Jump to content
broxopios

PES 2019 - Discussion Topic

Recommended Posts

Τα κατεβασαν ( αλλα προλαβα και το ειδα απο το λινκ )

Εκει στη σονυ μαλλον βιαστηκαν

Δεδομένου ότι δεν μπορεί να πάρει τα δικαιώματα της Premier, της La Liga ή της Bundesliga, προφανώς θα φέρει μικρότερα ευρωπαϊκά (;) πρωταθλήματα. 

Μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό πάντως, παιδιά. Υπομονή.

Μιας που κατέβασαν τη σελίδα από το PS Store, ορίστε 2 screenshots για την επιβεβαίωση της είδησης :

PES2019_5.jpg

PES2019_6.jpg

• Like 3

Εγώ απλά με quotάρω

On 4/21/2018 at 7:21 ΜΜ, PanosPasch said:

Τα λεφτά από το τσου λου δεν πάνε χαμένα, και ίσα ίσα, επενδύονται πράγματι σε ομάδες και όχι απλά σε διοργάνωση ΧΩΡΙΣ ομάδες. Όσοι γουστάρουν ομάδες δεν θα απογοητευτούν (εκτός αν γουστάρουν Ελληνικές ομάδες :p ).

Edited by PanosPasch
  • Like 2

4 minutes ago, PanosPasch said:

Εγώ απλά με quotάρω

Το βασιζεις σε καποιο στοιχείο/πληροφορηση αυτο ή ειναι δικη σου υπόθεση ?

Συγχαρητήρια για την προαγωγή. Το φαντάστηκα οτι εισαι database editor ή κατι παρεμφερές για αυτό σε ρώτησα. 

• Thanks 1

Λοιπον θα πω το στορυ. Ημουν εξω με την κοπελια μου για καφε.
Πηγε τουαλετα, μπηκα στο κινητο στο fb και βλεπω νεα για το  PES 2019.
Τα χαζοδιαβαζω. Μετα το μυαλο μου ηταν συνεχεια στο PES και η δικια μου ρωτουσε συνεχεια "τι εχεις; εκανα κατι?"
34 χρονων μαντραχαλος. Καλα παω.
Τεσπα. 
Λοιπον. Τα νεα ικανοποιητικα εως ενθαρρυντικα.
Γουσταρω να παιζω με μικρες ομαδες και πρωταθληματα. Πχ Ιαπωνικο, Ολλανδικο κτλ
Για Τσου Λου δε θα ξαναπω, μου ειναι τερμα αδιαφορο.
Τωρα θα επικεντρωθω σε δυο φρασεις:

Stunning Animation Flow
Impoved shooting motion and animation

Ηδη με το PES 2018 ειμαι ικανοποιημενος σχετικα με τα animation. Δηλαδη αν βελτιωθουν και αλλο, και δω πατηματα, στριψιματα, αδρανεια, βαρυτητα...παει...θα χωρισω!
Αυτο το Flow ειναι κατι που λειπει λιγο απο το PES (πχ σε κατι αποτομες πασες και σε κατι σπαστικα συνεχομενα τακουνακια) και λειπει παρα πολυ απο το FIFA (με τα ποδαρακια να χορευουν και να μπερδευονται σαν μαριονετες). Πραγματικα ανυπομονω (το οποιο μπορει να επιφερει απογοητευση φουλ)

Οσο για τα γραφικα, ΑΝ η φωτο με τον Coutinho ειναι in-game, τοτε ειμαστε παρα πολυ καλα, ωραια σωματοδομη (οπως και στο PES 2018) ωραιος φωτορεαλισμος, και επιτελους φανελες που κουνιουνται!!! Αν αυτο ειναι ingame ξαναλεω ειμαι υπερχαρουμενος. Και θεατες μια χαρα και τα μουτρα του μπεκαμ οκ αξιοπρεπεστατα (δεν τρελαθηκα).

