Jump to content

Recommended Posts

Και πανω που σκεφτομουν τις προαλλες να ποσταρω...αλλα δε το κανα διοτι ενω ηταν καλα-πηγαιναν καλα-δεν ηταν αυτα που θα σου μεινουν κ θα πεις ""μλκα ειδα το ταδε,δεστο-λεει!"

Αλλα τωρα που ειναι σχετικα νεκρη περιοδος απο ποδοσφαιρακια νομιζω οτι λεει να δουμε κανα καλο εργακι...θα κοιταξω να ποσταρω καποια στιγμη αυτα τα ψυχολογικα που ειδα..αλλα κ παλι λεω οτι δεν με κανανε να θελω να τα μοιραστω...καλα για την στιγμη-μετρια για το γενικο αποτελεσμα!

Εγώ τους τελευταίους μήνες έχω δει πολύ σαπίλα από θρίλερ. Για πέταμα οι περισσότερες. Αυτές που ξεχώρισα είναι οι εξής.

Get out. Τρομερό θρίλερ. Νομίζω από τα καλύτερα που έχω δει γενικά. Δεν έχει να κάνει με jumpscares και λοιπά εφέ. 

Split. Η νέα ταινία του Σιάμαλαν. Γενικά είμαι επιφυλακτικός με τον τύπο αν και μας έχει χαρίσει διαμαντάκια. Νομίζω αυτό είναι ένα από αυτά. 

Green Room. Επίσης δυνατό. Είχα ακούσει αλλά το περίμενα χειρότερο. 

Αξίζουν και τα 3.

• Like 3

1 hour ago, broxopios said:

Εγώ τους τελευταίους μήνες έχω δει πολύ σαπίλα από θρίλερ. Για πέταμα οι περισσότερες. Αυτές που ξεχώρισα είναι οι εξής.

Get out. Τρομερό θρίλερ. Νομίζω από τα καλύτερα που έχω δει γενικά. Δεν έχει να κάνει με jumpscares και λοιπά εφέ. 

Split. Η νέα ταινία του Σιάμαλαν. Γενικά είμαι επιφυλακτικός με τον τύπο αν και μας έχει χαρίσει διαμαντάκια. Νομίζω αυτό είναι ένα από αυτά. 

Green Room. Επίσης δυνατό. Είχα ακούσει αλλά το περίμενα χειρότερο. 

Αξίζουν και τα 3.

Μονο το get out ειδα...ναι καλο...μ αρεσε..λιγο διαφορετικο απο τα συνηθισμενα...το split ειμαι κ γω διχασμενος:hehe: να το δω ή οχι γιατι δε διαβασα παρα πολυ καλα σχολια-δηλ κουραστικο λεγαν ηταν αλλα αν δε βρω κατι αλλο θα το χω υποψιν μια κ φερει την υπογραφη Σιαμαλαν

To τριτο θυμαμαι οτι το ξεκινησα κ καπου στο 20λεπτο αρχισα να νυσταζω!!

Βροχο στο ιδιο βιντεοκλαμπ πηγαινουμε ή πηγαιναμε, νομιζω!!

Προσφατα ειδα αυτο...μου θυμισε το Exam...ενταξει οχι ακριβως αλλα υπαρχει αυτο το μυστηριο...αν σου αρεσουν τετοιου ειδους δες τα!

Edited by Akis_Varg
  • Like 1

Το exam το έχω δει και μπορώ να μου ήταν συμπαθητικό. Το Belko Experiment θα του δώσω μια ευκαιρία.

Πάντως δεν βγαίνουν πολλά θρίλερ πλέον. Ελάχιστα καλά. Τώρα 2-3 μέσα στη χρονιά είναι πολύ λίγα. Μου φαίνεται θα το γυρίσω στα παλιά. Πρόσφατα είδα το Blow out με τον Travolta και μου άρεσε αρκετά. Κυρίως η ατμόσφαιρα.

