Jump to content
ACMILANGR

Το καφενείο του WeHellas - Χαλαρή συζήτηση ... και όχι μόνο!

Recommended Posts

Παναή έχεις φύγει από την κλίκα των μυημένων με εντολή του ανώτατου πρεσβευτή του ΚΡΟΥασάν! ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ!

• Like 3

οταν εσυ εφτιαχνες παστιτσο με 4 τυρια εγω πειναγα ρε!!

• Like 1

10 minutes ago, zezinho-10 said:

Μπα αν είναι μπουσταρισμενο κάνει και το γκούντα δεν χρειάζεται να κουράζεσαι.

Υ.ΓΗ διαφορά που έχει ένας pro player με ένα μέσο παιχτη της d1 είναι η αντίστοιχη ενός d1 με έναν d7.

Όταν εγώ κάνω χαβαλε στην d1 που δεν είμαι επαγγελματίας τότε ο επαγγελματίας είναι λογικό να κερδίζει με gk ομάδα.

πες μου σε παρακαλώ στατιστικα W-D-L που εχεις

Just now, ACMILANGR said:

πες μου σε παρακαλώ στατιστικα W-D-L που εχεις

Στα divisions έχω 393-32-63

Just now, zezinho-10 said:

Στα divisions έχω 393-32-63

δηλαδή έχεις 6.5/1 νίκες με ήττες. εγώ έτσι  μετράω πόσο καλός παίχτης είναι κάποιος

respect. Είσαι κορυφαίος παίχτης

1 minute ago, ACMILANGR said:

δηλαδή έχεις 6.5/1 νίκες με ήττες. εγώ έτσι  μετράω πόσο καλός παίχτης είναι κάποιος

respect. Είσαι κορυφαίος παίχτης

Οι επαγγελματίες έχουν 10/1 και κάποιοι 20/1 .....

Edited by zezinho-10

1 minute ago, zezinho-10 said:

Οι επαγγελματίες έχουν 10/1 και κάποιοι 20/1 .....

εγώ στο seasons με 2.8/1 και χαίρομαι.......

17 minutes ago, ACMILANGR said:

εγώ στο seasons με 2.8/1 και χαίρομαι.......

Μια χαρά είναι το 2.8 :)

Έμενα το συνολικό μου ρεκόρ στο fut είναι 1.129-62-597 όμως τα 600 περιπου είναι fut champions και τα άλλα από τουρνουά όπως το gfinity εκεί έκανα πολλές ήττες στην αρχή της χρονιάς ειδικά μέχρι να βελτιωθώ...

Υ.Γ Εγώ πλέον κρίνω μόνο κάποιον από τις ποσες νίκες μπορεί να κάνει στο wl , διότι όπως βλέπεις το συνολικό ρεκόρ κάποιου δεν λέει πάντα την αλήθεια καθώς παίζει ρόλο και ανταγωνισμός που έχει .Άλλο ποσοστό έχω στην d1 με τυχαίους αντιπάλους και άλλο με ισαξιους και καλύτερους σε competitive tournaments.

Για εμένα αμα κάποιος κάνει 25-29 νίκες στα 40 παιχνίδια στο wl είναι ένας πολύ καλός παίχτης ,30-35 πολύ δυνατός και 35+ από του κορυφαίους ...

Edited by zezinho-10

Παιδια ΣΟΣ, εχηση ο παικτης την ωρα που ενοριβοταν!!!11111!1 

• Like 2

3 hours ago, Bakogoal said:

Να πω σε παίκτη που πασχίζει στις χαμηλές κατηγορίες,να παίξει με τερματοφύλακες;

Θεωρώ πιο ευκολο για αυτόν να παίξει με κανονική ομάδα και beast παίκτες.

Ο άλλος είναι pro player,δεν γίνεται να συγκριθεί με τον Darap. 

Ποιος ειναι Pro player???

1 minute ago, Darap21 said:

Ποιος ειναι Pro player???

ΑΑΑΑ Ναι....Πολύ καλός...και πληρώνεται και απο την ΕΑ..τ αλλο θέλει..:P

2 hours ago, zougaman said:

Επειδή ήδη έχει ξεφύγει το θέμα σε πολλά topics θα το συνεχίσετε εδώ. 

Επειδή το έκανε κάποιος δεν σημαίνει ότι είναι ο κανόνας .

Γίνεται, υπάρχει αλλά αν το κάνω εγώ ή εσύ δεν θα το πετύχουμε. 

Όσο για τα μαθήματα ορίστε:

http://www.krasi-fifa.com/lessons/

Xχαχαχαχαχα...παίζεται και COD????:hehe:

Ρε σεις να πουμε...ολοι μιλατε για το ονλαιν...δε ξερω αν εχει γινει στο προ κατι παρομοιο με τ/φ αλλα το λεω κ παλι...να μου τον φερετε(οκ θα τον βρω εγω!)αυτον που παιζει με τ/φ στο προ ομως-διοτι στο φιφα δε σκαμπαζω-να τον κανω μαγκα εγω...:lol:....ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ...ΟΦΛΑΙΝ...ΔΗΛ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΟΥΣ Τ/Φ Κ ΓΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Κ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!δηλ ειναι λογικο να κερδιζει επειδη ειναι "καλος"....παραδιδω την προπονητικη μου αδεια του mc αν "ετσι πρεπει"!!!

