Jump to content
Chronis

PES 2017 WeHellas Patch PS4 [Συζήτηση & Support]

Recommended Posts

καλησπερα παιδια επειγοντως βοηθεια..εκανα νεο user με νεο λογαριασμο για να βαλω εκει το patch χωρις το live update.μπηκα στο παιχνιδι εκανε οτι φορτωνει μεχρι το 100 δεδομενα κ οταν μπηκα μεσα τα ροστερ ηταν οπως πριν το καλοκαιρι,φανταστειτε ειχε αρτετα στην αρσεναλ..ειλικρινα μια βοηθεια για το πως περναει το update της κοναμι με τις μεταγραφες γιατι θα τρελαθω..πηρα το ps4 κ δεν μπορω να παιξω σωστα με τοσο καλο patch..εκλιπαρω παιδια..

Παιδιά καλησπέρα έχω κάνει την διαδικασία για το PS4 αλλα δεν μου βγάζει κάτω απο το PEU τα ονόμα τα των ελληνικών ομάδων! Βασικά δεν τα βρίσκω πουθενά ούτε παίκτες όυτε ομάδες με τα emblem! Μπορω να κάνω κάτι για αυτό ή πρεπει να κάνω την διαδικασία απο την αρχή!! Ευχαριστώ!

Update: Δεν έδειχνε τα bin αρχεια το στικακι για κάποιο λόγο έδειχνε απο συγκεκριμένους φακέλους. Έβαλα μόνο το Greek super league μέσα στο WEPES φάκελο και το είδε. Τώρα δεν μου εμφανίζει σωστά τα ονόματα των παικτών στο μενού που διαλέγω τις ομάδες ενώ μέσα στο edit μενου που επεξεργαζόμαστε τα δεδομένα εμφανίζονται κανονικά!

Update 2: Σχετικά με τα ονόματα των παικτών αν δεν είναι σωστά. Βρήκα οτι πατώντας το R3 δηλαδή το δεξί αναλογικό στο PS4 προς τα μέσα όταν διαλέγεις τις ομάδες σταματάει το live update του PES 2017 και έτσι δεν ανανεώνονται οι παίκτες και πέρνουν τα ονόματα απο το Patch του Wehellas. Τώρα όλα δουλεύουν σωστά! Ελπίζω να βοήθησα κάποιον!

Edited by stefanosn1982
Βρήκα τι έφταιγε

Επειδη εγω θελω να εχω και σουπερλιγκ και μπουντεσλιγκα γινεται να βαλω τη μπουντεςλιγκα στη θεση του serie b η του ligue 2;

Παρεπιπτοντως το πατς ειναι πολυ καλο.Συγχαρητηρια στους δημιουργους του που εκαναν καταπληκτικη δουλεια

Edited by kestel

2 hours ago, kas13profitis said:

καλησπερα παιδια επειγοντως βοηθεια..εκανα νεο user με νεο λογαριασμο για να βαλω εκει το patch χωρις το live update.μπηκα στο παιχνιδι εκανε οτι φορτωνει μεχρι το 100 δεδομενα κ οταν μπηκα μεσα τα ροστερ ηταν οπως πριν το καλοκαιρι,φανταστειτε ειχε αρτετα στην αρσεναλ..ειλικρινα μια βοηθεια για το πως περναει το update της κοναμι με τις μεταγραφες γιατι θα τρελαθω..πηρα το ps4 κ δεν μπορω να παιξω σωστα με τοσο καλο patch..εκλιπαρω παιδια..

Αν ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες δε θα έχεις θέμα. Ωστόσο σβήσε τις εικόνες και πέρνα το πατς μαζί με το update από την αρχή. 

2 hours ago, stefanosn1982 said:

Παιδιά καλησπέρα έχω κάνει την διαδικασία για το PS4 αλλα δεν μου βγάζει κάτω απο το PEU τα ονόμα τα των ελληνικών ομάδων! Βασικά δεν τα βρίσκω πουθενά ούτε παίκτες όυτε ομάδες με τα emblem! Μπορω να κάνω κάτι για αυτό ή πρεπει να κάνω την διαδικασία απο την αρχή!! Ευχαριστώ!

Update: Δεν έδειχνε τα bin αρχεια το στικακι για κάποιο λόγο έδειχνε απο συγκεκριμένους φακέλους. Έβαλα μόνο το Greek super league μέσα στο WEPES φάκελο και το είδε. Τώρα δεν μου εμφανίζει σωστά τα ονόματα των παικτών στο μενού που διαλέγω τις ομάδες ενώ μέσα στο edit μενου που επεξεργαζόμαστε τα δεδομένα εμφανίζονται κανονικά!

