Jump to content
broxopios

PES 2019 - Discussion Topic

Recommended Posts

Για το myclub δεν βλέπω αλλαγές πλην των διαφορετικών καρτών και αρχίζω και απογοητευομαι. Με τη ρουλέτα στο χέρι θα μείνουμε πάλι 

• Like 1

Λογικά θα υπάρχει και η ρουλέτα,  θα μπορουμε ομως και να αγοράζουμε παικτες παράλληλα με κάποιο νεο συστημα. 

Παρατηρω 7αστερο premium manager 75+, αλλαζει δηλαδη και το status των παικτών. 

• Like 1

Με αυτη την τιμη η κοναμι απευθυνεται μαλλον στους παραδοσιακους οπαδους του προ διοτι απο την απεναντι οχθη ουτε με καραμπινα δε προκειται να σταυρωσει πελατη...τωρα αυτες οι ψαρωτικες για μια ακομη χρονια υποσχεσεις κ κινησεις μενει να δουμε πως θα λειτουργησουν μεσα στο παιχνιδι σε ολες τις συνθηκες...κ φυσικα οταν-κ μονο τοτε-βγει το τελικο προιον.(να δουμε κατα ποσο ιδιο θα ειναι).

Edited by Akis_Varg
  • Like 2

Η ακριβη εκδοση για ps4 θα ειναι μονο για online και οχι στη φυσικη μορφη ? Ελεος

Edited by de_paizei
  • Like 1

Εδώ κολλάει το... πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικά μας θα ναι. The snow is our μπίτσιζ!

• Like 2
  • Haha 1
  • Dislike 1

ναι τα δίχτυα κάθονται διαφορετικά, τώρα περί του πως κουνιούνται, δε μπορώ να εκφέρω άποψη...

εκείνο που παρατήρησα επίσης στο της τρεηλερ είναι ότι η θέση του ήλιου αλλάζει, άρα αλλάζει κ ο φωτισμός του γηπέδου κατά τη διάρκεια του αγώνα...λογικα

από αυτά που διάβασα θέλω πολύ να δω πως συμπεριφέρεται η μπάλα και τα καινούρια animation...

Για leagues δεν είπαν τίποτα;

• Like 1

εγω ενα ξερω και βλεπω εδω μεσα αλλα και παντου..ολοι κραζουν το προ εδω και χρονια και λενε φιφα και φιφα, αλλα μολις βγαινουν νεα του προ ολοι τα τσεκαρουν, με την ελπιδα μπας και ξαναπαιξουν προ, γιατι ολοι μεσα τους θελουν το προ, αλλα ξενερωνουν και παιζουν φιφα καθε χρονο....μεσα τους ομως, ΟΛΟΙ βραζουν για προ, η νοσταλγια ειναι τοσο δυνατη που απαξ και η κοναμι βγαλει ενα πραγματικα καλο προ, θα το παρουν ΟΛΟΙ μετα και τελος το φιφα, αν το προ ειναι τοσο καλο φετος, θα χεστουν και οι δυσκιλιοι, θα χορεψουν και οι κουτσοι, θα σπερνει θα θεριζει και θα μπισταει το προ, επισης θα ελευθερωθουν οσοι εχουν μπαστακωμενες οντοτητες 4ης διαστασης πανω απο τα κεφαλια τους, επιτελους θα γινει η αλλαγη...μακαρι....το ελπιζω...η ελπιδα για ενα προ που θα ειναι τουμπανο ΠΑΝΤΑ θα υπαρχει! 

