Jump to content
tse

WeHellas PES 2013 Patch v2 [PC]

Recommended Posts

[quote name='Aris Salonica S3' date='08 April 2013 - 11:50 PM' timestamp='1365454207' post='475530']
οκ αλλα αυτο που μου γραφει ελληνικες ομαδες με αγγλικα γραμματα ειναι κανονικο ετσι πρεπει να ειναι?οπως ειπα κ πριν αντι για παοκ πχ (Paok FC.)
[/quote]

Οχι ξανα περασε το fix και αν δεν φτιαξει περνα και παλι το v2 και αν παλι δεν φτιαξει απεγκατασταση τα παντα και προ και πατσ και παλι απο την αρχη.
[quote name='sekli' date='09 April 2013 - 12:09 AM' timestamp='1365455352' post='475534']
παιδια ενα link για dlc 4 να το κατεβασω.please
[/quote]
Μεσα απο το παιχνιδι.
Αλλιως εδω http://www.wehellas.gr/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=218&Itemid=147
Αλλα φανταζομαι οτι το θες γτ δεν μπορεις να το κατεβασεις μεσα απο το πατσ. Ειπαμε να το κατεβασετε απο το κανονικο παιχνιδι. Edited by Tse

Καλησπερα,κατεβασα ολα τα παρτς το εκανα ινσταλ και στην συνεχεια πηγα να κανω ινσταλ το αρχειο φιξ και μου εβγαλε ερορ και μου ελεγε κατι για τα γουιντοους.Εγω εχω τα γουιντους 7 64-μπιτ μηπως το φιξ ειναι για τα 32-μπιτ και αν ναι θα ανεβασετ νεο φιξ για τα γουντοους 64-βιτ?ευχαριστω!

θα ηθελα να ρωτησω τον Djisves για της οδηγειες που δινεις οταν κανεις εγγατασταση το προ 13 κανεις την ενημερωση ? και δευτερο το περνας 2ο φορες το WeHellas PES 2013 patch ετσι απλα χωρις τις ενημερωσεις ? και στο τελος απομονωνεις τον ιςταλερ και τον φακελλο ? ευχαριστω

[quote name='Tse' date='08 April 2013 - 08:43 PM' timestamp='1365446621' post='475515']
Ρε παιδια διαβαζουμε ποιο πανω. Ειχε διαγραφει ειπαμε.
[size="4"][b]ΑΝΕΒΗΚΕ ΤΟ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟ FIX !!!!!
ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ ΓΤ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΝΕΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ !!!![/b][/size]

Περιμενει την αποφαση του Αθλητικου Δικαστηριου. Εαν του αναγνωρισουν την αποδεσμευση του απο την Ντνιπρο πριν της 31 Γεναρη θα μπορει να παιξει εστω και εναν αγωνα. Εαν σε χαλαει τοσο πολυ βγαλτον.

Ανεβηκε το FIX . Θα βαλω σε λιγο στο δευτερο ποστ οδηγιες για να παιξετε και σε steam pro.

Κατεβασε το φιξ εχουν φτιαχτει.
BTW o lukaku που λες εσυ περισυ πηγε στην Τσελσι δεν επαιξε ελαχιστα και δοθηκε δανεικος στην Γουεστ Μπρομ (εκει που θα τον βρεις και στο WeHellas PES 2013 Patch) και εχει πανω απο 10-15 γκολ.
Αυτος λοιπον που βλεπεις στην Αντερλεχτ σαν left back ειναι ο αδερφος του και απο οτι λεγετε ειναι πολυ καλος παικτης.
[/quote]

εγω εχω περασμενο το πρωτο φιξ που ειχατε βγαλει.εχει καμια διαφορα με αυτο? πρεπει να το περασω? και ποιο ειναι το δευτερο post που θα εχει και οδηγιες για να παιξουμε και σε steam pro? Edited by Tse

Οσο αναφορα το stam... το serial number που αναφετεραι στις οδηγεις, που το βρισκω. Ευχαρισατω

Είχα ξεχάσει να διευκρινήσω ότι μετά το DLC κάνετε εγκατάσταση το patch [b]v2[/b], γι' αυτό και η σύγχιση. Το διόρθωσα τώρα.

