Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

EA SPORTS - FIFA 18 - Γενική συζήτηση v.1

Recommended Posts

Δεν ξέρω περίμενα να δείξουν κάτι παραπάνω!Δεν εννοώ gameplay βίντεο,αλλά να μας έλεγαν τι καινούριο θα προσφέρει ο νέος τίτλος!Έδειξαν 2 βίντεο από 1 λεπτό το καθενα (στην ουσία τίποτα δεν καταλάβαμε) και καθαρισαν..

Εάν δεν προκύψει κάτι νωρίτερα του Αυγούστου, περισσότερα νέα για το FIFA 18 θα έχουμε λογικά στην gamescom....

Είναι νωρίς για να δείξουν gameplay.Το FIFA 17 έχει ακόμη ζουμί τριών μηνών.Εγώ απλά περίμενα μήπως ανακοινώσουν κανένα legend αλλά έμεινα με την επιθυμία...

ΕΑ "ΒΕΛΤΙΩΣΑΜΕ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ" 

60 € παρακαλω.

Την Δευτέρα θα ανακοινώσουν 4 legends .Μάλλον henry,ronaldinho,beckham θα είναι οι τρεις...

@ELBarto-3- Συμφωνουμε φιλε και το ξερεις. Αν δεν δουμε σοβαρες αλλαγες και ειδικα σε career θα χουμε θεμα φετος...

Παντως αυτες οι σαλτσες με τους οπαδους με αρεσουν. Και φανηκαν ωραια στο gameplay features εκει στο gif.

Αν ολα αυτα που βαλαν στο journey, που ειναι ωραια και εξυπνη προσθηκη, τα βαζαν στο career εγω θα ειχα λυποθημησει :p

Τωρα υπομονη για Gamescom για gameplay και οτι νεο ξανα...

22 minutes ago, Fanis-13- said:

@ELBarto-3- Συμφωνουμε φιλε και το ξερεις. Αν δεν δουμε σοβαρες αλλαγες και ειδικα σε career θα χουμε θεμα φετος...

Παντως αυτες οι σαλτσες με τους οπαδους με αρεσουν. Και φανηκαν ωραια στο gameplay features εκει στο gif.

Αν ολα αυτα που βαλαν στο journey, που ειναι ωραια και εξυπνη προσθηκη, τα βαζαν στο career εγω θα ειχα λυποθημησει :p

Το θεμα ειναι να τους κανουν πιο σοφιστικε τους οπαδους και να συμμετεχουν και αυτοι στις φασεις. Να μην ειναι τοσο generic οι αντιδρασεις τους, οπως ειναι τωρα. Επισης κατι, που θα ηθελα να δω ειναι ψυχολογια στους παιχτες. Οχι μπαρα φορμας, αλλα καθαρη ψυχολογια. Να μπορεις να εχεις συζητησεις με τους παιχτες και ολα αυτα να εχουν αντικτυπο στην ομαδα. Τωρα απλα κανεις δηλωσεις, οι οποιες δεν εχουν κανενα νοημα.

3 hours ago, Fanis-13- said:

Παιζει και το κλασικο βιντεακι gameplay απο την IGN που εχουνε εδω και καποια χρονια, στην Ε3.

3 hours ago, Dimokritos said:

Το θεμα ειναι να τους κανουν πιο σοφιστικε τους οπαδους και να συμμετεχουν και αυτοι στις φασεις. Να μην ειναι τοσο generic οι αντιδρασεις τους, οπως ειναι τωρα. 

Οταν κανω μια τρομερη φαση εκτος εδρας, και ακουγεται ενα "OW" στο γηπεδο λες και εχει 25.000 δικους μου μεσα, ειναι εκνευριστικο.

Αυτα τώρα με τους οπαδούς είναι φρού φρου κι αρώματα και τίποτα παραπάνω.....Απλά για το ονορε ....αν όμως έπρεπε  να βάλουν κάτι. ......θα έπρεπε να βάλουν τις φωνές των παιχτών σου όταν βάζουν γκολ εκτός έδρας..που ακούγονται μόνο αυτοι (βάλτε να δείτε στο youtube...το γκολ του Παναθηναικου μέσα στο Κίεβο με την Ντιναμο) Δεν ξέρω αν υπάρχουν και τώρα.....αλλά θυμάμαι....πριν καμιά 17ετια....ότι ήταν λίγο....μεθυστικο(μην χρησιμοποιησω άλλη λέξη ακατάλληλη.....)

Αν προσποιηθείς πως πας να πετάξεις ένα μπαλάκι,το σκυλί σου:

1. Στις πρωτες 235 επαναλήψεις,θα κυνηγήσει γεμάτο ενθουσιασμό τον αέρα
  2. Στις επόμενες 187 επαναλήψεις,θα στρέψει το βλέμμα του προς την νοητή τροχιά της ρίψης σου,δίχως όμως να τρέξει
  3. Σε κάθε απόπειρα από εκεί και πέρα,θα σε δαγκώσει/κατουρήσει/χαλάσει τους σελιδοδείκτες σου στο firefox/ξεθάψει τα κόκκαλα της νεκρής μητέρας σου,και δικαιολογημενα.

