Jump to content
tse

WeHellas PES 2013 Patch v2 [PC]

Recommended Posts

Eιμαι βετερανος σ'αυτα ρε συ.Βαζω πατς απο το Προ 5.
Εννοειται το εγκατεστησα στον ιδιο φακελο.....

Τοτε κανε απεγκατασταση πρωτα το patch και μετα το PES 2013 και ξανα εγκατασταση.

Τοτε κανε απεγκατασταση πρωτα το patch και μετα το PES 2013 και ξανα εγκατασταση.

Δουλεψε......Δεν ξερω τι εκανα λαθος πριν

• Like 1

Παιδες ενω το πατσακι παιζει αψογα σε ολα οταν παιζεις Master League  στο  Champions League με Benfica,Braga, Porto, και Europa με Fiorentina, Roma,Napoli αυτες προς το παρον , σε πεταει εξω καθως επισης οταν αγωνιζεσαι εκτος εδρας με ΠΑΟΚ και Ατρομητο τι συμβαινει αν μπορει καποιος ας μας ενημερωσει. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Γεια σας,

Καταρχήν συγγνώμη αν ποστάρω σε λάθος τόπικ, ελπίζω κάποιος να με κατατοπίσει.

Παίζω το Wehellas σε pc (PES 2013).

Κατέβασα τις νέες φανέλες του ΠΑΟΚ και όταν τις άλλαξα όλα τα πανό της ομάδας αντικαταστάθηκαν με του ΟΣΦΠ. Και στα εντός και στα εκτός, όπου υπήρχε πανό ΠΑΟΚ υπάρχει του ΟΣΦΠ. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο η αλλαγή της φανέλας: την αναφέρω γιατί ήταν η μόνη αλλαγή που έκανα.

Παρακαλώ αν μπορει κάποιος που ξέρει να με κατατοπίσει για το πως να επαναφέρω τα πανό του ΠΑΟΚ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

καλημερα παιδια, μια ερωτηση για το Προ 13. με το weHellas patch v1 και v2 συνεχιζω να παιζω με τα φιλαρακια μου online;
εχω αυθεντικο Προ 13...

ρε παιδια καλησπερα δεν εχω γραψει εδω τιποτα γιατι δεν θελω να ξανα γραφω τα ιδια αλλα δεν μπορω να βρω λυση με τιποτα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ και το παλευω 6 μερες σερι! κανω install το προ επειδη κανει fail στα updates εκανα αυτο που ειπατε με τα κρυφα αρχεια χρειαζεται τιποτα αλλο? βαζω την εκδοση 1.03 και το γραφει και στο προ και παω και βαζω μετα και data pack 4 αρχικα μετα εβαλα και το 5 επειδη ετσι γραφει στο wehellas και δεν αλλαζει κατι το προβλημα μου ειναι οτι ολα ειναι κομπλε αλλα οι γερμανικες ομαδες και οι ελληνικες εκτος απο τις μεγαλες ειναι με αλα νταλον ονοματα και ειδα οτι φταιει το update αλλα αποτι καταλαβα ειναι σαν να μην πηρε ποτε το data pack μεσα στο programData μολις μπαινω στο παιχνιδι τι να κανω???? ελεγα να παω να κανω απλα rename τις ομαδες αλλα τα εχετε κλειδωσει! ανυπομονω για βοηθεια... ευχαριστω!! :Laie_75A:

παιδια κανενα transfer update data pack θα βγαλετε για το προ 2013???

πολλοι παιζουν ακομα το 2013 και οχι το 2014 και νομιζω δικαιουμαστε και εμεις να εχουμε ενα update με τα ροστερς καθως πολλοι δεν εχουν την ανεση να παρουν νεο pc για να παιξουν το 2014

ελπιζω να μας απαντησει καποιο μελος της editing team

ευχαριστω για το χρονο σας

Παιδες καλησπερα εχω και γω το ιδιο προβλημα με τον Newbie πιο πανω το ψαχνω τοοσο καιρο αλλα δεν βρισκω λυση!!!!!ΜΙα βοηθεια!!!!??

Edited by serpicogr

www.google.gr

Ακριβως. Κοιτα τα παλια σου saves θα μπορεις να τα χρησιμοποιήσεις αλλα λογικα θα εχεις προβληματα.

Παιδια οταν θελετε βοηθεια δεν βοηθαει καθολου εμας το "μου βγαζει error" γτ υπαρχουν 500 χιλιαδες error !
Αυτο που μπορω να σου πω ειναι να τσεκαρεις εαν ολα τα αρχεια ειναι στο σωστο μεγεθος και επισης να τσεκαρεις οτι ολα τα αρχεια ειναι στον ιδιο φακελο. Επισης ελπιζω να εχεις κατεβασει ολα τα παρτ .