Edited by Akis_Varg
  • Like 3

Στο fifa ολα γίνονται..Ειναι το ποδόσφαιρο του μέλλοντος με τους νέους κανονισμούς..Πραγματικά θα ξεχάσω κ την μπάλα π ξέρω..Τζάμπα πήγα μεχρι Γ εθνικη κ ελπιδωνν:papasani:

19 minutes ago, Darap21 said:

Στο fifa ολα γίνονται..Ειναι το ποδόσφαιρο του μέλλοντος με τους νέους κανονισμούς..Πραγματικά θα ξεχάσω κ την μπάλα π ξέρω..Τζάμπα πήγα μεχρι Γ εθνικη κ ελπιδωνν:papasani:

Δε ξερω αδελφε...πραγματικα τι ισχυει στο ονλαιν του φιφα....ακουω τις αποψεις των παιδιων...αλλα μερικα πραγματα που νομιζω εχουν καποια λογικη,βλεπω οτι για αλλους ειναι αυτονοητα.....κ ολα ξεκινησαν απο το θεμα script του mc που παραδεχονται αρκετοι παικτες του φιφα πλεον που εχουν παιξει το mc... εξου κ ο λογος που φυγαν καποιοι-βεβαια ουτε γω το αντεχω ωρες ωρες!αλλα οσον αφορα την συζητηση για φιφα δε μπορω να εκφερω γνωμη μια κ δε παιζω....αλλα για προ κ mc εδω ειμαστε!

Και μια που ειναι ασχετο το τοπικ...θελω γνωμη...τι λαδια ειναι καλυτερα στο αμαξι για καλοκαιρι...15/40 ή 10/30:)

Edited by Akis_Varg
  • Like 1

18 minutes ago, Darap21 said:

Άλλο ποδοσφαιρο αλλο ποδοσφαιρακι...

Στο ένα παίζουν 22 άτομα μεταξύ τους στο άλλο δύο που διαχειρίζονται έντεκα ο καθένας .Οπότε στο δεύτερο για να λειτουργει σωστά το παιχνίδι οι παίκτες που διαχειρίζεται ο καθένας πρέπει να έχουν μικρή επιρροή στην έκβαση του αγώνα και κύριο ρόλο να έχουν αλλά στοιχεία που έχουν να κάνουν με τις ικανότητες του χρήστη .

Τα ποδοσφαιρακια στην κατηγορία των sports δεν είναι μάνατζερ ώστε γνώση του ποδοσφαίρου και τακτικής συν καλούς παίχτες να σημαίνει επιτυχία .

Και εγώ έπαιζα πριν 5-6 χρονια στην επς Έβρου και στους νεους του Πανθρακικου πριν περάσω στο πανεπιστήμιο .Απλώς δεν τα συγκρίνεις αυτά τα δύο πράγματα (ΦΙΦΑ,προ-ποδοσφαιρο) και είναι λάθος από πλευρά e-sports ο ρεαλισμός που μειώνει τις πιθανότητες να κερδίζει ο καλύτερος.

Edited by zezinho-10
  • Like 2

44 minutes ago, Akis_Varg said:

Και μια που ειναι ασχετο το τοπικ...θελω γνωμη...τι λαδια ειναι καλυτερα στο αμαξι για καλοκαιρι...15/40 ή 10/30:)

χειμώνα καλοκαίρι 10/30

• Like 1

πωλείται prey (κωδικός) για XBOX ONE κερδισμένο από διαγωνισμό 30€

Ο λόγος που το πουλάω ειναι οτι το έχω στο PC μου και προτιμώ να το παίζω σε 4K

• Like 1

k9ZciLi.jpg

αχ καημένε Τούρκε έκανες και quit πριν το ημίχρονο...

• Like 1

1 hour ago, Akis_Varg said:

Δε ξερω αδελφε...πραγματικα τι ισχυει στο ονλαιν του φιφα....ακουω τις αποψεις των παιδιων...αλλα μερικα πραγματα που νομιζω εχουν καποια λογικη,βλεπω οτι για αλλους ειναι αυτονοητα.....κ ολα ξεκινησαν απο το θεμα script του mc που παραδεχονται αρκετοι παικτες του φιφα πλεον που εχουν παιξει το mc... εξου κ ο λογος που φυγαν καποιοι-βεβαια ουτε γω το αντεχω ωρες ωρες!αλλα οσον αφορα την συζητηση για φιφα δε μπορω να εκφερω γνωμη μια κ δε παιζω....αλλα για προ κ mc εδω ειμαστε!

