Jump to content
Sign in to follow this  
broxopios

PES 2019 - Προβλήματα & Απορίες (Online)

Recommended Posts

PES-2019.jpg

PES 2019 - Προβλήματα και απορίες (Online)

Σε αυτό το topic ρωτήστε ότι θέλετε σχετικά με το online του PES 2019. 

Αν η ερώτησή σας αφορά το Offline του παιχνιδιού, ρωτήστε στο topic: PES 2019 - Προβλήματα & Απορίες (Offline).

Edited by broxopios

Κολαω παρα πολυ στο online και πιανω 16 ταχιτιτα με 12 ping μπορω να κανω κατι να το βελτιωσω;

Καλώδιο ή wifi? Επίσης μήπως έχεις torrents ανοιχτά ή κάποιος τρώει το bandwidth (κυρίως το upload)? Τέλος παίζει απλά να είναι και θέμα του αντιπάλου, αν και αν συμβαίνει σταθερά σε όλα τα ματς, μάλλον είναι δικό σου πρόβλημα.

Να ρωτησω κατι?

Δεν εχω ξαναπαιζει ονλαιν Ps4,παρα μονο λιγο σε σπιτι φιλου.Εχω κανει την μ$λ%κ& ενω μενω εκτος Ελλαδος,εχω ανοιξει λογαριασμο στο ps ελληνικο.Παρολο που εχω βαλει διευθυνση πολη χωρα εδω,τελικα μου δειχνει στο προφιλ διευθυνση πολη χωρα εδω,αλλα country/region Greece.

Αρα ο λογαριασμος ειναι ελληνικος.Για να αγορασω καρτες 3μηνες για το playstasion plus πρεπει μονο για ελληνικο λογαριασμο που δεν βρισκω εδω.Εχω δοκιμασει να αλλαξω το country/region Greece.Δεν αλλαζει με τιποτα.Μπορεις να αλλαξεις διευθυνση πολη χωρα,αλλα το  country/region Greece δεν αλλαζει με τιποτα!!!

Ετσι ειναι?Θα πρεπει να ανοιξω αλλο λογαριασμο δηλαδη που να βαλω το country/region  εδω που ειμαι?Διαφορετικα μονο αγορα απο το ps με πιστωτικη καρτα η pay pal.Αλλα θα προτιμουσα να αγορασω καρτα με κωδικο απο εξω.Ειναι σιγουρο οτι καρτα απο αλλη χωρα δεν λειτουργει σε ελληνικο λογαριασμο?

Edited by athe

14 hours ago, athe said:

Να ρωτησω κατι?

Δεν εχω ξαναπαιζει ονλαιν Ps4,παρα μονο λιγο σε σπιτι φιλου.Εχω κανει την μ$λ%κ& ενω μενω εκτος Ελλαδος,εχω ανοιξει λογαριασμο στο ps ελληνικο.Παρολο που εχω βαλει διευθυνση πολη χωρα εδω,τελικα μου δειχνει στο προφιλ διευθυνση πολη χωρα εδω,αλλα country/region Greece.

Αρα ο λογαριασμος ειναι ελληνικος.Για να αγορασω καρτες 3μηνες για το playstasion plus πρεπει μονο για ελληνικο λογαριασμο που δεν βρισκω εδω.Εχω δοκιμασει να αλλαξω το country/region Greece.Δεν αλλαζει με τιποτα.Μπορεις να αλλαξεις διευθυνση πολη χωρα,αλλα το  country/region Greece δεν αλλαζει με τιποτα!!!

Ετσι ειναι?Θα πρεπει να ανοιξω αλλο λογαριασμο δηλαδη που να βαλω το country/region  εδω που ειμαι?Διαφορετικα μονο αγορα απο το ps με πιστωτικη καρτα η pay pal.Αλλα θα προτιμουσα να αγορασω καρτα με κωδικο απο εξω.Ειναι σιγουρο οτι καρτα απο αλλη χωρα δεν λειτουργει σε ελληνικο λογαριασμο?

