Jump to content
Salvinho

Greek Classic Kits & 2017-18 kits by Salvinho

Recommended Posts

ακουστικε κατι για αυτη την φανελα μηπωσ θα μπορουσες και αυτη                                                                                                                                                                                                                                  01.jpg

On 7/14/2017 at 0:04 ΜΜ, GRIMITRIS said:

ακουστικε κατι για αυτη την φανελα μηπωσ θα μπορουσες και αυτη ..                                                                                                                                                                                                                                 

πολύ καλή .. να θα την προπαθήσω αλλά απο Δευτέρα :papasani::icon_cool:

Edited by Salvinho

οκ φιλε ανοιπομονω.... και ενα μεγαλο μπραβο για την καταπλικτικη δουλεια που κανεις

Εξαιρετικές φίλε μου! Συνέχισε δυνατά :D

Η Φανέλα του ΠαναθηναΪκού στο τελευταίο φιλικό :

@GRIMITRIS :papasani::icon_cool:

NJF5nfB.jpg

HOME :

Udj4tk2.png

• Like 1

Αν θες δοκίμασε και τις τωρινές εμφανίσεις της ΑΕΚ που έχουν ανακοινωθεί και επίσημα. Πολύ καλή και του Παναθηναικού που έφτιαξες! :metal::metal: Αν θες ρίξε και μια ματιά στο δικό μου topic να μου δώσεις μια γνώμη για μια που έφτιαξα :)

1 hour ago, Maniakos said:

Αν θες δοκίμασε και τις τωρινές εμφανίσεις της ΑΕΚ που έχουν ανακοινωθεί και επίσημα. Πολύ καλή και του Παναθηναικού που έφτιαξες! :metal::metal: Αν θες ρίξε και μια ματιά στο δικό μου topic να μου δώσεις μια γνώμη για μια που έφτιαξα :)

Θα προσπαθήσω αν και ειδικοί σε αυτό είναι τα παιδιά της Εditing Team του Forum.

Προσωπικά ως λάτρης το παλιού ποδοσφαίρου μου αρέσει πιο πολύ να φτιάχνω κλασσικές-ιστορικές φανέλες Ελληνικών ομάδων όπως οι παραπάνω που έκανα.

Παρόλαυτα θα δοκιμάσω απλά πάντα δίνω προτεραιότητα σε αυτές.  

Edited by Salvinho

Έγινε φίλε μακάρι να έπεφτες στην εποχή που βγαίνανε τα Classic Patches απο την ομάδα γιατί θα είχες σίγουρα πολλή δουλειά :D:D 

ΛΑΡΙΣΑ 1988 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ)

AqryRPl.jpg

HOME : 

Cw1RhNY.png

• Like 2

On 10/7/2017 at 5:04 ΜΜ, Salvinho said:

Έχω βρει στο ίντερνετ για το PES17 αυτή ..

ibg6JrH.jpg

εσύ μάλλον εννοείς αυτή .. 

JuCZC7V.jpg

Βρε salvinho επειδη σε βλεπω ασχολεισαι με ιστορικες ρετρο κιτς κυριως και καλα κανεις εξαλλου γινεται σε παρακαλω πολυ οταν μπορεσεις να φτιαξεις τη φανελα της ΑΕΚ τη σεζον 1994-95 στη δευτερη εικονα που ανεβασες και που βραβευτηκε ως η καλυτερη του champions league εκεινης της χρονιας;Ο διακαης ποθος μου οσον αφορα το pes 17 kitmaking ειναι αυτος.Μονο και μονο η σκεψη να παιζω με την αγαπημενη ομαδα μου στο θεσμο του cl και οχι μονο με αυτη τη καταπληκτικη φανελα ανταξια του μεγαλειου της με τρελαινει απιστευτα!Εκπληρωσε τη σε παρακαλω αυτην την επιθυμια οταν μπορεσεις.Γενικως πρεπει να ομολογησω οτι εισαι παρα πολυ καλος σε αυτην την ειδικοτητα σου και οφειλω να σε συγχαρω που κρατας ζωντανες και αναλλοιωτες τις καλυτερες και μειζονος σημασιας για το ελληνικο ποδοσφαιρο μας ιστορικες φανελες.Αν θες ωστοσο επειδη ακριβως φαινεται οτι κανεις καλη δουλεια μπορεις καλλιστα να επεκταθεις και στο εξωτερικο και να σχεδιασεις κιτς ποικιλων ομαδων που αφησαν εποχη οπως π.χ. της παρμα οταν κατεκτησε το μοναδικο της cl ή τις καταπληκτικες ρετρο των ρεαλ,μπαρτσα,γιουναιτεντ,μιλαν,γιουβε.Γεια χαρα και σου ευχομαι καλη συνεχεια

Edited by kestel

Καλημέρα φίλε @kestel, ο στόχος που έχω βάλει μέσω αυτού του topic είναι η αναβίωση και δημιουργία παλιών και ιστορικών Ελληνικών ομάδων έτσι ώστε να θυμόμαστε οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι.