Update 2: Σχετικά με τα ονόματα των παικτών αν δεν είναι σωστά. Βρήκα οτι πατώντας το R3 δηλαδή το δεξί αναλογικό στο PS4 προς τα μέσα όταν διαλέγεις τις ομάδες σταματάει το live update του PES 2017 και έτσι δεν ανανεώνονται οι παίκτες και πέρνουν τα ονόματα απο το Patch του Wehellas. Τώρα όλα δουλεύουν σωστά! Ελπίζω να βοήθησα κάποιον!

Ωστόσο αυτό το αναφέρουμε και στις οδηγίες. Καλό παιχνίδι να έχεις

26 minutes ago, kestel said:

Επειδη εγω θελω να εχω και σουπερλιγκ και μπουντεσλιγκα γινεται να βαλω τη μπουντεςλιγκα στη θεση του serie b η του ligue 2;

Είναι λίγο επικύνδινο αυτό γιατί μπορεί να σου χαλάσει πράγματα. Μπορείς να δοκιμάσεις όμως. Αν τσεκάρεις και το 1ο κουτάκι όταν περνάς τις ομάδες σου βγάζει να διαλέξεις που θέλεις να κάνει import το πατς. Δεν το συνιστούμε αλλά ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει αυτό που θέλει. 

Παιδες καλησπερα...μια γρηγορη ερωτηση-απορια?????ποσες φανελες (S) μπορουμε να βαλουμε στο παιχνιδι????

Edited by tsionsen3

καλησπερα broxopoios,θα ξεκινησω τωρα τη διαδικασια κ θα σου πω..απλα εχω αυτη την απορια,γιατι δεν περναει το επισημο update της κοναμι με τις μεταγραφες στο νεο user??μηπως θα υπαρξει παλι προβλημα??ευχαριστω για τις συντομες απαντησεις..

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για patch. Έντόπισα ένα λάθος σε μένα και θέλω την βοηθεία σας. Ο ποδοσφαιριστής Granit Xhaka της Arsenal τις εθνικής Ελβετίας έχει λάθος πρόσωπο. Το έχετε και εσείς αυτό το πρόβλημα ;

broxopoios κ αλλη μια απορια στο βημα 2 λετε οτι βαζουμε το usb κ κανουμε live updata..τελικα κανουμε live update η οχι???πειτε σας παρακαλω πριν ξεκινησω κ μπερδευτουν ολα παλι..

15 minutes ago, kas13profitis said:

broxopoios κ αλλη μια απορια στο βημα 2 λετε οτι βαζουμε το usb κ κανουμε live updata..τελικα κανουμε live update η οχι???πειτε σας παρακαλω πριν ξεκινησω κ μπερδευτουν ολα παλι..

Οχι μην το κάνετε τελικα κανεις να μην το κανει .

παιδια ειστε ωραιοι τυποι,ευχαριστω που απαντατε αμεσα..τωρα το περναω σε νεο user κ θα σου πω..κ μια αλλη απορια πηγα κ εσβησα τα παντα απο το πρωτο user αλλα οταν πηγα στους create players υπηρχαν μεσα οι παιχτες απο το ελληνικο κ τις ευρωπαικες κ δεν εβγαζε το τριγωνακι για να τους σβησω..γιατι δεν μου βγαζει την δυνατοτητα διαγραφης??υπενθυμιζω οτι στο πρωτο user ειχα κανει οτι μου ειπατε,δλδη επειδη ειχα κανει το live update ξαναπερασα απο επανω την σουπερλιγκ κ τις ευρωπαικες..

1 hour ago, kas13profitis said:

παιδια ειστε ωραιοι τυποι,ευχαριστω που απαντατε αμεσα..τωρα το περναω σε νεο user κ θα σου πω..κ μια αλλη απορια πηγα κ εσβησα τα παντα απο το πρωτο user αλλα οταν πηγα στους create players υπηρχαν μεσα οι παιχτες απο το ελληνικο κ τις ευρωπαικες κ δεν εβγαζε το τριγωνακι για να τους σβησω..γιατι δεν μου βγαζει την δυνατοτητα διαγραφης??υπενθυμιζω οτι στο πρωτο user ειχα κανει οτι μου ειπατε,δλδη επειδη ειχα κανει το live update ξαναπερασα απο επανω την σουπερλιγκ κ τις ευρωπαικες..

