Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

treeman

PS4 vs PC

Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω ένα playstation 4, αλλά σκέφτομαι και ένα gaming pc.

Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με gaming pc έχω χάσει επαφή με τιμές.
ένα pc που:
1) από κατάσταση power off θα είσαι μέσα στο παιχνίδι σε 5 δευτερόλεπτα το πολύ
2) θα παίζει Battlefield 4 σε 60fps 1080p

Πόσο κοστίζει ;

Σε αυτά προστίθεται το κόστος + 200€ για windows και αξιοπρεπές headset,mouse,keyboard.

Για αυτά το PS4 είναι 400€ +50€ το χρόνο για online. 

Τι προτείνετε ;

Υ.Γ Το pc θα είναι αποκλειστικά για gaming για τίποτα άλλο.

Θέλω να αγοράσω ένα playstation 4, αλλά σκέφτομαι και ένα gaming pc.

Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με gaming pc έχω χάσει επαφή με τιμές.
ένα pc που:
1) από κατάσταση power off θα είσαι μέσα στο παιχνίδι σε 5 δευτερόλεπτα το πολύ
2) θα παίζει Battlefield 4 σε 60fps 1080p

Πόσο κοστίζει ;

Σε αυτά προστίθεται το κόστος + 200€ για windows και αξιοπρεπές headset,mouse,keyboard.

Για αυτά το PS4 είναι 400€ +50€ το χρόνο για online. 

Τι προτείνετε ;

Υ.Γ Το pc θα είναι αποκλειστικά για gaming για τίποτα άλλο.

Λοιπον φιλε eluse.

Pc που σε 5'' να ειναι απο power off μεσα σε παιχνιδι, δεν υπαρχει, ακομα και αν σκασεις 5.000 ευρω.

Για 15'' ισως κατι γινεται.

Δευτερον για Battlefield 4 60 fps 1080p πρεπει να εχει καρτα γραφικων φωτια, αν οχι 2 καρτες γραφικων, ενα 8 τουλαχιστον Gb Ram και ενα καλο επεξεργαστη 4πυρηνο i7 πχ.

Χωρις να μπω σε λεπτομερειες περι μοντελων κτλ το pc θα κοστισει γυρω στα 1200-1500.

Δηλαδη να σκασεις περιπου

250 για cpu

400+ για καρτα γραφικων

150 για ενα καλο mobo

100 για Ram

150 για ενα καλο τροφοδοτικο με πολλα watt

100 για ενα καλο κουτι που να αεριζεται σωστα

100 για τα επιπλεον (headset,keyboard, mouse, dvd drive....)

Windows αυθεντικα δε βλεπω λογο να παρεις, και ολα αυτα τα υπερφορτωμενα mouse κτλ δεν προσφερουν κατι το ιδιαιτερο.

τσαμπα δλδ...

εμενα το ps4 μου εχει κοστισει 459 (με επεκταση εγγυησης στα  4 χρονια)

49 το ps plus για ονλινε

και 45 το fifa 14 ng (με ανταλλαγη το fifa14 cg)

δεν το εχω μετανιωσει ουτε μια στιγμη.

Λοιπον φιλε eluse.

Pc που σε 5'' να ειναι απο power off μεσα σε παιχνιδι, δεν υπαρχει, ακομα και αν σκασεις 5.000 ευρω.

Δευτερον για Battlefield 4 60 fps 1080p πρεπει να εχει καρτα γραφικων φωτια, αν οχι 2 καρτες γραφικων, ενα 8 τουλαχιστον Gb Ram και ενα καλο επεξεργαστη 4πυρηνο i7 πχ.

Χωρις να μπω σε λεπτομερειες περι μοντελων κτλ το pc θα κοστισει γυρω στα 1200-1500.

250 για cpu

400+ για καρτα γραφικων

150 για ενα καλο mobo

100 για Ram

Windows αυθεντικα δε βλεπω λογο να παρεις, και ολα αυτα τα υπερφορτωμενα mouse κτλ δεν προσφερουν κατι το ιδιαιτερο.

