Jump to content
broxopios

PES 2019 - Προβλήματα & Απορίες (Offline)

Recommended Posts

PES-2019.jpg

PES 2019 - Προβλήματα και απορίες (Offline)

Σε αυτό το topic ρωτήστε ότι θέλετε σχετικά με το offline του PES 2019. 

Αν η ερώτησή σας αφορά το Online του παιχνιδιού, ρωτήστε στο topic: PES 2019 - Προβλήματα & Απορίες (Online).

Έχω ένα πολύ περίεργο πρόβλημα με το demo του pes 2019 στο pc. Αρχικά με το που έκανα το πρώτο launch το παιχνίδι έτρεχε κανονικά στα 60fps, μέτρια γραφικά και χωρίς HDR. Σήμερα το μεσημέρι που μπήκα να παίξω λάγκαρε ακόμα και σε low γραφικά και 30 fps. Μετά από λίγη ώρα κάνω επανεκκίνηση το pc και όλα ήταν ρολόι όπως χθες και έπαιξα για μια ωρίτσα και πάλι με τις ίδιες ρυθμίσεις που είχα εξαρχής. Πριν από λίγο κάνει πάλι το ίδιο. Τι το προκαλεί αυτό? Σίγουρα πάντως το να κάνω κάθε φορά επανεκκίνηση δεν είναι λύση. Επίσης αυτό δεν μου το κάνει σε κανένα άλλο παιχνίδι αλλά ούτε και στο pes 2018 lite. Επίσης αυτό το κάνει μόνο σε full screen. Σε window mode παίζει κανονικά!

AMD A10 7700K 3,4GHz

R9 270X 

16GB DDR3

Windows 10 Home x64

Edited by DSSXe

Όσον αφορά στο demo και όσους έχουν θέμα με τις περίεργες σκιές στο Veltins Arena, ακολουθήστε τις παρακάτω οδηγίες για να λυθεί το πρόβλημα. Για όσους έχουν Nvidia τουλάχιστον. Το έκανα και δούλεψε.

mJxNFVq.png

Μετά ingame, πηγαίνετε στα Settings>Render Settings και βάλτε off το "Dynamic Resolution" και το "Lens Effect" στο Low.

Πηγή: Evo-Web

Edited by broxopios
  • Like 1

Επειδή η εικόνα δεν φαίνεται, τα λες και με λόγια τα βήματα; Ή έστω ένα λινκ σε άλλο site?

2 hours ago, brocashelm said:

Επειδή η εικόνα δεν φαίνεται, τα λες και με λόγια τα βήματα; Ή έστω ένα λινκ σε άλλο site?

UPDATE

mJxNFVq.png

Edited by slamsoze
  • Like 1

Ερώτηση αν και ίσως είμαι σε λάθος τόπικ. Εγώ με την παρέα συνήθως πάμε στην PEU League και της αλλάζουμε τα φώτα. Φτιάχνουμε δικές μας fake ομάδες, εισάγουμε εμβλήματα με φωτογραφίες από usb, αλλάζουμε χρώμα στις φανέλες και φτιάχνουμε και τα ρόστερ όπως εμείς θέλουμε με παίκτες της επιλογής μας από τις κανονικές ομάδες. Φτιάχνουμε τις δικές μας ομάδες μέσω edit & transfer με λίγα λόγια. Στις 8 πρώτες ομάδες βασικά της PEU όπως εμφανίζονται.

Αν βάλω ένα patch από το pesuniverse που γράφτηκε από τον polakis σε άλλο τοπικ (βασικά μόνο η Bayern και η Dortmund με ενδιαφέρουν λόγω κάποιων παικτών τους) θα μου χαλάσει αυτόματα και ό,τι θα έχω κάνει edit? Να περάσω πρώτα το patch και μετά να κάνω τα δικά μου edit? Τι προτείνετε οι γνώστες? Προφανώς θα πατάω R3 πριν από κάθε exhibition για να ακυρώνει το live update κάθε φορά. Επίσης αν αντί για exhibition φτιάξουμε League me 8 ομάδες (Peu League προφανώς) θα ακυρώνει ό,τι έχουμε τροποποιήσει? Σας έπρηξα αλλά σκέφτηκα να ρωτήσω πριν τα κάνω μαντάρα και φάω ένα τριήμερο στο editing.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

1 minute ago, Zlatan_RW said:

