Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 19 Νέα, Trailers, Φήμες και ότι νέο υπάρχει!!!

Recommended Posts

2 hours ago, Bakogoal said:

Πρώτα από όλα να πω ένα μεγάλο στα @@ μου για τα δύο footie games. 

Πάμε τώρα στο ζουμί. 

Το λέω για δύο τρεις εδώ που τους θεωρώ παλαιουρες και φιλαράκια. 

Αφού γουσταρετε τακτικές και συστήματα ελάτε για PES.

Βαγκοε μου...Στρατή μου...Αλέξη μου...Πλατινι μου...Βροχο μου (καλά εσύ έρχεσαι)

Αφήστε τα φρου φρου...ωραία είναι και εγώ τα γουστάρω. 

Ελάτε όμως, έστω να δείτε τι χάνετε. 

Να ξέρετε όμως. Δεν έχει 10 κάρτες για καθε παίκτη....έχει αλλά πράγματα...έχει trainers, managers με πίεση ψηλά...με αντεπίθεση...με ΤΑΚΤΙΚΕΣ που λειτουργούν. 

Έχει και lag cheaters, να ξέρετε! 

Κυριάκο θες να σου πω την πάσα αλήθεια;;;;....για μένα. Έχω να παίξω το προ από το 16'. Αυτό το πράγμα που έπαιξα ξέρεις τι είπα;;; " πολύ πλαστικό για να είναι αληθινο" ξέρεις τι μου είπε ένα 11χρονο φιλαράκι....τότε;;; " νιώθω ότι παίζω με πλαστικές κουκλες"......δεν του είπα τίποτα......γέλασα(μειδιασα......έλα Στρατή. ......)και του είπα " δλδ ;;;;" και μου λέει ......"ΨΕΎΤΙΚΟ. ......ΕΝΤΕΛΩΣ". Λέω " από μικρό κι από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια ". Και από τότε δεν ξαναπαιξα. Θα μου πεις λάθος;;; Θα σου πω.....Ίσως ναι. Όμως ως ποδοσφαιροφαγος γουστάρω Φιφα, επειδή μου βγάζει....πιο πολύ ποδοσφαιριλα.....με τα καλά του και τα πολλά κακα του ......αλλά πλέον......φιφα και μόνο. Άλλωστε ΔΕΝ έχω και άλλο χρόνο και χώρο για άλλη αγάπη.....που λέει και το τραγούδι.

16 hours ago, vagoe said:

Κυριάκο θες να σου πω την πάσα αλήθεια;;;;....για μένα. Έχω να παίξω το προ από το 16'. Αυτό το πράγμα που έπαιξα ξέρεις τι είπα;;; " πολύ πλαστικό για να είναι αληθινο" ξέρεις τι μου είπε ένα 11χρονο φιλαράκι....τότε;;; " νιώθω ότι παίζω με πλαστικές κουκλες"......δεν του είπα τίποτα......γέλασα(μειδιασα......έλα Στρατή. ......)και του είπα " δλδ ;;;;" και μου λέει ......"ΨΕΎΤΙΚΟ. ......ΕΝΤΕΛΩΣ". Λέω " από μικρό κι από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια ". Και από τότε δεν ξαναπαιξα. Θα μου πεις λάθος;;; Θα σου πω.....Ίσως ναι. Όμως ως ποδοσφαιροφαγος γουστάρω Φιφα, επειδή μου βγάζει....πιο πολύ ποδοσφαιριλα.....με τα καλά του και τα πολλά κακα του ......αλλά πλέον......φιφα και μόνο. Άλλωστε ΔΕΝ έχω και άλλο χρόνο και χώρο για άλλη αγάπη.....που λέει και το τραγούδι.

11 χρονος ο υιός. Τι θα έλεγε χεχε...

Εγώ για τακτικές και χαρντκοριλα πήγα να πω κάτι άλλα...

