Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 19 Νέα, Trailers, Φήμες και ότι νέο υπάρχει!!!

Recommended Posts

15 minutes ago, broxopios said:

να επιλέγεις πόσους παίχτες να ειναι σε κόρνερ και φάουλ στην περιοχή

υπηρχε στο φιφα 14,τωρα θα το πασαρουν σαν νεα καινοτομια γιατι οπως εγραψα μερικες μερες πριν, δυστυχως ξεχναμε πολλα πραγματα.

47 minutes ago, TOL1S said:

υπηρχε στο φιφα 14,τωρα θα το πασαρουν σαν νεα καινοτομια γιατι οπως εγραψα μερικες μερες πριν, δυστυχως ξεχναμε πολλα πραγματα.

Υπήρχε ε; Δεν το θυμάμαι καθόλου. Στις τακτικές ήταν; 

βασικα εκανες ολοκληρο σεναριο το πως να κινηθουν οι παικτες

11 minutes ago, TOL1S said:

βασικα εκανες ολοκληρο σεναριο το πως να κινηθουν οι παικτες

Α μπράβο τώρα το θυμήθηκα. Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν ασχολήθηκα πολύ μαζί του. Νομίζω ότι είναι άλλο πράγμα αυτό που θα δώσουν. Στο 14 ήταν πολύ αναλυτικό και αρκετά μανατζερίστικο στοιχείο. Σε ένα τέτοιο ποδοσφαιράκι θες ναι μεν σχετικό βάθος στις τακτικές, αλλά να γίνονται και γρήγορα οι ρυθμίσεις. Βέβαια είναι πολύ πιθανό να πάνε άπατο και αυτές ρυθμίσεις που ανέφεραν. 

Εχω δει ελαχιστα gameplay του 19 και θυμιζει αρκετα 16 (βαρυτητα και control της μπαλας. Κατι που ποναγε παρα πολυ στο online. Αν ειναι να μπω online και να μην μπορει ουτε να στριψει ο παιχτης δεν υπαρχει λογος. Και φυσικα παντα στο online στο 80% των games παντα εγω εχω lag. Αν το διαπιστασω αυτο και στο demo δεν το αγοραζω φετος. Και να πεις ρε γαμωτο οτι αλλαζει κατι παρα πολυ στα γραφικα. Μετα την αλλαγη της μηχανης (15 στο pc 14 στις κονσολες) πανω κατω τα ιδια ειναι. Οχι οτι ειναι ασχημα αλλα στο gameplay δεν μπορυν να καταληξουν καπου. Εαν ειναι να δινουν feedback οτι φετος κολλαει ή ειναι πολυ γρηγορο τι να κανουν και αυτοι. Αιντε να δουμε. Μονο στο demo θα καταλαβουμε τι πραγματικα γινεται.

Κυριοι, μην περιμενετε πολλα απο το ον λαιν το Ελληνικο. Οπως ειπε και ο Κος Aris, "ειμαστε πισω στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ στην Ελλαδα και γι αυτο και δεν υπαρχουν Ελληνες στους ΤΟΡ 100". Και συμφωνω απολυτα. Αλλα θα πω οτι δεν ειμαστε πισω, αλλα πισω κι απ τον Ηλιο. Καρβουνο καιμε, με ατμομηχανη παμε. Αραγε στο ον λαιν, ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ(μας) ειναι υποκειμενικες. Μολις θα εχουμε(στην Ελλαδα) ενα αξιοπιστο και σωστο Ιντερνετ τοτε να μιλησουμε για ον λαιν...........Ολα τα αλλα θα ειναι για εσωτερικη καταναλωση και συζητηση.

Εγώ απο τότε που έβαλα vdsl είμαι πολύ ευχαριστημένος από online. Τώρα θα μου πεις οι άλλοι έχουν 100, 200mb κ 5g...

οταν θα βαλουν σερβερ στην ελλαδα τοτε και με 2αρι ιντερνετ θα εισαι μαγκας

1 hour ago, broxopios said:

Εγώ απο τότε που έβαλα vdsl είμαι πολύ ευχαριστημένος από online. Τώρα θα μου πεις οι άλλοι έχουν 100, 200mb κ 5g...

Έτσι. Εμείς με 6mb και 0,6g....που πάμε βρε οι κακομοιρηδες;;;;; 

Να μην ξαναπώ για τον Ιππόδρομο με την φοράδα και την γκαστρωνενη γαϊδούρα.....

44 minutes ago, TOL1S said:

οταν θα βαλουν σερβερ στην ελλαδα τοτε και με 2αρι ιντερνετ θα εισαι μαγκας

Όταν θα βάλουν σερβερ στην Ελλάδα.........ΟΤΑΝ

Καλημέρα, εγώ θα πω απλά οτι για να εκτιμήσεις το online του Fifa πρέπει να παίξεις καμια 500αριά ματσάκια PES.

Μετά να δεις πως θα σου φανεί....όαση 😂

1 hour ago, stratisd said:

Καλημέρα, εγώ θα πω απλά οτι για να εκτιμήσεις το online του Fifa πρέπει να παίξεις καμια 500αριά ματσάκια PES.

