Jump to content
ACMILANGR

Το καφενείο του WeHellas - Χαλαρή συζήτηση ... και όχι μόνο!

Recommended Posts

11 hours ago, Akis_Varg said:

Δεν ειπαμε αυτο αγαπητε...ο καθενας ας παιρνει οτι αγαπα...αλλα οχι κ οτι ηταν ή ειναι του φτωχου-αντιλαμβανομαι βεβαια πως το εννοεις κ εχεις ενα δικιο με την λογικη οτι ολα τα σπιτια εχουν ενα κουτι που το ονομαζουν pc κ πισι με πισι διαφερει αλλα ξερεις καλα οτι πριν 20 χρονια τουλαχιστον,ηθελες δυο μηνιατικα για να παρεις ενα πισι..οπότε....!

Παντως το παραδεχτηκες οτι τρολλαρεις...καποιοι το ξερουμε καποιοι δε το γνωριζουν κ τσιμπανε:hehe:

εγω το ειχα γραψει κ παλια..οτι μ αρεσει ο Αριστοφανικος σου λογος!!!

Κριμα που στην πραγματικοτητα κονσολα στα €400 σε 3-4 χρονια βγαινει €1000+....παιχνιδια online ολα πληρωνονται....

Στο PC φυσικα ολοι ξερουμε πως με την αγορα μηχανηματος τελειωνει η χασουρα....α και γνησιο OFFLINE FIFA πρωτη μερα κυκλοφοριας; ΟΛΟΙ ταυτοχρονα να παιζουν; 11 ευρω πληρωνουν 4 παλικαρια και τελος....σε κονσολα τετοια δεν γινονται κριμα...

Για αυτο αυτος π δεν εχει τα μεσα παιρνει ενα PCακι με 500 ευρω και τελος η χασουρα...στην κονσολα μονο ποδοσφαιρακι και Online να πληρωσεις....εχεις καθε χρονο 120 ευρω....τι να λεμε τωρα

Edited by Hellenes
  • Sad 1

5 hours ago, Hellenes said:

Κριμα που στην πραγματικοτητα κονσολα στα €400 σε 3-4 χρονια βγαινει €1000+....παιχνιδια online ολα πληρωνονται....

Στο PC φυσικα ολοι ξερουμε πως με την αγορα μηχανηματος τελειωνει η χασουρα....α και γνησιο OFFLINE FIFA πρωτη μερα κυκλοφοριας; ΟΛΟΙ ταυτοχρονα να παιζουν; 11 ευρω πληρωνουν 4 παλικαρια και τελος....σε κονσολα τετοια δεν γινονται κριμα...

Για αυτο αυτος π δεν εχει τα μεσα παιρνει ενα PCακι με 500 ευρω και τελος η χασουρα...στην κονσολα μονο ποδοσφαιρακι και Online να πληρωσεις....εχεις καθε χρονο 120 ευρω....τι να λεμε τωρα

Διαβαζεις ρε ανθρωπε τα ποστ ή μονο τρολλαρεις?Σε λεει(να το πω σαλωνικιοτικα μια που κ συ δικος μας εισαι)ο bakos για τιμες παιχνιδιων...επισης(επειδη μαλλον το μενος σου για τις κονσολες δε σε αφηνει να ψαξεις-κ περα απο την πλακα σιγουρα δε το γνωριζεις-)πολλα παιχνιδια-οπως κ το προ κ αλλα-οτι θες δηλ-μπορεις να τα αγορασεις απο το psn κ εχεις δικαιωμα να τα κατεβασεις ως 3 φορες απο το ιδιο account.....οπερ σημαινει οτι το προ περυσι εκανε 50€....δια του 3 ποσο μας κανει?κ παιζουν κανονικα ολοι κ οφλαιν κ ονλαιν!

τωρα αν πρεπει να μας την πεις(ξανα....τρολ αγαπη μου)ειμαι σιγουρος οτι θα παρεις το κομπιουτερακι να μου αποδειξεις ποσα χανω αν επαιζα μονο με πισι!

Στειλε μου πμ να σου πω πως γινεται αφου δε γνωριζεις!!

