Jump to content
ACMILANGR

Το καφενείο του WeHellas - Χαλαρή συζήτηση ... και όχι μόνο!

Recommended Posts

1 minute ago, ACMILANGR said:

Εσύ είσαι Θεσσαλονικιός που έρχεται συχνά νάουσα; θυμάμαι καλά;

Θεσσαλονικιός ο @Buddha

Εγώ από Σύρο με γυναίκα από Νάουσα και ανεβαίνω συχνά (κάθε 6 μήνες)

• Like 1

Νησιωτης ειναι ο ζουγκα!!αα τωρα το ειδα οτι το εγραψες!!

Λοιπον....mention οσοι πιστευουν οτι η γη ειναι επιπεδη!!

Edited by Akis_Varg
  • Like 2

Τελικά UFO υπάρχουν??

• Like 1

Από εδώ και στο εξής ΟΛΟΙ σε καραντίνα !!!!

Ο ιός πήγε και στο FB!!!

:papasani:

https://www.facebook.com/groups/wehellas/permalink/10154701147010745/

o Darap21 :)

Βάζε τα βρε στο FIFA HELLAS όχι στο WEHELLAS

Edited by zougaman
  • Like 2

παιδες ειδα αυτο το πραγμα με τους 11τφ απ οτι καταλαβα αυτο εγινε στο FUT T FIFA,προσωπικα δεν εχω ιδεα απο φιφα παιζω μονο myclub στο pes που ειναι το αντιστοιχο του fut στο pes φανταζομαι οι <<κανονες>> για το φτιαξιμο μιας καλης ομαδας θα εχουν καποια κοινα σημεια πχ team spirit κλπ.πραγματικα εαν μου τυχαινε αυτο στο myclub θα σταματουσα να παιζω εκεινη τη στιγμη το θεωρω μη ρεαλιστικο κ ακρως αποκρουστικο κ το λεω αυτο γιατι το myclub κ κατα συνεπεια κ το fut(ετσι νομιζω) ειναι φτιαγμενα κ προγραμματισμενα να μην στηριζονται μονο στις ικανοτητες του παιχτη  με το χειριστηριο(καλως η κακως) αλλα κ στην ομαδα που εχει καποιος δλδ παιχτες, ομαδικο πνευμα, εβδομαδιαια φορμα των παικτων,ικανοτητες παιχτων,ΘΕΣΕΙΣ ΠΑΙΚΤΩΝ κλπ.πραγματικα εαν καποιος κατεβαζε τετοια ομαδα στο myclub οσο κ καλος να ηταν δεν θα ειχε καμια τυχη απεναντι ακομη κ σε πολυ μετριους παιχτες με μια κανονικη ομαδα κ το αυτο το βρισκω απολυτως λογικο,τωρα εαν καποιοι που παιζουν fut διαβαζοντας κ λιγο το fut guide που εκανε ο zougaman το βρισκουν λογικο να χανουν απο 11τφ πραγματικα νομιζω οτι δεν ξερουν τι παιζουν κ το λεω αυτο γιατι το myclub k to fut δεν εινα οπως τα πολυ παλια παλια ποδοσφαιρακια που επαιζες 11 vs 11 χωρις ονοματα παικτων χωρις στρατηγικες χωρις πολλα κ απλα βασιζοσουν στις ικανοτητες με τα κουμπια κ το μοχλο κ τιποτα αλλο. τουλαχιστον αυτα ισχυουν στο myclub και μπορω να πω τωρα βλεποντας αυτο το το βιντεο αν ηταν να επιλεξω fut h myclub το myclub ειναι ο μονος δρομος γι αυτο παιδες αφηστε το fifa k ελατε στο pes:D

• Like 3

1 hour ago, stratakos said:

παιδες ειδα αυτο το πραγμα με τους 11τφ απ οτι καταλαβα αυτο εγινε στο FUT T FIFA,προσωπικα δεν εχω ιδεα απο φιφα παιζω μονο myclub στο pes που ειναι το αντιστοιχο του fut στο pes φανταζομαι οι <<κανονες>> για το φτιαξιμο μιας καλης ομαδας θα εχουν καποια κοινα σημεια πχ team spirit κλπ.πραγματικα εαν μου τυχαινε αυτο στο myclub θα σταματουσα να παιζω εκεινη τη στιγμη το θεωρω μη ρεαλιστικο κ ακρως αποκρουστικο κ το λεω αυτο γιατι το myclub κ κατα συνεπεια κ το fut(ετσι νομιζω) ειναι φτιαγμενα κ προγραμματισμενα να μην στηριζονται μονο στις ικανοτητες του παιχτη  με το χειριστηριο(καλως η κακως) αλλα κ στην ομαδα που εχει καποιος δλδ παιχτες, ομαδικο πνευμα, εβδομαδιαια φορμα των παικτων,ικανοτητες παιχτων,ΘΕΣΕΙΣ ΠΑΙΚΤΩΝ κλπ.πραγματικα εαν καποιος κατεβαζε τετοια ομαδα στο myclub οσο κ καλος να ηταν δεν θα ειχε καμια τυχη απεναντι ακομη κ σε πολυ μετριους παιχτες με μια κανονικη ομαδα κ το αυτο το βρισκω απολυτως λογικο,τωρα εαν καποιοι που παιζουν fut διαβαζοντας κ λιγο το fut guide που εκανε ο zougaman το βρισκουν λογικο να χανουν απο 11τφ πραγματικα νομιζω οτι δεν ξερουν τι παιζουν κ το λεω αυτο γιατι το myclub k to fut δεν εινα οπως τα πολυ παλια παλια ποδοσφαιρακια που επαιζες 11 vs 11 χωρις ονοματα παικτων χωρις στρατηγικες χωρις πολλα κ απλα βασιζοσουν στις ικανοτητες με τα κουμπια κ το μοχλο κ τιποτα αλλο. τουλαχιστον αυτα ισχυουν στο myclub και μπορω να πω τωρα βλεποντας αυτο το το βιντεο αν ηταν να επιλεξω fut h myclub το myclub ειναι ο μονος δρομος γι αυτο παιδες αφηστε το fifa k ελατε στο pes:D

αυτό που έκανε αυτός το κάνει 1 στους 1000

3 hours ago, stratakos said:

ε ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!! σωραιος!!!!! :D 

γι αυτο ρωτησα τον φιλο @Akis_Varg αν μπορει να γινει παρομοιο στο myclub.....

Εγω διαφωνω οτι μπορει να το κανει ΜΟΝΟ αυτος...ο pro gamer......οπως λεει ο φιλος  @ACMILANGR..... να θυμησω περιπτωσεις (σε παλιοτερα φιφα) οπου επαιρναν διαφοροι παιχτες τον GK, περναγαν ολη την αντιπαλη ομαδα και σκοραραν.. (αυτο επισης γινεται στο προ???)

.....στο φιφα το χε κανει κι ενας Ελληνας φιλος του wehellas αν θυμαμαι καλα σε βιντεακι.

....με τη λογικη μου σε βαθμο δυσκολιας  ειναι εξωπραγματικο  απο το να εχεις μια ολοκληρη 11αδα με GK.....σκευτειτε το λιγο με εναν GK και περνας 11 και βαζεις γκολ.......με 11 GK ....μαλλον δεν θα πρεπε να μου φαινεται παραξενο τελικα! χαχαχαχα :p  

Εδω με εναν παιχτη και ειναι δυσκολο να περασεις πολλους.....σιγουρα δεν μπορουν να το κανουν ολοι.....πρεπει να εισαι καλος στον χειρισμο(gamepad) ......με εναν GK ομως  πιστευω οτι ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ μονο αυτο. 

ΓΙΑΤΙ o GK αυτος .... ή οι GK....πρεπει να εχουν συγκεκριμενα ΣΤΑΤΣ......χειρισμο μπαλας, πασα, acceleration, ταχυτητα,  ντριμπλα κλπ κλπ 

Τα χουν ολα αυτα οι GKeepers μωρεεεεεεεεεεεεεεεε???????????????????