• Like 1

Μολις πριν λιγο ειδα το Split....ωραιο!ο πρωταγωνιστης εδωσε ρεστα!αλλα στο τελος...περιμενα κατι πιο "ανατρεπτικο"...χρειαστηκε να περασουν καποια λεπτα για να το συνειδητοποιησω...κ μ αφησε μ@@@@α...καλα που εχω καλη μνημη-που το θυμηθηκε μετα απο τοσα χρονια?!παντως καλο comeback εκανε:respect:

• Like 1

Ηδη όπως έχει πει ο σκηνοθετης ετοιμαζεται και συνέχεια!

Aυτό το έχετε δει?ψυχολογικό θριλεράκι,ωραίο είναι,περνάει ευχάριστα η ώρα!Το είχα δει αλλά τώρα έπεσα τυχαία πάνω του και λέω να το προτείνω αν τυχόν δεν το έχει δει κανείς:)

• Like 2

On 7/3/2017 at 6:10 ΜΜ, SAX said:

Ηδη όπως έχει πει ο σκηνοθετης ετοιμαζεται και συνέχεια!

ναι,,τωρα που θα το παει δε ξερουμε,πιστευω να ναι ανταξιο με ενα απροσμενο τελος οπως μας εχει συνηθισει-τουλαχιστον στις πρωτες δουλειες του!

52 minutes ago, SAX said:

Aυτό το έχετε δει?ψυχολογικό θριλεράκι,ωραίο είναι,περνάει ευχάριστα η ώρα!Το είχα δει αλλά τώρα έπεσα τυχαία πάνω του και λέω να το προτείνω αν τυχόν δεν το έχει δει κανείς:)

το εχω  δει,,καλουτσικο κ με γνωστο πρωταγωνιστη!

2 hours ago, SAX said:

Δεν το έχω δει. 

Μπαίνει στη λίστα! 

• Like 1

Δες το...κ επειδη λογικα τα πιο πολλα τα βλεπεις με την συζυγο,αυτο βλεπεται "οικογενειακη φαση" που λεμε...απλα ειναι κ λιγο δραμα εκτος απο ψυχολογικο θριλερ!

Παντως απο τρομου μεταφυσικα ή δε βγαινουν καλα ή επειδη ειναι καλοκαιρι δε λενε κ πολυ....ειδα ενα τελευταια κ το πηγα λιγο μπροστα κανα δυο φορες...δε τολμαω να δω αλλο τετοιο προς το παρων:D

φυσικα εχω δει κ κατι αστυνομικες περιπετειες καλες τελευταια με γνωστους ηθοποιους-ανοιξτε τοπικ να τις βαζουμε οταν αξιζουν!

Edited by Akis_Varg
  • Like 1

Οντως τα μεταφυσικά πολύ απάτη τελευταία.Επειδη σας αγαπώ ορίστε αυτα που είδα και σας προτείνω ....να μην ψαρωσετε:hehe:

A dark song zzzz:sleep2:

Rings 3 / Σημα κινδύνου καμια σχεση με τα παλια κ ειδικα το πρωτο το κορεατικο τι ηταν-τα ξεφτύλισαν!

Within απάτη και βλακεία,αν ημουν πιτσιρικάς μπορεί να μ άρεζε!

Καλή θέαση!!

• Like 1

Τωρα μας τα λες ρε φιλε?ευτυχως μονο το Rings προλαβα κ ειδα:thumbsdown:

μια που δεν υπαρχει κατι καλο σε μεταφυσικο τρομου συνεχιζουμε με τα ''κοινωνικα'' θριλερ....οτι πρεπει για χαλαρες καλοκαιρινες νυχτες....ενα μικρο διαμαντι-απροσμενα καλο!

Υποθεση:

"Η τέλεια ζωή του Κιπ, τίθεται σε κίνδυνο όταν η σερβιτόρα, με την οποία διατηρεί παράνομο δεσμό, σκοτώνεται κατά λάθος στο δωμάτιο του ξενοδοχείου τους. Απελπισμένος, στρέφεται στον παιδικό του φίλο, Μάρβιν, και του ζητά να τον βοηθήσει να ξεφορτωθεί το πτώμα. Ο Μάρβιν δέχεται και από τότε η ζωή του Κιπ δεν θα είναι ποτέ ξανά ίδια..."

