Jump to content

Recommended Posts

Το "The hills have eyes" έχει παρόμοια πλοκή με "Wrong turn", έχουν βγει δύο ταινίες. καλή η πρώτη, οκ η δεύτερη.

Edited by IGoOwn

ενα μυστηριου που μου αρεσε [url="https://www.youtube.com/watch?v=GHqLD0AgfsA"] ENTER NOWHERE[/url] παιζει ο γιος του κλιντ ισγουντ(στα π@@@ρια μας δηλ)απλα το αναφερω!

επισης να μην παραλειψω το εξαιρετικο [url="http://www.ishow.gr/productionSynopsis.asp?guid=df7f2ede-328e-4168-94e4-e351270586fc"] misery[/url]

Edited by -it-

Πολύ καλό το [url="http://www.avsite.gr/forum/threads/%CE%97-%CE%9F%CE%BC%CE%AF%CF%87%CE%BB%CE%B7-the-mist-2007.49840/"] the mist[/url] του  Stephen King-δεν είναι όλα τα έργα του καλά -τουλαχιστον οι μεταφορές στην μεγάλη οθόνη αλλά αυτό λέει 

πως την ξεχασα?!πολυ καλη για το ειδος της(κ για τους φαν)!

large_g61yVimMvIGx4XAkooZ525LFDJt.jpgk

Υπόθεση: Ο αστυνομικός επιθεωρητής Ralph Sarchie (Eric Bana), έχοντας προσωπικούς δαίμονες που τον ταλαιπωρούν, διενεργεί έρευνες για μια σειρά από άγρια και ανεξήγητα εγκλήματα. Στην πορεία ενώνει τις δυνάμεις του με έναν ανορθόδοξο ιερέα που ειδικεύεται στους εξορκισμούς (Edgar Ramirez) και μαζί προσπαθούν να καταπολεμήσουν το Κακό που τρομοκρατεί την πόλη της Νέας Υόρκης.

@[member="broxopios"] σημερα αυριο ψηνομαι(ή ξυνομαι?!) να δω το "it follows"...κανονισε να μ αρεσει! :p

την ειδα!
βροχο μαζι σου!αρκετα καλη,ωραια σκηνθεσια φοβερη ατμοσφαιρα.
ψυχολογικος τρομος!
αρκετοι την θαψαν οντως γι αυτο κ ειχα εναν ενδοιασμο να την δω,αν κ ειπαμε τα γουστα διαφερουν 
ισως σηκωνε ομως να γινει πιο δυνατη απο την μεση κ μετα αλλα δε πειραζει
παντως αν στα gredits της ταινιας υπηρχε το ονομα του Στεφεν Κινγκ ή του Καρπεντερ θα τους αρεζε σιγουρα!! (Τους κλεινει το ματι-ειδικα στον πρωτο)! Edited by -it-

Τo "deliver us from evil-ξορκισε το κακο" μετρια ταινια για τους φανς του ειδους,για αλλους οκ καλη

για μενα υπερεκτιμημενο

Αν εβγαινε πριν 20 χρονια τοτε θα λεγαμε ταινιαρα,εχει καλες στιγμες και ειναι πολυ σκοτεινη η σκηνοθεσια/φωτογραφια για να το κανει βαρυ αλλα ως εκει-για μενα.

Θα δω και γω καποια στιγμη το "it follows" αφου λετε οτι ειναι καλο τελικα.

Edited by Acheron_tas

δε θα διαφωνησω,εξαλλου θελει να μοιασει στην ατμοσφαιρα την "σιωπη των αμνων"..εγω απλα το ανεφερα διοτι καλο ειναι να μην περασει απαρατηρητη αναμεσα στις πατατες που κυκλοφορουν τελευταια!

το it follows δες το με δικη σου ευθυνη-μη σε παρουμε στον. λαιμο μας! :p

Edited by -it-

Για γερες ανατριχιλες (με ενταση στα ηχεια ομως) το The Visit

http://www.imdb.com/title/tt3567288/?ref_=fn_al_tt_1

αα πως μου ξεφυγε!!

μπορει σημερα το βραδυ,εχω καλα ηχεια :)

κ ο σκηνοθετης εγγυηση!μονο που ειδα το ονομα του στο link λεω εδω ειμαστε!!

