Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ELBarto-3-

FIFA 18 - Career Mode Topic

Recommended Posts

1. ναι,αλλαζει και τα σχηματα στις ομαδες αλλα απο εδω και περα αν δεν κανω λαθος δεν εχει αλλα pdate στα ροστερ,οτι θελεις τα κανεις πλεον μονος σου

2/3. τα flair ειναι τα εντυπωσιακα που μπορεις να κανεις,δλδ πασες με τακουνακι η ψαλιδακι για γκολ,η driven pass ειναι η γρηγορη πασα και το finesse shoot ειναι το σουτ με τα φαλτσα.

4, δεν ξερω μιας και ο τομεας αρχηγοι,αλλαγες στα νουμερα φανελας και κατι αλλα δεν ασχολουμαι ποτε

@TOL1S μπορείς να εξηγήσεις πως γίνεται αυτο το "exploit" που παίρνεις τους παίκτες χωρις λεφτά το χειμώνα?

Γενικα πάντως αυτο το transfer hub πολυ ναυάγιο ρε παιδί μου.Στο 17 πήγαιναν νερο οι μεταγραφές. Σε μια φαση ημουνα μεσα στο carrier που κανω με Παναθα κ χτυπουσα Casierra απο Αγιαξ.Ξεχασα να πατησω αυτό το  dedicate που βάζεις μονο τα ποσά, δεν ήξερα αν θα χασω τη μεταγραφή αν βγω κ εκατσα κ έμπλεξα με τα cut scenes σα νουμπάς λες κ παίζαμε sims.Στο τέλος εφαγα ολο το budget για μια μεταγραφή αλλα έκλεισε ο παικταράς με  85,000€ εβδομαδιαίο μισθό και 4€!!! sign bonus!! Πάριοτζ πάρε μαθήματα πως κλείνονται τα μεγάλα deal!!!! :p:hehe:

καταρχην δεν ειναι exploit ειναι η βλακεια που σκεφτηκε η εα,απλα δεν σου δεσμευει το συμβολαιο του παικτη απο την τωρινη σεζον οπως γινοταν στα προηγουμενα φιφα και το παει στην επομενη σεζον οπου το πληρωνει η διοικηση εξτρα αντι για το μπατζετ που σου εδωσαν, λοιπον,το πραγμα ειναι απλο,βαζεις σκαουτερ να ψαχνουν παικτες  με 0-1 χρονια στα συμβολαιο τους,τον γεναρη που ανοιγει το μεταγραφικο παραθυρο σε καποιους παικτες θα σου δωθει η ευκαιρια να υπογραψεις προσυμφωνο που θα ερθουν στην ομαδα σου 1 ιουλιου.

για να εξηγησω καλυτερα,στα προηγουμενα φιφα ειχαμε ας πουμε 1.000.000 για μεταγραφες και 10.000 για μισθους,οταν πηγαινες να κανεις προσυμφωνα π.χ 2 παικτες των 5,000 μισθο τοτε αυτα τα χρηματα τα δεσμευε και αφαιρουσε φυσικα και το μπονους υπογραφης ,ετσι την επομενη σεζον,δλδ τον ιουλιο αλλαζε και το ποσο που θα σου εδινε ο προεδρος,ουσιαστικα μπορει να μην ειχες λεφτα για την επομενη σεζον,ηταν ενα ειδος σαλαρι καπ,τωρα ομως αν εχεις παλι το ιδιο μπατζετ τοτε τα μονα χρηματα που χανεις ειναι το μπονους υπογραφης,με απλα λογια για να φερεις παικτη με μεγαλο συμβολαιο στο φιφα 16 θα επρεπε ηδη να εχεις τα λεφτα  μισθου για να το κανεις,στο φιφα 18 χρειαζεται μονο να εχεις λεφτα για το μπονους υπογραφης και τα λεφτα μισθου τα πληρωνει ο προεδρος,ολο αυτο εχει ως αποτελεσμα να φερνεις οποιον θελεις πολυ ευκολα.