Τελος θα πω για αυτο το visible fatigue. Φανταζομαι θα ειναι animation κουρασης, λαχανιασμα κτλ, Ωραια προσθηκη, αλλα οχι κατι που θα σοκαρει.

Η μπαλα να ειναι λιγο βελτιωμενη θελω, πιο φυσικη με πιο πολυ σκερτσο (οπως στο 14) αλλα δεν ειπαν κατι για αυτο.

Δεν νομιζω να βγει 30 Αυγουστου, ετσι τελειως ρηξικελευθη προβλεψη. 

• Like 2
  • Haha 4

1 hour ago, PanosPasch said:

Τα 3 τελευταία χρόνια δουλεύω για το PES (κυρίως τη βάση δεδομένων του) και για το PES2019 πήρα και προαγωγή (όλε). Τα παραπάνω λόγια είναι τα περισσότερα που θα μπορούσα να πω για τώρα γιατί προφανώς υπάρχει NDA, αλλιώς θα έλεγα με ακρίβεια ποια νέα πρωταθλήματα θα μπουν.

(από τα credits του παιχνιδιού: https://imgur.com/IUTxvqJ )

Πες μας τι πρωταθλήματα θα έχει και ό,τι άλλο ξέρεις. Δεν θα τα πούμε πουθενά. 

Χωρίς πλάκα τώρα, χαίρομαι που δεν το παράτησε η ΚΟΝΑΜΙ. Αυτό. 

Edited by Bakogoal
  • Like 1

Ειχα βρει κάτι πριν 3 4 μέρες ,λ το έλεγα στα παιδιά στο party που μιλάμε ..δεν ξέρω κατα πόσο είναι αληθινή...

30856640_10208962866067372_3502201102667

Αργότερα ή αύριο θα ανεβάσω κ μερικές ακόμα που αλίευσα στο διαδίκτυο..

• Like 2

Εχει αποκλειστικοτητα η ΕΑ με αγγλικο ,γερμανικο και νομιζω πλεον και με ισπανικο.Το θεωρο απιθανο να γινει κατι τετοιο...

Edited by Mean_Machine

Οσοι ειναι(ειμαστε)καμμενοι με mc η προπαραγγελια ειναι μονοδρομος οταν  θα ειναι διαθεσιμο...προσωπικα δεν θα κανω προπαραγγελια-ενοικιαση κ μεσα στην βδομαδα το βρισκεις αν θες(κ αν αξιζει)!απο την αλλη ειναι κωμικοτραγικο αυτο που συνεβη απο τωρα με προπαραγγελιες κ την ημερα της κυκλοφοριας...δειχνει οτι θελει να φτιαξει hype με φτηνιαρικα κολπα  μετα το σοκ της απωλειας του τσου λου κλπ...διοτι για μας εδω κ αρκετους εξω μπορει να μην ειναι τοσο σπουδαιο αλλα για αλλους ειναι....φυσικα οπως ειπα(και καλως εχοντων των πραγματων)θα του δωσω χρονο απο την αρχη εννοειται...αλλα παντα μικρο καλαθι με αυτους(κουβεντα να γινεται)...οι φωτο κυκλοφορουσαν κ περυσι..δεν τις θεωρω αξιοπιστες αλλα ουτε κ αντιπροσωπευτικες της γενικης "αισθησης" του παιχνιδιου...υπομονη ως την Ε3 τον Ιουνη μπας κ δειξουν βιντεο...

Edited by Akis_Varg
  • Like 2

Πάντως η φωτό με τον Κουτίνιο είναι πολύ ψαρωτική και αν είναι ingame δεν έχω δει καλύτερο φωτισμό σε ποδοσφαιράκι. Στην αρχή πριν καταλάβω ότι ήταν για το παιχνίδι, νόμιζα ότι έβαλαν πραγματική φωτό για να συγκρίνουν με το παιχνίδι (την εικόνα με τους οπαδούς). Ξέρουμε πάντως τι μπορεί να κάνει η fox engine όσον αφορά στο φωτισμό. Το είδαμε στο PES 2014. 

