Jump to content
broxopios

PES 2019 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Κ εγώ ψιλό εύκολα βρίσκω αντίπαλο σε 2κ 3αστερια τα πρωινά δυσκολεύεται λίγο ,ποιότητα σύνδεσης στο 3, κατάταξη χωρίς περιορισμό, ισχύ ομάδας ίδιου επιπέδου και βοήθεια στην πάσα ίδιου επιπέδου και παίζω με βοηθεια πάσας στο 1.

Sonofmook μακάρι να τα καταφέρεις αλλά είναι δύσκολο 

Για επιθετικούς zaha κ vardy που δεν έχω αλλά είναι στη λίστα μου .

2 minutes ago, Tolaras said:

Sonofmook μακάρι να τα καταφέρεις αλλά είναι δύσκολο 

παρέλειψα το σημαντικότερο: βασικός σέντερ φορ αυτός στο 66 level http://pesdb.net/pes2019/?id=35770692:thumbsup:

1 hour ago, Tolaras said:

Τουλάχιστον από αυτό που έχω δει εγώ μέχρι τώρα δεν μπορεί ασημένιος να σταθεί σε τέσσερα αστέρια καλά καλά δεν μπορούν κάποιοι χρυσοί οπότε πιο το νόημα να τους φτάσετε 50λεβελ εκτός και αν κατεβάζει κάποιος ομάδα χωρίς αλλαγές εγώ θέλω 18 ισάξιους πάντως

Υπάρχουν ορισμένοι ασημένιοι που μπορούν να σταθούν ακόμα και σε πεντάστερη αν τους ανεβάσεις, πχ Ruben Dias, A.Toure, Vinicious Junior. To θέμα είναι ότι αν δεν τους έχεις διπλούς κάνοντας τον έναν από τους δύο trainer δεν αξίζει ο κόπος με τόσα τέρατα που έχει μοιράσει φέτος συν το box κάθε βδομάδα που δίνει τους κλασικούς μαυρόμπαλους. To μόνο που αξίζει σε όλους αυτούς είναι ομάδα με 2 αστέρια που το white benching δεν έχει μεγάλη επιρροή.

Aν πρόσεχαν λιγάκι τους IF και δεν τους έβαζαν εξωγήινα stats θα ήταν πολύ καλύτερο το myClub και δε θα ξενέρωνε τόσο o κόσμος. Αυτό που χρειάζεται πάντως στη παρούσα φάση το παιχνίδι πέρα από τις διορθώσεις στο gameplay που έχουμε υποδείξει, είναι το καθημερινό περιεχόμενο-challenge που έχει το FIFA. Υστερεί υπερβολικά σε αυτό και δεν σου δίνει κίνητρο να παίξεις.

• Like 3

1 hour ago, folinpro said:

Σε εμένα τα καλύτερα που έχουν τύχει σε exp points είναι 

Νευμαρ απλός σε ινφορμ 350000

Nzonzi στον εαυτό του 250000

Ruben Diaz στον εαυτό του 200000

Κάπου στα 200000 πάλι , Φλορενζι inform και 2 απλοί ίδιοι ,στον ινφορμ 

Rafa Silva στον εαυτό του σχεδόν τερμάτισε αλλά δεν θυμάμαι νούμερο 

Και γενικά οποίος ασημένιος έρχεται διπλός πάει στον εαυτό του ,Mousa Dembele Embolo Maximin να είναι 45 με 50 λεβελ ας πούμε

με τερματισμένο Ρονάλντο ήδη μου έχει σκάσει δεύτερος και κουβαλάει τα νερά γμτ... εδώ έπρεπε να μπει πωλητήριο βαρβάτο αλλά....

• Like 1

4 hours ago, aza said:

πιο ηταν το μυστικο ???? για ακομη και τωρα ειχα την απορρια το "πως γενιν ατο?"

Ξεκινημα κ συνεχεια μονο με την default...σωστο στησιμο νομιζω στις θεσεις που επρεπε(formation κλπ)αλλα κ λιγο "πειραγμα" επισης στις θεσεις(αλλαγες κλπ)ωστε να ενεργοποιηθουν κατι "κρυφα" βελακια που ειχαν-οπως λεγεται!!....ποιος δε θυμαται(οσοι παιζαν τοτε δηλ διοτι αρκετοι πηγαν στο φιφα-κ με τα δικια τους ασχετα αν το 11 ηταν ενα αξιοπρεπες comeback) τον ελληνα με 39 αξιολογηση(!!) χαφ που τον αγοραζαμε στα γαριδακια για να τον χωσουμε με τα θηρια(δεν θυμαμαι ονομα φυσικα) κ να κατεβει η δυναμικοτητα της ομαδας-κατι τετοιο δηλ!