ενας φιλος που παιζαμε τον χειμωνα και μιλουσαμε μεσω του ps4,στην 1η αγγλιας εφερε παικτες που δεν μπορουσε να φερει στην λιβερπουλ οταν παιζαμε το φιφα 16,διοτι οπως ειπα πληρωνε ενα μικρο ποσο σαν μπονους υπογραφης και το μπατζετ μισθου δεν αλλαζε μιας και το πληρωνε ο παιροζ.

Ευχαριστώ. Το είπα "εξπλόιτ" γιατί δεν ξέρω πως δουλεύει ακριβώς το κάριερ και ακόμα το μαθαίνω. Πάντως είναι πολύ βαρύ το φετινό. Σαν άσχετος που έπαιζε μόνο Μαστερ Λίγδα μου, αν δεν είχα διαβάσει εδώ στο τόπικ πως δουλεύει το Χάμπ, ούτε μεταγραφές δεν θα μπορούσα να κάνω φέτος.
Σκέφτομαι να αποδεχτώ και καμιά πρόταση από τις πεταμένες εθνικές που με θέλουνε μπας και παίξω κάνα Μουντιαλίτο το καλοκαίρι του 2018, αν γίνεται βέβαια γιατί στο Μάστερ Λιγκ μετά την πρώτη σεζόν αφήνει να πας σε εθνική, οπότε το μουντιάλ του 18 το χάνεις εκ προοιμίου.

αν κανεις καλη πορεια με την ομαδα σου θα σου ερχονται συνεχως προτασεις για εθνικη,βεβαια η 1η σεζον εχει παντα ινδια,βενεζουελα και καμια ιρλανδια αν εισαι τυχερος απο τις εθνικες.

Πάμε για συνέχεια με την 

IPSWICH TOWN 

ΣΕΖΌΝ. 2η

Μεταγραφές και 11αδα

Έφυγαν 3 και ήρθαν 3, στις αντίστοιχες θέσεις.  

+ τον καταπληκτικό Ιταλό DELI  από τα free agent. 

37533646_287477172005232_471894832551926

•  Ξεκινήσαμε εκπληκτικά και στις 5 πρώτες αγωνιστικές ήμασταν 1οι.

Την 11η αγωνιστική βρισκόμασταν με πολύ καλά ματς στην 3αδα. 

• Από εκεί και πέρα άρχισε ο γολγοθας των τραυματισμών. 

6 μήνες έξω ο FRY 

4 μήνες ο BISHOP 

4 μήνες ο HUWS

Και από 2 εβδομάδες έως 1 μήνα οι KENLOCK,  EMANUEL, XANTE SILVA και WEBSTER. 

• Από εκεί και πέρα άρχισε ο κατήφορος αφου η ομάδα κόπηκε  στην μέση και μέχρι τα τέλη Γενάρη είχαμε φτάσει στη 16η θέση

Το Φλεβάρη φορτσαραμε  λίγο..... Αλλά ήταν για πολύ λίγο  και δεν έφτανε.

Η τελική βαθμολογία

37516374_287477982005151_198594182339415

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΣΕΖΌΝ 3η

Είπα να κάνω άλλη μια προσπάθεια αλλά  να κάνω ΣΙΜ την 3η σεζόν ..

Έτσι σήμερα ασχολήθηκα για την 3η σεζον μόνο με το FA CUP όπου φτάσαμε στα προημιτελικά. 

Στο πρωτάθλημα τέλος,  που έγινε όλο σιμ , βγήκαμε 6οι.

Έτσι έπαιξα και τα ΠΛΈΙ ΟΦ. 

Στα ημιτελικά περάσαμε πάρα πολύ δύσκολα τη ΦΟΥΛΑΜ,  

Στον τελικό,  μας έπνιξε η ΛΙΝΤΣ. 

