Jump to content
broxopios

PES 2019 - Discussion Topic

Recommended Posts

μολις τωρα μου στειλε ο αδαμ στο twitter φωτογραφια απο το αυριανο gameplay video για ps4  επειδη ειμαστε φιλοι εδω και 1 χρονο και εμαθε οτι ειμαι ο καλυτερος unofficial παιχτης του προ around the globe!

100Ε preorder το εκανα ειδη...θα μου δωσουν δωρο και μια μπαλα ξεφουσκωτη βεβαια αλλα και μια μινι φιγουρα του μανωλα, αυτες τις παλιες που ειχαν μεγαλα κεφαλια οι παιχτες θυμαστε εποχες 90s!

nd53eb.png

ενταξει εγω εφτιαξα την photo..... :) αλλα αν ηταν ετσι το προ θα εδινα οντως 100Ε preorder!

αντε να δουμε αυριο τι θα δουμε τωρα!

Kι όμως φίλε, κι αληθινή να ήταν η εικόνα από το παιχνίδι και μάλιστα από gameplay, εάν δεν υπήρχαν ουσιαστικές βελτιώσεις (ΑΙ-στατιστιστικά, όπως προειπώθηκε), και πάλι μετά από κάμποσα ματς θα άρχιζαν να βγαίνουν σιγά σιγά τα προβλήματα. 

Το πιο σημαντικό σημείο είναι αυτό που περιγράψατε κάποιοι πιο πριν, δηλ. επαναφορά του ρόλου των στατιστικών εκεί που πρέπει. Στο 17 τηρούνταν τα προσχήματα, στο 18 έγινε πετσόκομμα. Για εμένα, μπορεί να γίνει διόρθωση, μιας και μιλάμε για παιχνίδι με την ίδια βάση και φέτος (ουσιαστικές αλλαγές, και όχι σίγουρο κι αυτο, με τη νέα γενιά του Ps5). Kαι το 17 όμως, από ότι θυμάμαι, αν και γενικά ισορροπημένο, είχε κάποια σημάδια scripting και λογικής "πονάει κεφάλι, κόψει κεφάλι", που στο 18 απλώς τους ξέφυγε αρκετά. Είναι στο χέρι τους για το τί θα κάνουν στο 19.

Τώρα για καλύτερη ΑΙ, team ID και τέτοια πολυπόθητα, δεν θα τα δούμε ακόμα αυτά, οπότε σε ρεαλιστική βάση μιλώντας, ας επαναφέρουν στατιστικά, να δουλεύουν όπως πρέπει, κι ας φτιάξουν foot planting (δεν αισθάνομαι ενοχλητικό το γλίστρημα, υπάρχει πάντα και η γνωστή στιβαρότητα, αλλά νομίζω πρέπει να γίνει καλύτερη δουλειά εκεί. Το πάτημα των Pes5-6 δεν το έχω ξαναβρεί σε ποδοσφαιράκι) και γενικά κάπως το νεύρο του παίκτη. 

Τώρα, για το επερχόμενο trailer, θα συμφωνήσω με όσους το θεωρούν θετικό. Κι όπως ανέφερε ο broxo πριν, δεν είναι και τόσο τρομερά νωρίτερα από πέρυσι. Πιθανότατα, λόγω της απώλειας του Ch.L., θέλουν να δείξουν ότι το παιχνίδι είναι εδώ, το δουλεύουν, είναι έτοιμοι κλπ. Αλλά οκ, ένα απλό trailer θα είναι κι άντε να έχει μερικά δευτερόλεπτα gameplay ξέρω γω (μπα, ίσως όχι ακόμη). Θα το ξαναπώ, πιστεύω ότι ρίχνουν απίστευτα λιγότερη δουλειά από ότι πιθανόν θα θεωρούσαμε. Και μάλλον οι περισσότερες εργατοώρες πάνε σε θέματα γραφικών και τέτοια κι όχι σε πιο ουσιαστικά πράγματα. Μακάρι να κάνω λάθος. 

Άντε να δούμε και φέτος. Θα παίξουμε φυσικά κι ελπίζω να αποδειχθεί ικανό να μας κρατήσει όλη τη χρονιά.  

• Like 4

8 hours ago, Ronaldo9inter said:

μολις τωρα μου στειλε ο αδαμ στο twitter φωτογραφια απο το αυριανο gameplay video για ps4  επειδη ειμαστε φιλοι εδω και 1 χρονο και εμαθε οτι ειμαι ο καλυτερος unofficial παιχτης του προ around the globe!

