Jump to content
Xalaros_Xal

PlayStation 4

Recommended Posts

Ειμαι σε διλλημα και θελω τη γνωμη σας για το πιο game να παρω στο ps4

FIFA 14 η NBA 2K14

nba2k14 !!!!!!!! 

• Like 1

Ειμαι σε διλλημα και θελω τη γνωμη σας για το πιο game να παρω στο ps4

FIFA 14 η NBA 2K14

Το 2κ14 δεν το έχω δοκιμάσει στο PS4 αλλά το FIFA 14 που έχω παίξει καμιά 20αρια παιχνίδια με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο!

Θα σου πρότεινα το FIFA14 για να μαζευτείτε αρκετά άτομα στο PS4 και να φτιάξετε μία ομάδα στο Pro Clubs! :)

Πάντως και τα δύο παιχνίδια πιστεύω ότι είναι πολύ καλά.

• Like 1

2432t86.png

PS4: Οδηγός Αγοράς (enternity.gr)

• Το PlayStation 4 κυκλοφορεί λοιπόν και επίσημα στη χώρα μας από την Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου και είναι σίγουρο πως οι φανατικοί υποστηρικτές των συστημάτων της Sony, αλλά και οι gamers γενικότερα θα το εξαφανίσουν. Μπαίνοντας στην επόμενη γενιά των κονσολών οικιακής ψυχαγωγίας, έχει ιδιαίτερο νόημα να δούμε τι αγοράζουμε στη συνέχεια. Με την ημερολογιακή διαφορά που μας χωρίζει από το πρώτο κύμα χωρών, το μόνο σίγουρο είναι πως τα καταστήματα από περιφερειακά και games θα έχουν αρκετό υλικό, οπότε το Enternity καταγράφει τα 10 προϊόντα (παιχνίδια και περιφερειακά) που αξίζει να επενδύσετε πάνω τους, αφού αγοράσετε το σύστημα

• Για όσους δεν έχουν προμηθευτεί την κονσόλα, τα πακέτα που κυκλοφορούν είναι τα εξής:

Sony Console PS4 500GB (409€)
Sony PS4 500GB & Killzone: Shadow Fall (449€)
Sony PS4 500GB με 4ετή τεχνική υποστήριξη (459€)
Sony PS4 500GB & Killzone: Shadow Fall & Camera & Dualshock 4 (509€)
Sony PS4 500GB & Drive Club & T80RS Drive Club Edition (569€)

http://www.youtube.com/watch?v=m7D9g3CbJpw

PS4_Buyers_Guide_Image_10_636_358.jpg

No 10: DualShock 4 Charging Station
  • Το γεγονός ότι το DualShock 4 έχει ενσωματωμένη επαναφορτιζόμενη μπαταρία συνεπάγεται ότι θα χρειαστείτε κάθε τόσο να το τοποθετείται ξανά για… τροφοδοσία. Το PS4 έχει τη δυνατότητα να φορτίζει το χειριστήριό σας ακόμη και όταν βρίσκεται σε κατάσταση stand-by, ωστόσο σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να παρατάτε ένα DualShock 4 σε κοντινή απόσταση από την κονσόλα και με το καλώδιο να… κρέμεται. Ιδανική λύση για αυτή την περίπτωση (και ειδικά αν έχετε αγοράσει και δεύτερο χειριστήριο) είναι το DualShock 4 Charging Station, η ειδική βάση φόρτισης χειριστηρίων για το νέο σύστημα. Μπορείτε να τη βρείτε στα καταστήματα Κωτσόβολος στην τιμή των 29.90€.