Νομίζω ότι είναι απλά παίχτες του παιχνιδιού που τους κάναμε edit. Δεν μπορούν αν διαγραφούν προς το παρόν γιατί πιάνουν θέση σε ομάδα. Αν δεις αυτούς που δεν μπορείς να σβήσεις είναι σε κάποια ομάδα. Μόνο τους free agents μπορείς. Μόλις περάσεις κάποιο άλλο πατς, θα μπουν άλλοι παίχτες σε αυτές τις ομάδες και μετά αυτοί θα γίνουν free agents. Τότε θα μπορείς να τους σβήσεις. 

καλησπερα φιλε μου broxopoie ολα καλα με το patch το περασα αλλα λειπουν οι μεταγραφες απο γαλλια ακ β,ολλανδια ισπανια 2 κ ντορμτουντ κ υπολοιπες ευρωπαικες που υπηρχαν στο παιχνιδι,επισης απο ιταλικες πχ ο μιλικ ειναι στον αγιαξ κ ο μπαλοτελι δεν ειναι στη νις..ειλικρινα σε θερμοπαρακαλω πες μου με οδηγιες πως κατεβαζεις το επισημο update της κοναμι να γινουν οι μεταγραφες πριν να το περασω αλλη μια φορα γιατι εχω φρικαρει..35 χρονων ειμαι παιζω απο το 1997 προ τετοια σκασιλα δεν εβγαλα..αλλιως θα το κανω οπως ειπες εθνικες αγγλια α κ β ιταλια α κ β,ισπανια α κ β,πορτογαλλια,μετα live update κ μετα τα υπολοιπα..σε παρακαλω πως περναει το επισημο update μεταγραφων της κοναμι????

12 hours ago, kas13profitis said:

καλησπερα φιλε μου broxopoie ολα καλα με το patch το περασα αλλα λειπουν οι μεταγραφες απο γαλλια ακ β,ολλανδια ισπανια 2 κ ντορμτουντ κ υπολοιπες ευρωπαικες που υπηρχαν στο παιχνιδι,επισης απο ιταλικες πχ ο μιλικ ειναι στον αγιαξ κ ο μπαλοτελι δεν ειναι στη νις..ειλικρινα σε θερμοπαρακαλω πες μου με οδηγιες πως κατεβαζεις το επισημο update της κοναμι να γινουν οι μεταγραφες πριν να το περασω αλλη μια φορα γιατι εχω φρικαρει..35 χρονων ειμαι παιζω απο το 1997 προ τετοια σκασιλα δεν εβγαλα..αλλιως θα το κανω οπως ειπες εθνικες αγγλια α κ β ιταλια α κ β,ισπανια α κ β,πορτογαλλια,μετα live update κ μετα τα υπολοιπα..σε παρακαλω πως περναει το επισημο update μεταγραφων της κοναμι????

Γι αυτές τις ομάδες δεν υπάρχουν bin οπότε είναι σύμφωνα με το παιχνίδι. 

Για να περάσεις το επίσημο update της ΚΟΝΑΜΙ, πηγαίνεις στην τελευταία καρτέλα και κάτω από το "EDIT" πατάς το "Apply Live Update". Έτσι το έχεις μόνιμα στο PS4 σου. 

καλημερα broxopie αυτο που μου λες δεν το βλεπω σωστο δλδη να μην εχουν σωστα ροστερ οι β αγγλιας,η γαλλια α κ β,η ιταλια,η ολλανδια,η β ισπανιας κ οι ευρωπαικες official..δεν υπαρχει δλδη τροπος να τα εχω ολα σωστα?αρα για να καταλαβω κ να μην τρελαθω αναγκαστικα πρεπει να κανω το apply live update οποτε γιατι μου λεγατε να μην το κανω???θα κανω μια τελευταια προσπαθεια να περσω αρχικα τις εθνικες κ ταην αγγλια α κ β,ιταλια,ισπανια α κ β,πορτογαλλια,μετα το
 update κ υστερα τα υπολοιπα..

Καλησπερα παιδες. Τα εχω περασει τα πατς αν και δυσκολευτικα λιγο, ολα τωρα δουλευουν ρολοι. Μπραβο σε ολους σας. Δυο αποριες εχω

1. Θα κανετε την Bundesliga?