Ξανά, για να είναι ξεκάθαρη η σειρά:
1. Κάντε εγκατάσταση το αυθεντικό και νόμιμο PES 2013 (αν κάποιος το έχει πειρατικό, απλά ατύχησε κι ας μην ψάχνει για λύσεις εδώ μέσα, δε θα βρει).
2. Κάντε εγκατάσταση το πρώτο WeHellas PES 2013 patch και το δικό του fix.
3. Κάντε εγκατάσταση το επίσημο Konami patch v1.03
4. Μέσα από το αυθεντικό PES 2013 (όχι από το patch, όπως εξηγεί και ο Tse) κατεβάστε το Data Pack 4.00 που θα σας προτείνει το παιχνίδι.
5. Κάντε εγκατάσταση το WeHellas PES 2013 patch v2 και το δικό του fix.

Να θυμάστε πάντα να τρέχετε τους installer σαν διαχειριστές (με δεξί κλικ).

Αν έχετε πρόβλημα, ο πιο εύκολος τρόπος να το λύσετε (αντί να ρωτάτε εδώ και να περιμένετε πότε θα ευκαιρέσει κάποιος να σας απαντήσει) είναι να απεγκαταστήσετε τα πάντα (κανονικό unistall μέσω των Windows, όχι απλή διαγραφή των φακέλων) και να αρχίσετε από την αρχή ακολουθώντας όλες τις οδηγίες εγκατάστασης πολύ προσεκτικά.
[b][/b]

[quote name='levon' date='09 April 2013 - 02:45 AM' timestamp='1365464736' post='475545']
Καλησπερα,κατεβασα ολα τα παρτς το εκανα ινσταλ και στην συνεχεια πηγα να κανω ινσταλ το αρχειο φιξ και μου εβγαλε ερορ και μου ελεγε κατι για τα γουιντοους.Εγω εχω τα γουιντους 7 64-μπιτ μηπως το φιξ ειναι για τα 32-μπιτ και αν ναι θα ανεβασετ νεο φιξ για τα γουντοους 64-βιτ?ευχαριστω!
[/quote]
Καμια απολυτως σχεση. Και τα Patch και τα Fix ειναι για ολα τα συστηματα. Δοκιμασε να το τρεξεις σαν διαχειρηστης αλλιως πες μου ακριβως το μυνημα που σου βγαζει μηπως μπορεσω να σε βοηθησω παραπανω.

[quote name='ntil' date='09 April 2013 - 12:57 PM' timestamp='1365501456' post='475574']
εγω εχω περασμενο το πρωτο φιξ που ειχατε βγαλει.εχει καμια διαφορα με αυτο? πρεπει να το περασω? και ποιο ειναι το δευτερο post που θα εχει και οδηγιες για να παιξουμε και σε steam pro?
[/quote]
Ναι πρεπει οπως ειπα με [size="4"][u][b]μεγαλα εντονα τονισμενα[/b][/u][/size] γραμματα ! Αμα δεις στο [url="http://www.wehellas.gr/forum/index.php?showtopic=30877&view=findpost&p=475180"]δευτερο ποστ[/url] του τοπικ θα δεις οτι υπαρχουν οδηγιες.
Εκει μπαινουν ολες οι οδηγιες !
[quote name='Bane9955' date='09 April 2013 - 02:38 PM' timestamp='1365507488' post='475589']
Οσο αναφορα το stam... το serial number που αναφετεραι στις οδηγεις, που το βρισκω. Ευχαρισατω
[/quote]
Δεν ξερω καθως δεν εχω αγορασει το pro απο το steam αλλα απο την στιγμη που το χρειαζεσαι για να παιξεις online καπου θα σου το γραφει. Δεν φανταζομαι στο τελος της χρονιας να αλλαξανε συστημα και να μπαινεις μεσω steam στο ονλινε και να μην σου δινουν serial number.

