Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 18 Ultimate Team - Discussion Topic v2

Recommended Posts

47 minutes ago, Bakogoal said:

Αν ημουν στη θεση σου:

1- Kante αντι Dembele στην καλη ομαδα

2- Dembele αντι IF OX-Ch στην αλλη ομαδα

3- IF Kolasinac αντι απλου Kolasinac

4- Courtois και στις 2 ομαδες. Eτσι κερδιζεις μια επιπλεον θεση στην συνολικη 25αδα

5- Gabriel Jesus αντι Antonio

6- Rudiger αντι Smalling

7- μαζευεις για καποιον  IF Son ή Aguero

8- αν θες ICON αγνοησε ολα τα παραπανω .....

1 hour ago, Bakogoal said:

Εγώ θα σου μιλήσω για μια και μοναδική ομάδα. 

Πουλά τους όλους τους ακριβούς.

Πήγαινε πάρε τον Κρεσπο, τον Μανέ τον 87αρη.

Πάρε Βιδάλ, Μποατεγκ και Αλαμπα.

Και θα έχεις την ομάδα που θέλω και μ αρέσει.

Αν δεν κάνεις μια ομάδα,  πάνε πάρε γαριδάκια από τον μπαρμπα Χρηστο με το μίνι μάρκετ απέναντι, να τρως πάτα να παίζεις.

2 hours ago, vagoe said:

Εγώ θα σου μιλήσω για μια και μοναδική ομάδα. 

Πουλά τους όλους τους ακριβούς.

Πήγαινε πάρε τον Κρεσπο, τον Μανέ τον 87αρη.

Πάρε Βιδάλ, Μποατεγκ και Αλαμπα.

Και θα έχεις την ομάδα που θέλω και μ αρέσει.

Αν δεν κάνεις μια ομάδα,  πάνε πάρε γαριδάκια από τον μπαρμπα Χρηστο με το μίνι μάρκετ απέναντι, να τρως πάτα να παίζεις.

Αλέκο τον λένε, ο κυρ Χρήστος είναι πιο πέρα. 

Ευχαριστώ παίδες! 

Οι 4ες εμφανίσεις,γιατί δεν εμφανίζονται στο market?Ή απλά μόλις τις πουλάει κάποιος εξαφανίζονται?

Αλλαγή στο gameplay παρατηρήσατε;

24 minutes ago, Bakogoal said:

Από όσα διαβάζω είναι θετικά τα σχόλια 

1 hour ago, Bakogoal said:

Ναι έχει αλλάξει .Οι αλλαγές που έχω δει μέχρι στιγμής ,έχω παίξει 7 αγωνες , είναι οι εξής:

1)φτιάξανε όντως το kick off glitch , ύπαρχουν καποιοι χώροι που μπορεί να εκμεταλλευτεί ένας καλός παίχτης αλλά βγαίνει πιο εύκολα άμυνα τώρα.

2) το σπαστικό αυτόματο διωξιμο του gk δεν υπάρχει πλεον 

3) έχει μειωθεί το τυφλό ping pong κυρίως στις μακρινές πάσες 

4) έχει γίνει πιο δυσκολη η άμυνα ,είναι αρκετά κοντά στο στυλ όταν πρωτοβγηκε το παιχνίδι και χαίρομαι πολύ γι'αυτό!!Στα 5 πρώτα ματς ειχα 9+ γκολ σύνολο εγώ και ο αντίπαλος μου ,αλλά μετά το βρήκα το κουμπί της και έκανα δύο νίκες με 3-0 και 4-0 .

5) επίσης μου φαίνεται ότι τα μακρινά σουτ πάλι μπαίνουν πιο εύκολα

Από όσο έμαθα αυτό το patch έχει το ίδιο gameplay με το fifa που είχαν στα regionals + το kick off glitch φτιαγμένο.

Σκατα για τα γούστα μου αυτό με τα μακρινά. 

Ξέρω θα μου πεις να μάθω άμυνα. 

34 minutes ago, Bakogoal said:

Σκατα για τα γούστα μου αυτό με τα μακρινά. 

Ξέρω θα μου πεις να μάθω άμυνα. 

Ούτε εμένα μου αρέσει αλλά χαίρομαι για όλα τα άλλα.

Ανέβασα λίγο το aggression και έφτιαξε κάπως η κατάσταση ,δεν θέλει με τίποτα να αφήσεις τον άλλο να σουτάρει χωρίς πίεση, ειδικά άμα έχει και καλούς παίχτες cr7,r9 κτλ έχει γράψει.

Υ.Γ επέστρεψα πάλι στο 4-2-3-1 είναι εξαιρετικό σε αυτο το gameplay .

