Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Diego-Bremen

12 άγραφοι κανόνες του PRO EVOLUTION SOCCER

Recommended Posts

12 άγραφοι κανόνες του PRO EVOLUTION SOCCER

PES2012_3_627_355.jpg

Κανόνας νο1

• Ίσως το σημαντικότερο, γι αυτό το βάζω και πρώτο. Ποτέ δεν παρεξηγείς την πλάκα που σου γίνεται στο pro. Δεν έχει σημασία πόσο δύσκολη ήταν η μέρα σου, αν σε άφησε η γκόμενα, ή αν πέθανε ο σκύλος σου. Αν τρως 3 γκολ στο πρώτο 10λεπτο από τον Postiga, αξίζει να σε γλεντήσουνε. Αν δεν το αντέχεις ,πήγαινε παίξε ναρκαλιευτή στο pc.

Κανόνας νο2

• Μερικές ρυθμίσεις του pro, δεν αλλάζουνε. Δεν με νοιάζει αν με τους φίλους σου στην Πάτρα παίζεται 15λεπτα, ή αν έχετε κάμερα δορυφόρου. Το κανονικό pro, παίζεται με 10λεπτα, την κάμερα που έχει από πριν το pro,τραυματισμούς, και η κατάσταση των παικτών στο random.

Κανόνας νο3

• Δεν πατάς pause, όποτε σου κα....ει. Γενικά δεν πατάς pause, εκτός από τις εξής περιπτώσεις: πυρκαγιά, σεισμός, όταν η μπάλα έχει βγει άουτ, κατά την παρουσίαση τον ομάδων στην αρχή, εάν σκάσει τηλέφωνο, και το ringtone είναι αποκρουστικό.

Κανόνας νο4

• Δεν γίνεται να κάνεις ένα τέταρτο για το στήσιμο της ομάδας. Όταν ο αντίπαλος σου έχει τελειώσει να φτιάχνει την ομάδα, σημαίνει ότι και εσύ όπου να ναι πρέπει να τελειώσεις. Αν σου αρέσει τόσο πολύ το στήσιμο, πήγαινε παίξε football manager.

Κανόνας νο5

• Δεν βλέπουμε τα replay των γκολ που βάζουμε. Είναι σαν να έχεις πάει με την αδελφή του φίλου σου, και μετά να του δείχνεις το βίντεο, και να του λες ‘’ΚΟΙΤΑ,ΚΟΙΤΑ’’. Εξαίρεση βέβαια, αν το γκολ είναι σπάνιας ομορφιάς, ή αν έχει συμβεί κάτι συνταρακτικό στη φάση.

Κανόνας νο6

• Απαγορεύεται το ‘’πίτσι πίτσι ball’’. Δεν γίνεται να κερδίζεις 1-0, και να παίζεις πάσες με τους αμυντικούς και τον τερματοφύλακα. Είναι ο πιο γνωστός άγραφος κανόνας του προ.

Κανόνας νο7

• Μην λες ότι ξέρεις προ, όταν παίρνεις συνέχεια Μπαρτσελόνα ή Ρεάλ. Η ομορφιά του παιχνιδιού είναι να παίζεις και να κερδίζεις παιχνίδια, ακόμα και πρωταθλήματα με μικρομεσαίες ομάδες. Γκολ με τον messi βάζει και το μικρό μου ανιψάκι που είναι και αυτιστικό.

Κανόνας νο8

• Όταν ξεκινάμε ένα πρωτάθλημα εννοείτε ότι θα παίξεις ΟΛΟ το πρωτάθλημα. Δεν με νοιάζει αν έχεις δουλειές. Να μας το λεγες πριν ξεκινήσουμε το πρωτάθλημα. Παρτάκια που βλέπεις ότι δεν κερδίζεις με τίποτα την κούπα και τώρα θες να φύγεις.

Κανόνας νο9

• Απαγορεύεται οποιαδήποτε αναφορά στο Fifa. Χε......ε αν αυτά τα γκολ δεν μπαίνουν στο Fifa, ή αν το Fifa έχει περισσότερες επιλογές. Εννοείται ότι αν ειπωθεί ότι το Fifa είναι καλύτερο από το Pro, αυτομάτως εκείνο το μέλος της παρέας που το είπε εκδιώκεται, και ψάχνουμε καινούριο μέλος να τον αντικαταστήσει που να έχεις σώας τας φρένας.

