Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 18 Ultimate Team - Discussion Topic v2

Recommended Posts

1 hour ago, Bakogoal said:

Επειδή πάντα θέλω να καυχιεμαι για το πόσο καλός είμαι, να πω πως πέρυσι τον πέτυχα δυο φορές και την 1 έκανε back.

Μου έστειλε μήνυμα στο psn και είπε σορυ γιατί ήθελε την νίκη για να παραμείνει d1 αν θυμάμαι καλά.

Θέλω να πω πως όποιος ασχολείται και τον κόβει και λίγο, μπορεί. 

Επίσης πέρυσι μου είχε πάρει Χ ο γέρος...θυμάσαι Γιώργο μου;

Αυτά. Keep it  up @dr-Alex είσαι ωραίος! Τώρα αυτός είναι ο λογαριασμός του...ή είναι του αδερφού του...δεν ξέρω. 

Ναι Κυριάκο 2-2 αν θυμάμαι καλά. .....

Ποιον πέτυχες και έκανε back;;;;

Ποια ομαδα απο τις 2 θα προτιμουσατε??

http://www.futhead.com/18/squads/2793528/

http://www.futhead.com/18/squads/2793543/

Μην βλεπετε το Chemistry..Ετσι θα γινονται in game..Αρχικο Chemistry θα εχουν ολοι 10 και ενας 8..

Απλα ποια θεωρειτε πιο δυνατη ομαδα?

2 hours ago, vagoe said:

Ναι Κυριάκο 2-2 αν θυμάμαι καλά. .....

Ποιον πέτυχες και έκανε back;;;;

Τον dr Alex. 

Μια φορά τον κέρδισα και την επόμενη έκανε back. 

Αλλά φέτος έχει ξεφύγει το παιδί και μπράβο του. 

Τον έχω νομίζω πολύ ευκολα και με πολλά γκολ διαφορά και με σίλβερ ομάδα και την δικιά του ως έχει  αν παίξουμε διπλο στην ίδια κονσόλα τον drAlex !!! Τώρα αν μας βγάλει αντίπαλους σε γουτίκεντ λιγκ λογικά θα χάσω μιας και έχει πιο παλίό ακάουντ και εννοείται μπουσταρισμένη ΙΡ σε σχέση με την φτηνιάρικη την τρίμηνη την δικια μου χεχεχ...
Προφανώς και κάνω πλάκα ! Μπράβο στο παιδί για το επίπεδο που έχει φτάσει φέτος και μακάρι να συνεχίσει να το εξελήξει ακόμα περισσότερο και να συνεχίσει να μας πορώνει!
@21manos21 προσωπικά φίλε με την πρώτη και τον Ρονάλντο θα πήγαινα παρ όλο που δεν τον έχω δοκιμάσει φέτος ,αλλά όλοι λένε ότι ο τύπος είναι εξωγήινος στο φίφα οπότε νομίζω είναι πιο δελεαστικό, είναι ο GOAT του παιχνιδιού ..Και ο Μπεν Γιεντερ είναι τρομερά ΟΡ και ο Μπέιλ είναι Μπέιλ ,οπότε δοκίμασε τους και νομίζω δεν θα απογοητευτείς

Είπα και γω να παίξω πρωί και είναι down οι servers....ήμαρτον.....

51 minutes ago, vagoe said:

Είπα και γω να παίξω πρωί και είναι down οι servers....ήμαρτον.....

Και ρε φιλε ... έπρεπε να μείνω και εγω σπίτι σήμερα, μπήκα να παιξω....ξενερα...

Τη βοήθεια σας παίδες... 

Έχω την παρακάτω ομάδα

https://www.futbin.com//18/squad/2174681

(In game το σύστημα αλλάζει σε 4231 Narrow)

και το εξής δίλημμα:

Σκέφτομαι να κάνω ένα από τα Icon SBC, Hernandez, Van Basten, Ferdinand.  Για τον Rio και τον Hernandez, που θέλουν Icon, είμαι διατεθειμένος να "θυσιάσω" τον Schmeichel. Τον Ferdinand έχω αρχίσει να τον ξεγράφω διότι είμαι αδύναμος παίκτης οπότε τα γκολ που είναι να φάω θα τα φάω έτσι και αλλιώς συν του ότι είναι και λίγο πιο ακριβός.  Άρα κάπως καταλήγω μεταξύ των δυο επιθετικών με μια μικρή προτίμηση στον Van Basten επειδή τον γούσταρα πολύ όταν έπαιζε και νομίζω πως είναι και λίγο καλύτερος στατιστικά αν και θα βγει πολύ ακριβότερος γιατί ναι μεν δεν θέλει Icon αλλά θέλει πολλούς ΤOTW. 