1 hour ago, TOL1S said:

μεγαλυτερη φωτο

Dfde8lpV4AATfFa.jpg

Τα βελάκια πάνω κάτω δεξιά αριστερά......δε μαρέσουν..+ το + στη μέση. Τι θέλει να πει ο "ποιητης";;;. (Πάλι βλέπω ΟΡ τον Μερτενς με τον martial).

19 hours ago, vagoe said:

Κυριάκο θες να σου πω την πάσα αλήθεια;;;;....για μένα. Έχω να παίξω το προ από το 16'. Αυτό το πράγμα που έπαιξα ξέρεις τι είπα;;; " πολύ πλαστικό για να είναι αληθινο" ξέρεις τι μου είπε ένα 11χρονο φιλαράκι....

Γιωργαρε ... δεν περιμενω προσωπικα για το προ απο το παιδι να πει ακτιμηση γιατι δεν εχει απλα μετρο συγκριση εμπειρο

Και του φαινοταν του παιδιου αληθινο το φιφα με τα ποδαρακια ?

Απλα δεν κατεβασες το free να δεις να δωσεις χημειες να παιξεις με διαφορα λεβελς ομαδων ν αεπιραατιστεις με συστηατα κλπ

Αυτα που βλεπω εδω τα εχει το προ χρονια

δλδ πχ θα πατας μια κατω και μια αριστερα βελακι και θα παιζει οφσαιντ τραπ;;;;;;;;

ναι,εχουν χωρισει τις τακτικες σε επιθεση και αμυνα,πατας πανω ενεργοποιεις την επιθεση και μετα επιλεγεις μια απο τις 4 τακτικες,το εξτρα στραικερ ειναι το all out attack,διοτι  ο παικτης που θα παει επιθετικος ειναι ο κεντρικος αμυντικος αυτο δλδ που εκανε η επιλογη του all out attack που οπως ακουσα εχει αφαιρεθει φετος μαζι με το park the bus την οποια ομως δουλεια του λεωφορειου μαλλον θα την κανει η εντολη striker drop back στ οποιο ο επιθετικος θα γυριζει να παιξει στην αμυνα ,με απλα λογια αλλαξε το ονομα της τροικας σε θεσμους.

Βλεπω λιγο αντιγραφη του Pro στο θεμα με τις τακτικες και λιγακι σε καποια animation.. Δεν ξερω αν φανηκε μονο σε εμενα αυτο!

3 hours ago, de_paizei said:

Γιωργαρε ... δεν περιμενω προσωπικα για το προ απο το παιδι να πει ακτιμηση γιατι δεν εχει απλα μετρο συγκριση εμπειρο

Και του φαινοταν του παιδιου αληθινο το φιφα με τα ποδαρακια ?

Απλα δεν κατεβασες το free να δεις να δωσεις χημειες να παιξεις με διαφορα λεβελς ομαδων ν αεπιραατιστεις με συστηατα κλπ

Αυτα που βλεπω εδω τα εχει το προ χρονια

Λρυτερη, μαλλον δεν έδωσα να καταλάβαιτε και παρεξηγηθηκα. Εξ υπακουεται ότι το παιδί, τότε,  έπαιζε και τα 2......(έφοσον ο μπαμπας ήταν.....κάργα φαν μποι του προ ετσι;;;;.....)ποδοσφαιρακια.

Επίσης εξ υπακουεται ότι μια γνώμη-άποψη παιδιού δεν είναι πανάκεια......αλίμονο . Εγώ είπα ότι είχα την ίδια αίσθηση με το παιδί......Αυτά.

Οι τακτικές του προ με του φιφα;;; δεν μπορώ να πω άποψη διότι δεν γνωρίζω για προ. Εάν όμως επαληθευτουν τα σενάρια για αλλαγή in game τακτικες-εντολές κτλ στο φιφα, πιστεύω ότι θα είναι εξαιρετικό.

