Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Chronis

PES 2018 Demo - Εντυπώσεις και σχόλια

Recommended Posts

116c4a6f4a9ff848cca05952e5c3c420_L.jpg

Σε αυτό το Topic θα έχουμε συγκεντρωμένα τα σχόλια και τις εντυπώσεις μας από το PES 2018 Demo.

Θετικα: οι πάσες έχουν αλλαξει προς το καλυτερο σε σχεση με περσυ 2. Το γρασίδι την ημέρα είναι πιο βελτιωμένο από τον προκάτοχό του 3.η cpu παιζει καλο ποδοσφαιρο στον κορυφαιο που το εχω

Αρνητικα:1.αλλά ο χειρισμός είναι μέτριος οι ποδοσφαιριστές στρίβουν απότομα και μη ρεαλιστικά.2. η ταχύτητα των αγώνων είναι υπερβολική και αφυσικη και σε κάποια σημεία χρειάζεσαι δραμαμινη 3.τα σουτ παραμένουν ευθύβολα και πηγαίνουν τα περισσότερα προς ένα σημείο αντί να πηγαίνουν προς πάσα κατεύθυνση.. περίμενα περισσότερα από την κοναμι που έπρεπε να διαπρέψει αυτή την φορά αλλά βλέπω το φιφα και φέτος να επικρατεί εύκολα..

6 minutes ago, GreekLegend said:

Διάβασα οτι ειναι πιο γρηγορο απο την beta.. αν ειναι οντως ετσι για μενα εκαναν βλακεια

Πιο αργο ειναι.Απιστευτος ρυθμος

Έπαιξα κι άλλο ένα Μπάρτσα πάλι με Ίντερ. 1-1 ψέμα με Ικαρντι μάλλον να τσακίζει φέτος...

Συμφωνώ κι επαυξάνω με τον wehellas 2013....

1 minute ago, Mean_Machine said:

Πιο αργο ειναι.Απιστευτος ρυθμος

Φίλε με τίποτα! 1 κλικ γρηγορότερο! 

1 minute ago, SkyloMethIR said:

Φίλε με τίποτα! 1 κλικ γρηγορότερο! 

Στο ps4 ειναι σιγουρα πιο αργο απο τη beta

Λόγω xbox1(το κατεβασα απο τις 19.00)έπαιξα καμμια δεκαριά 10λεπτα ματς,δίπλο. Οι εντυπώσεις-παρατηρήσεις ειναι οι εξής:

Απογοητευση στην αρχή απο άποψη γραφικών,μας φαινόταν χειρότερο απο το beta.. Τελικα μετα απο ψάξιμο ανακαλύψαμε οτι δείχνει ψιλοχαλια όταν επιλέγεις camp nou+βραδυ!!(παρακαλώ επιβεβαιώσετε). Στης Dortmund ειναι ακριβώς όπως στη beta.

Κατι άλλο που με χάλασε ειναι οτι τακτικά δε σαφηνει να δοκιμασεις πράγματα,δηλαδη οχι μονο δε μπορεις να μετακινήσεις τους παίκτες στο formation(νομίζω ούτε στο περσινό ντεμο σε άφηνε) αλλα ούτε κάν να το αλλάξεις δε μπορεις!!

Σε γενικές γραμμές για κάποιο λόγο που δε μπορω να εντοπισω το beta το θυμαμαι καλυτερο και δυστυχώς δεν υπαρχει τρόπος να τα συγκρίνω..

υ.γ. Μπορεί κάποιος να μου έπιβεβαιωσει οτι η default κάμερα του beta ειναι ιδια με του demo?

υ.γ.2 Εμένα το ρήμαδι μου φαίνεται πιο γρήγορο απο το beta..

υ.γ.3 icardi για μόνος του μπροστά ειναι όντως πολύ καλός,επίσης διακριθεντες(πέρα απο τους "συνήθεις υπόπτους": coutinho,medel,Miranda,sokratis..

2 λόγια για τις πρώτες εντυπώσεις

Καταρχήν μου άρεσε αρκετά,πάμε σε άλλη σειρά pro evolution (18,19,20)..