(Να σε παραγγειλω ακομη μια μπυρα?θα κατσεις?!):hehe:

Edited by Akis_Varg
  • Love 1
  • Like 3

Αααα εχουμε κ καφενειο δεν το ηξερα σημερα το ειδα,ενα διπλο ελληνικο βαρην γλυκον  περικαλω με λουκουμακι σε γευση καρυδας

μπορω να παραγγειλω κ τηλεφωνικα ; τωρα π εχω κ τηλεφωνο χεχεχ

@Akis_Varg  εσυ μου εκανες τα δυο ποστ ενα στο αλλο τοπικ ; μπορεις να μου πεις πως γινεται να βαλω δυο quote σε ενα ποστ για να ξερω τ αλλη φορα

Edited by stratakos
  • Love 1
  • Thanks 1

1 hour ago, stratakos said:

@Akis_Varg  εσυ μου εκανες τα δυο ποστ ενα στο αλλο τοπικ ; μπορεις να μου πεις πως γινεται να βαλω δυο quote σε ενα ποστ για να ξερω τ αλλη φορα

Οχι δε στα εκανα εγω....αλλα οταν πας να απαντησεις σε 2-3ατομα  ας πουμε,πατας το + κατω απο τα ποστ που θες να απαντησεις κ στα βγαζει με την σειρα που πατησες(ή θελεις ν απαντησεις) κ χωνεις αβερτα τον καθενα:D

Τετοια ωρα το καταστημα σερβιρει συνηθως μπυρα κ τσιπουρακι με μεζε!!

Διδυμοτειχο ημουν φανταρος...στον Λαγο....κ βγαιναμε κυριως Διδυμοτειχο κ σ/κ Ν.Ορεστιαδα!!(κ οποιοι ειμασταν λιγο πιο "μαγκες" πηγαιναμε Αλεξ/πολη(το σ/κ)τι μου θυμισες τωρα!!:blush:

Edited by Akis_Varg
  • Thanks 1

Καλησπέρα,είστε ανοιχτα?θα μπορούσα να έχω ένα κρασάκι?

• Haha 1

ασε τα κρασακια σε πειραζουν, καλυτερα  φαε κατι γατι βλεπω εχεις γινει σκελετος:lol:

• Love 1
  • Haha 1

Κάνουμε δίαιτα για το καλοκαίρι αλλά μάλλον λίγο ξεφύγαμε όντως:hehe:

• Haha 2

Η αληθεια ειναι (επειδη εχουμε βρεθει κ απο κοντα)οτι τον πειραζει το κρασι..οποτε καλυτερα μια δυο γκαζοζες(μεθανε με γκαζοζες?)πιστευω ειναι οτι πρεπει!!:hehe::hehe:

Edited by Akis_Varg
  • Love 1
  • Haha 2

Φιλε Ακη μια ερωτηση: Απο 

Deicide: Legion - Deicide η Once upon the cross;

Το ομωνυμο για μενα  ειναι η κορυφη τους...Σορυ για το off topic!!

• Like 2

12 minutes ago, angelofdeath said:

Φιλε Ακη μια ερωτηση: Απο 

Deicide: Legion - Deicide η Once upon the cross;

Το ομωνυμο για μενα  ειναι η κορυφη τους...Σορυ για το off topic!!

Deicide...ομωνυμο..τι λες τωρα!!! Κ το legion κορυφη αλλα μετα ...το ομωνυμο θεωρειται το reign in blood του death...ξερεις!

• Love 1

Τελικά είμαστε αρκετοί που ακούμε μέταλ έστω και λίγο εδώ

• Like 1

ποτε θα ξαναρθεις ν αραξουμε να σου βαλω κ τραγουδια!

• Thanks 1

Ξέχασέ το,σε είδε ο μικρός,μου λέει μπαμπά ποιο είναι αυτό το τέρας που μιλάτε?:hehe:

• Haha 2

Λοιπόν έκανα ανανέωση συμβολαίου για 24 μήνες στην πουτ#να τη wind και πληρώνω 50 ευρώ κάθε μήνα ενώ ο υπάλληλος με διαβεβαιώσε πως θα πληρώνω 42 (κινητο-σταθερο-internet).

Προφανώς θέλω να κάνω διακοπή. Είναι ο λόγος του και ο λόγος μου...δεν υπέγραψα κάτι, είπα ναι προφορικά στο κατάστημα  (ναι στα 42 ευρώ) και έγινε το συμβόλαιο. 

Αν διακόψω τώρα, ενώ απομένουν 22 μήνες, τι γίνεται;Έχει δικαστήρια, πρόστιμα κτλ;

• Thanks 1

3 hours ago, Bakogoal said:

Λοιπόν έκανα ανανέωση συμβολαίου για 24 μήνες στην πουτ#να τη wind και πληρώνω 50 ευρώ κάθε μήνα ενώ ο υπάλληλος με διαβεβαιώσε πως θα πληρώνω 42 (κινητο-σταθερο-internet).