παιδια το antivirus διαγραφει το αρχειο rlw.dll.Και δεν νομιζω να το κανει μονο σε εμενα.Παρακαλω διορθωστε το !!!!

Καλησπέρα παιδιά. Κατ' αρχήν συγχαρητήρια για της προσπαθειά σας για το patch v2. Ακολουθώντας τις οδηγίες εγκατέστησα το patch χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Πιθανά μικροπροβλήματα που δεν έχουν πέσει στην αντιληψή μου πιστεύω να διορθωθούν σε κάποιο επόμενο update. Διαβάζοντας τα topic, κατάλαβα οτι τα νέα παπούτσια (βάση του DLC 4.00), δεν έχουν μπεί στο patch.
Θα παρακαλούσα, όποιον μπορεί να μου υποδείξει πως μπορώ να προσθέσω τα νέα παπούτσια στο patch v2.00, εάν είναι αυτό εφικτό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλή συνέχεια σε αυτό που κάνετε. Συνεχίστε την καλή δουλειά που μας έχετε "κακομάθει" τόσα πολλά χρόνια. Edited by Great

Οσοι έχετε πρόβλημα με το προσωπα των παιχτων θα κανετε το εξης... πηγαίνετε στην διαδρομή C:\Users\**username**\Documents\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2013\wp13 και διαγράψτε όλα τα περιεχόμενα του( εκτός από αρχεία BALxx.bin η MLxx.bin που είναι αρχεία από το BAL και ML που δεν επηρεάζουν το patch εάν θέλετε να τα κρατήσετε.) και τρέξτε ξανά τον installer(WeHellas PES 2013 Patch v2). Μολις ολοκληρωθει η εγκατασταση τρεξτε και το fix(WeHellas PES 2013 Patch v2 fix). Μετα μπειτε στο παιχνιδι και τα προσωπα το παιχτων θα εχουν επανελθει!!!

παιδια ενα προβλημα ακομα...κανω καποιες αλλαγες στις ομαδες(πχ αλλαζω εδρα απο την ''επεξεργασια'') και μετα επιλεγω αποθηκευσης και ολα μια χαρα...αλλα με το που το κλεινω και ξαναξεκιναω το παιχνιδι ολες οι αλλαγες εχουν επανερθει στην αρχικη κατασταση...καμια βοηθεια??
και επισης πολλες ομαδες εχουν λαθος εδρες(πχ παο-σταδιο παναιτωλικου.οσφπ-νεα σμυρνη)γινεται να φτιαχτουν καπως??

"ΠΡΟΣΟΧΗ!! Πριν την εγκατάσταση του patch, πρέπει να ορίσετε τον φάκελο του PES αλλά και τον installer ως Exception (Εξαίρεση) στο antivirus που χρησιμοποιείτε. Εάν δεν το κάνετε είναι πιθανόν να σβήσει το αρχείο rlw.dll που υπάρχει στο patch." γινεται να μου το εξηγησει καποιος αυτο..??

[quote name='geoarianos' date='09 April 2013 - 03:20 PM' timestamp='1365510037' post='475598']
παιδια το antivirus διαγραφει το αρχειο rlw.dll.Και δεν νομιζω να το κανει μονο σε εμενα.Παρακαλω διορθωστε το !!!!
[/quote]
Φιλε το να κατσεις δλδ να δεις πως να κανεις μια εξαιρεση απο το antivirus σου δεν παιζει ????????
Εχουμε πει οτι δεν γινετε χωρις αυτο το αρχειο. Εαν δεν σε ενδιαφερει απλως μην κατεβασεις το πατσ μας.

