Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ELBarto-3-

FIFA 18 - Career Mode Topic

Recommended Posts

Σχετική εικόνα

Καλως Ηρθαμε λοιπον!

Εδω θα μπορουμε να λεμε για το ποιες ομαδες μας ενδιαφερουνε μεχρι να βγει το FIFA 18, και γενικα να αναφερουμε φημες και νεα για το νεο Career Mode.
Αφ'οτου βγει το παιχνιδι η περιγραφη του  ποστ θα αλλαξει, εννοειται.

Συζητηστε!

Καλή σεζόν να έχετε .

Σας το έκανα PIN (με 20 ευρώ :p )

2 minutes ago, zougaman said:

Καλή σεζόν να έχετε .

Σας το έκανα PIN (με 20 ευρώ :p )

ZOUGA θΕΕ, ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΑΕ!!

ΒΤW η ανακοινωση και το βασικο αρθρο για το Career Mode στο FIFA 18 απο την αγαπητη ΕΑ.

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΡΙΕΡΙΣΤΕΣ!!! :D

0b21b00f-05da-47f3-b41f-c4db079c1b8b.jpg

Για να αρχισω εγω, αν το παρω τελικα (γιατι κατι συζητιεται για 30 € μονο με την βοηθεια καποιων φιλων ;) ) θα κατευθυνθω Γερμανια.
Συγκεκριμενα ηθελα εδω και πολυ καιρο ΒνΒ αλλα η κυρα ΕΑ μας τα διελυσε με την απουσια του Βεστφαλεν.......δε πτοουμαι βεβαια, απλα θα δοκιμασω και κατι αλλες (Γκλαντμπαχ + Σαλκε) πριν αποφασησω οριστικα.

Λετε τα δικα σας.

Για να συνεχισω και εγω μετα τον αποπανω φιλο :D λογικα και εγω θα το αποκτησω το παιχνιδι (ευτυχως υπαρχουν τα public) και εγω θα κατευθυνθω Γερμανια και στην Bundesliga 2 για αρχη με St. Pauli. Συνηθως ξεκινουσα με ΟΜ απλα φετος εχει ενισχυθει αρκετα και θα παω αργοτερα. Φυσικα αν δεν μου κολλησει η Παουλι θα ψαχτω για Στουτγκαρδη ή Ανοβερο. Αυτα γι αρχη...στην Γερμανια σιγουρα θα αναλαβω μετα με μετακινηση καποια στιγμη Μπαγερν.

Να δουμε κανενας αλλος τι και που.

Kαλη αρχη, παιδες. Και εγω με Γερμανια θα ξεκινησω φετος το 1ο career και μαλλον με το αγαπημενο Αμβουργο.

Καλη αρχη μαγκες και καλο καψιμο. Αμα γινει κανα αστειο και το παρω μετα τα Χριστουγεννα, σιγουρα τα καθιερωμενα Αντερλεχτ, Ολυμπιακος, Ντορτμουντ, Λιβερπουλ, RTG. Καμια ομαδα 3ης Γερμανιας. Θα σας διαβαζω παντως;)

δεν φτανει που η χαντερσφιλντ ανεβηκε στην πρεμιερ,τον πουλησαν και στην μπερνλι,να δω τωρα πως θα παρω το παικταρα  με μεταγραφη 

DIkxWZvW4AE7OTW.jpg

Καλη αρχη μαγκες! 

Να κανουμε και φετος τις καριεραρες μας να γουστάρουμε. Και φετος λογικα περισσότερο απο αλλες χρονιες λογω των cutscenes και λοιπα...

Καλα και απο μενα σιγουρη αγορα. Τωρα απο την 1η μερα η αργότερα τον Οκτώβρη θα φανει...

Οσο για το απο που θα αρχισω φέτος, οπου πατε και εσεις ειναι η απάντηση.

Γερμανία? Γερμανία λοιπον... Τωρα με ποια θα φανει...Ισως καμια Χοφενχαιμ η Γλαντμπαχ ξερω γω...