Αν αντικαταστήσουμε:

i)Το αφεντικό του σκυλιού με x εταιρεία παραγωγής ποδοσφαιρικού παιχνιδιού [x {EA,KONAMI}] ,

ii)τον σκύλο με y φίλο ποδοσφαιρικών παιχνιδιών που ενδιαφέρεται έστω για κάτι ελάχιστα παραπάνω από την απλή ανανέωση εμφανίσεων από προγενέστερη σε μεταγενέστερη έκδοση,

iii)και την νόθη ρίψη μπάλας με τρέηλερ που περιέχουν δημοφιλή ποδοσφαιριστή ντυμένο με μαύρο σπάντεξ με λαμπάκια,ο οποίος δίνει με τρομερά εφφέ την θέση του στον αντίστοιχο ingame εαυτό του,ντριμπλάρει σαρανταέξι φορές κάθε ευκαρυωτικό κύτταρο εντός γηπέδου,συμπεριλαμβανωμένων των συμπαικτών του,και έπειτα σουτάρει σε αργή κίνηση  με την σκηνή να κόβεται λίγο πριν η μπάλα φτάσει στην εστία,ώστε να περάσεις τις υπόλοιπες νύχτες σου ξάγρυπνος,αναρωτόμενος αν τελικά μπήκε γκόλ,ώντας έτσι συνέχεια κουρασμένος και χλωμός,χάνοντας την δουλειά και την επί δύο χρόνια γκόμενα σου,που σε διαβεβαίωνε πως δεν την νοιάζουν τα λούσα, ΑΛΛΑ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΘΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΞΟΧΙΚΑ ΣΕ ΤΕΣΣΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΕΣ ΣΤΑΘΗ,ΣΤΑΘΗ Η ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΝΙΚΟ ΑΔΙΚΗΜΑ ΚΑΙ ΒΛΑΠΤΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΣΚΩΝΤΑΣ ΤΗΝ,

τότε συμπεραίνουμε ότι στα πλαίσια του προσαρμοσμένου στα δεδομένα των football games πειράματος μας,βρισκόμαστε ανάμεσα στο στάδιο 2 με στάδιο 3.

Ναι......κι όπως έλεγε ο Μέγας Διακογιαννης στον τελικό του 82', ανάμεσα στην Ιταλία και την Γερμανία, στο 3ο γκολ των Ιταλών....." το ποδόσφαιρο της δύναμης, του ρεαλισμου, το ποδόσφαιρο των ρομποτ".....

6 hours ago, ELBarto-3- said:

Οταν κανω μια τρομερη φαση εκτος εδρας, και ακουγεται ενα "OW" στο γηπεδο λες και εχει 25.000 δικους μου μεσα, ειναι εκνευριστικο.

Αυτο ισχυει που λες και φυσικα περιμενω οπτικη βελτιωση με τους φιλοξενουμενους στην κερκιδα, στα περισσοτερα γηπεδα πιανουν ενα πεταλο ολοκληρο. 

Επισης περιμενω βελτιωσεις σε CM και (μακαρι να χε cutscenes απο πραγματικοτητα στυλ Journey )  ή εστω στυλ 2Κ που σου μιλαει ο προεδρος κλπ. 

12 hours ago, zezinho-10 said:

Την Δευτέρα θα ανακοινώσουν 4 legends .Μάλλον henry,ronaldinho,beckham θα είναι οι τρεις...

Είμαστε σίγουροι για την Δευτέρα;Καλά αν είναι Henry, Ronaldinho, Beckham και Zidane, αντίο ζωή.

7 minutes ago, Michalis_Hellas said:

Είμαστε σίγουροι για την Δευτέρα;Καλά αν είναι Henry, Ronaldinho, Beckham και Zidane, αντίο ζωή.

Ναι και ο henry είναι πάρα πολύ πιθανός 

Stay tuned for June 12th, when we will reveal 4 more #ICONS! #FIFA18

το παιχνίδι έχει πάει σε άλλο επίπεδο κ έχει αφήσει τον ανταγωνισμό μίλια πίσω του. το game play έχει έρθει σε πάρα πολύ καλό επίπεδο με αποτέλεσμα να μην βλέπουμε τραγικές αλλαγές από την μία χρονιά στην άλλη. οι βελτιώσεις σε κόσμο γήπεδα τρίπλες φανέλες ήχους κτλπ είναι το κερασάκι σε μία νόστιμη τούρτα. Έχουμε τόσες απαιτήσεις γιατί μας έδωσε το δικαίωμα η ea με αυτά που μας παρουσιάζει να τις έχουμε. υψηλού επιπέδου το φιφα πλέον υψηλές κ οι απαιτήσεις μας. προσωπικά θα τα δώσω για τρίτη χρονιά με κλειστά τα μάτια τα 60 κ ξέρω πως δεν θα πάνε χαμένα. 