ευχαριστώ για την απάντηση.

Από μία πρόχειρη έρευνα αγοράς είχα καταλήξει στα ίδια περίπου χρήματα με πολύ αμφισβητήσιμο το χρόνο έναρξης κάτω από 30". 

τσαμπα δλδ...

εμενα το ps4 μου εχει κοστισει 459 (με επεκταση εγγυησης στα  4 χρονια)

49 το ps plus για ονλινε

και 45 το fifa 14 ng (με ανταλλαγη το fifa14 cg)

δεν το εχω μετανιωσει ουτε μια στιγμη.

τα 49€ τα βάζω σαν έξτρα κόστος στο PS4...αν και ξέρω ότι παίρνεις παιχνίδια δωρεάν και αρκετά προνόμια σε demo-dlc.

Γιατι να παρεις pc:

-απειρα mods κ unofficial patches.

-demos για download

-υπαρχει εναλλακτικη για αποκτηση των παιχνιδιων δωρεαν. (γκουχου γκουχου)

-Αλλο να παιζεις Fps και στρατηγικης με ποντικι και αλλο με χειριστηριο

-Περισσοτερα options και πειραγμα μεσω αρχειων ini κτλ

-Πολλα παιχνιδια που δεν κυκλοφορουν σε κονσολες

το pc ειναι πιο ακριβο ακομα και απο αυτο που ειπε ο φλοκι, βαση αυτων που ζητας! προφανως ομως οι δυνατοτητες του ειναι πολυ μεγαλυτερες απο αυτες μιας κονσολας! οπως και να εχει υπαρχει και ενα αλλο τοπικ "συγκρουσης" για αυτο το θεμα! δεν θα μπω στη λογικη να αναλυσω δηλαδη γιατι θεωρω προσωπικα πως το pc συμφερει πολυ περισσοτερο απο την κονσολα!

το pc ειναι πιο ακριβο ακομα και απο αυτο που ειπε ο φλοκι, βαση αυτων που ζητας! προφανως ομως οι δυνατοτητες του ειναι πολυ μεγαλυτερες απο αυτες μιας κονσολας! οπως και να εχει υπαρχει και ενα αλλο τοπικ "συγκρουσης" για αυτο το θεμα! δεν θα μπω στη λογικη να αναλυσω δηλαδη γιατι θεωρω προσωπικα πως το pc συμφερει πολυ περισσοτερο απο την κονσολα!

το τοπικ δεν είναι για σύγκριση :)

γιατί πιστεύεις πώς πρέπει να πάρω pc ?

-Πολλα παιχνιδια που δεν κυκλοφορουν σε κονσολες

Ακριβώς το αντίθετο...πολλά καλά game δεν κυκλοφορούν για PC παρα μονο σε κονσόλες...

Eluse όσο και gaming να είναι το PC σου με αυτά που προαναφέρατε πιο πάνω όχι μονο θα κάνει για gaming αλλα θα σου προσφέρει τα ΠΑΝΤΑ!!!

Και εγώ προτείνω pc εκτος ότι το PS4 δεν έχει να δείξει κάτι πολύ περισσότερο από το PS3 το PC θα το έχεις μια ζωή και θα σου χρειάζεται πάντα...

Το μονο θετικό που έχει η κονσόλα είναι στο θέμα ότι μεταφέρεται εύκολα.

