Jump to content

Recommended Posts

On 13/7/2017 at 8:54 ΠΜ, Akis_Varg said:

φοβερο!!το τελος μ αφησε μ@@@@α:thumbsup: οποιος δε το ειδε να το δει!!(και το ειχε προτεινει κ περυσι ο βουδας αλλα τοτε υπηρχε καταιγισμος καινουριων κ το αμελησαμε! +1 (Y) στον σταυρο για την επιλογη του!...τελικα εχουμε καλο γουστο εδω αρκετοι!!)

Ναί, είναι φοβερό.

Ευχαριστώ πολύ αλλά τα εύσημα πάνε στον βροχό, εκείνος μου την είχε συστήσει την ταινία παλιότερα.

• Like 2

On 11/7/2017 at 1:19 ΜΜ, Akis_Varg said:

μια που δεν υπαρχει κατι καλο σε μεταφυσικο τρομου συνεχιζουμε με τα ''κοινωνικα'' θριλερ....οτι πρεπει για χαλαρες καλοκαιρινες νυχτες....ενα μικρο διαμαντι-απροσμενα καλο!

Υποθεση:

"Η τέλεια ζωή του Κιπ, τίθεται σε κίνδυνο όταν η σερβιτόρα, με την οποία διατηρεί παράνομο δεσμό, σκοτώνεται κατά λάθος στο δωμάτιο του ξενοδοχείου τους. Απελπισμένος, στρέφεται στον παιδικό του φίλο, Μάρβιν, και του ζητά να τον βοηθήσει να ξεφορτωθεί το πτώμα. Ο Μάρβιν δέχεται και από τότε η ζωή του Κιπ δεν θα είναι ποτέ ξανά ίδια..."

47472829.jpg 

Δεν το έχω δει. Στα υπόψη. 

On 11/7/2017 at 11:00 ΜΜ, Mean_Machine said:

Εγω θα σας προτεινα να δειτε το :the hidden face.Μπορει να το βρειτε και ως La Cara Oculta .Ισπανικη ταινια  πολυ καλη θεωρω.

Αν προκειται να τη δειτε μην κανετε το λαθος να δειτε το trailer.Εχει πολυ spoiler....

Πολύ καλό ναι. Το είχα δει παλαιότερα. Από τα δυνατά Ισπανικά. 

On 13/7/2017 at 0:12 ΠΜ, Mean_Machine said:

Πολυ καλο το the body.Τωρα μολις το ειδα.Μου αρεσουν αυτου του ειδους οι ταινιες που κρυβουν ανατροπες ακομα και στις ανατροπες.

Ο Ισπανικός κινηματογράφος έχει εξαιρετικές ταινίες και θρίλερ. Το el cuerpo φοβερό. Επίσης πριν κάνα τρίμηνο είδα τη νέα ταινία του. Το Contratiempo. Πολύ καλό και αυτό. Δεν φτάνει τα επίπεδα του el cuerpo αλλά παραμένει πολύ καλό. 

Επίσης για χαλαρό βράδυ ένα ωραίο θρίλερ μυστηρίου το El desconocido. Παίζει ο ηθοποιός από κελί 211 (κορυφή), ο θυρωρός (επίσης πολύ δυνατή ταινία), Ποιος κλέβει ποιον (για χαλαρό βράδυ με ληστεία τράπεζας). Γενικά τον πάω τρελά τον τύπο. 

• Like 1

Ωραια...προσεχως!!

Παντως εγω θαναση τ αναποδο ειχα διαβασει.....οτι το el cuerpo καλο μεν αλλα δε φτανει τα επιπεδα του contratiempo....ε γουστα μαλλον...θα το δω φυσικα!

Ο θυρωρός πρέπει να είναι πολύ καλό... το έχω καιρό στην άκρη και δεν μου έχει δωθεί ακόμα η ευκαιρία να το δώ, δυστυχώς.

Δεν ξέρω αν σας αρέσουν οι ταινίες με ζόμπι - εγώ τρελαίνομαι, το The girl with all the gifts το είδε κανείς;

Μπααα..με ζομπι....παλια μ αρεζαν δε λεω..τωρα εχουν βγει αρκετες...αλλα τελευταια με ζομπι που ειδα ηταν παλια το world Z ...ουτε καν το τελευταιο resident evil δεν ειδα αν κ λατρης της σειρας απο ps1!τα 24h κ another 24h μ αρεσαν τοτε....