Ενθαρρυντικό αυτό με τα σουτ και το χρειάζεται το παιχνίδι. Μακάρι να γίνουν πωρωτικά και ρεαλιστικά. Μη μείνουν μόνο στα animation αλλά και στις τροχιές που θα παίρνει η μπάλα.

Επίσης χρειάζεται βάθος στο stamina system και ελπίζω να μην είναι μόνο visual όπως λέει ο Στέφανος. Είχαν εισάγει φοβερό σύστημα στο PES 2012 (για το wii όμως μόνο). Ελπίζω να το δούμε φέτος. 

Και βελτιώσεις σε ΑΙ ώστε να μη βλέπουμε χαοτικούς χώρους και όλοι οι παίχτες απλωμένοι παντού όπως συμβαίνει φέτος. 

Αναμένουμε επίσημες ανακοινώσεις κι έστω το πρώτο trailer που συνολικά θα δείξει 5 δευτερόλεπτα παιχνιδιού, αλλά αρκετά για να γράψουμε μυθιστόρημα. 

• Like 2

2 hours ago, flokiman said:

Δεν νομιζω να βγει 30 Αυγουστου, ετσι τελειως ρηξικελευθη προβλεψη. 

και ομως τοτε θα βγει, απο την στιγμη που απο τωρα φενεται να ειναι ειδη ετοιμο, βαζω στοιχημα οτι το παιχνιδι ειναι ενα 90% ετοιμο και τους επομενους μηνες θα κανουν το final αναλογα με το τι θα ακουσουν και απο τον λαο με τα πρωτα gameplay βιντεο...τωρα δεν ξερω αλλα δεν ειναι καπως απο τοσο νωρις να δινουν νεα? παλι σαν να βιαζονται, να μου πεις πλεον δεν εχουν και τιποτα να χασουν, σου λεει παρτε τα ολα οσο ποιο νωρις γινεται να τελειωνουμε...αντε να δουμε και φετος............οι pics μου αρεσαν παντως πολυ αν και τα γραφικα παλι δεν ειναι σουπερ τουμπανο..επρεπε να ηταν καπως ετσι καθως παμε στο 2019 και με 4K αναλυσεις...

https://www.gettyimages.co.uk/detail/news-photo/barcelonas-brazilian-midfielder-philippe-coutinho-takes-a-news-photo/910305250#barcelonas-brazilian-midfielder-philippe-coutinho-takes-a-corner-kick-picture-id910305250

https://www.gettyimages.ae/detail/news-photo/the-matchball-is-placed-at-a-corner-kick-during-the-news-photo/504151802#the-matchball-is-placed-at-a-corner-kick-during-the-emirates-fa-cup-picture-id504151802

2 hours ago, folinpro said:

Ειχα βρει κάτι πριν 3 4 μέρες ,λ το έλεγα στα παιδιά στο party που μιλάμε ..δεν ξέρω κατα πόσο είναι αληθινή...

30856640_10208962866067372_3502201102667

Αργότερα ή αύριο θα ανεβάσω κ μερικές ακόμα που αλίευσα στο διαδίκτυο..

Αυτες οι φωτο που κυκλοφορουν τετοια περιοδο καθε χρονο συνηθως ειναι σωστες

Απλα μου φαινεται απιστευτο να ισχυει κατι τετοιο

Αν ισχυει αξιζε να δωσει το τσ λου για να παρει αυτα

Και ισως να εκανε πισω με ανταλλαγμα να σπασει η αποκλειστικοτητα

Ειμαι 1000% πεπεισμενος οτι οχι μονο δεν παρατανε στην τυχη του τον τιτλο αλλα τον κυνηγανε με λυσα

πειραξα λιγο την photo, δηλαδη τοσο δυσκολο τους ειναι να το εκαναν ετσι εξαρχης? δηλαδη να δωσουν λιγο παραπανω χρωμα στο παιχνιδι και λιγο ποιο εντονο το sharpness? παλι εχει αυτην την θολουρα οπως τοσα χρονια που ειναι σπαστικο...δεξια ειναι η φτιαγμενη φωτο...ετσι για εμενα επρεπε να φενεται το παιχνιδι....