Ρυθμός παιχνιδιού ωραίος , όπως η beta ..αυτό που μου άρεσε πολύ είναι το απρόβλεπτο..εκεί που λες με μια προωθημένη βγαίνω τετ α τετ ,σε κόβει κ με 2 3 πάσες βγαίνει τετ α τετ ..

Εκεί που λες το έβαλα το γκολ , στο πιάνει ο τερματας ή την στέλνει άουτ ..

Όντως έχει τα ευθύβολα σουτ , κ αυτό με τις κατευθύνσεις των σουτ που δεν έχει ποικιλία ..αν κ πιστεύω πως με χειροκίνητα σουτ αλλάζει όλη η ιστορία ,αλλά μέχρι να το μάθεις θα σκοτώσεις όλους τους θεατές ..

Αυτά τα λίγα ,αυτά μου έκαναν εντύπωση προς το παρών ..

Μην βιαστούμε να γράψουμε εντυπώσεις ,είτε θετικές είτε αρνητικές .. πιστεύω στις επόμενες μέρες να έχουμε όλοι μια ολοκληρωμένη άποψη ..για εμένα ??έφυγε η προπαραγγελία ..

Να πω κι εγώ την άποψή μου μετά από περίπου 10 ματς - δοκίμασα όλες τις ομάδες.

Το παιχνίδι είναι όπως το περιμέναμε: ένα αρκετά βελτιωμένο προ 2017. Κατά βάση οι διαφορές είναι λίγες, αλλά σημαντικές και εμένα με υπερκαλύπτουν.

1. Μία είναι ριζική: καταργήθηκε μετά από χρόνια το διώξιμο πίσω από το κέντρο - που απλά σπαμάραμε το τετράγωνο για να φύγει μακριά η μπάλα - και τώρα γεμίζει και αυτό με μπάρα και θέλει σωστό timing. Θυμίζει αληθινό ποδόσφαιρο, που δεν είναι απλό να διώχνεις τη μπάλα, ειδικά σε πολιορκία (ρωτήστε την Παρί στο 6-1).

2. Το highlight ίσως είναι οι τερματοφύλακες, μία μόνιμη πληγή του προ. Φέτος φαίνεται ότι τους έφτασαν στο επίπεδο που ήθελαν τόσα χρόνια. Κάνουν καλές αποκρούσεις, οι πιο καλοί μάλιστα (Νόιερ, Τερ Στέγκεν) πολύ θεαματικές, σαν αυτές που βλέπουμε και στα αλήθεια.

3. Ο CPU είναι βελτιωμένος. Παίζω κόντρα στη Μπαρτσελόνα και θυμίζει Μπαρτσελόνα! Γρήγορες πάσες, τσαλίμια ο Νεϊμάρ, δύσκολο να της κλέψεις τη μπάλα και πολύ απειλητική μπροστά. Στο 2017 δεν ήταν έτσι επ' ουδενί.

4. Τα animations. Έχουν προστεθεί αρκετές νέες κινήσεις, κυρίως στους ΤΦ όταν βουτάνε, που δίνουν έναν παραπάνω ρεαλισμό από το 2017. Σε συνδυασμό με τα νέα μοντέλα παικτών, το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό. Επίσης, έχουν μπει και τατουάζ, έστω στους πρωτοκλασάτους παίκτες (Σουάρεζ, Ρόις, Μέσι παρατήρησα).

5. Πάσες-σέντρες-σουτ: Ειδικά οι πάσες είναι πιο αργές και αδύναμες, δεν πηγαίνουν τόσο εύκολα εκεί που θέλεις, όπως στο 2017. Και αν είσαι σε λάθος πόδι ή εκτός ισορροπίας, λογικά πάει στον αντίπαλο. Το ίδιο και για τις σέντρες. Τα σουτ είναι λίγο πολύ όπως πέρυσι, ανάλογα τον παίκτη που σουτάρει πάντα. Δεν μπορώ να πω ότι είχα παράπονο σε αυτό το κομμάτι του προ τα τελευταία τρία χρόνια. Επίσης, μείωσαν λίγο την αποτελεσματικότητα του cheat R2 με Μέσι, Νεϊμάρ κλπ.

6. Φάουλ-πέναλτι. Κέρδισα μόνο ένα φάουλ και έκανα ένα πέναλτι. Το φάουλ με προβλημάτισε, γιατί είχα μάθει καλά αυτό που υπήρχε, αλλά είναι θέμα συνήθειας.