• Like 1
  • Haha 1

Κυριε Ροναλντο...δεν εχετε κ πολυ αδικο αλλα παντε να τα πειτε και απο το αλλο τοπικ αυτα!:D

Edited by Akis_Varg
  • Like 1
  • Haha 1

Προσωπικά το μόνο ενθαρρυντικό που κράτησα από τις σημερινές ανακοινώσεις, είναι το νέο stamina system. Στην ουσία ένα ανύπαρκτο στοιχείο τα τελευταία χρόνια, ανακοίνωσαν ότι το δούλεψαν. Θα δείξει στην πράξη, αλλά είπαν ότι πέρα από το ότι θα φαίνεται (με animation του παίχτη ότι κουράστηκε), θα έχει αντίκτυπο και στο gameplay. Ελπίζω επίσης να έχουν διπλό σύστημα κούρασης όπως στο FIFA. Να μην μπορείς δηλαδή να σπριντάρεις ασταμάτητα όπως συμβαίνει τώρα. Εντάξει θα πω ψέματα αν πω ότι δεν έχω μια κρυφή αγωνία για αυτό που ανέφεραν για το πως θα αλληλεπιδρά ο παίχτης ντριμπλάροντας και με τη μπάλα στα πόδια αλλά και η βελτιωμένη φυσική μπάλας.

Σίγουρα ο φωτισμός είναι σούπερ και αρκετά βελτιωμένος σε σχέση με πέρυσι. Έχουμε και χιόνι... ουυυυυ γλέντια (άσχετα αν σπανίως παίζω σε χιόνια και μιας και δεν ασχολούμαι πλέον με ML, μάλλον άπατο θα πάει για μένα).

Αν έχει real time φωτισμό έχουμε εξέλιξη κι εκεί. Αν και προσωπικά θα προτιμούσα real time weather, αλλά οκ. 

Επίσης δεν βάλανε για ακόμη μια χρονιά φυσική στις φανέλες. Δεν πειράζει θα το παρουσιάσουν ως νέο στοιχείο του χρόνου λογικά. Βέβαια στο 14 ήταν σούπερ αλλά οκ. Μη μας τα δώσουν όλα με τη μια. Εδώ 10 χρόνια περιμέναμε για το χιονάκι.

Τώρα για τα δίχτυα δεν ξέρω κατά πόσο πολύ θα είναι βελτιωμένα. Σίγουρα φαίνεται μια αλλαγή, αλλά παρατήρησα στο σουτ του Κουτίνιο, ότι η μπάλα πάει στο γάμα και πάλι παίρνει αυτή την απαράδεκτη τροχιά προς τα πλάγια (προ κέντρο του τέρματος). Αντί η μπάλα να τινάξει τα δίχτυα και να βγει προς τα έξω με σκάσιμο στο έδαφος. Ναι net fetishist εδώ :).

Για τα σουτ δεν ξέρω. Όπως είπα θέλω τα στατιστικά να παίζουν ρόλο και όχι απλά τα traits. Τα traits μπορεί να είναι υποστηρικτικά για να δίνουν ακόμη περισσότερο βάθος και να αυξάνουν το individuality. Για παράδειγμα το knuckle shot που κάνει ο Κουτίνιο οκ. Δε μπορούν να το πετύχουν όλοι οι παίχτες. Το δέχομαι να υπάρχει σαν trait. Όμως η τεχνική, η ευστοχία, η δύναμη, το φάλτσο είναι παράγοντες που πρέπει να καθορίζονται από τα στατιστικά. Αυτό δε βλέπω στο σύγχρονο προ και δυστυχώς το ίδιο ισχύει για τις πάσες που έλεγα χθες. Νιώθω ότι όλοι οι παίχτες πασάρουν το ίδιο. Ίδια ευστοχία, ίδια λάθη, κανένα individuality. Γι αυτό είπα ότι μου δίνει την εντύπωση για ένα basic παιχνίδι, που ναι μεν έχει καλά στοιχεία, αλλά δεν έχει βάθος. 

Αλλά όπως είπε ο Ρονάλντο πιο πάνω, πάντα θέλουμε να ελπίζουμε με το προ. 

• Like 3

Απο τα 6 δευτερολεπτα gameplay βλεπω παλι οτι το σουτ του κουτινιο, οκ παιρνει τροχια ανοδικη, αλλα....ρε γμτ παλι ειναι χαρακας ευθεια. Μηδεν φαλτσο.
Τα γραφικα δεν μπορω να πω οτι ειναι τρελη αναβαθμιση απο τα περσινα, ισως λιγο το γρασιδι πιο λεπτομερες.
Πραγματικα στα λογια μια χαρα τα ειπαν, αλλα αν δε δουμε λιγο gameplay δε βγαινει ακρη.
Τωρα  να υποθεσω στην Ε3 μονο ετσι; και αν...