Ερώτηση αν και ίσως είμαι σε λάθος τόπικ. Εγώ με την παρέα συνήθως πάμε στην PEU League και της αλλάζουμε τα φώτα. Φτιάχνουμε δικές μας fake ομάδες, εισάγουμε εμβλήματα με φωτογραφίες από usb, αλλάζουμε χρώμα στις φανέλες και φτιάχνουμε και τα ρόστερ όπως εμείς θέλουμε με παίκτες της επιλογής μας από τις κανονικές ομάδες. Φτιάχνουμε τις δικές μας ομάδες μέσω edit & transfer με λίγα λόγια. Στις 8 πρώτες ομάδες βασικά της PEU όπως εμφανίζονται.

Αν βάλω ένα patch από το pesuniverse που γράφτηκε από τον polakis σε άλλο τοπικ (βασικά μόνο η Bayern και η Dortmund με ενδιαφέρουν λόγω κάποιων παικτών τους) θα μου χαλάσει αυτόματα και ό,τι θα έχω κάνει edit? Να περάσω πρώτα το patch και μετά να κάνω τα δικά μου edit? Τι προτείνετε οι γνώστες? Προφανώς θα πατάω R3 πριν από κάθε exhibition για να ακυρώνει το live update κάθε φορά. Επίσης αν αντί για exhibition φτιάξουμε League me 8 ομάδες (Peu League προφανώς) θα ακυρώνει ό,τι έχουμε τροποποιήσει? Σας έπρηξα αλλά σκέφτηκα να ρωτήσω πριν τα κάνω μαντάρα και φάω ένα τριήμερο στο editing.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ναι θα σου τις χαλάσει. 

Στο PESGAMING γράφει σε ένα topic ποιες ομάδες μπαίνουν πάνω σε ποιες. 

Share teams νομίζω λέγεται το topic,αν το βρω θα σου πω.

Ετσι θα μπορείς να βλέπεις ποιες ομάδες απαιτείται να μην πειράξεις. 

Να το http://www.pesgaming.com/showthread.php?t=102548

Στις παρενθέσεις λέει σε ποια ομάδα μπαίνει η εκάστοτε ομάδα. 

Ναι τα βλέπω, απόλυτα κατανοητό και θενξ για την απάντηση. Αν σε αυτό που έγραψα παραπάνω περάσω πρώτα το patch και μετά ξεκινήσω να κάνω τα δικά μου edit? Εκεί θα υπάρχει πάλι πρόβλημα? Γνωρίζεις?

On 29/08/2018 at 9:33 ΜΜ, Zlatan_RW said:

Ναι τα βλέπω, απόλυτα κατανοητό και θενξ για την απάντηση. Αν σε αυτό που έγραψα παραπάνω περάσω πρώτα το patch και μετά ξεκινήσω να κάνω τα δικά μου edit? Εκεί θα υπάρχει πάλι πρόβλημα? Γνωρίζεις?

Αφού βάλεις το πατς κάνεις ότι γουστάρεις είσαι εσυ κ το optionfile sou μετά.Το μόνο που θέλει προσοχή είναι μη χαλάσει κανέναν παίκτη που δεν είναι στη database.Παραδειγμα: έχει φτιάξει ο άλλος τον Ριμπερί πάνω στον fake player Castolo.Αν τον χάλασες κατά λάθος μετά δεν μπορείς να τον κανείς revert to default γιατί δε θα επανέλθει ο Ριμπερί αλλά ο Castolo.

@kas13profitis Πας στο edit mode/manager και πατάς αυτά που δείχνω στην εικόνα στις ομάδες που θες. Αρχικά δοκίμασε το σε έναν manager να δεις αν επανέρχεται.

7EodRvv.png

p4hX4BY.png

Edited by slamsoze

17 hours ago, slamsoze said:

@kas13profitis Πας στο edit mode/manager και πατάς αυτά που δείχνω στην εικόνα στις ομάδες που θες. Αρχικά δοκίμασε το σε έναν manager να δεις αν επανέρχεται.

7EodRvv.png

p4hX4BY.png

Καλημερα φιλε μου..σε αυτους που χαθηκε το ονομα τους δεν μου εχει τη δυνατοτητα του reset,ολοι προερχονται μεσα απο ζωντανη ενημερωση!!ειλικρινα παιζω pro απο τα πρωτα iss pro,τετοιο πραγμα δεν μου ξαναετυχε..μου εχει σπασει τα νευρα 2 μερες!!