PS4_Buyers_Guide_Image_09_636_358.jpg

No 9: Sony PS4 Verical Stand
  • To PS4 είναι δημιουργημένο για να κάθεται σε οριζόντια διάταξη, ωστόσο αν το επιθυμείτε μπορείτε να το στηρίξετε και κάθετα. Η κονσόλα μπορεί να «κάτσει» έτσι και από μόνη της, ωστόσο με αυτό τον τρόπο δεν παρέχεται καμία ασφάλεια και υπάρχει κίνδυνος να πέσει και να σας δημιουργήσει το οποιοδήποτε πρόβλημα. Για να είσαστε σίγουροι ότι κάτι τέτοιο δε θα συμβεί, μπορείτε να προμηθευτείτε το Sony PS4 Vertical Stand. Μπορείτε να το βρείτε στα καταστήματα Κωτσόβολος στην τιμή των 19.90€.

PS4_Buyers_Guide_Image_08_636_358.jpg

No 8: PlayStation 4 Camera
  • To «μάτι» του PlayStation 4. Η κάμερα που έρχεται να συνδεθεί με το PS4, προσφέρει τη δυνατότητα ενσωμάτωσης διάφορων λειτουργιών τόσο στα μενού και στην πλοήγηση της κονσόλας, όσο και στα διάφορα games που την εκμεταλλεύονται. Παρέχεται μόνο στο ακριβότερο πακέτο αγοράς του PS4 και αν θέλετε μπορείτε να την προμηθευτείτε ξεχωριστά. Δείτε το σχετικό review του Enternity εδώ. Μπορείτε να τη βρείτε στα καταστήματα Κωτσόβολος στην τιμή των 59.90€

PS4_Buyers_Guide_Image_07_636_358.jpg

No 7: Thrustmater T80RS Racing Wheel
  • Οι φανατικοί παίκτες των τίτλων στην κατηγορία racing γνωρίζουν ότι μπορούν να αγγίξουν την τέλεια εμπειρία με τη χρήση ενός περιφερειακού-τιμονιέρας. Στην περίοδο αρχικής κυκλοφορίας του PS4, η κορυφαία πρόταση έρχεται από την Thrustmaster με την ονομασία Thrustmaster T80RS Racing Wheel. Πρόκειται για ένα αγωνιστικό τιμόνι με την επίσημη άδεια χρήσης του PS4 και του DriveClub που θα κυκλοφορήσει το 2014. Είναι συμβατό και με PS3 και από τα βασικά του χαρακτηριστικά ξεχωρίζουν: τα δύο σειριακά ψηφιακά πεντάλ πάνω στο τιμόνι, το φαρδύ υποστήριγμα ποδιού, η ρυθμιζόμενη γωνία κλίσης για κάθε πεντάλ, οι πλήρως προγραμματιζόμενες λειτουργίες και η γραμμική αντίσταση. Μπορείτε να το βρείτε στα καταστήματα Κωτσόβολος στην τιμή των 124.90€.

PS4_Buyers_Guide_Image_06_636_358.jpg

No 6: FIFA 14
  • H έκδοση του γνωστού ποδοσφαιρικού τίτλου της ΕΑ για το PlayStation 4 έρχεται με αρκετές βελτιώσεις σε σχέση με αυτή που είδαμε στην προηγούμενη γενιά. Χρησιμοποιεί την Ignite Engine για πολλαπλάσιο βάθος και λεπτομέρεια, ενώ έρχεται και με βελτιωμένη τεχνητή νοημοσύνη. Οι κάτοχοι PS4 μπορούν ακόμη να εκμεταλλευτούν το cloud για να αντλούν καθημερινά νέο περιεχόμενο. Διαβάστε το review μας για το FIFA 14 στην προηγούμενη γενιά συστημάτων, εδώ. Μπορείτε να το βρείτε στα καταστήματα στην τιμή των 69.90€.