2. Δεν ειναι απορια αλλα στον Παοκ λειπει ο Κοροβεσης

Ευχαριστω και παλι

7 hours ago, kas13profitis said:

καλημερα broxopie αυτο που μου λες δεν το βλεπω σωστο δλδη να μην εχουν σωστα ροστερ οι β αγγλιας,η γαλλια α κ β,η ιταλια,η ολλανδια,η β ισπανιας κ οι ευρωπαικες official..δεν υπαρχει δλδη τροπος να τα εχω ολα σωστα?αρα για να καταλαβω κ να μην τρελαθω αναγκαστικα πρεπει να κανω το apply live update οποτε γιατι μου λεγατε να μην το κανω???θα κανω μια τελευταια προσπαθεια να περσω αρχικα τις εθνικες κ ταην αγγλια α κ β,ιταλια,ισπανια α κ β,πορτογαλλια,μετα το
 update κ υστερα τα υπολοιπα..

Κοιτα αν βάλεις το official update θα έχεις όλες τις μεταγραφές και παίχτες με βάση την τελευταία τους φόρμα. Με το πατς αυτή τη στιγμή έχεις τα πάντα σωστά εκτός απο τις ομάδες στη Γαλλία και Ολλανδία, οι οποίες θα σωθούν στο επόμενο update ώστε να υπάρχουν τα σωστά ρόστερ γι αυτούς που δε θέλουν να περάσουν το live update.

6 hours ago, vincenzo697 said:

Καλησπερα παιδες. Τα εχω περασει τα πατς αν και δυσκολευτικα λιγο, ολα τωρα δουλευουν ρολοι. Μπραβο σε ολους σας. Δυο αποριες εχω

1. Θα κανετε την Bundesliga?

2. Δεν ειναι απορια αλλα στον Παοκ λειπει ο Κοροβεσης

Ευχαριστω και παλι

1. Η bundesliga υπάρχει σε αλλά option files. Όποτε όχι δε θα την κάνουμε κι εμείς.

2. Θα ελεγχθεί. 

Γενικα οτι παραλήψεις βλέπετε να τις ποσταρετε εδώ για να μπουν σε επόμενο update.

On 31/10/2016 at 5:13 PM, broxopios said:

Αν ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες δε θα έχεις θέμα. Ωστόσο σβήσε τις εικόνες και πέρνα το πατς μαζί με το update από την αρχή. 

Ωστόσο αυτό το αναφέρουμε και στις οδηγίες. Καλό παιχνίδι να έχεις

Είναι λίγο επικύνδινο αυτό γιατί μπορεί να σου χαλάσει πράγματα. Μπορείς να δοκιμάσεις όμως. Αν τσεκάρεις και το 1ο κουτάκι όταν περνάς τις ομάδες σου βγάζει να διαλέξεις που θέλεις να κάνει import το πατς. Δεν το συνιστούμε αλλά ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει αυτό που θέλει. 

Επειδη δε θελω να το ρισκαρω θα κανω κατι αλλο.Θα περασω τη σουπερλιγκ στο peu league κανονικα και στις ομαδες τις λιγκα νος εκτος απο μπενφικα πορτο σπορτινγκ και μπραγκα θα διωξω τους παικτες και θα φερω δικους μ created.Μετα θα στειλω τις 4 πορτογαλικες ομαδες που ανεφερα στις others european teams και θα φερω στο λιγκα νος 4 ψευτικες.Τωρα σε αυτο το νεο λιγκα νος θα αντιγραψω αυτες τις ομαδες με τις ομαδες της μπουντεςλιγκα χειροποιητα(θα συμβουλευτω τα σκρινσοτ που θα βγαλω και θα εχουν χαρακτηριστικα προσωπου παικτων, ικανοτητες παικτων κτλ).Τις φανελες τα εμβληματα των ομαδων και τα σηματα της μπουντεςλιγκα γερμανικου κυπελλου γερμανικου σουπερκαπ θα τα προμηθευτω απο το πατς του κριστιανο.Ελπιζω να εγινα κατανοητος και να μη σε κουρασα πολυ.