Στα αρνητικά η διαιτησία που φαίνεται να έχει τα ίδια bugs. Έκανα ένα πέναλτι (που δεν ήταν, βρήκα μπάλα), ενώ ο CPU μου έκανε ένα τάκλιν με τον Μάτιπ που ήταν αυστηρό φάουλ κανονικά, αλλά το κοράκι έδωσε και κίτρινη.

Η συνέχεια αύριο γιατί νύσταξα και θα χάσω και από την Κόλο Κόλο! :jester:

18 minutes ago, Mean_Machine said:

Στο ps4 ειναι σιγουρα πιο αργο απο τη beta

Ωχ, κατάλαβα πως θα ήταν στη beta! (Ήμουν διακοπές και δεν το πρόλαβα). 

Νίκη επιτέλους 2-1 με Αργεντινή εναντίον Βραζιλίας, αλλά ίδια άποψη. 

Κι αυτή η ρημαδα η ατμόσφαιρα! Έλεος ρε κοναμι ! Τόσα χρόνια η ίδια!

Έπαιξα κι εγώ αρκετά ματς. Ρυθμίσεις (γιατί πάντα παίζουν ρόλο στο τελικο΄αποτέλεσμα που παίζουμε): Ρυθμός στο -1 (νομίζω είναι λίγο πιο αργό φέτος, σαν την μπέτα, αλλά εξαρτάται και από την ώρα (νύχτα\μέρα). Top player, όλα manual, κάμερα έχω την Wide. Σε όλα τα ματς πήρα Flamengo\Corinthians κι έπαιξα με όλες τις άλλες (εκτός Μπάρτσα ακόμα). Εθνικές ομάδες, ακόμα. 

Το close control είναι σαφέστατα βελτιωμένο κι αυτό είναι σημαντικό ζήτημα. Πλέον το R1 (εκεί έχω βάλει το close control, R2 πάντα σπριντ) έχει πολύ σημαντικό ρόλο, περισσότερο από κάθε άλλη χρονιά. Η Cpu είναι καλή, δεν μπορώ να πω ακομα φυσικά με βεβαιότητα, αλλά βγάζει κάποιες νέες κινήσεις και φάσεις και βάζει ωραία γκολάκια. Δεν είδα όμως να πιέζει πολύ στο κέντρο και να μας δυσκολεύει την ανάπτυξη (η Λίβερπουλ πιέζει αρκετά) κι εκεί νομίζω έχει μείνει στάσιμο, όπως και το γεγονός ότι μπορούμε να πάρουμε κατοχή κι ας έχουμε πιο αδύναμη ομάδα. 

Το "αρνητικό" ως τώρα, έτσι μου φάνηκε δηλαδή, ειναι ότι σαν να επέστρεψε η σχετικά άνετη τρίπλα στο χώρο, δηλαδή τριπλάρουμε τον παίκτη της Cpu κάπως άνετα, κι αυτό με πήγε πίσω στο Pes16. Από την αλλη, οι άμυνες φαίνονται να είναι αρκετά καλές πάλι, αλλά κρατάω πισινή, γιατί είναι νωρίς ακόμα και τώρα μαθαίνουμε το νέο gameplay. Kι οι τερματοφύλακες (ειδικά της Cpu) μοιάζουν να είναι πιο κέρβεροι. Γενικά, μου μοιάζει ένα πολύ πιο ανοικτό και θεαματικό ποδοσφαιράκι, με τρίπλες και συνδυασμούς, αλλά μένει να δούμε τα σκορ και τις άμυνες. Αν δω πάλι να μπαίνει εκείνο το "εύκολο" λοξό σουτ από πλάγια διείσδυση, δεν θα μου αρέσει καθόλου. Ευτυχώς, για την ώρα δεν έχω βάλει τέτοιο και γενικά η Cpu με κερδίζει (ειδικά η Dortmund). Πολύ καλο είναι αυτο΄, αν αναλογιστούμε ότι στο ML το παιχνίδι είναι πιο δύσκολο και υπάρχει και το νέο Ultimate επίπεδο δύσκολίας φέτος. 

Μακάρι να μπορούσαμε να αλλάξουμε τακτικές και formations, αλλά Οκ, demo είναι...