:thumbsup2:

Edited by -it-

Χαχα τι ανατροπη ηταν αυτη!ειχε μυστηριο-που μ αρεσει-αλλα την περιμενα καλυτερη.ισως αν ηταν λιιγο πιο μικρη σε διαρκεια να ηταν πιο καλα! Edited by -it-

Επειδη σας αγαπω, παρτε μια λιστα με θριλερακια που σημειωνω εδω και 3-4 χρονια.
Θριλερ αγωνιας, μυστηριου και με καλη υποθεση,   και οχι ανουσιου τρομου (δηλαδη ταινιες που βασιζονται αποκλειστικα στα jumpscares)

childish games
the battery
compliance
no one lives
perfect sense
hard candy
AfterLife
Awake
Precious
The caller
Chained
chop chop
Would you rather
The hunt
Tower Block
The Seasoning House 
Το σωμα που κατοικω
Daglicht
Prisoners
Bedeviled
I saw the devil
Triangle
The Hole
Point Blank
lost causes
The returnedt
Martyrs 
A horrible way to die (2010)
The woman
ida
deadfall
favor
caged 2010
La cara oculta
Devils Knot
The East
uwantme2killhim
Enemy
babadook
gone girl
Τime Lapse
Nightcrawler
Sea Fog
sleep tight
Child 44
Stuck 2007
  • Like 4

Αν και δεν ξέρω πολλά. 
Θυμάμαι το Drag me to the hell 
Το κλασικό paranormal activity (χαζομαρα για μενα) 
Sinister δεν πολυτρελάθηκα κιόλας.
Το insidious θυμάμαι πήγα να το δω ένα βράδυ αλλά ήμουν μόνος και με πήγε τρεις και μια (Κλασμεντεν) Και λεω ασε καλύτερα. 
Πάνω-κάτω αυτά αν και έχω δει και άλλα τα οποία δεν θυμάμαι καθόλου τα ονόματα.

• Like 2

Πριν λίγο ειδα το "the hallow". Αρκετά καλό θρίλερ, ιρλανδικο-αγγλικής παραγωγής, με αναφορά σε Ιρλανδεζικη μυθολογία.

http://www.imdb.com/title/tt2474976/

Επίσης να αναφέρω και το πολύ καλό "the ruins" που είχα ξεχάσει να αναφέρω.

http://www.imdb.com/title/tt0963794/

Ναι το the ruins το ειχα δει κ γω..αρκετα καλο,μ αρεσε.
Το αλλο που λες δε το ειδα αν κ το ξερω..στα προσεχως!!

ετοιμαζεται νεο saw- το 8ο-απ οτι εμαθα..για να δουμε που θα το πανε!

https://www.youtube.com/watch?v=XGbB9UQ6r1gp

ψυχολογικο!

καλουτσικο ατμοσφαιρικο θριλερ, καλη ιδεα αλλα καπου το εχασε,παντως το ειδα ευχαριστα!

Εγώ μόνο την ηθοποιό είδα ευχάριστα :p. Κατά τ' άλλα το θρίλερ δεν έλεγε πολλά. Πέρασε η ώρα δε λέω, αλλά νομίζω το έχουν τεντώσει με αυτού του είδους θρίλερ. 

Ένα που είδα προχθές και μου άρεσε πολύ, είναι το the witch. Πολύ καλή ατμόσφαιρα και ωραία δομημένο. Βασίζεται σε διάφορα παραμύθια και αρχεία ιστοριών μαγείας. 

Edited by broxopios

ναι περασε ευχαριστα η ωρα οπως το ειπες! 

το the witch φαινεται ατμοσφαικο κ επειδη ειναι εποχης προσδιδει περισσοτερη ατμοσφαιρα,απλα το προσπερασα γιατι την ειχα πατησει παλια με μαγισες! !:)

θα το ξεκινησω κ βλεπουμε!

Είδα ένα θρίλερ χθες, που πιο πολύ θα το χαρακτήριζα θρίλερ μυστηρίου. Το Backtrack.

Πρωταγωνιστεί ο Adrien Brody ο οποίος είναι ψυχαναλυτής και μετακομίζει με τη γυναίκα του σε άλλη πόλη, για να ξεπεράσουν μια δυστυχία. Εκεί θα έχει νέους ασθενείς οι οποίοι έχουν κάτι κοινό μεταξύ τους και ο Brody σκαλίζει το παρελθόν για να ανακαλύψει τι έχει συμβεί. 