Φίλε μου θα σου πώ το απλό : Αυτό που ζητάς απο PC αν "ψαχτείς" σε μαγαζιά online το βρίσκεις ( αν το φτιάξεις απο κομμάτια ) ΜΠΟΡΕΙ και σε τιμή 800-900 € επίσης σκέψου οτι το PS4 έχει ημερομηνία λήξης { όπως κάθε κονσόλα (δες PS2, Wii, PS3, PSP, Gamecube...) } ενώ το PC απλά του σκάς μετά απο 7-8 χρόνια ένα 100€€ και είναι σαν καινούριο ( στο λέω εγώ που έπαιζα GTA 4 όταν βγήκε σε PC του 2004 !!! ). Τέλος, το κόστος και μόνο των Games του PS4 θα σε φτάσει στα ίδια χρήματα που θα έδινες για το PC ,αν όχι περισσότερα, μέσα στον πρώτο χρόνο( αν όχι μισό χρόνο ) !

ενώ το PC απλά του σκάς μετά απο 7-8 χρόνια ένα 100€€ και είναι σαν καινούριο 

οχι φιλε μου. Μετα απο 7-8 χρονια θελεις φουλ αναβαθμα. Και μητρικη, και επεξεργαστη, και καρτα.

Καταρχην μετα απο 7-8 χρονια τιποτα δε θα ειναι συμβατο με τη μητρικη σου.

Με 100 ευρω δεν κανεις τιποτα.

Το gaming στο pc είναι το δέντρο. 

Φίλε μου θα σου πώ το απλό : Αυτό που ζητάς απο PC αν "ψαχτείς" σε μαγαζιά online το βρίσκεις ( αν το φτιάξεις απο κομμάτια ) ΜΠΟΡΕΙ και σε τιμή 800-900 € επίσης σκέψου οτι το PS4 έχει ημερομηνία λήξης { όπως κάθε κονσόλα (δες PS2, Wii, PS3, PSP, Gamecube...) } ενώ το PC απλά του σκάς μετά απο 7-8 χρόνια ένα 100€€ και είναι σαν καινούριο ( στο λέω εγώ που έπαιζα GTA 4 όταν βγήκε σε PC του 2004 !!! ). Τέλος, το κόστος και μόνο των Games του PS4 θα σε φτάσει στα ίδια χρήματα που θα έδινες για το PC ,αν όχι περισσότερα, μέσα στον πρώτο χρόνο( αν όχι μισό χρόνο ) 

Με 100 παίρνεις τσίχλες

ενώ το PC απλά του σκάς μετά απο 7-8 χρόνια ένα 100€€ και είναι σαν καινούριο (

Ε οχι και με 100 € !

Ουτε το pc ειναι αθανατο, μετα  απο λιγα χρονια δε κανει για καμια συγχρονη εφαρμογη.

Εγω εχω pc του 2006 δηλαδη 8 χρονων και δε μπορω να παιξω ουτε το προ 2011!!!

Ενω με το ps3 του 2006 παιζω οποιον τιτλο και να βγει.

Για ενα καλο pc θελεις πολλα φραγκα αλλα οπως ειπαν και τα παιδια απο πανω θα κανει τα παντα, και με τις τιμες που εχουν τα games για τις κονσολες σου βγαινουν τα ιδια ισως και λιγοτερα.

Βεβαια απο την αλλη μερια της ζυγαριας πρεπει να βαλεις οτι καποια στιγμη θα γινει και το μπαμ με τις κονσολες να εχουν αποκλειστικα τα περισσοτερα παιχνιδια για ευνοητους λογους.

Πάντως η ουσία είναι ότι για καλό gaming Pc θες κάπου στο χιλιάρικο, μην πω και παραπάνω (μιλαμε για ένα Pc που θα κρατήσει μια τετραετία ας πούμε, να τα παίζεις όλα χωρίς πρόβλημα).

Για μένα, όλα εξαρτώνται από το πόσο παίζεις και τί παίζεις. Αν παίζεις βασικά ποδοσφαιράκι και κανένα action ή shooter, η κονσόλα σου αρκεί. Κι αν έχεις ήδη μία καλή τηλεόραση, η κονσόλα θα τα βγάλει τα λεφτά της. Είναι σίγουρο ότι θα βγουν και πολλοί εξαιρετικοί τίτλοι σε αυτήν τη γενιά, όπως έγινε και με το Ps3. 

