Jump to content
Sign in to follow this  
broxopios

PES 2019 vs FIFA 19

Σύγκριση  

29 members have voted

1. 1. Ποιο σας αρέσει περισσότερο;

2. 2. Ποιο έχει καλύτερα γραφικά;

3. 3. Ποιο έχει καλύτερη φυσική μπάλας;

4. 4. Ποιο έχει καλύτερο gameplay?

5. 5. Ποιο έχει καλύτερο ήχος / ατμόσφαιρα

6. 6. Ποιο έχει καλύτερο χειρισμό;

7. 7. Ποιο έχει καλύτερα animation?

8. 8. Ποιο έχει καλύτερη ΑΙ (Τεχνιτή Νοημοσύνη);

9. 9. Ποιο έχει καλύτερη φυσική παιχτών;

10. 10. Ποιο θα αγοράσεις;

Recommended Posts

Χαχαχαχαχαφοφιεηβςλχκ

θα πνιγώ ρε χελλενενεζζζ με τις αστειότητες που γράφεις. 

Πάρε να έχεις, να μαθαίνεις.

Βέβαια ο τύπος δεν ξέρει πως στο MyClub κάνεις μεταγραφές κτλ αλλά του το συγχωρώ γιατί δεν είναι φωνακλάς και είναι καλός YouTuber.

7 hours ago, Hellenes said:

Κριμα που παλι ειναι καρτουν αισχος τεχνολογικα πισω απο τον ηλιο χωρις βασικες εντολες και με νεκρο online...κριμα γιατι ανταγωνισμος χρειαζεται....

Εχει ψηγματα αληθειας αυτο.
Αλλα επειδη εστιαζω στην γενικη αισθηση του gameplay, το PES αποδιδει πολυ καλα το ποδοσφαιρο.
Ναι εχει σε καποια σημεια ξυλινη αισθηση, λιγοτερα animation, η μπαλα ειναι πιο "απλη" απο το FIFA.
Ομως αποδιδει πιο σωστα την βαρυτητα, την επιταχυνση και την αδρανεια των παικτων και επισης (πολυ σημαντικο) η μπαλα εχει παρα πολυ σωστο βαρος, το οποιο το αισθανεσαι σχεδον στο μοχλο.
Γραφικα κτλ, ομολογω πως δε με ξετρελαινουν (σε συγκριση με αλλα παιχνιδια που κυκλοφορουν).
Δεδομενου οτι μιλας ΠΑΝΤΑ με τεραστιες δοσεις υπερβολης, εχεις ενα δικιο καπου.

Η μπαλα μιας και το αναφερατε είναι ότι καλύτερο έχουμε δει σε ποδοσφαιράκι μαζι με τη μπαλα του pes 2014.

Τώρα όσον αφορά για το ποιος παει από το κακό στο χειρότερο και το αντίστροφο δεν το ξέρω.Πάντως οι πωλήσεις δεν είναι καλές και φέτος στο ξεκίνημα για το προ και μάλλον(τι μάλλον σίγουρα) έτσι θα συνεχιστεί η κατάσταση.Τους λόγους τους ξέρουμε άλλωστε

Edited by Mean_Machine
  • Like 3

Δεν ξερουμε τι μαζευει η Κοναμι απο πωλησεις κοινς.Εχω την υποψια οτι ο κοσμος αγοραζει κοινς και γι αυτο πολλοι λυσανε να κερδισουν οπως οπως,γιατι ριχνουν λεφτα στο παιχνιδι.Αν δεν ριχνεις λεφτα,πας χαλαρα για να παιξεις για διασκεδαση.Στο ονλαιν στις κατηγοριες που απλα παιζεις με ομαδες,ο κοσμος ειναι πιο χαλαρος και ευχαριστιεσαι παιχνιδι.

• Like 1

Εννοείται πως δεν μιλάω για τις πωλήσεις αλλά για το GAMEPLAY.

Στις πωλήσεις προφανώς η ΕΑ πάει από το καλό στο καλύτερο και η ΚΟΝΑΜΙ στον πάτο...αφού τα πρόβατα είναι πολλά.

Δεν χαρακτηρίζω κανέναν από εδώ πρόβατο,για τους casual λέω.