Και καπος έτσι τελείωσε αυτό το Καριερ 

37578107_287682715318011_471182585669825

On 7/20/2018 at 9:15 ΠΜ, slamsoze said:

Ευχαριστώ. Το είπα "εξπλόιτ" γιατί δεν ξέρω πως δουλεύει ακριβώς το κάριερ και ακόμα το μαθαίνω. Πάντως είναι πολύ βαρύ το φετινό. Σαν άσχετος που έπαιζε μόνο Μαστερ Λίγδα μου, αν δεν είχα διαβάσει εδώ στο τόπικ πως δουλεύει το Χάμπ, ούτε μεταγραφές δεν θα μπορούσα να κάνω φέτος.
Σκέφτομαι να αποδεχτώ και καμιά πρόταση από τις πεταμένες εθνικές που με θέλουνε μπας και παίξω κάνα Μουντιαλίτο το καλοκαίρι του 2018, αν γίνεται βέβαια γιατί στο Μάστερ Λιγκ μετά την πρώτη σεζόν αφήνει να πας σε εθνική, οπότε το μουντιάλ του 18 το χάνεις εκ προοιμίου.

Εξαρταται κι απο την ομαδα που εχεις.Εγω που επαιζα με Μιλαν και ημουν μες στην πενταδα,ειχα προταση κι απο Γαλλια.Με Ναντ γαλλικο πρωταθλημα,μου ειχε ερθει προταση απο Ελλαδα.Για την πρωτη σαιζον μιλαω,που προλαβαινεις το παγκοσμιο κυπελο του 18.Προτασεις ερχοντε συνεχως μεχρι και Μαρτη.Μην βιαστεις να παρεις καμια Ινδια απο Δεκεμβρη.

Mathew Prior, Fifa's creative director has this to say:

How big of an update can fans anticipate for career mode?

Matthew Prior: So it's something we'll be talking about as we head up to Gamescom specifically. But I think right now, there's a big update in the sense that the Champions League is in there, and we kind of showed it in the presentation of how we implement that. Obviously Champions League, we had a kind of variation of it, a generic variation of it for years. But I think this time, career mode is the most authentic it's ever been. So that in itself is a big update, and not just the fact that it's in there, but the way we've implemented it. The whole UI takeover, the cinematic scenes within the UI showing the Europa League draw. It's not just Champions League, it's Europa. So I think the integration of that, just in and of itself, is all we can really talk about right now. It is a sufficiently big change to career mode that people will kind of love it because it is now 100 percent authentic.

Yaaay, mild aesthetic changes to 1 of the 3-4 tournaments I am going to play in career mode, IF I even play with an eligible team...

Like I get it, it's a nice thing, but they must be nuts if they expect people to run out and buy it for this? Why are Fifa so obsessed with cinematics anyway? Do they not realise everyone skips them after the second or third time of seeing them?

Συνέχεια στα καριερ με ένα γρήγορο στη Χιλή....

EVERTON DE VINA DEL MAR 

images?q=tbn:ANd9GcRdgw93iWCSp1YZB9NfTmB

APERTURA

37919641_294257474660535_832908254500618

Η VINAZUR  που βλέπετε και μας απέκλεισε και στο APERTURA και στο CLAUSURA  είναι η COLO COLO.

CLAUSURA 

37932154_294258771327072_473614530155800

Καλή εμπειρία,  αλλά ΜΕΞΙΚΌ δεν ειναι 

Τώρα ίσως συνεχίσω 2η σεζόν με άλλη ομάδα,  ή θα αρχίσω ότι καινούριο

Αυτά.....