Αν κάποιος έχει άποψη για αυτούς τους παίκτες θα με βοηθούσε αφάνταστα και εννοείται πως κάθε άλλη πρόταση είναι ευπρόσδεκτη... 

5 minutes ago, siapos said:

Και ρε φιλε ... έπρεπε να μείνω και εγω σπίτι σήμερα, μπήκα να παιξω....ξενερα...

3 ώρες ρε Γιώργο. .....αναμουνη.......φτουυυυυυ

22 minutes ago, mpavlatos said:

Τη βοήθεια σας παίδες... 

Έχω την παρακάτω ομάδα

και το εξής δίλημμα:

Σκέφτομαι να κάνω ένα από τα Icon SBC, Hernandez, Van Basten, Ferdinand.  Για τον Rio και τον Hernandez, που θέλουν Icon, είμαι διατεθειμένος να "θυσιάσω" τον Schmeichel. Τον Ferdinand έχω αρχίσει να τον ξεγράφω διότι είμαι αδύναμος παίκτης οπότε τα γκολ που είναι να φάω θα τα φάω έτσι και αλλιώς συν του ότι είναι και λίγο πιο ακριβός.  Άρα κάπως καταλήγω μεταξύ των δυο επιθετικών με μια μικρή προτίμηση στον Van Basten επειδή τον γούσταρα πολύ όταν έπαιζε και νομίζω πως είναι και λίγο καλύτερος στατιστικά αν και θα βγει πολύ ακριβότερος γιατί ναι μεν δεν θέλει Icon αλλά θέλει πολλούς ΤOTW. 

Αν κάποιος έχει άποψη για αυτούς τους παίκτες θα με βοηθούσε αφάνταστα και εννοείται πως κάθε άλλη πρόταση είναι ευπρόσδεκτη... 

Γιατί δεν πας καλύτερα για LW ? 

Παράδειγμα HENRY ?

19 minutes ago, vagoe said:

3 ώρες ρε Γιώργο. .....αναμουνη.......φτουυυυυυ

Άσε τώρα την κάτσαμε.. σε 3 ώρες έρχεται το παιδί από το σχολείο...όποτε το PlayStation εξαφανίζεται και θα ανοίξει παλι κατα τις 11 το βράδυ ... :) 

50 minutes ago, zougaman said:

Γιατί δεν πας καλύτερα για LW ? 

Παράδειγμα HENRY ?

..είναι απλησίαστος   

88 και 89 rated squads + 2 Icons     :surrender:

..τώρα που το είπες όμως θα κοιτάξω να δω τι  "λένε" οι pires-overmars...  

15 minutes ago, mpavlatos said:

..είναι απλησίαστος   

Πάρε τον BABY HENRY

3 minutes ago, mpavlatos said:

..είναι απλησίαστος   

Τον Πιρές τον είχα κάνει για να τον χρησιμοποιήσω σε κάποιο μελλοντικό Ικον ,τα συναισθήματα ανάμεικτα. Εχει καταπληκτικό φινες σουτ, πάσες και τρίπλα και πολλά μακρυνά σουτ γράφουνε,παρ όλο το ύψος του και το σώμα του που ξεχωρίζει στον αγωνιστηκό χώρο είναι κάπως αδύναμος και χάνει ευκολα κεφαλιές και αλλές φορές τρέχει γρήγορα και άλλες πάλι νιώθω ότι είναι δυσκίνητος δεν ξέρω ακρετά μπερδεμένος είμαι με τον συγκεκριμένο.λ Επίσης του έχω χάντερ και ττον είχα ξεκιν΄λησει σαν αριστερό χαφ σε 4-42 και αργότερα σαν εξτρεμ σε 4-3-3 , αλλά αποδίδει τα μέγιστα σε μένα όταν ιν γκέιμ τον βάζω δεκάρι. Και μπροστά έχω Λοζάνο και Χερνάντες. 