Προφανώς θέλω να κάνω διακοπή. Είναι ο λόγος του και ο λόγος μου...δεν υπέγραψα κάτι, είπα ναι προφορικά στο κατάστημα  (ναι στα 42 ευρώ) και έγινε το συμβόλαιο. 

Αν διακόψω τώρα, ενώ απομένουν 22 μήνες, τι γίνεται;Έχει δικαστήρια, πρόστιμα κτλ;

Φίλε το ίδιο έχω πάθει και εγώ,  έκανα τηλεφωνικά ανανέωση για 18€ και μου έρχεται το πάγιο 23€ για σταθερό στην hol.

Πήγα σε κατάστημα και της λέω εγώ δεν υπέγραψα κάτι και μου λέει το ναι στο τηλέφωνο είναι σαν να υπογράφεται...

Τι λες κοπέλα μου της απάντησα, και αν εγώ είμαι μεθυσμένος, σχιζοφρενής ή ήταν κάποιος άλλος στο τηλ πως το γνωρίζετε εσείς;

Δεν έβγαλα άκρη εν τέλει και θα πέσει αύριο τηλ και οπωσδήποτε τσακωμός ή διακοπή αν δεν πάει το πακέτο σε όσα είπαμε προφορικώς.

Και επειδή τα ηχογραφούν ας κάτσουν να βρουν την συζήτηση.

Γενικά δεν είναι να τους έχεις εμπιστοσύνη επ' ουδενί.

• Like 1

η απαντηση που θα σας δωσουν ειναι οτι το εξτρα ποσο που πληρωνεται ειναι ο τσιπροφορος που δεν υπολογιζεται στην  τιμη που σας προσφερει η εταιρια

• Like 1

39 minutes ago, TOL1S said:

η απαντηση που θα σας δωσουν ειναι οτι το εξτρα ποσο που πληρωνεται ειναι ο τσιπροφορος που δεν υπολογιζεται στην  τιμη που σας προσφερει η εταιρια

Αυτή την απάντηση την είχα πάρει στο παρελθόν και για αυτό ρώτησα για το ακριβές ποσό που θα πληρώσω. 

57 minutes ago, Buddha said:

Φίλε το ίδιο έχω πάθει και εγώ,  έκανα τηλεφωνικά ανανέωση για 18€ και μου έρχεται το πάγιο 23€ για σταθερό στην hol.

Πήγα σε κατάστημα και της λέω εγώ δεν υπέγραψα κάτι και μου λέει το ναι στο τηλέφωνο είναι σαν να υπογράφεται...

Τι λες κοπέλα μου της απάντησα, και αν εγώ είμαι μεθυσμένος, σχιζοφρενής ή ήταν κάποιος άλλος στο τηλ πως το γνωρίζετε εσείς;

Δεν έβγαλα άκρη εν τέλει και θα πέσει αύριο τηλ και οπωσδήποτε τσακωμός ή διακοπή αν δεν πάει το πακέτο σε όσα είπαμε προφορικώς.

Και επειδή τα ηχογραφούν ας κάτσουν να βρουν την συζήτηση.

Γενικά δεν είναι να τους έχεις εμπιστοσύνη επ' ουδενί.

Εγώ δεν μίλησα στο τηλέφωνο, προφορικά στο μαγαζί, πρόσωπο με πρόσωπο με τον υπάλληλο.Δεν έχει καταγραφεί κάτι.

Ρε σεις να αποφευγεται να κανετε τηλεφωνικα την ανανεωση....καταρχην αυτοι που παιρνουν τηλ συνηθως ειναι εξωτερικοι συνεργατες κ συνηθως αλλα σου λενε κ αλλα ισχυουν τελικα..εγω πηγα απο το καταστημα....vodafone γυρισα μετα απο χρονια...ειπα θελω να μου κανεις προσφορα για να ερθω σε σας...μου λεει μιλαμε σε κινητα?οχι λεω...μια ωρα βαλε μου ετσι να υπαρχει...κ κανω συμβολαιο 18.20 με μια ωρα κινητα απειρα σταθερα(κλασικα) κ εως 24(κλειδωνω στα12 βεβαια)δυο μηνες παγιο δωρο κ δωρο τα εξοδα ενεργοποιησης!!!μιλαμε επαθα...μου λεει σε 3 μερες θα σε παρω να ερθεις να υπογραψεις τα συμβολαια...κ ετσι εγινε!!!....κ αυτα ακριβως συνεβησαν!!!ειναι κ θεμα υπαλληλου που θα τυχεις....θελω να πω οτι αυτοι εχουν δικαιωμα να κανουν προσφορες που δεν ειναι στα επισημα στις διαφημισεις κλπ!