Τοσο καιρο μιλαμε κανα φιλικο δεν εχουμε κανει ρε παιδια! Οσοι δεν με εχετε.. theoman_10 στο Ps4

Σημαντικες οι αλλαγες που λεει ο @zezinho-10 

Ελπιζω οταν αμυνεται ο αλλος να μην γινεται το ιδιο με εναν παικτη  σε ολο το γηπεδο να τρεχει σαν μανιακος.. λιγο πιο manual..

21 minutes ago, theoman_10 said:

Τοσο καιρο μιλαμε κανα φιλικο δεν εχουμε κανει ρε παιδια! Οσοι δεν με εχετε.. theoman_10 στο Ps4

Σημαντικες οι αλλαγες που λεει ο @zezinho-10 

Ελπιζω οταν αμυνεται ο αλλος να μην γινεται το ιδιο με εναν παικτη  σε ολο το γηπεδο να τρεχει σαν μανιακος.. λιγο πιο manual..

Άμα τρέχει ο άλλος σαν τρελός μπορείς πολύ εύκολα να τον αντιμετωπίσεις ,βαζε πάντα σώμα με το l2 από την στιγμή της πάσας μέχρι να  υποδεχτεί την μπάλα ο παίκτης σου και μετά κάνε αλλαγές κατεύθυνσης με το l1 ,στρίβει τόσο γρήγορα και σε τόσο μικρό χώρο που είναι πολύ δύσκολο να σε κόψει ο άλλος .

Παίξε αρκετά με l1 μέχρι να το συνηθίσεις και να μάθεις ποτέ πρέπει να το κάνεις .Εγώ το χρησιμοποιώ κυρίως  γύρω και μέσα  στην περιοχή και είναι ότι πιο op υπαρχει, πιο op και από το περσινο skill dribbling που έκανες zic zac.

επειδή δεν το είδα να έχει ανέβει και είναι και μέλος της παρέας μας θα το βάλω εγώ :)

Πολύ ωραία videos και μπράβο του για όλη την εικόνα που έχει!

GREAT JOB @dr-Alex

Εφτιαξα αυτη την ομαδα τελικα http://www.futhead.com/18/squads/2783454/

που γινεται Cam-Ben Yedder/RM-Tolisso/LM-Bakayoko/CDM-Casemiro..

Αυριο που θα παρω τα rewards σκεφτομαι στην θεση του Bakayoko να παρω τον IF Lingard..Τον εχει δοκιμασει κανεις??Αξιζει η να ψαξω αλλη λυση?

7 hours ago, zougaman said:

επειδή δεν το είδα να έχει ανέβει και είναι και μέλος της παρέας μας θα το βάλω εγώ :)

Πολύ ωραία videos και μπράβο του για όλη την εικόνα που έχει!

GREAT JOB @dr-Alex

Φέτος δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερος Έλληνας YouTube στο FIFA. Εννοώ σε θέμα ικανότητας μέσα στο παιχνίδι. 

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους !!  Έκλεισαν οι σερβερς του fifa 14 που είχα φάει κόλλημα και έτσι αναγκάστηκα να ασχοληθώ με το 18 πλέον ;) http://www.futhead.com/18/squads/2785533/ div 3  , 20 νίκες wl ο απολογισμός :) Μπορεί να μην γράφω ποτέ  αλλά ήθελα να σας ευχαριστήσω  για την βοήθεια που παρέχετε, respect zouga !

8 hours ago, 21manos21 said:

Εφτιαξα αυτη την ομαδα τελικα http://www.futhead.com/18/squads/2783454/

που γινεται Cam-Ben Yedder/RM-Tolisso/LM-Bakayoko/CDM-Casemiro..

Αυριο που θα παρω τα rewards σκεφτομαι στην θεση του Bakayoko να παρω τον IF Lingard..Τον εχει δοκιμασει κανεις??Αξιζει η να ψαξω αλλη λυση?

Τον έχω και είναι ωραίος αλλά εντελώς άλλος παίκτης από τον Bakayoko. 

Για άμυνα δεν κάνει, μπροστά είναι καλος .

42 minutes ago, Bakogoal said:

Τον έχω και είναι ωραίος αλλά εντελώς άλλος παίκτης από τον Bakayoko. 

Για άμυνα δεν κάνει, μπροστά είναι καλος .

