Jump to content
tse

WeHellas PES 2013 Patch v2 [PC]

Recommended Posts

το antivirus μου διαγραφει το .rdl αρχειο.. και μου βγαζει error.. πως το φτιαχνω ξερετε ?
  • Like 2

Καλησπέρα στα παιδια!!!! Δηλαδή παιδια (για να καταλαβω) Πρώτα Εγκαθηστούμε την V1 και μετα απο πάνω την V2.Σωστα? Και ότι παιχνιδι είχαμε αποθηκευμενο δεν χάνετε. Σωστα??? Αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τα αποθηκευμένα παιχνίδια μας τα ξεκινάμε πάλι απο την αρχη? Ευχαριστω εκ των προτέρων. :)

Edited by Getz
  • Dislike 2

παιδια εμενα την ωρα που τα κανω extract μου βγαζει error τι να κανω :( ???

[color="#FF0000"]Edit by Tse[/color]
Τα greeklish απαγορευονται ρητα απο τους κανονισμους του [url="http://www.wehellas.gr/forum/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules"]WeHellas.gr[/url].
Παρακαλω να τους συμβουλευτεις και να κανεις παλι την ερωτηση σου. Edited by Tse
  • Dislike 1

[quote name='GiMakrid' date='06 April 2013 - 11:48 PM' timestamp='1365281316' post='475229']
το antivirus μου διαγραφει το .rdl αρχειο.. και μου βγαζει error.. πως το φτιαχνω ξερετε ?
[/quote]
www.google.gr

[quote name='Getz' date='06 April 2013 - 11:49 PM' timestamp='1365281355' post='475230']
Καλησπέρα στα παιδια!!!! Δηλαδή παιδια (για να καταλαβω) Πρώτα Εγκαθηστούμε την V1 και μετα απο πάνω την V2.Σωστα? Και ότι παιχνιδι είχαμε αποθηκευμενο δεν χάνετε. Σωστα??? Αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τα αποθηκευμένα παιχνίδια μας τα ξεκινάμε πάλι απο την αρχη? Ευχαριστω εκ των προτέρων. :)
[/quote]
Ακριβως. Κοιτα τα παλια σου saves θα μπορεις να τα χρησιμοποιήσεις αλλα λογικα θα εχεις προβληματα.

[quote name='Manstel -4-' date='07 April 2013 - 12:07 AM' timestamp='1365282472' post='475233']
παιδια εμενα την ωρα που τα κανω extract μου βγαζει error τι να κανω :( ???
[/quote]
Παιδια οταν θελετε βοηθεια δεν βοηθαει καθολου εμας το "μου βγαζει error" γτ υπαρχουν 500 χιλιαδες error !
Αυτο που μπορω να σου πω ειναι να τσεκαρεις εαν ολα τα αρχεια ειναι στο σωστο μεγεθος και επισης να τσεκαρεις οτι ολα τα αρχεια ειναι στον ιδιο φακελο. Επισης ελπιζω να εχεις κατεβασει ολα τα παρτ .

• Like 1

Παιδια,οι Τατος-Αγκανθο δεν εχουν προσωπα...ειναι γκρι(!)...τι να κανω?!

ευχαριστουμε παιδια....ειστε καταπληκτικοι.....δουλευει αψογα..το μονο προβλημα ειναι οτι αρκετοι παιχτες δν εχουν προσωπο...πως διορθωνεται αυτο?????????
  • Like 1

[quote name='ntitis' date='07 April 2013 - 01:30 AM' timestamp='1365287429' post='475244']
ευχαριστουμε παιδια....ειστε καταπληκτικοι.....δουλευει αψογα..το μονο προβλημα ειναι οτι αρκετοι παιχτες δν εχουν προσωπο...πως διορθωνεται αυτο?????????
[/quote]
Για να διορθωθούν όσα μικρολαθάκια εντοπίσετε, θα πρέπει να δίνετε λεπτομέρειες εδώ. Όχι γενικά αλλά συγκεκριμένα, όπως έκανε (σχεδόν) ο EL Barto -3- πιο πάνω. Αν πρόκειται για πρόσωπα, δώστε ομάδα και παίκτη.
  • Like 1

[quote name='Djisves' date='07 April 2013 - 01:38 AM' timestamp='1365287892' post='475246']
Για να διορθωθούν όσα μικρολαθάκια εντοπίσετε, θα πρέπει να δίνετε λεπτομέρειες εδώ. Όχι γενικά αλλά συγκεκριμένα, όπως έκανε (σχεδόν) ο EL Barto -3- πιο πάνω. Αν πρόκειται για πρόσωπα, δώστε ομάδα και παίκτη.
[/quote]
Προς το παρον εχω βρει μονο Τατο και Αγκανθο(Αρης και οι 2) που ειναι ολο το σωμα τους γκρι,και δεν εχουν προσωπα....απ'οτι θυμαμαι αυτοι οι 2 υποτηθεται οτι θα ειχανε καινουργιο προσωπο,στο update....δεν ξερω εαν βοηθαει αυτο.(Ο Ισπανος ειχε edited στο πρωτο πατς) Edited by EL Barto -3-

EΠΙΣΗΣ Ολισε και Καμαρα στον ΠΑΟΚ εχουν το ιδιο προβλημα....γκρι σωμα και οχι face.....
Τι εγινε,ρε σεις? ξεχασατε να τους βαλετε μουρες?! :hehe:

Edited by EL Barto -3-

Για το προβλημα με τα προσωπα δοκιμαστε να κανετε παλι εγκατασταση το πατσ αλλιως θα ανεβασω το αρχειο που ειναι για να το περνατε χειροκινητα γτ μαλλον δεν το περναει το ινσταλλερ.