1 hour ago, kas13profitis said:

Καλημερα φιλε μου..σε αυτους που χαθηκε το ονομα τους δεν μου εχει τη δυνατοτητα του reset,ολοι προερχονται μεσα απο ζωντανη ενημερωση!!ειλικρινα παιζω pro απο τα πρωτα iss pro,τετοιο πραγμα δεν μου ξαναετυχε..μου εχει σπασει τα νευρα 2 μερες!!

Άλλαξε πατς τότε.Βαλε κάποιο άλλο.

20 minutes ago, slamsoze said:

Άλλαξε πατς τότε.Βαλε κάποιο άλλο.

Ειχα το pes universe αλλα πηρα απο το cypes patch τα κομματια απο το βελγικο ρωσικο αργεντινικο δανικο για να φιαχνουν γηπεδα προπονητες..μαλλον την πατησα χωρις να ξερω τον λογο..ηλπιζα μηπως υπαρχει λυση για να μην τα σβησω ολα!!Ευχαριστώ παντως που ασχοληθηκες..αν ακουσεις οτι το επαθε αλλος κ βρηκε λυση να μου πεις..

23 minutes ago, kas13profitis said:

Ειχα το pes universe αλλα πηρα απο το cypes patch τα κομματια απο το βελγικο ρωσικο αργεντινικο δανικο για να φιαχνουν γηπεδα προπονητες..μαλλον την πατησα χωρις να ξερω τον λογο..ηλπιζα μηπως υπαρχει λυση για να μην τα σβησω ολα!!Ευχαριστώ παντως που ασχοληθηκες..αν ακουσεις οτι το επαθε αλλος κ βρηκε λυση να μου πεις..

Όπως σου είπα διάβασα ότι έχει θέματα το cypes.Σε καποιουσ Παίκτες εμφάνιζε τα ονόματα με τελεία πριν το όνομα τους.Υποθετω ότι έχει να κάνει με τη γραμματοσειρά αυτού που έφτιαξε το πατς ή κάτι άλλο.Για να μην τ σβήνεις όλα,αν σαρεσει στα υπόλοιπα κάνε τις διορθώσεις χειροκίνητα,κρίμα είναι μόνο κ μόνο για τους προπονητές ν κανείς ολόκληρη διαδικασία.

2 minutes ago, slamsoze said:

Όπως σου είπα διάβασα ότι έχει θέματα το cypes.Σε καποιουσ Παίκτες εμφάνιζε τα ονόματα με τελεία πριν το όνομα τους.Υποθετω ότι έχει να κάνει με τη γραμματοσειρά αυτού που έφτιαξε το πατς ή κάτι άλλο.Για να μην τ σβήνεις όλα,αν σαρεσει στα υπόλοιπα κάνε τις διορθώσεις χειροκίνητα,κρίμα είναι μόνο κ μόνο για τους προπονητές ν κανείς ολόκληρη διαδικασία.

Μα δεν εχω αλλα προβληματα γιατι χρησιμοποιησα μονο τα 4 option files για αυτα τα πρωταθλήματα,χαζομαρα μου βέβαια αλλα δεν το ηξερα..ηθελα να ονοματισω γηπεδα κ προπονητες..για την ωρα το αφηνω κ περιμενω το pes universe 2..αλλα ειμαι ψειρας με τη βαση δεδομένων κ σπαζομαι ασχημα..γιατι να συμβει αυτο???

Παίδες, στα καταστήματα βλέπω ότι για το PS4 μπορείς να πάρεις είτε την Ελληνκή είτε την Αγγλική έκδοση (στην Κύπρο μόνο την απλή έκδοση βρίσκω btw). Εγώ θα το πάρω από το PS Store για να γλυτώσω και τον μπελά με το δισκάκι. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν η ηλεκτρονική έκδοση περιέχει και Αγγλικά και Ελληνικά, τόσο στα μενού, όσο και στο commentary.

Νομιζω ολα εχουν τις ιδιες γλωσσες οπως στο ντεμο,και ελληνικα δηλαδη.Εγω το πηρα δισκακι φετος απο Αγγλια,περσι προπερσι δισκακι απο Γερμανια.Παντα ολες οι γλωσσες οπως στο ντεμο.Λογικα απο PS store ετσι πρεπει να ειναι,ειδικα αν κατεβαζεις απο ελληνικο account.