εμενα οταν παω να συμφωνησω για προπονητης στο μαστερ λιγκ με πεταει εξω και οταν παω να κν οτιδηποτε εχει σχεση με αγωνα.μηπως φταινε τα δεδομενα 4.00

.: ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ WEHELLAS PES 2013 PATCH :.

Tο WeHellas δεν ευθύνετε για ότι αρχείο τρίτων εκτός της Editing Team εγκαθιστάτε πάνω στο WeHellas PES 2013 Patch.

1. Εγκαταστήστε το PES 2013 στον υπολογιστή σας

2. Εγκαταστήστε το WinRAR στον υπολογιστή σας.

3. Κάντε login στο WeHellas.gr, κατεβάστε τα 19 κομμάτια του WeHellas PES 2013 Patch από τα Downloads, και τοποθετήστε τα όλα στον ίδιο φάκελο και βεβαιωθείτε ότι είναι όλα τα κομμάτια ίδια MB μεταξύ τους(190MB) εκτός από το τελευταίο που είναι 166mb! (Ελέγχουμε με δεξί κλικ και Ιδιότητες( η Properties για αυτούς που έχουν Αγγλικά)

ΠΡΟΣΟΧΗ!! Πριν την εγκατάσταση του patch, πρέπει να ορίσετε τον φάκελο του PES αλλά και τον installer ως Exception (Εξαίρεση) στο antivirus που χρησιμοποιείτε. Εάν δεν το κάνετε είναι πιθανόν να σβήσει το αρχείο rlw.dll που υπάρχει στο patch.
To αρχείο rlw.dll δεν αποτελεί ιό αλλά είναι μέρος του νόμιμου NoDVD exe που κυκλοφορεί για την αποφυγή φθοράς στο γνήσιο DVD μας.

4. Αφού κατεβάσετε και τα 19 κομμάτια αποσυμπιέστε τα με το WinRAR σε κάποιον φάκελο(ανοίγετε με διπλό κλικ το πρώτο αρχείο η πατά δεξί κλικ και extract files) και κάντε δεξί κλικ και Εκτέλεση σαν Διαχειριστής ( Run as Administrator) στο WEHellas PES2013 Patch.exe ώστε να ξεκινήσει ο Installer.
Μετά την επιλογή της γλώσσας, επιβεβαιώστε την διαδρομή εγκατάστασης του patch που προτείνει ο installer, και συνεχίστε την εγκατάσταση.
Σημείωση : Υπάρχει περίπτωση ο installer να σας ζητήσει να εγκαταστήσετε το net framework . Σε αυτή την περίπτωση ο installer θα σας ανοίξει την σελίδα για να το κατεβάσετε και να το εγκαταστήσετε.

5. Κατεβάστε και εγκαταστήστε το WEHellas PES2013 Patch Fix(κάντε δεξί κλικ και Εκτέλεση σαν Διαχειριστής ( Run as Administrator)) που θα βρείτε στο Download Center.
Μετά την επιλογή της γλώσσας, επιβεβαιώστε την διαδρομή εγκατάστασης του patch που προτείνει ο installer, και συνεχίστε την εγκατάσταση.

6. Κατεβάστε τα 8 κομμάτια του WeHellas PES 2013 Patch v2 από τα Downloads, και τοποθετήστε τα όλα στον ίδιο φάκελο και βεβαιωθείτε ότι είναι όλα τα κομμάτια ίδια MB μεταξύ τους(190MB) εκτός από το τελευταίο που είναι 158mb! (Ελέγχουμε με δεξί κλικ και Ιδιότητες( η Properties για αυτούς που έχουν Αγγλικά).

7. Αφού κατεβάσετε και τα 8 κομμάτια αποσυμπιέστε τα με το WinRAR σε κάποιον φάκελο(ανοίγετε με διπλό κλικ το πρώτο αρχείο η πατά δεξί κλικ και extract files) και κάντε δεξί κλικ και Εκτέλεση σαν Διαχειριστής ( Run as Administrator) στο WEHellas PES2013 Patch v2.exe ώστε να ξεκινήσει ο Installer.
Σημείωση : Υπάρχει περίπτωση ο installer να σας ζητήσει να εγκαταστήσετε το .net framework 4. Σε αυτή την περίπτωση ο installer θα σας ανοίξει την σελίδα για να το κατεβάσετε και να το εγκαταστήσετε.

8. Κατεβάστε το WeHellas PES 2013 Patch v2 Fixαπό τα Downloads και κάντε το εγκατάσταση(κάντε δεξί κλικ και Εκτέλεση σαν Διαχειριστής ( Run as Administrator)).

