Jump to content
broxopios

PES 2019 - Προβλήματα & Απορίες (Offline)

Recommended Posts

36 minutes ago, kas13profitis said:

Καλημέρα.. συμφωνω σε οσα λες απλα δεν καταλαβα αυτο που γραφεις με τους παικτες που βαζεις κ διωχνεις.. 3 φορες εφτιαξα τα ροστερ Ασίας κ Βραζιλίας κ 3 φορες μου τα χαλασε..ειδικα αυτον τον φετφατζιδη βαρεθηκα να τον διωχνω..

Αν τον κανείς release δεν ξέρω να σου πω δεν έχω δοκιμάσει. Εγώ τον έκανα edit,έφτιαξα έναν άλλον Έλληνα πανω του αλλάζοντας μόνο το ύψος και τα basic info,πόδι,ηλικία και τον έβαλα σε μια από τις Ευρωπαϊκές fake ομάδες που έφτιαξα πάνω της μια ελληνική. Κ μετά από κάθε live update μου τον κρατάει εκεί, δεν τον κάνει revert στην Αλαχλι.Γεμικα τα live update δεν πολύπειράζουν τις fake ομάδες.

Να ξέρεις πάντως πως αν σουλουπώνεις τα Βραζιλιάνικα ρόστερ θα σου τα χαλάει σε κάθε live update,γιατί υποτίθεται είναι licensed ομάδες. Ή κάνε τα live updates μετά από τα dlc μόνο ή αλλιώς μετά το τέλος Μαΐου που θα τελειώσουν θα μπορείς να διορθώσεις τα ρόστερ απερίσπαστος.

8 hours ago, slamsoze said:

Αν τον κανείς release δεν ξέρω να σου πω δεν έχω δοκιμάσει. Εγώ τον έκανα edit,έφτιαξα έναν άλλον Έλληνα πανω του αλλάζοντας μόνο το ύψος και τα basic info,πόδι,ηλικία και τον έβαλα σε μια από τις Ευρωπαϊκές fake ομάδες που έφτιαξα πάνω της μια ελληνική. Κ μετά από κάθε live update μου τον κρατάει εκεί, δεν τον κάνει revert στην Αλαχλι.Γεμικα τα live update δεν πολύπειράζουν τις fake ομάδες.

Να ξέρεις πάντως πως αν σουλουπώνεις τα Βραζιλιάνικα ρόστερ θα σου τα χαλάει σε κάθε live update,γιατί υποτίθεται είναι licensed ομάδες. Ή κάνε τα live updates μετά από τα dlc μόνο ή αλλιώς μετά το τέλος Μαΐου που θα τελειώσουν θα μπορείς να διορθώσεις τα ρόστερ απερίσπαστος.

Δηλαδη λες αν τον επεξεργαστω τον φετφατζιδη λες να να μην επιστρεψει στην αλ αχλι??παντως 2 φορες τα έφτιαξα κ 2 φορες μου τα χαλασε,το ασιατικο κ το βραζιλιανικο..καθε φορα περναω απο πανω το edit του emerson κ καθε φορα μπερδευονται ροστερ κ προπονητες..καθε χρονο τα ιδια με τους ιαπωνες..Ευχαριστώ που ασχοληθηκες..

• Thanks 1

Καλησπερα παιδια! 

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα...εχω περασει  (σε ps4) τα patch για ολες τις ομαδες που φτιαχνει σωστα ονοματα, ροστερ συν το ελληνικο πρωταθλημα...ως εδω καλα...εν τω μεταξυ να σημειωσω οτι για πρωτη φορα εκατσα να ασχοληθω με patch σε pro (γι αυτο δεν ειχα μεχρι τωρα γνωση τι συμβαινει κ αν συμβαινει) γτ δεν ασχολιομουν κ ιδιαιτερα φανατικα τα τελευταια χρονια (δυο τρεις τελευταιες σειρες γενιας ps3 κ περασμα σε γενια ps4), αποφασησα να ασχοληθω πιο πολυ με τον αναταγωνιαμο...το pes 19 μαρεσε ιδιαιτερα κ αποφασησα να ασχοληθω παλι...

Πηγαμε λοιπον με μια παρεα φιλων να παιξουμε με τα patchakia κι ολας που ειχα περασει να το απολαυσουμε...κ μολις συνδεθηκε νεο χειριστηριο(ειτε ως νεος χρηστης ειτε ως επισκεπτης) μου βγαζει ενημερωση οτι επειδη τα επεξεργασμενα στοιχεια δεν μπορουν να αναγνωριστουν κ στον αλλο χρηστη δεν μπορουν να ανοιξουν οποτε το προ επανηλθε ως ειχε αρχικα χωρις τπτ...λαθος ομαδες κ ολα...μολις τον κλεισω τον χρηστη κ μεινω εγω ως βασικος  κ παω ενα βημα πισω τα αναγνωριζει κ επανερχονται ολα...