Επανέρχομαι μετα από περισσότερα ματς......

Αρνητικό μου φαίνεται το ριμπάουντ κ φέτος ,κ έβαλα κ έφαγα χωρίς καμία αντίδραση της άμυνας ..

1 hour ago, toninio said:

Πολύ καλο είναι αυτο΄, αν αναλογιστούμε ότι στο ML το παιχνίδι είναι πιο δύσκολο και υπάρχει και το νέο Ultimate επίπεδο δύσκολίας φέτος. 

Toninio επιβεβαιώνεις δηλαδή ότι μπήκε έξτρα επίπεδο δυσκολίας μετά το superstar? Αν ναι, θα είναι πολύ ενδιαφέρον.

Diegito, όχι ακριβώς. Δυστυχώς το ντέμο έχει μέχρι Superstar. Aπλά το αναφέρω κι ελπίζω να ισχύει η ύπαρξή του, ως ένα έξτρα στοιχείο ενδιαφέροντος. Είπε ο Αδάμος ότι θα υπάρχει και λογικά θα υπάρχει. 

Μετά από μερικά ακόμα ματς, ενισχύονται οι αρχικές εντυπώσεις μου ότι η τρίπλα στο χώρο είναι OP, δυστυχώς. Ξεφεύγεις από τον παίκτη που σε κλείνει αρκετά εύκολα (ειδικά αν τον βάλεις πλάτη και περιστραφείς από τον εαυτό σου) και αυτό χαλάει το ρεαλισμό. Όλα αυτά εναντίον της Cpu πάντα. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να κάνουμε ελιγμούς και διάφορα τριγωνάκια στην αντίπαλη άμυνα, εύκολα και άνετα (όταν έχουμε βγει μπροστά και πιέζουμε). Δεν σημαίνει ότι μπαίνει εύκολα γκολ, αλλά είναι αντιρεαλιστικό. Έχω λοιπόν την εντύπωση ότι πάνε οι σφιχτές άμυνες του 17 κι επιστρέψαμε σε φάση Pes16 περίπου. Λάθος της Κόναμι, μεγάλο λάθος. Είπαμε, να θέλουν να αλλάξουν κάπως το παιχνίδι, να το κάνουν λίγο πιο ανοικτό, θεαματικό κλπ, αλλά νομίζω το παράκαναν. Mάλιστα όλα τα ματς τη δεύτερη φορά τα έπαιξα σε Superstar, αλλα δεν έχει να κάνει με το επίπεδο. Περιμένω ότι θα υπάρξουν αντιδράσεις και παράπονα στα διάφορα sites, forums, social media κλπ για αυτό το πράγμα. Εκτός αν οι πολλοί το θεωρήσουν καλό για το online και δεν τους νοιάξει. Και δεν πρέπει να είναι τίποτα σπουδαίο, δηλαδή με μια αλλαγή στα στατιστικά μαρκαρίσματος (με ένα patch ίσως στο full game) μπορεί και να διορθώνεται. 

Πέρα από αυτό, όλα τα άλλα μου αρέσουν. Eναντίον της Μπαρτσελόνα είναι όντως σαν να παίζεις στην πραγματικότητα (άρα, μπορούν να πετύχουν Team Ids οι αθεόφοβοι), ενώ και το player individuality είναι εμφανές σε περιπτώσεις (Neymar, Firmino, Αubameyang κλπ). Ο ρυθμός, οι συνδυασμοί, οι μάχες και κόντρες, σε συνδυασμό με τον φετινό βελτιωμένο χειρισμό παίκτη, δίνουν ένα αποτέλεσμα που συχνά σε συνεπαίρνει, και γίνονται και κάποιες καταπληκτικές φάσεις. 