Το κυριως πιατο Πρεμιερ,Λα λιγκα,Ιταλια θα ρθουν μετα φυσικα.

Οσον αφορα τις υπολοιπες ομαδες, που θα ασχοληθω: 

Σιγουρα θα κανω career στην Αγγλια με την Palace και με μια εκ των νεοφώτιστων. 

Απο Γαλλια, μαλλον για Μarseille με βλεπω.

Απο Ισπανια τωρα. Δεν εχω ιδεα. Εβγαλαν και το Μεσταγια φετος, οποτε ή θα ξεκινησω με μικρη ή θα προσπαθησω να βρεθω με κανα browse jobs απο αλλο career σε καποια μεγαλη. Ρεαλ ή Αtletico πχ, που εχουν και τα μονα γηπεδα απο Ισπανια.

Ιταλια θα παω λογικα μονο απο browse jobs. Θελω πολυ να κανω ενα career με Milan και γιατι οχι και με την Roma παλι, που το σηκωσα πέρυσι.

Τελος, σκεφτομαι να κανω career και στην Αργεντινη. Θα δειξει.

εχω τρελα με τα στατιστικα,στο 2κ περισσοτερο διαβαζα παρα επαιζα,ειναι ενα πραγμα που το θελω στα ποδοσφαιρακια,ξερω ειναι δυσκολο γιατι δεν fm αλλα ελπιζω μα το δω καποτε,μεχρι να γινει αυτο εχουμε ενα ακομα θετικο βημα στην καρτελα του παικτη.

DIknKfUXcAAHh8W.jpg

Καλό θα ήταν να μπορείς να δεις και κάθε ομάδα από όλα τα πρωταθλήματα τι μεταγραφές έχει κάνει.

27 minutes ago, ELBarto-3- said:

Κανονας για ολους τους καριεριστες το συγκεκριμενο βιντεο. Ειδικα αυτο, που λεει για sites, οπως το SoFifa ισχυει.

42 minutes ago, Dimokritos said:

Κανονας για ολους τους καριεριστες το συγκεκριμενο βιντεο. Ειδικα αυτο, που λεει για sites, οπως το SoFifa ισχυει.

Πραγματικα.
Και αυτα που ειπε για σεναρια που δημιουργουμε. 

Ωραιο βιντεακι που πρεπει να τηρει καθε καριεριστας αν θελει να τον κρατησει το mode. Ελπιζω με τις μεταγραφες φετος κ το καινουργιο συστημα να μας κρατησει περισσοτερο. 

Με ανυσυχει αρκετα οτι ο τυπας στην αρχη λεει οτι ειναι εκανε 5 λεπτα να "καταλαβει" την CPU και να κερδισει 6-3.....

14 minutes ago, ELBarto-3- said:

Με ανυσυχει αρκετα οτι ο τυπας στην αρχη λεει οτι ειναι εκανε 5 λεπτα να "καταλαβει" την CPU και να κερδισει 6-3.....

Βeta, αδερφε. Πιο ασφαλη συμπερασματα θα εχουμε στο demo. Και ουτε τοτε 100% αφου εχει διαφορες και το demo απο το τελικο παιχνιδι. Eκτος απο αυτο ο τυπας εκανε αυτο, που ειχα πει πριν μερικες μερες στο αλλο thread, δηλαδη exploit στις αδυναμιες της AI. Εγω προσωπικα αυτο το αποφευγω παντα. Και στο 15 ή στο 16 υπηρχε το γνωστο exploit, που μετα απο σεντρα σου μπορουσες να φτασεις με εναν παιχτη στην μεγαλη περιοχη του αντιπαλου και να βαζεις γκολ χωρις να σε μαρκαρει η AI. Το θεμα ειναι να μην εκμεταλλευεσαι τετοιες αδυναμιες.

9 hours ago, ELBarto-3- said:

και να κερδισει 6-3.....

