Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ratatouille

PES Menu Music Playlists by ratatouille

Recommended Posts

Μιας και ο Θανάσης λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπορεί να ασχοληθεί, το έργο θα συνεχίσω εγώ όσο μπορώ από εδώ, ώστε να έχω τον έλεγχο του topic κλπ.

Ετοιμάζεται και μία playlist με καινούρια Ελληνικά! :victory: Σύντομα θα δημοσιέυσω την πρώτη λίστα! Stay tuned!

Pop/Dance Playlist
[url="http://www69.zippyshare.com/v/69092954/file.html"]Part 1[/url] [url="http://www69.zippyshare.com/v/89997923/file.html"]Part 2[/url]

Contents
[spoiler]
Maroon 5 - One More Night
Ola - I'm in Love
Psy - Gangnam Style
The Wanted - Chasing the Sun
The Wanted - I Found You
Simple Plan ft. Sean Paul - Summer Paradise
Enrique Iglesias ft. Sammy Adams - Finally Found You
Olly Murs ft. FloRida - Troublemaker
Christina Aguilera - Your Body
will.i.am ft. Eva Simons - This is Love
Owl City & Carly Rae Jepsen - Good Time
Pitbull ft. TJR - Don't Stop the Party
Yonas - Don't Give a Damn
will.i.am ft. Britney Spears - Scream n' Shout
One Direction - Live while we're Young
David Guetta ft. Nicki Minaj - Turn me On
Wisin y Yandel ft. Jennifer Lopez - Follow the Leader
R.I.O. ft. Nicco - Party Shaker
Bruno Mars - Locked out of Heaven
[/spoiler]

Οδηγίες εγκατάστασης by -Eddie-
[spoiler]
1) Κατεβάζετε όλα τα αρχεία
2) Βάζετε τα rar σε έναν νέο φάκελο
3) Πατάτε σε όλα "Αποσυμπίεση Εδώ"
4) Όταν γίνει η αποσυμπίεση δημιουργείτε φακελο με το ονομα dt02.img και τον κανετε αντιγραφη και επικολληση στον φακελο kitserver/exampleroot/img
5) Παιρνετε και το notepad αρχειο με το ονομα songs και κανετε αντιγραφη επικολληση στο φακελο kitserver/exampleroot
6) Πατε στο αρχειο manager.exe που βρισκεται στον φακελο kitserver
7) Κανετε δεξι κλικ/εναρξη ως διαχειριστης και πατατε Attach
[/spoiler]

Ευχαριστώ για τα πολλά σας ποστ χδ
Μέσα στο spoiler η πρώτη λίστα της Ελληνικής playlist:
[spoiler]
Γιάννης Πλούταρχος - Ψυχή μου Πονάς
Κωνσταντίνος Γαλανός - Θυμισέ μου το όνομά σου
Πάνος Κιάμος - Φωτιά με Φωτιά
Πάνος Κιάμος - Το αίμα μου πίσω
Αντύπας - Ώρες Ώρες
Αντύπας - Εκεί που είσαι ήμουν
Σταμλατης Γονίδης ft. Knock Out - Έχεις Θέματα
Νίκος Μακρόπουλος - Θα περνάω καλά
Νίκος Οικονομόπουλος - Στάσου
Νίκος Οικονομόπουλος - Εννοείται
Νίκος Οικονομόπουλος - Ώρα να Πηγαίνω
Νίκος Βέρτης - Ούτε που με νοιάζει
Νικηφόρος - Φτάνω στο Θεό
Ιωακείμ Φωκάς - Επίσης
Κωνσταντίνος Αργυρός - Παιδί Γενναίο
Κωνσταντίνος Αργυρός - Ποτέ Ξανά
[/spoiler]

Αυτή είναι η λίστα. Για να συμπληρωθεί χρειάζονται ακόμα 2 τραγούδια. Προτείνετε τα τραγούδια που θέλετε να μπουν, ο καθένας [u]μόνο ένα[/u], τα πρώτα 10 θα μπουν σε poll, και τα πρώτα 2 του poll θα μπουν στην playlist. Επίσης αν θέλετε να βγει κάποιο τραγούδι, πείτε το, και προτείνετε να μπει κάποιο άλλο στη θέση του. Η μέρα που θα κλείσει το poll θα ανακοινωθεί όταν συμπληρωθούν τα 10 τραγούδια. :victory:

τα καγκελια απο τον Γιωργο Κυανο

Α ρε πραγματα... Να παιζουμε προ και ν' ακουμε τον Κιαμο να τραγουδα φωτια με φωτια :hehe:

Βάλε τον Πέτγει να το τραγουδάει :lol: :lol:

Χαχαχαχαχαχα ε εντάξει, είπαμε να εκπρωσοπήσουμε όλα τα είδη! :victory: Μιχάλη, Πολύβιε καμιά πρόταση; :dntknow:

[quote name='ratatouille' date='20 June 2013 - 03:11 PM' timestamp='1371730263' post='484457']
Χαχαχαχαχαχα ε εντάξει, είπαμε να εκπρωσοπήσουμε όλα τα είδη! :victory: Μιχάλη, Πολύβιε καμιά πρόταση; :dntknow:
[/quote]
Βαλε κανενα ποδοσφαιρικο πχ το τραγουδι του euro 2012 Endless summer της Oceana.

οι λιστες αυτες ευτυχως την ικανοτητα να ειναι οσο πιο επεξεργασιμες δυναται οποτε θεωρω την δημιουργια playlists καπως ανουσια καθως ολοι γουσταρουν διαφορετικου ειδους μουσικη αλλα και συνδιασμους αυτων των διαφορετικων ειδων!
ειναι πολυ πιθανο ο ιδιος τυπος που ακουει Nightwish να ειναι ικανος να ακουσει και Παολα ταυτοχρονα και παλι να διασκεδασει!!!!
having said that.....
θα ελεγα πως για να ειναι επιτυχημενο ενα playlist για το προ παντα θα πρεπει να εχει [u]μονο[/u] "ανεβαστικα" τραγουδια!!
Το προ ειναι ενα παιχνιδι με παθος ενταση και πολλα βρισιδια......[b]ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ[/b] να παιζεις προ και να πας να ακουσεις μετα
"αχ καρδια μου παλι σε αδεια κρεβατια θα απλωσω της ψυχης μου τα κομματια" (ποοοοοο τι γραφω ο Φοιβος ρε----trademark πανω στο συγκρεκριμενο :p ) δηλαδη δεν μπορω να εχω λυπημενα και αργα τραγουδια που μονο η αρχη τους θελει 2 λεπτα για να ξεκινησει!και αντιστοιχα δεν μπορω να εχω Πλουταρχο μεσα εκτος απο ενα καλοκαιρινο που εβγαλε πχ δεν το εχει το παλικαρι!
θελω τραγουδια οπως το:

[center][yt]hcm55lU9knw[/yt][/center]

και το

[center][yt]rwDLu_u2GHI[/yt][/center]

απο ελληνικα θα επαιρνα καμια Φουρειρα:
[center]
[yt]Cj2ee8Q1XjA[/yt][/center]

κανενα Χατζηγιαννη:

[center][yt]uXuS6cDEXTQ[/yt][/center]

και τελος δεν ειναι δυνατον να μην υπαρχει στην στην δικη μου playlist αυτο:

[center][yt]oHICxXSkjQA[/yt][/center]

για τους φανατικους των anime:
[center]
[yt]1lsn2tT5yTc[/yt][/center]

και τελος και για τον αρτι νομιζω που ειναι πορωμενος οπως εγω:

[center][yt]53I3A7ptY5I[/yt][/center]

Κοίτα ρε φίλε, συμφωνώ, αλλά ελιπα να αρχίσω αυτό το project και θα χρειαστώ λίγη βοήθεια! Οπότε αν έχετε κανένα καλό τραγούδι μέσα στο θέμα πείτε το! :victory:

η απολυτη playlist:

Muse-Supermassive black hole
Madeon-Finale
Reverend and the Makers-Shine the light
Flo rida ft Lil Wayne- Let it roll
Blur-Song 2
Clement Marfo-Us against the world
Locomondo-Πινω μπ@φους και παιζω προ
Kasabian-Club Foot
Imagine Dragons-On top of the world
deadmau5 ft. Gerard Way-Professional Griefers

εχει πολλα τραγουδια απο το φιφα,αλλα η playlist του φετινου φιφα ειναι η καλυτερη απο ολα τα fifa που εχουν βγει μεχρι και σημερα

OK, καταλαβαίνω, και ξαναλέω πως με αυτά τα ποστ που δεν έχουν σχέση με το θέμα που ασχολούμαι δεν βοηθάτε. Τέλος πάντων, πρέπει μέχρι την Δευτέρα να έχετε προτείνει τουλάχιστον 5 τραγούδια, γιατί αλλιώς θα αναγκαστώ να την φτιάξω μόνος μου... Κάτι που δεν γίνεται γιατί έχω ξεμείνει από ιδέες.