Τα λεμε

συνεχεια στο δικο μου,εχω τελειωσει την 2η χρονια εδω και μερες,καταφερα να βγω 2ος με την αμπερτιν 4 βαθμους πισω απο την σελτικ,ημιτελικα κυπελλου και στους 16 του γιουροπα λιγκ,δεν κραταω σχεδον τιποτα απο αυτη την ομαδα γιατι ηταν μετριοτατη,η 3η χρονια με βρισκει στο βελγιο και την kaa gent (γανδη),μεχρι τωρα εχω παιξει σχεδον τα μισα ματς,η γανδη ειναι ομαδα,εμαι 1ος στο πρωταθλημα,1ος στο γιουροπα λιγκ,παιζουμε μπαλαρα,εχουμε παικτες και οχι γλαστρες,μου βγηκε λαχειακι,εννοειται συνεχιζω την ιδια λογικη για αυτο το καριερ,παιζω με τους παικτες που εχει η εκαστοτε ομαδα και κανω μεταγραφες μονο σε θεσεις που δεν εχει παικτες και παντα απο [παικτες που ειναι στην τρανσφερ λιστ,επισεις καθε γεναρη κλεινω με προσυμφωνο μονο παικτες που ειναι επισεις στην τρανσφερ λιστ χωρις να κανω κανενα σκαουτινγκ και βεβαια εχω και την ακαδημια μηπως βγει κανενα ταλενατικι και απο εκει,συνεχιζουμε για οσο παει.

Νέα καριέρα...

bristol-rovers-fc-7850.svg

Η μικρούλα μου.

11αδα αρχική...

Ο μόνος εξελιξιμος είναι ο LOCKYER..... Και αρχηγός φυσικά... Και ο Holme-Denis

Είχα  κάνει όλες τις μεταγραφές της Αγγλίας πριν ξεκινησω και οι UPSON , RODMAN και HOLME DENNIS είναι οι  RL  μεταγραφες.

38612585_301191083967174_866408553591812

Οι μεταγραφές της 1ης σεζόν, όλοι ένας και ένας.... Και 2 από την Ακαδημία που βοήθησαν ως αλλαγή...

38462145_302077297211886_225698238751257

Ο CHAPLIN απλα έκανε ότι ήθελε στην επίθεση, 

Ο WHATMOUTH είναι ένας σκλυροπυρηνικος αμυντικός και ο BOUTCHER έδωσε άλλη ποιότητα στα ΧΑΦ...

Και έγιναν τα παρακάτω.

Μέχρι το Δεκέμβρη παίζαμε από 8η έως 13 θέση...

Όταν ήρθαν οι μεταγραφές η ομάδα άλλαξε πορεία και με φανταστικό ποδόσφαιρο ( και με αυτοκτονιες άλλων βλεπε ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ ) πήραμε την απ'ευθείας άνοδο....

Η ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ, μέχρι και 10 ματς περίπου πριν το τέλος ήταν πρώτη με 8 βαθμούς...

Τελικά βγήκε 3η και έχασε και στον τελικό από την ΟΞΦΟΡΝΤ και έμεινε στην κατηγορία..

38444452_302077610545188_417779697180265

--------------------------------------------------------------------------------------------------

SEASON  2.

38434482_302205107199105_272714085240406

Παρατηρησεις: 

Pre contract :   ODUBAJO (ΧΑΛ) , CRISTIAN LOPEZ (ΛΑΝΣ)

transfers :   BRADSHAW ( ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ) , ANGULO (ΕΝΒΙΓΚΑΛΝΤΟ) , ARNAIZ (FREE AGENT)

youth academy   :   JACKSON, CARTER, EVANS, ALLEN.

•Ξεκινήσαμε καλά στα 4  πρώτα ματς με 2 νίκες και 2 Χιναρια  και ενθουσιαστηκαμε...μετα άρχισε ο κατήφορος...

•Το overall μου από 88, έχει πάει 78...

•Αν δεν βγούμε γρήγορα από την ζώνη του υποβιβασμού  και δω ότι πέφτει κι'αλλο το οβεραλ,  πριν πέσει κάτω από 70 θα ψαχτω σε άλλη ομάδα της κατηγορίας... ομως θα το παλέψουμε πρώτα και ότι γίνει... Έχω 2 -3 ευκαιρίες ακόμη πιστεύω...

