Jump to content

Recommended Posts

Hμίχρονο Ρεάλ-Παρί, προλαβαίνουμε ένα ποστάκι :). Slamsoze, αυτό μου άρεσε κι εμένα, ότι.. 

έβλεπες σκηνικά σαν αυτό που λες, κι άλλα παρόμοια, και κάτι πολύ περίεργο έτρεχε, κάτι δεν ήταν νορμάλ στον τρόπο που φέρονταν και απαντούσαν όλοι. Όμως, όταν καταλάβαμε τι παιζόταν, όλα κόλλαγαν πολύ καλά

.

Για δεύτερη φορά, χλωμό, ναι. Ίσως μόνο μετά από πολύ καιρό. 

Εννοείται κοιτάμε τις προτάσεις όλων εδώ, γιατί κι εγώ δεν έχω μετανιώσει για καμία που έχω δει. 

• Like 3

Λοιπον μη με βρισετε αλλα ειδα το καινουριο Hellraiser:Judgment....τιποτα ιδιαιτερο απλα καλυτερο απο τα τελευταια-οσοι τα εχετε δει...αν κυκλοφορουσε πισω στα 1987-90 θα ηταν καλο...μονο για τους φανατικους κ τους ρομαντικους!

Hellraiser-Judgement-poster.jpg?resize=5

• Love 1
  • Like 3

On 7/3/2018 at 2:11 ΠΜ, AkisVarg said:

Λοιπον μη με βρισετε αλλα ειδα το καινουριο Hellraiser:Judgment....τιποτα ιδιαιτερο απλα καλυτερο απο τα τελευταια-οσοι τα εχετε δει...αν κυκλοφορουσε πισω στα 1987-90 θα ηταν καλο...μονο για τους φανατικους κ τους ρομαντικους!

Hellraiser-Judgement-poster.jpg?resize=5

Γιατί να βρίσουμε καλέ; Καλούτσικη ταινιούλα, ίσως είμαι και λίγο παραπάνω ρομαντική όμως 😄

• Like 3

Eγώ δεν έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται. Για να λες τώρα Άκη μη βρίσουμε, κι αν κρίνω κι από το Evil seeks evil, καταλαβαίνω περίπου τι θα ναι. :) Όλα χρειάζονται. 

Μετά από πολύ καιρό επισκέπτομαι κι εγώ το τόπικ (και ξημερώματα κιόλας 😁. Τώρα γύρισα απ'εξω και είπα να μπω λίγο wehellas γιατί δεν πολυνύσταζα). Είδε κανείς το "Us" ; (από τον σκηνοθέτη του "Τρέξε"). Το δαν κάτι φίλοι και είπαν ότι είναι καλό.

Γενικά φέτος δεν έχω πολυδεί ταινίες. Πρόσφατα είδα μία που την είχα στη λίστα, το American Psycho. Ντάξει, δεν είναι και πολύ θρίλερ\τρόμου, αλλά είναι πολύ καλή. Eίδα και μία άλλη, το Mindhunters (2004). Oκ, δεν ήταν κακή, αλλά δεν μπορώ να πω σε κάποιον "βάλε δες την". Αυτή που μου άρεσε αρκετά πάντως ήταν μία πρόσφατη, το Τhe Guilty (2018), δανέζικης παραγωγής. Ψυχολογικό θρίλερ θα το λεγα, όπου δείχνει πολύ λίγα, αλλά σε κάνει και σκέφτεσαι\φαντάζεσαι πολλά. Είναι ένας αστυνομικός, όπου κάνει την βάρδια του στο αστυνομικό τηλεφωνικό κέντρο άμεσης βοήθειας και δέχεται ένα τηλεφώνημα από μία γυναίκα που την έχουν απαγάγει..... 

Edited by toninio
  • Like 3

22 minutes ago, toninio said:

Eγώ δεν έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται. Για να λες τώρα Άκη μη βρίσουμε, κι αν κρίνω κι από το Evil seeks evil, καταλαβαίνω περίπου τι θα ναι. :) Όλα χρειάζονται. 

Μετά από πολύ καιρό επισκέπτομαι κι εγώ το τόπικ (και ξημερώματα κιόλας 😁. Τώρα γύρισα απ'εξω και είπα να μπω λίγο wehellas γιατί δεν πολυνύσταζα). Είδε κανείς το "Us" ; (από τον σκηνοθέτη του "Τρέξε"). Το δαν κάτι φίλοι και είπαν ότι είναι καλό.