Επίσης, θα ξαναπώ για χιλιοστή φορά: είναι τρομερά σημαντικό που η Cpu είναι φυσιολογική, με τη μπάλα της, τις αντεπιθέσεις της, τα λάθη της. Σου βάζει γκολ και δεν σε εκνευρίζει και μάλιστα πάντα έχεις την αίσθηση ότι κάτι δεν έκανες σωστά. Ο Νεϋμάρ είναι ένας μικρός ψηφιακός ρεαλιστικός Νεϋμάρ, που όμως αν τον κλείσεις σωστά, συχνά κόβεται, τί πιο ωραίο και σωστό. Εντάξει, παραβλέπουμε το ότι στο ντέμο οι πάικτες είναι στις παλιές τους ομάδες....:)

Θα τους πάρει και θα τους σηκώσει. Έχουν κάνει μία καλή προσπάθεια, υπάρχει πολύ καλή βάση gameplay, και παίζει να το έχουν κάνει παιδική-χαρά-style, σαν το 16. Επιφυλάσσομαι ακόμα και θέλω να ακούσω και τις δικές σας γνώμες. Μακάρι να πέφτω έξω......

Έπαιξα 5-6 ματς και οι αρχικές μου εντυπώσεις ειναι αρνητικές σε σχέση με την beta που μου άρεσε. Καμια σχέση η αίσθηση ελέγχου του παίχτη με αυτο που επαιζα τώρα. Γενικά πολύ κοντά στο 2017, κάτι που η beta δε σου έδινε αυτο το συναίσθημα. Επίσης θα συμφωνήσω οτι ειναι πιο γρήγορο απο τη beta. Στην ουσια ειναι πιο γρήγορη η εκτέλεση των animation και όπως είπε και κάποιος πιο αφύσικη. Τα σουτ πιο βελτιωμένα. Ο φωτισμός μου αρέσει. Οι πασες μια απο τα ίδια εδώ και χρόνια (όχι οτι περίμενα βελτιώσεις εκεί). 

θα παίξω και αύριο. Όμως ψιλοαπογοητευτηκα. Ίσως θέλει χρόνο. Θα δείξει.

3 hours ago, broxopios said:

Έπαιξα 5-6 ματς και οι αρχικές μου εντυπώσεις ειναι αρνητικές σε σχέση με την beta που μου άρεσε. Καμια σχέση η αίσθηση ελέγχου του παίχτη με αυτο που επαιζα τώρα. Γενικά πολύ κοντά στο 2017, κάτι που η beta δε σου έδινε αυτο το συναίσθημα. Επίσης θα συμφωνήσω οτι ειναι πιο γρήγορο απο τη beta. Στην ουσια ειναι πιο γρήγορη η εκτέλεση των animation και όπως είπε και κάποιος πιο αφύσικη. Τα σουτ πιο βελτιωμένα. Ο φωτισμός μου αρέσει. Οι πασες μια απο τα ίδια εδώ και χρόνια (όχι οτι περίμενα βελτιώσεις εκεί). 

θα παίξω και αύριο. Όμως ψιλοαπογοητευτηκα. Ίσως θέλει χρόνο. Θα δείξει.

Τρια ενδεχομενα βροχο.
1. H Beta σου αφησε μια γλυκια αισθηση, την οποια μεγενθυνες στο κεφαλι σου οσο δεν ειχες διαθεσιμη τη beta, και τωρα συγκρινεις το demo με την "αναμνηση" της beta και οχι με τη beta.

2. Η KONAMI δεχτηκε τρελα αιτηματα για πιο γρηγορο παιχνιδι πιο πολλα γκολ πιο "αμεση αποκριση" και το εκανε

3. Η ΚΟΝΑΜΙ ακολουθει την εξης τακτικη. Ανακοινωνει 10 αλλαγες τον ιουνιο, Δειχνει σε βιντεο της Ε3 τις 7 απο αυτες, Εφαρμοζει στη Beta τις 5, δινει τις 3 στο Demo, και 1-2 στο τελικο παιχνιδι, αφου ηδη εχει εξασφαλισει τα pre order κ εχει δημιουργησει το hype της. Ετσι τον επομενο χρονο η δουλεια της ειναι πιο ευκολη, αφου εχει ηδη ετοιμα στοιχεια "να προσθεσει"

Παιδια εγω το ειπα απο την αρχη. Οι χωροι ειναι τερμα ανοιχτοι , δηλαδη ο καθε παικτης εχει χωρο να ντριμπλαρει, να βγαλει και να υποδεχτει πασα. Ο χωρος κλεινει στη μεγαλη περιοχη. Και τελος αυτο που φοβομουν: εφοσον τα σουτ ειναι ολα καραβολιδες στο γαμα, θα ειναι σχεδον ο αποκλειστικος τροπος σκοραρισματος. Οχι οτι στο 17 η στο 16 γινοταν κατι αλλο. Θα εχουμε παλι 4-5 σεναρια για γκολ μονο. Αλλα ποιος νοιαζεται; Αφου θα χουμε το online να κυνηγαμε ποντους και ρανκς και μανκς και να δουμε την ομαδα μας να καταπινει μπαρτσελονες...ποιος νοιαζεται για gameplay?