Μετα αρχιζει η θεωρια μου την οποια αρκετοι γνωριζετε οποτε επειδη βαριεμαι κι ολας.....

πλακα πλακα θα το δοκιμασω οφλαιν να δω ΑΝ μπορω να το κανω κοντρα στην ΑΙ σε ολα τα επιπεδα δυσκολιας (θα ξεκινησω απο το αματερ και θα ανεβαινω).....

Edited by Platini_Athens
  • Like 1

@platini_athens

εσυ εχεις κίτρινη κάρτα για χθές

4 minutes ago, ACMILANGR said:

@platini_athens

εσυ εχεις κίτρινη κάρτα για χθές

γιατι καλε???

Γιατί χθες σε ρώτησα να παίξουμε (μετα από καμιά 50 φορές) και ενώ δέχτηκες, μετά μου είπες ότι μπερδεύτηκες γιστι προφανώς έκανες λάθος και νόμιζες ότι άλλος σοθ ζήτησε να παίξετε και με έστησες να περιμένω ενώ εσύ άρχισες να παίζεις.... 

6 hours ago, ACMILANGR said:

αυτό που έκανε αυτός το κάνει 1 στους 1000

φιλε η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν πολλοι καλοι παιχτες που μπορουν  κερδισουν με μια πολυ χειροτερη ομαδα πχ με ronda να κερδισει την real σε ονλαιν, ΑΛΛΑ εκτος περιβαλλοντος myclub  γιατι με βαση την εμπειρια που εχω και τους <<κανονες>> που ισχυουν στο myclub αυτο για να το κανει καποιος απο τους 100 χιλιαδες που παιζουν myclub το θεωρω μη εφικτο εκτος κ αν οι αντιπαλοι του ειναι τοσο ασχετοι και αντι για τετραγωνο πατανε κυκλο για να κανουν σουτ,τωρα αν στο fut μπορουν να το κανουν κ ειδικα απεναντι σε παιχτες καλου επιπεδου τοτε το fifa <<ακυρωνει>> το ιδιο της τον ευατο οσον αφορα το fut γαιτι στο fut guide που διαβασα οι κανονες του παιχνιδιου ειναι ξεκαθαροι εκτος κ αν τους γραφουν ετσι για τον τυπο,η κανω λαθος που θεωρω οτι το fut ειναι κατι αντιστοιχο του myclub

• Like 2

8 hours ago, ACMILANGR said:

Γιατί χθες σε ρώτησα να παίξουμε (μετα από καμιά 50 φορές) και ενώ δέχτηκες, μετά μου είπες ότι μπερδεύτηκες γιστι προφανώς έκανες λάθος και νόμιζες ότι άλλος σοθ ζήτησε να παίξετε και με έστησες να περιμένω ενώ εσύ άρχισες να παίζεις.... 