στο βιντεο ηρθε 3-3 και εχασε στα πεναλτι

Πως σας φαινεται το Ολλανδικο πρωταθλημα;

Σκέφτομαι φετος να ξεκινήσω με τον Αγιαξ καθως θυμαμαι πως περσι είχε πολλούς νέους και πολλά υποσχόμενους παίκτες.

@Diegito21 Αυτο που αναφερεις για τα παμπλικ τι σημαινει ; θα εχει καποια προσφορα στο παιχνιδι;

Ένας Desperado δεν μπορεί να λείπει από αυτό το τοπικ. 

Καλή αρχή λοιπόν παίδες μου.

Ή απόκτηση του game δεν ξερω ποτε θα γινει,  αν θα ειναι day one η αργότερα αλλά θα γίνει τελικά ( βλέπω πράσινα φωτάκια στα οικονομικά) δεν βγαίνει αλλιώς ο χειμώνας ρε τη να κάνουμε και είμαι φαν της μπάλας. 

Αρχή πάντα έκανα στην Γαλλία αλλά με μπερδεψατε ρε , όλοι Γερμανία;;;

Τουλάχιστον τα 2 πρώτα καριερ θα είναι γρήγορα,  μαθητευομενα να που τα λέω εγώ, να μάθω το παιχνίδι και να δω τα καινούρια μεταγραφικά στοιχεία. 

Τεσπα 

Αν ξεκινήσω Γαλλία φέτος θα κάνω αρχή   με την ΤΟΥΛΟΥΖ 

Αν ξεκινήσω Γερμανία ( δύσκολο αλλά δε  ξέρω) θα κάνω αρχή με ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ .

---------------------------------------------------------------

Κάτι άλλο 

Φέτος θα έχει σοβαρότατα καριερ και το εννοώ 

objectives  δίνω βάση σε όλα αρκεί να τα έχουν φτιάξει λίγο ( ας πούμε δεν μπορεί σε ομάδα rtg με 2Μ budget να σου ζητάει 10Μ. Profit, δεν γίνεται ακόμα και όλη την ομάδα να πουλήσεις ) και σίγουρα με ομάδα που έχει youth development 1 δεν θα κάνω διότι ζητάνε τρελά πράγματα. 

Transfers :   λίγες και καλές μεταγραφές για τη εκάστοτε ομάδα που θα είμαι,  μόνο εκει που πονάει  η ομάδα πραγματικά,  δοκιμάζω  όλους τους παίχτες και μετά παίρνω τις αποφάσεις μου( όπως έκανα μέχρι και το 17 ) πιο αυστηρά τώρα οι αποχωρήσεις ( θα πρέπει να είναι άχρηστος ή να μην προσφέρει καθόλου αυτός που θα αποχωρεί) και οι μικροί ακόμα θα φεύγουν δανεικοί αν δεν μπορούν. 

Έχω παρατηρήσει μέχρι τώρα ότι στα δικά μου καριερ ότι και οι πολλές μεταγραφές δεν φέρνουν την άνοιξη,  κάποιες φορές είναι και χειρότερα. 

Youth academy :  εκτός τα objectives με αυτά που θα ζητάνε, προσωπικά έχω στόχο να βγάζω έναν παίχτη κάθε  χρόνο και να δίνω βάση μόνο σε αυτόν και να τον κάνω τούμπανο ( ανάλογα βέβαια και με την ομαδα) αν είναι rtg,  ίσως να βγάζω  2 το χρόνο. 

Χρόνος  αγώνα :  αυστηρα σε ολα τα σοβαρα καριερ θα παιζω 8λεπτά , νομίζω ότι θα είναι καλύτερο,  θα δείξει. 

Το έκανα και φέτος σε κάποια και ήταν ωραίο. 

Νομίζω ότι με τα παραπάνω θα κρατηθώ αρκετά στο mode  για φέτος χωρίς να βαρεθώ και να κάνω 30 καριερ

Σίγουρες ομάδες για CAREER  σοβαρά.