Μετά να δεις πως θα σου φανεί....όαση 😂

Το φίλτρο στο 3 ή στο 4 Στρατή και η οικογένεια να μην βλέπει ταινία, με ψευτοVDSL σε μένα το PES δεν έχει καθόλου lag.

Εκτός αν λες για gameplay. Εκεί είναι υποκειμενικό το θέμα. 

21 hours ago, vagoe said:

Κυριοι, μην περιμενετε πολλα απο το ον λαιν το Ελληνικο. Οπως ειπε και ο Κος Aris, "ειμαστε πισω στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ στην Ελλαδα και γι αυτο και δεν υπαρχουν Ελληνες στους ΤΟΡ 100". Και συμφωνω απολυτα. Αλλα θα πω οτι δεν ειμαστε πισω, αλλα πισω κι απ τον Ηλιο. Καρβουνο καιμε, με ατμομηχανη παμε. Αραγε στο ον λαιν, ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ(μας) ειναι υποκειμενικες. Μολις θα εχουμε(στην Ελλαδα) ενα αξιοπιστο και σωστο Ιντερνετ τοτε να μιλησουμε για ον λαιν...........Ολα τα αλλα θα ειναι για εσωτερικη καταναλωση και συζητηση.

Καλησπερα , συμφωνω οτι ειναι προβληματικο ειδικα σε σχεση με το εξωτερικο.....αλλα να σε διορθωσω , εχουμε Ελληνες στους top100... και φετος μαλιστα 3 η 4!!!.....

Υ.Γ. sorry  τωρα το ειδα , δεν ηταν δικη σου δηλωση , αλλα αφου συμφωνεις , κολλαει η διαψευση μου! :victory: φιλικα παντα

3 hours ago, manostav said:

Καλησπερα , συμφωνω οτι ειναι προβληματικο ειδικα σε σχεση με το εξωτερικο.....αλλα να σε διορθωσω , εχουμε Ελληνες στους top100... και φετος μαλιστα 3 η 4!!!.....

Υ.Γ. sorry  τωρα το ειδα , δεν ηταν δικη σου δηλωση , αλλα αφου συμφωνεις , κολλαει η διαψευση μου! :victory: φιλικα παντα

Να σε διορθώσω ότι αυτοί που υπάρχουνε είναι Έλληνες της διασποράς.....

Να σαι σίγουρος όμως ότι εάν παίζαμε με το ίντερνετ του εξωτερικού.....θα χαμε....πολλού περισσότερους....

15 minutes ago, vagoe said:

Να σε διορθώσω ότι αυτοί που υπάρχουνε είναι Έλληνες της διασποράς.....

Να σαι σίγουρος όμως ότι εάν παίζαμε με το ίντερνετ του εξωτερικού.....θα χαμε....πολλού περισσότερους....

Κι εγώ και για άλλα δύο παιδιά που ξέρω σίγουρα , δεν είμαστε στο εξωτερικό.....μιλάω για τη λιστα στο manual...

55 minutes ago, manostav said:

Κι εγώ και για άλλα δύο παιδιά που ξέρω σίγουρα , δεν είμαστε στο εξωτερικό.....μιλάω για τη λιστα στο manual...

Για που λες τωρα;; για πσ4 ultimate δεν λεμε;;;

15 minutes ago, vagoe said:

Για που λες τωρα;; για πσ4 ultimate δεν λεμε;;;

Για seasons μιλούσα ,όχι ultimate...

23 minutes ago, manostav said:

Για seasons μιλούσα ,όχι ultimate...

Όχι όχι......για ultimate λέω Παύλο. Στο σισονς, σε ότι αφορά στην Ελλάδα, τα πράγματα είναι τρις χειρότερα.....με σεβασμό πάντα. ........

43 minutes ago, vagoe said:

Όχι όχι......για ultimate λέω Παύλο. Στο σισονς, σε ότι αφορά στην Ελλάδα, τα πράγματα είναι τρις χειρότερα.....με σεβασμό πάντα. ........

Στο seasons  στη μανιουαλ κατηγορία , έχει 3 Έλληνες στους πρώτους 50!!

Ένα ενθαρρυντικό άρθρο. Το μόνο ανησυχητικό είναι ότι πάντα τέτοια περίοδο διαβάζουμε ανάλογα άρθρα χωρίς να έχουν τον ίδιο αντίκτυπο στο μοχλό. Αξίζει όμως ανάγνωσης.

http://www.dailymail.co.uk/sport/esports/article-5849163/FIFA-19-changes-make-important-game-years.html

11 hours ago, broxopios said:

Ένα ενθαρρυντικό άρθρο. Το μόνο ανησυχητικό είναι ότι πάντα τέτοια περίοδο διαβάζουμε ανάλογα άρθρα χωρίς να έχουν τον ίδιο αντίκτυπο στο μοχλό. Αξίζει όμως ανάγνωσης.

http://www.dailymail.co.uk/sport/esports/article-5849163/FIFA-19-changes-make-important-game-years.html

Nαι κι εγω ειμαι της αποψης...οτι το παιχνιδι καθε φορα εχει μικροαλλαγες....ωστε να δικαιολογει και χρονο και χρημα....μπορει να γινεται ισως λιγο πιο πολυπλοκο....''ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΡΩΝΕΙ''.

edit: κραταω αυτες τις σειρες βεβαια...