PES VS FIFA από έναν youtuber,πολύ δυνατό FIFA youtuber

Δείτε τι λέει από το 11 λεπτό και μετά.Η ΑΛΗΘΕΙΑ δεν κρύβεται.

Edited by Bakogoal
  • Like 1

Παρολα αυτα εξακολουθει να το παιζει και εγω προσωπικα δεν τον αδικω οπως και πολλους αλλους.

9 minutes ago, Mean_Machine said:

Παρολα αυτα εξακολουθει να το παιζει και εγω προσωπικα δεν τον αδικω οπως και πολλους αλλους.

Έχω το παίζω εγώ ακόμα...

4 hours ago, Bakogoal said:

Τι είναι η μπαλα;

Πιο απλή από το FIFA;

Έγινε.

Μπιλιάρδο είναι του FIFA. 

Σε όλα είναι ανώτερο το PES. 

Η ΕΑ πάει από το κακό στο χειρότερο και η ΚΟΝΑΜΙ από το καλό στο καλύτερο. 

Η μπαλα του FIFA αν τη δεις στα replay, ειδικα σε σουτ, σπινιαρει προς διαφορες κατευθυνσεις και γωνιες, ειτε στον αερα ειτε στο εδαφος.
Στο PES ειναι πιο στανταρ το σπινιαρισμα της. Απλα εχει παραπολυ σωστη βαρυτητα, μεγεθος, και τριβη με το εδαφος. Αυτο την κανει ανωτερη απο του ΦΙΦΑ σαφως.
Απλα λεω οτι του FIFA εχει (θεωρω) παραπανω τεχνολογια. Παει στραφι ομως γιατι δεν εχει ενσωματωθει σωστα σε αλληλεπιδραση με χορτο και βαρυτητα.
Το PES συμφωνω οτι ειναι ανωτερο γενικα σε θεματα gameplay. Σε καποια χωλαινει λιγο (collisions, και καποια πατηματα), αλλα οβεραλ ανωτερη αισθηση.

Η μπάλα είναι σκατά όπως και το FIFA.

• Like 1

Γελας αλλα το νουμερο ενα ψεμα που λετε ΟΛΟΙ στον εαυτο σας ειναι πως ελα μωρε σιγα δεν γινομαι τουρκαλα οταν με καρφωνει ο αλλος και πανιγυριζει....

Ολοι που ειναι κρυμμενοι στο οφλαιν το κανουν γιατι ειναι ποδοσφαιΡΑΚΊ και εκει τα νευρα γινονται τσαταλια απο την ηττα...θες να τα σπασεις ολα να σκοτωσεις ανθρωπο...

Αν δεν υπηρχε η κλεψια της απολυτης νικης δεν θα εδινα ουτε €1 για να παιζω καρκινο τσιρκα ονλαιν ..παιζω ΜΟΝΟ για τις νικες και οσο νευριαζει ο αλλος που χανει τοσο μεγαλυτερη η ηδονη οταν κερδιζεις....

Ολα τα αλλα ειναι πιπες herb και κλαρινα...

• Like 1
  • Haha 3
  • Dislike 1

On 10/7/2018 at 11:36 ΜΜ, Hellenes said:

τα νευρα γινονται τσαταλια απο την ηττα...θες να τα σπασεις ολα να σκοτωσεις ανθρωπο...

παιζω ΜΟΝΟ για τις νικες και οσο νευριαζει ο αλλος που χανει τοσο μεγαλυτερη η ηδονη οταν κερδιζεις....

Ολα τα αλλα ειναι πιπες herb και κλαρινα...

Δυστυχως αυτη η νοοτροπια ( που φυσικα χρηζει εξετασης και μαλιστα σοβαροτατης ) διωχνει κοσμο σοβαρο απο το online

Για πιο φτηνα

Συμβουλη 1

get a life

Kατι λενε επισης αλλα θα τω πω πιο ευγενικα

Συμβουλη 2

αν νικησεις στο online δεν γινεσαι αυτοματα πιο ανδρας

Οποτε τσαμπα χαλιεσαι

Edited by de_paizei
  • Confused 1

48 minutes ago, de_paizei said:

Δυστυχως αυτη η νοοτροπια ( που φυσικα χρηζει εξετασης και μαλιστα σοβαροτατης ) διωχνει κοσμο σοβαρο απο το online

Για πιο φτηνα

Συμβουλη 1

get a life

Kατι λενε επισης αλλα θα τω πω πιο ευγενικα

Συμβουλη 2

αν νικησεις στο online δεν γινεσαι αυτοματα πιο ανδρας

Οποτε τσαμπα χαλιεσαι

Εκει το μυστικο

Δεν χαλιεμαι

9/10 νικες με εργοστασιακη κλεψια ευλογημενη απο την ΕΑ

Τα νευρα ομως στο 99% του κοσμου ειναι τσαταλια

εδω ο αλλος εκανε ragequit σε live event tournament Μπροστα σε εκατομμυρια κοσμο χαχαχαχαχα ελεος...