ζητησες να σου προτεινουμε μερικα τραγουδια.εγω ειδα οτι μερικοι οπως και εγω προτειναμε τραγουδια,αλλα σου επισημαναν τα παιδια οτι βερτης,παολα και μακροπουλος ΔΕΝ ταιριαζουν με το προ.

[quote name='Sir Alex Ferguson' date='21 June 2013 - 01:09 PM' timestamp='1371809348' post='484588']
ζητησες να σου προτεινουμε μερικα τραγουδια.εγω ειδα οτι μερικοι οπως και εγω προτειναμε τραγουδια,αλλα σου επισημαναν τα παιδια οτι βερτης,παολα και μακροπουλος ΔΕΝ ταιριαζουν με το προ.
[/quote]

Μπορεί και να ταιριάζουν, μπορεί και όχι. Διαφορετικά τα γούστα. Εγώ ζήτησα να μου προτείνετε ελληνικά, για να συμπληρώσω την playlist. Αν τώρα προτιμάτε να συνεχίσετε με το δεν ταιριάζουν και άλλα πολλά πείτε το να το παρατήσω να τελεώνουμε.

ελληνικα τραγουδια πολυ δυσκολο να βρεις.μονο η φιλιω πυργακη αντε και ο γιωργος γερολυματος :hehe:

Λοιπόον. Επειδή οι προτάσεις δεν ήταν αρκετές, αναγκάστηκα να τελειώσω μόνος μου τη λίστα. Ξαναδιάβασα τα ποστ σας από πάνω, και είδα κάτι με το οποίο συμφωνώ απόλυτα και προσπάθησα όσο μπρώ να βασιστώ σε αυτό.

[quote name='Panagiotis54' date='20 June 2013 - 10:13 PM' timestamp='1371755627' post='484526']
...
θα ελεγα πως για να ειναι επιτυχημενο ενα playlist για το προ παντα θα πρεπει να εχει [u]μονο[/u] "ανεβαστικα" τραγουδια!!
Το προ ειναι ενα παιχνιδι με παθος ενταση και πολλα βρισιδια......[b]ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ[/b] να παιζεις προ και να πας να ακουσεις μετα
"αχ καρδια μου παλι σε αδεια κρεβατια θα απλωσω της ψυχης μου τα κομματια" (ποοοοοο τι γραφω ο Φοιβος ρε----trademark πανω στο συγκρεκριμενο :p ) δηλαδη δεν μπορω να εχω λυπημενα και αργα τραγουδια που μονο η αρχη τους θελει 2 λεπτα για να ξεκινησει!
...
[/quote]

Μπράβο Πάνο, πολύ σωστό αυτό, βασίστηκα σε αυτά τα λόγια, προσπάθησα να βάλω όσο πιο ανεβαστικά τραγούδια μπορώ!
Η λίστα μετά από πολλές διορθώσεις έχει ως εξής:
[spoiler]
Παντελής Παντελίδης - Πάμε Στοίχημα
Παντελής Παντελίδης - Δεν Ταιριάζετε
Παντελής Παντελίδης - Το Φίδι
Πάνος Κιάμος - Το Αίμα Μου Πίσω
Πάνος Κιάμος - Φωτιά Με Φωτιά
Πάνος Κιάμος - Με Πείραξε
Πάνος Κιάμος - Επειδή Μπορώ
Αντύπας - Ώρες Ώρες
Αντύπας - Εκεί Που Είσαι Ήμουν
Κωνσταντίνος Γαλανός - Θυμισέ Μου Το Όνομά Σου
Σταμάτης Γονίδης ft. Knock Out - Έχεις Θέματα
Νίκος Μακρόπουλος - Θα Περνάω Καλά
Σάκης Αρσενίου - Συγκεντρώσου
Χρήστος Μενιδιάτης - Κάνε Δουλειά Σου
Νίκος Βέρτης - Ούτε Που Με Νοιάζει
Πάνος Καλίδης - Τρελή Ιδέα
Δημήτρης Γιώτης - Ε Ναι Το Έχω
Βασίλης Καρράς - Αγαπάω Τα Λάθος Άτομα
Κωνσταντίνος Αργυρός - Ποτέ Ξανά
[/spoiler]

Ακούω γνώμες, ώστε να μπορώ να την έχω μέχρι την Παρασκευή έτοιμη! :victory:

Κλειδώστε το, δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ με το PES 2013 και ιδιαίτερα με playlist.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...