ειναι επισης ο βελιδης απο τον αρη,ο επσταιν και ο ουντοτζι απο ατρομητο,ο παπαδοπουλος και ο βαριουα απο πανθρακικο,ο περονε κ ο τσαμπουρης απο αστερα,ο βασιλειου απο λεβαδειακο κ ο γεωργεας απο βεροια.....

Αρκετά με τα πρόσωπα. Δεν χρειάζονται άλλες λεπτομέρειες. Απάντησε πιο πάνω ο πλέον αρμόδιος.

υπάρχει πρόβλημα με τα πρόσωπα του Αγκάνθο και του Τάτου στον ΑΡΗ...βασικά δεν έχουν πρόσωπο....μια γκρι φιγούρα υπάρχει μόνο...
  • Like 1

Συνχαρητηρια παιδια ειστε τρομεροι,,εχω ενα προβληματακι ομως και σας παρακαλω αν μπορειτε να με βοηθησετε...μεσα στον αγωνα το σκορ,ο χρονος και οι ομαδες (πανω αριστερα οπως πεζεις τον αγωνα) δεν εμφανιζονται παρα μονο ενα ασπρο κουτακι...το ιδιο πανω δεξια αντι για το novasport φαινεται μονο ενα ασπρο κουτακι.πειτε μου αν μπορειται πως διορθονεται...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ !

[quote name='EL Barto -3-' date='07 April 2013 - 01:29 AM' timestamp='1365287394' post='475243']
Παιδια,οι Τατος-Αγκανθο δεν εχουν προσωπα...ειναι γκρι(!)...τι να κανω?!
[/quote]
εμενα ολοι δεν εχουν προσωπα.. τι κανουμε ?

Μπράβο σας παιδιά δουλεύει το patch αλλά έχω ένα πρόβλημα..τα γήπεδα τα έχει σε άλλες ομάδες(δηλαδή το γήπεδο της νέας σμύρνης στον παοκ, το γήπεδο της κομοτηνής στον ολυμπιακό κτλ.) ενώ πριν κατεβάσω το dlc 4.0 ήταν κανονικά! ξέρει κανείς τίποτα?

παιδες καντε κατι με τα ''γκρι'' προσωπα τοσο κοπο κανατε ειναι κρυμα να το χαλανε τα προσωπα οι περισσοτεροι παιχτες δεν εχουν ειναι σκετοι γκρι.
  • Like 1

Πολύ καλό και το V2. Προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα με γκρι πρόσωπα κτλ. όλα δουλεύουν ρολόι εκτός από ένα σημείο. Όταν είναι να ξεκινήσει ο αγώνας και παρουσιάζονται οι παίκτες ο Μέσι εμφανίζεται μεταλαγμένος (3 ρουθούνια, στόμα το ένα πάνω στο άλλο κτλ). Το ίδιο συνέβαινε και με το v1 του patch. Εάν έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ας κάνει post να το επιβεβαιώσουμε. Όχι ότι είμαι κάποιος τρελός φανατικός του Μέσι (εντάξει είναι παιχτούρα) αλλά χαλάει την όλη καλή εικόνα που έχει το patch. Συγχαρητήρια πάντως, δεν έχω προσέξει άλλα προβλήματα, πολλή καλή δουλειά!!!

...o Diego Costa της Ατλετικο είναι μαυρος στο patch και ο Tiago έχει άλλο face

Βασικά βρήκα το λάθος με τα faces. Πηγαίνετε στο φάκελο του παιχνιδιού, μετά wp2013-->GDB-->faces μπείτε στο φάκελο που είναι πρώτο πρώτο που γράφει Aris κάντε αντιγραφή όλους τους φακέλους που είναι μέσα και κάντε τους επικόλληση στο φάκελο που είναι πιο κάτω SL-->Aris μετά μπείτε game και θα υπάρχουν τα faces των Aganzo και Βελλίδη. Το ίδο με τους Camara kai Olice, φάκελος παιχνιδιού/ wp2013/ GDB/ faces/ PAOK αντιγραφή τους 2 φακέλους που έχει μέσα και μετά επικόλληση στο wp2013/ GDB/ fades/ SL/ PAOK. Ελπίζω να βοήθησα :)

• Like 3

παιδια μηπως μπορειτε να μας βοηθησετε με το προβλημα με τα scoreboards? ειναι ενα ασπρο κουτι δεν δειχνει ουτε χρονο ουτε τπτ... ευχαριστω...

Για τα προσωπα που δεν εμφανιζονται απλα κανετε το εξης:
Πηγαινετε,ή γενικα εκει που εχετε κανει εγκατασταση το patch πχ. C:\Program Files \KONAMI\Pro Evolution Soccer 2013\wp2013\GDB\faces
Κανετε copy paste τους φακελους των Ελληνικων ομαδων μεσα στο φακελο που λεγεται SL
  • Like 2