9. Κατεβάστε τα 3 κομμάτια του WeHellas PES 2013 Patch v2 Fix 2 από τα Downloads και κάντε τα αποσυμπίεση και εγκατάσταση(κάντε δεξί κλικ και Εκτέλεση σαν Διαχειριστής ( Run as Administrator)).

10. Κατεβάστε από τα Downloads το αρχείο we0f.img και περαστέ το στον φάκελο C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2013\img ( η στον φάκελο img εκεί που έχετε εγκατεστημένο το PES). Θα σας ζητήσει να εάν θέλετε να αντικαταστήσετε το αρχείο. Θα πατήσετε Αντιγραφή και Αντικατάσταση.

11. Πηγαίνετε στην διαδρομή C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2013\wp2013\selector και μετονομάστε σε κάθε φάκελο πρωταθλήματος τους φακέλους dt0f.img σε we0f.img και θα δουλεύει μια χαρά ο League Selector.

12. Τέλος για να παίξετε το patch αρκεί να τρέξετε την συντόμευση που έχει δημιουργηθεί στην επιφάνεια εργασίας, με όνομα WeHellas Patch 2013 Launcher και να πατήσετε το εικονίδιο που γράφει "Παίξτε το PES 2013 με το WeHellas Patch".

Σε περίπτωση που δεν έχει δημιουργηθεί συντόμευση, τότε θα πάτε στη διαδρομή εγκατάστασης του Pro Evolution Soccer (συνήθως "Υπολογιστής">"C">"Αρχεία Εφαρμογών (Program Files)">"KONAMI">"Pro Evolution Soccer 2013") και θα ανοίξετε το αρχείο WeHellas Patch 2013 Launcher.exe

Σημείωση: Αφού περάσετε το Fix 2 θα παρατηρήσετε ότι παίζοντας από το "wp2013.exe" με το WeHellas Patch, θα υπάρχει ακόμα η ένδειξη ότι είναι διαθέσιμο ένα νέο DLC αλλά εσείς απλώς δεν θα το κάνετε.

[hr]

.: ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΣΕ STEAM:.

1. Ακολουθείτε τα βήματα εγκατάστασης από πάνω αλλά και στο topic της πρώτης έκδοσης κανονικά.
Το μόνο που αλλάζει εδώ είναι η διαδρομή εγκατάστασης οπού θέτετε σαν διαδρομή C:\Program Files (η Program Files(x86) \Steam\steamapps\common\ όνομα παιχνιδιού(λογικά pro evolution soccer 2013)

2. Μόλις γίνει η εγκατάσταση του Fix πηγαίνετε στον φάκελο C:\Program Files\Steam\steamapps\common\ όνομα παιχνιδιού\wp2013 σβήνετε το αρχείο config.txt και μετονομάζεται το αρχείο configsteam.txt σε config.txt.

3. Στον ίδιο φάκελο βρίσκετε το αρχείο steam.ini . Το ανοίγετε και εκεί που γραφεί code = 1111-1111-1111-1111-1111 γράφεται το δικό σας serial και το αποθηκεύεται.

4. Τρέχετε κανονικά το patch από τον WeHellas Launcher !

ΠΡΟΣΟΧΗ : Η μέθοδος δεν είναι τεσταρισμένη καθώς δεν έχω το παιχνίδι από το steam. Εαν κάποιος δει ότι τα έχει κάνει όλα σωστά και πάλι δεν δουλεύει ας μου στείλει ένα μνμ για να δούμε πως να το φτιάξουμε.
[hr]
*Προσοχή : Εάν μετά την εγκατάσταση του WeHellas PES 2013 Patch v2 εξακολουθείτε να έχετε πρόβλημα με τα ρόστερ και της ομάδες σιγουρευτείτε ότι έχετε το DLC 4 , πηγαίνετε στην διαδρομή C:\Users\**username**\Documents\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2013\wp13 και διαγράψτε όλα τα περιεχόμενα του( εκτός από αρχεία BALxx.bin η MLxx.bin που είναι αρχεία από το BAL και ML που δεν επηρεάζουν το patch εάν θέλετε να τα κρατήσετε.) και τρέξτε ξανά τον installer.

** Στην περίπτωση που το WeHellas Patch 2013 Launcher ή το WeHellas Patch 2013 Launcher.exe δεν ανοίγουν, κάντε δεξί κλικ πάνω τους, επιλέξτε εκτέλεση ως διαχειριστής και, αν εμφανιστεί κάτι άλλο, επιλέξτε ΝΑΙ.

*** Όσοι έχετε πρόβλημα και δεν μπορείτε να κατεβάσετε το DLC 4.00 δοκιμάστε να κάνετε πρώτα το official update και μετά να κατεβάσετε το dlc.
Προσοχή το official update εάν το κάνετε δεν "ενοχλεί" το WeHellas Patch οπότε και να το κάνετε δεν θα έχετε πρόβλημα.