10 hours ago, Hellenes said:

Εκει το μυστικο

Δεν χαλιεμαι

9/10 νικες με εργοστασιακη κλεψια ευλογημενη απο την ΕΑ

Τα νευρα ομως στο 99% του κοσμου ειναι τσαταλια

εδω ο αλλος εκανε ragequit σε live event tournament Μπροστα σε εκατομμυρια κοσμο χαχαχαχαχα ελεος...

ναι εχεις δικιο θα τους τσαντιζεις ολους οταν τους "κερδιζεις" θα παιρνουν χαπιια για να ηρεμησουν και θα σκεφτονται για κανα μηνα τι κακο τους εχεις προξενησει...μα τοσο 

συντομα εμαθες τα cheats Του fifa εντος παιχνιδιιου???ευγε! εσυ θα παιζεις και προ και θα χεις 10στις10 νικες χαχχΧχΧχχαχαχχαχα

• Love 1

4 minutes ago, villa said:

ναι εχεις δικιο θα τους τσαντιζεις ολους οταν τους "κερδιζεις" θα παιρνουν χαπιια για να ηρεμησουν και θα σκεφτονται για κανα μηνα τι κακο τους εχεις προξενησει...μα τοσο 

συντομα εμαθες τα cheats Του fifa εντος παιχνιδιιου???ευγε! εσυ θα παιζεις και προ και θα χεις 10στις10 νικες χαχχΧχΧχχαχαχχαχα

Συντομα ε; Λες;

Τραγικα σχολια

mod δεν παιζει πλεον ε ?

• Like 1

3 hours ago, de_paizei said:

Τραγικα σχολια

mod δεν παιζει πλεον ε ?

Προσωπικά δεν ειδα κάτι να παραβαίνει τους κανόνες. 

Αν κάτι δε σου αρέσει απο αυτά που διαβάζεις απλά προσπέρασε το. Δε χρειάζεται κάποιος mod να στο υποδείξει φαντάζομαι. Το ξέρεις καλά. 

• Like 2

Προσωπικα απλως θα υπενθυμισω οτι ο ρολος του moderator είναι να προστατευει τα μελη του wehellas απο αναρμοστες-υβριστικες συμπεριφορες απο αλλα μελη εναντιον τους ετσι ωστε να εξσφαλιζεται η ομαλη συζητηση στα διαφορα τοπικ του forum.Επισης να τονισω οτι οι mods δεν ειναι "θεοι" επειδη εχουν καποια παραπανω δικαιωματα τα οποια αφορουν τη διαχειριση του φορουμ.Ισα ισα που πρεπει οι ιδιοι πρωτα να δειχνουν το καλο παραδειγμα και να φερονται στα μελη του φορουμ σαν ισοτιμα και οχι να εξαπολυουν απειλες-τραμπουκισμους-εκβιασμους κτλ.Δεν ειμαστε μπαμπουλες και ουτε προκειται να γινουμε.Κανονικα μελη ειμαστε σαν τους υπολοιπους.

Edited by Mean_Machine
  • Like 4

10 hours ago, SkyloMethIR said:

Καλό μωρέ είναι το παιχνίδι. Απλά εμείς είμαστε απαιτητικοί και ξεχνάμε τι συμβαίνει και στο πραγματικό ποδόσφαιρο. 

Να μου έβρισκε γρηγορότερα αντίπαλο σε εμένα που έχω 2-3 ώρες ελεύθερες κι αυτές μεταμεσονύχτιες, και θα το κράταγα. Αλλά να ξοδεύω αυτές τις 2-3 πολύτιμες χαλαρωτικές ώρες μου για να παίξω 2 ή 3 ματς, τη στιγμή που στο αντίπαλον δεος τις ίδιες ώρες παίζω 8-10 ματς, είναι πραγματικά χάσιμο χρόνου.