Αν και δεν πρωτοτυπεί με το σενάριό της η ταινία, η ώρα πέρασε πολύ ευχάριστα.  

On 5/7/2016 at 0:32 PM, broxopios said:

Είδα ένα θρίλερ χθες, που πιο πολύ θα το χαρακτήριζα θρίλερ μυστηρίου. Το Backtrack.

Πρωταγωνιστεί ο Adrien Brody ο οποίος είναι ψυχαναλυτής και μετακομίζει με τη γυναίκα του σε άλλη πόλη, για να ξεπεράσουν μια δυστυχία. Εκεί θα έχει νέους ασθενείς οι οποίοι έχουν κάτι κοινό μεταξύ τους και ο Brody σκαλίζει το παρελθόν για να ανακαλύψει τι έχει συμβεί. 

Αν και δεν πρωτοτυπεί με το σενάριό της η ταινία, η ώρα πέρασε πολύ ευχάριστα.  

το ειδα!ξεκινησε καλα αλλα μαλλον επειδη περιμενα το κατι παραπανω στο τελος μου αφησε ενα "ετσι κ ετσι-καλουτσικο"!

Τετοια εργα ειναι καλυτερα να τα δεις στο σινεμα αλλα απο την μια δεν ξερω αν θα ειναι τοσο καλο(με το πρωτο δεν τρελαθηκα,ενα πραμα σαν το τριτο insidius που ενω τα δυο πρωτα λεγαν το τριτο για μενα δεν με ξετρελανε)και απο την αλλη ειναι κ σε τι κοσμο θα πεσεις μεσα στην αιθουσα..αλλοι γελαν,αλλοι σχολιαζουν δυνατα για να απαλυνουν τυχον τρομο/φρικη..δεν μπαινεις 100% στην ατμοσφαιρα που θα εμπαινες αν το εβλεπες αργα την νυχτα σπιτι σου!θα δουμε!

• Like 1

το ειδα τελικα το εργακι...καλυτερο απο το πρωτο-που προσωπικα δεν με ειχε ξετρελανει κ πολυ!για τον λογο αυτο κ ειχα ενδοιασμους κ αμφιβολιες για το κατα πoσο θα μου αρεσει κ μαθαινοντας εξαρχης την μεγαλη του διαρκεια μπηκα σε σκεψεις αλλα ευτυχως επεσα εξω!

εδω τα πραματα ειναι καλυτερα κ απο αποψη τρομου κ αγωνιας(ενταξει..ατμοσφαιρας-τρομος πολυ παλια πιτσιρικας) αλλα κ υποθεσης(πλοκης θα ελεγα καλυτερα)...ωραιοι χαρακτηρες κ ερμηνειες,αψογη αποδoση "εποχης"  αρκετες ανατριχιλες-οτι πρεπει για μεταμεσονυχτια προβολη...εννοειται μονος,εννοειται μεγαλη τηλ κ καλο συστημα ηχου-για οποιον προτιμησει το σπιτι απο το σινεμα!

φυσικα μην ξεχασω να δωσω τα ευσημα στον μεγαλο σκηνοθετη James Wan (insidius1κ2 ομως μονο-οχι3)διοτι χωρις αυτον θα ηταν ενα ακομη εργακι του σωρου-μιας κ χιλιοπαιγμενο κ δυσκολο ειδος θριλερ! the_conjuring_2_c2.jpg

Edited by Akis_Varg
  • Like 1

34 minutes ago, Akis_Varg said:

το ειδα τελικα το εργακι..

Για ποιο μιλάμε, το Conjuring 2?

Πειμένω πως και πως να βγει από "θείο" να το δούμε να χεστούμε λίγο και εμείς.... :p

• Like 2

ξερω οτι ειναι λιγο δυσκολο στο κατακαλοκαιρο(ακομη!)με την ζεστη και εν αναμονη κ επιρρεασμενοι απο τα ποδοσφαιρακια να δεις ταινια κ να νοιωσεις το κλιμα αλλα να ενημερωσω οτι το THE CONJURING 2 "ηρθε"!(τυχον αποριες πμ!)

• Like 1