Edited by Akis_Varg

μολις ειδα το  contratiempo!!!!!μιλαμε ταινιαρα!!!τι ανατροπη ηταν αυτη....αν ζουσε ο Χιτσκοκ σιγουρα θα ηταν περηφανος για την σχολη που εφτιαξε...μην πω θα ζηλευε κι ολας!!!

Edited by Akis_Varg
  • Like 2

Θα το δω αφού σας άρεσε όλους!

Θα κανω ενα διαλλειμα απο τα ισπανικα...ωραια αλλα δεν αντεχω την γλωσσα...μιλαν κ πολυ γρηγορα....ενω με την ιταλικη δεν εχω προβλημα..ασχετα αν δεν εχει θριλερ-κατι μαφιοζικα που ειδα!

αρκετες απο αυτες που γραφεις τις εχω δει φλοκι!απλα τοτε ετυχε οπως ειπα πιο πανω να υπαρχει καταιγισμος     καινουριων γι αυτο τις αμελησαμε...εχεις κ συ καλο γουστο!

edit

μια που ειμαστε λατρεις του καλου σινεμα γενικα-περα απο το ειδος που συζηταμε-κ καθως δεν βγαινουν τοσες πολλες κ αξιολογες,προτεινω να διευρυνουμε το ειδος των ταινιων προσθετοντας κ το ειδος του θριλερ εγκληματος-αστυνομικο μια που υπαρχουν αρκετα καλες ταινιες!

Edited by Akis_Varg
  • Like 1

On 14/7/2017 at 3:10 ΜΜ, Buddha said:

Ο θυρωρός πρέπει να είναι πολύ καλό... το έχω καιρό στην άκρη και δεν μου έχει δωθεί ακόμα η ευκαιρία να το δώ, δυστυχώς.

Δεν ξέρω αν σας αρέσουν οι ταινίες με ζόμπι - εγώ τρελαίνομαι, το The girl with all the gifts το είδε κανείς;

Ναι ρε το έχω δει το the girl.... πολύ καλό. Διαφορετικό.

Καλά ναι πολλές ταινίες τις λέμε όταν μας έρχονται. Τον θυρωρό πχ τον είδα πριν καμια 4ετια. Αλλά λόγω ηθοποιού την έριξα. 

@flokiman τώρα ξαναείδα τη λίστα σου. Είχα κατεβάσει το ida, αλλά το έσβησα. Δεν την ειδα καν. Διάβασα υπόθεση και ειδα οτι ήταν δράμα. Ειναι θρίλερ; Τα περισσότερα τα έχω δει πέρα απο 4-5. 

@Akis_Varg από Ιταλικό σε θρίλερ δες Dario Argento. Τον γουστάρω τρελα και τα έχω δει όλα. Αλλά δεν ξέρω αν ειναι του στυλ σου. 

Γενικά έχω αρρώστια μετά θρίλερ και τα sci-fi. Έχω δει άπειρα και σίγουρα έχω χάσει πολλά διαμάντια που τα ψάχνω ακομη :) . Που θα πάει θα τα βρω.

Edited by broxopios
  • Like 1

@broxopiosεχω δει παλια αρκετα εργα του...cultiλα!!δεν ειναι το στυλ μου...οχι η καλτιλα αλλα οι ταινιες του..χωρις να θεωρω οτι ειναι κακες!

10 hours ago, Akis_Varg said:

μια που ειμαστε λατρεις του καλου σινεμα γενικα-περα απο το ειδος που συζηταμε-κ καθως δεν βγαινουν τοσες πολλες κ αξιολογες,προτεινω να διευρυνουμε το ειδος των ταινιων προσθετοντας κ το ειδος του θριλερ εγκληματος-αστυνομικο μια που υπαρχουν αρκετα καλες ταινιες!

Συμφωνώ............οπότε να μια καλη για το ειδος που λες...κλασικη αμερικανιά βέβαια αλλά δεν έχει σημασία.

• Like 1

Την ειδα...αρκετα καλη για το ειδος της!!

Νεκρωσαμε παλι...αλλα λιγο η κυκλοφορια της beta λιγο οτι ειναι καλοκαιρι κ ειτε δε βγηκαν αλλα ειτε δε "σηκωνει" ειναι λογικο....κ γω τωρα τελευταια το γυρισα στις κωμωδιες....δυσκολο ειδος κ με κρυα αστεια αλλα ειδα δυο καλες που γελασα σε καποιες φασεις!!(ξερω δε θα εχει κινηση αλλα ανοιξτε κανενα τοπικ,οπως ειπα δυσκολο ειδος αλλα αν αξιζει πρεπει να τις βλεπουμε να γελαμε κ λιγο!)

ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΟΓΩ ΔΙΑΚΟΠΩΝ

Edited by Akis_Varg

Χτες ετυχε κ συναντηθηκα με τον @broxopios στο βιντεο κλαμπ...μου λεει μη ψαχνεις....παρε δες ΑΥΤΗ

Αρκετα καλη...μου αρεσε!!(πολυ γκαντεμης ο πρωταγωνιστης...να σε δαγκωνει σκυλος,να πεφτεις στα σκ@τα κ να πεφτεις με τ αμαξι απο γκρεμο:hehe:).....την προτεινω!

• Thanks 1

Έψαχνα μια Νορβική ταινία που είχα δει πριν καμια δεκαετία και είχα σκαλώσει. Δεν μπορούσα να τη θυμηθώ με τίποτα (Αλτσχάιμερ προ των πυλών). Τελικά εμφανίστηκε μπροστά μου το "headhunters" που μου αρεσε επίσης πολύ. 

Σήμερα όμως θυμήθηκα και την άλλη. Η διπλανή πόρτα. Πολύ καλό θριλεράκι. 

• Thanks 1

Αυτα με το μπερδεμα της φαντασιας κ της πραγματικοτητας μου αρεσουν...θα την εχω στα προσεχως!(απλα δε μπορω την γλωσσα-αυτη η σκανδιναβογερμανικη προφορα με τρελαινει λιγο:hehe:)

Ενα πολυ καλο Αστυνομικο Θριλερ/εγκληματος/δραμα(μια που δεν υπαρχει κατι αξιολογο αυτην την στιγμη σε θριλερ τρομου) που ειδα ειναι ΑΥΤΟ

Οποιου του αρεσουν κλασικες αμερικανιες με  συμμοριες φυλακοβιους κλπ ειναι ιδανικο αλλα περα απο αυτο η ταινια εστιαζει στην ζωη του πρωταγωνιστη κ το πως κατεληξε να φτασει εδω απο μια ατυχη στιγμη....παιζουν αρκετοι(δευτεροκλασατοι)γνωστοι ηθοποιοι αλλα τον πρωταγωνιστικο ρολο τον εχει ο συμπροταγωνιστης απο πανω στο Headhunters Δανος Nikolaij coster waldau γνωστος κ απο το Game of thrones!

Edited by Akis_Varg
  • Like 1

Εχει περασει η αιγλη του αλλα καποιο ενδιαφερον θα το εχει.....κατα το τελος του ετους στην Ελλαδα!

images?q=tbn:ANd9GcSgnmDppIrFtefb9tNLACw

• Love 1

Μόλις είδα το Get Out.

Αρκετά καλό.

Καιρό είχα να δω "θρίλερ" χωρίς jumpscare.

• Like 1
  • Thanks 1

43 minutes ago, Buddha said:

Μόλις είδα το Get Out.

Αρκετά καλό.

Καιρό είχα να δω "θρίλερ" χωρίς jumpscare.

jumpscare εχουν οι ταινιες τρομου κυριως. θριλερ σημαινει αγωνια.
Προσωπικα τις τρομου με μεταφυσικα και jumpscare σχεδον τις σιχαινομαι. Φτηνο κολπο να τρομαξεις τον θεατη ειναι το jumpscare, μια αποτομη σκηνη με ξαφνικο αποτομο ηχο και τελος. ουαου.
Ενω τα θριλερ με μυστηριο, σεναριο, πλοκη κτλ ειναι πολυ καλυτερη φαση. 
Το get out εχει μεσα και κωμικα στοιχεια, δεν ξερω αν τα προσεξατε.

• Like 2

20 minutes ago, flokiman said:

jumpscare εχουν οι ταινιες τρομου κυριως. θριλερ σημαινει αγωνια.

Ευχαριστώ! Για αυτό έβαλα τα "".

@flokimanετσι ειναι οπως τα λες αλλα οταν ειναι καλη η ταινια τρομου τοτε αξιζει λιγο να "τρομαξεις" κ με τα jumpscare(κατι αναλογο συμβαινει κ με πολλα παιχνιδια survival horror)...εγω δε γουσταρω τα τρομου αυτα τα μεταφυσικα γιατι τα περισσοτερα εχουν χιλιοειπωμενο σεναριο κ σου βγαζουν το λαδι μεχρι να φτασουν στο "ρεζουμε"!τα προσεξα τα κωμικα στοιχεια...πολλα θριλερ/τρομου βαζουν τετοια στοιχεια!