Ναι απ οτι ξερω δεν γινεται δεν λειτουργει...διοτι κ οι τιμες διαφερουν σε καποιες χωρες αλλα περα απο αυτο,ειναι "πολιτικη της εταιριας"(θα λεγα τιποτα αλλα αντε)...τωρα αν δε θες να βαλεις πιστωτικη μπορεις να πεις καποιον γνωστο σου να σου πει το νουμερο κ τα βρισκετε.....αλλα γιατι δε κανεις εναν καινουριο λογαριαμο?δεν χανεις τιποτα!(εκτος απο τα τροπαια-αν σε ενδιαφερει να φαινονται)

Edited by Akis_Varg
  • Like 1

Ναι τελικα ανοιξα καινουργιο λογαριασμο χωρα περιοχη εδω που ειμαι.Δεν υπαρχει αλλη λυση.Απλα θα μου αρεσε να φαινοντε ολα τα παιχνιδια που εχω στην λιστα μου,αλλα ενταξει δεν πειραζει.

• Love 1

Lan ειμαι και δεν ειναι κανενας αλλος σινδεδεμενος . . . Οταν ψαχνω αντιπαλο τι επιπεδο ειναι καλιτερα να βαζω ; επιπεδο 5;

@eli-eli ναι, level 5 είναι το καλύτερο, αλλά γενικά από 3 και πάνω είναι καλά. Κάποιες φορές θα έχεις αντιπάλους να λαγκάρουν, αλλά εκεί δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Αν βλέπεις lag συνέχεια, ίσως να έχει θέμα και ο ISP σου. Μίλα με την εταιρεία να το λύσεις (το είχα πάθει πέρυσι όταν για 2 μέρες η Vodafone στην περιοχή μου έκανε έργα και είχα τρελό lag συνέχεια).

4 hours ago, athe said:

Ναι τελικα ανοιξα καινουργιο λογαριασμο χωρα περιοχη εδω που ειμαι.Δεν υπαρχει αλλη λυση.Απλα θα μου αρεσε να φαινοντε ολα τα παιχνιδια που εχω στην λιστα μου,αλλα ενταξει δεν πειραζει.

Μπορεις να μπεις κ με το ελληνικο account  ονλαιν στο προ-δηλ το plus μοιραζεται....εγω πχ εχω κ ενα αμερικανικο account απο παλια απο εποχες πσ3 κ μπαινω ονλαιν...εχω καμια 10αρια προφιλ...επειδη παλιοτερα δοκιμαζα στο mc ποια μαυρη θα μου κατσει δωρο που δινουν στις αρχες...απλα πρεπει μεχρι 3 να ειναι ταυτοχρονα συνδεδεμενα.

Κ γω στο ενα προφιλ(που ειχα απο πσ3)υπαρχουν προ απο 2010 μεχρι 2018 καθως κ αλλα παιχνιδια κ μαλιστα γυρω στο 80%....φετος τα εκανα μπαχαλο-αλλου το προ αλλου το ενα αλλου το αλλο...τι να κανουμε δεν πειραζει!:)

• Like 1

Στους 10 αγωνες δεν κολαω στον 1  . . .

Για αντιπαλο ονλαιν το επιπεδο 5 μου δειχνει συνεχως αδυναμια συνδεσης.Εχω προσπαθησει πολλες φορες και συνεχομενα.Δεν βρισκω αντιπαλο με τιποτα.Καποιες φορες δοκιμασα και στο 4,ουτε τοτε.Μονο στο 3 βρισκω αντιπαλο συνηθως περιμενοντας 1-2 λεπτα.

Αρα κατι με τις ρυθμισεις του ρουτερ/ιντερνετ εχει να κανει....κ γω σε πσ4 ειμαι κ δε μου ελεγε κατι τετοιο...

Τελικα σημερα το μεσημερι μου βγαιναν αντιπαλοι ψαχνοντας στην κατηγορια συνδεσης 5 .Μου βγηκαν αρκετοι αντιπαλοι 4-5 και δεν ξερω αν ειναι συπτωση,αλλα ολοι ηταν πιο ευκολοι αντιπαλοι σε σχεση με αυτους που μου βγαινουν στην κατηγορια συνδεσης 3 .Εφερα μονο νικες και ισοπαλιες.Καποιος ειμασταν 0-0 μεχρι το 80λεπτο,σκοραρω στο 80 και μετα διακοπτεται η συνδεση....χαχαχα

5 hours ago, eddie-volos said:

γινετai να παιξω με φιλο online?

Αν το βαλετε  στο 5 αυτο για το ιντερνετ,βαλετε κ ιδια πασα στις ρυθμισεις για την αναζητηση κ πατηστε ταυτοχρονα κ οι δυο τοτε κατα μεγαλο ποσοστο σας βγαζει αντιπαλους.

• Like 1

Ρε παιδιά, το έγραψα και στα άλλα threads μεταξύ άλλων, αλλά το γράφω και στο αρμόδιο thread.

