Jump to content
ACMILANGR

Το καφενείο του WeHellas - Χαλαρή συζήτηση ... και όχι μόνο!

Recommended Posts

19 hours ago, Hellenes said:

Έχοντας παίξει σωστά Pay to win 

Σε αυτά και τη ζωή σου να έδινες να μην ακουμπαγες γυναίκα ποτέ 12+ ώρες την ημέρα να ελιωνες σε έσκιζε ο πληρωμένος πατώντας ένα κουμπι 

Μόνο στο άσχετο από ΜΜΟ πληθυσμό μπορείς να ασελγεις ετσι:

Του παίρνεις €5000 για ομαδα

Τον βάζεις και χάνει από €10 ομαδα

Και του σβήνεις όλα όσα πλήρωσε κάθε Σεπτέμβριο 

Φυσικά η λέξη ΜΜΟ σε κονσόλα άγνωστο. Πραμα

Για αυτό κάνει ότι θέλει η εα

Εδώ συμφωνώ

Δηλ οτι δεν συμβαίνει κάτι παρόμοιο στα ποδοσφαιράκια και ειδικά στις κονσόλες

Αλλά από την άλλη δεν μπορούμε να αγνοήσουμε το γεγονός ότι ένας που τα σκάει στο προ φίφα ξέρω γω δεν θα έχει μια "καλύτερη μεταχείριση"

Φυσικά ΟΧΙ στον βαθμό του κανονικού p2w αλλά θα την έχει

Και εννοείται ότι το κατέχει λίγο το σπορ

Φυσικά είναι άδικο εν μέρη(σε σχέση με το κανονικό p2w)

Τεσπά,δεν οδηγεί πουθενά αυτό

Πανσερραικάρα μια ζωη!

• Like 2

24 minutes ago, SAX said:

Πανσερραικάρα μια ζωη!

Οχι αδεΛφε...πρωτα Δοξάρα(να την σπασεις κ στον Hellenes)...μετα Πανσερραικαρα.....κ δεν ξεχναμε ποιοι τους στερησαν(τον Πανσερραικο) πριν καποια χρονια την ανοδο τελευταια αγωνιστικη νικωντας τους εκει μεσα ενω αυτοι ειχαν ηδη ανεβει!

Edited by Akis_Varg
  • Love 1
  • Haha 1

Στα ποδοσφαιράκια δεν έχω εντρυφήσει  για να έχω ολοκληρωμένη άποψη, αλλά το Pay-To-win με την ολοκληρωμένη άποψη το έχω δει σε πολλά online rpg για android π.χ. , γενικότερα τέλος πάντων σε παιχνίδια που είναι free-To-play στη θεωρία και Free-To-Pay!!! στην πράξη. Εκεί ναι, άμα πληρώνεις πας αμέσως-αμέσως στα "πάνω καταστρώματα", αν παίζεις στο "τζαμπέ" παραμένεις κάτω με την "πλέμπα" και την "μπασκλασαρία".
 Αλλά και εκεί πάλι στα loot-boxes, τους αντίστοιχους "μαυρόμπαλους" ή "90+" αντίστοιχους χαρακτήρες/όπλα/εξοπλισμό δε στους εγγυάται καμία πληρωμή, πάλι με τις πιθανότητες και τις ρουλέτες παίζεις, η διαφορά είναι, ότι άμα τα σκας ρίχνεις και 10 γύρες , ενώ αν δεν τα σκας , πρέπει να αφήσεις τα κόκαλα σου στο φαρμάρισμα για να έχεις την πολυτέλεια να ρίξεις μία-δύο γύρες.
 Πάντως επειδή έγινε πολύς ντόρος ειδικά με την ΕΑ και το battlefield ή StaRWars Battlefront (συγχωρέστε με δε θυμάμαι πιο από τα δύο) και με την 2Κ, έχουν μαζευτεί κάπως ,τουλάχιστον τα παιχνίδια που τα πληρώνεις για να τα αποκτήσεις πχ FIFA,PES κτλ. Προσπαθούν να κρατήσουν κάποια προσχήματα, τουλάχιστον μέχρι τώρα (2019). Προσωπικά τέλος πάντων, με τα λεφτά πιστεύω αγοράζεις χρόνο περισσότερο και όχι skill. Μιλάμε πάντα για μια υποθετική "ιδανική" κατάσταση αποστειρωμένη και απομονωμένη από handicaps/scripts/boosts/RnG κτλ. Αλλιώς πάει και λίγο σε double-charge μετά και παραβιάζει νόμους της αγοράς.