• Like 3

Μονο εγω ειμαι εριστικος στο τοπικ του φιφα?Για ριξε μια ματια στα ποστ των αλλων.Απλα επειδη αναφερθηκε σε καποιο ποστ του PES 18 προσφατα,για παλια μελη του φορουμ,που γραφανε και δεν γραφουν αλλο.

Κοιταζα λίγο το general discussion topic του 2017v.2 μιας και η κουβέντα στο 2018 εχει πάρει φωτιά :p:p .Δεν το ειχα διαβάσει περσι το τοπικ πριν τον Μαρτιο γτ ημουνα σε περιοδο που αλλαξα πόλη λόγω δουλειάς ,μετακομιση νεα αρχη αγχος κ τ σχετικα δεν ειχα κ νετ κ απο φεβρουαριο-μαρτιο που αγόρασα κ πσ4  πηρα  και το 2017 ,διαβάζοντας τοτε τις κριτικες καποιων μελών που το θεωρουσαν ισάξιο ή και ανώτερο απο 5,6.

Εχω φτασει στη σελιδα 11 τωρα κ μου κανει εντύπωση ποσο εκρηκτικα μεταμορφωθηκε δημογραφικα η κοινοτητα μέσα σε εναμιση χρονο.Στο τοτε,Οκτωβριος-Νοέμβριος 2016,,π εχω φτάσει την αναγνωση ποσταρανε σταθερα ακομα στην αρχη καμια 20αρια ατομα,καποιοι γυρισανε στο φορουμ 10 χρονια μετα,αλλοι χαθηκανε για παντα,οι περισσοτεροι παιζανε και online και offline (δεν ηταν ταμπου τοτε να παιζεις off :p ) ή και να μην παιζανε ητανε θετικοι/ανοιχτοι στο ενδεχομενο να δοκιμαδουν ακομα κ ML.

ΕΙΜΑΙ περιεργος να δω δηλαδή πως φτασαμε στα μετεπειτα που απο φλεβαρη κ μετα ασχολιοντουσαν 2-3 ατομα σε σταθερη βαση κ δεδομενου οτι στο Νοέμβριο του 16 που ειμαι τωρα το hype ειναι στο θεό ολοι γραφανε διθυραμβους για το gameplay,εκτος του "καλυτερου παικτη".Ειμαι κ σε φαση βαρεμάρας κ τα διαβαζω σαν μυθιστόρημα. 

Κ με εντυπωσιαζει πως φτάσαμε φετος εδω που Απρίλιο μηνα στο τοπικ του myclub ενεργοι ειναι 5 και στου ML ουδείς. Κ αν κανω μια αυθαίρετη υποθεση εντελως κατα δήλωση του καθενος στα τοπικς,MC απο δω μεσα φέτος να παιξαμε 20-25 ανθρωποι και ML 10-15 κ πολλους λεω.

Να ξερετε οι υπολοιποι.Δεν σταματησαμε να παιζουμε.Απλα δεν μας αφηνουνε να γραφουμε.

Καλυτερα απο μια πλευρα,εχουμε περισσοτερο χρονο να παιζουμε.

Edited by athe
  • Like 1
  • Dislike 1

1 hour ago, athe said:

Μονο εγω ειμαι εριστικος στο τοπικ του φιφα?Για ριξε μια ματια στα ποστ των αλλων.Απλα επειδη αναφερθηκε σε καποιο ποστ του PES 18 προσφατα,για παλια μελη του φορουμ,που γραφανε και δεν γραφουν αλλο.

Να ξερετε οι υπολοιποι.Δεν σταματησαμε να παιζουμε.Απλα δεν μας αφηνουνε να γραφουμε.