τι μπορω να κανω ...?πως γινεται να παιξω διπλο με φιλο κ να αναγνωριζει τα επεξεργασμενα στοιχεια...?δε γινεται να ειναι μονο για μονό...κουλο μου φαινεται να περνας ενα patch για να παιζεις μονος σου κ οχι κ με παρεα? Δεν εχει νοημα να το βαλεις αν δε αου παρεχεται αυτη η δυνατοτητα...παιζεις κ ετσι οπως βγαινει μονος...

Ευχαριστω εκ των προτερων κ σορυ αν κουρασα...

Πανω στο προηγουμενο σχολιο μου με το θεμα που εχω...σκεφτηκα να περασω σε ενα στικακι τα αρχεια του pro (εχει επιλογη μεταφορα αρχειων σε στικακι ή online κ αντιγραφη παλι σε εσωτερικο χωρο) κ να φτιαξω ενα νεο μονιμο user οποτε οταν συνδεεται καποιος να μπαινει ως user κ οχι ως επισκεπτης που χανονται ολα ...κ να κανω αντιγραφη απ το στικακι που εχει τα αρχεια στον εσωτερικο χωρο ως ο νεος user βεβαια για να μπουν σε αυτον κ να τα αναγνωριζει ...

Αλλα τπτ...ενω σε μενα (τον βασικο user ...greg...)τα αρχεια στο στικακι φαινονται κανονικα οτι τα χω βαλει...μολις συνδεομαι ως νεος user κ παω να το βρω το δειχνει αδειο...οποτε δε μπορω να περασω τα αρχεια...αρα ακυρο...τι κανουμε λοιπον????

@gCortez λοιπόν άκου.Καταλαβα τι πρόβλημα έχεις,δεν κατάλαβα τι κάνατε ακριβώς εκεί με την παρέα, τα έγραψες και όλα υπογραμμισμένα,ζαλίστηκα μέχρι να τα διαβάσω.Δυο είναι τα τινά.Και για τα δυο πρέπει να έχεις έναν βασικό λογαριασμό με internet κτλ. κ περασμένο το πατσακι σου.Απο δω και περα

Φτιαχνεις ένα δεύτερο ps account με email και τα συναφή,μπαίνεις μια φορά στο pes με το δεύτερο,θα είναι όλα default.Πατας accept σε όλα πας στο edit να κανείς import ένα μόνο image οτιδήποτε και πατάς στα user agreement που σου βγάζει.Αυτο το κανείς για έξτρα σιγουριά.Μετα ξαναμπαίνεις από το βασικό λογαριασμό που έχει το πατς κ ανοίγεις κ το δεύτερο μοχλό με το δεύτερο λογαριασμό κ παίζεις τα πάντα όλα κανονικά.

Ενα άλλο που μπορείς να κανείς και με guest user είναι,ανοίγεις το παιχνίδι πας στην οθόνη πριν τον αγώνα με τις ομάδες που θες με τον ένα μοχλό και live update off.Ανοιγεις το δεύτερο μοχλό με guest στα γυρνάει στο default.Το ξανά κλείνεις πας στο strip selection το ξανανοίγεις πειράζετε λίγο τις εμφανίσεις μπρος πίσω και δουλεύει κανονικά το πατς.Ειναι λίγο ταλαιπωρία αυτό βέβαια καλύτερα να φτιάξεις κατευθείαν δεύτερο λογαριασμό με ιντρερνετς να ξεμπερδεύεις.

Edited by slamsoze
  • Like 2

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση...

Βασικα δε ξερω πως πατηθηκε κ εγραψα υπογραμισμενα..ουτε που το πηρα χαμπαρι...καταλαθος...τωρα το ειδα που το ανεφερες...

Αυτο που λεει ο slamsoze ...ετσι ακριβως το καναμε κ μεις...

• Thanks 1

Έχεις κανείς άλλος πρόβλημα στο pc μετά το απτνέιτ; Μου έχει κρασάρει 4 φορές εν ώρα αγώνα, οι 2 συνεχόμενες τώρα σε παιχνίδια για το Pes League, ενώ κέρδιζα και στα δύο τα έχασα με 0-3.

Δεν έχω περασμένο στο παιχνίδι τίποτα από patch κλπ.

Ρε μάγκες ξέρει κανείς αν θα ανανεωθούν η εμφανίσεις τον ομάδων???

Ο παναθηναϊκός έχει τις περσινές 

Καλημερα...και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!! Μπορει καποιος να μου δωσει αυτο το μαγικο usb με το patch 2019 ps4 γιατι δεν εχω προσβαση σε pc????