sosisw.png

• Love 1

Σε ποια θολουρα αναφερεσαι; στο βαθος; Αυτο ειναι το depth of field για να πρσδωσει φωτορεαλιστικο βαθος πεδιου, οπως μια καμερα εστιαζει στο αντικειμενο που ειναι πλησιον της.
Γενικα τη φωτο τη θεωρω ακρως φωτορεαλιστικη, τωρα οσο για τη δικη σου φωτο απλα τα χρωματα ειναι πιο εντονα, με ενα απλουστατο sweetfx αυξανεις το saturation και voila!!!

dZ84he.jpg

• Love 1
  • Like 2

Η αριστερη ειναι σαν να ειναι απο πσ3 κ η δεξια απο πσ4.....βεβαια σε αυτο που λεει ο φλοκιμαν για την καμερα που εστιαζει σε ενα αντικειμενο εχει ενα δικιο αλλα η "κανονικη" φωτο στην συγκεκριμενη ληψη πρεπει να δειχνει οπως στο 18(δεξια)..θελω να πω οτι σε κανονικο αγωνα(in game) απο μεταδοση στην τηλ. ετσι φαινεται....στους πανηγυρισμους συμβαινει το να εστιαζει η καμερα στους παικτες κ να θολωνει το background-φαντασου να πας να εκτελεσεις κορνερ κ να βλεπεις οτι φαινεται στην αριστερη!...περυσι(φετος)στο 18 πειραματιστηκα πολυ με τις ρυθμισεις κ τα χρωματα στην tv-τοσο απο το μενου του παιχνιδιου οσο κ της τηλεορασης κ μου αρεσε το αποτελεσμα...γι αυτο ειπα πιο πανω οτι αυτα τα θεωρω φτηνιαρικα τρυκ ... κ στο 14 ειχαμε φανελες να κουνιουνται,γραφικα στα ορια του το πσ3 -βλεπαμε βιντεακια κ παθαιναμε "ΑΛΛΑ"(ασχετα αν σε πολλους μας αρεσε εστω κ ετσι κ ασχοληθηκαμε)..κ το 14 ηρθε μετα το επιτυχημενο για πολλους(ξυλινο για μενα)13...αυτα δεν "παιζουν μπαλα"(γραφικα κλπ) αλλα προσδιδουν μονο στον "ρεαλισμο"  οσον αφορα στο οπτικο κομματι...

Παντως το hype ξεκινησε(ειτε αρνητικο ειτε θετικο)...λεω σε κατι φιλαρακια "το κ το, τα μαθατε ρε?βγηκαν εικονες κ νεα για το προ" "σωπα ρε" μου λενε,που ποτε?μπειτε στο wehellas κ δειτε λεω....η πρωτη αντιδραση του ενος ηταν "ας φτιαξουν τους σερβερ να μπορουμε να παιζουμε εστω κ κανενα φιλικο της προκοπης,τα αλλα τα κανονιζουμε,"χειροτερο"απο το 18 αποκλειεται να ειναι"!

Edited by Akis_Varg
  • Like 2

χιόνι θα βάλουν οι Ιάπωνες ή είναι κάτι άγνωστο γι αυτούς;

και επίσης λέγαν 10% έκπτωση για προπαραγγελία,καλά είναι νωρίς ακόμη αλλά από ποια τιμή;;για τόσο κορόιδα μας έχουν ε;γουρούνι στο σακί....βάλτε το max 30 και την κάνω τώρα αν ξαναμπεί η φόρμα.

Edited by SAX
  • Haha 2

18 hours ago, PanosPasch said:

Τα 3 τελευταία χρόνια δουλεύω για το PES (κυρίως τη βάση δεδομένων του) και για το PES2019 πήρα και προαγωγή (όλε). Τα παραπάνω λόγια είναι τα περισσότερα που θα μπορούσα να πω για τώρα γιατί προφανώς υπάρχει NDA, αλλιώς θα έλεγα με ακρίβεια ποια νέα πρωταθλήματα θα μπουν.