Για μπροστα τον θελω μιας και θα εχω CDM καθαρο τον Casemiro που ειναι καραβι απο ταχυτητα και LM με Stay back τον Tolisso..Οποτε θελω εναν μεσο γρηγορο που θα ειναι καλυτερος επιθετικα

59 minutes ago, 21manos21 said:

Για μπροστα τον θελω μιας και θα εχω CDM καθαρο τον Casemiro που ειναι καραβι απο ταχυτητα και LM με Stay back τον Tolisso..Οποτε θελω εναν μεσο γρηγορο που θα ειναι καλυτερος επιθετικα

Από eriksen dele είναι καλύτερος. 

Μόνο ο De Bruyne είναι ανωτερος 

14 hours ago, zezinho-10 said:

Υ.Γ επέστρεψα πάλι στο 4-2-3-1 είναι εξαιρετικό σε αυτο το gameplay .

Με τους 3 CAM ή με LM-RM; Επίσης έχω Fährmann στο τέρμα που τα πέει αρκετά καλά, να αναβαθμίσω σε De Gea ή δε θα δω τόσο μεγάλη διαφορά;

32 minutes ago, Nifitsas said:

Με τους 3 CAM ή με LM-RM; Επίσης έχω Fährmann στο τέρμα που τα πέει αρκετά καλά, να αναβαθμίσω σε De Gea ή δε θα δω τόσο μεγάλη διαφορά;

Όπως τα τρώει ο De gea, έτσι τα τρώει κι ο Fahrman, καμία διαφορά. 

Είπα και γω, αλλιώς, γιατί να εχουνε,  τουλάχιστον οι μισοί που συναντώ Fahrman;;....

Αν και με τα σουτ τα ΟΡ φέτος.......οι τερματοφυλακες είναι ωσει παρόντες......

Που λοιπόν 5Κ, που 250Κ και να είναι το ίδιο πράμα.....

40 minutes ago, Nifitsas said:

Με τα 3 cam , πήγα να φύγω από το παιχνίδι κατοχής αλλά άρχισα να βιαζομαι και να παίζω χειρότερα αντί για καλύτερα .Οπότε γύρισα στο σύστημα που μου ταιριάζει πιο πολύ από όλα , αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν χρησιμοποιω και τα άλλα ανάλογα τον αντίπαλο ή την κατάσταση .Πλέον ξέρω 4 συστήματα να παίζω και με βοηθάει πολύ τακτικά αυτό.

Ο de gea είναι με διαφορά ο καλύτερος gk στο παιχνίδι.Για εμένα αμα είσαι καλυμμένος με όλους τους άλλους παίκτες στην ομάδα σου αξίζει τα λεφτά του .Μέχρι ομως να φύγει ο boateng και να μπει κάποιο icon στην άμυνα ,μείνε με τον fahrmann.

14 hours ago, zezinho-10 said:

Άμα τρέχει ο άλλος σαν τρελός μπορείς πολύ εύκολα να τον αντιμετωπίσεις ,βαζε πάντα σώμα με το l2 από την στιγμή της πάσας μέχρι να  υποδεχτεί την μπάλα ο παίκτης σου και μετά κάνε αλλαγές κατεύθυνσης με το l1 ,στρίβει τόσο γρήγορα και σε τόσο μικρό χώρο που είναι πολύ δύσκολο να σε κόψει ο άλλος .

Παίξε αρκετά με l1 μέχρι να το συνηθίσεις και να μάθεις ποτέ πρέπει να το κάνεις .Εγώ το χρησιμοποιώ κυρίως  γύρω και μέσα  στην περιοχή και είναι ότι πιο op υπαρχει, πιο op και από το περσινο skill dribbling που έκανες zic zac.

Ωραιος! Καταλαβα τι λες..

Επειδή πάντα θέλω να καυχιεμαι για το πόσο καλός είμαι, να πω πως πέρυσι τον πέτυχα δυο φορές και την 1 έκανε back.

Μου έστειλε μήνυμα στο psn και είπε σορυ γιατί ήθελε την νίκη για να παραμείνει d1 αν θυμάμαι καλά.

Θέλω να πω πως όποιος ασχολείται και τον κόβει και λίγο, μπορεί. 

Επίσης πέρυσι μου είχε πάρει Χ ο γέρος...θυμάσαι Γιώργο μου;

Αυτά. Keep it  up @dr-Alex είσαι ωραίος! Τώρα αυτός είναι ο λογαριασμός του...ή είναι του αδερφού του...δεν ξέρω. 

6 hours ago, Bakogoal said:

Από eriksen dele είναι καλύτερος. 

Μόνο ο De Bruyne είναι ανωτερος 

Μολις ειδα(θυμηθηκα) οτι εχω τον FUTmas Lingard οποτε θα δοκιμασω αυτον..Αν και εχει λιγοτερο Pace απο την IF,εχει καλυτερο Passing Shooting και physical

• Create New...