Θα πρέπει να ανναρωτηθείς για ποιο λόγο κάθε φορά που μπαίνεις και ποστάρεις, γίνεται αυτή η διαδικασία που περιλαμβάνει και κάποιες διαγραφές των ποστ σου. Πάντα κρίνεις και ασχολείσαι με το τι λένε οι άλλοι (δυστυχώς όχι με εποικοδομητικό τρόπο), από το να κάνεις διάλογο και να μιλήσεις για το παιχνίδι. 

Απλά τροφή για σκέψη...

• Like 3
  • Dislike 1

athe μην αρχιζεις παλι φιλε! σε θυμαμαι απο παλιοτερα ποστ που ειχες θεμα με ολους και με ολα εδω μεσα!ειχες μια ταση εγωκεντρικη οτι ολοι και ολα γινονται για να σε θιξουν! χαλαρα ΜΟΝΟ ΠΡΟ αυτο μιας νοιαζει ολους εδω μεσα! να παιξουμε το φετινο ντεμο και να γουσταρουμε και ολα ωραια και καλα! μακαρι να σου αρεσει και εσενα ωστε να μην κολλησεις με το 2017! ;) και να παιξουμε ολοι και κανα ονλινε , νας σας κερδισω ολους να ηρεμησετε!! xaaxaxa 

• Like 1
  • Haha 3

On 7/5/2018 at 8:47 ΜΜ, folinpro said:

Ας το πάω ένα βήμα παραπερα ,

31961455_10209014202190743_6237793999998

Ωραία δώρα η legend edition..

Για τους λάτρεις του myclub!

Επίσης πιστεύω θα υπάρχει η la liga σαν πρωταθλημα31949143_10209014251471975_7990407752193

Έχει την επίσημη μπάλα του πρωταθλήματος,σε αντίθεση με πέρυσι που είχε μπάλα του pes

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά αυτήν τη μπάλα την έχει και το PES2018. Ειναι η Nike ordem η ουδέτερη που δεν αντιστοιχεί σε κάποιο πρωτάθλημα όπως Αγγλία ή Ιταλία ή Ισπανία. Αν ψάξεις στο internet θα δεις ότι η φετινή επίσημη της LaLiga Santander μοιάζει μεν με αυτή  αλλά έχει πιο πρασινωπές λεπτομέρειες. Επίσης η αντίστοιχη nike της LaLiga Santander που ήδη έχει βγει για του χρόνου είναι πάλι ψιλοίδια αλλά διαφορετικό μοντέλο.Λεγεται nike Merlin. Πέρα από αυτά όμως μακάρι αν και δεν είμαι αισιόδοξος να μπει το ισπανικό όπως και το 2013 με όλα τα γήπεδα 

Να τι σημαινει καψιμο. Ο τυπος κανει αναλυση 25 λεπτων απο τα ελαχιστα δευτερολεπτα gameplay. Ειναι ο γνωστος καμμενος Matt10L.

Edited by flokiman
  • Like 1
  • Haha 2

19 minutes ago, flokiman said:

Να τι σημαινει καψιμο. Ο τυπος κανει αναλυση 25 λεπτων απο τα ελαχιστα δευτερολεπτα gameplay. Ειναι ο γνωστος καμμενος Matt10L.

Κι εγώ σαν πιο καμμένος έκατσα και το είδα. Οκ το παραανέλυσε. Όχι ότι δεν κάνουμε κι εμείς το ίδιο, αλλά σε κάποιες φάσεις το στυλ κοιτάει τη μπάλα, μετά από ένα καρέ δεν την κοιτάει ενώ έπρεπε, είναι λίγο υπερβολή. Αλλά οκ. μέχρι την Ε3 δεν θα υπάρχει και κάτι κραχτό να συζητήσουμε. 