PS4_Buyers_Guide_Image_05_636_358.jpg

No 5: Killzone: Shadow Fall
  • Το πρώτο σημαντικό game της Guerilla έρχεται στο PS4 και μάλιστα από την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας του. Το Killzone: Shadow Fall καλύπτει τις βασικές ανάγκες των φίλων των First Person Shooters με εντυπωσιακά γραφικά και μοναδικά εφέ μάχης. Βρισκόμαστε 30 χρόνια μετά τα γεγονότα του Killzone 3 και δύο παρατάξεις προσπαθούν να ζήσουν ειρηνικά σε έναν πλανήτη. Ένα τείχος τις χωρίζει, αλλά πολλά περιστατικά πάνε να τινάξουν τα πάντα στον αέρα. Διαβάστε το review μας για το παιχνίδι εδώ. Μπορείτε να το βρείτε στα καταστήματα Κωτσόβολος στην τιμή των 69.90€.

• Δείτε το video review μας για το παιχνίδι:

http://www.youtube.com/watch?v=ovL4_IkKJ74

PS4_Buyers_Guide_Image_04_636_358.jpg

No 4: Assassin’s Creed IV: Black Flag
  • Ένα από τα κορυφαία games που είδαμε κατά τη διάρκεια του 2013 έρχεται και στο PlayStation 4 στην πρώτη next-gen εκδοχή του. Ο τίτλος προσφέρει υψηλότερης ανάλυσης γραφικά, μοναδικά εφέ φωτισμού και μαχών και έξτρα περιεχόμενο που προσθέτει 60 λεπτά αποκλειστικής δράσης. Μπορείτε να το βρείτε στα καταστήματα στην τιμή των 69.90€ και να διαβάσετε το αναλυτικό μας αφιέρωμα για τη next-gen εκδοχή του τίτλου εδώ. Το πακέτο περιλαμβάνει ακόμη τα Sacrificed Secrets Pack, Captain Drake’s Outfit, Dual Swords και Dual Flintlocks.

• Δείτε το video review μας για το Assassin's Creed 4: Black Flag μέσα από το παρακάτω video:

http://www.youtube.com/watch?v=8kVbHb6eb_8

PS4_Buyers_Guide_Image_03_636_358.jpg

No 3: Συνδρομή PlayStation Plus 90 ημερών
  • H Sony έχει καταφέρει να κάνει το PlayStation Plus απαραίτητο για κάθε gamer που σέβεται τον εαυτό του. Μέσα στο πακέτο της συνδρομητικής υπηρεσίας, ο παίκτης μπορεί πλέον να απολαμβάνει προνόμια και εκπτώσεις, καθώς και αρκετά games δωρεάν ανά μήνα και στις τρεις πλατφόρμες (PS4, PS3 και PS Vita). Ακόμη, είναι σημαντικό να γνωρίζετε πως για να παίξετε online στο PS4 θα χρειαστεί να έχετε ενεργή συνδρομή στην υπηρεσία. Μπορείτε να βρείτε κάρτες 90 ημερών στα καταστήματα Κωτσόβολος στην τιμή των 14.90€.

PS4_Buyers_Guide_Image_02_636_358.jpg

No 2: DualShock 4
  • Το χειριστήριο του PlayStation 4 θα είναι ο απόλυτος σύντροφος στο ταξίδι σας στη νέα εποχή του gaming που ανοίγει με το σύστημα της Sony. Είναι ασύρματος, φέρει μια σειρά από αισθητήρες, ενώ στο επάνω τμήμα φιλοξενεί και μία επιφάνεια αφής που συμμετέχει ενεργά στα περισσότερα games. Πέραν του ακριβότερου πακέτου αγοράς του PS4, στα άλλα πακέτα περιλαμβάνεται μόνο ένα DualShock 4, οπότε σίγουρα θα χρειαστείτε άμεσα να επενδύσετε σε αυτό τον τομέα. Δείτε ένα αφιέρωμά μας στο DualShock 4 εδώ. Μπορείτε να το βρείτε στα καταστήματα Κωτσόβολος στην τιμή των 59€.