Στέφανε μάλλον το 2ο. Δεν ξέρω τι κάνανε αλλά η beta είχε διαφορετική αίσθηση. Θα παίξω και 1vs1 σήμερα να δω τι γίνεται.

Το παιχνίδι το έχουν φτιάξει καθαρά για 1v1 και το νέο 3v3. Γι αυτο και οι τρελοί ανοιχτοί χώροι. Για offline θέλει patch με πείραγμα τακτικών και advanced instructions. 

Παντως σε σχέση με πέρυσι ειναι αρκετά βελτιωμένο. Δε δικαιολογεί όμως το "δουλεύαμε 3 χρόνια γι αυτο το παιχνίδι".

Καλημέρα παιδιά ανεβάστε κάνα βίντεο να δούμε και εμείς οι PCακιδες μπας και το δούμε καλύτερα από εσάς και εμείς λίγο....

6 hours ago, broxopios said:

Έπαιξα 5-6 ματς και οι αρχικές μου εντυπώσεις ειναι αρνητικές σε σχέση με την beta που μου άρεσε.

Έχε κατά νου ότι η beta ήταν online και το online έχει πάντα αξιοσημείωτη αίσθηση στο gameplay σε σύγκριση με το offline. Δεν έπαιξα τη beta για να κρίνω εμπειρικά, αλλά το myclub και στο 2017 και στο 2016 έδινε πολύ διαφορετική αίσθηση από το να παίζω offline ή multiplayer. Δεν αναφέρομαι στο lag - το διευκρινίζω.

6 hours ago, toninio said:

Δεν σημαίνει ότι μπαίνει εύκολα γκολ, αλλά είναι αντιρεαλιστικό. Έχω λοιπόν την εντύπωση ότι πάνε οι σφιχτές άμυνες του 17 κι επιστρέψαμε σε φάση Pes16 περίπου.

Παρατήρησα ότι ο CPU αφήνει κάποια μεγάλα κενά στην άμυνα και μπορείς να βγάλεις εύκολα αντεπιθέσεις. Ειδικά η Λίβερπουλ, αλλά και η Μπάρτσα, όταν έχαναν τη μπάλα στην επίθεση, ήταν σαν να έπαιζαν με 10 παίκτες και να μην είχαν κανέναν δεξιά. Νομίζω βέβαια ότι «έτυχε» λόγω των ρυθμίσεων των δύο ομάδων και ότι δεν είναι «κανόνας».

Ποσο συμφωνω με τα γραφομενα του φλοκιμαν!κ ειδικα με την τελευταια παραγραφο-για το ονλαιν...αλλα εννοειται δε παει να πει οτι χαιρομαι κι ολας μ αυτα!απο κει κ περα οτι του αρεσει του καθενα.

Τωρα γι αυτο που λεει ο φιλος @gtc21απο πανω σχετικα με τις διαφορες ονλαιν/οφλαιν....εννοειται οτι στο ονλαιν ειναι διαφορετικο απ οτι οφλαιν αλλα στο οφλαιν ειναι καλυτερο κ καταλαβαινεις πολλα πραγματα κ την γενικη φιλοσοφια του παιχνιδιου...οποτε σαν  οφλαιν τωρα το ντεμο επρεπε να ειναι καλυτερο λογικα....αλλα κατι αλλαξαν-συμφωνα παντα με τα γραφομενα καποιων,δυστυχως!

Τεσπα,αυριο που γυριζω θα το δοκιμασω κ γω......οταν δεν ειχα παρει ακομη το πσ4 ετρεχα εξω να δοκιμασω την beta κ τωρα που το εχω τρεχω απο δω κ απο κει-μπανια ξυδια κλπ..το ξερω οτι ειμαι παραξενος:D(το ντεμο δε φευγει το καλοκαιρι ομως ναι!!)