38494767_302202823866000_557616202758121

Αυτά προς το παρων..

Έχω και άδεια από αύριο οπότε θα έχουμε φουλ αγωνιστική δράση...

Τα λεμε

EDIT : 

38471378_302599307159685_673752151083712

Δεν τα καταφέραμε τελικά,  τέλος Γενάρη και το τέλος μας ήρθε...

Είναι η 3η ομάδα που με διώχνει ακριβός στον 1,5 χρόνο .

Πάμε γι'αλλα 

Καλησπερα. Μαγκες. Επεστρεψα αφου ηρθε μετα απο 5 μηνες θητειας η μεταθεση και ειμαι ετοιμος για το 19. Ελπιζω να ειστε καλα και να μοιραζομαστε τις ιστοριες μας και την νεα σεζον. Εν αναμονη του νεου topic.

μιας και μου ηρθε η επιθυμια για μπαλιτσα αυες τις μερες,παιζω και fut συνεχιζω και την καριεριτσα με την γανδη.

εχουμε και λεμε..... μπαινω στον μαρτιο του 2020,μολις 4 αγωνες για το τελος της κανονικης δαρκειας και μετα ξεκιναμε τα πλει οφ,παραμενω στην κορυφη με διαφορα 9 βαθμων απο την ατβερπ,πραγματικα πολυ καλη ομαδα η γανδη,αν ειχε 1 καλυτερο επιθετικο πιστευω θα ειχα κλειδωσει ηδη το πρωταθλημα,αλλα μια χαρα δουλεια κανει ο Roman Yaremchuk και ας μην ειναι απο τους επιθετικους που προτιμω.

ειμαι στους 32 του γιουροπα αλλα εχω χασει 2-1 απο την psv στην εδρα τους στο 1ο ματς και στο κυπελλο βελγιου ειμαι στον τελικο με την μπριζ.

εκανα και 2 pc για την επομενη σεζον

Emanuel Breno Teixeira Rocha αλλα μετα ειδα οτι εχει μονο 48 σουτ !!!!!,δεν πειραζει δεν θα ειμαι στην ομαδα την επομενη σεζον να τον δω

Fabian Senninger παιζει και στα 2 ακρα τις αμυνας

σεζον Νο3 τελος,το πρωταθλημα στα χερια μας, πηγαν να γινουν μπαχαλο τα πλει οφ γιατι ξεκινησα με ηττα,αλλα ευτυχως η ομαδα ενιωσε το χαστουκι και αρχισε να τα ριχνει η ιδια στους αντιπαλους,πηρα και το κυπελλο απο την μπριζ πολυ ευκολα,στο γιουροπα εχασα και το 2ο ματς απο την psv με 0-3,για 10 γκολ ημουν ειναι η αληθεια,τραγικο παιχνιδι,δεν πειραζει ομως θετικοτατη η χρονια και πολυ καλη ομαδα η γανδη.

η 4η σεζον θα με βρει στην 4η  διαδοχικη ομαδα και αυτη θα ειναι στο ολλανδικο πρωταθλημα με την φεγενορτ,θα το ξεκινησω και οσο παει και αυτο.

On 10/8/2018 at 7:02 ΜΜ, Dimokritos said:

Εν αναμονη του νεου topic.