PS4_Buyers_Guide_Image_01_636_358.jpg

No 1: PS Vita
  • Αν και φαντάζει λίγο παράδοξο η καλύτερη πρόταση αγοράς για τους κατόχους PS4 να είναι μια άλλη κονσόλα, η Sony κατάφερε να μας… οδηγήσει σε αυτή την απόφαση. Η σύνδεση των δύο συστημάτων ξεκινάει με τις ιδανικές συνθήκες, αφού οι παίκτες μπορούν να απολαύσουν τους τίτλους του PS4 μέσω streaming στην οθόνη του φορητού τους, ενώ υπάρχουν υποσχέσεις για περαιτέρω εμπλοκή και συνεργασία των δύο μηχανημάτων. Στην παρούσα φάση μπορείτε να βρείτε πακέτα του PS Vita στα καταστήματα Κωτσόβολος σε τιμές που ξεκινούν από τα 169€.

Πηγή: enternity.gr

• Like 2

Για τους λάτρεις του xbox 360 controller, ετοιμάζεται αντάπτορας ώστε ο μοχλός (ασύρματος και ενσύρματος) να μπορεί να παίξει και στο ps4. Εκτός από τον μοχλό του 360 προβλέπεται να είναι συμβατός και ο ds3 (και όχι μόνο).

Ορίστε και ένα βίντεο από τον επερχόμενο αντάπτορα!

Αν αγοράσω ps4 θα είναι must επένδυση. 

http://www.youtube.com/watch?v=-knog9jtwLE#t=42

Edited by broxopios

το καινουργιο χειριστηριο ειναι ολα τα λεφτα παντως @[member="broxopios"]

δοκιμασε το πρωτα και μετα παρε τον ανταπτορα γνωμη μου.

ερώτηση το PS PLUS το αγοράσατε ηλεκτρονικά ή από μαγαζί? τι συμφέρει?

49,90 κανει παντου για 365 ημερες συνδρομης.

και ειναι το πιο συμφερον πακετο  εχει και για 30 90 180 ημερες νομιζω αλλα δεν συμφερει.

το plus το παιρνεις μεσο ps store  ειτε με λεφτα απο πιστωτικη ειτε με redeem code που αγοραζεις απο μαγαζι

η τιμη ειναι ιδια παντου.

Edited by xristos1111
  • Like 1

Εννοειται οτι συμφερει χρονος.....εχεις και ησυχο το κεφαλακι σου

..

το καινουργιο χειριστηριο ειναι ολα τα λεφτα παντως @[member="broxopios"]

δοκιμασε το πρωτα και μετα παρε τον ανταπτορα γνωμη μου.

Ναι φυσικά και πρέπει να το δοκιμάσω πρώτα. Αν και προτιμώ την λογική του αριστερού αναλογικού  αριστερά. Βολεύει καλύτερα στον αντίχειρα. 

παιδια μολις παρελαβα το ps4, το ανοιξα πηγα να το τοποθετησω και ειδα οτι κανει αυτο:

iYj0EJfDdruQy.gif

Ειναι φυσιολογικο; το κανει και εσας;

παιδια μολις παρελαβα το ps4, το ανοιξα πηγα να το τοποθετησω και ειδα οτι κανει αυτο:

http://i.minus.com/iYj0EJfDdruQy.gif

Ειναι φυσιολογικο; το κανει και εσας;

Ο καλός φίλος Panagiotis54 είχε δώσει τη λύση δύο σελίδες πιο πίσω.

Σου παραθέτω εδώ τη λύση στο πρόβλημά σου:

Το PS4 δεν ισορροπεί απόλυτα

Η ιστοσελίδα Giant Bomb έκανε ένα unboxing του PlayStation 4 νωρίτερα αυτή την εβδομάδα, και αυτό που παρατηρήθηκε είναι ότι η κονσόλα φαίνεται να μην ισορροπεί απόλυτα όταν είναι τοποθετημένη… οριζόντια. Κάποιοι παλαιότεροι θα χρησιμοποιούσαν την έκφραση "είναι πετσικαρισμένο". Δεν γνωρίζουμε αν αυτό οφείλεται σε ελαττωματική κατασκευή, ίσως να μην υπάρχει αυτό το ζήτημα σε όλα τα μοντέλα που θα κυκλοφορήσουν στο μέλλον. Ωστόσο, ο Steve Marinconz, συντάκτης της ιστοσελίδας Kotaku, δίνει τη λύση στο πρόβλημα. Δείτε το video στη συνέχεια του άρθρου και θα καταλάβετε.

http://www.youtube.com/watch?v=O1cZjmx7qfM

Πηγή: Enternity.gr

• Like 1

βαλε τακο Στελιο...