[quote name='Great' date='09 April 2013 - 04:12 PM' timestamp='1365513138' post='475605']
Καλησπέρα παιδιά. Κατ' αρχήν συγχαρητήρια για της προσπαθειά σας για το patch v2. Ακολουθώντας τις οδηγίες εγκατέστησα το patch χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Πιθανά μικροπροβλήματα που δεν έχουν πέσει στην αντιληψή μου πιστεύω να διορθωθούν σε κάποιο επόμενο update. Διαβάζοντας τα topic, κατάλαβα οτι τα νέα παπούτσια (βάση του DLC 4.00), δεν έχουν μπεί στο patch.
Θα παρακαλούσα, όποιον μπορεί να μου υποδείξει πως μπορώ να προσθέσω τα νέα παπούτσια στο patch v2.00, εάν είναι αυτό εφικτό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλή συνέχεια σε αυτό που κάνετε. Συνεχίστε την καλή δουλειά που μας έχετε "κακομάθει" τόσα πολλά χρόνια.
[/quote]
Το εχω αναφερει εγω σε αλλα ποστ μου. Δεν ειναι δυσκολο να ψαξεις να το βρεις.

[quote name='marfourna' date='09 April 2013 - 04:39 PM' timestamp='1365514746' post='475608']
Οσοι έχετε πρόβλημα με το προσωπα των παιχτων θα κανετε το εξης... πηγαίνετε στην διαδρομή C:\Users\**username**\Documents\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2013\wp13 και διαγράψτε όλα τα περιεχόμενα του( εκτός από αρχεία BALxx.bin η MLxx.bin που είναι αρχεία από το BAL και ML που δεν επηρεάζουν το patch εάν θέλετε να τα κρατήσετε.) και τρέξτε ξανά τον installer(WeHellas PES 2013 Patch v2). Μολις ολοκληρωθει η εγκατασταση τρεξτε και το fix(WeHellas PES 2013 Patch v2 fix). Μετα μπειτε στο παιχνιδι και τα προσωπα το παιχτων θα εχουν επανελθει!!!
[/quote]
Τα προσωπα των παικτων δεν εχουν καμια σχεση με το of που λες εσυ να διαγραψουν (γτ αυτο λες). Εαν εχει γινει σωστα η εγκατασταση το μονο προβλημα θα ειναι απο αλλο αρχειο. Αν και στο fix εχουν φτιαχτει τα περισσοτερα οποτε απλως εαν το κανετε εγκατασταση θα ειναι ολα μια χαρα.
[quote name='aggelos mpo' date='09 April 2013 - 04:55 PM' timestamp='1365515722' post='475611']
παιδια ενα προβλημα ακομα...κανω καποιες αλλαγες στις ομαδες(πχ αλλαζω εδρα απο την ''επεξεργασια'') και μετα επιλεγω αποθηκευσης και ολα μια χαρα...αλλα με το που το κλεινω και ξαναξεκιναω το παιχνιδι ολες οι αλλαγες εχουν επανερθει στην αρχικη κατασταση...καμια βοηθεια??
και επισης πολλες ομαδες εχουν λαθος εδρες(πχ παο-σταδιο παναιτωλικου.οσφπ-νεα σμυρνη)γινεται να φτιαχτουν καπως??
[/quote]
Βαλε το fix.

[quote name='giorgosz' date='09 April 2013 - 05:24 PM' timestamp='1365517456' post='475613']
"ΠΡΟΣΟΧΗ!! Πριν την εγκατάσταση του patch, πρέπει να ορίσετε τον φάκελο του PES αλλά και τον installer ως Exception (Εξαίρεση) στο antivirus που χρησιμοποιείτε. Εάν δεν το κάνετε είναι πιθανόν να σβήσει το αρχείο rlw.dll που υπάρχει στο patch." γινεται να μου το εξηγησει καποιος αυτο..??
[/quote]
google.gr

[color="#FF0000"]Edit by Tse[/color]
Τα greeklish απαγορευονται ρητα απο τους κανονισμους του [url="http://www.wehellas.gr/forum/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules"]WeHellas.gr[/url].
Παρακαλω να τους συμβουλευτεις και να κανεις παλι την ερωτηση σου. Edited by Tse

παιδια τα εκανα ολα μια χαρα ολα οκ αλλα πας να ανοιξω το λανσερ μπαινω στο προ αλλα μου το βγαζει σαν κανονικο ουτε patch ουτε τιποτα ουτε ομαδες ........τι παιζει ξερει κανεις????