Χαχαχα οκ παρεξηγηση....ακου τι εγινε!  Αν και με μισοπροβληματικο παντ....αν διαβασεις πιο πανω θα δεις οτι ειχα ενα θεμα με το παντ....περιμενα χθες τον Ογκυ να μπει ονλαιν να παιξουμε κο οπ. Μεχρι να μπει μιλαγα με τον Νταραπ. Τσαταραμε. Μου λεει καποια στιγμη να παιξουμε ενα να δοκιμασει κατι και λεω αντε ας παιξουμε ενα ματς  μεχρι να μπει ο  Ογκυ...οταν συνειδητοποιω οτι γραφω σε σενα!!!!! Δεν εχω ιδεα πως εγινε!!! Γι αυτο σου γραψα σορρυ λαθος :) Δεν ειδα καν οτι μου μιλησες οπως λες....που οντως ετσι πρεπει να εγινε δλδ οπως γραφεις....απλα εγω ημουν στον κοσμο μου....Παιξαμε οντως ενα ματς οπου τον ταραξα στις παυσεις τον φουκαρα αφου δεν μπορουσα να παιξω....η συνηθεια βλεπεις το τρεξιμο στο RB....μετα ηρθε ο φιλος μου κ παιξαμε κουτσα στραβα κι εκει κο οπ μερικα ματς. Εκανα λιγη προπονηση πριν κοιμηθω οφλαιν κ τα πηγα πολυ καλυτερα με κλασικ ωστοσο θελω λιγη προπονηση ακομα. Ειλικρινα boy σορρυ παρεξηγηση.... ετσι ομως εγινε η επικοινωνια μας.....ρωτα και τον Νταραπ. Σου χω πει γενικα δεν παιζω πια φιλικα ουτε καν με τον φιλο Ογκυ....δεν εχει νοημα για μας...στο κο οπ μιλαμε, πεφτει γελιο. Αν νομιζεις οτι μπορουμε να παρουμε κουπα χε χε χε γιατι με τον αλλον το ταβανι μας ειναι η ανοδος απο την 2 στην 1....να κανονισουμε να παιξουμε και μαζι καποια στιγμη.

On 6/5/2017 at 0:30 ΠΜ, ACMILANGR said:

Σε τι οθόνη παίζετε παιχνίδια; 

μονο φιφα...αντε και λιγο PES17 πριν μηνες.....σε μια 23ΙΕ φιλιπς αν θυμαμαι καλα 5ms αποκριση. Η φωτο ειναι απο ιντερνετ...

108924d1282731827-monitor-philips-231e1s

Edited by Platini_Athens

"τσουξει" λεει χαχααα...ωραιο ονομα εδωσες!!

ποτε βγαζουν δισκο οι maiden Μακη?

• Like 2

12 minutes ago, Darap21 said:

Όταν λέμε 2Κ εννοούμε 2560x1440p...Μάλλον δεν είσαι σωστά ενημερωμένος φίλε...Και δεν είπα οτι θα δεις καλύτερα γραφικά απλα θα βλέπεις πιο καθαρα..

1200px-Vector_Video_Standards8.svg.png

Αφού εσύ είσαι πιο ενημερωμένος και "δέχεσαι" αυτό που σου πασάρει το μάρκετινγκ και τα μαγαζιά πάω πάσο. 

• Like 1

Εδω ρε φιλε μας ειπες οτι με το 5Κ μονιτορ π εχεις εχεις καλύτερη απόκριση απο μένα..πλάκα μας κάνεις??

Αφου τα ξέρεις όλα δεν ασχολούμαι άλλο...Είπες οτι εχεις 2x1080ti και χθες έγραψες οτι έχεις μια 1070..δεν ξέρεις τι σ γίνεται μάλλον....Εγω πάω να παραδώσω τα πτυχία μ κ να ζητήσω απόλυση απο την δουλειά γτι είμαι άσχετος και θα ζητήσω να σ κάνουν πρόταση για εργασία....

20 minutes ago, Darap21 said:

Εδω ρε φιλε μας ειπες οτι με το 5Κ μονιτορ π εχεις εχεις καλύτερη απόκριση απο μένα..πλάκα μας κάνεις??

Αφου τα ξέρεις όλα δεν ασχολούμαι άλλο...Είπες οτι εχεις 2x1080ti και χθες έγραψες οτι έχεις μια 1070..δεν ξέρεις τι σ γίνεται μάλλον....Εγω πάω να παραδώσω τα πτυχία μ κ να ζητήσω απόλυση απο την δουλειά γτι είμαι άσχετος και θα ζητήσω να σ κάνουν πρόταση για εργασία....

Μάλλον είσαι βιαστικός και δεν διαβάζεις ότι γράφω δεν εξηγείται αλλιώς... Πότε είπα ότι εγώ έχω καλύτερη απόκριση; 

Και εγώ είχα πει ότι έχω 2χ1070gtx. Όχι 1080gtx

Είπα ότι το Fifa το παίζω σε 1 1070gtx γιατί δεν Υποστηρίζει sli. 