100Ε preorder το εκανα ειδη...θα μου δωσουν δωρο και μια μπαλα ξεφουσκωτη βεβαια αλλα και μια μινι φιγουρα του μανωλα, αυτες τις παλιες που ειχαν μεγαλα κεφαλια οι παιχτες θυμαστε εποχες 90s!

nd53eb.png

ενταξει εγω εφτιαξα την photo..... :) αλλα αν ηταν ετσι το προ θα εδινα οντως 100Ε preorder!

αντε να δουμε αυριο τι θα δουμε τωρα!

αν ηταν ετσι το gameplay, ενταξει και 500 ευρω εδινα...

• Like 1

Καλημερα.Ξερουμε ποτε και αν(γιατι ΚΟΝΑΜΙ ειναι αυτη ποτε δεν ειμαστε σιγουροι) θα εχουμε τα πρωτα νεα σημερα?

• Like 1

10 hours ago, broxopios said:

Άντε ρε ΚΟΝΑΜΙ ανέβασε μας το hype έστω και για λίγο :) 

EdpZNwW.png 

• Love 1
  • Like 2
  • Haha 1

1 hour ago, TOL1S said:

Hide contents

EdpZNwW.png 

Μερικες ερωτησεις:
-αυτα ποσο επισημα ειναι; 
-Το added eye τι ειναι; Θα εχουν τριτο ματι οι παικτες;
-onna lap side bag τι ειναι;
-Τι γενικουρα ειναι το "we pursue the realisation of reality"

Που ειναι αυτο για το fatique?
Δε με πείθει το κείμενο... μου φαίνεται λίγο γραμμένο στο πόδι για κατι επίσημο

Edited by flokiman
  • Like 1

2 hours ago, flokiman said:

αν ηταν ετσι το gameplay, ενταξει και 500 ευρω εδινα...

κοιτα, οχι, και το καλυτερο game play να ειχε, ακομα και να ηταν ποιο αληθινο και απο την πραγματικοτητα δεν θα εδινα 500Ε για ενα video game, μεχρι 100Ε καλα ειναι! 

αν ισχυει η τιμη του προ στο παραπανω ποστ που λεει 7,600yen ειναι 58Ε, ακλαφτο θα παει το προ αν εχει τετοια τιμη οσο καλο και να ειναι...

Edited by Ronaldo9inter
  • Like 1

Εγώ θα επιμείνω, άσχημο online ισούται με DoA, για αυτό και τα νούμερα είναι απογοητευτικά. Λαμβάνοντας υπόψιν ότι είναι και το μοναδικό ποδοσφαιράκι στο Steam.

http://steamcharts.com/app/592580

• Like 2

14 hours ago, broxopios said:

Παιξαμε με την παρέα ύστερα απο πααααρα πολύ καιρό και απογοητεύτηκα πλήρως (πάλι). Δε θα αναλύσω το πως και γιατί μιας και τα έχω αναφέρει ουκ ολίγες φορές, αλλά εν ολίγοις, πασες, σουτ, ΑΙ, απουσία στατιστικών.

Παιζει να ειμαι ο μοναδικος ανθρωπος στη γη που θεωρω οτι αυτα τα στοιχεια πλην της ΑΙ βελτιωθηκαν προς το καλυτερο σε σχεση με το 17.Προσωπικα τις πασες τις θεωρω μια χαρα(σε συγκριση παντα με τον ανταγωνισμο που βασιλευει το ping pong) ,τωρα αν με ρωτας πιο θα ηταν ιδανικο σιγουρα θα σου απαντουσα το προ 5 για πασες(πολυ κοντα σε ρεαλισμο) αλλα αφου δεν μπορω να το εχω μαλλον προτιμω αυτο το επιπεδο το οποιο για εμενα ειναι ανω του καλου(προς το πολυ καλο).Σιγουρα δεν θελω πασες σαν του φιφα.Το μονο που θελω να κλεψει απο εκει ειναι τη δυνατη πασα με το R2 αλλα με το σωστο ερρορ παντα.Τα σουτ ειναι αρκετα καλα με αρκετο ερρορ μπορω να πω,τωρα ισως λιγο ποικιλια παραπανω σε τροχιες(οι κεφαλιες ας πουμε ειναι αψογες) δε θα με χαλαγε αλλα αν ειναι να φιφιζουν(τραγικα ευστοχα ,αισχος) τοτε ας μεινουν ως εχουν.Θελει προσοχη μεγαλη το θεμα με τα σουτ γιατι αν ξεφυγουν μπορει καλλιστα να εχουμε σκορ πολο που ευτυχως φετος(normal σκορ) σε αντιθεση με περυσι και ειδικα με το 16 υπαρχει τεραστια βελτιωση.Γενικα θεωρω(ή μαλλον θελω να πιστευω) οτι το εχουν πιασει το νοημα με τα σουτ.Για την ΑΙ εχεις απολυτα δικιο θελει βελτιωση τεραστια τωρα πως θα το κανουν δεν ξερω.Τα στατς ειναι λιγο ντεμη η φαση.Καποια λειτουργουν σωστα(πχ dribbling,finishing,strength on the ball), καποια οχι(πχ stamina, lofted pass,injury resistance).Γενικα φετος ειμαι ικανοποιημενος απο την εικονα του παιχνιδιου.Ειναι σε σωστο δρομο.Ελπιζω να μην τα κανουν μανταρα φετος.