Δεν ειπα οτι ηταν σωστο αυτο ομως κ το επικροτω-οπως κ τα τα τελευταια "παραξενα"!

Οσο γι αυτο που λεει ο φιλος πιο πισω:οποιος γουσταρει πληρωνει....γουστο της κ καπελο της την καθε εταιρια(αλλα κ αυτον που τα σκαει)να κοιταξει να βγαλει χρηματα στο ετσι......ασχετα αν εγω δεν το επικροτω-δικαιωμα μου-κ φυσικα δεν προκειται "ν ακολουθησω"-ακομη κ να κλεισει(εδω κατεστρεψε κ εξαφανισε παιχνιδαρες(silent hill κλπ)...αν δε μπορουν ας κλεισουν ολοι...ολα ειναι δουναι κ λαβειν...φυσικα κ δεν πιεζει κανεναν με το ζορι!

(Και οσο για ηλικιες πολλοι ειμαστε αρκετα  μεγαλοι εδω μεσα(40-46++)αλλα κ οι λιγο μικροτεροι ειμαι σιγουρος οτι εχουν την γνωση κ την διαυγεια για να κρινουν κ να κανουν τα κουμαντα τους):)

Edited by Akis_Varg
  • Love 2
  • Like 1

24 minutes ago, BasilhsGR said:

Υπάρχουν ορισμένοι ασημένιοι που μπορούν να σταθούν ακόμα και σε πεντάστερη αν τους ανεβάσεις, πχ Ruben Dias, A.Toure, Vinicious Junior. To θέμα είναι ότι αν δεν τους έχεις διπλούς κάνοντας τον έναν από τους δύο trainer δεν αξίζει ο κόπος με τόσα τέρατα που έχει μοιράσει φέτος συν το box κάθε βδομάδα που δίνει τους κλασικούς μαυρόμπαλους. To μόνο που αξίζει σε όλους αυτούς είναι ομάδα με 2 αστέρια που το white benching δεν έχει μεγάλη επιρροή.

Aν πρόσεχαν λιγάκι τους IF και δεν τους έβαζαν εξωγήινα stats θα ήταν πολύ καλύτερο το myClub και δε θα ξενέρωνε τόσο o κόσμος. Αυτό που χρειάζεται πάντως στη παρούσα φάση το παιχνίδι πέρα από τις διορθώσεις στο gameplay που έχουμε υποδείξει, είναι το καθημερινό περιεχόμενο-challenge που έχει το FIFA. Υστερεί υπερβολικά σε αυτό και δεν σου δίνει κίνητρο να παίξεις.

Δεν υπάρχει περίπτωση ο απλός ruben diaz να σταθεί σε πενταστερη ούτε ως αλλαγή μετά τα Χριστούγεννα ,τώρα μπορεί να στέκεται και κανένας ασημένιος όσο τούμπανο και αν είναι ,καλά καλα δεν θα στέκεται ο Κωστάκης ο Μανωλάς σε πενταστερη, εγώ σας προτείνω να μην τους γυμνάζεται γτ εκεί που πάει το πράγμα οι πενταστερες θα έχουν μέσα 18 100αριδες οπότε όποιος θέλει να παίξει πιο κάτω θα πρέπει να διώξει τους τερματισμενους ασημί και να τους ξαναπάρει από την αρχή

Edited by Tolaras
  • Like 1

Μου βρίσκει γρήγορα σε 3στερη και ακόμα πιο γρήγορα σε 5αστερη ..αυτά τα 2 έχω παίξει προς το παρών ..

4αστερη γίνεται της τρελής ,στα 5 ματς οι 4 έχουν άσπρο πάγκο και τέρατα μέσα ..οπότε δεν λέει ..4αστερια έπαιζα πέρυσι όλη τη χρονιά και 5 ..

Μια χαρά είναι οι ασημένιοι σε μεγάλο λεβελ ..πχ ο μαξιμιν είναι 82 και πάει τρένο ..ο dembele(της Λυόν ,που ήταν Σέλτικ) 81 και στα ματς που έχει παίξει με έχει εντυπωσιάσει πραγματικά..με έχει απογοητεύσει ο vinicius,λεβελ 40+ και δεν μου κάνει καλά ματς ούτε ως αλλαγή ,σπάνια κάνει καλά ματς ..κυρίως αν παίζει attack ο άλλος στο 1-0 2-0 και μπαίνει κ κάνει τα δικά του ..ο ακε είναι πολύ καλός αλλά παίζει μπακ είτε αριστερά είτε δεξιά ,κυρίως αριστερά..embolo δεν τον έχω βάλει ακόμα ,81 είναι κ αυτός χωράει άνετα 18αδα ..