Θα κανονισω απο μεσα Σεπτεμβρη ;) 

4η σεζον,4η ομαδα,ολλανδια και φεγενορτ

η αληθεια ειναι οτι περιμενα να βρω μια ομαδα πληρης και σχεδον ετσι ηταν,ηθελε σιγουρα επιθετικους μιας και ειχε μονο τον γιορκενσεν και 2 ακραια μπακ,εννοειται συνεχιζω την μεταγραφικη πολιτικη που εχω ξεκινησει σε αυτο το καριερ,βρισκω στην  transfer list τον Urtzi Iriondo LB της μπιλμπαο,βαζω τον φιλο @Buddha  να μεσολαβησει μιας και τους ξερει ολους στο μπιλμπαο και τελικα τα βρισκουμε στα 4.000.000 και τον φερνουμε στο ροτερταμ,μετα εψαχνα να βρω εναν καλο επιθετικο αλλα δεν εβρισκα κατι το τρελο και σκεφτηκα να κοιταξω μηπως καποιος απο τους εξτρεμ μπορει να παιξει εκει,λοιπον βλεπω οτι η ναπολι πουλαει τον ινσινιε,κατευθειαν προσφορα 7 εκ.,ζητανε 7.3 τα δινω και φερνω τον παικταρα και επειδη επρεπε να κλεισω και εναν ακομα επιθετικο φερνω δανεικο τον τιμοθι γουεα.

λοιπον ολα καλα μεχρι εδω,το προβλημα τωρα ερχεται οτι δεν μπορω να βρω με τιποτα ενα σχημα να παιξω,φαπ και ξανα φαπ και η μεγαλη σφαλιαρα επεσε οταν επαιξα με την βισλα για τα προκριματικα του τσου λου που δικαιως αποκλειστικα και για 1η φορα ειδα την βαθμολογια μου να πεφτει απο το 92 στο 66 και μετα στο 64,ειπα εδω ειναι το τελος,απετυχα με τον κυριο στοχο της ομαδας και θα μου δωσουν τα παπουτσια στο χερι,δεν εγινε ακομα αυτο μιας και τα παω πολυ καλα στο γιουροπα που ηδη εχω στειλει την ομαδα στους 32,στο πρωταθλημα κουτσα στραβα το παλευω και βρισκομαι ψηλα,2 κακα παραμενουν,το συστημα που δεν μπορω να καταληξω καπου και το φαινομενο με την εδρα μου που δεν εναι καστρο.

δεν την παλεψα καθολου με την φεγενορτ,1η φορα που δεν μπορω να βρω πως να παιξω με μια ομαδα,κυριολεκτικα δοκιμασα ολα τα συστηματα εκτος απο αυτα που εχουν 5αδα πισω,τι custom tactics εβαλα το instruction αλλαξα απλα δεν,δεν,δεν,δεν......επαιξα μεχρι τελος δεκεμβρη και μιας και δεν με εδιωχαν ακομα και με το 64 !!! που εφτασα στην βαθμολογια του προπονητη,εκανα την υπολοιπη σεζον σιμ για να σηκωθω να φυγω,η πλακα ειναι οτι ειχε σχετικα καλους παικτες η ομαδα αλλα δεν μπορουσα να τους κανω να παιξουν,λοιπον μαυρη σελιδα στην πρπονητικη μου καριερα

συνεχεια στην 5η σεζον και αυτη τη φορα παμε πορτογαλια και στην μπραγκα που μου ειχε κανει και προταση οταν ημουν στην γανδη αλλα δεν την ειχα αποδεχτει τοτε,ετσι μετα απο 1,5 χρονο ειμαστε εδω,το ξεκινημα κατι απο εντυπωσιακο,0-6 νικη με την πολυ αδυναμη πορτιμαο αλλα τρομερη μπαλαρα και νικη 2-0 την μπενφικα σε ενα τρομερο ματς και απο τις 2 ομαδες,απλα εγω ημουν ο ευστοχος.

πηγα να κανω το μπαμ με καριμ μπενζεμα αλλα με αυτα που ηθελε καλυτερα να αγοραζα τον παναθηναικο παρα να του δωσω αυτα που ηθελε.

ζητησε 200.000 μισθο,2.700.000 μπονους υπογραφης και περιπου 1 εκ, για 5 γκολ η συμμετοχες αχχαχαχαχαχαχα ασε μας ρε γατακι.

• Create New...