Eάν όμως παίζεις διάφορα είδη, strategy κλπ, θες Pc, το ξέρεις άλλωστε. 

Γενικά, εάν κάποιος ασχολείται αρκετά με gaming, η βάση πάντα είναι το Pc κι η κονσόλα είναι κάτι έξτρα. Από τις 10 ώρες gaming, τις 7 τις ξοδεύω στο Pc και τις 3 στην κονσόλα, αλλά το κάθε τί μου προσφέρει κάτι διαφορετικό. 

Επομένως καταλήγουμε πάντα στο "καυτό" για όλους μας θέμα: τσέπη. Αυτό τα καθορίζει όλα......

Λοιπον φιλε eluse.

250 για cpu

400+ για καρτα γραφικων

150 για ενα καλο mobo

100 για Ram

Φίλε φλόκιμαν εξήγησε μου τι ρόλο παίζει ο επεξεργαστής σε ένα gaming pc???? Μπήκες στο κόπο να δεις τι απαιτήσεις cpu έχουν τα τελευταία games????
Φίλε eluse υπολόγισε γύρω στα 120-150 για επεξεργαστή
250-350 για κάρτα γραφικων
100 μητρικη (ο ρόλος της μητρικής είναι καθαρά το πόσο αναβαθμίσιμο θα ειναι το pc σου)

70 ραμ (8 gb)

70 hdd
γυρω στα 70 για τροφοδοτικο (δεν ισχυει οσο μεγαλυτερο τοσο καλυτερο, υπαρχουν σαιτς που σε βοηθανε να υπολογισεις ποσα βατ χρειαζεσαι)
50 για κουτι 
κ για τα υπολοιπα (πληκτρολογια κτλ πιστευω κανενα 50αρι αναλογα κ τι 8α διαλεξεις)
αυτα ολα ειναι τιμες ιντερνετ απο ελλαδα, κ εισαι γυρω στα 850 (χωρις λειτουργικο προγραμμα)

ισως εισαι λιγο κατω απο 60 fps στο battlefield αλλα το ΜΟΝΟ που παιζει σημαντικο ρολο ειναι η καρτα γραφικων

@[member="Loucifer3232"] τι ακριβως δεν ισχυει απο αυτα που ειπα??

καλα ρε φιλε,εισαι σοβαρος?σε 5'' ακομα και ανοιχτος να ειναι ο υπολογιστης απο πριν δεν παιζεις...παρε αγορι μου ενα καλο pc να ηρεμησεις οπως σου ειπαν τα παιδια γυρω στα 800 με 1000 ευρω αναλογα τι θα βαλεις θα πεταει......σημειωση δυο πραγματα παιζουν πολυ σημαντικο ρολο ssd σκληροσ δισκος (120 ευρω 160g) και καρτα γραφικων βαρβατη (250-300 ευρω) με τα παιχνιδια του pc τα κατεβαζεις σχεδον τζαμπα με 30 το 6μηνο και κατεβαζεις απειρα(παιχνιδια,ταινιες..κτλ) με το ps4 τι κατεβαζεις? αντε παρε ενα καλο παιχνιδι με 70 ευρω που θα το βαρεθεις το πολυ σε δυο μηνες......!!!!!!!για βαλτα κατω και συγκρινε την τσεπη σου!!!!

Υπολόγισα το χρονο για σένα Eluse στο ps4 Απο σβηστο μέχρι τα μενού του φιφα (k log in δλδ) εκανε 22". ΥΓ Ο άνθρωπος ρώτησε συγκεκριμένα πράγματα γνωρίζει πιςτευω οτι με το ps4 δεν θα κατεβάζει (ακομα) ταινίες κ ουτε θα δουλεύει τα excel του Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ελπίζω να βοηθήσουν και άλλους.