****Όλα τα Patches που δημιουργούνται από το WeHellas έχουν ως βάση την αυθεντική έκδοση του παιχνιδιού και μόνο σε αυτή ελέγχονται ότι λειτουργούν χωρίς προβλήματα.

Όσοι προσπαθείτε να εγκαταστήσετε το patch σε μη αυθεντικό παιχνίδι είναι πιθανό να συναντήσετε προβλήματα ή δυσλειτουργίες.

Στηρίξτε την Ελληνική κοινότητα του PES αγοράζοντας το αυθεντικό παιχνίδι.
[hr]
ΥΠΕΝΘΥΜiΣΗ : ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΤΕ ONLINE ΜΕΣΩ ΤΟΥ WEHELLAS PES 2013 PATCH !!!!!

• Dislike 1

πεδια συγνωμη....πεζω το πατσ εδω κε εξη μηνες....παιζει κανονικα....μονο οτν πεζω μαστερ λινγκ και φτανο στο κυπριακο πρωταθλημα με πεταει εξω......σας παρακαλω αν ξερει κανεις τι να κανω???????

οι περισσότεροι που ξέρω πάντως παίζουν το PES 2013  και όχι 2014.... πιστεύω οτι ένα transfer update χρειάζετε......

Επειδή εχω πρόβλημα στην εγκατάσταση μπορείτε να μου πείτε.Αφού εγκαταστήσω το παιχνίδι,έχω κατεβάσει τα patch εως και το ν2 fix,έπειτα τι κάνω ως προς τα dlc.επίσης στο να δουλεύει σωστά ο launcher.

Καλησπερα σε ολους! Εκανα τα βηματα ενα ενα σωστα το παιχνιδι ανοιξε κανονικα αλλα οταν παω για να κανω αλλαγες με πεταει και κλεινει..... (δεν το εχω αυθεντικο το παιχνιδι...) αν ξερει καποιος αν μπορει ας μου απαντησει....

Καλησπερα σε ολους! Εκανα τα βηματα ενα ενα σωστα το παιχνιδι ανοιξε κανονικα αλλα οταν παω για να κανω αλλαγες με πεταει και κλεινει..... (δεν το εχω αυθεντικο το παιχνιδι...) αν ξερει καποιος αν μπορει ας μου απαντησει....

Η αποψη μου ειναι αυτη: το ειπες και μονος σου:δεν εχεις το αυθεντικο παιχνιδι.Ολα πιστευω ξεκινουν απο εκει!

Η αποψη μου ειναι αυτη: το ειπες και μονος σου:δεν εχεις το αυθεντικο παιχνιδι.Ολα πιστευω ξεκινουν απο εκει!

εγω περσυ δεν ειχα το αυθεντικο και επαιζε μια χαρα το πατς

Παιδια μπορει καποιος που εχει αυτο το πατς να κανει export τις ελληνικες ομαδες και να τις δημοσιευσει ;

Edited by barbaki2000

Tα εκανα μαλλον ολα σωστα.
Παιζω ελληνικο πρωταθλημα ακουω τα συνθηματα της ΑΕΚαρας.....
comentary ειναι αγγλικο,οπως και οι τιτλοι-γραμματα ολοι στα αγγλικα,σωστα?

μπορει να βοηθησει καποιος ;οταν παω να παιξω μου βγαζει το αρχειο ειναι κατεστραμμενο ή δεν εχει εγκατασταθει σωστα. καταργηστε την εγκατασταση πριν την επαναλαβετε. 

ξετετε τι πρεπει να κανω ;

χαιρετε παιδες   εχο 1 προβληματακι   με τον ηχο κατα τιν διαρκεια του αγωνα  μιλανε  σινεχεια  αγγλικα  αυτοι που περιγραφουν το ματς  ενω τα συνθηματα ειναι ελλινικα   ας με βοηθησει καπιος !!!!

χαιρετε παιδες   εχο 1 προβληματακι   με τον ηχο κατα τιν διαρκεια του αγωνα  μιλανε  σινεχεια  αγγλικα  αυτοι που περιγραφουν το ματς  ενω τα συνθηματα ειναι ελλινικα   ας με βοηθησει καπιος !!!!

Επελεξε απο τις επιλογες/options να εχει ελληνικη περιγραφη το παιχνιδι.

Έχει κατέβει από τα downloads το Wehellas patch 2013 και αν ναι ξέρουμε πότε θα ξανανέβει;

Έχει κατέβει από τα downloads το Wehellas patch 2013 και αν ναι ξέρουμε πότε θα ξανανέβει;

Δεν νομίζω να υπάρχει πλέον υποστήριξη γι'αυτό το Patch και επιπλέον ο λόγος που -μάλλον- κατέβηκε απο τα Downloads είναι αυτός.

• Like 1