Το παιχνίδι έχει ωραίο αργό ρυθμό. Βγάζει αρκετά αυτό που λέμε "ποδοσφαιρίλα" . Όμως ταυτόχρονα βγάζει και μη ρεαλισμό ως προς στο στήσιμο/διάταξη της ομάδας και κινήσεις των παιχτών. Θυμίζει ένα πρωτάθλημα Β η Γ κατηγορίας ενώ στο FIFA βγάζει αίσθηση premier league

Tα σουτ καλύτερα από του PES 2017. αλλά εξακολουθεί η μπάλα να έχει λάθος ταχύτητα. Η θα είναι παραπάνω η θα είναι λιγότερη. Γενικώς δεν ευχαριστιέσαι όταν σκοράρεις (φταίνε λίγο και τα δίχτυα σε αυτό...ναι όλα παίζουν τον ρόλο τους).

Το πιο εντυπωσιακό πάντως εξακολουθεί να είναι η φυσική της μπάλας. Δεν χρειάζεται να πω τίποτα παραπάνω για αυτό

Δεν ξέρω αν έτυχε αλλά η Dordmund κάθε φορά που ήμουν στην περιοχή τους, μόλις μου την έκλεβαν έδιναν μεγάλη ψηλή μπαλιά στο aubameyang οποί έβγαινε μόνος του μπροστά....

Τα γραφικά του καλά είναι, αλλά την νύχτα που έπαιξα τα πρόσωπα γυάλιζαν σαν κέρινα ομοιώματα 

Γενικά δυσκολεύομαι να το παίξω καθώς παίζω Fifa τα τελευταία χρόνια.

ας ελπίζουμε στο Official release να εχουν διορθώσει κατι απο αυτα που αναφέρατε και όχι να μας το δώσουν ετσι 

Προσωπικα εξακολουθω να πιστευω οτι ειναι πιο αργος ο ρυθμος απο την beta.Το νιωθω ακομα και στο μοχλο που ειναι βαρυ.Τωρα οσον αφορα τους κενους χωρους που λετε ορισμενοι θα συμφωνησω με μεγαλη μου λυπη.Στην αρχη δεν το καταλαβα γιατι δεν πολυασχοληθηκα με το να "πιεσω" την cpu(εφερα πεντε σερι 0-0) αλλα στην πορεια διαπιστωσα οτι τα σκορ μπορουν ανετα να ξεφυγουν.Δεν ξερω γιατι το εκαναν αυτο το τραγικο λαθος.

3 hours ago, flokiman said:

Παιδια εγω το ειπα απο την αρχη. Οι χωροι ειναι τερμα ανοιχτοι , δηλαδη ο καθε παικτης εχει χωρο να ντριμπλαρει, να βγαλει και να υποδεχτει πασα. Ο χωρος κλεινει στη μεγαλη περιοχη.

εχθες το βραδυ εκατσα κανα μισαωρο και ειδα 2-3 στριμ απο το ps4,υπηρχε ενας τυπακος ισπανος,που επαιζε διπλο με φιλο,εβγαλε στην φορα την γκλιτσοεπιθεση,τι θελω να πω,εκανε το ιδιο και το ιδιο και ξανα το ιδιο πραμα,εβαλε 4 γκολ στο 25 γιατι πολυ απλα ο αλλος δεν ειχε ουτε εναν αμυντικο μεσα στην περιοχη,λοιπον τι εκανε τωρα ο τυπακος,κλεβει μπαλα  στο κεντρο,πασα στον επιθετικο και αυτος σπαει την μπαλα στο εξτρεμ, το οποιο εξτρεμ ηταν παντα μονος του,ο παικτης που παει να τον μαρκαρει ηταν ο κεντρικος αμυντικος,τον ο οποιο ο εξτρεμ τον περναγε για πλακα,και παντα μα παντα ο τυπος εβγαζε σεντρα στον επιθετικο,δεν μπουκαρε ποτε του,διοτι ο επιθετικος  ηταν μονος γιατι ο 2ος κεντρικος αμυντικος κολλουσε !!!

αν ειναι το παιχνιδι να ειναι περνουμε μπαλλα και στροφογυρναμε γυρω απο τον εαυτο μας - και καλα τριπλιτσες - και δεν μας κοβεις κανεις και τιποτα αστο

• Create New...