Χρήστο αυτή η μέτρηση είναι σημαντική, για να την έχουμε σαν σημείο αναφοράς.

- Όπως έγραψα το pc-ps4 το θέλω για gaming, έχω ήδη ένα laptop και ένα desktop για δουλειά-πανεπιστήμιο-ταινίες-σειρές.

- Χρειάζομαι οπωσδήποτε ssd δίσκο καθώς ο χρόνος έναρξης είναι σημαντικός για μένα. Αυτό για όσα rigs βγήκαν με μικρότερο κόστος σκληρού :)

Στο PS4 με προβληματίζει η έλλειψη τίτλων...τείνω προς pc με όσα ειπώθηκαν και διαβάζω στο web.

ρε παιδι μου μηπως να μας πεις ποσα λεφτα εχεις να διαθεσεις να ησυχασουμε?! τωρα τις διαφορες κονσολας pc ολοι τις ξερουμε για αυτο ειπα δεν εχει νοημα!

παντως για μενα...ειναι μεταβατικη περιοδος για την gaming βιομηχανια! Δεν αξιζει χωρις να εχει δοκιμαστει η κονσολα να την συγκρινεις με οτιδηποτε παρολο που ο gaming pc σιγουρα θα ειναι καλυτερος σε αποψη γραφικων, η κονσολα θα παιξει με γνωμονα τις αποκλειστικοτητες! και εμεις δεν ξερουμε ακομα καλα καλα ποιες ειναι αυτες!!

Αφου ηδη εχεις και desk και laptopi φαινεται να αντεχεις ανετα!

by the way δεν ξερω ποσο καλη ειναι η οθονη που εχεις...αλλα και η οθονη ειναι ενα σημειο του pc και κανεις δεν βλεπω να το υπολογιζει στην εξισωση!

Φίλε φλόκιμαν εξήγησε μου τι ρόλο παίζει ο επεξεργαστής σε ένα gaming pc???? Μπήκες στο κόπο να δεις τι απαιτήσεις cpu έχουν τα τελευταία games????
Φίλε eluse υπολόγισε γύρω στα 120-150 για επεξεργαστή
250-350 για κάρτα γραφικων
100 μητρικη (ο ρόλος της μητρικής είναι καθαρά το πόσο αναβαθμίσιμο θα ειναι το pc σου)

70 ραμ (8 gb)

70 hdd
γυρω στα 70 για τροφοδοτικο (δεν ισχυει οσο μεγαλυτερο τοσο καλυτερο, υπαρχουν σαιτς που σε βοηθανε να υπολογισεις ποσα βατ χρειαζεσαι)
50 για κουτι 
κ για τα υπολοιπα (πληκτρολογια κτλ πιστευω κανενα 50αρι αναλογα κ τι 8α διαλεξεις)
αυτα ολα ειναι τιμες ιντερνετ απο ελλαδα, κ εισαι γυρω στα 850 (χωρις λειτουργικο προγραμμα)

ισως εισαι λιγο κατω απο 60 fps στο battlefield αλλα το ΜΟΝΟ που παιζει σημαντικο ρολο ειναι η καρτα γραφικων

Ερχομαι και απανταω.

Για το Mobo. Παιζει ρολο. Ειχα ακριβως το ιδιο μηχανημα
(2003) με φιλο (ΑΚΡΙΒΩΣ ομως!) και η μονη διαφορα ηταν οτι εγω πηρα ενα mobo MSI MAX 3 με 120 ευρω, και αυτος πηρε ενα Elite με 45.
Διαφορα σε παιχνιδια ? Περιπου 10 Fps σχεδον σε ολα, σε καποια (Splinter Cell) 15.

To mobo ειναι αυτο που συνδεει τα παντα μεταξυ τους, ειναι θεμα ποιτητας υλικων, διαυλων και τεχνολογιων. 

Παρ'ολα αυτα με 100 ευρω παιρνεις πολυ καλο mobo. Εδω εχεις δικιο. Απλα εγω υπολογισα λιγο παραπανω.