Το είχα παρατηρήσει σε 2 παιχνίδια (Στα 10 περίπου) στο demo, όταν έπαιζα online, το παρατήρησα και τα ξημερώματα, πριν το maintenance των 5, σε αγώνα εναντίον CPU στο Myclub. 

Κατά τη διάρκεια του αγώνα σε άσχετη στιγμή, μαυρίζει η οθόνη και κρασάρει το παιχνίδι, βγάζοντας μου το μήνυμα στο ps4 για error CE-34878-0.

ακολούθησα όλες τις οδηγίες από Sony και αλλά forum και αναμένω μιας δε μπόρεσα να ξαναπαιξω αφού είχε ξεκινήσει το maintenance της KONAMI. 

Θα μπορέσω το βράδυ πάλι να δοκιμάσω, αλλά μου έκανε εντύπωση γιατί στο demo στο xbox one δε μου είχε κρασάρει ούτε 1 φορά. Οι ανέτοιμοι σέρβερς της ΚΟΝΑΜΙ σε συνδυασμό με το   PSN ? Μη ξεχνάμε ότι η Microsoft είχε ανοίξει από Τρίτη. 

Κανείς κάτι αντίστοιχο;

καλησπερα pes 2019 για Pc to κατεβασα απο το steam δεν μπαινει με τιποτα ξερει κανεις κατι ???

1 hour ago, gauros77# said:

Lost connection to server. CODE:VNBP733  

δεν μπορω να συνδεθω...ξερει κανεις γιατι;

To ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ!
Τα νεύρα μου....

1 hour ago, gauros77# said:

Lost connection to server. CODE:VNBP733  

δεν μπορω να συνδεθω...ξερει κανεις γιατι;

14 minutes ago, newlynx said:

To ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ!
Τα νεύρα μου....

Λιγο που εψαξα ειδα οτι ειναι γενικο το προβλημα...υπομονη!

https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/WEPES/comments/9bt22v/error_code_vnbp733_can_not_verify_account_fix/#ampf=undefined

Bug και γούσταρα τον προπονητή 

Δεν μπορούμε να πάρουμε manager. 

Αυτό με το error ce348780 στο ps4 καταντά εκνευριστικό. 

Έχω χάσει 3 ματς μόνο από τα κρασαρισματα του παιχνιδιού. 

Βλέπω ότι είναι γενικό πρόβλημα με όλα τα παιχνίδια που σχετίζονται με online Αλλά η Sony αυνανίζεται, και οι λύσεις που δίνει είναι επιεικώς ΓΤΠ. Πολλοί άλλαξαν ps4 και συνέχισε το ίδιο πρόβλημα. Τουλάχιστον σε εμένα είναι 1 στα 5 παιχνίδια, αλλά για το Myclub είναι σχεδόν καταστροφικό!

Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα, μένει να δοκιμάσω 1-2 Ακόμα που βρήκα μπας και.

Μέχρι και uninstall- reinstall δίχως αποτέλεσμα. Format στην κονσόλα δεν έχω κάνει γιατί με αυτά που διαβάζω δώρο άδωρο είναι κι αυτό. Είναι καθαρά θέμα software ή και firmware (Εχθές παρεμπιπτόντως η Sony έβγαλε νέο  firmware update).

Κανείς από σας ρε guys δε του έχει παρουσιαστεί ποτε; Στο ίντερνετ γίνεται της τρελής...!

Από την άλλη βλέπω ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα στο PC στο να συνδεθεί online. Συνεχώς βγαίνει το μήνυμα "Acount verification failed". Δοκίμασα ακόμη να κάνω και verify τα αρχεία παιχνιδιού από το Steam αλλά τίποτα. 

Ξενέρωμα. Να θες να παίξει online και να μη σε αφήνει. Πως θα φέρουν κόσμο πίσω όταν έχεις τέτοια θέματα. Πρέπει επειγόντως να βρουν λύση.

Στο PS4, XBOX1 έχετε το ίδιο σφάλμα;

Έκανα και ένα tweet προς την ΚΟΝΑΜΙ

Edited by broxopios

Στις κονσόλες είναι οκ.

Χθες δεν μπορουσες να παρεις προπονητη....αλλα επαιζες κανονικα.

Επιστρέφω μετά από 11 χρόνια και δεν μπορώ να παίξω online(pc). Θα δείξω υπομονή και δεν θα πω κάτι παραπάνω.

Edited by newlynx
  • Like 1