Αυτός που το ξεφτιλισε είναι ο Τιλεμανς..πήγα να τον ανεβάσω ,λέω κάνα 40 λεβελ θα πάει κ μου πήγε 54 νομίζω ,και 84 οβεραλ ..οπότε κόβεται από 3*

32 minutes ago, Tolaras said:

Δεν υπάρχει περίπτωση ο απλός ruben diaz να σταθεί σε πενταστερη ούτε ως αλλαγή μετά τα Χριστούγεννα ,τώρα μπορεί να στέκεται και κανένας ασημένιος όσο τούμπανο και αν είναι ,καλά καλα δεν θα στέκεται ο Κωστάκης ο Μανωλάς σε πενταστερη, εγώ σας προτείνω να μην τους γυμνάζεται γτ εκεί που πάει το πράγμα οι πενταστερες θα έχουν μέσα 18 100αριδες οπότε όποιος θέλει να παίξει πιο κάτω θα πρέπει να διώξει τους τερματισμενους ασημί και να τους ξαναπάρει από την αρχή

Δεν γνωρίζω που θα πάει η φάση με τους IF μετά τα Χριστούγεννα, πάντως μέχρι στιγμής ο ασημένιος R.Dias που τον είχα φτάσει lvl52-83ovr ήταν το γρηγορότερο CB που είχα από "απλούς μαυρόμπαλους" και από IF, οι μοναδικοί που τον κοντράριζαν ήταν ο Μανωλάς και ο ίδιος σε IF (R.Dias 87-85). Πήγαινε τσέκαρε τα στατιστικά από τα IF CB στο pesdb, κανέναν δεν έχει την ταχύτητα και την εκρηκτικότητα ενός ανεβασμένου ασημί R.Dias.

Fazio IF, Romagnoli IF 91rated, Pique 90rated,Van Dijk 88rated, είναι τα καλύτερα CB που έχω αλλά ποτέ δεν πρόκειται να παίξουν ζευγάρι κεντρικών αμυντικών σε σύστημα με 4 αμυντικούς γιατί είναι όλοι τους αργοί, ειδικά φέτος με τις βολίδες που έχουν όλοι μπροστά.

2 minutes ago, folinpro said:

Μου βρίσκει γρήγορα σε 3στερη και ακόμα πιο γρήγορα σε 5αστερη ..αυτά τα 2 έχω παίξει προς το παρών ..

4αστερη γίνεται της τρελής ,στα 5 ματς οι 4 έχουν άσπρο πάγκο και τέρατα μέσα ..οπότε δεν λέει ..4αστερια έπαιζα πέρυσι όλη τη χρονιά και 5 ..

Μια χαρά είναι οι ασημένιοι σε μεγάλο λεβελ ..πχ ο μαξιμιν είναι 82 και πάει τρένο ..ο dembele(της Λυόν ,που ήταν Σέλτικ) 81 και στα ματς που έχει παίξει με έχει εντυπωσιάσει πραγματικά..με έχει απογοητεύσει ο vinicius,λεβελ 40+ και δεν μου κάνει καλά ματς ούτε ως αλλαγή ,σπάνια κάνει καλά ματς ..κυρίως αν παίζει attack ο άλλος στο 1-0 2-0 και μπαίνει κ κάνει τα δικά του ..ο ακε είναι πολύ καλός αλλά παίζει μπακ είτε αριστερά είτε δεξιά ,κυρίως αριστερά..embolo δεν τον έχω βάλει ακόμα ,81 είναι κ αυτός χωράει άνετα 18αδα ..

Αυτός που το ξεφτιλισε είναι ο Τιλεμανς..πήγα να τον ανεβάσω ,λέω κάνα 40 λεβελ θα πάει κ μου πήγε 54 νομίζω ,και 84 οβεραλ ..οπότε κόβεται από 3*

Πιστεύεις πως κάποιος από αυτούς είναι καλύτερος από λεβελ 20 ως 30+ αντίστοιχους χρυσούς πχ balde bailey  batshuayi baloteli 

@Tolaras τo θέμα είναι να μπορείς να τους ανεβάσεις σχετικά εύκολα μέχρι το σημείο που αξίζει και κάνουν τη διαφορά, δεν αξίζει κάτι παραπάνω φέτος αφού δίνει παίχτες με το κιλό. Εναλλακτικά farming->BOX και άντε γεια.

• Like 2

11 minutes ago, BasilhsGR said:

Δεν γνωρίζω που θα πάει η φάση με τους IF μετά τα Χριστούγεννα, πάντως μέχρι στιγμής ο ασημένιος R.Dias που τον είχα φτάσει lvl52-83ovr ήταν το γρηγορότερο CB που είχα από "απλούς μαυρόμπαλους" και από IF, οι μοναδικοί που τον κοντράριζαν ήταν ο Μανωλάς και ο ίδιος σε IF (R.Dias 87-85). Πήγαινε τσέκαρε τα στατιστικά από τα IF CB στο pesdb, κανέναν δεν έχει την ταχύτητα και την εκρηκτικότητα ενός ανεβασμένου ασημί R.Dias.

