Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Buddha

PlayStation 3 [Yellow Light Of Death]

Recommended Posts

εγω επειδη ειμαι εξυπνος αγορασα κατευθειαν το slim :hehe: :hehe:

και τα slim το παθαινουν....

το εχω 3 χρονια και δεν εχει παθει τιποτα μην μου το γκαντεμιασεις 

Μιας και πηρε το ματι μου το συγκεκριμενο τοπικ,για τα super slim εχει ακουσει κανεις κατι ασχημο?Οχι μονο για το YLOD....γενικοτερα...

Τελικα ειμαι γκαντεμης!

Σημερα το ξαναεπαθε το YLOD η συσκευη μου...... :(

θα κανω παλι την εγχειρηση ελπιζοντας να εχουμε ανασταση και παλι...

συμπερασμα εμενα μου αντεξε 5 μηνες, οχι με τρελο καψιμο.

Έτσι λένε..το πολύ 5-6 μηνες και μετά RIP δυστυχώς!στο mediamarkt 165 έχει ή πας για ανταλλαγή!

Έτσι λένε..το πολύ 5-6 μηνες και μετά RIP δυστυχώς!στο mediamarkt 165 έχει ή πας για ανταλλαγή!

αναλογα την περιπτωση παει, ποση ζημια ειχε παθει και ποσο καλη δουλεια εγινε στην επισκευη.

εχω  ενα φιλαρακι στην Αθηνα που εφτιαχνε συνεχεια αυτο το προβλημα σε συσκευες και εκανε καλη δουλεια, το δικο του εχει κρατησει με φετος 4 χρονια!!!

4 χρονια?εννοείς από τότε που χάλασε και το έφτιαξε???!γιατί σε μένα το πρώτο είχε αντέξει κοντά 4 χρονια και με το που έπαθε ylod άντεξε 2 μήνες και μετά τέλος,αναπολώ τα χρονια του 1 άντε και του2!!

ναι 4 χρονια απο οταν το εφτιαξε, αλλα ο τυπος ειναι μαστερ, ειχε φτιαξει πολλα ηδη απο πριν κανει το δικο του.

εμενα μου αντεξε 5 μηνες. δε με χαλαει αμα κραταει κ τοσο . 10 ευρω υποθεση ειναι.

εγω το ειχα 6 χρονια και δε τ ειχε βγαλει το YLOD.\

το 1 και το 2 δε θυμαμαι να μου ειχαν κανει καποιο προβλημα...

θυμασαι μηπως και στο 1 πως επαιζαν τα πειρατικα? με την οδοντογλυφιδα στην τρυπουλα που πατουσε το καπακι ?

χαχα αξεχαστα χρονια!

ΧΑΧΑ..ναι γιαυτο είπα αναπολώ αυτές τις μέρες!πάντως το δικό μου είναι καινούριο ακόμη-1.5 χρόνο(δεύτερο) αλλα να έχουμε αργότερα το νου μας για τον δικό σου...γιατί ξέρεις πως είναι με το που χαλάσει..λες και γραφει στο κούτελο σου "είμαι απεγνωσμένος-φτιάξτε το" και ο άλλος σε γδέρνει κανονικά και όχι με εγγυημένα αποτελέσματα-χάχα!

κοιτα εγω πιστευω οτι κανεις δε μπορει να σου δωσει εγγυημενα αποτελεσματα, βεβαια με καποιον που το ξερει τοσο καλα το αντικειμενο μπορεις να εχεις πιθανοτητες να κρατησει περισσοτερο, αλλα SONY ειναι αυτη, ποτε δε ξερεις... :hehe:

παιδια παρακαλω  την βοηθεια σας καλησπερα κιολας χθες ο μικρος μου αδερφος εβαλε ενα μαχερι μεσα στο ps3 εκι που μπενει το cd μετα πηγα να παιξω εβαλα το cd αλλα δεν το επερνε μεσα ολοκληρο εμενε εξω ενο μικρο του μερος λες και κατι εμποδιζε το cd να μπει εγω το εσπρωχα με το χερι μου να μπει αλλα κολλησε μεσα και δεν βγενει κανι τον θορυβο για να βγει κανονικα αλλα δεν βγενει σαν να ειναι εγκλοβισμενο μεσα...το ps3 ειναι μοντελο fat 80αρι καινουργιο 3 μηνων μολις το ειχα παρη απο αντικατασταση με 130 απο την sony.παρακαλω πειτε μου φτιαχνεται? περιμενω μηνυμα ευχαρισττω

παιδια παρακαλω  την βοηθεια σας καλησπερα κιολας χθες ο μικρος μου αδερφος εβαλε ενα μαχερι μεσα στο ps3 εκι που μπενει το cd μετα πηγα να παιξω εβαλα το cd αλλα δεν το επερνε μεσα ολοκληρο εμενε εξω ενο μικρο του μερος λες και κατι εμποδιζε το cd να μπει εγω το εσπρωχα με το χερι μου να μπει αλλα κολλησε μεσα και δεν βγενει κανι τον θορυβο για να βγει κανονικα αλλα δεν βγενει σαν να ειναι εγκλοβισμενο μεσα...το ps3 ειναι μοντελο fat 80αρι καινουργιο 3 μηνων μολις το ειχα παρη απο αντικατασταση με 130 απο την sony.παρακαλω πειτε μου φτιαχνεται? περιμενω μηνυμα ευχαρισττω

Με σιγουρια κανεις δε μπορει να σε βοηθησει αν δε το δει, ειναι τετοια η περιπτωση που θελει να το δεις με τα ματια σου.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις νομιζω ειναι να το πας σε ενα μαγαζι που να φτιαχνει κονσολες.