• Thanks 1

Αν θέλω να ανεβάσω κάποιο γκολ μπορώ να το αποθηκεύσω ingame και να το κάνω μέσω του αρχείου που εμφανίζεται στο φάκελο του παιχνιδιού ή θα πρέπει να το κάνω record με κάποιο πρόγραμμα;

11 minutes ago, Mpampis07 said:

Αν θέλω να ανεβάσω κάποιο γκολ μπορώ να το αποθηκεύσω ingame και να το κάνω μέσω του αρχείου που εμφανίζεται στο φάκελο του παιχνιδιού ή θα πρέπει να το κάνω record με κάποιο πρόγραμμα;

Εγώ το αποθηκεύω (άλλο κι αυτό, θυμάμαι τη ξενέρα στο FIFA όταν είχα ανακαλύψει ότι δεν μπορώ να αποθηκεύσω replay εν έτη 2018...) και μετά το κάνω record με OBS studio. Πιο καλό είναι αυτό γιατί μπορείς να ελέγξεις την ταχύτητα του replay κάνοντας παράλληλα εγγραφή συν ότι έχεις το output έτοιμο για ανέβασμα.

• Love 1

Καλημερα σε ολους..θελω να ρωτησω κατι στα παιδια που ασχολουνται απο παλια..γιατι στα επισημα update που κανει η konami δεν ανανεωνει κ τα ροστερ των ομαδων της ασιας,αφου απευθυνεται κυριως σε αυτη την αγορα??καθομαι κ τα φτιαχνω μονος κ καθε φορα το update  τα χαλαει..κ αυτο γινεται χρονια τωρα..δεν μπορουν να δωσουν λιγο χρονο σε 20 ομαδες,απο τη στιγμη που σημαντικοι παικτες αγωνιζονται εκει??παρακαλω οποιος ξερει να μου απαντησει..κ αν μπορουμε να κανουμε κατι για να μη χαλανε..ευχαριστω

1 hour ago, kas13profitis said:

Καλημερα σε ολους..θελω να ρωτησω κατι στα παιδια που ασχολουνται απο παλια..γιατι στα επισημα update που ....

Γιατί θες να σου απαντήσει αποκλειστικά κάποιος που ασχολείται από παλιά για κάτι που υπάρχει μόλις από το 2015? (Live updates).

9 hours ago, slamsoze said:

Γιατί θες να σου απαντήσει αποκλειστικά κάποιος που ασχολείται από παλιά για κάτι που υπάρχει μόλις από το 2015? (Live updates).

Καλησπερα..θελω να μου απαντησει οποιοσδηποτε γνωριζει..υπεθεσα οτι τα παιδια που ειναι παλιότερα εδω μεσα ισως ξερουν κατι παραπανω!!το νοημα slamsoze ειναι οτι αφου υπαρχει το update γιατι να μην υπαρχει κ στις ασιατικες ομαδες,ομοιως κ στη βραζιλιανικη λιγκα!!..αλλωστε κ το 2015 παλια δεν οριζεται??

9 hours ago, kas13profitis said:

Καλησπερα..θελω να μου απαντησει οποιοσδηποτε γνωριζει..υπεθεσα οτι τα παιδια που ειναι παλιότερα εδω μεσα ισως ξερουν κατι παραπανω!!το νοημα slamsoze ειναι οτι αφου υπαρχει το update γιατι να μην υπαρχει κ στις ασιατικες ομαδες,ομοιως κ στη βραζιλιανικη λιγκα!!..αλλωστε κ το 2015 παλια δεν οριζεται??

Φιλολογικά σε ρώτησα, για να καταλαβω τη λογική. Τέλος πάντων θα σου απαντησω εγω που είμαι καινούριος. 

Η ανεπίσημη αλήθεια ειναι οτι η ΚΟΝΑΜΙ ειναι κοπρόσκυλα και βαριούνταινα ασχοληθουν με τις ομάδες που ανέφερες. Κανουν κανα ρεκτιφιέ με τα dlc κ τέλος. Ως επι των πλείστων οι ομάδες έχουν τα ροστερ που ειχαν το Μάιο που μας περασε.