(από τα credits του παιχνιδιού: https://imgur.com/IUTxvqJ )

Μπραβο Πανο και απο μενα

Δεν θελω να σε φερω σε δυσκολη θεση με ερωτησεις απλα περυσι θυμομαστε τις ελληνικες ομαδες για ποσα χρονια τις πηρε ? δε πιστευω να ηταν συμφωνια μιας χρονιας

Τι ειχαν αναφερει θυμαται κανεις ?

Edited by de_paizei

2 hours ago, Chronis said:

dZ84he.jpg

Πάντως αν μιλήσουμε καθαρά για φωτορεαλισμό, δε συγκρίνονται οι δύο εικόνες. Μακράν καλύτερη η αριστερή (PES 2019). Εκεί μπερδεύεσαι με την πραγματικότητα, ενώ στην δεξιά, καταλαβαίνεις ότι είναι από game. Πολύ χρώμα και έντονες μαύρες σκιές. 

• Love 1
  • Like 1

Η "πραγματικοτητα" οσον αφορα την τηλεοπτικη καλυψη...διοτι στην αριστερη ειναι σαν να ειμαι εγω στο γηπεδο κ εχω μυωπια ή βλεπω ματς παλιοτερα στον ΑΝΤ1!!!(ολοι θυμομαστε την γνωστη θαμπαδα)....στην πραγματικοτητα αν βρισκομουν στην θεση που "τραβηχτηκε" η φωτο θα εβλεπα τα παντα καθαρα.....φυσικα για τα χρωματα συμφωνω οτι ειναι πολυ εντονα κ θυμιζουν παιχνιδι!αυτο ειναι πταισμα ομως διοτι διορθωνεται..player id/AI  πιο εντονα κ σουτ μας ενδιαφερουν πιο πολυ..α ..κ το ονλαιν(ενταξει οχι για ολους)...τωρα για διχτυα κλπ καλως να γινουν αλλα για μενα "κλάιν...":)

Edited by Akis_Varg

4 minutes ago, Akis_Varg said:

Η "πραγματικοτητα" οσον αφορα την τηλεοπτικη καλυψη...διοτι στην αριστερη ειναι σαν να ειμαι εγω στο γηπεδο κ εχω μυωπια ή βλεπω ματς παλιοτερα στον ΑΝΤ1!!!(ολοι θυμομαστε την γνωστη θαμπαδα....στην πραγματικοτητα αν βρισκομουν στην θεση που "τραβηχτηκε" η φωτο θα εβλεπα τα παντα καθαρα.....φυσικα για τα χρωματα συμφωνω οτι ειναι πολυ εντονα κ θυμιζουν παιχνιδι!αυτο ειναι πταισμα ομως διοτι διορθωνεται..player id/AI  πιο εντονα κ σουτ μας ενδιαφερουν πιο πολυ..α ..κ το ονλαιν(ενταξει οχι για ολους)...τωρα για διχτυα κλπ καλως να γινουν αλλα για μενα "κλάιν...":)

Η θαμπάδα προφανώς είναι φτιαχτή για να προσδώσει περισσότερο ρεαλισμό. Στο παιχνίδι σαφώς και δε θα υπάρχει. Όμως όσον αφορά τον φωτορεαλισμό και πάντα αν είναι ingame, είναι κορυφή. 

Τωρα ναι το gameplay ειναι το παν. Προσωπικά δε θεωρώ οτι θα γίνουν φοβερά πράγματα μιας και μιλάμε για την ίδια μηχανή. Ειδικά για το id απλά προσθέτουν 11 νέα traits, που δείχνει ότι τα στατιστικά των παιχτών δεν παίζουν ιδιαίτερα σημαντικό ρόλο (πιθανόν και καθόλου). 

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.