Jump to content
Bakogoal

Οδηγός για το MyClub PES 2017

Recommended Posts

1 minute ago, Akis_Varg said:

Τωρα τα ειδα τα ποστ των φιλων πανω...τα Task δεν εχουν καμια σχεση με το veteran bonus..το τασκ ειναι αυτονομο κ αν το ολοκληρωσεις παιρνεις και καποιο μπονους(περυσι εδινε 5000 gp αν θυμαμαι καλα)!αυτο που εγραψα στο προηγουμενο ποστ μου ισχυει!

χαχαχα....ok μετα απο λιγο το καταλαβα κ εγω... ευχαριστω για το χρονο σου παντως 

(Y):victory: τιποτα!!γι αυτο ειναι αυτο το τοπικ ..για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον!

3 hours ago, kkostas1991 said:

χαχαχα....ok μετα απο λιγο το καταλαβα κ εγω... ευχαριστω για το χρονο σου παντως 

Ναι βρε πού να το ολοκληρώσεις μέχρι 5 Οκτωβρίου.

Εδώ έχει 100 SIM να παίξεις.

Παιδιά η καλύτερη στρατηγική για τους προπονητές ποια είναι? Γιατί εγω εχω έναν κλασικά πρώτο και τους άλλους 2 βοηθούς κι Απλα αλλάζω τακτική από το πλάνο παιχνιδιου. Πρεπει να εναλλασσω?

αν ο πρωτος σου εχει μεγαλη ικανοτητα διαχειρησης τον εχεις πρωτο αναγκαστικα κ ας μη σε βολευει το παιξιμο του,απλα παιζεις με τον(τους)βοηθο...αν οχι τοτε βαλε αυτον που σε βολευει πρωτο -φυσικα να τον σηκωνει η ομαδα σου !κατα τα αλλα σωστα πρατεις-οπως σε βολευει-κ μην επιρρεαζεσαι απο "ονοματα" αν δε σε βολευουν!

Edited by Akis_Varg
  • Like 1

Εχω να κάνω μια συνεισφορά στη κοινότητά μας,

έχω φτιάξει μια λίστα με free συνδυασμούς απο σκάουτερς και λέω να σας βοηθήσω λιγάκι στο ψάξιμο,

ίσως μπείτε και στο τριπάκι που είμαι τώρα και μαζεύω σκαουτερ για συνδυασμούς.

Το ερώτημα είναι να τη βάλω εδώ ή να φτιάξω ενα νέο νήμα και να είναι καθαρή, ωστε να προσθέσετε αν θέλετε και άλλους συνδυασμούς.

• Like 1

8 minutes ago, stratisd said:

Το ερώτημα είναι να τη βάλω εδώ ή να φτιάξω ενα νέο νήμα και να είναι καθαρή, ωστε να προσθέσετε αν θέλετε και άλλους συνδυασμούς.

Καλύτερα κάνε νέο θέμα και μπορείς να βάλεις το link και στην υπογραφή σου!

20 minutes ago, Buddha said:

Καλύτερα κάνε νέο θέμα και μπορείς να βάλεις το link και στην υπογραφή σου!

Θα βάλω τη λίστα στο 1ο post.

• Like 1

3 minutes ago, stratisd said:

Θα βάλω τη λίστα στο 1ο post.

Ότι βοήθεια θέλεις στείλε πμ.

• Like 1

15 minutes ago, Buddha said:

Ότι βοήθεια θέλεις στείλε πμ.

Το έβαλα αλλά δυστυχώς δέν εμφανίζονται οι γραμμές του excel.

10 minutes ago, stratisd said:

Το έβαλα αλλά δυστυχώς δέν εμφανίζονται οι γραμμές του excel.

Δεν ειναι δυνατό να βάλεις τις γραμμές όπως στο excel , δοκιμασε να το κανεις copy paste σε ενα txt και μετά πάρτο copy paste από το txt.

Αν δε γινει και αυτό κανε print screen από το excel και ανεβασε το σαν εικόνα.

• Like 2

Επειδή με ρωτάνε αρκετοί πώς βγαίνουν gp απο το SIM θα σας δώσω εδώ έναν οδηγό για να κάνετε τη ζωή σας πολύ εύκολη.

1. Bρίσκετε ενα προπονητή με κόστος 1.500gp/25 αγώνες, ιδανικοί είναι οι αρχικοί (εγώ έχω τον aramburu)

2. Φτιάχνετε σταδιακά μια ομάδα ΜΟΝΟ με άσπρες μπάλες με κόστος το πολύ 2 ο κάθε παίχτης.

(Προτιμήστε τους παίχτες που παίζουν σε πολλαπλές θέσεις και ιδανικά αυτούς που ανεβάζουν τα στας μέ αλλαγή θέσης, αυτοί είναι το κλειδί του όλου project).

3. Αδιαφορήστε για το rating στο SIM.

4. Παίζουμε με τους ίδιους παίχτες SIM και αλλάζουμε μόνο όταν μας κάτσει ασπρη μπάλα με καλύτερα stats στην ίδια θέση.

(Μετά απο μερικούς αγώνες η χημεία θα ανέβει πάνω απο 80+)

5. Πέφτουμε στην κατηγορία 10 ή ιδανικότερα 11

6. Επιλέγουμε στον πάγκο οτι θέλουμε αρκεί η ομάδα να είναι 2* ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑ

7. Παίζουμε έτσι με αντιπάλους 2* μέχρι να κάνουμε 2 νίκες ή 1 νίκη και 1 ισοπαλία

(στην αρχή θα είναι δύσκολο και θα έρχονται μετά απο 5-6 ήττες αλλά μετά στρώνει, θα έχετε ανεβάσει rating τους παίχτες, θα έχετε και          καλύτερους παίχτες αλλά και μεγαλύτερη χημεία).

8. Μετά τους 6 ή 4 βαθμούς ανάλογα τι χρειάζεται ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (π.χ. div11 θέλει 4 βαθμούς, div.10 θέλει 4-7 κ.ο.κ)

αλλάζετε τον πάγκο με μαύρες μπάλες και βάζετε μέσα ΣΑΠΑΚΙΑ, σε ΣΩΣΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ.

Πρέπει να φτάσετε την ομάδα σε 5* ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑ, όσο περισσότερο rating τόσο το καλύτερο. 

Λογικά θα κάνετε 6-7 ήττες αλλά με 1260+ gp η κάθε μία δέν θα στεναχωρηθείτε και ιδιαίτερα.

9.  Με το τέλος της season παίρνετε το ticket σας για να παίξετε free online και θα έχετε απο 10.000gp εως 15.000gp ανάλογα τις νίκες σας.

10. Όσους παίχτες δέν θέλετε τους κάνετε γυμναστές ή τους πουλάτε και φυσικά ανανεώνεται τους καλούς σας (άσπρη ομάδα για νίκες) με 460 gp περίπου τον καθένα στο lvl.30

11. Επαναλαμβάνετε τα παραπάνω.

Αυτό είναι το δικό μου σύστημα και έτσι βγάζω αρκετά gp, παίζω online και δέν φαρμάρω σε novice-spirit club.

:victory:

Edited by stratisd
  • Like 4

κ να συμπληρωσω εγω οτι ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ν ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ στο σιμ-τουλαχιστον στην αρχη(για να να ψαρωνουμε τον αντιπαλο)..μονο gp μας νοιαζουν!

ωπ..ελα τελειωσε το ματς...!

Πωωω τι είναι αυτός ο Στράτος ρε παιδιά...επιστήμονας!

Μπράβο,όσα έχεις πει ισχύουν και σίγουρα βοήθησες πολλούς από εμάς.