47472829.jpg 

Edited by Akis_Varg
  • Like 2

Θα το δω σήμερα αν δε βρω κατι άλλο που μάλλον δε θα βρω,εξάλλου έχω προσέξει ότι συμφωνούμε στα γούστα εμείς οι 2-3 που γράφουμε(μιλάω και για το αλλο καλό παιδί τον βρόχο!)

Edited by SAX
  • Like 1

Εγω θα σας προτεινα να δειτε το :the hidden face.Μπορει να το βρειτε και ως La Cara Oculta .Ισπανικη ταινια  πολυ καλη θεωρω.

Αν προκειται να τη δειτε μην κανετε το λαθος να δειτε το trailer.Εχει πολυ spoiler....

Edited by Mean_Machine
  • Like 3

37 minutes ago, Mean_Machine said:

Εγω θα σας προτεινα να δειτε το :the hidden face.Μπορει να το βρειτε και ως La Cara Oculta .Ισπανικη ταινια  πολυ καλη θεωρω.

Αν προκειται να τη δειτε μην κανετε το λαθος να δειτε το trailer.Εχει πολυ spoiler....

αυτο λες;θα το δω σημερα,πολυ καλες κριτικες ειδα...κ ναι ..λενε οχι trailer!!!

95875473.jpg

Edited by Akis_Varg
  • Like 2

Το χω δει,λέει.......το προτείνω:thumbsup:

• Like 2

Το ειδα...πρωτοτυπο..καλο!!εκνευριστηκα λιγο σε καποια σημεια κ σε καποια το χαιρομουν!ρε τι σκυλες υπαρχουνε!:hehe:

Edited by Akis_Varg
  • Like 2

6 hours ago, Akis_Varg said:

Το ειδα...πρωτοτυπο..καλο!!εκνευριστηκα λιγο σε καποια σημεια κ σε καποια το χαιρομουν!ρε τι σκυλες υπαρχουνε!:hehe:

Εχουν περασει σχεδον 3 χρονια απο τοτε που την ειδα αλλα δεν θα ξεχασω ποτε την επικη ατακαρα : "ι χαντε πουτα"  :hehe:

Edited by Mean_Machine
  • Like 3

Παιδιά από Ισπανικά πολύ καλό είναι και το El cuerpo (The body), είναι θρίλερ μυστηρίου. Πολύ καλό!

edit: και αν και δεν είναι θρίλερ αλλά είναι κορυφή ισπανικό, κελί 211.

Edited by Buddha
  • Like 3

Θα τα χουμε προσεχως...ο ισπανικος κινηματογραφος εχει δωσει διαμαντακια κατα το παρελθον!!

• Like 1

10 hours ago, Buddha said:

Παιδιά από Ισπανικά πολύ καλό είναι και το El cuerpo (The body), είναι θρίλερ μυστηρίου. Πολύ καλό!

edit: και αν και δεν είναι θρίλερ αλλά είναι κορυφή ισπανικό, κελί 211.

Πολυ καλο το the body.Τωρα μολις το ειδα.Μου αρεσουν αυτου του ειδους οι ταινιες που κρυβουν ανατροπες ακομα και στις ανατροπες.

• Like 2

Αααα.....το βραδυ κλεισαμε...η προβολη ξεκινα στις 12 περιπου:D....θα σας πω κ γω μετα την γνωμη μου!!

Edit

φοβερο!!το τελος μ αφησε μ@@@@α:thumbsup: οποιος δε το ειδε να το δει!!(και το ειχε προτεινει κ περυσι ο βουδας αλλα τοτε υπηρχε καταιγισμος καινουριων κ το αμελησαμε! +1 (Y) στον σταυρο για την επιλογη του!...τελικα εχουμε καλο γουστο εδω αρκετοι!!)

Edited by Akis_Varg
  • Like 3