Θα πω 3.

images?q=tbn:ANd9GcTHaMokDjpKCi0G4bwTuLv

Η μικρή μου αγαπημένη χωρίς Camara, Hughes, Cristie και  Ince , βασικά στελέχη της ομάδας , θα είναι χειρότερη από πέρσι αφου η ομάδα ενισχύθηκε  με Curties Davies , Huddlestone,  Widsom και Lawrense ( οι 2 πρώτοι ναι είναι εμπειρία αλλά και 30+) 

Όπως πέρσι θα στηριχτούμε στις ακαδημιες μας και Πάμε όπως πέρσι να κάνουμε το θαύμα. 

images?q=tbn:ANd9GcRAZ-XRUNOoaitnSDVyoPS

Ο τρελός τα έχει 400  εδώ,

Μια εξ ολοκλήρου  νέα ομάδα ( και ηλικιακά) , με  πολύ ταλέντο και φουλ εξελιξημο,  για ένα ωραίο και σοβαρό καριερ στην Γαλλία. 

Νομίζω ότι θα είναι στα τοπ καριερ που θα κάνω φέτος. 

images?q=tbn:ANd9GcTVZ4cgcszJNOrfy9hxAje

Νομίζω ότι αν υπήρχε λεξικό ΦΙΦΑ,  δίπλα στην λέξη career mode  θα έλεγε ΕΒΕΡΤΟΝ 

Κάθε χρόνο με αυτή την ομάδα κάνω όμορφα καριερ.

Φέτος νομίζω ότι θα είναι ακόμα πιο εξαιρετικό και ακόμα πιο ενδιαφέρον. 

Με Picford , Keane, Sandro Ramirez, Sigurdsson, τους μικρους Lookman , Calvet Lewin και Davies στα καλύτερα τους αλλά και με Rooney για την εμπειρία σαν ας πούμε αντί Lukakou,  νομίζω ότι θα κάνουμε εκπληκτικά πράγματα 

Οι υπόλοιποι που δεν αναφέρω είναι ο βασικός κορμός ( Baines , Coleman,  Gana, Schneiderlin, Mirallas,  Lennon etc) 

Αυτά από μένα παίδες μου σε ένα πρώτο ποστακι  για την νέα σεζόν και ελπίζω να είναι τέλεια  για όλους μας 

Περιμένω και τα δικά σας σιγουρα και  σοβαρα καριερ 

Τελικα, απο εκει που ηταν να το παρουμε λιγοι θα το παρουμε ολοι απο ο,τι βλεπω. 

@desperadoΨηστο και εσυ να ξεκινησεις με Γερμανια να ειμαστε ολοι μαζι.

Kατι ασχετο. Παιζετε με χερια ή χωρις; 

1 hour ago, Dimokritos said:

Τελικα, απο εκει που ηταν να το παρουμε λιγοι τελικα θα το παρουμε ολοι απο ο,τι βλεπω. 

@desperadoΨηστο και εσυ να ξεκινησεις με Γερμανια να ειμαστε ολοι μαζι.

Kατι ασχετο. Παιζετε με χερια ή χωρις; 

Αδερφε μου αυτο ηταν το μονο σίγουρο ότι θα το πάρουμε όλοι... απλα δεν ξέραμε ποτε ο καθένας ..... μαλλον για day 1 μας βλεπω ολους.

Δεν ξέρω για Γερμανία γιατί 2 χρόνια τώρα δεν μου έβγαινε,  αν κάτσει  φέτος μπορεί, θα φανεί..

Ναι με χέρια ρε φίλε,για μένα είναι πιο ρεαλιστικό,  αν και μου σπάει τα νεύρα πολλές φορές. 

5 hours ago, TOL1S said:

στο βιντεο ηρθε 3-3 και εχασε στα πεναλτι

Δες το βιντεο και ακου τι λεει στην αρχη.

• Create New...