Γενικά φέτος δεν έχω πολυδεί ταινίες. Πρόσφατα είδα μία που την είχα στη λίστα, το American Psycho. Ντάξει, δεν είναι και πολύ θρίλερ\τρόμου, αλλά είναι πολύ καλή. Eίδα και μία άλλη, το Mindhunters (2004). Oκ, δεν ήταν κακή, αλλά δεν μπορώ να πω σε κάποιον "βάλε δες την". Αυτή που μου άρεσε αρκετά πάντως ήταν μία πρόσφατη, το Τhe Guilty (2018), δανέζικης παραγωγής. Ψυχολογικό θρίλερ θα το λεγα, όπου δείχνει πολύ λίγα, αλλά σε κάνει και σκέφτεσαι\φαντάζεσαι πολλά. Είναι ένας αστυνομικός, όπου κάνει την βάρδια του στο αστυνομικό τηλεφωνικό κέντρο άμεσης βοήθειας και δέχεται ένα τηλεφώνημα από μία γυναίκα που την έχουν απαγάγει..... 

Το us το είδα αυτή την εβδομάδα σινεμά. Αρκετά καλή με πολλά μηνύματα, τα οποία τα έμαθα μετά :). Αν και το get out μου αρεσε αρκετά περισσότερο (ίδιος σκηνοθέτης).

Είδα και το the guilty και μου αρεσε κι εμένα αρκετά.

Το American psycho λες το παλιό με τον Κριστιαν μπειλ; Αν ναι πολύ καλό όντως.

Έχω δει πολύ πράμα φέτος, αλλά δεν θυμάμαι καποια καλά θρίλερ που να αξίζει να αναφέρω εκτός από το hereditary που ήταν πολύ δυνατό. 

Επισης ειδα και την καλόγρια... Μακριά.

• Like 2
  • Haha 1

Α Αντωνη θα σε μαλωσω!!δεν εχεις ιδεα για το τινος προκειται για αυτην την συνεχεια ή για ολη την σειρα Hellraiser(θελω να πιστευω το πρωτο)!καλουτσικη ηταν οπως λεει κ η Ερμιονη απλα ηταν φτηνη!

Το American Psycho  ηταν καλο(το εχω δει δυο φορες)-ενα επισης καλο ψυχολογικο θριλερ παλι με τον Κρ. Μπεηλ ηταν το The Machinist/Aγρυπνος-οπου εχασε πολλα κιλα στην πραγματικοτητα για τον ρολο κ οχι απλα εφε!

Για τα αλλα που αναφερετε τα εχω υποψιν καποια...

• Like 1
  • Haha 1

Πόσο μνήμη χρυσόψαρου έχω. Χθες το βράδυ που πόσταρα ξέχασα να αναφέρω την ταινία που είδα χθες βράδυ!

Πρόκειται για τη νέα κυκλοφορία του Oriol Paulo, σκηνοθέτη των El Cuerpo & Contratiempo, το Durante la tormenta, ή στα Ελληνικά "Οφθαλμαπάτη". Για όσους έχουν Netflix το έχει και εκεί. 

Σαν στόρι μας παρουσιάζει ένα συμβάν που γίνεται το 1989 όταν με αφορμή μια μαγνητική καταιγίδα το σήμερα συνδέεται με το τότε και αλλάζει το συγκεκριμένο συμβάν στο παρελθόν. Έτσι η πρωταγωνίστρια προσπαθεί να βρει πως συνδέονται αλλά και πως να επαναφέρει την κατάσταση. 

Κυμαίνεται στα γνωστά επίπεδα του σκηνοθέτη. Πολύ καλή.

• Like 1

Τα Hellraiser στοίχειωσαν τα παιδικά/εφηβικά μας χρόνια,μετά τα γ@μησαν,είτε φθηνοπαραγωγή όπως το τελευταίο(που βλέπετε εννοείται)είτε αμερικανοκλασικούρα με "ανήσυχους" έφηβους,που αυτα τα έχουμε δει τότε σε καλύτερο σενάριο.

Απαραίτητη cultιλα όμως ακόμη και σήμερα για όποιον σέβετε τον εαυτό του ως λάτρη των ταινιών τρόμου.

((Μια γυναίκα αμέσως ζωντάνεψε το  topic))!!!

Edited by SAX
  • Love 1
  • Haha 1

H αλήθεια είναι ότι θέλουμε και γυναικείες γνώμες, ειδικά σε αυτό το τόπικ, οπότε καλώς ήρθες Ερμιόνη :)

Ήδη αισθάνομαι ως άξιος καταδίκης, λόγω άγνοιας των Hellraiser :hehe:. Παιδιά, μη βαράτε, θα κάνω το παν να επανορθώσω! :)

Ναι, το American Psycho με τον Bale (αν και θα μπορούσε να παίξει και ο Gareth, αντί του Κριστιαν :blink:). Και το Machinist (το είδα πέρυσι) πολύ καλό. Για το Us, αυτό μου είπαν κι εμένα, ότι δεν είναι σαν το Run, αλλά αξίζει. Broxo, καλά που είπες για την ταινία του ισπανού, γιατί μου είχαν αρέσει πολύ και τα δύο προηγούμενα (El Cuerpo, Contratiempo), οπότε σίγουρα πάει για κατέβασμα. 

• Haha 2