δεν το εχω παρατηρησει στο δικο μου θα το δω και θα σου πω .

καλοριζικο.

ευχαριστω για την απαντηση, μεσα στον πανικο δεν διαβασα ολες τις προηγουμενες σελιδες. που θα βρουμε ποστ-ιτ τωρα να το φτιαξουμε...

Και εμένα το κανει αλλα μονο αν βάλω δύναμη . Δεν έχουν κέντραρει το στήριγμα κ το έχουν βάλει λογω design λάθος.
Τα έχουν χάσει οι Ιάπωνες μου φαίνεται καλα που δεν δημιουργεί πρόβλημα

400+ ευρώ κονσόλα που κουνάει ,είδη βγαζει προβλήματα , τα game πανάκριβα ,η πολιτική τους είναι κατά τον χρηστών,συγνώμη sony αλλά όσο και αν σε αγαπάω τα λεφτά που "δεν έχω" δεν τα έχω για πέταμα, θα μείνω με το ps3 και το pc μου!αν και το pc πιο πολύ το χρησιμοποιώ!

• Like 3

Μακάρι να το είχα και να ήταν το πρόβλημά μου, ότι κουνάει! :pp

• Like 1

400+ ευρώ κονσόλα που κουνάει ,είδη βγαζει προβλήματα , τα game πανάκριβα ,η πολιτική τους είναι κατά τον χρηστών,συγνώμη sony αλλά όσο και αν σε αγαπάω τα λεφτά που "δεν έχω" δεν τα έχω για πέταμα, θα μείνω με το ps3 και το pc μου!αν και το pc πιο πολύ το χρησιμοποιώ!

και που πρεπει να πλήρωσεις για να παιξεις ονλαιν ..

Μακάρι να το είχα και να ήταν το πρόβλημά μου, ότι κουνάει

δεν  κουναει μονο  του απλα οταν το πιεσεις σε μια συγκεκριμενη γωνια δεν ισορροπει σωστα.

τα αλλα προβληματα που λεει ο φιλος πιο πανω δεν ξερω πια ειναι και ουτε εχω δει κατι.

αυτο που βλεπω ειναι οτι εχoυν λυθει ολα τα online προβληματα που ειχα στο ps3.

συν οτι μιλαμε για ενα μηχανημα που "πεταει"

δεν  κουναει μονο  του απλα οταν το πιεσεις σε μια συγκεκριμενη γωνια δεν ισορροπει σωστα.

τα αλλα προβληματα που λεει ο φιλος πιο πανω δεν ξερω πια ειναι και ουτε εχω δει κατι.

αυτο που βλεπω ειναι οτι εχoυν λυθει ολα τα online προβληματα που ειχα στο ps3.

συν οτι μιλαμε για ενα μηχανημα που "πεταει"

Στα λόγια μου έρχεσαι φίλε μου! Αυτό λέω, πως αν το είχα το τελευταίο που θα έκανα, θα ήταν να δω αν κουνάει όταν το πιέζω!  :p

• Like 1

Στα λόγια μου έρχεσαι φίλε μου! Αυτό λέω, πως αν το είχα το τελευταίο που θα έκανα, θα ήταν να δω αν κουνάει όταν το πιέζω!  :p

Aν δεν το ελεγε ο Στελιος δεν το ειχα παρατηρησει καν. και το συνδεω και το αποσυνδεω καθε βραδυ γιατι φοβαμαι οτι ο μικρος μου θα το ριξει κατω.