Υ.Γ.Εχω κατεβασει εικονες απο το ιντερνετ των γηπεδων των ελληνικων ομαδων του πατς.Ξερω οτι δεν ειναι το σωστο τοπικ αλλα θελεις να τις στειλω ετσι ωστε στην επιλογη εδρας στο παιχνιδι να εχει την εικονα του πραγματικου γηπεδου και οχι του επεξεργασμενου;

Αυτο που σου εγραψα παραπανω  με τη μπουντεςλιγκα και την λιγκα νος μπορει να γινει χωρις προβληματα ετσι δεν ειναι;

2 hours ago, kestel said:

Υ.Γ.Εχω κατεβασει εικονες απο το ιντερνετ των γηπεδων των ελληνικων ομαδων του πατς.Ξερω οτι δεν ειναι το σωστο τοπικ αλλα θελεις να τις στειλω ετσι ωστε στην επιλογη εδρας στο παιχνιδι να εχει την εικονα του πραγματικου γηπεδου και οχι του επεξεργασμενου;

Ναι γιατί όχι. 

2 hours ago, kestel said:

Αυτο που σου εγραψα παραπανω  με τη μπουντεςλιγκα και την λιγκα νος μπορει να γινει χωρις προβληματα ετσι δεν ειναι;

Θα πρέπει να το δοκιμάσεις. Δεν το έχω επιχειρήσει προσωπικά. 

Ο Κουλούρης λείπει από τον ΠΑΟΚ αν πρόσεξα καλά. Επίσης στη μαστερ λιγκ εμφανίζονται κάποιοι παίκτες διπλοί. Πχ κολομβιανός Quintero (AMC).

Edited by amthes
ορθογραφία

12 hours ago, broxopios said:

Ναι γιατί όχι. 

Επειδη ειμαι ασχετος απο τεχνολογια πως μπορω να τις στειλω τις εικονες που τις εχω αποθηκευμενες στο κινητο;

Θα δοκιμασω και θα σ πω.Ευχαριστω για τη βοηθεια.Να σαι  κλ

καλησπερα broxopie..περασα το patch με τις οδηγιες σου και  εκτος απο καποια ροστερ εθνικων κ τις εθνικοτητες των παικτων του αρη κ καποιων παικτων οπως πχ. του gnatic,του didac του πλατανια κ λιγων ακομη τους οποιους εφτιαξα χειροκινητα ολα καλα..οποτε απο το update wehellas 2 χρειαστηκα μονο τα bin του οσφπ κ παοκ.κ εχω κ τα ροστερ οπως ειναι κανονικα..ευχαριστω παρα πολυ κ εσενα κ τα αλλα παιδια που ασχολειστε κ καταλαβαινετε την τρελα μας κ συγνωμη για το πρηξιμο των ημερων..εγινε μπερδεμα με το live update k to πατς μεταγραφων της κοναμι τουλαχιστον στο δικο μου μυαλο..κ παλι ευχαριστω,κας13 απο την ομορφη θεσσαλονικη..κ κατι που προσεξα,οσες φορες κ αν περασα το πατς δεν περνιουνται τα σηματα απο το σουπερ καπ γαλλιας κ ισπανιας κ το εμβλημα της ιντεπετιεντε ντε λα βαλλε,δεν ξερω αν συμβαινει κ σε αλλους..

Edited by kas13profitis

4 hours ago, kestel said:

Ναι γιατί όχι. 

Επειδη ειμαι ασχετος απο τεχνολογια πως μπορω να τις στειλω τις εικονες που τις εχω αποθηκευμενες στο κινητο

Βεβαιώσου αρχικά ότι οι εικόνες έχουν τις παρακάτω προδιαγραφές.

38AKi6I.png

καλησπερα παιδια υπαρχει περιπτωση να μπει ο ΟΦΗ σε επομενο update?

20 hours ago, broxopios said:

Ναι γιατί όχι. 

Επειδη ειμαι ασχετος απο τεχνολογια πως μπορω να τις στειλω τις εικονες που τις εχω αποθηκευμενες στο κινητο;

Θα δοκιμασω και θα σ πω.Ευχαριστω για τη βοηθεια.Να σαι  κλ

20 hours ago, broxopios said:

Ναι γιατί όχι. 

7 hours ago, kestel said:

Φιλε broxopios για τις διαστασεις εχω φροντισει εγω μεσα απο ενα προγραμμα γιατι απο οτι ξερω το pes 2017 δεχεται εικονες γηπεδων 1024×512.Το bit ομως που μπορω να το δω.Εχει καποια σχεση με το υψος και το πλατος;

Μηπως αμα οι διαστασεις εικονας  ειναι 1024×512 τοτε και το βαθος bit θα ειναι 24 δηλαδη το ιδιο για ολες τις εικονες με τις παραπανω διαστασεις;Σορι αν σε εχω πρηξει