ρε παιδια τελικα τι ισχυει..... υπαρχει script? ΔΕΝ υπαρχει script? σε καποια παιχνιδια υπαρχει και σε καποια οχι?  τι στον λουτσο ειναι αυτο το script (νταξ μη μου ποσταρετε καμια ερμηνεια απο wiki) ....εχει καταντησει σαν το μυστικο συστατικο της coca cola :D Θυμαμαι τον φιλο φλοκιμαν ο οποιος ειχε πει οτι ΔΕΝ υπαρχει game χωρις script.....μετα ενας αλλος φιλος απο το φιφα ποσταρε οτι δεν υπαρχει στο παιχνιδι φιφα  τετοιο πραγμα...

Ο ενας λεει κερδιζει ο καλυτερος...ο αλλος λεει οτι δεν κερδιζει παντα ο καλυτερος..... :D    

Script, cheat, hack......μου αρεσει που υπαρχουν βιντεακια/αποδειξεις ..... και καποιοι ποσταρουν οτι ολα αυτα ΔΕΝ υπαρχουν.

Και στα ufo εξηγουνται λενε οι περισσοτερες περιπτωσεις θεασης (πχ φυσικα φαινομενα) ....ωστοσο υπαρχει ενα μικρο ποσοστο ανεξηγητο  απο μεγαλους επιστημονες που δεν εβγαλαν ακρη υστερα απο μελετη :) 

Xωρις αυτο να σημαινει οτι ufo=εξωγηινοι απαραιτητα......προσωπικα πιστευω οτι ειναι ανθρωπινα κατασκευασμενα ιπταμενα αντικειμενα aka Drones.

Αρα εμεις οσο ''αμπαλοι'' κι αν  θεωρουμαστε απο καποιους......και βλεπουμε που και που ''φαντασματα'', ''ufo'' κλπ  .....ενα μικρο ποσοστο απ οσα ''ανεξηγητα'' βλεπουμε θα πρεπει να ερμηνευτει καποια στιγμη καπως ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ απο πχ το παιχνιδι ειναι δικαιο, δεν υπαρχει cheating, δεν υπαρχει το ενα ....το αλλο..... α αυτος ειναι pro παιχτης!!!! :)   

υγ και στο βιντεακι του φιλου ζουγκα..... 0:40....τους προηγουμενους μεχρι αυτο το χρονικο σημειο ας πουμε οτι ειχαν γυρισμενη την πλατη...τους επιασε στον υπνο....ΑΝ και οπως εχει αυτος ρανταρ και βλεπει που ειναι ο καθε εχθρος ετσι τον βλεπουνε κι οι αλλοι σωστα? .....τον βλεπουν να ρχετε εννοω.....φαντασου ποσο γρηγορα τρεχει λοιπον..... :D  στο 0:40 δεν προλαβαινει ο αλλος με το οπλο  χαχαχαχαχαχα που ειναι και καπως σε μια αποσταση...ενα κλικ στην σκανδαλη....αλλα ναι ξερω ξερω δεν ειναι προ παιχτης.....δεν ξερει να σημαδευει...δεν ειναι φινισερ!χαχαχαχαχαχα Ρεαλιστικο

Για την ιστορια....στα νιατα μου με ειχαν σκοτωσει και μενα με μαχαιρι ονλαιν .....και ξερω! (ΔΕΝ κανω πλακα.....στο counter strike ομως....) προλαβα και ειδα τον αλλον που ετρεχε στην ''πιστα''  σαν τον σουπερ ηρωα Flash :)  πρεπει να φορουσε κεμ καρτα hawk...ή engine :p  

Edited by Platini_Athens
  • Like 2

scripted σημαίνει στημένη φάση. Δηλαδή όχι τυχαία random. 

Στο απλό seasons δεν συμβαίνει συχνά η προωθημένη να γίνεται πιο δυνατή ώστε να την πιάσει ο τερματοφύλακας; αυτό είναι scripted. Δηλαδή είναι προγραμματισμένο ώστε να γίνει κάτι συγκεκριμένο.

Εδώ και καιρό που άρχισα να παίζω FUT κατάλαβα ότι ειναι πολύ λιγότερο scripted.

Όταν όμως ένα παιχνίδι είναι πολύ random δημιουργούνται πολλά ευτράπελα. Πχ κόντρες η μία μετά την άλλη. Ενώ στο seasons είναι πχ προγραματισμένο μετά από μια κόντρα να μην γίνεται δεύτερη κόντρα.

Ελπίζω να βοήθησα.

@ACMILANGR σε 20 μέρες ανεβαίνω και εγώ να γίνουμε 3 :D

Just now, zougaman said:

@ACMILANGR σε 20 μέρες ανεβαίνω και εγώ να γίνουμε 3 :D

Εσύ είσαι Θεσσαλονικιός που έρχεται συχνά νάουσα; θυμάμαι καλά;

• Create New...