Είναι σαν να λέμε ότι αγοράζεις σπίτι/αυτοκίνητο και ενώ έχεις πληρώσει την αξία του αρχικά και φορολογείσαι κανονικά κάθε χρόνο άμεσα και έμμεσα,Ε1,ΔΕΗ,ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΤΕΛΗ κ.ά. , το ξαναπληρώνεις λίγο λίγο κάθε χρόνο, με άλλους άμεσους φόρους έκτακτους ή μη. ΤΙ??? ΌΧΙ??? 😮   :D 😛  ( Να κάνουμε και το πολιτικό σχόλιο, μιας κ είμαστε σε καφενείο :D

OFFTOPIC: μου τελειώσανε και τα reactions λέει για σήμερα, θα σας έβαζα όλους από μία καρδούλα. Και επιτέλους τι θα γίνει με αυτές τις καρδούλες? Σε "αντρικό" forum είμαστε, δεν είναι λίγο "παρεξηγήσιμες"??? 😛

Edited by slamsoze
  • Love 1
  • Like 1
  • Haha 1

Μακαρι το παιχνιδι να ηταν pay to win ...θα ηταν ποιο σοβαρό.

Όμως επηδη οnline γίνετε μπαχαλο με το traffic και ιδικα τα σαββ/κυριακα το button delay θριαμβευει και συνηθος ο ενας απο τους δυο παιχτες σε καθε ματς ειναι out of synchronization....πέφτουν αποιρα μπινελικια.

Το λοιπον σε κατι τετιες μερες που οι γραμμες ειναι φορτομενες το παιχνιδι κυριολεκτικα μετατρέπετε σε pay to loose...και οποιος δεν εχει φάει το βαπτισμα της φόλας να βιωσει αντιστηχο φενόμενο απλά σας το λεω για να προστατεψω τα πορτοφολια νεοεισερχομενων στο fifa.

Ποιο σημαντικο στον οnline τρόμο του φιφα ειναι να σου εχει κατση η μπιλια  στο μερος που διαμενεις και να σου παιζει καλα το παιχνιδι καθος και το να κανεις πριν απο καθε ματς ενα reset στο μοντεμ παρα το αν θα εχεις την special καρτα του Ροις ή την απλη gold.

• Like 1

19 hours ago, slamsoze said:

OFFTOPIC: μου τελειώσανε και τα reactions λέει για σήμερα, θα σας έβαζα όλους από μία καρδούλα. Και επιτέλους τι θα γίνει με αυτές τις καρδούλες? Σε "αντρικό" forum είμαστε, δεν είναι λίγο "παρεξηγήσιμες"??? 😛

χα χαα σωστος, παρε μια ετσι για να χεις:D

να κανω κ εγω ενα σχολιο,συμφωνω με τον sax αν δεν το χεις οσα κ να δωσεις δεν σε σωζει τιποτα απλως εχεις μια καλυτερη αντιμετωπιση οπως λεει ο @SAX του τυπου με ποιους σου βγαζει αντιπαλους για να παιζεις βεβαια αυτο για να συνεχιστει πρεπει να το ταιζεις κατα διαστηματα το μηχανημα:) τουλαχιστον στο pes για φιφα δεν ξερω,παντως κοιταζα τις ομαδες αυτων που ειναι ψηλα στο ρανκ μιλαμε για τερματισμενα λεβελ παιχτων κ μαλιστα αρκετα νωρις οχι τωρα,τα παιδια ριχνουν πολυ χρημα,δεν λεω οτι δεν ειναι καλοι παιχτες,αλλα θεωρω οτι το χρημα τους κανει  ακομα << καλυτερους>>,βεβαια ειναι κ μερικοι που παιζουν σε χαμηλα λεβελ κ ειναι κ αυτοι ψηλα  ομως απ οτι εχω καταλαβει ριχνουν κ αυτοι τακτικα τον οβολο βλεποντας απο τους ιφ παιχτες που εχουν οταν φαρμαρουν σε σιμ και δεν παιζουν ονλαιν,γιατι οταν βλεπεις την τρεχουσα ομαδα σου εμφανιζει την ομαδα με την οποια παιζει εκεινη την στιγμη.

το χρημα πολλοι εμισησαν λενε την δοξα κανεις,αλλα για να φτασεις στην δοξα χρειαζεται χρημα:)

Edited by stratakos
  • Love 1
  • Like 1
  • Haha 1

22 hours ago, slamsoze said:

Στα 2000 ποστ bonus +5 ή10 reactions😎(δε θυμαμαι καλα)

Εμεις οι αντρες οταν βαζουμε καρδουλα την εννοουμε!!:thumbsup:

Στρατακο παρε μια κ συ...κερναω σημερα(οποιος κανει σχολιο εδω ως τις 12 το βραδυ-ασχετα τι θα γραψει)!

Edited by Akis_Varg
  • Haha 3

ΣΠΥΡΙΑΔΟΥΛΑ ΣΚΑΣΕ

Μας ζάλισες τα τέτοια τόσους μήνες ΚΟΛΟΒΥΣΜΑ του Κουτσό' 

Το μπούλο τώρα,κλάψε:hehe:

Edited by SAX
  • Haha 2

• Create New...