Jump to content
Chronis

Αναφορά προβλημάτων του Forum

Recommended Posts

πιστευω να γινει κατι στο μελλον για την επαναφορα του Tapatalk...ειναι χρησιμο-ειδικα για μας που δεν εχουμε πσ4 κ θελουμε να ανεβαζουμε αμεσα φωτο κ βιντεο απο την προοδο μας στο mc κ στο προ γενικα!

Πώς στο καλό ανεβάζουμε φώτο κ από που ρε φίλε... ΔεΔεν μπομπορώ νανα το βρω πουθενά!  Έχω στείλει πόσα μήνυματα κ κάνεις δεν μου απαντάει.. Τόσο δύσκολο είναι ρε μάγκες?  

ημουν ετοιμος να του δωσω λινκ απο τους οδηγους αλλα μονο βοηθεια δεν θα επαιρνε,χρειαζεται ριζικη ανανεωση ,σχεδον καμια φωτογραφια δεν φαινεται  http://www.wehellas.gr/forum/forum/197-οδηγίες-χρήσης-του-forum/

• Like 1

Kαμιά φορά δεν με αφήνει να ποστάρω λέγοντας μου ότι δεν επιτρέπετε και να περιμένω 30 δευτερόλεπτα,πατάω μετά ξανα submit και λεει το ίδιο και κάποια στιγμη βάζει δύο ποστ μαζί.

23 minutes ago, SAX said:

Kαμιά φορά δεν με αφήνει να ποστάρω λέγοντας μου ότι δεν επιτρέπετε και να περιμένω 30 δευτερόλεπτα,πατάω μετά ξανα submit και λεει το ίδιο και κάποια στιγμη βάζει δύο ποστ μαζί.

Εχουμε φίλτρο για άκυρα ποστ γι αυτο δε σε αφηνει:D

Πλακα κανω.... Ναι εχει συμβει αυτο κανα δυο φορες αλλα αφου στο λεει περιμενε ρε ανθρωπε... Θα μπει αυτόματα το ποστ σου μετα απο λιγο! το εχω δει κ σε αλλους.. Προχτες εσβηνα 10 ποστ( @brocashelm τωρα ξερεις τι να κανεις-κ εσυ κ ο @SAX κ ολοι) αν στο ξανακανει απλα καντε ενα κοπο κ ενημερωστε.... Μην πατάτε το κουμπι submit εκατό φορες γιατι θα εχουμε 100 ιδια ποστ... Περιμενουμε κ κανουμε ενα refresh την σελιδα κ ολα θα ναι οκ! στην τελικη αν στο ξανακάνει δοκίμασε κ με αλλο browser... 

Edited by Akis_Varg
  • Like 1
  • Thanks 1

AITHΣΗ-ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ:

Αγαπητοί διαχειριστές, αιτούμαι αν είναι δυνατόν και για να μη διαταραχτεί αρκετά η λειτουργία του Reputation System, να μπει στο posting-profile(εννοώ αυτό που βλέπει αριστερά ο άλλος όταν ποστάρεις,όπως φαίνεται τώρα ο αριθμός των ποστ και το reputation) κάποια ειδική μνεία για όσους είμαστε από τις πρώτες χρονιές εδώ είτε με τη μορφή κάποιου badge είτε με κάποια διαφοροποίηση στο nickname ή έστω η ημερομηνία που γίναμε μέλη (join date) όπως συνηθίζεται και σε άλλα φόρουμ.
Για να μη μακρηγορήσω θα γράψω μόνο ένα επιχείρημα. Η ημερομηνία που μπήκε κάποιος και είναι σήμερα ενεργός (να φαίνεται δηλαδή όταν ποστάρει,μιας και δεν μπαίνουν όλοι στο προφίλ του καθενός θεωρώ ότι είναι ένα ποιοτικό χαρακτηριστικό, αν όχι εξίσου σημαντικό με το REPUTATION, τουλάχιστον σημαντικό.

Και εξηγούμαι. Για τους χι-ψι λόγους κάποια στιγμή μηδενίστηκε το Content Count για λόγους ευρυθμίας ή στην αρχή ας πούμε δεν υπήρχαν τα reactions που καθορίζουν το Reputation, το οποίο βέβαια πολύ σωστά μπορεί να χαρακτηρίζει κάποιον που μπήκε πριν 2 χρόνια ας πούμε ως 'VETERAN POSTER' ενώ κάποιον άλλον σαν εμένα ή και κάποιον πιο παλιό από μένα ως "ROOKIE MEMBER" επειδή κάποια στιγμή στο παρελθόν μηδενίστηκαν τα ποστ όλων στο φόρουμ και για κάποιες περιόδους της ζωής του απείχε από το φόρουμ (Στρατός,προσωπικά προβλήματα,οικογενειακά/προσωπικά).
Προς θεού δεν είμαι φαν ούτε της παλαιότητας ούτε των παρασήμων απλά πιστεύω ότι το κάθε τι έχει το συμβολισμό του. Όπως ας πούμε αναδεικνύονται αυτοί που κάνουν πολλά ποστ (ασχέτως σπαμ ή μή) ή αυτοί που αποσπούν πολλά "LIKE" έτσι θα μπορούσαν να επιβραβευτούν έστω και εντελώς τυπικά και ηθικά αυτοί που είναι/είμαστε εδώ τόσα χρόνια.

Δεν το γράφω ούτε σαν παράπονο ούτε σαν κριτική απλά το ρίχνω σαν ιδέα,  στα πλαίσια του εφικτού θα ήταν μια καλή προσθήκη, που πιστεύω δεν κοστίζει κάτι ούτε συνιστά κάποια δραματική αλλαγή κ αν δε με απατά η μνήμη μου, νομίζω πως παλιότερα υπήρχε.

Σας βάζω και ένα παράδειγμα για το πως φαίνεται σε άλλα φόρουμ που υπάρχει αυτό το στοιχείο.
hW1PZ19.png

Υ.Γ.:Το ζητάω για όλα τα παλαιότερα μέλη σε παρόμοια φάση, αν γίνεται, όχι μόνο για εμένα.

Edited by slamsoze
  • Like 2

14 hours ago, slamsoze said:

AITHΣΗ-ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ:

Αγαπητοί διαχειριστές, αιτούμαι αν είναι δυνατόν και για να μη διαταραχτεί αρκετά η λειτουργία του Reputation System, να μπει στο posting-profile(εννοώ αυτό που βλέπει αριστερά ο άλλος όταν ποστάρεις,όπως φαίνεται τώρα ο αριθμός των ποστ και το reputation) κάποια ειδική μνεία για όσους είμαστε από τις πρώτες χρονιές εδώ είτε με τη μορφή κάποιου badge είτε με κάποια διαφοροποίηση στο nickname ή έστω η ημερομηνία που γίναμε μέλη (join date) όπως συνηθίζεται και σε άλλα φόρουμ

......

Μόλις προστέθηκε ένα νέο Plugin που εμφανίζει πόσο καιρό είναι κάποιος γραμμένος στο Forum!

Νομίζω καλύπτει την πρότασή σου, ενώ παράλληλα μας θυμίζει και πόσα χρόνια ασχολούμαστε με το Forum και το site γενικότερα!

• Like 2