λυπών έκανα εγγατασταση το παθ Βʹ και δεν μου διχνει της στολές τον ελληνικών ομάδων!!μπορεί να με βοηθήση κανείς?και τα σήματα επίσεις τον ελληνικών ομάδων !!!!! Edited by Crissgr

βγαζει ενα προβλημα με το σημα της νοβα και γενικα με τα σηματα του entry(εντεκαδες κλπ),αλλα εχει προβλημα και με τα συνθηματα

[quote name='foberas' date='10 April 2013 - 01:35 AM' timestamp='1365546913' post='475676']
παιδια τα εκανα ολα μια χαρα ολα οκ αλλα πας να ανοιξω το λανσερ μπαινω στο προ αλλα μου το βγαζει σαν κανονικο ουτε patch ουτε τιποτα ουτε ομαδες ........τι παιζει ξερει κανεις????
[/quote]
Περνα παλι το v2 και μετα το fix. Και αν δεν φτιαξει βγαλε προ και πατσ και περνατα παλι απο την αρχη συμφωνα με της οδηγιες.

[quote name='Crissgr' date='10 April 2013 - 02:45 AM' timestamp='1365551133' post='475677']
λυπών έκανα εγγατασταση το παθ Βʹ και δεν μου διχνει της στολές τον ελληνικών ομάδων!!μπορεί να με βοηθήση κανείς?και τα σήματα επίσεις τον ελληνικών ομάδων !!!!!
[/quote]

Κανε απεγκατασταση τα παντα (και το pro ) και καντα παλι απο την αρχη ακολουθοντας σωστα τα βηματα που γραφω γτ ειναι σιγουρο οτι τα εκανες λαθος.
[quote name='dionysis1908' date='10 April 2013 - 02:18 PM' timestamp='1365592682' post='475707']
βγαζει ενα προβλημα με το σημα της νοβα και γενικα με τα σηματα του entry(εντεκαδες κλπ),αλλα εχει προβλημα και με τα συνθηματα
[/quote]
Κατατοπιστικοτατος.....
Εαν ηθελες να μας πεις και τι προβλημα εχεις με τα συνθηματα θα ηταν πολυ καλα.
Οσο για την νοβα δοκιμασε να αλλαξεις σε καποια αλλη scoreboard και μετα παλι πισω στην νοβα και λογικα θα φτιαξει. Edited by Tse

γεια σας παιδια online παιζει το παιχνιδι; γιατι εμενα ενω μπαινει κανονικα μολις παω να παιξω μου λεει μη αναμενομενο σφαλμα. Επισης εχει ενα προβλημα με τα συνθηματα στο master league γιατι ενω παιρνω τον παοκ,οταν παιζω στην τουμπα εχει συνθηματα οταν ομως παιζω εξω δεν ακουγονται τα συνθηματα των αντιπαλων ομαδων.Γιατι αυτο;; εχω κατεβασει το καινουριο fix... Edited by kikas84

Μπράβο σας για ακόμη μια φορά.Eδω και μερικά χρόνια που κατεβάζω τα Patch σας (σας ευχαριστώ πολύ) όλα δουλεύουν τέλεια :yupi:

Edited by als
Αναφορά σε πειρατικό υλικό
  • Like 1
  • Dislike 2

[quote name='kikas84' date='10 April 2013 - 04:23 PM' timestamp='1365600214' post='475731']
γεια σας παιδια online παιζει το παιχνιδι; γιατι εμενα ενω μπαινει κανονικα μολις παω να παιξω μου λεει μη αναμενομενο σφαλμα. Επισης εχει ενα προβλημα με τα συνθηματα στο master league γιατι ενω παιρνω τον παοκ,οταν παιζω στην τουμπα εχει συνθηματα οταν ομως παιζω εξω δεν ακουγονται τα συνθηματα των αντιπαλων ομαδων.Γιατι αυτο;; εχω κατεβασει το καινουριο fix...
[/quote]
1ον Εχουμε χιλιο πει οτι [color="#FF0000"][u][b]ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ[/b][/u][/color] online !
2ον Εχουμε χιλιο πει οτι ειναι διαφορετικα τα πραγματα στην Master League οσον αφορα τα συνθηματα. Στην Master League παιζει και ρολο η πορεια της ομαδας και η προσελευση των οπαδων στο γηπεδο. Και για την δικια σας ομαδα και για την αλλη. Οποτε λογικο ειναι σε καποιες ομαδες να μην ακουγονται.

παιδια με τα save μας στο master league δεν γινεται τιποτα? εχουν μπερδευτει τα ονοματα...

παιδια προσπαθω να κανω αποσυμπιεση τα ραρ αρχεια ελα δεν τελειωνει και μ πεταει οτι κατι ασχετα...πως μπορω να δω ποσα μεγκαμπαιτ ειναι τα παρτ ωστε να συγκρινω τι παει λαθος?

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΟΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΣΑΚΙ..ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΓΚΑΤΣΤΑΣΗ ΑΥΤΟ
[spoiler]************* Κείμενο εξαίρεσης **************
System.IO.FileNotFoundException: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του αρχείου 'C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2013\stadiums.ini'.
Όνομα αρχείου: 'C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2013\stadiums.ini'
σε System.IO.__Error.WinIOError(Int32 errorCode, String maybeFullPath)
σε System.IO.FileStream.Init(String path, FileMode mode, FileAccess access, Int32 rights, Boolean useRights, FileShare share, Int32 bufferSize, FileOptions options, SECURITY_ATTRIBUTES secAttrs, String msgPath, Boolean bFromProxy, Boolean useLongPath, Boolean checkHost)
σε System.IO.FileStream..ctor(String path, FileMode mode, FileAccess access, FileShare share, Int32 bufferSize, FileOptions options, String msgPath, Boolean bFromProxy, Boolean useLongPath, Boolean checkHost)
σε System.IO.StreamReader..ctor(String path, Encoding encoding, Boolean detectEncodingFromByteOrderMarks, Int32 bufferSize, Boolean checkHost)
σε System.IO.StreamReader..ctor(String path, Encoding encoding)
σε System.IO.File.InternalReadAllLines(String path, Encoding encoding)
σε System.IO.File.ReadAllLines(String path)
σε PES2013_Mini_Stadium_Server.Form1.Form1_Load(Object sender, EventArgs e)
σε System.EventHandler.Invoke(Object sender, EventArgs e)
σε System.Windows.Forms.Form.OnLoad(EventArgs e)
σε System.Windows.Forms.Form.OnCreateControl()
σε System.Windows.Forms.Control.CreateControl(Boolean fIgnoreVisible)
σε System.Windows.Forms.Control.CreateControl()
σε System.Windows.Forms.Control.WmShowWindow(Message& m)
σε System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
σε System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Message& m)
σε System.Windows.Forms.ContainerControl.WndProc(Message& m)
σε System.Windows.Forms.Form.WmShowWindow(Message& m)
σε System.Windows.Forms.Form.WndProc(Message& m)
σε System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
σε System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
σε System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

************** Συγκροτήσεις που έχουν φορτωθεί ************** [/spoiler]
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΙΣΕΙ..???

[color="#FF0000"][b]Edit By Tse[/b][/color]
Η χρηση κεφαλαιων απαγορευεται ρητα απο τους [url="http://www.wehellas.gr/forum/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules"]κανονισμους[/url].
Παρακαλω να τους συμβουλευτεις και την επομενη φορα το μυνημα σου να ειναι συμφωνο με αυτους αλλιως δεν θα σου δωθει περαιτερω βοηθεια. Edited by Tse
Caps + Long post without spoiler