Και ναι σε κάποια πράγματα δεν έχεις γνώσεις. Όπως στο θέμα του response Time που το Μπερδεύες με το input lag 

Αλήθεια τι δουλειά κάνεις; 

Edited by ACMILANGR

Έστω 1070...Είχες πει οτι παίζεις σε 5Κ μονιτορ κ εχεις 2x1070gtx..Και μετά λες παίζεις με μια 1070gtx...Έχεις μπερδευτεί απο μόνο σ μ φαίνεται...

Και επειδή είσαι κ γνώστης μεγάλος κ λες οτι δεν γίνεται sli απλά κλαίω...http://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-gtx-1070-2-way-sli-review,1.html

Μια χαρά έχω γνώσεις στο θέμα του Response Time και Input lag..Αν νομίζεις οτι και στα 2 είσαι καλύτερος απο το δικό μ μονιτορ οκ..πάω πάσο..Δεν θα κάτσω άλλο να αναλύσω αυτο το θέμα..Τεχνικός είμαι TV,monitor κλπ..Έχω όλα τα μονιτορ σχεδόν απο μέσα και τα τεστ π κάνουν οι εταιρίες..Μάλλον εισαι απο αυτους π τρώνε το σανό που δίνουν η εταιρείες..Και κάνω τώρα εγω μια ερώτηση..Αν με ένα ίδιο σύστημα pc βάλεις να παίξεις σε μια τελευταίας τεχνολογίας τηλεόραση 50αρα 4Κ και ενα αντίστοιχο monitor 4Κ 27-30ιντσες σε ποιο θα είναι δείχνει καλύτερα το game?

Το Fifa 17 δεν υποστηρίζει sli. Διαβάζεις καθόλου τι γράφω;;;;;; είπα ότι το FIFA το παίζει με μια καρτα γραφικών. Τώρα μπορείς μα κλάψεις άνετα.... 

Και ποιος σου είπε ότι έχω καλύτερη απόκριση από το δικό σου monitor; τι θα πει καλύτερος; έχεις καλύτερη οθόνη από την δική μου από θέμα response Time και ίσως και απόκρισης, δεν το έχω ψάξει κιόλας.

Ο λόγος που την πήρα είναι γιατι είναι GLOSSY.  

και προφανως ΤΏΡΑ έμαθες για το input lag αλιως την πρώτη φορά δεν θα μου έλεγες ότι έχεις καλύτερη απόκριση από την δική μου που έχει 8ms. Σωστά; αν το ήξερες δεν θα το ανεφερες.

Στην μικρή θα έχεις καλύτερη ευκρίνεια λόγω μεγαλύτερου ppi. 

Όμως αν έχουμε 2 οθόνες 1080p 23 και 50 ίντσες και τις αντικαταστησουμε με 2 οθόνες πάλι 23 και 50 ιντσες αλλά σε 4K τότε την μεγαλύτερη αναβάθμιση θα την πάρει η μεγαλη

Εν ολίγης στην μεγάλη οθόνη φαίνεται περίσοτερο η αλλαγή σε 4K χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι η μικρή είναι χειρότερη. Εξάλλου την μικρή θα την βλέπεις από πολύ κοντινότερη απόσταση. 

Και επειδή ξέρω ότι δεν σου αρέσει η απάντηση για πες μου εσύ που θα έδειχνε καλύτερα στην 27αρα η σε μια 10000ιντσες όπου το κάθε pixel θα είχε μέγεθος όσο το δάχτυλο σου; 

Edited by ACMILANGR

Μην γίνεστε επιθετικοί. Αφού και οι 2 το κατέχετε γιατί δεν το κάνετε με ηρεμία και είμαι σίγουρος ότι το αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο.

30 minutes ago, zougaman said:

Μην γίνεστε επιθετικοί. Αφού και οι 2 το κατέχετε γιατί δεν το κάνετε με ηρεμία και είμαι σίγουρος ότι το αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο.

Νομίζω επιθετικός είναι μόνο ο Darap21 

• Create New...