Ενα ακόμα arcade παιχνίδι. Ρεαλισμό δεν περιμένω, θα το πάρω γιατί δεν έχω κάτι καλύτερο να βγάλω την χρονια. ΕΑ κ Ubisoft τα τελευταία χρόνια ζουν στο μέτριο με μόνο στόχο το γρήγορο κέρδος. Όλα αυτά που λανσάρουν τα μισά δεν θα τα καταλαβαίνουμε. Πέρυσι είχαν τις σεντρες κ καλά ανάθεμα αν κατάλαβε κανείς τις αλλαγές. 

Γράφουμε για τακτικές...ποιο το νεο;

Τακτικές υπάρχουν ήδη με τα βελάκια 60% ιδιες με αυτές που βλέπετε.

Πατήστε πανω για επιθετικές και κάτω για αμυντικές και μετά το αντίστοιχο βελάκι.

Καλά για τις σέντρες που είπε ο φίλος παραπάνω, μπορώ μόνο να γελάσω. Στα αντίστοιχα promo του 2018 διαφήμιζαν "και καλά" τις σέντρες, την τροχιά που παίρνει η μπάλα, τη κίνηση των επιθετικών για κεφαλιά κ.α. πολλα, βγαίναν ολοι τότε οι γιδοβοσκοί στο youtube και "ανησυχούσαν" μην είναι OP και καταστραφεί το "διαμάντι" της ΕΑ και που καταλλήξαμε;

Νοέμβριο μήνα να διαφημίζεται σε όλα τα youtube κανάλια το narrow formation (4312 κλπ) σαν OP και να μην υπάρχει παιχνίδι απο τις πτερυγες ούτε για δείγμα. Ολοι R1+X για 1-2 απο το κεντρο. Τραγικό παράδειγμα τα events των πρωταθλητων πριν λίγες ημερες.

Υπομονή παιδιά, υπομονή απο Οκτώμβρη θα εχουμε δείγματα των νεων exploits. 40 χρόνια φουρναρης...εχω δεί υποσχεσεις 😛

Τι να περιμενει κανείς απο ενα ποδοσφαιράκι που στα β ημιχρονα σου μετατρέπει την Μπαρτσελόνα σε... Μηχανιώνα ωστε να μπορέσει ο αμπαλούλης στην άλλη άκρη της γραμμης να βγάλει ευκαιριες επηδη κλαιγετε  που ειναι πίσω στο σκορ και που δεν μπόρεσε να κάνει ούτε ευκαιρια σε ολο το α' ημίχρονο?

Θα το αγοράσω το 19 απλα απο συνηθεια αλλα αν ειχα μπροστά μου το team της ΕΑ θα τους εφτηνα κατάμουτρα.

10 hours ago, TOL1S said:

DfgTqUJW4AIG3sh.jpg

Κρίμα τα παιδιά. Τα βλέπω και τα λυπάμαι κι ας είναι απλά digital players. Οι ανορεξικες μαριονέτες ξύπνησαν και είναι έτοιμες για ping pong. Ειδικά ο Reus, δείτε χεράκι. Ένα βήμα πριν λιποθυμήσει απ' την πείνα είναι. 

2 γενιες κονσολων τώρα , ίδια αποκρουστικα μοντέλα. Άντε να τις εκατοστησεις ΕΑ. 

Μου αρεσει φετος,που δεν πολυασχολουνται σε τοπικ του φιφα για τις αδειες,ποια πρωταθληματα,ποιες οργανωσεις,ποια γηπεδα,αλλα τι γκειμπλει και τι μπαλονι θα παιξουμε?

Ειναι μια θετικη εξελιξη.Το κατευχαριστηθηκα το 18 και περιμενω νεα για το 19 και φυσικα το λιγοτερο που με ενδιαφερει ειναι οι αδειες.

9 hours ago, alexisss13 said:

Κρίμα τα παιδιά. Τα βλέπω και τα λυπάμαι κι ας είναι απλά digital players. Οι ανορεξικες μαριονέτες ξύπνησαν και είναι έτοιμες για ping pong. Ειδικά ο Reus, δείτε χεράκι. Ένα βήμα πριν λιποθυμήσει απ' την πείνα είναι. 

2 γενιες κονσολων τώρα , ίδια αποκρουστικα μοντέλα. Άντε να τις εκατοστησεις ΕΑ. 