• Like 1

5 hours ago, athe said:

Κοιταζα λίγο το general discussion topic του 2017v.2 μιας και η κουβέντα στο 2018 εχει πάρει φωτιά :p:p .Δεν το ειχα διαβάσει περσι το τοπικ πριν τον Μαρτιο γτ ημουνα σε περιοδο που αλλαξα πόλη λόγω δουλειάς ,μετακομιση νεα αρχη αγχος κ τ σχετικα δεν ειχα κ νετ κ απο φεβρουαριο-μαρτιο που αγόρασα κ πσ4  πηρα  και το 2017 ,διαβάζοντας τοτε τις κριτικες καποιων μελών που το θεωρουσαν ισάξιο ή και ανώτερο απο 5,6.

Εχω φτασει στη σελιδα 11 τωρα κ μου κανει εντύπωση ποσο εκρηκτικα μεταμορφωθηκε δημογραφικα η κοινοτητα μέσα σε εναμιση χρονο.Στο τοτε,Οκτωβριος-Νοέμβριος 2016,,π εχω φτάσει την αναγνωση ποσταρανε σταθερα ακομα στην αρχη καμια 20αρια ατομα,καποιοι γυρισανε στο φορουμ 10 χρονια μετα,αλλοι χαθηκανε για παντα,οι περισσοτεροι παιζανε και online και offline (δεν ηταν ταμπου τοτε να παιζεις off :p ) ή και να μην παιζανε ητανε θετικοι/ανοιχτοι στο ενδεχομενο να δοκιμαδουν ακομα κ ML.

ΕΙΜΑΙ περιεργος να δω δηλαδή πως φτασαμε στα μετεπειτα που απο φλεβαρη κ μετα ασχολιοντουσαν 2-3 ατομα σε σταθερη βαση κ δεδομενου οτι στο Νοέμβριο του 16 που ειμαι τωρα το hype ειναι στο θεό ολοι γραφανε διθυραμβους για το gameplay,εκτος του "καλυτερου παικτη".Ειμαι κ σε φαση βαρεμάρας κ τα διαβαζω σαν μυθιστόρημα. 

Κ με εντυπωσιαζει πως φτάσαμε φετος εδω που Απρίλιο μηνα στο τοπικ του myclub ενεργοι ειναι 5 και στου ML ουδείς. Κ αν κανω μια αυθαίρετη υποθεση εντελως κατα δήλωση του καθενος στα τοπικς,MC απο δω μεσα φέτος να παιξαμε 20-25 ανθρωποι και ML 10-15 κ πολλους λεω.

Έτσι ακριβώς. Προσωπικά γράφω σπάνια. Έχω δύο τρία φιλαράκια εδώ με τους οποίους μιλάω καθημερινά στο psn και τα λέμε εκεί. 

Ακόμα ασχολούμαι τρελά με το PES 2018 αλλά εδώ μέσα έχει χαλάσει το κλίμα πάρα πολύ. Αυτό μονο καλό δεν κάνει στο forum. 

Να μοιραστώ τη χαρά μου εδώ;Με ποιον;

Με αυτόν που ζηλεύει;Με ποιον;

Μαιντερε με μια λέξη. 

• Like 3

Καλησπέρα στην παρέα,πείτε μου τη γνώμη σας, αξίζει να χτυπήσω τώρα το pre order του legend μέσα από την προσφορά με το ,10% off η πιο μετά βγαίνουν πιο καλές προσφορές σε skroutz η κάπου αλλού ? Μήπως είναι καλύτερα να περιμένω? 

1 hour ago, guru46 said:

Καλησπέρα στην παρέα,πείτε μου τη γνώμη σας, αξίζει να χτυπήσω τώρα το pre order του legend μέσα από την προσφορά με το ,10% off η πιο μετά βγαίνουν πιο καλές προσφορές σε skroutz η κάπου αλλού ? Μήπως είναι καλύτερα να περιμένω? 

Δεν ξέρω αν τα retails έχουν την ίδια προσφορά με την digital έκδοση. 

Προσωπικά θα το πάρω digital, οι ώρες που περνάω μαζί του...αξίζουν περισσότερα. 

• Like 2

Τέτοιες τροχιές στα σουτ λείπουν από το προ και θα ήθελα να δω στο PES 2019.

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...