Για Χερνάντες ή Βαν Μπάστεν προσωπικά επιλέγω Χερνάντες τον οποίο είχα κάνει και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος , είναι τρομερα γρήγορος,εντυπωσιακά ευκίνητος  με απίστευτα τελειώματα(μ.ο. 2 γκολ και ανά παιχνίδι έχειο άτιμος) αλλά η Αχίλειος πτέρνα του είναι ότι είναι κάπως αδύναμος και κάποια στόπερ στα τζαρτζαρίσματα το έχουνε για πλάκα. Γ αυτό τον λόγο ήθελα κάποιο δυνατό φορ να κρατάει μπάλα με πλάτυ και να την μοιράζει στον Χερνάντες , και έτσι είχα πάρει τον δανεικό Βαν Μπάστεν ,με την προυποθεση να τον δοκιμάσω και αν μου έβγαινε να προχωρούσα και στην απόκτησή του. Τελικά δεν μου βγήκε ο τρόπος παιχνιδιού του ,παρ όλο που έχει τα καλύτερα τελείωματα από όσους έχω δοκιμάσει φέτος,από όπου να ναι σούταρα και τα περισσότερα μπαίνανε μέσα χεχεχ, ωστόσο παρα ήταν βαρύς και βραδύς για τα γούστα μου και γενικά δεν πολύ φαινότανε  η παρουσία του μέσα στον αγωνιστηκό χώρο . 
Προσωπικά περιμένω να βγει και ο Ομπαμεγιάνγκ στην Αρσεναλ να δοκιμάσω και αυτόν μαζί με Χερνάντες μπροστά να δω πως θα πάει

48 minutes ago, yiannis_thess said:

Τον Πιρές τον είχα κάνει για να τον χρησιμοποιήσω σε κάποιο μελλοντικό Ικον ,τα συναισθήματα ανάμεικτα. Εχει καταπληκτικό φινες σουτ, πάσες και τρίπλα και πολλά μακρυνά σουτ γράφουνε,παρ όλο το ύψος του και το σώμα του που ξεχωρίζει στον αγωνιστηκό χώρο είναι κάπως αδύναμος και χάνει ευκολα κεφαλιές και αλλές φορές τρέχει γρήγορα και άλλες πάλι νιώθω ότι είναι δυσκίνητος δεν ξέρω ακρετά μπερδεμένος είμαι με τον συγκεκριμένο.λ Επίσης του έχω χάντερ και ττον είχα ξεκιν΄λησει σαν αριστερό χαφ σε 4-42 και αργότερα σαν εξτρεμ σε 4-3-3 , αλλά αποδίδει τα μέγιστα σε μένα όταν ιν γκέιμ τον βάζω δεκάρι. Και μπροστά έχω Λοζάνο και Χερνάντες. 

Για Χερνάντες ή Βαν Μπάστεν προσωπικά επιλέγω Χερνάντες τον οποίο είχα κάνει και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος , είναι τρομερα γρήγορος,εντυπωσιακά ευκίνητος  με απίστευτα τελειώματα(μ.ο. 2 γκολ και ανά παιχνίδι έχειο άτιμος) αλλά η Αχίλειος πτέρνα του είναι ότι είναι κάπως αδύναμος και κάποια στόπερ στα τζαρτζαρίσματα το έχουνε για πλάκα. Γ αυτό τον λόγο ήθελα κάποιο δυνατό φορ να κρατάει μπάλα με πλάτυ και να την μοιράζει στον Χερνάντες , και έτσι είχα πάρει τον δανεικό Βαν Μπάστεν ,με την προυποθεση να τον δοκιμάσω και αν μου έβγαινε να προχωρούσα και στην απόκτησή του. Τελικά δεν μου βγήκε ο τρόπος παιχνιδιού του ,παρ όλο που έχει τα καλύτερα τελείωματα από όσους έχω δοκιμάσει φέτος,από όπου να ναι σούταρα και τα περισσότερα μπαίνανε μέσα χεχεχ, ωστόσο παρα ήταν βαρύς και βραδύς για τα γούστα μου και γενικά δεν πολύ φαινότανε  η παρουσία του μέσα στον αγωνιστηκό χώρο . 
Προσωπικά περιμένω να βγει και ο Ομπαμεγιάνγκ στην Αρσεναλ να δοκιμάσω και αυτόν μαζί με Χερνάντες μπροστά να δω πως θα πάει

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανάλυση...     όντως κοιτώντας τα στατιστικά ο hernandez  έχει agility και ταχύτητα, ο Ολλανδός έχει τρομερό finishing καλύτερο composure  και είναι λίγο πιο δυνατός...   αλλά νομίζω η μεγαλύτερη διαφορά είναι to 4 star weak foot του Van Basten..  

1 hour ago, zougaman said:

Πάρε τον BABY HENRY

είμαι φτωχαδάκι βρε... :cry:     114k coins έχω και προσανατολίζομαι στα sbc επειδή έχω κάτι 87ρηδες στην άκρη...   

thnx πάντως... 