Τωρα αυτο που λετε...εχετε δικαιωμα υπαναχωρησης μεσα σε 14 μερες αν δε ισχυσουν αυτα που σας ειπαν.....επισης μακρυα απο wind....το εχω ακουσει πολλες φορες οτι αλλα υποσχεται κ αλλα κανει...προχτες συγκεκριμενα μιλουσα με φιλο κ μου λεει υπεγραψα στην wind με 23 κ αυτοι μου βαλαν 29-ο πρωτος λογαριασμος!!φυσικα εχει περασει μηνας και βαλε οποτε μαλλον δε μπορει να φυγει...τωρα αν υπαρχει ηχογραφημενη η κληση αυτο ειναι καλο !οσο για το χαρατσι του τσιπρα ειχε ακουστει οτι ειναι 3με 5% του ποσου....μαλλον για λογαριαμο μεχρι 50 3% κ απο κ κει κ πανω παει στο 5-6%!

@Bakogoalπηγες ειπες απο το καταστημα κ δεν υπεγραψες??!!δηλ στο μιλητο που λεμε?για να παει η αιτηση στα κεντρικα χρειαζεται συνενεση του πελατη...αρα υπεγραψε αυτος για σενα...κ ολοι ξερουμε τι ψιλα γραμματα υπαρχουν...σορρυ αλλα δυσκολα να φυγεις χωρις να μη πληρωσεις κατι....

Edited by Akis_Varg

38 minutes ago, Akis_Varg said:

@Bakogoalπηγες ειπες απο το καταστημα κ δεν υπεγραψες??!!δηλ στο μιλητο που λεμε?για να παει η αιτηση στα κεντρικα χρειαζεται συνενεση του πελατη...αρα υπεγραψε αυτος για σενα...κ ολοι ξερουμε τι ψιλα γραμματα υπαρχουν...σορρυ αλλα δυσκολα να φυγεις χωρις να μη πληρωσεις κατι....

Ακριβώς αυτό...

Ε κυνηγα το παντως μηπως κ γινει τιποτα...τι 42 τι 50:D....παντως το χαρατσι του τσιπροκαμμενου 5% ειναι...δηλ στα 42€ ειναι2.10 ...δηλ αντε 45 να δινεις!κοιταξε εδω παντως ετσι πληροφοριακα(για συμβολαια κινητης ειναι αλλα ισχυουν τα ιδια)...σας ειπα κ ο φιλος μου την πατησε!

http://www.insider.gr/hristika/symvoyles/9666/ti-na-prosexete-sta-symvolaia-kinitis-tilefonias

Edited by Akis_Varg
  • Like 1

το τσιπροχαρατσι ειναι μηνιαιο και παει 5% ιντερνετ + 5% κινητα για οποιους εχουν τετοιο πακετο

• Thanks 1

Εμένα μου τυχε άλλη φάση,έφυγα από νοβα και από τότε με παίρνουν τηλ συνέχεια για λογαριασμό της νοβα-εκ μέρους της δηλ και μου ζητάνε το αφμ,λεω για ποιον λόγο,για καλό δικό σας είναι λέει,πάρτε στη νοβα και πάρτετο λέω,όχι θέλουμε επιβεβαίωση δικιά σας λέει,μιλάμε συνέχεια παίρναν,τους κράζω και τους το κλείνω αλλά πάλι εκεί αυτοί,τώρα λίγο σταμάτησαν.

Μηπως χρωστας λεφτα στη νοβα?εστω καταλαθος?

Οχι τίποτα,ήρθε εκκαθαριστικό τότε με 0€

Πρεπει να ναι εισπρακτικη εταιρια που συνεργαζεται με τους παροχους για εκφοβισμο επειδη εφυγες...παντως μη δινεται ποτε το αφμ σας στο τηλ ακομη κ να πουν οτι ειναι απο τον παροχο σας ή την τραπεζα σας κ απλα ζητουν μια τυπικη κ καλα επαληθευση.....επισης να λετε συνεχεια ΟΧΙ κ να αποφευγετε το ΝΑΙ δηλ ακομη κ να σας πουν ο κυριος ταδε να λετε ο ιδιος διοτι αυτοι εχω ακουσει κανουν "κοπτοραπτικη" την ηχογραφημενη κληση οπου θα ακουγεστε εσεις να λετε "ενραξει" "ναι" κλπ κ κατοπιν μπορει να χετε τραβαλα....να σας φορτωσουν δηλ τιποτα αγορες ή δανεια κλπ!

• Thanks 1

• Create New...