Βάζω στην άκρη τα όποια αρνητικά, που έχω ξαναγράψει, και μένω στα παραπάνω.

Ακριβως αυτο.Αν εχουμε λιγο ελευθερο χρονο,στις 2-3 ωρες καταληγουμε να παιξουμε 2-3 ματς,ειδικα αν επιμεινω να ψαχνω αντιπαλους για 3στερη ομαδα.Αν μου τυχει και κανας cheater,οπου μολις προηγηθει λαγκαρει την γραμμη,στο ημιχρονο φευγω απο το ματς και χαρισμα του η νικη.Εχω αρχισει και δεν με ενδιαφερει τι καταταξη θα παρω,ποιους παικτες θα μου δωσει,να προλαβω να παιξω κανα ματς ονλαιν θελω ο ανθρωπος,γιατι στις 2-3 ωρες παιζω 7-8 μαστερ λιγκ,ενω στο ονλαιν 2-3 αν πεσεις και σε κανα μ$λ%κ^ αντιπαλο ευχαριστιεσαι τα δυο!

Με βλεπω σιγα σιγα να παιζω μονο μαστερ λιγκ και ονλαιν τα Σαββατοκυριακα.

Δεν εχω παιξω ποτε ονλαιν φιφα,αλλα θελω να παιξω απο περιεργια να το δω.Αλλα δεν το παιρνω αν δεν το βρω 30 ευρω,γιατι ξερω θα το βαρεθω γρηγορα,ενω το Pes σιγουρα θα παιζω ολο το χρονο ειτε ονλαιν ειτε οφλαιν.

Για το φιφα 18 που εχω παιξει ξερω,οτι ονλαιν εχει δαιμονισμενη ταχυτητα.Στο οφλαιν παντα χαμηλωνα ταχυτητα απο τα sliders.Eχει πολυπλοκο μενου στο fut,ενω στο mc ειναι πιο απλοποιημενο αν δεν εχεις πολυ χρονο.Τα περι γκειμπλει,γραφικα κλπ τα εχουμε πει.Απλα για το ονλαιν μιλαω.Εν παση περιπτωση καποια στιγμη μες τον χειμωνα θα το δοκιμασω.

Edited by athe
  • Like 1

Ακούστε τι λένε στο 23:30 και έχετε κατά νου πως ο hectic είναι σίγουρα elite ,δεν θυμάμαι αν πήρε παγκόσμιο. 

Το PES κύριοι είναι ανώτερο μακράν. 

• Like 1

10 minutes ago, Bakogoal said:

Ακούστε τι λένε στο 23:30 και έχετε κατά νου πως ο hectic είναι σίγουρα elite ,δεν θυμάμαι αν πήρε παγκόσμιο. 

Το PES κύριοι είναι ανώτερο μακράν. 

Μια χαρά τα λένε για τις γραμμές, το super cancel και το κλείδωμα μπαλας-παιχτη.

Τα ερωτήματα είναι 2.

Α) Γιατί το PES δεν βάζει daily challenges, κύπελλα κλπ. που θα χαρούμε το gameplay του.

Β) Πότε θα τιμωρηθούν αυτοί από την ΕΑ;

😂😂😂

• Like 1

Just now, stratisd said:

Μια χαρά τα λένε για τις γραμμές, το super cancel και το κλείδωμα μπαλας-παιχτη.

Τα ερωτήματα είναι 2.

Α) Γιατί το PES δεν βάζει daily challenges, κύπελλα κλπ. που θα χαρούμε το gameplay του.

Β) Πότε θα τιμωρηθούν αυτοί από την ΕΑ;

😂😂😂

Και Στρατή έχει σημασία ποιοί τα λένε, είναι υπερπαικτες, όχι ο Inception,οι άλλοι. 

Φτιάχνεις τα mode και τέλος, αν έχει περιεχόμενο το PES, η ΕΑ θα έχει σοβαρό αντίπαλο. 

Στο μεταξύ η 2Κ αγόρασε και έδωσε το NBA battlegrounds αν το λέω σωστά...ε πάρε και το PES ρε 2Κ να καταστραφούμε εντελώς...βέβαια θα το κάνει pay to win αλλά...θα έχουμε γεμάτο PES.