This is the first time in years that the gameplay changes have felt actually game-changing. After FIFA 18’s issues, the entire defending mechanism in FIFA 19 has been rebuilt from the ground up and the game benefits exponentially from doing so.
As someone who has always been absolutely horrendous at defending in FIFA, it’s some achievement on EA’s side that I actually now enjoy tackling in the game and can have fun while not in control of the ball.

2 hours ago, Platini_Athens said:

edit: κραταω αυτες τις σειρες βεβαια...

This is the first time in years that the gameplay changes have felt actually game-changing. After FIFA 18’s issues, the entire defending mechanism in FIFA 19 has been rebuilt from the ground up and the game benefits exponentially from doing so.
As someone who has always been absolutely horrendous at defending in FIFA, it’s some achievement on EA’s side that I actually now enjoy tackling in the game and can have fun while not in control of the ball.

E καλα... καθε χρονο ακουω για "completely different game" και λουζομαστε το ιδιο παιχνιδι

2 hours ago, flokiman said:

E καλα... καθε χρονο ακουω για "completely different game" και λουζομαστε το ιδιο παιχνιδι

Το ξέρω ρε Στέφανε αλλά δεν μπορώ να βασιστώ πλέον στην ΚΟΝΑΜΙ. Θα μου πεις μπορώ να βασιστώ στην ΕΑ?

Χριστέ μου σε τι κόσμο θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας :)

5 hours ago, flokiman said:

Κριτικαρεις το FIFA συνεχως και ασταματητα ρε φιλαρακι αλλα πες μου σε παρακαλω, παιζεται το Προ?

Ειλικρινά τωρα....

13 minutes ago, ELBarto-3- said:

Κριτικαρεις το FIFA συνεχως και ασταματητα ρε φιλαρακι αλλα πες μου σε παρακαλω, παιζεται το Προ?

Ειλικρινά τωρα....

Κατ'αρχην κουλ. Δεν κριτικαρω εσενα, κριτικαρω ενα παιχνιδι, ουτε παιδι σου ειναι, ουτε πνευματικο σου προιον.
Και ναι το κριτικαρω γιατι το FIFA 18 εχει μεσα πραγματα απαραδεκτα.
Εχει και πολυ καλα, αλλα καποια ανεπιτρεπτα, οπως πχ η μπαλα ειναι παρα πολυ μικρη σε μεγεθος, τα σωματα δεν ειναι δεμενα με τα ποδια κτλ, τα ποδια μπερδευονται μεταξυ τους (εννοω του ιδιου παιχτη) κτλ. ΚΑι δεν ειναι υπερβολες, αλλα και γνωμες φιλων που δεν ασχοληθηκαν ποτε με ποδοσφαιρακι, το εβαλαν ειπαν για καποια πραγματα ουαου, αλλα η συνολικη αισθηση δεν τους εψησε.
Παραδειγμα:

Το παραπανω φαινομενο συμβαινει σε καθε ματς και οχι λιγες φορες. 

Στο διαταυτα, δε θα ζηταω αδεια για να πω γνωμη, τα downvote ειναι ελευθερα.
Αν το φορουμ ειναι μονο για να λεμε "τελειο παιχνιδι!" δεν εχει λογο υπαρξης. Να πω τελειο για να ικανοποιησω αυτους που τους αρεσει; 
Γιατι το παιρνετε καποιοι προσωπικα το θεμα; Διαφωνειστε, επιχειρηματολογηστε, η απλα προσπεραστε.
Και παντα (σχεδον παντα) το γραφω οτι ολα οσα λεω ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ, ουτε την επιβαλω, ουτε ομως θα μασησω να την πω.

ΥΓ: Το PES 2018, μια χαρα παιζοταν. 250 ωρες περιπου εχω παιξει. Ειχε μια μονοτονιλα, το ομολογω, ηταν καπως αυστηρο και οχι χαλαρο, αλλα ηταν η πιο τιμια προσπαθεια της ΚΟΝΑΜΙ τα τελευταια 7-8 χρονια.

Το PES 2019 δεν νομιζω να παιζεται (εξηγω στο αναλογο τοπικ) και ελπιζω στο FIFA φετος, μηηηπως καποια πραγματα διορθωθηκαν

@flokiman Δε χρειαζεται να κουλαρω, δεν ειχα νευρα ποτε στην συζητηση.....ουτε ανεφερα πουθενα οτι με κριτικαρεις προσωπικά.Λιγο ατοπο το πρωτο σχολιο.

Τωρα ουδεποτε ειπα οτι το παιχνιδι ειναι τελειο, ιδιαιτερα εγω.
Απλα οτι βλεπω απο σενα συγκεκριμενα ειναι αρνητικα σχολια για αυτο ειπα να το αναφερω.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...