δεν ειναι καθολου αισθητο το κουνημα . πρεπει να το πιεσεις με τροπο σε συγκεκριμενο μερος - οχι οτι ειναι σωστο βεβαια

jXpzuddCCU2Sh.png

Το PS4 Νο.1 στα αποτελέσματα της Google το 2013

• Η Google ανακοίνωσε ότι το PlayStation 4, η νέα κονσόλα της Sony, ήταν η πληροφορία που έψαξε ο κόσμος περισσότερο από κάθε άλλο gadget στην μηχανή αναζήτησής της.

• Το PS4 ξεπέρασε τόσο τις ανταγωνιστικές προς αυτό κονσόλες, όσο και hardware, κινητά και διαφόρων ειδών gadgets. Εντύπωση προκαλεί το ότι τα αποτελέσματα αφορούν της Ηνωμένες Πολιτείες, εκεί όπου η Microsoft μέχρι την έβδομη γενιά έπαιζε πρώτη στην έδρα της. Στην κατηγορία των "Consumer Electronics" που αναζητήθηκαν παγκοσμίως, το PS4 έρχεται τρίτο και το Xbox One τέταρτο.

• Στον αντίποδα, το Xbox One δεν κατάφερε να πιάσει την δεκάδα.

Πηγή: gameworld.gr

• Like 2

Όσοι αγοράσατε το ps4, κάνατε και επέκταση εγγύησης? Αν ναι, από τη sony ή από το κατάστημα που το προμηθευτήκατε? 

jXpzuddCCU2Sh.png

PlayStation Now, η streaming υπηρεσία της Sony

• Η Sony ανακοίνωσε και επίσημα πλέον την online streaming υπηρεσία της PlayStation Now που θα επιτρέπει σε κατόχους διαφόρων συσκευών να απολαμβάνουν τίτλους με τη βοήθεια των servers της Gaikai. Συγκεκριμένα, από το καλοκαίρι και έπειτα, οι gamers που μένουν στην Αμερική θα μπορούν να παίζουν κορυφαίους τίτλους όπως τα The Last of Us και Beyond: Two Souls από το tablet, το PS Vita, το PS4 και τη BRAVIA τηλεόρασή τους. Η πρόσβαση σε αυτή τη βιβλιοθήκη software (που θα περιλαμβάνει παραγωγές από παλαιότερα συστήματα) θα είναι δυνατή ανά πάσα χρονική στιγμή, με τους τίτλους να αναπαράγονται στους servers της εταιρείας που εξαγόρασε το 2012 έναντι 380 εκατομμυρίων δολαρίων η Sony και να streamάρονται στην εκάστοτε συσκευή.

PlayStation_Now_News_Image_01.jpg

• Η closed beta της υπηρεσίας θα ξεκινήσει τον Ιανουάριο και μένει να μάθουμε περισσότερες πληροφορίες μέσα στις επόμενες εβδομάδες. Μέσα σε αυτά που θα πρέπει να αποκαλύψει η ιαπωνική εταιρεία είναι: α) το πότε αναμένεται το PlayStation Now εκτός Αμερικής και β) το κόστος που θα έχει η χρήση της υπηρεσίας (οι πληροφορίες μιλούν για ένα μοντέλο με μηνιαία συνδρομή ή κόστος ανά "ενοικίαση").

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 20.18
To επίσημο δελτίο Τύπου της Sony αναφέρει ακόμη ότι τα game streams μπορούν να "παγώνουν" (pause) και να συνεχίζουν σε άλλα συστήματα.

http://www.youtube.com/watch?v=zbF0sMsZywQ

Πηγή: enternity.gr

Για τους κατόχους του ps4 θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στο ps3, λειτουργούν κανονικά κάποιοι μοχλοί όπως της εταιρίας της logitech. Εγώ έχω έναν και απλά κουμπώνοντας τον στο ps3, παίζει κανονικά.

Έχει κανείς να δοκιμάσει στο ps4 να μας πει αν λειτουργούν?

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...