Απο τη στιγμη που μπηκε μαχαιρι πολλα μπορει να εχουν γινει...

λεσ να νε σοβαρο φιλε μου ? και ποσο την κοβεις την επισκευη ? στο περιπου ?

Φιλε αυτο σου εξηγω παραπανω, δε μπορω να σου δωσω μια σαφη απαντηση γιατι δεν εχω σαφη εικονα του προβληματος.

Ψαξε στο ιντερνετ να δεις ποια μαγαζια που επισκευαζουν κονσολες ειναι κοντα στην περιοχη σου και κανε τους ενα τηλ, δεν εχεις να χασεις κατι.

καλησπερα  σε ολους μου εβγαλε και εμενα χτες αφτο το περιβοητο κιτρινο λαμπακι μιλησα με τη sony σημερα και μου ειπαν 120 ευρω και δινουν 1 χρονο εγγυηση το προβλημα  μου ειναι  αλλο πηρα ενοσ φιλου την κονσολα και μολις πηγα να βαλω τον κωδικο για το pro 2013 για on line δεν τον αναγνωριζει μπορει καποιος να βοηθησει σε αυτο?? ευχαρηστω προκαταβοληκα!!

καλησπέρα παιδιά.το ps3 μου έπαθε το ylod και αποτι βλεπω δεν φτιαχνεται.το θεμα ειναι οτι εμεινε μεσα το παιχνιδι.Ξερει κανεις πως μπορω να βγαλω το παιχνιδι???     

Το δικό μου δεν ξέρω αν έει YLOD αλλά μόλις πάω να το ανοίξω κάνει 3 μπιμ και κλείνει μετά απο 3-4 δευτερόλεπτα. Το πήγα σε επίσημο service center και μου λένε πως δεν φτιάχνει. Κάποια πρόταση? Είναι 5 χρονών (όχι SLIM)

καλησπέρα παιδιά.το ps3 μου έπαθε το ylod και αποτι βλεπω δεν φτιαχνεται.το θεμα ειναι οτι εμεινε μεσα το παιχνιδι.Ξερει κανεις πως μπορω να βγαλω το παιχνιδι???     

Κανε το κολπο με το πιστολακι για τα μαλλια που το φτιαχνει για λιγο και μετα βγαλε το δισκακι απο μεσα.

Το δικό μου δεν ξέρω αν έει YLOD αλλά μόλις πάω να το ανοίξω κάνει 3 μπιμ και κλείνει μετά απο 3-4 δευτερόλεπτα. Το πήγα σε επίσημο service center και μου λένε πως δεν φτιάχνει. Κάποια πρόταση? Είναι 5 χρονών (όχι SLIM)

Βλεπεις το λαμπακι να αλλαζει χρωμα πριν κλεισει ? και αν ναι τι χρωμα ?

Με το πιστολάκι φτιάχνει για λίγο το εχω δοκιμάσει κ εγω

Με το πιστολάκι φτιάχνει για λίγο το εχω δοκιμάσει κ εγω

Ακριβως! Θα του φτασει ανετα ο χρονος για να βγαλει το δισκακι απο μεσα.

Εγω οταν το ειχα πρωτοπαθει και εκανα την μεθοδο "περμαναντ ανταυγιες ακαζου" μου κρατησε για 5 μερες.

Και μετα απο 1,5 χρονο ξαναεπαθε YLOD το ps3 μου.

Δεν κρατησε και λιγο παντως και το εχω λιωσει, παρα πολλες ωρες παιχνιδιου...

Αλλη μια φορα θα γινω Bob ο μαστορας για να το αναστησω.

Έπαθε του ανιψιού μου (πρώην δικό μου) το RED BLINK LIGHT και θα κάνω τον γιατρό με την σειρά μου!

Βρήκα και αυτό το video οπότε το κάνω post

https://www.youtube.com/watch?v=I9I0omACetc

Σύντομα θα γράψω αποτελέσματα.

Έπαθε του ανιψιού μου (πρώην δικό μου) το RED BLINK LIGHT και θα κάνω τον γιατρό με την σειρά μου!

Βρήκα και αυτό το video οπότε το κάνω post

Σύντομα θα γράψω αποτελέσματα.

Στέφανε εμένα αυτό μου φάινεται για YLOD, αν δεν κάνω λάθος στην αρχή του video το λαμπάκι φαίνεται να ανάβει κίτρινο, που είναι το σημάδι του YLOD.

Επίσης ο τρόπος που κάνει μετά για να το φτιάξει είναι ο ίδιος με την "γιατρειά" για το YLOD.

Όπως και να έχει καλή επιτυχία!

Πριν ένα χρόνο μου αναβόσβηνε το YLOD και από το you tube βρήκα τον τύπο με το πιστολάκι...
Δεν έχασα χρόνο και το "πλάκωσα" με το ζεστό αέρα για 15 λεπτά και μετά ευτυχώς έπαιξε πάλι...
Μέχρι στιγμής δεν το χω ξανά πάθει και οι ώρες που έχω παίξει είναι άπειρες, ελπίζω να μη ξαναγίνει
Αλλιώς παίρνω slim και τελειώνει η ιστορία..(¨Εχω PS3 των 60GB του 2008)

• Create New...