Η επίσημη δικαιολογία τώρα , η οποια και νομικα να το δεις καλύπτει την Κοναμι απόλυτα εχει να κανει με τη νομικη φυση των licence που αγοράζει πχ αγοραζει το πακέτο για νσ χρησιμοποιεί τη διοργσνωση AFC champions league για τη σεζον 18-19. Το θεμα είναι οτι στην Ασια η σεζον ξεκιναει Ιανουάριο και τελειωνει Δεκέμβριο οποτε στην ουσια χρησιμοποιεί ακόμα το περσινο Licence. Για αυτό αν θυμάσαι παλια στα 15/16 που ειχε sudamericana ειχε δυο διοργανώσεις, την περσινή και την τρέχουσα.  Οποτε ειναι καλυμμένη, σου λεει φιλε μου εγω σου πουλησα AFC και Brasileirao όπως ηταν στην σρχη της σεζόν δε χρειαζεται να κανω κατι άλλο. Κ με τα live updates χαλάνε μονο οι παίκτες που τους βάζεις, αυτοί που διωχνεις παραμενουν κσνονικα εκει που τους πηγες στις ασιατικες.Τα προβληματα βέβαια παραμένουν πχ Φετφατζιδης και Βιτσελ ειναι ηδη duplicate players. 

Παντως ξεκινοντας μαστερ λιγκ,γινονται πολλες μεταγραφες και απο τις αντιπαλες ομαδες.Προχθες που επαιζα ενα αγωνα μαστερ λιγκ,ειχα αντιπαλο την Γαλατα η Φενερ,δεν θυμαμαι καλα και ειχε μεσα τον Σουσο της Μιλαν απο τις πρωτες μεταγραφες του Αυγουστου μολις ξεκινω μαστερ λιγκ.

Νομιζω δεν εχει σημασια τοσες λεπτομεριες στα ροστερ,ειδικα αν παιζεις μαστερ λιγκ,γιατι ετσι κι αλλιως αρχιζουν και μετακεινουντε παικτες απο τον Αυγουστο μολις ξεκινησεις.

Μιλαω για τους μικρους και ασημαντους παικτες στις μικρες ομαδες.Για τα μεγαλα ονοματα ενταξει,ειναι ξενερα να ξεκινας μαστερ και να ειναι αλλου γι αλλου.

Edited by athe
  • Like 1

20 hours ago, slamsoze said:

Φιλολογικά σε ρώτησα, για να καταλαβω τη λογική. Τέλος πάντων θα σου απαντησω εγω που είμαι καινούριος. 

Η ανεπίσημη αλήθεια ειναι οτι η ΚΟΝΑΜΙ ειναι κοπρόσκυλα και βαριούνταινα ασχοληθουν με τις ομάδες που ανέφερες. Κανουν κανα ρεκτιφιέ με τα dlc κ τέλος. Ως επι των πλείστων οι ομάδες έχουν τα ροστερ που ειχαν το Μάιο που μας περασε.

Η επίσημη δικαιολογία τώρα , η οποια και νομικα να το δεις καλύπτει την Κοναμι απόλυτα εχει να κανει με τη νομικη φυση των licence που αγοράζει πχ αγοραζει το πακέτο για νσ χρησιμοποιεί τη διοργσνωση AFC champions league για τη σεζον 18-19. Το θεμα είναι οτι στην Ασια η σεζον ξεκιναει Ιανουάριο και τελειωνει Δεκέμβριο οποτε στην ουσια χρησιμοποιεί ακόμα το περσινο Licence. Για αυτό αν θυμάσαι παλια στα 15/16 που ειχε sudamericana ειχε δυο διοργανώσεις, την περσινή και την τρέχουσα.  Οποτε ειναι καλυμμένη, σου λεει φιλε μου εγω σου πουλησα AFC και Brasileirao όπως ηταν στην σρχη της σεζόν δε χρειαζεται να κανω κατι άλλο. Κ με τα live updates χαλάνε μονο οι παίκτες που τους βάζεις, αυτοί που διωχνεις παραμενουν κσνονικα εκει που τους πηγες στις ασιατικες.Τα προβληματα βέβαια παραμένουν πχ Φετφατζιδης και Βιτσελ ειναι ηδη duplicate players. 

Καλημέρα.. συμφωνω σε οσα λες απλα δεν καταλαβα αυτο που γραφεις με τους παικτες που βαζεις κ διωχνεις.. 3 φορες εφτιαξα τα ροστερ Ασίας κ Βραζιλίας κ 3 φορες μου τα χαλασε..ειδικα αυτον τον φετφατζιδη βαρεθηκα να τον διωχνω..