Εαν ψάξεις μέσω google σε ξένα αντίστοιχα site για το PES θα βρεις άπειρες ξένες ιστορικές φανέλες οπως της Πάρμα, Γιούβέντους και άλλων πολλών, αλλά όχι Ελληνικών.

Μιας λοιπόν και είμαστε Ελληνικό site πιστεύω πως καλό είναι να υπάρχει κάτι τέτοιο, όχι μόνο σε φανέλες αλλά και σε Stats παλιών Ελλήνων παιχτών.

Οσο αφορά τώρα την φανέλα της ΑΕΚ την έχω στα "σκαριά" και πιστεύω να βρω τον χρόνο να την ολοκληρώσω γιατι δεν θέλω να κάνω προχειρο-δουλειά. :papasani::icon_cool:

Edited by Salvinho
  • Like 3

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2017-18

BHQPUy1.jpg

GREEN :

anWnJ8Y.png

WHITE :

A50uxHU.png

BLACK :

1rGfJOz.png

GOALKEEPER :

7swSwHj.png

Edited by Salvinho
  • Like 1

On 7/18/2017 at 6:44 ΠΜ, Salvinho said:

Καλημέρα φίλε @kestel, ο στόχος που έχω βάλει μέσω αυτού του topic είναι η αναβίωση και δημιουργία παλιών και ιστορικών Ελληνικών ομάδων έτσι ώστε να θυμόμαστε οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι.

Εαν ψάξεις μέσω google σε ξένα αντίστοιχα site για το PES θα βρεις άπειρες ξένες ιστορικές φανέλες οπως της Πάρμα, Γιούβέντους και άλλων πολλών, αλλά όχι Ελληνικών.

Μιας λοιπόν και είμαστε Ελληνικό site πιστεύω πως καλό είναι να υπάρχει κάτι τέτοιο, όχι μόνο σε φανέλες αλλά και σε Stats παλιών Ελλήνων παιχτών.

Οσο αφορά τώρα την φανέλα της ΑΕΚ την έχω στα "σκαριά" και πιστεύω να βρω τον χρόνο να την ολοκληρώσω γιατι δεν θέλω να κάνω προχειρο-δουλειά. :papasani::icon_cool:

On 7/18/2017 at 10:36 ΠΜ, Salvinho said:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2017-18

GREEN :

WHITE :

BLACK :

Οκ φιλε σε ευχαριστω.Οσον αφορα τις φανελες του παο ειναι καταπληκτικες.Μονο στην τριτη φανελα(μαυρη) κατω δεξια νομιζω πως πρεπει να υπαρχει ενα τριφυλλι,συμφωνα με την παραπανω φωτο που διευρρευσε στο ινσταγκραμ,κατι που εσυ δεν το προσθεσες.Κατα τ'αλλα οπως προειπα φανταστικες.Μηπως ξερεις αν του τερματοφυλακα θα ναι ιδιες με περσι;

Edited by Salvinho

5 minutes ago, kestel said:

Οκ φιλε σε ευχαριστω.Οσον αφορα τις φανελες του παο ειναι καταπληκτικες.Μονο στην τριτη φανελα(μαυρη) κατω δεξια νομιζω πως πρεπει να υπαρχει ενα τριφυλλι,συμφωνα με την παραπανω φωτο που διευρρευσε στο ινσταγκραμ,κατι που εσυ δεν το προσθεσες.Κατα τ'αλλα οπως προειπα φανταστικες.Μηπως ξερεις αν του τερματοφυλακα θα ναι ιδιες με περσι;

Δεν το γνωρίζω ακόμα αυτό για του τερμοτοφύλακα αλλά πιστεύω θα το μάθουμε σύντομα .. στείλε μου την φώτο από το instagram εαν μπορείς να την δω :papasani::icon_cool:

5 hours ago, Salvinho said:

Δεν το γνωρίζω ακόμα αυτό για του τερμοτοφύλακα αλλά πιστεύω θα το μάθουμε σύντομα .. στείλε μου την φώτο από το instagram εαν μπορείς να την δω :papasani::icon_cool:

Η φωτο απο το ινσταγκραμ ειναι αυτη ακριβως που ανεβασες εσυ.Απο τις πεντε εικονες που ανεβασες στο φορουμ σου οσον αφορα τις φανελες του παο ειναι η δευτερη που απεικονιζει το ζεκα,το μολεδο και το λουτσιανο να φορουν τις εμφανισεις της ομαδας για τη σεζον 2017-18.Αν προσεξεις κλ στην τριτη(μαυρη) φαινεται το λογοτυπο του τριφυλλιου κατω δεξια.Απλως οι φανελες του παο θα παρουσιαζονταν κανονικα αυριο και ενας χρηστης του ινσταγκραμ τις τραβηξε φωτογραφια στα γυρισματα που εγιναν χτες η σημερα νωρις το πρωι νομιζω.Οποτε για του τερματοφυλακα μπορει να μαθουμε και αυριο στην επισημη παρουσιαση.Κατι που λεει οτι δε διαφερουν απο τις περσινες.Μπορει και μια να ναι και ακριβως ιδια.

On 7/18/2017 at 10:29 ΜΜ, kestel said:

Η φωτο απο το ινσταγκραμ ειναι αυτη ακριβως που ανεβασες εσυ.Απο τις πεντε εικονες που ανεβασες στο φορουμ σου οσον αφορα τις φανελες του παο ειναι η δευτερη που απεικονιζει το ζεκα,το μολεδο και το λουτσιανο να φορουν τις εμφανισεις της ομαδας για τη σεζον 2017-18.Αν προσεξεις κλ στην τριτη(μαυρη) φαινεται το λογοτυπο του τριφυλλιου κατω δεξια.Απλως οι φανελες του παο θα παρουσιαζονταν κανονικα αυριο και ενας χρηστης του ινσταγκραμ τις τραβηξε φωτογραφια στα γυρισματα που εγιναν χτες η σημερα νωρις το πρωι νομιζω.Οποτε για του τερματοφυλακα μπορει να μαθουμε και αυριο στην επισημη παρουσιαση.Κατι που λεει οτι δε διαφερουν απο τις περσινες.Μπορει και μια να ναι και ακριβως ιδια.

Μιας και παρουσιαστηκαν και επίσημα οι φανέλες, έκανα ένα update και με την φανέλα του τερματοφύκαλα στο ίδιο post. :papasani::icon_cool:

Τώρα όσον αφορά το το τριφύλλι στην μαύρη έχεις δίκιο φίλε δεν το είδα εξαρχής γιατί δεν με βοήθησε πολύ η γωνία λήψης της φωτογραφίας.

Θα δω πως θα το κάνω.  

Τρομερη ομαδα , τρομερη εμφανιση, τρομερη και η δουλεια σου ρε Salvinho! 2002 ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!

On 18/7/2017 at 10:36 ΠΜ, Salvinho said:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2017-18

GREEN :

WHITE :

BLACK :

GOALKEEPER :

19 hours ago, Salvinho said:

Μιας και παρουσιαστηκαν και επίσημα οι φανέλες, έκανα ένα update και με την φανέλα του τερματοφύκαλα στο ίδιο post. :papasani::icon_cool:

Τώρα όσον αφορά το το τριφύλλι στην μαύρη έχεις δίκιο φίλε δεν το είδα εξαρχής γιατί δεν με βοήθησε πολύ η γωνία λήψης της φωτογραφίας.

Θα δω πως θα το κάνω.  

Στις φανελες ξεχασες να βαλεις το χορηγο authentic nike team τερμα κατω δεξια.Κατα τ'αλλα ποκυ καλες.Μπραβο!

Edited by Buddha

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ  2001/2002

PGAqdGy.jpg

YzqIrIs.jpg

ΗΟΜΕ :

wNOcTc4.png

AWAY : (SHIRT BASE DESIGN 4)

iOGzrA1.png

• Like 1

On 7/21/2017 at 3:44 ΜΜ, nick_stathoudakis10 said:

Μπορεις να κανεις του παοκ τις φανελες για το 2018??

Θα δοκιμάσω φίλε αν και θα γίνουν πολύ σύντομα και από την Editing Team του Forum :papasani::icon_cool:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1993/94

oOe0CKT.jpg

HOME :

QhOxxX0.png

gUOSaDM.jpg

AWAY :

W49GUYj.png

Edited by Salvinho
  • Like 1

Συνεχισε με παλιες χρονιες...οπως πανω του ολυμπιακου....καθοτι ειμαι λιγο μεγαλουτσικος συγκινηθηκα καπως!!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1989/90 

SAWDsz8.jpg

HOME :

SKLYFM0.png

Edited by Salvinho
  • Love 1