Κανόνας νο10

• Δεν πετάμε χειριστήρια. Αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα να διακοπή ο αγώνας ,μέχρι να συλλεχτεί και πάλι το χειριστήριο, κάτι το οποίο είναι ενάντια στη ροή και στη λογική ενός παιχνιδιού Pro.

Κανόνας νο11

• Δεν πανηγυρίζουμε αυτογκόλ ,και γενικά τυχερά γκολ που πετυχαίνουμε. Κάτι τέτοιο είναι unfair για έναν αντίπαλο, που μόλις έχει δεχθεί ένα χτύπημα της τύχης.

Κανόνας νο12

• Δεν δίνουμε ποτέ το χέρι στον αντίπαλο. Δεν τον επευφημούμε για κάποιο γκολ που έβαλε. Το μόνο που επιτρέπεται, και αυτό σε ακραίες καταστάσεις που το γκολ είναι απίθανα όμορφο, είναι απλά να διατυπώσουμε την εξής φράση ‘’ωραίο γκολ’’, και μετά ως είθισται να ρίξουμε μπινελίκια στους αμυντικούς ή τον τερματοφύλακα, ή στην κακιά μας τύχη.

Πηγή: http://www.smurf-blog.com/t3211-topic

Κάποιες 'λεξούλες' επεξεργάστηκαν απο εμένα για να μπορέσει να μπεί το άρθρο στο WeHellas.

Special thanks στο μέλος Alexandros Pou Sou Kou που το πόσταρε στο group του WeHellas στο facebook.

μου χουνε τελιωσει τα + γκαντ ντεμ ιτ !

ααααχαχαχα καλο αλλα ...

Κανόνας νο6

αυτο φιλε σε αγωνα απο κοντα στον ιδιο καναπε δε γινεται, θα φυγει μπατσα απευθειας !

Κανόνας νο10

Κακο! πολυ κακο! αλλα αναποφευκτο ... θες να μου πεις οτι δεν εχεις πεταξει ποτε ? πρεπει να εχω σπασει πανω απο 10....

Ένα από τα καλύτερα πράγματα που έχω δει τους τελευταίους μήνες. Όλα ισχύουν και με το παραπάνω, ειδικά ο 7ος και ο 9ος κανόνας ισχύουν απίστευτα!

Τεικ μι λιεκ!

Εγώ επειδή είμαι ο καλύτερος στην παρέα μου ^^  περιμένω πάντα τους άλλους 10ωρες για την 11αδα τους, βλέπω όλα τα replay όταν δέχομαι γκολ και τρώω και το τοπ βρισίδι :P

Επίσης μέχρι στιγμής από το pes 6 που παίζω με τους φίλους μου δεν έχω χάσει ποτέ  :doxa:

εγω με την παρεα μου φτανω στον τελικο του κιπελλου που διοργανονουμαι και χανω σινηθος με ανατροπες στο 89 :( θυμαμαι μια φορα απο 4-1 εχασα 5-4 στην παρατση

Εγω και πάλι παίζω μόνο φιφα με φίλους (μην με βρύσετε)
Μέχρι πέρσι έπαιζα με την παρέα που και που αλλά τώρα ξενέρωσα υπερβολικά με το προ

Κανόνας νο13

Όταν ο αγώνας φτάσει στα πέναλτυ οι παίκτες κρίβουν τα Joystick

Δεν θα ξεχωρίσω κάποιο..Απλά ισχύουν ΟΛΑ.. Από τις καλύτερες λίστες που έχω διαβάσει τελευταία..

Κανόνας νο13

Όταν ο αγώνας φτάσει στα πέναλτυ οι παίκτες κρίβουν τα Joystick

Συμφωνώ 100% απλά νομίζω ότι δεν χρειάζεται να φτάσει ο αγώνας εκεί.

Σε κάθε κερδισμένο πέναλτυ κρύβεται το χειριστήριο!!!

Και φυσικά δεν λυπάσαι ποτε τον αντίπαλο,αν σε όλα τα ματs ρουφάει εσύ συνεχίζεις να του την λες κανονικά-έστω και πιο ήπια-φάσεις του στυλ να επικρατεί απόλυτη σιωπή σαν σε εκκλησια επειδή ο άλλος χάνει και λέει ότι δεν είναι η μέρα του-δεν επιτρέπονται!

ισχυει ειδικα για παλιοτερες εποχες απο 1999 και μετα. πλεον το "πιτσι πιτσι" χρειαζεται στα νεα προ στο οnline mode.

• Create New...