Υ.Γ :Σε καμια περιπτωση δεν κανω συγκριση με το φιφα.Απλως αναφερω πραγματα που θα ηθελα να δω και ταυτοχρονα να μην δω.Το τονιζω για αποφυγη παρεξηγησεων.

• Like 3

διαφορες μεγάλες δε βλέπω, του μπι χονεστ.

αυτό ήταν το full reveal?

δεν έχουμε αλλά στοιχεία;

• Like 1

περιμενουμε καποιου ειδους trailer-υποθετω τουλαχιστον δηλ φουλ ρεβεαλ χωρις τραιλερ? δεν νομιζω

( ανυπομονω να βγαλουν ανακοινωση για την ανακοινωση και να κανουν λαθος και να την αλλαξουν για 1 ωρα μετα )

Edited by Panagiotis54
  • Like 1

Just now, flokiman said:

διαφορες μεγάλες δε βλέπω, του μπι χονεστ.

αυτό ήταν το full reveal?

δεν έχουμε αλλά στοιχεία;

Έτσι μας φαινόταν και περσυ σε σχέση με το 17, αλλά οι διαφορές που υπήρξαν με το  release ήταν πολύ μεγάλες. Προσωπικά, το 18 ήταν 2 σκαλια ποιο οκ (πάρα το σκριπτ) από το γκαζωμενο/εκτός ρεαλισμού 17. Μίλια καλυτερο.

Εύχομαι φέτος να έχουμε την ανάλογη πρόοδο. 

• Like 3

The most popular mode in PES just got better! myClub allows users to purchase players and managers through in-game GP or micro-transactions to create their dream team! Build your team, create you legacy!

ΝEW MYCLUB - Every element has been redone, from how you sign players, to special versions of players released throughout the year

MAGIC MOMENTS – Player individuality taken to the next level with 11 new skill traits, score great goals with improved shooting motion and animation and see stamina have an impact with Visible Fatigue

THE BEAUTIFUL GAME – Experience photo-realism with stunning animation flow, supporting 4K HDR

PES2019 Standart Edition 59.99€
PES2019 David Beckham Edition 69.99€
PES2019 Legend Edition 79.99€

DcwD1x1X4AEuxPs.jpg

Edited by Panagiotis54
  • Like 1

8 minutes ago, Panagiotis54 said:

The most popular mode in PES just got better! myClub allows users to purchase players and managers through in-game GP or micro-transactions to create their dream team! Build your team, create you legacy!

Αυτό και τώρα γίνεται.Θα μπορούμε να τους πουλάμε;Θα έχει market όπως το FUT;(δεν ρωτάω εσένα Παναγιώτη)

Για να δούμε.

• Like 1

αρα ότι δήλωσαν στο steam πριν λίγες μέρες κατα λαθος.

μικρες αλλαγες στο gameplay, κ λιγο βελτίωση στα modes

• Like 1

Αμα ειναι να μου σβηνετε τα ποστ,το κανω και μονος μου.Γραφτε μονοι σας....

Edited by athe
  • Dislike 2

Στην πλουσια εκδοαη θα ειναι λογικα και τα σουβλακια σε μαζωξεις τα Σαββατα για προ μεσα στην τιμη

• Haha 1

τα γραφικα παντως ειναι ακομα πολυ οπισθοδρομικα, ειδικα εκει που πανηγυριζει μαζι με τους φιλαθλους ο κουτινιο ειναι λες και βλεπω γραφικα απο the sims..κατα τα αλλα ωραια φενεται!!!

• Like 1
  • Dislike 1

Πολύ ωραίες ακούγονται οι αλλαγές που υπόσχονται για το gameplay.

Είμαι αισιόδοξος ότι θα δούμε κάτι καλύτερο από το 2018. Επιμένω πάντως ότι το "κλειδί" για την ΚΟΝΑΜΙ είναι να κάνει κάτι καλό και με τις άδειες ώστε να χτυπήσει επικοινωνιακά το ΦΙΦΑ. Αλλιώς δεν μπορεί να αποκτήσει μεγάλη νέα πελατεία.

ΥΓ: Επιτέλους χιόνι! :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...