Δεν υπάρχει ένας άνθρωπος γύρω σου με PC, να πάρεις ένα στικάκι και να στο περάσει. 'Η έστω ένα ιντερνετ καφέ να το περάσεις απο κει?

16 minutes ago, slamsoze said:

Δεν υπάρχει ένας άνθρωπος γύρω σου με PC, να πάρεις ένα στικάκι και να στο περάσει. 'Η έστω ένα ιντερνετ καφέ να το περάσεις απο κει?

Πηρα  usb και πηγα σε inernet cafe.....οταν το βαζω στο  ps4 μου το εμφανιζει κανονικα..οταν μπαινω απο το pes να κανω την διαδικασια που πρεπει δεν μου το εμφανιζει ....μηπως μπορεις να βοηθησεις..????

3 minutes ago, Xydias said:

Πηρα  usb και πηγα σε inernet cafe.....οταν το βαζω στο  ps4 μου το εμφανιζει κανονικα..οταν μπαινω απο το pes να κανω την διαδικασια που πρεπει δεν μου το εμφανιζει ....μηπως μπορεις να βοηθησεις..????

Χωρίς να έχω εικόνα, γιατί δε δίνεις αρκετά στοιχεία, κάποια πρόχειρα που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι:

1. το usb δεν είναι FAT32, 
  2. δεν έκανες unzip τα αρχεία 
  3. δεν όνομασες το φάκελο που περιέχει τα αρχεία "WEPES", για να μπορεί να τον διαβάζει και το παιχνίδι.

Κάτι από τα παραπάνω τέλος πάντων.Τι εννοείς στο PS4 σου το εμφανίζει κανονικά?
Edited by slamsoze
  • Like 1

Αρχικα σε ευχαριστω για την επικοινωνια....το φανταστηκα ουι κατι δεν εχω κανει σωστα με το usb και γιαυτο ρωτησα αν υπαρχει καποιο ετοιμο...

Καλη χρονια!

Απο την στιγμη που το διαβαζει το πσ4 το στικακι τοτε ειναι fat32 ..αλλα δεν εκανες unzip τα αρχεια οπως λεει πανω ο slamsoze κ ετσι δεν τα βλεπει το πσ4...πρεπει αυτο που κατεβασες να το κανεις unzip...αποσυμπιεση....τοτε θα δεις εναν καινουριο φακελο με την ονομασια wepes..αυτο το κανεις copy στο στικακι κ εισαι ετοιμος...πες καποιον γνωστο συγγενη σου να στο κανει.....αλλιως-δε ξερω που μενεις-θα μπορουσες να βρεις ενα μαγαζι με κονσολες κλπ κ να πεις τι θελεις να σου κανει κ απο που θα το κατεβασεις...5 λεπτα δουλεια ειναι..εσυ θα πληρωσεις μονο την αξια του usb που θα παρεις απο το μαγαζι(θα σου τα περασει σε καινουριο δικο του)....επισης δοκιμασε να κανεις την διαδικασια μεσω ταμπλετ(κ απο το κινητο σου μπορεις)..ριξε κ μια ματια στο ιντερνετ..

Edit

Εδω εισαι

Edited by Akis_Varg
  • Love 1

Καλη Χρονια!!!!!! Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου...Στην Αθηνα μενω. (Ζωγραφου..) .Εχεις να μου προτεινεις καποιο μαγαζι με κονσολες???? Ευχαριστω...

Θεσ/νικη ειμαι φιλε μου....ριξε μια ματια στο skroutz....αν οχι πανε σε ενα ιντερνετ καφε κ πες καποιον υπαλληλο να στο κανει-πες του στα ισα δε γνωριζω πως γινεται(δεν ειναι ντροπη) ή καποιο παιδι που παιζει να στο κανει-5 λεπτα δουλεια ειναι(κερασε τον ενα καφε-κατι τελος παντων)κ μετα για το πσ4 εδω ειμαστε να βοηθησουμε!

Edited by Akis_Varg
  • Like 1

καλημερα ειμαι το μελος kostisvr7889 θα ηθελα μια βοηθεια γιατι εχω μπερδευτει ποια patches πρεπει να βαλουμε στο pes 2019 ps4 θα ηθελα βαλω τα κορυφαια πρωταθληματα και ελληνικο οταν βγηκε το παιχνιδι ειχαν βγαλει ενα βιντεο που ελεγε οτι επρεπε να κανουμε εγκατασταση το PES 2019 PS4 PES Universe 1.2 και το ελληνικο ειδα οτι βγηκε το γερμανικο patch πηγα να το βαλω αλλα την τελευταια ομαδα δεν την περνει θελω να μου πειτε αν πρεπει να βαλω και τα τεσσερα pes universe η οχι 

Χρόνια πολλά! Καλή χρονιά!