Καλημερα. Κι ομως...ενω εχεις δικιο για τον Ροις....τα υπολοιπα δεξια χερια δεν φαινονται τοσο χαλια παραμορφωμενα. Μπορει να συμβαινει κατι αλλο στην φωτο....;;;....λεω εγω τωρα.....

Παιδιά γνωρίζει κανεις αν θα έχει απλό παιχνιδι champions league ( εννοώ kic-off ) φιλικό ? 

51 minutes ago, Babis103 said:

Παιδιά γνωρίζει κανεις αν θα έχει απλό παιχνιδι champions league ( εννοώ kic-off ) φιλικό ? 

Προφανώς θα έχει.

7 minutes ago, stratisd said:

Προφανώς θα έχει.

Εξαρταται, εαν θα περασεις τον 2ο ή τον 3ο προκριματικο. Επισης παιζει ρολο η βαθμολογικη συγκομιδη των 5 τελευταιων ετων.

hans zimmer ειναι κορυφη ρε σεις
Soundtrack απο ταινιες οπως 
interstellar
πειρατες της καραιβικης
batman the dark knight
lion king
μονομαχος
blade runner
superman
spiderman 
sherlock holmes
hannibal 
mission impossible

Και πολλα αλλα.. Τι περιμενες....Ο τυπος ειναι κορυφη

Ναι ρε Στέφανε, ειδικά το soundtrack από interstellar το λάτρεψα. Μαζί με την ταινία.

Επειδή τις προηγούμενες μέρες μονοπώλησε το ενδιαφέρον το pes με τα live-streaming, έκατσα και διάβασα, άκουσα εντυπώσεις για το fifa 19. Αυτό που βγαίνει ειναι για ένα παιχνίδι που δίνει βαρύτητα στο να ανοίξει το skill gap, και να δώσει στον χρήστη περισσότερη βαρύτητα. Στην αρχή δε μου άρεσε σαν ιδέα, αλλά αν δεν παρακάμπτει τα στατιστικά των παιχτών, αλλά προσθέτει μια παραπάνω δυναμική στο μοχλό, ίσως δεν ειναι τόσο κακό. 

Επίσης βγαίνει ότι οι νέες τακτικές δίνουν αρκετό βάθος στο gameplay, πολύ σημαντικό κυρίως για το fifa που ειναι αρκετά αδύναμο σε αυτόν τον τομέα. Παραμετροποιησεις όπως το να αλλάζεις συστήματα μέσα στο ματς, να επιλέγεις πόσους παίχτες να ειναι σε κόρνερ και φάουλ στην περιοχή, παιχνίδι απο τα πλαγιά ή βαρύτητα στο κέντρο και αρκετά ακομη, σίγουρα αν εφαρμοστούν σωστά θα δώσουν το αλατοπίπερο που χρειάζεται το παιχνίδι. Αρκετά στοιχεία από το προ, αλλά για μας τους ποδοσφαιρόφιλους μόνο όφελος εχει. 

Πάνω στις νέες τακτικές αλλά και το αλλαγμένο (νέο στοιχείο) κοντρόλ των παιχτών, ο Riviera, υπεύθυνος για το gameplay στο fifa, είπε οτι βελτιώνεται/αλλάζει πολύ το παιχνίδι στο κέντρο και πλέον δε θα ειναι ένα ματς του στυλ πασα, πασα, σουτ, γκολ, αλλά πιο πολύ σκέψη στο πως θα επιτεθώ, πως παίζει ο αντιπαλος και πως θα προσαρμοστώ τις τακτικές. Πολύ περίεργα για φιφα αυτά, αλλά αν ισχύουν σε κάποιο βαθμό, θα έχει πολύ ενδιαφέρον. 

Βεβαια όλα αυτά πρέπει να τα διαπιστώσουμε κι εμείς. Η ΕΑ μπορεί να πλασάρει οτι θέλει.

Άντε πάμε για το 2ο ημίχρονο στο Μουντιάλ. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...