Fazio IF, Romagnoli IF 91rated, Pique 90rated,Van Dijk 88rated, είναι τα καλύτερα CB που έχω αλλά ποτέ δεν πρόκειται να παίξουν ζευγάρι κεντρικών αμυντικών σε σύστημα με 4 αμυντικούς γιατί είναι όλοι τους αργοί, ειδικά φέτος με τις βολίδες που έχουν όλοι μπροστά.

Έχω τον ιφ ruben diaz η ταχύτητα δεν αρκεί για εμένα, αν παίξεις με βαθειά αμυντική γραμμή και με τα Μπακ να μην ανεβαίνουν δεν χρειάζεται να έχει ταχύτητα 90 και επιτάχυνση 90 ο κεντρικός αμυντικός σου αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό γτ ο καθένας παίζει αντίστοιχα με τον δικό του τρόπο οπότε ψάχνει να βρει και παίχτες που να ταιριάζουν στο στυλ παιχνιδιού του.επισης το 90ταχυτητα το βγάζουν οι παίχτες χωρίς μπάλα όταν έχουν την μπάλα αυτό πέφτει οπότε και οι επιθετικοί αν δεν σ βγουν στην πλάτη είναι πιο αργοί 

Edited by Tolaras

14 minutes ago, Tolaras said:

Έχω τον ιφ ruben diaz η ταχύτητα δεν αρκεί για εμένα, αν παίξεις με βαθειά αμυντική γραμμή και με τα Μπακ να μην ανεβαίνουν δεν χρειάζεται να έχει ταχύτητα 90 και επιτάχυνση 900ο κεντρικός αμυντικός σου αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό γτ ο καθένας παίζει αντίστοιχα με τον δικό του τρόπο οπότε ψάχνει να βρει και παίχτες που να ταιριάζουν στο στυλ παιχνιδιού του.επισης το 90ταχυτητα το βγάζουν οι παίχτες χωρίς μπάλα όταν έχουν την μπάλα αυτό πέφτει οπότε και οι επιθετικοί αν δεν σ βγουν στην πλάτη είναι πιο αργοί 

Δεν μιλάμε για 90 speed/explosive power, αλλά για κάπου γύρω στο 85. Κανένα μαυρόμπαλο CB δεν είναι τόσο γρήγορο.

Φυσικά και εξαρτάται από το στυλ που παίζει ο καθένας αλλά αν για παράδειγμα φας γκολ και ο αντίπαλος βάλει κλασικά το πούλμαν μπροστά θα πρέπει αναγκαστικά να ανεβάσεις την ομάδα, τότε είναι που θες γρήγορα CB.

Έχω τον IF R.Dias 85 ο οποίος ανέβηκε στο 88 ή 89 δεν θυμάμαι πετώντας πάνω του τον ασημένιο που είχα, είναι με διαφορά το καλύτερο CB στο παιχνίδι κατά την άποψή μου.

Edited by BasilhsGR
  • Like 1

1 hour ago, Tolaras said:

Πιστεύεις πως κάποιος από αυτούς είναι καλύτερος από λεβελ 20 ως 30+ αντίστοιχους χρυσούς πχ balde bailey  batshuayi baloteli 

Τους έχω αυτούς ,εκτός από bailey..αλλά είναι φρέσκοι στην ομάδα ,δεν έχουν παίξει ..για αλλαγή καλοί είναι προς το παρών ,λεβελ 20 έτσι ..στο λεβελ τους είναι αψογοι ..balde που έχω αρκετο καιρό ,ήταν συνήθως D..Balotelli σίγουρα θα μπει και βασικός κάποια στιγμή ,ήδη κάνει καλά ματς ..batshuayi είναι μικρό λεβελ ακόμα ,ούτε αποστολή δεν έχει μπει . .

Αυτούς που γράφω τους ασημένιους τους έχω πάγκο ..μόνο μαξιμιν ακε παίζουν βασικοί και ο A.Toure μερικές φορές ..

Επίθεση έχω Mane Chalov IF δίδυμο ή Wesley IF

Τέλος να πω πως όλοι αυτοί που λέμε είναι καλοί για 3* 

Δες τους δίπλα δίπλα ολους (Balotelli level 20 Batshuayi level 21)

44590837_10209880362204202_4780010781804

44759915_10209880362044198_6378450060069

44573181_10209880361924195_5537411441067

44546771_10209880361324180_7398579267602

44545806_10209880361204177_9071291363777

Edited by folinpro