Είμαστε 2 φίλοι ο καθένας με την κονσόλα ρου (PS4) και το PES18. Πως γίνεται να σώσω το game plan της ομάδας μου σε stick και να το κάνω load στην κονσόλα του φίλου;

Παίζουμε μεταξύ μας πότε στο σπίτι του ενός, πότε στο σπίτι του άλλου και θέλω να μεταφέρω τα συστήματα-gameplan μου στην κονσόλα του για όταν παίζουμε σπίτι του... Αλλιώς πρέπει να τα φτιάχνω όλα από την αρχή...

Edit:

Sorry μόλις είδα ότι έγραψα στο thread του PES19, μήπως όμως είναι ο ίδιος τρόπος και με του PES18? 

Edited by hablando

Με USB δε μεταφέρεται μόνο το formation,βγαίνει export όλη η ομάδα,όποτε ξέχασε το.

Αν παίρνετε στάνταρ ομάδες o καθένας,πηγαίνετε στο edit team και βάλτε το gameplan στις ομάδες που θέλετε να το χρησιμοποιούν ως default.Απλα μετά όποτε θα μπείτε να παίξετε φιλικό,στην team selection screen θα βάζετε LiveUpdate Off,αν και φαντάζομαι το κάνετε ήδη αυτό.

Μετα σε δεύτερη φάση μπορείς να κανείς save το formation  in game,όπως παλιά,με τη διαφορά ότι παλιά είχε 30 και 10 slots, ενώ τώρα στο φουτουριστικό 2019 έχει ολόκληρα τρία (03)!!!Λογικα κ αυτό το ξέρεις ήδη. Όποτε μπορείτε να σώσετε από ένα ο καθένας και ένα τρίτο μπαλαντέρ .

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση!

Άρα η ουσία είναι πως με edit σώζουμε το gameplan μας ως το default gameplan της ομάδας που κάνουμε edit , άρα και τις ρυθμίσεις σε Attack-Defense κ Advanced.

Ερώτηση..

Αν, πάλι από την edit κατάσταση, πατήσουμε export (στο υπομενού που λέει Save,Load Export,Import)  σε usb stick, την ομάδα έτσι όπως την φτιάξαμε εμείς (gameplan, tacticts κτλ -ως default...) και στην κονσόλα του φίλου πατήσουμε Import, θεωρητικά δεν θα μεταφερθούν τα settings που σώσαμε στην αρχική κονσόλα-ως default settings -άρα με ότι είχαμε σώσει στην αρχική κονσόλα;

Ευχαριστώ πολύ!

Άμα είναι σε official ομάδα ναι,έτσι όπως είπες δουλεύει.Νομιζω πρέπει απλά να τικαρεις το δεύτερο κουτάκι, αν λέει και gameplan/tactics εκτός από squad.

Το πρόβλημα είναι αν η ομάδα αυτή είναι edited/created , πχ Bayern Μονάχου. Τότε αν δεν έχετε ακριβώς το ίδιο πατσακι περασμένο, υπάρχει ο κίνδυνος να σας χαλάει και να σας ανακατεύει τα ρόστερ.

Ναι θα είναι σε official ομάδα!

Ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια!

Καλησπερα παιδια...εχω ενα προβλημα με το pes 19 στο pc.....μετα το τελευταιο update δεν μου εμφανιζονται οι φανελες των ομαδων που ειχα περασει......το προβλημα ειναι οτι δεν με αφηνει να μπω στην επεξεργασια....μου λεει για να κανω αλλαγες στην  λειτουργεια θα πρεπει να  διμηουργησω δεδομενα επεξεργασιας....παταω οκ αλλα στην συνεχεια μου λεει η αποθηκευση απετυχε....το εκανα απεγκατασταση και απο την στιγμη που το εκανα ...σε οτι και να αλλαγη να κανω δεν μου την αποθηκευει...οποτε μπαινω στο παιχνιδι ειναι σαν να μπαινω για πρωτη φορα...πχ μου ζηταει να αποδεχθω τους ορους...στα settings δεν μου κραταει την επιλογη full screen....γνωριζει καποιος τι μπορει να συμβαινει? δεν μου εχει ξανατυχει

Καλησπερα!!Ρε παιδια πειτε μου κατι γιατι θα τρελαθω...Στο pes 2019 για xbox one s στο απλο παιχνιδι με αντιπαλο το xbox η με αντιπαλο καποιο φιλο δε μπορω να κοψω το ριπλει...Με τπτ!!!Καθομαστε και βλεπουμε το γκολ ολο απο την αρχη...Τι κανω λαθος;;;Τι δε βλεπω καλα;;Ευχαριστω...