟ μαλλον, οσο δε βγαινει καποιο update...που διαπιστωνω οσο παιζω ...

Ειναι παρα πολυ αργο κ φετος μονο σε fast ΔΥΣΤΥΧΩΣ μπορεις να παιξεις ... κ λεω δυστυχως γτ σε fast ρυθμο...δεν μπορεις να απολαυσεις τις αρετες του gameplay σε ενα Fifa....επειδη εχω κατσει κ το χω ψαξει πολυ κ ασχολουμαι γενικα ιδιαιτερα...ειχα δει ενα βιντεο παλια ενος απ τους τεχνικους κατασκευης της EA που εξηγουσε τον τροπο παρασκευης κ τις αρετες του  gameplay του fifa σε σχεση με τον ανταγωνισμο...κ γτ θεωρειται ενα football game με στοιχεια sim σε σχεση με τον...'εχθρο' που εχει στοιχεια archade...κ ελεγε οτι για να 'αποκαλυφθουν' οι αρετες του fifa πρεπει να παιξεις στο normal game speed...ισως ακομα καλυτερα κ στο slow...στο fast γινεται πιο τικι τακα κ πιο ποδοσφαιρακι για διασκεδαση κ εντονο ρυθμο πανω κατω που ομως ετσι δεν 'βγαινουν' τα sim στοιχεια του...στις υποδοχες της πασας, στο βαρος του σωματος, στη κινηση των παικτων κ γενικα σε οτι αφορα το gameplay...απλα το εχουμε ως επιλογη για καποιους που ισως αρεσει το 'πανω-κατω' κ ισως για να κερδισουμε κ καποιους απ τον ανταγωνισμο ως νεους fan μας...

Κ λογικο ειναι...αμα πχ ο παικτης κινειται κ τρεχει σα τον π...η, δεν εχει φυσικα την ιδια κινησιολογια στο χωρο...ή αν η μπαλα παει πανω κατω κ αλλαζει ποδια σαν πινγκ πονγκ, δεν βλεπεις ποδοσφαιρο...

Αυτα ομως που ειπε ισχυουν για εποχες που το normal game speed ηταν NORMAL κ σε φυσιολογικα επιπεδα...κ αμα ηθελες εβαζες κ slow...οχι να το κανεις πιο αργο κ απ το θανατο κ να μη βλεπεις αλλαγη ταχυτητας σε παικτες ειτε πατας το τρεξιμο ειτε οχι...τι να το κανω τωρα που στο normal δε παιζεται κ για να γινει φυσιολογικο πρεπει να παιξω fast????!

Αυτο ειναι το μεγαλυτερο ΜΕΙΟΝ του Fifa φετος τελικα...εκτος κι αν το αφησεις σε normal ΑΛΛΑ απλα θα βλεπεις τον CR πχ απο περπατημα κ ελενχο της μπαλας να πατας τρεξιμο ή πεταγμα-ανοιγμα με τη μπαλα στο χωρο κ να κανει τζοκινγκ...

παιζοντας λιγες μερες το φιφα οφειλω να πω οτι το game play ειναι απαραδεκτο και πολλες κλασεις κατω απο το 18.

οι πασες ειναι απαραδεκτες,τις προλαβαινει και η χελωνα,σουτ περιπλοκα,ενα δυο για να κανεις σωστο κ να περασεις παικτες πρεπει να εχεις αποσταση 15 μετρα απο καθε παιχτη.οι σεντρες λιγο ψιλοπερνανε,οι συρτες δυνατες πολυ σπανια.οποιο skill και να δοκιμασα τα προλαβαινει ο αμυντικος.γενικα με απογοητευσε και φυσικα για να κανω ομαδα πρεπει να παιζω συνεχεια ολη μερα η μπαινω συνεχεια champions και να βγαινω ελιτ που ειναι πολυ δυσκολο και εκει παλι δεν δινει επαθλα.το βλεπω σε κανα διμηνο να το παρατησω.

• Like 1

Επαιξα σημερα το πρωι στο pc online στο fut αφοτου πρωτα εφτιαξα μια oμαδα με απλούς gold...

Με έπιασαν τα γέλια...

Quutαρισα με μεγαλη ανακούφιση και τα 5 rival ματς στο 10' διοτι πάντα ή θα σκοράριζα εγώ στην πρωτη μου επίθεση ή ο αντίπαλος...( το γιατί quitαρισα σε ματς που προηγηθικα βαριέμε να το αναλύσω) 

Κουλοχέρης στο έπακρον με τάσεις "show" - καρναβαλιού ...

Στα απλά online seasons παιζετε ποιο αληθοφανής μπαλίτσα όμως φέτος η ΕΑ εφηύρε νέο τροπο να μας σπάει τ' @@....

Ακόμα κι αν κάνεις 30 σουτ στο ματς αυτα έχουν την τάση να "πλασεδίζουν" σε υπερβολικό βαθμό με οτι αυτό συνεπάγετε...δηλαδή το αν θα κερδισεις ή όχι έχει να κάνει με τα εκάστοτε γούστα των προγραματιστών του παιχνιδιού στο τελείωμα της φάσης σου.

Εντομεταξη και φέτος τα high lights ειναι μούφα....δεν δειχνει συμαντικές και θεαματικές ευκαιριες που δημιούργησες και που έχασες και προτιμάει να δηχνει οποιαδίποτε άλλη ηλιθιότητα.