Για τη Cpu. Παιζει ΤΡΟΜΕΡΟ ΡΟΛΟ! Απορω πως αμφιβαλεις. Ακομα και διαφορα μεταξυ Intel / Amd στα ιδια ghz υπαρχει. 

Υπαρχουν παιχνιδια εντασεως Gpu (ραλλακια, ποδοσφαιρακια) αλλα και καποια εντασεως CPU (στρατηγικης, FPS (μερικα), RPG).
Δεν ειναι τυχαιο που το 3dmark τεσταρει Cpu σκετη.

Παιξε το Van Helsing σε Pc με καρταρα γραφικων και μαπα Cpu , και συγκρινε το με ενα αλλο με αξιοπρεπη CPU και πιο μετρια καρτα και δες τη διαφορα.
Η Cpu αναλαμβανει physics, AI, collision και πολλα αλλα.

Τρανταχτο παραδειγμα ειναι οτι το BeamNG (ραλλακι με τελεια φυσικη) στο δικο μου desktop pc με AMD phenom II X4 905e + ATI 4890 2gb κολλαει πολυ, ενω στο λαπτοπ με εναν intel dual core και μια 8800 GT παει καλυτερα. 
Η CPU ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ!

Για το τροφοδοτικο, εννοειται πως δεν ισχυει το οσο μεγαλυτερο τοσο καλυτερο. Απλα αν βαλεις πανω καρτα γραφικων που τραβαει μονη της 400-500 Watt θελεις και πολυ δυνατο.

Επισης για να εισαι ανετος και να μην δουλευει στο peak συνεχεια βαλε +100 Watt (για περεταιρω αναβαθμισεις και ανεμιστηρακια). Επισης παιζει σημαντικο ρολο η ποιοτητα του.

Να προτιμησεις ενα με ασφαλειες και καλο ανεμιστηρα. Με 70 ευρω δε παιρνεις και πολλα βατ και καλο.

50 για κουτι. Φανταζομαι οτι μιλας για το πιο απλο κουτι ε? Οκ, να μην αεριζεται καθολου, να ειναι ολα μεσα στριμογμνενα, τα καλωδια να ειναι μαρκα ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΕ. Και στο χρονο πανω το pc να βογκαει. Οχι φιλε δωσε αλλα 50 και παρε ενα καλο. Εγω εχω ενα Thermaltake , το πηρα 130 ευρω , το Pc το εχω απο το 2009 και ειτε δουλευει ειτε δε δουλευει το pc, δεν ακους ΤΙΠΟΤΑ. Αθορυβο.

Ξαναλεω. Οποιος λεει οτι παιζει ρολο μονο η καρτα γραφικων, κανει μεγαλο λαθος. ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ.

ρε παιδι μου μηπως να μας πεις ποσα λεφτα εχεις να διαθεσεις να ησυχασουμε?! τωρα τις διαφορες κονσολας pc ολοι τις ξερουμε για αυτο ειπα δεν εχει νοημα!

παντως για μενα...ειναι μεταβατικη περιοδος για την gaming βιομηχανια! Δεν αξιζει χωρις να εχει δοκιμαστει η κονσολα να την συγκρινεις με οτιδηποτε παρολο που ο gaming pc σιγουρα θα ειναι καλυτερος σε αποψη γραφικων, η κονσολα θα παιξει με γνωμονα τις αποκλειστικοτητες! και εμεις δεν ξερουμε ακομα καλα καλα ποιες ειναι αυτες!!

Αφου ηδη εχεις και desk και laptopi φαινεται να αντεχεις ανετα!

by the way δεν ξερω ποσο καλη ειναι η οθονη που εχεις...αλλα και η οθονη ειναι ενα σημειο του pc και κανεις δεν βλεπω να το υπολογιζει στην εξισωση!