3 hours ago, Diegito21 said:

περιμενω οπτικη βελτιωση με τους φιλοξενουμενους στην κερκιδα, στα περισσοτερα γηπεδα πιανουν ενα πεταλο ολοκληρο. 

Αυτο δε χρειαζεται Frostbite για να βελτιωθει, αδερφε. :hehe: 

Μεχρι το 14 ηταν μια χαρα η κερκιδα των φιλοξενουμενων, μετα αρχισε να πιανει ολο το απεναντι πεταλλο στα περισσοτερα Generic γηπεδα.

Τουλαχιστον φτιαξανε το Waldstadion φετος, κι ετσι οι φιλοξενουμενοι καθονται στην γωνιτσα τους και μπορω να ευχαριστηθω το CM μου με Νις :D 

@TOL1S Ξερουμε αν παιζει το κλασικο βιντεακι-gameplay της IGN φετος, οπως στα προηγουμενα χρονια?

Ειναι αυτη η εποχη του χρονου που αρχιζει το μακελειο, με οροσημο τον george56, που σαν τον σπαιντερμαν κατεβαινει απο το πουθενα αναποδα μπροστα μας κ μας σκαει γλωσσοφιλο μες στη βροχη.

Διαβασα καλα; ολοκαινουριο συστημα animation?

Και στο προ κ στο φιφα;

Αυτα ειναι κοσμοϊστορικά νεα. Ξεροκαταπινω αναμενοντας

Μέχρι πότε θα έχουμε προσφορά 90 ευρώ το FIFA icon;

Αύριο σκέφτομαι να πάω να αγοράσω ps cards για να το πάρω digital pre-order. 

31 minutes ago, Bakogoal said:

Μέχρι πότε θα έχουμε προσφορά 90 ευρώ το FIFA icon;

Αύριο σκέφτομαι να πάω να αγοράσω ps cards για να το πάρω digital pre-order. 

ΜΗΝ δώσεις τσάμπα λεφτά. Δεν αξίζει να τα σκας στην ΕΑ για τέτοια ''δώρα''.

Εγώ πάντως από το trailer Κρατώ το dramatic moments...Λες και δεν είχαμε αρκετές στο 17...!

18 minutes ago, zougaman said:

ΜΗΝ δώσεις τσάμπα λεφτά. Δεν αξίζει να τα σκας στην ΕΑ για τέτοια ''δώρα''.

Εγώ πάντως από το trailer Κρατώ το dramatic moments...Λες και δεν είχαμε αρκετές στο 17...!

Ούτε που το είδα το trailer αλλά ξέρω πως θα το δώσω το 60αρι...

Άσε που φέτος δεν παίρνω PES οπότε περισσεύει το 20αρικακι.

2 minutes ago, Bakogoal said:

Ούτε που το είδα το trailer αλλά ξέρω πως θα το δώσω το 60αρι...

Άσε που φέτος δεν παίρνω PES οπότε περισσεύει το 20αρικακι.

Στο λέω εγώ το fanboy (που δεν είμαι :) )

δεν αξίζει γιατί οι παιχταράδες θα είναι δανεικοί , τα πακέτα 2 χρόνια που τα παίρνω δεν σου δίνουν τίποτα συνήθως, για εμφανίσεις κλπ δεν σχολιάζω. Καλύτερα πάρε την απλή και τα υπόλοιπα πάρε τα σε μπύρες.

πριν δωσετε τα 60 ευρω διαβαστε τα πρωτα preview που λενε οτι μονο γραφικα θα πουλησει φετος η εα,οι περισσοτεροι τιτλοι λενε "γραφικα με κοστος".

ψαχτειτε,ζουν αναμεσα μας.

16 minutes ago, zougaman said:

Στο λέω εγώ το fanboy (που δεν είμαι :) )

δεν αξίζει γιατί οι παιχταράδες θα είναι δανεικοί , τα πακέτα 2 χρόνια που τα παίρνω δεν σου δίνουν τίποτα συνήθως, για εμφανίσεις κλπ δεν σχολιάζω. Καλύτερα πάρε την απλή και τα υπόλοιπα πάρε τα σε μπύρες.

Αυτό όντως είναι σημαντικό, γιατί για τα πακέτα το θελω...

7 minutes ago, TOL1S said:

πριν δωσετε τα 60 ευρω διαβαστε τα πρωτα preview που λενε οτι μονο γραφικα θα πουλησει φετος η εα,οι περισσοτεροι τιτλοι λενε "γραφικα με κοστος".

ψαχτειτε,ζουν αναμεσα μας.

Θέλω να παίζω Ultimate team,δεν με νοιάζει ακόμη και αν παραμείνει ίδιο με το 17.

Από τη στιγμή που η κοινότητα μεταφέρεται στο 18,δεν μπορώ να μην το πάρω.Ειναι μονόδρομος ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

Εγώ  είμαι ευχαριστημένος από το Fifa 17. Και ίδιο να είναι ομολογώ πως θα το αγοράσω 

• Create New...