Καλησπέρα στην παρέα. Ευχαριστώ όσους μου απαντήσατε στο προηγούμενο post μου.

Έψαξα αρκετά, είδα αρκετά, στην άμυνα τα καταφέρνω καλά πιστεύω, στην επίθεση θέλω λίγο εξάσκηση και βελτίωση.

Στην εικόνα έχω την ομάδα μου και αυτή τη στιγμή είμαι Elite 2 στα SB.

Σκέφτομαι να την αλλάξω λίγο.

Να βάλω 2 CDM αγοράζοντας Φερναντίνιο, και να αγοράσω τον Έρικσεν να τον βάλω από μπροστά τους.

Επίσης έχω σαν σκέψη να αλλάξω τον Τέγιο με τον Σανέ στο LW.

Αν έχει κανείς καμιά πρόταση για αλλαγές, ή για παίχτες, θα το εκτιμούσα.

Και μία ερώτηση. Τι ακριβώς είναι το profit;

27720687_919028444924166_1202772749_n.pn

6 hours ago, mpavlatos said:

Τη βοήθεια σας παίδες... 

Έχω την παρακάτω ομάδα

(In game το σύστημα αλλάζει σε 4231 Narrow)

και το εξής δίλημμα:

Εγώ έχω τον prime rio και τον αγαπώ , είναι το καλύτερο value for money icon sbc και είναι μαζί με τον toty ramos ο καλύτερος αμυντικός στο παιχνίδι.Τον θεωρώ ένα από τους πέντε παίκτες( gullit ,vieira,cr7,r9) που είναι must για κάθε ανταγωνιστική ομάδα .

Τον van basten δεν τον έχω δοκιμάσει αλλά έχω παίξει μια φορά εναντίον του και ότι σουτ μου έκανε έμπαινε γκολ.Ακομα και έτσι όμως τον θεωρώ πολύ αγγούρι παικτη δεν είναι καθόλου του γούστου μου .

Τον hernandez έχω δοκιμάσει την μεσαία κάρτα του και δεν μου πολύ άρεσε , ήταν πολύ γρήγορος και είχε πολύ δυνατό σουτ αλλά δεν μου έκανε την διαφορά απέναντι σε καλους αντιπάλους και λόγω του weak foot δεν μπορούσα να του βρω θέση μέσα στο γήπεδο ,μόνο σαν rcam χωρούσε στην ομάδα μου αλλά ο sif lozano είναι πολύ καλύτερος εκεί.

Υ.Γ καλύτερα μάζεψε λεφτά για neymar αντί του παγετ.

Κρατησα τα 2 100κ πακ μου απο χτες για να τα ανοιξω σημερα να τυχω τον ομπαμεγιανγκ OTW στις 8 :hehe::pp:hehe:

Σίχαμααααα.....πλέον. Οι ΙF και η ΜΗ ακριβοι(μέχρι 300Κ) σε οβερολ παίχτες ΔΕΝ αξίζουν πλέον τα λεφτά τους. Εκτός από κάνα de bruine αντε να πω και τον Αguero. Μετά το χάος.

Έκανα 3 sbc winter otw : έβγαλα Deoulofeu - Babacar - Musa. 

Έκανα 3 sbc summer otw : έβγαλα Ederson ( ο τερματοφύλακας) - Lacazette - Sanchez ( ο στόπερ της Τόττεναμ)  

Μου έχουν μείνει 150k. Θα κάνω 3-4 ακόμα. Στο κυνήγι  για Lukaku- Mbape- Salah- Aubameyang - Sanchez - Van DIjk - Morata. 

ασχετος εδω...

όταν κανεις sbc πότε επιστρέφουν οι παίχτες στην ομάδα??

23 minutes ago, zack1988 said:

ασχετος εδω...

όταν κανεις sbc πότε επιστρέφουν οι παίχτες στην ομάδα??

Δεν επιστρέφουν. Τους δίνεις για να πάρεις τα δωράκια που λέει. 

49 minutes ago, zougaman said:

Έτσι ειναι άμα σε θέλει ....εγώ παίρνω τα α...δια μου τον τελευταίο καιρό ,εχθές άνοιξα δύο 100k που κράτησα από τα rewards και έτυχα από ένα 84 και όλοι οι αλλοι 81 και κάτω .

Νευρίασα τόσο πολύ που με πάει σκατα τόσο καιρό που έκατσα και έκανα trading για 6 ώρες με mass bidding αντί για να παίξω  fut champions.Αποτελεσμα να κάνω τα 200κ που είχα 460κ .

• Create New...