λεφτά έχω όσα χρειαστεί για να παίζω BF4 1080p 60fps και το gaming system να ανοίγει σε <30".

Όμως ψάχνω την πιο οικονομική λύση για αυτό το gaming system....PC ή PS4. Συζήτηση κάνουμε :)

Οθόνη έχω καινούργια για αυτό δεν την ανέφερα.

..........................................

Στο PS4 με προβληματίζει η έλλειψη τίτλων...τείνω προς pc με όσα ειπώθηκαν και διαβάζω στο web.

Για αυτό είπα, εξαρτάται το πόσο και τί παίζεις. Αλλά νομίζω γενικώς, εάν κάποιος ασχολείται με gaming, ακόμα και όχι σε hardcore φάση, δουλεύει στο pc κατά βάση κι η κονσόλα είναι το έξτρα. Το Pc πάντα θα σε καλύψει, σχεδόν σε όλα, πχ κι εγώ δεν έχω ακόμα Ps4 για να παίξω το next gen Fifa που θέλω, αλλά τη βγάζω και με το cg, δηλ. τα βασικά τα έχω. 

Βασικά, πρέπει να κάνεις και έναν κόπο στο ίντερνετ, για να δεις τί τίτλοι προορίζονται να βγουν στις κονσόλες τα επόμενα χρόνια και αν σε καλύπτουν, εάν δεν έχεις gaming pc. 

Ουσιαστικά, μόνο εσύ ξέρεις ακριβώς τί θα σε καλύψει και τί λεφτά διαθέτεις για αυτό το χόμπι. Εγώ προσωπικά, θεωρώ ότι η κονσόλα δεν είναι μεν απαραίτητη, αλλά αξίζει τον κόπο να την έχεις. Και θεωρώ παραπάνω από βέβαιο ότι άπαξ και έβγαλαν τις νέες κονσόλες, θα τις υποστηρίξουν με αποκλειστικότητες..................... 

Στα παραπάνω που λεει ο αντικειμενικός πάντα φίλος toninio εχω να προσθέσω οτι οι pc gamers ακομα περιμένουν να τους πει η rockstar αν και ποτε θα βγει το GTA V στην πλατφόρμα τους. κ ειναι σίγουρο τουλάχιστον για του χρονου οτι δεν θα παίξουν next gen ποδοσφαιράκι. Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ δεν είμαι κάνας ειδικός, αλλά πιστεύω ότι πάνω κάτω τα ίδια θα κάνουν είτε ένα καλό PC είτε το PS4.

Θα πρότεινα PS4 γιατί:

i) Θα μπορείς να παίξεις όσα παιχνίδια βγαίνουν στα full γραφικά για πάντα χωρίς να χρειάζεται να ξοδέψεις παραπάνω χρήματα για αναβαθμίσεις του λογισμικού του όπως θα χρειαστεί να κάνεις στο PC ανά 2-3 χρόνια. 

ii) Επίσης το PS4 θα σου φανεί πιο χρήσιμο αν πας αρκετά ταξίδια αφού θα μπορείς να το κουβαλάς μαζί σου.

s3h295p.png

Εγώ δεν είμαι κάνας ειδικός, αλλά πιστεύω ότι πάνω κάτω τα ίδια θα κάνουν είτε ένα καλό PC είτε το PS4.

Θα πρότεινα PS4 γιατί:

i) Θα μπορείς να παίξεις όσα παιχνίδια βγαίνουν στα full γραφικά για πάντα χωρίς να χρειάζεται να ξοδέψεις παραπάνω χρήματα για αναβαθμίσεις του λογισμικού του όπως θα χρειαστεί να κάνεις στο PC ανά 2-3 χρόνια. 

ii) Επίσης το PS4 θα σου φανεί πιο χρήσιμο αν πας αρκετά ταξίδια αφού θα μπορείς να το κουβαλάς μαζί σου.

Ol02SNy.jpg

XZnOrzG.jpg

• Create New...